1

Téma: Kamob+bas

Mam dotaz je lepsi Ibanez nebo fokus basskytara.Mam namysli do 10 tisic co by ste mi doporucily a take kombo do 10 tisic.Co treba Behringer BXL 3000.Proste Basa do 10 tisic a kombo do 10 tisic.Co rikate na Fokus http://www.muzikant.cz/index.php?sectio … zi_id=6536

a treba Ibanez
http://www.muzikant.cz/index.php?sectio … zi_id=8173


Mam proste namysli kdyb ste mi napsali co tak do 20 tisic je nejlepsi kombo+bassovy kytara DIKY moc.Ahoj

0 xLajků:

2

Re: Kamob+bas

100% je v této kategorii lepší Fokus, měl jsem možnost porovnat Ibaneze GSR200 a fokus MM a fokus byl mnohem mnohem lepší a teď je ještě levnější. Co se týče komb, BX300 bych si určitěnekoupil, připlatíš si 1000 a máš 2xtakový výkon, lepší ekvalizér a linkovej výstup, takže už se dá trochu použít. Záleží ovšem, na co ho chceš použít, já ho měl a bylo ok( za ty prachy) ale když jsem si chtěl zahrát něco tvrdšího tak sem ho měl ve zkušebně naplno a když bubeník trochu zabral tak sem se prostě neslyšel. pokud chceš něco silnějšího tak si projdi inzeráty, kolikrát tam jsou dobré kupy

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

3

Re: Kamob+bas

No jako 3priplatim si litr a mam 450 W ale kvalita zvuku nevim myslis treba tohle http://www.baskytary.cz/karta.php?0210: … p;ID=71753
proste kdybs by poradil neco kombo+bassa kolem 20 tisic
Prosadi se t v kapele?Typ muziky je spis tvrdsi.Proste do 20 tisic kombo+basa dikes.

0 xLajků:

4

Re: Kamob+bas

tohle bych teda nebral, do takových komb strkájí behringer šit repráky. v tvém přípádě bych si vybral basu od fokusa dle vkusu a kombo třeba hocke 200W viz www.hocke.cz stojí 12000, pokud si koupíš levnější basu tak si můžeš vzít i 300W hocke za 15k. nebo pokud by ti stačil menší výkon tak se dělá fender rumble 100W za 10k, za 15k je i 300W laney

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

5

Re: Kamob+bas

Diky ale to 100w se nejspis v kapele neprosadi no to je jedno.Prave to sem myslel ze do tehle davaj Behringer shit repra.Ale to ten 300W behringer neni zas az tak spatnej ne?
Takze myslis Fokuse daj se na nej hrat i vybnkavacky typu jestli si slysel treba Orion od Metallicy?

0 xLajků:

6

Re: Kamob+bas

Jo ta stranka nak nejde

0 xLajků:

7

Re: Kamob+bas

sorry je to hocke.org
podle mého názoru je fokus dobrá značka pro začátečníky, to ybrnkávání sem moc nepochopil. a kombo od behringeru bych si asi nekoupil, levný reproduktor=malá citlivost=malá hlasitost. to si radši kup jen hlvau plus nějaký lepší box

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

8

Re: Kamob+bas

Jen halvu +reprak muzes mi to priblizi to hle je pro me ves no slysels treba nekdy Basovy sola od Metaliicy,nebo basovy linky od Red hotu tohle myslim.Kolik teda stoji kvalitni basa.Ja potrebuju czech stranke:)),kde sou ty hlavy a  boxy.Dik

0 xLajků:

9

Re: Kamob+bas

já mám kopii Music Mana od Fokusa a sem s ní naprosto spokojenej, RHCP si na ní v klidu hraju (Flea sám začínal na originálu týhle basy) za ty prachy je to zlatý nástroj. Aparaturu si kup nějaký to kombo hocke nebo behinger hlava+box hocke, jak ti to bude vyhovovat. Hocke používá dobré reproduktory(eminence), vzal bych si spíš kombo hocke

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

10

Re: Kamob+bas

Okay Flea.Znas Jasona Newsteda Cliffa Burtona jejich sola treba.TY das vsechno od Fleay?No jo ale na ceskejch strankach ty hocke nenajdu?No jo ty Hocke sou docela drahy, abys byl slyset v kapele potrebujes minimalne 200W co?Jak dlouho hrajes?

0 xLajků:

11

Re: Kamob+bas

hraju rok a čvr. ta 200W je docela slyšet, má reprák 101dB, to už něco tlačí. Něco od burtona znám, od fleaho všeho nedám, podívej se ale třeba na Wooten-např. You can hold no grove, to je prasárna kde trhá třema prstama apod., to je skoro nehratelný. recenze na hocke je třaba na www.basy.wz.cz

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

12

Re: Kamob+bas

Tebe to vyslo na kolik vsechno takze ty mas hlavu behringer a reprak hocke?Kolik me to tak vyjde hlava + repro tak tech 200w

0 xLajků:

13

Re: Kamob+bas

A kolik ti je jestli se muzu zeptat?

0 xLajků:

14

Re: Kamob+bas

17

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

15

Re: Kamob+bas

Zdar,ten fokus vypada pekne,ale co by me tam trapilo by byla ta menzura,zda se mi ze je to desne malo asi se ti bude spatne trhat struny...

Reggae a Ska...to je moje laska smile
Ska AgAiNsT racism
0 xLajků:

16

Re: Kamob+bas

Hele já vim že budu zase s tim votravovat ale prostě nemužu si pomoct. Hocke = fujtajbl.

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

17

Re: Kamob+bas

Gimzy: Holt každému sedí něco jiného. A tobě Hocke "maličko" nesedl:-))V pohodě, já to beru. Marshall to není.

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

18

Re: Kamob+bas

basaq:to s tou menzurou jsem nepochopil, má to standartní 34''. možná jsi myslel rozteč strun, ta je ale u čtyřky ok, trhá se ¨dobře

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

19

Re: Kamob+bas

Gimzy a jakej mas nazor na behringera?

0 xLajků:

20

Re: Kamob+bas

Já teda nemám rád ani Hocke, ani Behringer, ani Fokus, ale to není podstatné, když vybíráte nástroj nebo aparaturu, vždycky si to před tím poslechněte. I ve Fokusu jde najít skvělý nástroj, po výměně snímačů možná lepší než originál, ale je to haluz. To samé levnější aparáty, jeden bude hrát ok, druhý bude strašná sračka. Vybírejte hlavně ušima, ne podle technických parametrů. Stejně nepoznáte, jestli technické specifikace odpovídají skutečnosti, dokud to nerozšrubujete.

0 xLajků:

21

Re: Kamob+bas

Gonzo:sorry,dik za opravu,myslel jsem na sracky,ale pochopils,
myslel jsem rozteč wink.

Reggae a Ska...to je moje laska smile
Ska AgAiNsT racism
0 xLajků:

22

Re: Kamob+bas

Skus se dívat třeba i na inzeráty na www.fender.cz Žádná značka sama o sobě není špatná, (logicky, kdyby byla, nikdo by jí nekupoval a zkrachla by). Každý máme jiný žaludek a tak máme i jiný dojmy. Např. dobrá kytara je třeba Apollo (kopie Fender p-bass) ta stojí něco málo přes 4000 Kč (vím to od mistra). Poradím ti, choď do obchodů a basy neustále porovnávej a odvaž se jí tam píchnout i do komba, neva že nic neumíš. Až se ti nějaká bude hodně páčit tak si ji kup. Není to hned, ale basa se každý den nekupuje:-) A pořád je to lepší než si přečíst skvělou recenzi a po půl roce zjistíš, že to není ono. Udělal jsem to podobně a nemohu si jí vynachválit.. Jinak co se týče aparatury, s těma zkušenosti nemám, ale vím, když budeš mít dobrou basu, tak se to bude vždy nechat poslouchat. Ohledně výkonu by basa měla mít o 3x výkonnější aparát než mají kytarysti. Tak ať zvolíš správně!

Cort B4 (OPM); Roland Cube 30 BASS;
0 xLajků:

23

Re: Kamob+bas

Yeas Dik kdyz maj 100W ja musim mit 400W no jo ja buduhrat sd Metallicou kua tak to si budu muset sehnat asi o hodne vykonejsiiiiiiiiiiiiii:D

0 xLajků:

24

Re: Kamob+bas

Hm a co tam tak zkousite kdyz si vybirate v onchodu jako jestli tam hned davate nakou naloz smile)

0 xLajků:

25

Re: Kamob+bas

4xx2:ono když maj 100W kombo tak 3x hlasitější nemusí být 300W, ale klidně 100 , každé kombo hraje jinak nahlas, to záleží hlavně na reproduktorech. Třeba ten hocke 200W ma eminence který fakt tlačí(101dB), na tvém místě bych si to objednal přes internet a vyzkoušel, když se to nebude líbit nebo o bude mít malý výkon máš 2 týdny na to to vrátit

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

26

Re: Kamob+bas

Gonzo, nepleteš si citlivost s výkonem?..
xx2 ten poměr nemám z vlastních zkušeností, jen všeobecně vím, že by basa měla mít vždy silnější aparát než mají tenkostruňáci, tak na tom asi něco bude. Jinak to se bere podle stálého výkonu zesilovače. Ono pak je hodně velký rozdíl mezi stálím výkonem zesilovače a maximálním výkonem reproduktoru. Nevím, co se uvádí za výkon na kombech. Až si budeš zkoušet nějakou tu basu, tak stačí brnkat jen ukazováčkem a poslouchej co se z toho line, zakruť knoflíkam jestli to hodně šumí, levou zkoušej, jak ti vyhovuje hmatník a tak..

Cort B4 (OPM); Roland Cube 30 BASS;
0 xLajků:

27

Re: Kamob+bas

nepletu, hlasitost nezáleží na výkonu ale na citlivosti. Můžeš mít zesilovač 10W s dobrým reprek kterej přeřve 100W s blbým reprem. samozřejmě u komb a boxů tak velké rozdíly nejsou

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

28

Re: Kamob+bas

xx2 až něco pořídíš, dej vědět

Cort B4 (OPM); Roland Cube 30 BASS;
0 xLajků:

29

Re: Kamob+bas

Jo dam dik

0 xLajků: