1

Téma: Aguilar DB-924

Máte ho někdo? Zkusili jste ho někdo?
Za nedlouho mi příjde, tak jsem zvědav... cool

http://www.bassemporium.com/images_products/aguilardb924.jpg

ELF / Lakland
0 xLajků:

2

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

Za nedlouho mi příjde, tak jsem zvědav...

... ale kruci, co EBS nestačí ??  ")  .. ovšem jinak gratuluju, já Aguialru věřím na všech frontách, ale bohužel toto zařízení jsem neměl ještě tu čest vyprubovat ..

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

3

Re: Aguilar DB-924

ale stačí, to zase jó... jen jsem přišel k výhodné nabídce, tak jsem to vzal na zkušenou...
každopádně pokud to bude na mě moc (moje aktivka i HD350 toho zvládnou hodně), rád přenechám někomu, kdo více využije, ale pokud mě třeba nějak výrazně oslní, tak nedám...
jak říkám, jsem zvědav...

ELF / Lakland
0 xLajků:

4

Re: Aguilar DB-924

Zkušenost:
Díky absenci středů se neprosazuje v kapele jako v celku - příliš zateplený,zakulacený.
Jinak samostatně zní super.
Když už, tak bych volil Basspreamp 3korekční

Baskytary: Víc než je běžné
Aparáty:     Víc než je běžné
Efekty:        Víc než je běžné
Kabely: LavaCable,DiMarzioCable,Vovox,PhilJonesCable,PRScable,GeorgeL'sCables, ...
Příslušenství: Lehle,SonicResearch,Korg,MXR,BOSS,Furman,Peterson,Ultimate,SKBcasses,Elixir, ...
0 xLajků:

5

Re: Aguilar DB-924

...a to ještě nejlépe se středy přeladitelnými nebo rozdělenými aspoň na hi-mid a low-mid.

0 xLajků:

6

Re: Aguilar DB-924

mám aguilar hlavu a ty korekce jsou super, hodně citlivé - myslím že tohle taky nebude špatný, třeba na nahrávání se to může docela hodit!

0 xLajků:

7

Re: Aguilar DB-924

no snad zítra (vlastně už dnes) ...
budete chtít nějakou ukázku? Teď si uvědomuju, že jsem tu ještě nikdy nic nedal (ani ukázky mé pětiprsé černošk), že bych s tím něco udělal?

ELF / Lakland
0 xLajků:

8

Re: Aguilar DB-924

Ukázku určitě oceníme!

0 xLajků:

9

Re: Aguilar DB-924

no ty krávo, zase jsem včera viděl Jardu Janka na pódiu a mám zase opět velikou chuť se na vše vysrat...kupování čehokoli je zbytečnost...
sic to sem nepatří, ale co už...
ten Aguilar ještě nedošel, tak až bude doma popovídáme...

ELF / Lakland
0 xLajků:

10

Re: Aguilar DB-924

tak už taky došel...
po vyzkoušení poreferuju...

ELF / Lakland
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: el BassTardo (15. 06. 2009 11.56:50)

Re: Aguilar DB-924

richo5 napsal:

já Aguialru věřím na všech frontách,

já ne. Hrál jsem přes tohle:
http://roserecordingstudios.com/images/AguilarBox.jpg
a opravdu netuším, za co chtěj těch šestnáct táců.
Tu lampu jsem v tom nijak zvlášť necítil, jakejkoli jinej profi DI box za třetinu peněz odvede stejnou práci. Tady kluci emerický holt přestřelili...
Jinak třeba AG 500 je supr zes, moc hezky jde do zkreslení, velkej řvoun:-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

12

Re: Aguilar DB-924

tak po prvním přezkoušení jsem docela nadšenej...
leze z toho supr zvuk (což samozřejmě je subjektivní názor)...
vytočil jsem vše na max a je to takovej křišťálek, vyhodil jsem eq u hlavy a taky supr, vypnul jsem aktivku v base a stále supr (samozřejmě s volume doprava), samozřejmě po vhodném mixování všeho je to lepčí a lepčí (nemám teď moc času, takže si s tím nemůžu tak moc hrát)...
ale myslím, že je to opravdu povedená věcička, zvlášť pro pány s pasivní elektronikou v base a zvlášť pro pány slapaře (tak je to nejslyšitelnější).

nahrávka až bude čas...

ELF / Lakland
0 xLajků:

13

Re: Aguilar DB-924

odehrál jsem přez něj zkoušku, supr trupr, jen mi ostatní členové kapely nadávali, že slyší jen basu...budáci, nechápou, že se potřebuju pokochat!
No každopádně to snad zítra nahraju a hodím ukázku...

ELF / Lakland
0 xLajků:

14

Re: Aguilar DB-924

el BassTardo napsal:

Tu lampu jsem v tom nijak zvlášť necítil, jakejkoli jinej profi DI box za třetinu peněz odvede stejnou práci. Tady kluci emerický holt přestřelili...

.. jo tak mě se tohle třeba líbilo a není co bych vytkl, jiná věc je tady ta cena ale na druhou stranu platíš za luxus značku ..

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

15

Re: Aguilar DB-924

chcete fotku střev toho preampu?

ELF / Lakland
0 xLajků:

16

Re: Aguilar DB-924

richo5 napsal:

jiná věc je tady ta cena ale na druhou stranu platíš za luxus značku ..

dost bych polemizoval o aguilaru jako luxusu, ale nechám bejt...
Ta cena je nemravná. Pro srovnání, tohle je mnohem luxusnější záležitost. DI box jako AG, ale nepoměrně lépe hrající:
http://www.bassemporium.com/images_products/vtdb2b.jpg
Běžná cena nového je 599 USD, tedy i při hodně špatným kurzu ne víc než dvanáct klacků v českejch. A je to Demeter...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

17

Re: Aguilar DB-924

el BassTardo napsal:

dost bych polemizoval o aguilaru jako luxusu

mě to taky nepřijde jako luxus - ten aguilar co mám je bezesporu kvalitní aparát, ale luxus je dneska už někde úplně jinde....

0 xLajků:

18

Re: Aguilar DB-924

a kurva kde je teda ten luxus?

ELF / Lakland
0 xLajků:

19

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

a kurva kde je teda ten luxus?

.. to bych taky rád věděl, pánové jsou nějácí fajnoví asi .. to mě rozstřílelo teda

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

20

Re: Aguilar DB-924

Nejde o fajnovost, ale vážně je to tak smile Demeter je slyšitelně dál, to je prostě tim, že k nám se
ty nástroje na trh dostávaj jako luxus, protože tu nejsou jako značka tolik provařený a sou
drahý, takže na to nejdříve hrajou basáci u koryta a všichni ostatní na to vzhlížej jako na
nějakej nedosažitelnej luxus, ale časem se začne najednou kolikrát o polovinu zlevňovat a z
luxusu se stává standard, jako nedávno třeba Eden...
Skutečnej celosvětově uznávanej luxus tu vyrábí třeba p. Krampera jeho preampy jsou na urovni Demetera, možna i o kapku dál smile a to za poloviční cenu toho Aguilara

0 xLajků:

21

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

a kurva kde je teda ten luxus?

No jde o to, že aguilar dělá dobrý věci, ale není to prostě zase takovej šlágr, aby jsi o tom mluvil ještě 10 let. Prostě kvalita... předražená smile

Luxus je, když si Jenich vyvíjí vlastní basu u Procházků a ve finále ta base po roce nebo dvou vývoje bude přesně podle jeho potřeb a bude stát 70 litrů... například smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

22

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

a kurva kde je teda ten luxus?

Tady!!!

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/b.a.s.o.x-160609-202409-lakou.jpg

Neber to jako podpásovku, ale je to tak smile

0 xLajků:

23

Re: Aguilar DB-924

no každopádně bych řekl, že luxus je relativní pojem, žádný definitivum...
a pro každýho je ten jeho luxus někde jinde, že...

ale je docela nefér plivat na značku kvůli tomu, že se u nás prodává za nekřesťanský peníze...ten výrobek sám o sobě za to nemůže...

ELF / Lakland
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Gerald (16. 06. 2009 19.52:51)

Re: Aguilar DB-924

proč podpásovku? To jako, že já mám pouhý skyline? Už jsem tady několikrát psal, že jsem naprosto spokojenej a bohatě mi stačí, až budu hrát za takový prachy, abych si mohl dovolit USA model, tak si ho rád koupím...
a tady se ukazuje rozdílnost názorů...já bych tuhle basu nechtěl, tudíž nemůžu považovat za luxus...

ELF / Lakland
0 xLajků:

25

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

ale je docela nefér plivat na značku kvůli tomu

Ale Geralde nikdo tu neplive na Aguilar, naopak sou to super apce smile mě se ta basa taky nelíbí

0 xLajků:

26

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

až budu hrát za takový prachy, abych si mohl dovolit USA model, tak si ho rád koupím...

No právě to je ten luxus a bez kompromisu lol

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Gerald (16. 06. 2009 22.17:59)

Re: Aguilar DB-924

tak jo, něco jsem se pokusil nahrát, pardon, zvukovka na hovno, program na hovno...ruce na hovno...ne berte to jen jako pokus o nahrávku pře toho Aguilara...
1. je slapejš - korekce na preampu plně vpravo, krom volume
2. prsty, vše v 3/4 poloze
basa má vše na středech, sepnuté všechny snímače...
(no za moc to nestojí, až bude čas, snad se polepším)

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/g … 0518-a.mp3

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/g … 0545-k.mp3

a ještě jednu:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/g … 1708-p.mp3
tady jsem začal s korekcema na nule a postupně přidával až naplno, poté slyšitelné vypnutí aktivky na base...

ELF / Lakland
0 xLajků:

28

Re: Aguilar DB-924

Podle me je to uvyskovane, ubezstredene..... z toho zrejme ten pocit krystalicke cistoty. Je to pekne, ale rekl bych ze na to co hraju ja je to nepouzitelne, ja potrebuju duniveho huhlu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

29

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

něco jsem se pokusil nahrát

... super, luxusní tón !!!!

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

30

Re: Aguilar DB-924

richo5 napsal:

.. to bych taky rád věděl, pánové jsou nějácí fajnoví asi .. to mě rozstřílelo teda

tak každý to vnímáme nějak subjektivně že jo... rozhodně nemá smysl poměřovat něco podle ceny - navíc v ČR

0 xLajků:

31

Re: Aguilar DB-924

to je běs, jak všechny ty moderní basy s aktivkou zněj úplně stejně...je to takovej ten krystalicky čistej zvuk kdy nejde poznat jestli je to yamaha, sandberg, warwick nebo spector...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Gerald (17. 06. 2009 10.27:54)

Re: Aguilar DB-924

je to uvýškované, to je jasný...
já jsem právě chtěl ukázat co to svede na maximum...
jinak ten zvuk jde mixovat jak je libo, kdybych stáhnul výšky, tak to vypadá jináč, kdybych do toho přidal korekce z aktivky a přepínal snímače, zase by to bylo jiné, po přidání filtru a eq. z hlavy zase jinak...to je ale podle mě jasný...
ještě zkusím nahrát čistě basu, bez toho preampu...

ELF / Lakland
0 xLajků:

33

Re: Aguilar DB-924

teď jsem na zkoušce točil vším možným, šteloval a vychytával...
a musím říct, že se bez něj asi obejdu, je to super věcička, ale dokážu si na svý base a hlavě natočit taktéž velmi povedený zvuk... ono to bude asi hlavně tou aktivkou, bez ní bych ho asi nedal z ruky...
uvidíme, ještě popřemýšlím, prozkouším, ale nejspíš ho vypustím do světa, kde se lépe uplatní...hlavně jsem teď bez peněz a čeká mě stěhování, tudíž si takový "luxus smile " asi odpustím...
našel by se tu potenciální zájemce?

ELF / Lakland
0 xLajků:

34

Re: Aguilar DB-924

... kolik by jsi za takový LUXUS chtěl ??   wink

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

35

Re: Aguilar DB-924

Taktéž se ptám...

0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Gerald (18. 06. 2009 18.54:37)

Re: Aguilar DB-924

no je to ouplně nový, tak řekněme za pětku?
ale jako ještě neprodávám...to bychom se potom případně dohodli...

ELF / Lakland
0 xLajků:

37

Re: Aguilar DB-924

Gerald napsal:

ale jako ještě neprodávám...to bychom se potom případně dohodli...

.. tak až to bude aktual napiš mi info na maila   ")

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

38

Re: Aguilar DB-924

Hmm, no já si teda radši za menší prachy seženu spíš to samý v interní verzi.

0 xLajků:

39

Re: Aguilar DB-924

richo5 napsal:
Gerald napsal:

ale jako ještě neprodávám...to bychom se potom případně dohodli...

.. tak až to bude aktual napiš mi info na maila   ")

jasné, napíšu...

ELF / Lakland
0 xLajků:

40

Re: Aguilar DB-924

Tak co Fuite?
Jaké jsou dojmy? Spokojenost?

ELF / Lakland
0 xLajků:

41

Re: Aguilar DB-924

No zatim jsem ho zkoušel doma, pak párkrát na zkoušce a jednou na koncertě. ve všech případech s nim zní perfektně slap,to je úplná lahůdka. Doma jsem to nemoh moc okouřit,potom jsem s nim hrál na zkoušce,ty basy který to dělá jsou moc příjemný,ještě mi kluci chválili jak je to čistší což je pravda. Jen jsem měl problém nakroutit vyloženě zvuk kterej by přidal to co mi tam chybělo a zároveň byl použitelnej všude. Myslim že mi tam trochu chyběj ty středy. Naopak na koncertě to byla paráda furt,tam to bylo znatelný nejvíc, hodně to zvuku pomohlo. Takže teď budu hodně zkoušet zkoušet, kroutit kroutit:-) i když na tý zkoušce jsem si řikal že ideální by byl buď ostrej zvuk na určitý části a naopak pasivní středovej zvuk jinam... Ale nechci to moc zatim hodnotit když jsem s tim hrál asi čtyřikrát:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků: