1

Téma: Jak zacit

Je lepsi zacit nejdriv na spanelku nebo jit rovnou na basu? Neznate nekdo nake baskytarove skoly v Plzni.            Diky

LOL
0 xLajků:

2

Re: Jak zacit

Rozhodne rovnou na basu.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

3

Re: Jak zacit

pokud chceš hrát na basu, tak začni na basu, to je jasný.

jinak přesouvám do "Techniky hry"

0 xLajků:

4

Re: Jak zacit

Začni od píky : ))

0 xLajků:

5

Re: Jak zacit

Záleží na tom, jestli chceš na basu hrát jako basista, nebo jako prasokytarista smile

0 xLajků:

6

Re: Jak zacit

vzhledem k tomu že španělka se dá sehnat za pár korun a už sama o sobě hraje, tak bych se přikláněl asi k tomuto řešení. Ale záleží co od toho hraní čekáš.

Pokud začneš na basu aniž bys měl základ z něčeho jiného nebo tě někdo vedl, tak se trochu bojím abys neskončil u jednoduchého punku s osminkama. A řekl bych že začátky na basu nejsou tak efektní jako u kytary. Za ty prachy a to usílí je to docela nuda :-)

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

7

Re: Jak zacit

t.kedzior napsal:

Začni od píky : ))

Nebo zacni od pípi
Jestli chces konkretnejc poradit tak se konkretnejc rozepis co a jak vlastne chces. Samozrejme zeti hrani na spanelku prinese neake skusenosti ale jestli chces basovat zacni basovat hned

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

8

Re: Jak zacit

Nechci moc remcat, ale uz se to tu resilo.

Duvod, proc bys mel zacit hrat na jinej nastroj je, abys ziskal teoreii. Akordy a tak. Jenze dyz se budes stejnou dobu ucit na basu, tak se je taky muzes naucit. Hlavne usetris cas tim, ze se nebudes muset preucovat. Shodli sme se, ze pokud chces hrat na basu, tak zacit ROVNOU na basu. Pokud ale jinej nastroj, tak nejlepsi by byl klavir.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

9

Re: Jak zacit

bicí

0 xLajků:

10

Re: Jak zacit

trochu divná otázka..začít dříve s písmeny, či číslicemi?

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

11

Re: Jak zacit

chtel bych hrat metal a rock

LOL
0 xLajků:

12

Re: Jak zacit

slysel jsem od spousty profiku v podstate to co rika Figi. jepsi je zacit hrat na kytaru protoze tam se naucis obecnou teorii ktera je proste potreba.

ja treba ale naopak sahnul po base protoze me to proste lakalo vic a ted to mam v podstate jako takoveho konicka

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

13

Re: Jak zacit

Já osobně začal hrát na španělu v místní lidušce, a ačkoliv sem ty 4 roky v podstatě protrpěl, su moc vděčný, že sem tam chodil, dalo mi to perfektní základy na basu, hraju prstama a z klasiky se to náramně hodilo.

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

14

Re: Jak zacit

KreuZ napsal:

slysel jsem od spousty profiku v podstate to co rika Figi. jepsi je zacit hrat na kytaru protoze tam se naucis obecnou teorii ktera je proste potreba.

Tak tos me nepochopil. Ja sem pro basu. Dyz by napr. Palec misto 4 letech v lidusce na kytaru, hral na basu, mel by uplne stejn zaklady...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

15

Re: Jak zacit

Figi napsal:

Dyz by napr. Palec misto 4 letech v lidusce na kytaru, hral na basu, mel by uplne stejn zaklady...

dovolím si nesouhlasit

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

16

Re: Jak zacit

taky myslim ze ne

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

17

Re: Jak zacit

no hele neni to z moji hlavy jak jsem napsal. mam dost kamosu co hrajou profi a ty mi v podstate furt rikaj at misto sudlani na basu vezmu na nejakou dobu klasickou spanelku a najdu nejakeho ucitele, ze mi to do te basy hodne pomuze. a to jsou lidi ktery maj konzervatore a hrajou v ND a tak podobne....

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

18

Re: Jak zacit

Tak prd. Ale ja si to furt myslim. I dyz sem zivej priklad opaku. No a?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

19

Re: Jak zacit

@falseman

Být tebou, hlavně se vyseru na všechno tohle dědkovský klábosení, které je jediným možným produktem takovéhoto vlákna a začnu dělat co sám chci. Každej ti tady rádoby poradí, co je podle něj nejlepší, co fungovalo pro něj nebo jeho kamarády, ale faktem je, že každej má jinou náturu a dostal se k base z jiný strany a nikdy nemůže úplně pochopit ty ostatní, protože každej z nás začal jen jednou a jinak a má na to svůj unikátní pohled.

Hele ať do toho polezeš ze kterýkoliv strany, vždycky se dostaneš k tomu samýmu. A je jen na tobě, jestli máš vidinu že budeš jednou slavnej a chceš několik let dřít teorii a klasickou hru na španělu či kontrabas, nebo chceš rovnou hrát a bavit se hraním basu. Podle mě jsou všechny cesty stejně dobré / rychlé, záleží jen na tvém úsilí / nasazení / nadšení.

0 xLajků:

20

Re: Jak zacit

Diky za odpovedi

LOL
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: olaf (14. 06. 2009 12.40:02)

Re: Jak zacit

falseman napsal:

Neznate nekdo nake baskytarove skoly v Plzni.

basu učej v klasickejch hudebkách: ZUŠ Sokolovská 30 - Lochotín
                                                    ZUŠ Terezie Brzkové 33 - Skvrňany

ještě je ZUŠKA na Slovanech ve Chválenickej, ale jesti učej basu nevim (kontrabas jo)

před pár lety taky učili basu v Yamaha škole u Houdka, ale myslím že už neučí..

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

22

Re: Jak zacit

Souhlasim s Figim... Vždyť tady neni různá teorie pro basu a kytaru:-) Respektive nevim proč hrát na kytaru jako nějakej základ pro hru na basu... A tyk znám pár lidí co hrajou na kytaru nemaj šajn o tom jak se skládaj akordy apod (stačí že ví jak to zmáčknout...) a pro člověka co to bude chtít pochopit by neměla bejt basa nějakej problém.

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

23

Re: Jak zacit

Fuit napsal:

neni různá teorie pro basu a kytaru

bereš to z pohledu nástroj - nástroj..ale jezdit rallye je také docela jiné, nežli okruhy (i na stejném voze) - a přitom jde o auto - auto.. 8¨-)
je v tom rozdíl, i když benzín a brzdy jsou stejné

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

24

Re: Jak zacit

Já bych řekl, že jestli začne na basu, a najde si dobrýho učitele, že to je nejlepší co může udělat. Přece jenom, basa je basa, a kytara je kytara, a i když hodně věcí ze španěly uplatníš na base, věci z basy na base uplatníš ze 100%.

Kua, to je zase výbliteq tongue

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

25

Re: Jak zacit

Já sem hrál dva roky na španělu a pak sem přčesedlal na basu a jediny co mi ta spanela asi tak dala bylo ze sem vedel kde to mackat :-) a mozna jeste hrani prstama. Pak sem presedlal na basu a asi tak druhym rokem se ucim v zusce. Urcite si myslim ze nejlepsi je hrat rovnou na basu pod vedenim ucitele, kterej tomu 100% rozumi (ne jako ten muj :-D ) ;-)

hledám sebe a pár zásadních odpovědí smile
0 xLajků:

26

Re: Jak zacit

IMHO kytara da ke hrani na basu vynikajici zaklad co se harmonii tyce, u basy si to tak neosahas.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

27

Re: Jak zacit

chroustjazz napsal:

bereš to z pohledu nástroj - nástroj..ale jezdit rallye je také docela jiné, nežli okruhy (i na stejném voze) - a přitom jde o auto - auto.. 8¨-)
je v tom rozdíl, i když benzín a brzdy jsou stejné

no hra je diametrálně odlišná ale teorie jako akordy, noty apod to je snad stejný ne?

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

28

Re: Jak zacit

Asi zacnu na basu pod 100% dohledem ucitele jak pise S1dewinder

LOL
0 xLajků:

29

Re: Jak zacit

Na hraní metalu je potřeba hlavně odhodlání, musíš prostě moc chtít. A samozřejmě začni pokud možno na basu a co nejdřív sežeň spoluhráče a mlaťte do toho co se vejde /a snažte se ladit a ty se od začátku soustřeď na spolupráci s bubeníkem, abyste se na první aspoň zhruba sešli) A použij všechny vymoženosti co dnes jsou, jako guitar pro a tak. .
To je podle mě super cesta (takzvaná punková varianta). A když tě to bude bavit, tak se pak třeba mrkneš i na tu teorii...a když tě to bavit nebude, necháš toho, jao tisíce před tebou...
Divil by ses možná, kolik místních borců začínalo podobně...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

30

Re: Jak zacit

no jak to tak čtu tak mi vychází,že nejlepší je hrát na oboje :-)

ukulele
0 xLajků:

31

Re: Jak zacit

falseman napsal:

Asi zacnu na basu pod 100% dohledem ucitele jak pise S1dewinder

hehe, I win this thread

big_smile big_smile big_smile big_smile

btw, dej vědět jakse daří=)

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

32

Re: Jak zacit

Fuit napsal:

hra je diametrálně odlišná ale teorie jako akordy, noty apod to je snad stejný ne?

kdybyste dával pozor..žáku kašíku..výše o tom mluvím 8¨-)
teorie je pro všechny nástroje stejné..snad s vyjímkou u bicích..malou

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

33

Re: Jak zacit

http://kytary.cz/squier-by-fender-stand … 59:0:0:1:0

zajímal by me váš názor na tuhle basu

LOL
0 xLajků:

34

Re: Jak zacit

Jsi uplne mimo tema. Prohledej forum, na tema squier je tu spousta veci. pravidlo c. 1:

NEJPRVE HLEDAM, AZ NAJISTO VIM ZE TO TAKOVE TEMA NENI PTAM SE....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

35

Re: Jak zacit

spider napsal:

NEJPRVE HLEDAM, AZ NAJISTO VIM ZE TO TAKOVE TEMA NENI PTAM SE...

ANO!

jinak např tady http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=2069  se tahle konkrétní basa řešila..

0 xLajků:

36

Re: Jak zacit

á hrál 2 roky na elektrické klávesy, teďka hraju na basu, od září mi začnou hodiny.
za ty 2 roky kláves sem se naučil dost a navíc, mám stejného učitele jak na klávesy, tak na basu, na basu on hraje 27 let.

0 xLajků:

37

Re: Jak zacit

zacni hrat sam podle sebe.. hraju uz par let, nikdy jsem si zadny rady neprecet jen jsem okoukaval z zivych vystoupeni na kterych jsem byl nebo na zaznamy a sem jsem se zaregistroval vcera nebo kdy...zacni rovnou na basu to bude nejlepsi

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

38

Re: Jak zacit

Já se rok snažil něco naučit..Pomáhalo mi fórum a spousta pdf..  Ale měsíc chodím k učiteli a ten měsíc mi dal víc než  rok doma. Ooo jak já lituju že jsem k němu nešel rovnou.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

39

Re: Jak zacit

Fuit napsal:

no hra je diametrálně odlišná ale teorie jako akordy, noty apod to je snad stejný ne?

No na ty notičky taky bacha, hrál jsem před basou 10 let na housle, noty jsem znal dokonale, ale u basy (tj. v jiným klíči) se mi občas stane, že mi hned nenaskočí s notou ten tón. Jestli bylo myšlený noty jako zahraný noty a ne ty černý mrchy na papíře, tak mě neberte vážně:-)

0 xLajků:

40

Re: Jak zacit

basa jsou 2/3 kytary 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků: