1

Téma: Basa, PC, Record

Čau,
Jsem tu nový, basa mi dorazí během pár dní, kombo budu mít vypůjčené, kvalitní (Fender).
Jde mi o to, jaké máte zkušenosti s propojením basy s PC za účelem nahrávání.
Mám integrovanou zvukovku, bedny dobré.
Používal bych software od firmy propellerheads... propellerheads Record... zatím je v betaverzi, ale už i tam dje nahrávat, když vytvořím audio stopu, jde slyšet, jak mluvím do majku.
Dále, mám Midi keyboard (M- audio Axiom 49), používám ASIO4ALL, latence téměř nulová (teoreticky pár ms, prakticky nejde poznat)
Jde mi o to, jak to s tou integrovanou dát do PC... přes kombo nebo rovnou přes redukci do PC? protože integrované zvukovky nemají zesilovač, nevím jestli je k basám potřeba, ale předpokládám, že ano. A kdybych to hodil přes kombo, a od tama z outu, nebo z headphones do Mic In, tak odkud půjde zvuk, z komba, z monitorů poslechových nebo oboje?

Předem díky, v tomto Topicu můžete také diskutovat o Propellerheads Record.

0 xLajků:

2

Re: Basa, PC, Record

zesilovač nepotřebuješ, výstup si upravíš v softu...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: Basa, PC, Record

A mžůeš mi říct, jestli je tato basa aktiv/pasiv? envyznám se v tom ještě tak http://kytary.cz/axl-elektricka-baskyta … 07:0:0:1:0 díky

0 xLajků:

4

Re: Basa, PC, Record

"Ovládání: 2x Volume, 1x Tone "
pasiv... aktivka má ovládání korekcí - basy+výšky+středy

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: Basa, PC, Record

Já bych řek že pasiv ale počkej si na názor zkušenějších... Nejlíp to zjistíš až ti přijde domů a nenajdeš baterku:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Janaj (15. 06. 2009 20.44:02)

Re: Basa, PC, Record

Jasně, díky. a jinak co na ni říkáte? slevněná z 6000... mám ji pro začátek, potřebuji objevit styl, jestli jazz, nebo precision, ....

0 xLajků:

7

Re: Basa, PC, Record

Jo já taky objevuju:d Zatím se mi líbí preci zvuk a jazzí krk xD Když ti sedne tak myslím že na začátek bude v poho... Design se mě osobně moc nelíbí ale do toho ti kecat nebudu:D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

8

Re: Basa, PC, Record

Janaj napsal:

a jinak co na ni říkáte?

upřímně???




je to hnus velebnosti big_smile

ale proti gustu...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

9

Re: Basa, PC, Record

hofa napsal:

je to hnus velebnosti

Vzhledově nebo celkově ?:D
Mě se právě vzhled líbí, je taková jiná.

0 xLajků:

10

Re: Basa, PC, Record

já myslel ten design... já ty relic modely prostě nemusím... jinak zvukově netuším, ale za třiapůl to bude hrát... jako za 3500 big_smile   otázka co s ní pak budeš dělat až budeš chtít novou-lepší wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Paparatzzi (15. 06. 2009 20.47:40)

Re: Basa, PC, Record

Janaj napsal:

je taková jiná.

No když se ti líbí... Mě dost odpozuje ale za ty prachy..  Extra mě přastila přes oči ta hlava:D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

12

Re: Basa, PC, Record

hele vůbec je neposlouchej, hlavně jestli se líbí tobě a HLAVNĚ jestli se ti na ní bude dobře hrát, to je alfa a omega každýho nástroje, u začátečníka to platí dvojnásob smile

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Janaj (15. 06. 2009 20.52:34)

Re: Basa, PC, Record

No, pokud druhá basa co si koupím bude Jazz, tak si tuhle nechám, pokud Precission, tak ještě nevím, na to mám čas.

Jinak, k tomu propellerheads Record, slyšeli jste o tom? od stejné firmy, tkerá má na svědomí Reason.
na youtube jsou videa...

0 xLajků:

14

Re: Basa, PC, Record

koukám na to ... takovej zjednodušenej audition... kdes to sehnal?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

15

Re: Basa, PC, Record

na torrentech typu mininova, je to i na thepratebay...
S tím,ž e těch 8 souborů, které tam máš musíš přejmenovat. potom ti pomůžu, jestilů budeš mít problém... ale i tak, je to stále beta. je tam beta kod, který nedovolí více jak třeba 3 nástroje, poté to zatěžuje hodně CPU

0 xLajků:

16

Re: Basa, PC, Record

Reason nemám rád pač jeho interní mixák je hrozná sračka a je to moc škoda, když už s ním dělám, tak si jednostlivý stopy renderuju a importuju v Cubase, ten ti zároveń doporučuju pro nahrávání, je to jeden z nejlepších multitracků. A koukám že warezíš, tak se ani nesnaž jít po Cubase 4 atd., neexistuje funkční crack. Stáhni si Cubase SX3 nebo Nuendo 3 od H2O.

0 xLajků: