101

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Fuit napsal:

:-) koukám na tom kladivu to máš docela blízko, já to mam taky docela těsný:-) ale tak výhody to má taky:-)

jj sou menší než na 4rce  a můžu říct že na tom de hrát vše big_smile i palcem trefit do struny

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

102

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Kubš napsal:

jj sou menší než na 4rce  a můžu říct že na tom de hrát vše  i palcem trefit do struny

To já právě občas trefim i strunu vedle při tom mym bouchání ale zas od čeho mam levačku:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

103

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

popravdě takovej tlumenej doporovod na H strunu(rozuměj omylnej střet ruky se strunou při hraní palcem E nebo A)  ty voe to je totál masakr takovej absolut sub :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

104

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Kubš napsal:

popravdě takovej tlumenej doporovod na H strunu(rozuměj omylnej střet ruky se strunou při hraní palcem E nebo A)  ty voe to je totál masakr takovej absolut sub :-D

:-D A já kde se mi furt berou ty basy, prej akustika zkušebny...:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

105

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

ale co když už náhodou tasím palec (což teda moc nedělám na 5 tce protože má tmavej hmatnik a moc mi to nesedí zvukově na slap) tak jedině v "sub-verzi"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

106

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

bromberg napsal:

nezlob se, ale s basou na koulích zahraješ leda hovno, jde-li o techniku levé ruky--)))))

tak tomu se rika zpozdena reakce tomu co ted pride , ale nejsou to ani  2 mesice...

no spis bych rek ze de o techniku pravacky tam je trochu dal nepohodlnejc na Gcko protoze ta ruka neni tak vyklenuta a je trochu vejs a vic na placata.. naproti tomu si dovolim nesouhlasit  s tou levou pokud mas vyvazedou basu tak neni problem si ji posnout vic na storc do kontrabasovejsi polohy a tak je to mozna este prirozenejsi a pohodlnejsi ..jelikoz si tolik nekloubis zapesti ...

btw precla si dvam na hrani mozna este niz nez pritomny punkac ..jelikoz je tezky a tlaci mne do briska..padlo je lehke ale taky ho mam tak aby bylo tesne pod pupkek...ale vzhledem k malemu telu je tedy o trochu vis..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

107

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

m3:
vytočit basu ala kontrabas to usnadní levačce i když máš basu hodně nízko, ale funguje to jen na nižší polohy, např nad 12tou a dál už to vytočení j k ničemu, nehledě ta to že tu basu mudíš trochu držet a to je naprd.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

108

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Všeobecně platí, že s basou o kterou se ti opírá pupek seshora zahraješ prdlajz ve vyšších polohách. Je lepší zvednout krk na stojato a mastit to rádoby kontrabasově. Slap je nutný naučit se trefovat seshora palcem, i když to není takový maso, dá se z toho leccos vyloudit. Naproti tomu pokud basu na ten pupek posadíš, tak zahraješ všechno všude ale zas to není taková šou smile.

Vypadat nebo dobře hrát toť otázka - já zvolil tohle ...... (když už je to narcis přehlídka tak tu nesmím chybět)

http://www.treky.cz/skj.jpg

Groooooooooooooooooooove man
Fernandes Gravity 5 deluxe
Vivian Musicman 5, MTD 5
Gallien Krueger 1001 RB Mark II + box 4x10 RBX
EBS Multicomp
0 xLajků:

109

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Dunde.e napsal:

nehledě ta to že tu basu mudíš trochu držet a to je naprd.

ja nemusim mne ty headlesy vysej tak jak je dam sami

dire napsal:

Vypadat nebo dobře hrát toť otázka

:-) hehe :-D to mi vypravet a kdyz mas tu basu vysoko tak s ni nemuzes tolik mavat..  a veskera podiova show se musi obstarat nohama  a to pro nas otyle neni zas tak vyhodne.. :-D

Dunde.e napsal:

např nad 12tou a dál už to vytočení j k ničemu

no ja nevim mne to neprijde kdyz si trebaopres basu na stojaka o stehno tak mas 12tej prazec temer pres ocima...

btw ted sem listoval nakou country priruckou a tam v kapitole ao kontrasi bylo ze orech ma bejt v urovni oci..a to tak cca mam ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

110

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

dire: Pekna fotka... Nehrajes nahodou v Bundy Tad? :-)

Gallien Krueger 700 RB-II, box 410 RBX
0 xLajků:

111

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

m3 napsal:

no spis bych rek ze de o techniku pravacky tam je trochu dal nepohodlnejc na Gcko protoze ta ruka neni tak vyklenuta a je trochu vejs a vic na placata.. naproti tomu si dovolim nesouhlasit  s tou levou pokud mas vyvazedou basu tak neni problem si ji posnout vic na storc do kontrabasovejsi polohy a tak je to mozna este prirozenejsi a pohodlnejsi ..jelikoz si tolik nekloubis zapesti ...

lol:lol::lol:

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

112

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

kua big_smile big_smile big_smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

113

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Já jí mám tak středně vysoko, dřív sem jí musel mít výš, páč sem byl zvyklí hrát v sedě a levačka mi to pak nebrala.. tot už to je o něco lepší, viz avatar smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

114

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Jonash napsal:

dřív sem jí musel mít výš, páč sem byl zvyklí hrát v sedě a levačka mi to pak nebrala

No hele a nebylo jednodussi to nechat vys a bylo by ti jedno jestli v sede nebo v leze ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

115

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

spider napsal:

No hele a nebylo jednodussi to nechat vys a bylo by ti jedno jestli v sede nebo v leze ?

no zase dkyž mám basu výš, tak se mi na ní hraje pomaleji pravou rukou, sem si to nějak blbě zafixoval. Jo a taky samozřejmě ten vzhled, když máme třeba koncert atd smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

116

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Jonash napsal:

taky samozřejmě ten vzhled, když máme třeba koncert

počkej, to jako že je to dobrý když je dole, nebo že je to špatný?

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

117

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

no tak ty voe neopunx dneska jedou jedeš u kolen - zato new britiš wave jede zas s kytarama na kozách....obojí vypadá na hovno :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

118 Naposledy upravil: Jonash (25. 07. 2008 11.21:08)

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

nemám basu u kolen, tak jak jí mám na avataru.. prostě mi chrání rozkrok smile
A hraje se mi tak nejlíp...

Komický mi to přijde jak moc dole (basák z The Bloodhaund Gang) nebo i to na prsou.. ale chápu že když to je výš, tak se na to musí pohodlněji hrát, zejména pro levou ruku, ale né už nám trsátkářům smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

119

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Jonash napsal:

nemám basu u kolen, tak jak jí mám na avataru.. prostě mi chrání rozkrok smile
A hraje se mi tak nejlíp...

Komický mi to přijde jak moc dole (basák z The Bloodhaund Gang) nebo i to na prsou.. ale chápu že když to je výš, tak se na to musí pohodlněji hrát, zejména pro levou ruku, ale né už nám trsátkářům smile

No pokud budešdrhnout osminy, je to v klidu. Ale jestli začneš hrát něco náročnějšího, tak asi zjistíš, že basu půjde vejš ;-)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

120

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

"neznám" tě z fora baskytary na lide.cz ? smile

Tak jasný, sem tu někde i říkal, že s takovouto polohou basy se levym malíčkem výš jak na 9. pražec nedostanu.. zatim to stačí, nehraju složitý věci smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

121

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Hoši, mně spíš připadá, že se tady melou hovna.. Každej ať si to drží jak chce, ne? Punkeři na pytlu, groovaři a jazzmani pod krkem nebo kde...... Stejně jedna enkláva druhé nikdy nic nevysvětlí... furt čekám, že se tedy dovím kde tu basu mám vlasně držet:)

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

122

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Heheh... no já bych momentálněnejradši měl basu 10 cm pod bradou... ale tak... zase jako žejo... no ne?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

123

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

ale houbelec, prijde mi zajimavy se porozhlidnout, kdo jak.. ale ve finale si musis sam ozkouset, co tobe vyhovuje nejlip. Polohu basy stridam casteji nez basu samotnou a jeste jsem na tu "svoji" polohu neprisla (ani basu ...vlastne ani, co presne chcu hrat big_smile - proste mam basu, apec, tak hraju a je to.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

124

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Erža napsal:

ale houbelec, prijde mi zajimavy se porozhlidnout, kdo jak.. ale ve finale si musis sam ozkouset, co tobe vyhovuje nejlip. Polohu basy stridam casteji nez basu samotnou a jeste jsem na tu "svoji" polohu neprisla (ani basu ...vlastne ani, co presne chcu hrat big_smile - proste mam basu, apec, tak hraju a je to.

já vím velmi dobře kde tu basu držet tak aby to /PRO MĚ/ bylo pohodlné a abych si mohl dovolit cosi zahrát. Topic zní : Jak vysoko máte bas jak váým to vyhovuje? Taxem se stejně jako jiní zde vyjádřil a považoval to za vyřízené. Pak se tady od odborníků ještě s některými dozvíme, že takhle je to úplně na hovno atd....
Tak jsem k této problematice o5 a naposledy něco měl cool

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

125

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

vidis to, a mne pripada i zajimave si o tom pokecat a okomentovat smile od toho je to "zive" forum

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

126

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Spíš sem to zakládal kvůli tomu,že v některý vejšce se dobře hraje v některých polohách a v jinejch zas jiný..ale zjistil sem,že takovej kompromis je někde v půlce smile a když chceš hrát první (příp. druhou polohu),tak si basu jednoduše naklopíš víc kolmo k tělu. JazzBass je sice fajn,ale je škoda,že když si ho vytáhnu vejš,tak mě mě tlačí do hrudníku (zkoušel sem menší těla a je to o něčem jiném,ale zdálo se mi,že se dost kymácí - víc asi záleží na vyvážení,resp. to vyvážení je o dost složitější než u většího těla)

0 xLajků:

127

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

bromberg napsal:

furt čekám, že se tedy dovím kde tu basu mám vlasně držet:)

Levackou na krku, ale jinak je lepsi nez ji drzet jen tou levackou za krk je ji mit zavesenou na popruhu.

Chm...pokus o vtip....spatnyyy....


Jasne, kazdy ma jine telo a jine telo basy. Ja s tim dodnes laboruju a posunuju o dirku tam a zpet...nesnasim velociraptri pazourek na pravacce, kdy mam neprirozene ohnute zapesti a uplne citim, jak mam priskriple ty zily zespodu ruky a krev nejak neproudi a zas mit ruku sice volne a pohodlne a moct jakoze silove a rychle hrat je zaprah na slachy a jeste navic sklon prstu ke strunam je pak dost nestastny... chm chm...neni to lehka otazka. Asi s tim zajdu za svym doktorem at me nekam posle a at mi najdou anatomickou polohu driv nez si oddelam zbytek toho uboheho svalstva a slach na me kostre big_smile big_smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

128

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Já osobně mám tělo precisiona na břichu. Když ho dám víš, tak se mi díky jeho širšímu krku hrají špatně vyhrávky v nižších polohách. Když ho dám níž (na koule), tak sice mám výbornou rychlost v pravé ruce, ale levá ruka je zkroucená a po čase odumírá a to by se u baskytarysty dít nemělo smile. Ale jedná se pouze o můj subjektivní názor a nikomu ho nenutím.

American standard precision bass, Hartke VX 3500, Laney RB 30W
0 xLajků:

129

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Tak jsem si to musel jít vyzkoušet, basa visí o něco málo vejš, než když sedím a mám ji na klíně. Tzn i v sedě mně pomůže, mám-li na ní popruh, bez popruhu na klíně mně padá trochu hlava dolů a místo prstokladu se levá ruka musí věnovat i mírnému pozvedávání krku, čimž se unavuje a je pomalejší. V podstatě jsem se přirozenou cestou a postupným utahováním pásu dostal na polohu basy pana učitele.  roll  http://www.youtube.com/watch?v=Sb96bdFs-8s
Přiznávám, že opticky ta poloha basy není vhodná pro všechny styly, ale prostě jak zní název sekce, takhle mně to prostě vyhovuje.
Vlastně si ten popruh nasazuju, i když s basou ležím na posteli, prostě a jednoduše mně ten popruh vymezuje polohu basy v jakékoli poloze. Howg

Bass guitar: 4 string hand-tooled prototype, type JB pasive, Lakland skyline 44-02 deluxe, EXL 170, TC electronic BG 500 2 x 10", acoustic fretless- "balejšn"
0 xLajků:

130

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

od země 116 cm 24. pražec (stoj spatný, žádnej jonash) a 41cm hlavu od stropu (máme na chalupě nízké stropy)
pokud by měl někdo zájem o průřez stropem s technickým popisem, není problém..dokonce i s fotodokumentací

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

131

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

OK napsal:

...mam neprirozene ohnute zapesti a uplne citim, jak mam priskriple ty zily zespodu ruky a krev nejak neproudi

Tohle řeším za chodu zvednutním pravýho lokte, čimž celý zápěstí natáhnu, prokrvím, a vizuální stránku (potažmo koncertní image) tím pohřbím už úplně, byla-li kdy nějaká sad

Basovku nosím na plicích o něco výš, než když sedím. Jednou mě k tomu navedl jistý pan profesor a od té doby jsem to coby samouk neopustil. I za cenu, že mi lidi občas říkaj "bítlsáku" (pro mě leda pocta :-)

Ibanez - Hocke - CoxX
0 xLajků:

132

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Ty hraješ v Javorech??????? Wow smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

133

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

nebo ve switch big_smile tam ma ten clovek taky basu tak vysoko, ze kdyz by mel jeste zpivat, tak by o ni bradou narazel big_smile

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

134

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Tak já osobně nemám basu ani na kolenou ani pod bradou ale tak nějak v oblasti pupkokulí jelikož jsem přepatlanej kytarista tak prostě tak nějak ze zvyku stejně jak kajtru ale je mi to jedno protože mám z ježdění na motorce tak vymlácené zápěstí,že ať si ji dám kam chci vždy mi nějaká poloha dělá problémy

ukulele
0 xLajků:

135

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Šakal napsal:

nějak v oblasti pupkokulí jelikož jsem přepatlanej kytarista tak prostě tak nějak ze zvyku stejně jak kajtru ale je mi to jedno protože mám z ježdění na motorce tak vymlácené zápěstí,že ať si ji dám kam chci vždy mi nějaká poloha dělá problémy

az na to ze mam zapesti vymlaceny z kytary a toho ze nezeru maso .. tak to mame podobne..
hlavne mne hrozne unavuje drzet ty roce nahore.. nehlede k tomu ze kdyz to mad na prsou tak nemuzes mos mavat basou.. big_smile ... ale zas muzes predvadet vyraznejsi krokove variace:D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

136

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

to by ses divil jak se da mavat i kdyz mas kytaru/basu hodne nahore viz http://www.youtube.com/watch?v=Smg3coINg0E

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

137

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

ono já taky zpívám a s basou pod bradou se tak nějak nedostanu k mikrofonu.A když ji mám moc nahoře tak mne bolej ramena což je zase následek motorky,kua když to tak čtu tak asi přestanu jezdit a začnu chlastat :-)

ukulele
0 xLajků:

138

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Šakal napsal:

asi přestanu jezdit a začnu chlastat :-)

to je slovo chlapa....


btw, znate to prislovi ktere rika "bud chlap a vzdej to" ??

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

139

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

já mám basu u kolen protože to brousím jak valchu big_smile

0 xLajků:

140

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Už se na tebe těším v akci... přijedeš do Nimmburgu na sraz? Uděláme "hit-your-knees-with-your-bass" duo smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

141

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

no to budu mít čerstvě odmaturováno a po dvacetinách smile). ale rád dorazim smile

0 xLajků:

142

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Ja mam kytaru na pupku, aby nebylo videt jak sem tlustej.

0 xLajků:

143

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

flachby napsal:

Ja mam kytaru na pupku, aby nebylo videt jak sem tlustej.

Presne moje pozice, mozna spis mirne nad pupkem a naklony tela maskuju z pohledove strany

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

144

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Já mám tělo basy taky na pupku...je to pohodlné, pro obě ruce. Když hraju v nízkých polohách (tedy většinu času), tak mi vyhovuje mít krk (basy) zvednutý v úhlu zhruba 45 stupňů k tělu (mému).

_@_//
0 xLajků:

145

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

me se treba s takovymhle sklonem basy dost blbe hraje slepejs....teda ne ze bych ho nejak moc hral, ale proste moc mi to tak nejde no, takz preferuju basu vejs a v podstate ve vodorovne poloze

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

146

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Já jsem právě dlouho hrál s basou skoro pod bradou, ale zjistil jsem dvě nevýhody: 1) nepřirozeně ohnuté pravé zápěstí (hraju hlavně prstama) a 2) nepřirozeně ohnuté levé zápěstí, zvlášť v těch nižších polohách to byl fakt záhul. Když jsem hrál třeba v první poloze na 5. struně (jako myslím nejtlustší struně), tak mě z toho ta levá ruka hodně bolela, bylo to na mě hodně daleko. Tak jsem různým zkoušením dospěl k tomu postavení, jak jsem psal výše. Je to pohodlné pro obě ruce. Já teda nejsem nějaký horlivý slepař, ale když potřebuju, tak tu basu klidně zase během hry narovnám, poněvadž se mi taky líp slapuje, když je krk rovně. Na B struně stejně neslapuju. Ten krk zvedám fakt jen na basování v těch nízkých polohách.

_@_//
0 xLajků:

147

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

já mám basu na úrovni koulí... jak uz tady víc lidí napsalo a podle toho co hraju si natáčím krk(teda levou ruku)... dřív sem ji mnel na pupku ale nedavno jsem to snížil a asi taky kvuli tomu, že mám teď jazz basu a ten vrchni výřez na zadní strane těla sedí na břicho

Squier JB vintage modified, Behringer BX600, Behringer BOD100, Homemade fuzz... no tak sem student tak co smile
0 xLajků:

148

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

schnicla napsal:

mám teď jazz basu a ten vrchni výřez na zadní strane těla sedí na břicho

Žejo??? Geniální designová vychytávka... Leo, nikdy ti nebudem dost vděčný!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

149

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

smile tak jest, je to skoro predurceny diky tomu mit basu dole smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

150

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Nejvejs jsem ji mel asi u mati ve 4.patre. Odhadem tak 610 m.n.m. Tam se mi hralo fakt dobre. Akorat soused nebyl tehoz nazoru.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

151

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Ja ji mel nejvejs v Delte....tak 10 000 m.n.m., nicmene moje EBS krabicky a struny co jsem tu nabizel byly jak -85,5 m.n.m, tak 2 800 m.n.m na zemi a i 10 000 m.n.m ve vzduchu

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

152

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

OK napsal:

nejvejs v Delte....tak 10 000 m.n.m.

To uz se dost rozladuje, vid? big_smile big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

153

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

Ivo napsal:
OK napsal:

nejvejs v Delte....tak 10 000 m.n.m.

To uz se dost rozladuje, vid? big_smile big_smile

On tam ten tlak vzduchu většinou odpovídá tak 2800 m.n.m., jinak by se člověk při rychlejších bězích trošku zadýchával.

A=A
0 xLajků:

154

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

kober napsal:

jinak by se člověk při rychlejších bězích trošku zadýchával.

Tak kyslikova maska je taky zjimavej designovej prvek v kapelnim kostymu...

0 xLajků:

155

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

flachby napsal:

Tak kyslikova maska je taky zjimavej designovej prvek v kapelnim kostymu...

Divil bych se, kdyby v tom už nějakej brutal metal player už dávno nehrál big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

156

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

mno prave.

0 xLajků:

157

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

v 10 000 m. n. m. by byl právě docela punk žádno masku nemit, dav diváků by ji měl a muzikanti kuli imidži ne :-D

0 xLajků:

158

Re: Jak vysoko máte basu jak vám to vyhovuje?

chikvadrat napsal:

brzo začnu schánět kradší popruh

viz http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=4511 big_smile

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků: