1

Téma: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Dlouho jsem svému Ibanezu nic neuštědřil a tak se poohlížím po kobylce, která by nahradila stávající a tím zase trochu pomohla zvuku. Máte někdo zkušenosti s výměnou kobylky a případně tipy co a proč pořídit? Předem díky!
http://chatra.cz/kobyla.jpg

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

2

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Já osobně preferuju kobylku se strunama skrz tělo, ideálně možnost kombinace skrz tělo/ukotvení v kobilce. Tuším to Fender nazývá Badass III, používá to Godin a určitě spousta dalších výrobců...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

3

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Chatra: sice to neni o kobylce, ale pokud chces pomoci zvuku, neni lepsi uvazovat o lepsim nastroji? Prodas jednu ci lepe obe GSR, prihodis penize na kobylku a mas nastroj o 3 tridy lepsi, kde IMHO ma mnohem vetsi smysl casem investovat do upgradu...

Lepsi kobylkou urcite kus lepsiho zvuku ziskas, ale pokud drevo nestoji za moc, cpes dlouhe penize do tuningu feldy, misto abys poridil uz zrovna treba oktavku za srovnatelne penize, co ma hodnotu felda + narvane prachy do ni...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: mikulik (09. 06. 2008 13.40:46)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

d.a.l.i napsal:

Lepsi kobylkou urcite kus lepsiho zvuku ziskas, ale pokud drevo nestoji za moc, cpes dlouhe penize do tuningu feldy, misto abys poridil uz zrovna treba oktavku za srovnatelne penize, co ma hodnotu felda + narvane prachy do ni...

Tohle mi je nějaký povědomý.. wink wink wink
Když upgrade kobylky, tak Bad Ass, hodně lidí tady si ji chválí...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

5

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

ja souhlasim s Dalim...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

6

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Všechno výše popsané je mi jasné, nicméně dřevo hraje, nástroj mi padne do ruky a už teď hraje slušně, tak vymýšlím jak mu ještě pomoct. Bohužel jsem se dost vycinkal nákupem PA-čka a tak nejsou drobné  a hlavně chuť utrácet je za basu o řád dražší, když mi stávající vyhovuje...

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

7

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Gasi napsal:

Tuším to Fender nazývá Badass III

Tak to nazyva Leo Quan, vyrobce Badass kobylek, Fender pouze prekupuje.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

8

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Já teda nevim, ale ta kobylka co máš na obrázku je klasika všech klasik, kterou Fender používá na většině modelech. Pohodlně se s ní pracuje a pokud funguje, tak bych ji asi neměnil. Jedině v případě, že tě hrozně s**e, že musíš struny při výžměně kobylkou protahovat - to by byl pádný důvod. Zvukově té Ibanezce nepomůžeš yikes(

0 xLajků:

9

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Chatra: radeji bych ted neresil nic.

Ale pokud bys chtel BadAss II, tak se mi jedna vali doma a porad se nemuzu dokopat ji nabidnout... Cena klasika - jeden kaprik.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: bright (10. 06. 2008 18.16:06)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Moje kratka zkusenost s BadAss II (bez vodicich drazek) - kamen pod eckem uz je pekne vymletej (otiskly zavity), takze to chvilama drnci. Nicmene asi neni problem si tam vysochat decentni vodici korytko. Mam dojem, ze je o tom par radku i na talkbassu.

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

11

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

UR napsal:

ale ta kobylka co máš na obrázku je klasika všech klasik, kterou Fender používá na většině modelech

Fender ma jine uchyceni k telu, takhle jak to dela ibadnes je to podle me rozumnejsi

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

12

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Jde mi hlavně o kvalitnější materiál, protože na basách i kytarách co mi prošly rukama při seřizování a opravách byl nekvalitní materiál snad největším problémem. Velké vůle v závitech, měkké šrouby, kterým se brzo otupí špičky zvuku nepřidají, stejně jako licenční Floydy, které jsou z takového bláta, že mají za sezónu hraní místo břitů u opěrných čepů šroubů plošky. Povrchová ochrana většinou taky za moc nestojí, na exponovaných místech to vždycky oxiduje.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

13

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Na mém Mexikánovi se mi nelíbila jedna věc a to byla kobylka. Měla dvě chyby: otvory pro struny byly příliš velké (např. poslední struny, které jsem koupil procházely skrz i ballem a tak jsem musel pod balls dát podložky přiměřené velikosti) a co mě štvalo ještě víc byl fakt, že kameny neměly žádné vedení a neměly tak žádnou boční stabilitu –stačilo více hrábnout do strun a rozestupy se měnily sad
Náhoda tomu chtěla, že  jsem se před časem potkal s Rudo Sivčákem a ten mi poradil relativně levné řešení: kobylku Gotoh GEB 203 CR (841,-Sk). Nejdřív jsem váhal, jestli se tato investice vůbec vyplatí, početl jsem toho hodně na různých fórech a rozhodl se, že to vyzkouším a o zkušenost se podělím tu na fóru. Služebně jsem jel minulý týden na Oravu, tak jsem toho využil, zastavil se u Ruda a kobylku koupil.
Rozdíl mezi kobylkami je patrný na první pohled: i když jsou obě z ohnutého dílce, u Fenderu je to spíše plech a u Gotohu spíše plát (hmotnosti komplet kobylky: Fender – 86g, Gotoh – 147g).
Gotoh má nejen pět děr pro uchycení kobylky jako Fender, ale má navíc ještě dva, což by mělo pomoci lepšímu kontaktu se dřevem těla. Z toho důvodu jsem musel do těla navrtat další dva otvory. Rozpětí pěti otvorů je souhlasné s Fender kobylkou, tak na této straně jsem nic měnit nemusel. Gotoh šrouby mají ale o trochu menší průměr, tak jsem musel do každé dírky dát párátko, aby dobře držely.  Ke Gotoh kobylce jsou dodávány šrouby ze stejného materiálu jako kobylka a také kalený imbus klíč k nastavení výšky kamenů. Otvory pro struny jsou u Fenderu o průměru 6mm, u Gotohu 4mm – už nemusím dávat pod balls podložky smile
A teď k tomu co vás určitě zajímá: projevilo se to i na zvuku? Naschvál jsem použil starší struny. Před výměnou jsem si pořádně basu naposlouchal nasucho i přes zesík a potom jsem srovnával zvuky po výměně. Výměnu hodnotím kladně: ke zlepšení došlo u zvuku nasucho i přes zesík. Basa mi teď více vibruje v rukou a zvuk je jasnější, výraznější. Byl jsem s ní zvukově spokojený už předtím a tak jsem mile překvapený tímto bonusem, protože jsem se výměnou chtěl dopustit spíše odstranění „mechanických“ nedostatků a nečekal jsem až takovou změnu k lepšímu také po akustické stránce. Pro zlepšení charakteru zvuku mohu tedy na základě mých vlastních zkušeností  výměnu plecháče za něco masivnějšího jen doporučit.
Přikládám pár fotek:

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/r … gotoh1.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/r … gotoh2.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/r … agotoh.jpg

0 xLajků:

14

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

krásná basa big_smile

hele koukám a ten gotoh skoro není poznat od původní což je super!!! (nejdřív sem myslel že si koupil takovou tu masivnější typ "sadowsky") ale tohle vypadá moc pěkně

sem rád že to zvukově pomohlo a podpořilo mojí teorii o tom že kobyla se podílí na zvuku.....

jinak chci doplnit to threadu

mám no nový base Hipshot kobylu a ta je vám teda brutální....

https://www.hipshotproducts.com/images/products/116_large.jpg

cena je asi od 100 do 120USD podle povrchový upravy a matroše....

zatím sem neměl možnost zkusit struny skrz a nebo do kobyly ale jednou vyzkouším.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

máš nějakej novej kousek? smile

0 xLajků:

16

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

jj časem se pochlubím-zatím sem to neprohnal přes velkej apec

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

No vypadá to dost masivně, Kubši... zrovna tenhle víkend jsemo té klasické fender kobylce přemýšlel. Klidně bych nějakou masívnšjší bral napreclíka. Ale zase si říkám, že to nemá cenu,když tampak přijde tremolo od Hipšotů :-)
Btw., co asi udělá tremolo se zvukem, když tam bude díra skrz tělo...? Prý je jen o trošku kratší sustain... big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

18

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

RAT napsal:

Gotoh má nejen pět děr pro uchycení kobylky jako Fender, ale má navíc ještě dva, což by mělo pomoci lepšímu kontaktu se dřevem těla.

Jo, takhle to dělali japonci na kopiích fenderů v 70. letech, taky mi to přijde lepší... ale chápu, že pro Fender by asi nebylo ouplně košér inspirovat se u těch samých výrobců, které tahali po soudech kvůli tvarům hlavic smile

Kubš napsal:

sem nák vysazenej na pořádný kobyly...ale můžu říct tahle na mě působí ještě masivnějc než ten kus oceli 2tek

To je dobrej hardcore, teda smile Fialová basa, helemese smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

19

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

mikulik napsal:

Fialová basa, helemese

no ona je taková více barevná-záleží z jaký strany se koukáš

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

20

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Tesne pred tim, nez jsem poslal kobylku BadAss do sveta, jsem ji chtel jeste vyzkouset. Tak jsem ji na Blondynce prehodil, samozrejme stejne struny a zkousim. Jako asi jedine pozitivum na ni vidim to, ze je opravdu lepsi dozvuk a mozna ten ton je pevnejsi. Na druhou stranu mi prislo, ze ta basa reaguje na hru nejak "divne", jakoby mene "dycha" a je sterilnejsi. Takze jsem BadAss odmontoval, zabalil a s klidnym svedomim poslal do sveta. Verim, ze kupujici bude spokojen a jeho predstavy splni. Toz tak nejak.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

21

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

no ona je taková více barevná-záleží z jaký strany se koukáš

smile tak už ji ukaž světu wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

22

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

http://www.hipshotproducts.com/cart.php … &p=263

Ako sa divam na tento kusok, neviem, ako je tu riesene uchytenie strun, pri stvorkach su na fotkach E a A skrz telo a D a G na kobyle priamo. Neviete niekto, ako je to riesene pri 5kach? moc sa mi do mojej milovanej nechce vrtat dalsie diery pre body through struny..

Olgoy Chorchoy is listening...

Kto pil zemřel, kto nepil taky, kto ale pije náš májový ležák, tomu se umřít nechce.
0 xLajků:

23

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

d.a.l.i napsal:

Na druhou stranu mi prislo, ze ta basa reaguje na hru nejak "divne", jakoby mene "dycha" a je sterilnejsi.

Asi nepřekvapím, ale + 1 smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

24

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

nohele podívej co píšou na hipshot

"Vintage 4and 5 string bass bridges are computer designed and made out of heavy gauge brass (not that cheap flimsy stuff). The contoured back ledge covers those ugly old string balls, giving your bass guitar that clean , cool look."

myslím že jedna věta hovoří za vše - není kobyla z ohnutýho plechu jako kobyla z ohnutýho plechu....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

25

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

frenzee96 napsal:

http://www.hipshotproducts.com/cart.php … &p=263

Ako sa divam na tento kusok, neviem, ako je tu riesene uchytenie strun, pri stvorkach su na fotkach E a A skrz telo a D a G na kobyle priamo. Neviete niekto, ako je to riesene pri 5kach? moc sa mi do mojej milovanej nechce vrtat dalsie diery pre body through struny..

ale prd to akorát ukazujou že to jde uchytit obouma způsobama!!! p

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

26

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

dik.

no vies takto to vypada ked je niekto noob big_smile

Olgoy Chorchoy is listening...

Kto pil zemřel, kto nepil taky, kto ale pije náš májový ležák, tomu se umřít nechce.
0 xLajků:

27

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

nevíte někdo kde sehnat kus mosazi na kobylku? Nevím přesně složení ale měl by tam být i krom CU a ZN i cín rozměr cca 95x60x20 +- , popř aspoň označení materiálu.
Jo a inspirující fotky taky uvítám. Kameny doporučujete udělat z jakého materiálu? a jaký typ.

Jo a ještě k materiálu na kobylku myslíte že jedině mosaz která je dělaná na akustické věci nebo téměř jakákoliv jiná mosaz?  Myslíte si že bronz CuSn12 by byla vhodná?

¨Nevím kde sehnat materiál, zatím sem našel jen tohle http://www.feropol.cz/ . Jestli někdo z okolí máte nějakou mosaznou nebo bronzovou cihličku, tak dejte vědět smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

28

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

hmm, tak jako treba Leo Quan laboruje se slozenim materialu uz par desetileti, takze asi jasnou odpoved ti nikdo neda...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

29

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

no teď mám ny kytaře kobylku a ten materiál vypadá jako hliník když do něj hrábnu a i když sem četl že snad někdo používá dural, tak to moje je docela měkké, tak bych to nejraději přehodil anebo koupil i novou, ale rozteč 16,5mm je menšinová a taky bych se u těch kobyl bál aby nebyly jen designové.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

30

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

prosím prosím, hoďte tu fotky svých kobylek a zajímají mě především takové ty lepší, nečím vychytané anebo i vcelku obyčejné co se montují ale na lepší basy...chci se inspirovat. A jestli máte struny skrz, tak nafoťte prosím i druhou stranu jinak tak 2-3fotky stačí, nemusí být ani moc velkého formármátu, stáčí pro představu. Dík

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

31

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

to je výzva big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

32

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Dunde.e napsal:

prosím prosím, hoďte tu fotky svých kobylek a zajímají mě především takové ty lepší, nečím vychytané anebo i vcelku obyčejné co se montují ale na lepší basy...chci se inspirovat. A jestli máte struny skrz, tak nafoťte prosím i druhou stranu jinak tak 2-3fotky stačí, nemusí být ani moc velkého formármátu, stáčí pro představu. Dík

já mám struny skrz resonanční desku...je to dostatečně fancy? big_smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Kubš (21. 08. 2008 10.01:19)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

http://www.sourgirl.cz/schecter/bin/images/large/P1340727.jpg
http://www.sourgirl.cz/hamer2/images/p1340676.jpg
http://www.sourgirl.cz/hamer2/images/p1340678.jpg
http://student.fsid.cvut.cz/~vyvadil/peavey/P1380045.JPG

peavey má skrz ale zezadu neni nic jinýho než ty "pouzdra" na konce strun - daj se normálně koupit (to už na výrobu je asi zbytečně prtavý....byl by to opruz)

2tek je kupodivu z těch třech nejmín "adjustovatelný" ale to je tím že na Schecterovi a Peavey se dá nastavit i rozteč strun (což je dobrej sluha ale špatnej pán...)
Jinak 2tek má mezi kamenama a spodkem kobyly vloženej jinej materiál (něco jako bronz...) je to zajímavý řešení....celkově 2Tek  má vymýtit vlky, a zaručit splehlivý ladění ...no je to taková ne slepá ale bohužel drastická cesta vývoje (na druhou stranu četl sem o člověku co to dal na starý 62 JB a říkal že ta basa konečně začla hrát...jinak si to třeba Flea nechal dát tenkrát na MM nebo to používal na svejch Peavey Michael Anthony od Van Halena)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

34

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

http://img2.rajce.idnes.cz/d2/1/1043/1043649_247f42dbe95bec53dd111ba0931255b2/images/P1020141.JPG

tak nevím, jestli je lepší nebo vychytaná, každopádně je docela masivní tongue ... má volbu struny skrz tělo a skrz kobylu a na boku šroub, kterým se stahují kameny kobylky k sobě...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

35

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

joo tohle je taky slušná kobyla smile na stock kobylu big_smile
jinak je škoda že ten tribute je ošizenej na šroubcích....2 se mi zdá málo...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

36

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

škoda že ten tribute je ošizenej na šroubcích....2 se mi zdá málo...

nojo... to je jediná chybka sad nicméně mám struny skrz tělo, což mi vyhovuje... jinak by to mohlo dopadnout i takhle...

http://www.talkbass.com/forum/attachment.php?attachmentid=36130&d=1150062929

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

37

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

jo tuhle fotku sem tu postnul já....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

38

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

jo tuhle fotku sem tu postnul já....

aha ok... já sem to našel na talkbassu kde o tom borec píše... ty dva šroubky jsou naprd když to chce člověk strunit skrz kobylku... skrz tělo to chce zas o něco delší struny...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

39

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

já mám současně takovou, dodělal sem na ni kdysi dávno šroubek pro stažení kamenů zboku (na fotce vpravo) a přidal sem tam dva šroubky pro dotažení kobylky k tělu (jsou schované pod kameny). Ale asi ji hodím pryč až příjde ten správný okamžik smile
http://www.nero2.mysteria.cz/fokus/kobylka-dundee.jpg

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

40

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Tohle je kobylka ze Sabre, zvláštní je že struny jsou z kamenu do kobyly vedený šikmo. Na tuhle kobylu přímo navázalo GL.

http://img390.imageshack.us/img390/9913/kobylawm2.jpg

0 xLajků:

41

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

davidak napsal:

struny jsou z kamenu do kobyly vedený šikmo

Když na to koukám,tak tam musí bejt větší tah..nepraskaj? i když asi ti,co dělaj MusicMany,ví,co dělaj wink

0 xLajků:

42

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

řekl bych že tu struně by mohlo vadit akorát většíá přelomení, ale když se to odehrává na kulatém kamenu, tak tam není žádný velký zlom....takže asi nepraskaj. a tah struny je uplně jedno jestli je moc ze šikma nebo málo...máš jako kladku smile

Ta kobylka je ale taky zajimavá a to zakotvení strun ze šikma inspirující.

DAVIDAK: na co tam jsou ty čudlíky pod struna, mezi kobylkou a snímačem?

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

43 Naposledy upravil: hofa (22. 08. 2008 11.07:38)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Dunde.e: esli se nepletu, tak to sou držáky (resp. ovládací prvky) na ty tlumítka... http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=4086

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

44

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubši...proč máš to gčko filajový? to na tu strunu hraješ kusy vod Deep Purple?

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

45

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

parabass napsal:

proč máš to gčko filajový

co gecko, ted uz i zbytek basy big_smile

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

46

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

KreuZ napsal:
parabass napsal:

proč máš to gčko filajový

co gecko, ted uz i zbytek basy big_smile

eee tak to Gčko to je taková moje černá chvilka...sem si koupil struny a blbě ustřihl Gčko..no tak sem musel dát z jiný sady a jediný dobrý struny byly Hot Pink od DR-takže ne fialová ale růžová.....hehe nejlepší bylo že ta struna asi 3 měsíce hraná, hrála líp než ty nový červený warwy :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

47

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

takže nejdřív se pouštíš do ricků a teď Ti nevoní červený warwy?!!? smile
já je mam například rád, a teď, když jsem navíc basák na polovolné noze ani struny na moje basy nový nekupuju-na cvičení doma to promě nemá cenu a hlavní basu mam u kámoše, doma- je tam zkušebna a až nadejde první koncík s kapelou, tak si koupim nový a budou to červený warwiky...ale tak proti gustu žádnej dišputát, mě například nelibozvučí dadárka nikl... ale zase je dostávam "jetý", jestli se dá řikat strunám co maj na kontě tak 20 hodin hraní jetý (ten klučina má hezky placenou práci) a dávam je na bezpražec tam je mi to jedno, protože je pro mě hlavní, že můžu cvičit a glissando je příjemější, navíc nedělaj takovej brajgl v hmatníku...ale samozřejmě je jasný, že takový elixiry hrajou lepe, ale poměr cena/zvuk je u těch warwů podle mě úžasnej

Kubš napsal:

ne fialová ale růžová

ne Dyp Párpl, ale Pink Floyd

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

48

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

tak červený warwy níčej moje prsty až se bojím že by tomu slabší korejská kobylka mohla po letech používání podlehnout(to jen abych nebyl uplně OT) pražce to musí oholit do roka big_smile

jinak já sem taky dost nárazově hrající ale mám rád svoje nástroje v pořádnu - červený warwy bych si na nástroj asi už nedal právě kůli jejich destrukčnosti....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: davidak (22. 08. 2008 17.36:22)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Nene struny neodcházej. Tohle zahnutí se dělalo jen na těhlech starejch Sabrech a pak jeden čas na Stingrayích. Nenamáhá, dyť si vemte jak sou struny přelomený při vedení skrz tělo..

Ty čudlíky sloužej k tomuhle:

http://myweb.ecomplanet.com/TOWN8019/MyStorage/Bridge%20Page%20Pics/Pre-EB_Bridge_showing_hollow_saddles.JPG

dneska sem si dones domů pěnu ze který to vyrobim. Budu muset rozdělat kobylu, abych tam ty pružinky moh pořádně pročistit. Možná jí ze zvědavosti hodim na váhu smile

0 xLajků:

50

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

tak červený warwy níčej moje prsty až se bojím že by tomu slabší korejská kobylka mohla po letech používání podlehnout(to jen abych nebyl uplně OT) pražce to musí oholit do roka

vono to asi u jinejch ocelek asi nebude jiný, nebo se pletu? mě se zvuk ocelek líbíb a to nejsem  (slapernátor ani příznivce cinkotu nových strun) více než niklu a na ocelky hraju s několika vyjímkami 5 let takže sou ručky zvyklé...navíc na mou první basu sem tahal jeden čas ocelky padesátky pak sem zjistil, že to neni to pravý vořechový, měl jsem chvilku k dispozici kontrabas a to je teprve to pravý masochistický zážitek. to mi připomíná, že tam sou struny daleko drsnější a hmatník ač bezpražcový se neničí...

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

51

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/spider-140907-201234-pict0004.jpg

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

52

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

jinak je škoda že ten tribute je ošizenej na šroubcích....2 se mi zdá málo...

Ehm, mám pocit, že USA na tom není o nic líp...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

53

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Ehm, mám pocit že se mýlíš smile

http://i21.ebayimg.com/01/i/001/03/32/71fa_1.JPG

ovšem nemám pocit, že by to mělo nějakej zásadní vliv, ba naopak.

0 xLajků:

54

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Davidak a teď se podívej na Tribute 4ku... Mýlíš se tak možná ty. Všechny G&L čtyřky mají totiž víc šroubů, protože nemají struny skrz tělo. ;-) Takže asi tak.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

55

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

ok vyhráls, myslel sem že se 4ky a 5ky ve výbavě nelišej smile

0 xLajků:

56

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Právěže ty pětky mají navíc možnost strun skrz tělo, což znamená právě absenci šroubků v inkriminovaných místech... I tak si myslím, že je to docela solidní kobyla ;-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

57

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

je zvláštní že oželeli šrouby, místa je tam podle mě dost na obojí, díry skrz i šrouby. Asi to uchycení do kobylky moc nepředpokládají když lze jít skrz

0 xLajků:

58

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

deafslap napsal:

je zvláštní že oželeli šrouby, místa je tam podle mě dost na obojí, díry skrz i šrouby. Asi to uchycení do kobylky moc nepředpokládají když lze jít skrz

což je zásadní omyl skrz není žádná výhra....zvuk je pak podle mýho takovej trošku línější..ne tak agresivní....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

59

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

což je zásadní omyl skrz není žádná výhra....zvuk je pak podle mýho takovej trošku línější..ne tak agresivní

těžko říct. tak asi chtěli šetřit, ale k GL mi to moc nesedí.

0 xLajků:

60

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

nebo to jsou pitomci a z kobylky která má díry pro prišroubování udělali kobylku skrz, že tam místo šroubů strčí struny. To se dá pak skoro o každé kobylce říct že je dělaná jako kobylka skrz. Když ty struny neprovlíkneš, tak je to uplně v kelu a jak tam byl obrázek že se vyškubne..tak tak bych to viděl a myslím že je i strašně moc důležité mít kobylku pořádně přitáhlou ke dřevu, může být klidně broušená, ale jak není přitáhlá, tak je to problém.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

61

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

k tributu jo smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

62

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kubš napsal:

k tributu jo smile

Kušuj prevíte!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

63

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

už mám novou kobylku částečně nakreslenou, ale nemůžu se rozhodnou z čeho ji vyrobit. Osciloskop doma nemám abych si změřil který z materiálů má nejlepší odezvu popř i tvar, ale uvažuji mezi dvěma materiály buď prachobyčejná ocel s následným žárovým zinkováním, takže by byla i docela podobná ostatnímu stříbrnošedému hardwaru anebo nějakou mosaz popř bronz. Z těma je ale trochu problém, že co složení to jiné vlastnosti a bežně se mi neválí někde po garáži, takže bych musel někde něco sehnat.

Tak se ptám, jestli můžete zkusit i svých MM, G&L , Fenderů a dalších potvor smile jestli ty kobylky/kameny jsou magnetické nebo nejsou.

Klasická prehistorická kobylka typu fender ohlý plech, je z oceli a funguje mnohem lépe než by se mohlo znát. Krom nutnosti protahovat struny vždy skrz ty dírky, je to naprosto dokonalá kobylka a všechny ostatní pokud neřeší nějaké provlíkání tak jsou jen designové poupravené odvary této obyčejné smile

....Já už nechci mít na base tu svou sprostou kobylku ze škaradé slitiny...asi hliníku . BLE .

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

64

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Dunde.e napsal:

Tak se ptám, jestli můžete zkusit i svých MM, G&L , Fenderů a dalších potvor smile jestli ty kobylky/kameny jsou magnetické nebo nejsou.

no nevím co přesně má znamenat jestli je to magnetický... šroubovák to nepřitáhne vůbec (kobylka+kameny)... a magnet jenom úplně slaboulilince... rozhodně mnohem míň než struna (nikl s ocelovým jádrem)... toliko ke Gay&Lesbian kobyle

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

65

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

ha už sem něco vyguglil, a asi to udělám z toho bronzu CuSn7ZnPb (RG7) i když "červená bronz" je dobrá na umělecké sochy, ale je v tom ten cín který má v mosazi výborné akustické vlastnosti , tak to bude asi nejmenší zlo co se dá vybrat. Jestli si dobře pamatuji tak i Betaron má kobylku z RG7 ale nevím proč tak zvolil. Mě by se líbila více kobylka z tvrdého materiálu, protože čím tvrdší materiál, tím méně tlumí. Ale tak, jak už jsem psal vše bude lepší než ten současný asi "hliník" .

http://www.feropol.cz/mode.php?mod=html&record=1

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

66

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

hofa tak asi není magnetická vůbec a to slabé přitahování dělají jen ty schované ocelové šroubky .  Díky za info

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

67

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Nevíte jestli je u nás možné sehnat náhradní kámen do BadAssu? (předem tuším odpověď, leč líná huba = holý neštěstí smile )

Neválí se někomu doma nevyužitej badass nebo jeho zbytky? Myslíte, že by to šlo vyrobit?

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

68

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Podle me neni nic jednodussiho nez napsat vyrobci Leo Quanovi

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

69

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

spider napsal:

Podle me neni nic jednodussiho nez napsat vyrobci Leo Quanovi

Sesmoleno. Ale moc tomu nedávám.
Jednodušší by bylo něco ve stylu - tý vole zahlíd jsem je tam a tam (za "tam a tam" si dosaď te třebas Alexim). smile

Obávám se, že náhradní šutry z emériky budou nechutně mastný. Takže si spíř pořídím nějakou náhradní a naplánuj druhovýrobu. roll

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

70

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Mam stupidnu OT otazku ale kde tie GL basy kupujete ??? u nas na slovensku som sa stretol len s jednou aj to mal typek co mal take basy u seba ze som spadol pol metra na prdel...bola to GLka zo 78 jedna z prvych co sa vyrabali a bolo to nehorazne delo na slap..inak v ziuadnom obchode som to nikdy nikde nevidel

0 xLajků:

71

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

www.ebay.com

pro pokročilejší

www.talkbass.com

viz http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=803

0 xLajků:

72

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

ale houby smile místní člen kurcatovium má doma takovou malinkatou dílnu, kde je na koleně vyrábí a pak posílá do světa big_smile
viz http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=5166

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

73

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

jj ta kurcatovitova je dobra kopia =P uvazoval som nad kupou ale kupil som ten zosik + bednu..+ este planujem jednu bednu a az tak niaku novu basgitarku do rodinky big_smile

0 xLajků:

74

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

ty voe, tady člověk aby se bál přijít... už mi zase podsouvají ty kopie :-D

jen počkejte, já fakt nějakou vyrobím a nakopu vám s ní pr*el :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

75

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

bright napsal:

Sesmoleno. Ale moc tomu nedávám.
Jednodušší by bylo něco ve stylu - tý vole zahlíd jsem je tam a tam (za "tam a tam" si dosaď te třebas Alexim). smile

Obávám se, že náhradní šutry z emériky budou nechutně mastný. Takže si spíř pořídím nějakou náhradní a naplánuj druhovýrobu. roll

no ono zalezi .. treba ja kdyz se mi posrala ladici mechanika na padle.. tak sem napsal do evropsky centraly hohneru .. a poslali mi 3 komplet mechaniky + jden singl sroub navic jen tak zadarmo... i postovy platili ...

proste sem napsal: je kuci je to rozbity nevite co s tim kde to sehnat...  a oni: napis mi adressu... a za mesic sem to mel...

teda moh sem to taky koupit na ebayi za 20 nebo 30 dolacu + postovny..  (btw teda tenkrat je nemeli ale kdyz se ptal tak rikali ze to planujou a td i nabizej)
nebo si to nechat zbastlit ochotnejch sikulu je sposta ale vetsinou jim to trva ... a z 5ti co reknou ze ti to klido udelaj to fakt udela jen jeden...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

76

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

bright napsal:

Obávám se, že náhradní šutry z emériky budou nechutně mastný. Takže si spíř pořídím nějakou náhradní a naplánuj druhovýrobu. roll

Nekdy prekvapi, a davaji to bud za lidovku nebo zadara, ja takhle prisel k nahradnim plastovym podlozkam od hipshotu.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

77

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Errie napsal:

bola to GLka zo 78 jedna z prvych co sa vyrabali

Hehe, tak to byl nejpíš nějakej prototyp vyrobenej dva roky předtím než firma G&L vůbec vznikla big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

78

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

mikulik napsal:

Hehe, tak to byl nejpíš nějakej prototyp vyrobenej dva roky předtím než firma G&L vůbec vznikla

+1

jestli von to nebyl náhodu šavel smile

0 xLajků:

79

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Tak jeden náhradní šutr do BadAssu stojí 14 bucků. Muhehe smile

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

80

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Nazdárek, chtěl bych vás požádat o pomoc. Hledám, kde by se dala objednat kobylka pro tuto baskytatu http://www.rocknrollvintage.com/prodima … ue%20b.jpg Jde o to, že struny jsou skrz tělo, sám jsem ji nemohl najít. Děkuji.

0 xLajků:

81

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Tak pomerne jednoduse by se dala vyrobit z puvodni. Sivcak prodava kovova pouzdra do dreva ktere drzi strunu, pak uz jen provrtat kobylu a telo

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

82

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Taky by se dala sehnat přes internet, myslím... když bude nejhůř, kdykoliv se dá objednat přímo od Fendera smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

83

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

...za nekrestansky peniz

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

84

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Taky píšu "když bude nejhůř" big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

85

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Kdybyste náhodou někde zahlídnuli černej Badass II nebo Gotoh 201 či podobnou srandu v rozumné cenové relaci, tak se ozvěte... ;-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

86 Naposledy upravil: Иво (04. 08. 2009 17.15:14)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Černá kobylka...
http://amelie-foto.rajce.idnes.cz/Friske_kobylky/images/img_117.jpg

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

87

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

To je tzv. "high mass" :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

88

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

... rozhodně ne za rozumnou cenu wink

Viz http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009071906

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

89

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Mám problém. na mojí Yamaha Attitude custom mi začal vibrovat v kobylce kamen na struně E. Včera mi na to jeden basák řekl, že se můžu rozloučit se zvukem piezzo snímaču v kobylce, bo jakmile se prý do toho šáhne, tak se už nikdy nedá dohromady, že to custom znamená unikátní sladění všech kondenzátorů z piezzáků pro každou jednotlivou basu... A celá nová kobylka včetně té piezzo elektriky by stála víc, než ta basa... To jsem opravdu tak v pr....???

Yamaha Attitude Custom ´95
0 xLajků:

90

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

http://www.bachmusik.com/p1287/ab-a4-piezo/

0 xLajků:

91

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Wexx napsal:

Re: Kobylka - různé tipy, výhody, nevýhody...

http://www.bachmusik.com/p1287/ab-a4-piezo/

čéče, nevím jestli je to kobylka, kterou bych nacpal výměnou do custom yamahy attitude

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

92

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Ja bych piezo uplne znefunkcnil a hral spokojene a magneticky wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

93

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

@pipa

Musíš bet drsnej přece smile

No jo no, ale nic lepšího mě nenapadá. Cokoliv jinýho už bude stát pomalu jak celá basa, tyhle hračky jsou příšerně drahý.

0 xLajků:

94

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

mám fokus jazzbass a potřebuji vyměnit kobylku, uvažuju, že bych z kytar.cz koupil tuhle fendráckou http://kytary.cz/fender-005-5257-000/98 … 61d8c20f63 nebude problém s napasováním strun mezi póly u snímačů? díky

Fender Precision Bass 1977
Fokus Jazz bass
Hartke HA 4000
Hartke Vx410
0 xLajků:

95

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Vem si raději Gotoh GEB 203 CR například od Sivčáka. Je to lepší jak ten Fender - masivnější, uchycení více šrouby a kameny drží v kolejničkách na rozdíl od Fenderu, kde kameny ujíždí do boku, když více zabereš za strunu.

0 xLajků:

96

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Jestli chceš Fender ohnutej plech, tak se mi jeden doma zbytečně válí: http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=6241
Akorát jsou teda šroubky v kamenech na klasickej imbus...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

97

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

zájem by byl, jde mi o to, že při té původní kobyle mi praskají pořád dokola struny přesně v ohybu na kamenu. můžu to brousit jak chci a nic...

Fender Precision Bass 1977
Fokus Jazz bass
Hartke HA 4000
Hartke Vx410
0 xLajků:

98

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Tak to ti člověče neporadím. Kdybys chtěl tu ode mě, tak za takový dvě stovky plus něco na poštu je tvoje. Je to klasika z Fenderu.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

99

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

adresu jsem ti poslal doufám soukromou zprávou, jestli se nezadařilo, tak řekni:) díky, můžeš ji vypravit

Fender Precision Bass 1977
Fokus Jazz bass
Hartke HA 4000
Hartke Vx410
0 xLajků:

100 Naposledy upravil: Anuris (15. 10. 2009 19.49:11)

Re: Kobylka - různé typy, výhody, nevýhody...

Zdravim, máte někdo zkušenost, viděl jste, či se vám chce pouze reagovat, s tímto: http://kytary.cz/hipshot-zamykaci-basov … /HN090593/

Jak to slouží a funguje? :-O A co ta kuří noha.

Edit: Jelikož mám vintage kobylku, kterou ladím téměř tak často jako struny (sjížděj jí kameny dolů), tak plánuju výměnu.

Fender & Bender >>> Gibson GB440 >>> Soundelirium the40.1
0 xLajků: