1

Téma: HB od RMpickups ???

Máte někdo zkušenosti s kvalitou a zvukem HB od RMpickups? Na stránkách se honosej, že jsou zvukově srovnatelný se zahraničím...
Rád bych předělal svojí Dynu, začal jsem trošku slapovat a ty její origo snímače se mi zdaj dost tupý. Rád bych dosáh čistejch zvonivejch vejšek při zachování hutnýho spodku (ocelovky samo už mám, ale nestačí to:( )
Jde mi o to jestli to má vůbec smysl (bylo by to v relaci tak okolo 3000), Bartolinama se mi to vycpávat nechce, to si snad za tu cenu radši koupim jinýho miláčka smile
Dík moc za jakýkoli info.

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

2

Re: HB od RMpickups ???

Kytarovej HB je víc než dobrej, má ho náš kytarista. Jak jsou na tom basový snímače, to ale netuším...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: juhuuu (28. 04. 2006 13.26:03)

Re: HB od RMpickups ???

tak strucne big_smile

Dali jsme s kamaradama anal-yzy nakych snimacu (G i Bass) a zhruba jsme se dohodli na tom, ze jsou velmi podobny fenderum nebo dimarziim, hlavne je pravda, ze to vine primo na nastavce, takze je zvuk o hodne dynamictejsi... zkratka, za tu cenu, to je opravdu maso.... + si muzes navrhnout vlastni snimac (az na naky mechanicky absurdity..)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

4

Re: HB od RMpickups ???

jasně RM je celkem dobrej výrobce...nemám s ním problém

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: HB od RMpickups ???

Dík moc, asi to teda zkusim...mám dojem, že cokoli bude lepší než ty hučáky big_smile

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

6

Re: HB od RMpickups ???

S RMpickups je to jako s Fokus basama...je to kus od kusu. Ty co ti ukáže u sebe v dílně jsou kusy, který si nechal protože hrají a je to dobrá reklama, ale jinak se můžeš spálit. mrkni na www.sollerguitars.com zde si můžeš objednat snímače a věř, že tenhle člověk tomu opravdu rozumí!:)...šťastnou ruku při výběru.

WARWICK  Thumb bolt-on, aparat?vetsinou ten co je na podiu:)
0 xLajků:

7

Re: HB od RMpickups ???

No taxe snad nespálim .... už jsem je objednal smile

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

8

Re: HB od RMpickups ???

cubass napsal:

S RMpickups je to jako s Fokus basama...je to kus od kusu. Ty co ti ukáže u sebe v dílně jsou kusy, který si nechal protože hrají a je to dobrá reklama, ale jinak se můžeš spálit. mrkni na www.sollerguitars.com zde si můžeš objednat snímače a věř, že tenhle člověk tomu opravdu rozumí!:)...šťastnou ruku při výběru.

no tak tomuhle se nechce věřit.....těžko říct ale tomuhle fakt moc nevěřím, poděl se o zkušenost...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: HB od RMpickups ???

taky tomu moc neverim, alespon zkusenosti s kazdym snimacem vyborny.....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

10

Re: HB od RMpickups ???

v utery si du jeden vyzvednout na postu....ale jak to hraje budu vedet nejdriv koncem leta....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: HB od RMpickups ???

no tak už je mám, včera jsem je instaloval večer po háku, ale nestihl jsem to pořádně vyzkoušet, uvidím dneska ve zkušebně jak to hraje, ale i po včerejším tichounkém hraní musím konstatovat, že za ty prachy mi to pozvedlo zvuk minimálně o 100%.
Ještě chci laborovat s různým rozepínáním HB a zapínání sériově/paralelně. Má tu někdo nějaký zkušenosti co má smysl a co ne? (Přece jenom nechci mít basu samou páčku jak nějakej kokpit od letadla big_smile )

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

12

Re: HB od RMpickups ???

peepa: no ja bych to nerozepinal, to z toho bude singl, ale paralelne to ma stredovejskovejsi slabsi zvuk a seriove basostredovej silnej.....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: HB od RMpickups ???

to ale není vždy na škodu, zvuk singlu je prostě zvuk singlu

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

14

Re: HB od RMpickups ???

no právě, třeba na slap je asi lepší ten singlovej, nebo ne? Aspoň všechny jazzbasy tak jsou udělaný...
jinak dík za popis juhuuu, to to tak asi vidim, že kobylovej udělám přepínatelnej serie/paralel a neckovej udělám rozepínatelnej do singla....
jinak musim po včerejší zkoušce potvrdit, že nehrajou zle big_smile i když DiMarzia to nejsou smile Ale za ty prachy? ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽAS wink

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

15

Re: HB od RMpickups ???

jojo wink

no ono na slap je dobra jakakoliv basa, jen zalezi na poctu snimacu, popr umisteni jednoho snimace, treba flea hraje na humcuck (Musicman, Modulus...)

a jazz bass neni nic jinyho, nez humbucker s civkama hodne daleko od sebe (samozrejme, pokud jedou obe naplno)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

16

Re: HB od RMpickups ???

peepa: jen tak me zajima, kdyz to porovnas treba s tema dimarziema, jakej je v tom rozdil?? jak jsou rM horsi, nebo tak?...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

17

Re: HB od RMpickups ???

no, muzu porovnatvat jen malo, pac je nemam, takže těžko říct kolik udělala jiná basa, ale mám pocit, že jsou ještě takový kulatější, hezčejc a čistějš tlačej spodky a čistší vejšky....ale třeba to je jenom subjektivní, rozhodně tím nechci hanit RMpickups, ty jsou za tu cenu úplně úžasný!

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

18

Re: HB od RMpickups ???

jojo, me jen prave zajima, jaky sou celkove rozdily mezi snimacema a tak... ale na RM si taky nestezuju, aneb oc by clovek za 1200-1500 nechtel ze...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

19

Re: HB od RMpickups ???

juhuuu napsal:

no ono na slap je dobra jakakoliv basa, jen zalezi na poctu snimacu, popr umisteni jednoho snimace, treba flea hraje na humcuck (Musicman, Modulus...)

Juhuuu... kolikrát ti mám říkat, že na tyhle křápy už Flea nehraje? Teď hobluje bílej jazz bass 1960 a sunburst precision 1962... mimochodem, v nejnovějším Bass Playeru je o něm obsáhlej materiál včetně fotek jeho bas s popiskama a povídáním, jak k tý který base přišel...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

20

Re: HB od RMpickups ???

JJ jeto tak jeho bílej jazz bejs s nálepkou lenina

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: HB od RMpickups ???

mikulik: neser... wink jazz bass rulezz

a na musicmany hraje porad, ale ty zkurveny mudolusy uz nema....


co to je bass player??!!!! povidej, rehanej!!

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

22

Re: HB od RMpickups ???

juhuuu napsal:

mikulik: neser... wink


co to je bass player??!!!! povidej, rehanej!!

casopis pro zoufaly basovy snoby wink

0 xLajků:

23

Re: HB od RMpickups ???

To peepa: tak jak hodnotíš RM po nějaké době používání? Uvažuju o nich taky. Chtěl bych je vyměnit za stávající snímače v Ibanezce SR405

Spector Euro 5LX, Gallien-Krueger RB2001 Preamp, Ampeg SVT 3 Pro, Ampeg 810, Samson Wireless
0 xLajků:

24

Re: HB od RMpickups ???

hele jen takový OT  k tomu SVT 3 Pro pořád to řeším a nedává mi to spát smile občas sem si zahrál na kámošovo a nejde mi do hlavy že nejde nastavit aspon minimálně nakreslenej zvuk prostě to hraje furt čistě přitom podle mýho když je napsano v popisu "driven tubes" tak by to mohl nějakej ten pověstnej growl předvést smile jde tedy na SVT3pro naladit nějakej nakřáplejší zvouček když vytavíš tube gain??

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

25

Re: HB od RMpickups ???

Jelikož nepoužívám zkreslení tak nevím. Ale myslím si že to hraje furt čistě. Je tam poťák Tube Gain a ten mění napětí v předzesilovači na lampě. Hraju na max a má to pěkněj dynamickej a sametovej zvuk. Pokud  jsi ho zkoušel tak asi víš o čem mluvím

Spector Euro 5LX, Gallien-Krueger RB2001 Preamp, Ampeg SVT 3 Pro, Ampeg 810, Samson Wireless
0 xLajků:

26

Re: HB od RMpickups ???

jo je super hraje fakt perfektně ale zas tak mě neuchvátil abych za novej dal 33tis smile  mě se na něm líbí jak hraje neskutečně vyrovnaně - nevím jak to popsat ale prostě nestalo se mi za těch pár chvil že by určitý frekvence nepříjemně vyčnívali nebo něco podobnýho....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: HB od RMpickups ???

mno, za ty prachy nehrajou zle....ale nevim, co za snímače je ve 405...takže neporadim big_smile

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

28

Re: HB od RMpickups ???

peepa napsal:

mno, za ty prachy nehrajou zle....ale nevim, co za snímače je ve 405...takže neporadim big_smile

Cekal bych DX, coz je slabota... Takze RM budou urcite velky kus vepredu.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

29

Re: HB od RMpickups ???

pro Kubš: Já mám Warwick pro tube IV, kterej má zkreslenej kanál -"overdrive" tomu řikaj-lampovej a dostanu z toho jenom trochu nakřáplej zvuk.U toho Ampega to asi nemá bejt jako zkreslení. V jednom katalogu tomu taky řikaj "ovladač charakteru zvuku",takže by to asi mělo mít vliv na zvuk a ne jenom zesílení, ale když řikáš ,že nemá, tak to nechci :-)

MTD Beast 5 RW - snímače a aktivka SBS - DR strings BKB 5
MTD Beast 5 MG - rozdělaná
Warwick Pro Tube IV - 400W hybrid - 12AX7, EL 84
2 x Warwick WCA 411 Pro , box 2 x 15" Eminence Delta
0 xLajků:

30

Re: HB od RMpickups ???

d.a.l.i napsal:
peepa napsal:

mno, za ty prachy nehrajou zle....ale nevim, co za snímače je ve 405...takže neporadim big_smile

Cekal bych DX, coz je slabota... Takze RM budou urcite velky kus vepredu.

Jsou tam DXka takže do nich asi půjdu. Jen jsem chtěl zjistit jak si stojej u ostatních

Spector Euro 5LX, Gallien-Krueger RB2001 Preamp, Ampeg SVT 3 Pro, Ampeg 810, Samson Wireless
0 xLajků:

31

Re: HB od RMpickups ???

Pedro napsal:

pro Kubš: Já mám Warwick pro tube IV, kterej má zkreslenej kanál -"overdrive" tomu řikaj-lampovej a dostanu z toho jenom trochu nakřáplej zvuk.U toho Ampega to asi nemá bejt jako zkreslení. V jednom katalogu tomu taky řikaj "ovladač charakteru zvuku",takže by to asi mělo mít vliv na zvuk a ne jenom zesílení, ale když řikáš ,že nemá, tak to nechci :-)

no já sem právě našel asi 2 zesíky s lampovým ovedrivem Laney B1 a Ashdown nejvyšší model(mimojiný na to hrajou U,SOAD, TOOL,) takže asi cesta vede tudyma..

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků: