1

Téma: drop - D

Zdravím potřebuju poradit, harju na 5ku a používám standartní ladění H E A D G což bylo v pohodě až do tý doby než nás opustili oba kytarysti a přešel novej kterej je laděnej D A D G H E
Tak by mě zajímalo jak to mam naladid? Jestli podladit E o tón, nebo i H?
ještě přemejšlim nad E A D G C a podladit to E.
Fak nevim, poradte prosím. Dík Herry

0 xLajků:

2

Re: drop - D

Já bych to řešil následovně: Vykopnout kytaristu, a najít nějakýho normálního, co si nebude vymejšlet p***viny.

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

3

Re: drop - D

a proc vubec podladovat?

0 xLajků:

4

Re: drop - D

Nezbývá než souhlasit. Ať se tihle vykutálenci nejdřív naučí hrát a pak až ať laborujou s alternativním laděním...

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Godsmacker (23. 02. 2009 12.38:56)

Re: drop - D

2 HenryBass - ale vždyť nemusíš vůbec podlaďovat,když máš 5tku,ne? Prostě když bude ten kytarista hrát to Dčko,ty ho prostě budeš hrát na Hčkový struně a hotovo smile

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

6

Re: drop - D

Godsmacker - Jo asi máš pravdu. upřímě se mi s tím nechce hejbat, jen nevím jaký to je hrát s někým kdo to má jinak laděný. jde mi o takový ty rify přěs prázdný struny, jinak je to jedno.

0 xLajků:

7

Re: drop - D

taky nechapu proč řešit ladění na 5 strunce ... to potřebuješ mít stejné hmaty jak on?

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

8

Re: drop - D

Droped není jen o podlazení,ale o jiný skladbě tonů do dropových rifů,vždyť má podlazené jen Ečko ,né ceou kytaru!Já na kytaru také ladím do droped D,kvuli hutnějšímu zvuku,ale nejsem podladěný.
Basu bych nepřelazoval,je to o zvyk a pokud na sebe potřebujete koukat,tak si podlaď E do D,a Hčko nech.Počítej ale s tím,že ti Ečko ztratí na dynamice.
Používám jednu 4ku s E do D a mám alespoň v záloze hutný D na čtyřstrunce,když je třeba.

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

9

Re: drop - D

to Holeczech: počkej Mikula zase budou vomejvat....ten ti dá big_smile:D:D

0 xLajků:

10

Re: drop - D

big_smile jojo - hafo lidí tu "lazí či nelazí"

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

11

Re: drop - D

nemusis sa podla mna podladovat... napr. teraz na natlak spevaka cvicime Creed - My Sacrifice, kde je gitara v normlanom ladeni a basa ma iba E-cko podladene do D-cka a sedi to ako akordovo, tak i zvukovo big_smile big_smile

Spector Legend Classic 4 + DR Black Beautys, Kustom Groove 600HD + KonstantAmp Eminence Delta 15" 400W
0 xLajků: