101

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

Tak já sem tam natáh D'Addario ECB80.
Příště ale nejspíš vyzkouším nějaký tlustší...
Myslím si ale, že žádnejma strunama nic nezkazíš. Je to spíš o nastavení EQ a o technice hry. Jde o to, aby seděly tobě.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

102

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

zdar osazenstvo, předem se omlouvam, že se cpu do Jenichovo topicu. mam v plánu koupit akustiku, skutečnost je taková, že jednou spim doma kde mam možnost cvičit a jindy zas v jiným bytě, tak jsem pouvažoval o akustice, abych mohl cvičit po večerech i tam, inevstovat bych chtěl tak cca 5-8 tisíc. napadla mě bud marris b100, co jsem slyšel tak hraje obstojně, nebo pak je nějaká ibaneza AEB 8E ale ten akát mě odrazuje, nebo nějaká ta cortka SJB F5, nebo pak mě ještě zaujala ibanez EWB 205 ale to už je za 10tis takže trochu moc, ale kdyby za to stála tak bych uvažoval a je to pětka, což bych uvítal. ale jak říkam hlavně to chci na cvičení, ale když už do toho mam dát min. 5000 tak at to je i k něčemu, třeba na zkoušky ale na koncerty to asi nebude, levnou elektriku se mi kupovat nechce tak proto akustika a bude to i zajímavá změna a zkušenost, příští tejden stejně jedu do práglu tak vyzkoušim sám, ale rád bych znal váš názor po čem bych měl koukat nebo co od čeho čekat, jo a radši do tvrdšího stylu i když to asi ted moc neřeší ...dík

Warwick corvette standard, Basskick 200
0 xLajků:

103

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

-Nechtel sem zakladat novej topic-proto sem infiltroval jenichuv thread smile a není to zas tak mimo téma.. zajímalo by mě zda někdo znáte či máte zkušenosti se značkou Steiner ( mel by vyrabet akusticke baskytary) a podle fotky co se mi dostala kdyz sem projizdel hud. bazar mě neprijde vubec marna i kdyz podle ceny, kterou za ni chce by teoreticky měla ..

fotky:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/juras-310109-113217-steiner_1.jpg http://ulozna.soulslavers.com/soubory/juras-310109-113250-steiner_2.jpg http://ulozna.soulslavers.com/soubory/juras-310109-113322-steiner_3.jpg

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

104

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

no Steinera jsem měl já a teď ho má někdo z fóra: Touto cestou bych rád zjistil, kdo to je, páč jsem to zapomněl...hodil by se mi zpátky jako sichr basa na kšefty.

Jako hraje to...za ty prachy s tim nemám problém.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

105

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

tak to je parada : ) .. no hele prodejce píše že je to úplne nova funglofka, takze to asi tvoje legendarni bejvalka nebude ..

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

106

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

Jenich: Ja ho klidne prasknu, Haribosse smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

107

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

jo hariboss díky smile)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

108

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

JAK to hraje?
I dyz - i dyz pro Jenicha by to byla zalozacka... hm... Tak to vemu asi z toho nmeckyho xeftu za 100 jevro tu Auslaenderovu...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

109

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

nasel jsem prave na aukru.cz .. kořena co tam nabízí tři úplně nový z němec dotaženy.. za 3500,- .. teda ted uz dve smile doufam ze sem nekoupil pytel v zajíci nebo jak se to říká .. smile

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

110

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

Hoši ta SJB6FX je fakt dobrá. Čím víc na ní hraju, tím víc si to o ní myslím. Už skoro nehraju na elektrickej pražec... roll

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

111

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

chajda napsal:

Hoši ta SJB6FX je fakt dobrá. Čím víc na ní hraju, tím víc si to o ní myslím. Už skoro nehraju na elektrickej pražec... roll

cha! souhlas...já na elektriku hraju doma jen když na ní musim něco nacvičit na natáčení...jinak hraju jen na akustiku...

Je to prostě mnohem lepší pocit...mnohem víc se na to člověk naučí.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

112

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

bláhově jsem si holky kucí mikulíci smile  myslel že na aukustiku(prazec) to bude "labůžo" .. ted bych si nejradsi dal za ušiska!!.. vsechno tam jde jaksi slyset sebemensi nepresnost nevyrovnanost.. musim se pekelne soustredit aby vsechny zahrany tony byli citelny a jasny.. Nevim jestli je to tak mýma Volš hand® , ale "cokoliv" co zahraju na normalnim jazz bassu je jaksi "jednodusi" .. Mám tenhle komplex sám ? big_smile

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

113

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

po tom co jsem hrál s kapelou na kontrabass trsátkem protože rukama se to ode mě nedá poslouchat jsem získal vůči akustickým nástrojům jistou antipatii. je fakt že na těch elektrickejch basách to snáze zakamufluješ, to se musí nechat

0 xLajků:

114

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

No jo, ale hrát na kontrabas trsátkem je asi jako hrát na basovku nohama... Ale chápu tě, taky mi to při pár dosavadních setkáních s kontrabasem šlo líp trsátkem.

0 xLajků:

115

Re: konec punku - jenda má novou basu :) ( Cort SJB6FX FL )

Hele nevím, jestli je to v akustickým nástroji tak slyšet, ale taky mám ten pocit. Ani jeden z kamošů, co normálně hrají na elektrický bezpražce není schopnej zahrát na ten můj akustickej jedinej tón. Sebemenší nuance je tam okamžitě slyšet. Taky mi dost dlouho trvalo, než sem si na něj zvykl.
A to má ta cortka standartní 34" menzuru.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků: