1

Téma: jak na slapování

Hraju na basu už přes tři roky ä chtěl bych už pokročit dál abych si  to hraní trochu spestřil. Proto se Vás chci zeptat jak na slapování viděl jsem to pouze jednou v životě, čili jsem z toho nevykoukal ani pendrek big_smile . Hraju na 400w aparát čili o výkon postaráno jinak kytaru mam pětistrunku. Viz foto na www.mojebasa.blog.cz  Kdyby mi někdo mohl vysvětlit nebo alespon přiblíži techniku slapu byl bych moc vděčný...

hraju na STAGG Modern 5 Bass - Serie 3260 sunburst/5-ti strunná + efekt. Aparát jsem stavěl doma bedna 2x200w a zesilovač také stavěný 2x180w viz foto na                       www.mojebasa.blog.cz
0 xLajků:

2

Re: jak na slapování

chlape, mezi vyukou slapovani si projdi gramatiku, kdyz uz pises blog... sad

0 xLajků:

3

Re: jak na slapování

na to žádná toretická rada neexistuje...použij www.youtube.com a okoukávej...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

4

Re: jak na slapování

lukas napsal:

chlape, mezi vyukou slapovani si projdi gramatiku, kdyz uz pises blog... sad

Tak ten blog jsem psal jen kůli fotografiím, jelikož jsem nic podobného tady nezaznamenal,ale i tak co má společnýho blog se slapováním?

hraju na STAGG Modern 5 Bass - Serie 3260 sunburst/5-ti strunná + efekt. Aparát jsem stavěl doma bedna 2x200w a zesilovač také stavěný 2x180w viz foto na                       www.mojebasa.blog.cz
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: lukas (12. 02. 2007 16.48:30)

Re: jak na slapování

jen jsem na ten odkaz koukal a tohle byla moje prvni reakce. jinak, jenich pise, ze na slap zadna teorie neexistuje, ale kdyz si pujcis nebo koupis, nevim, treba slap&funky od scheuflera (je to cesky, myslim, ze je k tomu i dvd) a prectes par slov, tak se urcite dozvis spoustu uzitecnejch a pro tebe novejch veci a budes se mit od ceho odpichnout... a pak cvicit a cvicit. obecne se lip slapuje na basu s sirsi rozteci strun - na 5 strunnym staggu to nemusi byt uplne pohodlny. ale nenech se odradit. je to perkusivni technika, basu skoro nepotrebujes, muzes klidne klepat rukou do stolu smile

0 xLajků:

6

Re: jak na slapování

lukas napsal:

jen jsem na ten odkaz koukal a tohle byla moje prvni reakce. jinak, jenich pise, ze na slap zadna teorie neexistuje, ale kdyz si pujcis nebo koupis, nevim, treba slap&funky od scheuflera (je to cesky, myslim, ze je k tomu i dvd) a prectes par slov, tak se urcite dozvis spoustu uzitecnejch a pro tebe novejch veci a budes se mit od ceho odpichnout... a pak cvicit a cvicit. obecne se lip slapuje na basu s sirsi rozteci strun - na 5 strunnym staggu to nemusi byt uplne pohodlny. ale nenech se odradit. je to perkusivni technika, basu skoro nepotrebujes, muzes klidne klepat rukou do stolu smile

Už jsem to našel cena je 295 vč. DVD díky moc

hraju na STAGG Modern 5 Bass - Serie 3260 sunburst/5-ti strunná + efekt. Aparát jsem stavěl doma bedna 2x200w a zesilovač také stavěný 2x180w viz foto na                       www.mojebasa.blog.cz
0 xLajků:

7

Re: jak na slapování

Dobrá je taky video škola od Luise Johnsona, a taky samozřejmě Flea..:D Dal bych si bacha  na odpozorování vzájemné polohy ruky a hmatníku, uvolněnosti v pohybech. Video škol je ale taky moře, prohledat net se vyplatí...:) Pak je samozřejmě dobré oposlouchávat nahrávky se slapem... není to žádná řiť, ale vyplatí se...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

8

Re: jak na slapování

ad slap a dalsi bordely perkusivniho typu - hrajete palcem tak, ze svihnete strunu (jenom jednu) a pak pristanete a odpocivate (nedlouho) na vyssi (fyzikalne nizsi, tenci) strune? obcas taky hraju tak, ze palec mam trochu kolmo a svihnutim do struny zasahnu i hlubsi struny, ale to mi prijde takovy cunacky a zvukove zapraseny, nicmene na uder jednodussi a taky clovek muze dat vetsi svihu, nicmene myslim, ze to uplne kosher nebude.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

9

Re: jak na slapování

To klepani palcem o stul, o bricho, o stehno...nejen vlastni...no proste je to fajn na takove to domaci procvicovani, vsak vime smile Clovek se tim nauci mit uvolnenou ruku, v kratke draze dat dost energie do svihu a tak. Takze klepat palcem vzdy a vsude smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

10

Re: jak na slapování

to je neco pro jenicha smile poradny funky solo na bricho

0 xLajků:

11

Re: jak na slapování

Tak koukam,že v posledních několika měsících se zaručeně nudit nebudu  big_smile všem moc díky za info smile

hraju na STAGG Modern 5 Bass - Serie 3260 sunburst/5-ti strunná + efekt. Aparát jsem stavěl doma bedna 2x200w a zesilovač také stavěný 2x180w viz foto na                       www.mojebasa.blog.cz
0 xLajků:

12

Re: jak na slapování

http://www.youtube.com/watch?v=0jvCd2O3GMs

podle toho se to uc! lol

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

13

Re: jak na slapování

Meeshanek napsal:

Tak presne tadyty lidi nechapu. Maj otresnou bassu, ale hlavne ze maj strasne silnou aparaturu (a jeste se s tim vytahujou) :-D

Ja zas nechapu lidi kteri komentuji temer dva roky stary thread a jeste jejich pridana hodnota rovna se nule---

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

14

Re: jak na slapování

Spider: +1!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

15

Re: jak na slapování

sice je to tu starý ale nebudu zakladat nove... chtěl sem se zeptat jestli se to tím palcem nahodou nehraje tak že do struny mlácnu a vratím se zpět do vzduchu - neco jako Fieldy od KORNU a nebo jestli se to jen brnkne a zastaví o další strunu. protože břinknout do toho a k tomu se zastavit o strunu mi teda fakt vubec nejde...

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

16

Re: jak na slapování

Hraj to jak ti to jde do ruky a jak to nejlíp zní. Na ostatní kašli.

0 xLajků:

17

Re: jak na slapování

Tak to druhy je spis muting pravou rukou. Pokud zvladas tlumit levou tak nepotrebujes, ale podle me je to dobry umet. Sak poslechni sam rozdil co to udela kdyz palec odskoci a kdyz tam zustane, usi mas, tak je pouzivej

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Milhaus (18. 01. 2009 18.52:08)

Re: jak na slapování

spider napsal:
Meeshanek napsal:

Tak presne tadyty lidi nechapu. Maj otresnou bassu, ale hlavne ze maj strasne silnou aparaturu (a jeste se s tim vytahujou) :-D

Ja zas nechapu lidi kteri komentuji temer dva roky stary thread a jeste jejich pridana hodnota rovna se nule---

hmm..a nechtělo by mu ten thread zdanit?

Spoustu užitečných věcí ohledně slapu omrkneš na youtube, každý z lidí, kteří tam mají video, má +- vlastní styl a techniku (můžu-li to takhle říct). Rozdílné způsoby úderu na strunu mají logicky za následek i rozdílný výsledný zvuk, zkus si palcem doklepy na strunu a poslouchej, páč všechny tyto způsoby se ve výsledku dají ve skladbě použít.

Ibanez BTB-405 QMHS, Jolanka D-BASS
Mareček eLeMdvojka, CARVIN V410T, H-BASS 115

...vám povím, se z teho občas linó tóny....se jeden diví...
0 xLajků:

19

Re: jak na slapování

Milhaus napsal:

hmm..a nechtělo by mu ten thread zdanit?

Obavam se mily priteli ze reagujes ponekud opozdene a tudiz zdaneni je jiz promlcene....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: jak na slapování

spider napsal:
Milhaus napsal:

hmm..a nechtělo by mu ten thread zdanit?

Obavam se mily priteli ze reagujes ponekud opozdene a tudiz zdaneni je jiz promlcene....

;)jejej. Někdo tady zaspal

Ibanez BTB-405 QMHS, Jolanka D-BASS
Mareček eLeMdvojka, CARVIN V410T, H-BASS 115

...vám povím, se z teho občas linó tóny....se jeden diví...
0 xLajků: