1 Naposledy upravil: Gravity (10. 01. 2009 12.01:29)

Téma: Squier vs Rockbass

Zdraim, potřeboval bych poradit při nákupu basy, zda je lepsi(kvalitnejsi materialove hratelne zvukove) squier pbas special http://kytary.cz/squier-by-fender-stand … 59:0:0:1:0 nebo rockbass streamer http://kytary.cz/rockbass-by-warwick-st … 54:0:0:1:0, protoze ted ten cenovej rozdil neni tak velkej, ale az to jindy je temer dvojnasobnej(+-) tak si rikam jestli by ten streamer nebyl lepsi volbou za tyhle prachy.... jinakhraju asi rok a pul, trsatkem i prsty se snazim, a i slap... hrajem takovej hardcore, metal, punk, rock...  tak co byste mi k tomu rekli?

0 xLajků:

2

Re: Squier vs Rockbass

Tyhle dvě basy budou mít dost rozdílný zvuk (P+J vs. humbuckery), takže by asi bylo stejně nejlepší je vyzkoušet. Do těch stylů by mohl ten precision sednout, ale to streamer možná taky - na ten metal.

Osobně bych šel do squiera. Rockbass Streamer jsem zkoušel a nehrálo se mi na něj dobře (divný krk). Ale to je čistě moje zkušenost wink

0 xLajků:

3

Re: Squier vs Rockbass

Dva hambáče se hodí na metal ?

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: xergic (10. 01. 2009 12.47:09)

Re: Squier vs Rockbass

Imo (IronMaiden) napsal:

Dva hambáče se hodí na metal ?

Proč ne? Když se tak dívám, tak většina metalových basáků ma humbuckery. Ale nemyslel jsem to tak, že je to typické a že to tak musí být. Myslel jsem to spíš tak, že streamer by se do metalu hodil víc než PB (ale ne úplně jednoznačně). Aby to nebylo špatně pochopeno...
(Protože moje basa má taky dva humbuckery a metal nehraju big_smile )

0 xLajků:

5

Re: Squier vs Rockbass

hej, do metalu sa hodi úplne čokoľvek... záleží na vás a vašich nastaveniach a preferenciach.
Inak ten streamer som skúšal a zďaleka ma nepresvedčil, z rockbassu keď tak tie vyššie rady - corvette apod. Squier je imho za tie peniaze slušná voľba.

0 xLajků:

6

Re: Squier vs Rockbass

tady se ale nerozhoduješ mezi různě kvalitníma basama, spíš mezi dvěma koncepcema nástroje. Z těch bych si já vybral Squier.

0 xLajků:

7

Re: Squier vs Rockbass

a jak byste teda popsali ten zvuk a kam by streamer zapadnul? ja bylrozhodnutej pro ten pb+jb squier, ale kdzy sme videl ty velky akce, tak me napadlo ze kdyz uz je to basa za 12 tisic, tak zlevnena na 7 je dost dobrej duvod o tom o ni zauvazovat...

0 xLajků:

8

Re: Squier vs Rockbass

Gravity napsal:

a jak byste teda popsali ten zvuk a kam by streamer zapadnul? ja bylrozhodnutej pro ten pb+jb squier, ale kdzy sme videl ty velky akce, tak me napadlo ze kdyz uz je to basa za 12 tisic, tak zlevnena na 7 je dost dobrej duvod o tom o ni zauvazovat...

Nevím, jestli je dobré kupovat basu jenom proto, že je skoro o polovinu slevněná. A obzvlášť když nevíš, co od ní čekat... Vždycky je lepší je něco vyzkoušet, než to koupíš.

0 xLajků:

9

Re: Squier vs Rockbass

jako to je mi jasny ze bych ji napred vyzkousel, ale proto se ptam tady jaka ta basa je co od ni cekat, kam ji "zaskatulkovat" i kdyz to tak lehce nejde u niceho...

0 xLajků:

10

Re: Squier vs Rockbass

... určitě ber toho skvéra !!  ten rockbass  jsem měl v ruce a je to fakt lopata která prd hraje snímače nahovno a vůbec...  skvér je skvér a vzhledem ke stajlu co hraješ vhodný nástroj, je to univerzal basa dobrá kombinace snímačů PB+JB ... zajímavé zvukové možnosti, stylová basa která může být pro tebe cestou v budoucnu mít  origo Fender ..

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

11

Re: Squier vs Rockbass

Další hlas pro Squiera smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

12

Re: Squier vs Rockbass

a další smile
navíc ideální kombinace PJ...co může být víc univerzální?? smile

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Deamon9009 (13. 01. 2009 19.56:39)

Re: Squier vs Rockbass

No taky sem hraval metal v basach se moc nevyznal.... nyni kdyz uz sem krapet vyhratej bych bral radsi toho squiera. A jaksi bych se vyhybal predsudkum ze do metalu jsou lepsi hamburgry se slaninou nez jiny snimace, hodne potom zalezi co od zvuku cekas a to nezjistis jinak nez ze to vyzkousis, kazdej ma rad neco jinyho. K rockbassu akorat 5ka a bezprazec a libil se mi ten zvuk ale mozna to bylo zpusobeno tim ze sem predtim na bezprazec nehral a taky se me zdal zvuk krapet zahuhnanej, ale jak rikam nemam porovnani v bezprazcich

Netopjer napsal:

Inak ten streamer som skúšal a zďaleka ma nepresvedčil, z rockbassu keď tak tie vyššie rady - corvette apod

osobne u tech vyssich rad bych zas tolik do rockbassu nevrazil

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

14

Re: Squier vs Rockbass

Deamon9009 napsal:

A jaksi bych se vyhybal predsudkum ze do metalu jsou lepsi hamburgry se slaninou nez jiny snimace

Přesně tak... nejhorší je přístup "koupím si vostrou špičatou basu s dvěma humbuckerama, ta je do tvrdý muziky nejlepší".

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: Squier vs Rockbass

Pekelnik rika univerzalni, tedy i do metalu, ne? A co kdyz se v pulce rozhodnes delat melodickej popik spis nez metal... big_smile
Hlasuju pro skvera!

0 xLajků:

16

Re: Squier vs Rockbass

mikulik napsal:

koupím si vostrou špičatou basu

A ty bys nebral naleštěnýho B.C.Riche ?:D:D

0 xLajků:

17

Re: Squier vs Rockbass

mikulik napsal:

"koupím si vostrou špičatou basu s dvěma humbuckerama, ta je do tvrdý muziky nejlepší"

a co to dělá se mnou.. grrr smile

0 xLajků:

18

Re: Squier vs Rockbass

však ja chapu ze squier je dobra volba... ale jen sem to tak chtel nadhodit kdyz uz je ta velka sleva tak jestli by za to nestalo... ok nestalo:)

0 xLajků:

19

Re: Squier vs Rockbass

mikulik napsal:

nejhorší je přístup "koupím si vostrou špičatou basu s dvěma humbuckerama, ta je do tvrdý muziky nejlepší".

bohužel dost častej sad

0 xLajků:

20

Re: Squier vs Rockbass

pekelnik napsal:
mikulik napsal:

nejhorší je přístup "koupím si vostrou špičatou basu s dvěma humbuckerama, ta je do tvrdý muziky nejlepší".

bohužel dost častej sad

Souhlas, ale ono není všechno černý nebo bílý. Přesně jak psal Deamon9009, záleží pouze na tom, co čekáš od zvuku. Můžeš do metalu, což je sám o sobě taky šíleně širokej pojem) použít
jak hambucky tak JJ nebo ... Kytara je jedna věc, elektrika druhá, ale hlavní jsou ruce, jakým způsobem budeš hrát. Člověk může mít jednu basu na 5 různých stylů  a bude to hrát nebo 5 bas a nic. Osahat, vyzkoušet a sám uvidíš, co ti bude zvukově nejlíp sedět. Tady přečteš 50 příspěvků od +-45 lidí a každej z nich (mně nevyjímaje) má absolutně jinou představu, jak by basa měla znít  -  ĺahůčko som si zapreháňal, ale...

Ibanez BTB-405 QMHS, Jolanka D-BASS
Mareček eLeMdvojka, CARVIN V410T, H-BASS 115

...vám povím, se z teho občas linó tóny....se jeden diví...
0 xLajků:

21

Re: Squier vs Rockbass

ale máš taky kus pravdy.... prostě chce to mít představu(bez ní to nejde) a pak zkoušet,zkoušet a zkoušet co sedne

0 xLajků: