1 Naposledy upravil: pagan.toomik (05. 01. 2009 13.01:15)

Téma: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Narazil jsem na skvělou vyhrávku kukněte na video. Je to hned ze začátku. http://www.youtube.com/watch?v=CIpySn3b … re=related . Jen tak náhodou není to někomu povědomé? Odposlouchat to a zahrát to by byla pro mně šichta. Našlo by se tady takové ucho? :-D

0 xLajků:

2

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

pagan.toomik napsal:

Jen tak náhodou není to někomu povědové? Odposlouchat to a zahrát to by byla šichta. Nebo našlo by se tady takové ucho? :-D

No mě je to povědomé maximálně tím,že je to vyhrávka ze znělky Na Stojáka big_smile

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

3

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

no je mi to povědomý Cmol... takže co s týče "oposlouchání" tak bych to viděl asi tak

G--I-----------------I
D--I--1--3----------I--1--3
A-3I----------3-3--3I----------3-3----I
E---I----------------I

0 xLajků:

4

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Zdravím girzi,měl bych prosbu,jestli bys jsi nemohl napsat tabulaturu na skladbu Já nesnídám sám od Katapult,vím,že to bude pro většinu muzikantů tady jednoduché,ale já jsem začátečník a nějak se s touto skladbou trápím.Byl bych moc vděčný.

0 xLajků:

5

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Kucí, když nedokážete odposlouchat ani 4 blbý tóny (navíc jdoucí za sebou) úplně základní molový pentatoniky, tak se zamyslete, jestli byste radši neměli hrát tenis... wink Jinak v tom Katapultu je to podobná "věda" - tónika, subdominanta a dominanta v E dur, tedy tóny E, A a H a mezi tím ještě vyhrávky a v refrénu sestup A G# F# E. Dudlovi poradím, ať se spíš než na tablatury soustředí na tóny samotné (na hmatníku versus v not. osnově) a jejich vzájemné fungování, jinak se (skoro) nikam nikdy neposune.

0 xLajků:

6

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Díky za kritiku,máš pravdu.Ale na tenis se moc necítím.
Ty tóny jsem věděl,že je tam E,A,H,ale pořád mi nešli ty melodické vyhrávky,tak jak to dělal Děděk Šindelář.

0 xLajků:

7

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Jasný voposlouchávání dá hodně, takže voposlouchávejte, ale kdybyste měli něco tak těžkýho že byste fakt nevěděli a nebylo by to tak těžký abych to nedával já tak to sem hoďte a zkusim to docela mě to baví....

0 xLajků:

8

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Nemusíš to hrát doslova, dokonce věř tomu, že se tam dá zahrát spousta zajímavějších věcí než co tam tropil nebožtík. A od toho tu jsme, abychom ten kumšt někam posunuli a né jen tupě kopírovali, ne? wink Nicméně nemyslel jsem to nikterak zle a připojuju se ke girziho výzvě! smile

0 xLajků:

9

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

dudl napsal:

Zdravím girzi,měl bych prosbu,jestli bys jsi nemohl napsat tabulaturu na skladbu Já nesnídám sám od Katapult,vím,že to bude pro většinu muzikantů tady jednoduché,ale já jsem začátečník a nějak se s touto skladbou trápím.Byl bych moc vděčný.

Ja se taky nabizim. Jen sem hod skladbu.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

10

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

když jsem hrával tenis, zeptal se mě jednou trenér - nechceš raději hrát na basu?

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

11

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Figi napsal:
dudl napsal:

Zdravím girzi,měl bych prosbu,jestli bys jsi nemohl napsat tabulaturu na skladbu Já nesnídám sám od Katapult,vím,že to bude pro většinu muzikantů tady jednoduché,ale já jsem začátečník a nějak se s touto skladbou trápím.Byl bych moc vděčný.

Ja se taky nabizim. Jen sem hod skladbu.

Tady je ta skladba

http://www.imeem.com/people/hB35ibU/mus … nesndm_sm/

0 xLajků:

12

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Zel ja potrebuju .mp3 prehravam si to ve svym prehravaci se kerym umim a pracuju s nim uz leta. Takhle by mi to zabralo dyl. Sem linej. tongue Nemas teda tu mp3?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

13

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Figi napsal:

Zel ja potrebuju .mp3 prehravam si to ve svym prehravaci se kerym umim a pracuju s nim uz leta. Takhle by mi to zabralo dyl. Sem linej. tongue Nemas teda tu mp3?

Tady posílám odkaz na tu mp3
předem díky.

http://lion66.webovastranka.cz/file/489/1213

0 xLajků:

14

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Do zejtrejsiho odpoledne bych to mel mit. wink

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

15

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Tak uz na tom pracuju. Musim teda rict, ze to je hrozne blbe slyset.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

16

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Já jsem jich pár odposlouchal(Až,Vojín XY,Blues,Lesní manekýn,Stovky hotelů,Růže krepový,Jsou špatný dny))ale s touto mi to nějak nešlo...mám na mysli ty vyhrávky,základní tóny jsou E,A,H...to vím.

0 xLajků:

17

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Esi mas taby vod tech dalsich, taxe s nima pochlub!
Je fakt, ze tahle je chvilema hodne blbe slyset...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

18

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Tak, musim se zastydet. Nejen, ze nestihnu danej termin, dokonce s tou pisnickou pekne bojuju. Vypada to, ze mi to zabere mnohem dyl, nez sem cekal. Snad budes mit se mnou trpelivost.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: girzi (07. 01. 2009 23.52:30)

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Myslim že Dan nemyslel hrát tam složitějc, ale použít k tomu trochu vlastní kreativity...

edit: sakra jak můžu řikat co někdo jinej myslel.... no takle bych to myslel já...

0 xLajků:

20

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Ja se snazim hrat uplne presne to, co v originalu. Mozna proto mi chybi vlastni kreativita. Mam ale radost, ze bych mohl v tu ranu zaskocit za puvodniho basaka... big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

21

Re: Na stojáka - skvělá vyhrávka

Girzi: ne, máš recht, od nynejška tě jmenuji svým mluvčím! smile

0 xLajků: