1

Téma: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Nemáte prosím někdo páru,kde sehnat,nemůžu nic najít na 4 strunku.Za pomoc díky. wink

Furch..acoustic fretless. No basses no life :-)
Crate CA30DG Taos
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Wexx (23. 11. 2008 16.07:28)

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Předpokládám, že nemyslíš nylonový... Pokud chceš standardní flaty, nekupuj Galli, ty hrozně tupnou. Výborný jsou prej D'Addaria. Otázka je, jestli to ta akustika vydrží. Ta moje by je třeba nejspíš neunesla.

Teď už máš informací dost, jde to koupit na webu, takže laskavě googluj.

0 xLajků:

3

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Wexx napsal:

Předpokládám, že nemyslíš nylonový... Pokud chceš standardní flaty, nekupuj Galli, ty hrozně tupnou. Výborný jsou prej D'Addaria. Otázka je, jestli to ta akustika vydrží. Ta moje by je třeba nejspíš neunesla.

Teď už máš informací dost, jde to koupit na webu, takže laskavě googluj.

Hm,to je sice fajn rada,ale na akustiku je proste nemuzu najit s plochým vinutím a to jsem to řešil ještě,když jsem dělal v Musiccentru a spolupracovník mi je nebyl schopen objednat,protože to nikdo nedodával.Pozn. ze značek co se tam prodávají.;) Proto se na to ptám ještě tady...tak já jdu googlovat wink

Furch..acoustic fretless. No basses no life :-)
Crate CA30DG Taos
0 xLajků:

4

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Zacke napsal:

Hm,to je sice fajn rada,ale na akustiku je proste nemuzu najit s plochým vinutím a to jsem to řešil ještě,když jsem dělal v Musiccentru a spolupracovník mi je nebyl schopen objednat,protože to nikdo nedodával.Pozn. ze značek co se tam prodávají.wink Proto se na to ptám ještě tady...tak já jdu googlovat wink

jestli myslíš ty bronzový struny nebo co to je - přímo na akustiku, tak ty se jako flatwoundy snad ani nedělají - hele dal jsem na akustiku normální Fender Flatwound a je to v klidu!

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Zacke (25. 11. 2008 15.29:50)

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

No tak to je jedna možnost,pro někoho,natáhnout flaty na elektriku,ale já jímám pod kobylou slepovanou a nerad bych jí tudíš moc šponoval,nemyslím že by to unesla,nehledě na to jak to musí znít,třeba normál nemám zkušenost a nebo druhá možnost což jeřešení,které praktikoval Grampa celou dobu než jsem jí od něj koupil a to Roundwound akustický.Ty tam mám teď,šlo mi jen o to nevymačkávat hmatník;)

Furch..acoustic fretless. No basses no life :-)
Crate CA30DG Taos
0 xLajků:

6

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Jo takhle... No to pak asi jedině ty nylony (Galli je dělaj, má je Huml v Michli, www.muzikant.cz a dovážej je Plzeňáci). Bronzový flaty jsem nikdy v životě neviděl a flaty na elektriku se dělaj většinou 50ky. A to by ju asi spolehlivě oddělalo. Jinak můžeš zkusit sehnat nějaký hodně tenký halfwoundy (dělá je D'Addario), třeba by šly. No anebo nezbejvá nic jinýho, než flaty podladit.

0 xLajků:

7

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Wexx napsal:

flaty na elektriku se dělaj většinou 50ky

dadárka dělaj ty jejich chromesky i 40ky...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Wexx (26. 11. 2008 00.08:02)

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

No ale to je stejně pořád moc. Na akustiku to chce tak třicítky. Nebo aspoň tenčí Ečko a Áčko.

0 xLajků:

9

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

No mám tam 40tky a nic to nedělá,bez problémů,jsou teda akustický podotýkám,mám slepovaný tělo,jak sem říkal pod kobylou a že by se  nějak hýbala,nebo se kroutil krk, nepozoruju.Zkusím možná i 45 od Elixíru smile

Furch..acoustic fretless. No basses no life :-)
Crate CA30DG Taos
0 xLajků:

10

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

By ses divil co lepeny spoj vydrzi. Ono to lepidlo je mozna pevnejsi nez to drevo samo. Koneckoncu krk je u akustik taky lepeny

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

z jakeho dreva mas hmatnik?? pokud to neni vylozene nejake meke drevo tak bych se mozna na flaty i vykaslal

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

12

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Dle hlubší konsultace a prostudování-Eben:)

Furch..acoustic fretless. No basses no life :-)
Crate CA30DG Taos
0 xLajků:

13

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

spider napsal:

By ses divil co lepeny spoj vydrzi. Ono to lepidlo je mozna pevnejsi nez to drevo samo

Ano, je to tak.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

14

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Zacke napsal:

Dle hlubší konsultace a prostudování-Eben:)

hmm, tak pokud chces hlazeny struny kvuli tomu aby ti nedrtili hmatnik tak toho bych se v tvem pripade nebal...

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

15

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

hele já dal na akustiku nejdřív 50 ale to fakt nešlo, teď tam mám 45 a je to úplně v pohodě...

0 xLajků:

16

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

Aha, eben, tak to si tam dej klidně dej i ocelovky. Jinak ale bacha... Akustický struny mívají menší rozestup tlouštěk v řadě právě kvůli zmenšení celkovýho tahu, aby to nástroj vydržel.

0 xLajků:

17

Re: Hlazené struny na akustiku fretless 4str.

na bezpražci mam Ernieball ale už fakt nevim který.... jinak na eben bych taky klidně natáh normální struny, ale i eben se časem vyhraje.... na houslích mam ebenovej hmatník a po mnoha generacích lidí co na ně hráli to začíná dělat trošku dúlky.... a to sou ty struny všecny vlastně hlazený, takže je to asi fuck

0 xLajků: