1

Téma: Donna Lee

Hola, učili jste se tady někdo skladbu Donna Lee od Charlieho Parkera? V notovém zápisu jsem narazil na několik značek, u nichž si nejsem jist, zda vím, jak je zahrát.
1. jak se hraje nota, která má místo hlavičky křížek?
2. jak hrát notu, která má hlavičku v závorce? (hrát ji vůbec?)
díky kucí!

_@_//
0 xLajků:

2

Re: Donna Lee

Místo hlavičky křížek? No tím se asi myslí nějaký perkusivní zvuk - né konkrétní tón (třebas jenom brnknout na zatlumenou strunu). A hlavička v závorce znamená, že tu notu jakoby polykáš. Je to doporučení k frázování - ta nota nemusí bejt znělá, jen se tak o ní trošku otřít... Mno, líp se asi nevyžvejknu wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

3

Re: Donna Lee

1. mrtvá nota
2. ano, tuto notu můžeš a nemusíš hrát, je to taková ta extra nota (zahraná v originálu třeb slabě)

0 xLajků:

4

Re: Donna Lee

taky si to tak nějak myslím a jen dodám, že zapsat něco do not je jak stavět z lega máš po ruce jen omezený počet druhů značek, tak to musíš trochu zjednodušit (ale to neznamená že s enedá zapsat hlavolam big_smile ). A pak když hraješ z not tak stačí ty obecné obyčejné značky hrát ne podle definice z příručky ale stačí dobře :-) . No je to něco jako výslovnost u cizích slov :-)

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

5

Re: Donna Lee

jo, super, díky...tak nějak jsem si významy těchto značek taky představoval...
Duend.e: jasně, snažil jsem se ta problémová místa zároveň taky naposlouchat nebo shlédnout na youtube.com nějaká videa, ale to jsou zrovna ty pekelně rychlé části, takže noty mi z toho nakonec vyšly jako nejlepší návod. Stejně se to nakonec naučím nazpaměť a při pokusu dodat tomu něco víc než je v notách zkopíruju Pastoria a splynu s davem. smile

_@_//
0 xLajků:

6

Re: Donna Lee

Dan napsal:

1. mrtvá nota

ano i živá hudba se může skládat z mrtvých not.....

0 xLajků: