1

Téma: Nahrada za Hartke HA3500

Caute. Tak zesilovac sel po 4. na reklamaci, tak jsem pozadal o vraceni. Ale mam mensi problem, jaky zesilovac s kvalitnim zvukem do stejne ceny poridit. Mam 8 ohm bednu Warwick. Premyslel jsme nad PEAVEY tour 450 nebo starsi model od WARWICK pro IV, ale ten uz se nevyrabi a nevim jestli by sla do ni zapojit i moje bedna. Muze se jako i stat ,ze mi daj novy zesilovac Hartke, ale toho se hned budu chtit zbavit, radsi bych ty penize a neco noveho nekurviciho. smile

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

2

Re: Nahrada za Hartke HA3500

Jé, další co reklamoval napočtvrté Hartke, založíme klub? smile Určitě chtěj prachy, já už té značce nevěřím...za ty prachy co za to dostaneš asi Galliena 700RB, já si pořídil SVT3 PRO, záleží, kolik chceš přihodit a jaký máš rád zvuk...

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

3

Re: Nahrada za Hartke HA3500

No zjistil jsem ze neco drazsi je pro me stejne zbytecne. Hlavne at to ma cisty zvuk a hraje to. Nejvice se mi zatim libi Peavey. Stejne basu prohanim pres MXR M80. Hlavne at ten zesak jde do zapojit do 8ohm bedny. Ten gallien vypada dobre,ale cena uz je trochu vys.

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

4

Re: Nahrada za Hartke HA3500

Presunuto do Nakupu...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: Nahrada za Hartke HA3500

koukni na Ashdown, za ty prachy už budeš mít ABM 300 verzi pokud ji někde seženeš

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: cunesk8 (22. 10. 2008 12.00:39)

Re: Nahrada za Hartke HA3500

ty jo na ASHDOWN jsem uplne zapomel. Parkrat jsem ho videl hrat, ale nerekl bych , ze je to neco extra (ale nevim co to mel za model). Mate nekdo s tim nejakou pozitivni zkusenost? Nebo s Peavey 450? Jinak bych chtel neco co jde sehnat v CR, ale pres net kupovat nechci. smile

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

7

Re: Nahrada za Hartke HA3500

to peavey by nemusela být špatná volba,ten ashdown sem slyšel z ukázek někde a docela se mě to líbilo....

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: cunesk8 (22. 10. 2008 13.57:10)

Re: Nahrada za Hartke HA3500

mas nekde ty ukazky? Ja jsem zatim 60 procenty pro PEAVEY, akorat ukazek moc na netu taky neni. sad
1. dobra cena
2. v pohode sehnatelnost

s tim ASHDOWNEM sehnat a odzkouset ho, to bude tezsi sad

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

9

Re: Nahrada za Hartke HA3500

já mám MAG (levnější verzi), není to špatný, hlavně za ty prachy, dneska tak kolem 7-8000,-
tady mají tu ABM, ale je otázka dostupnost...
http://www.mastersound.cz/obchod/produc … 6c0c801957
ta řada se už nevyrábí, teď se jmenuje ta nová Ahdown MAG 300 evo2

0 xLajků:

10

Re: Nahrada za Hartke HA3500

No ten Asdown MAG300 jsem videl hrat a nic moc, mel k tomu i bednu ASHDOWN. sad Zatim me to nejak nepresvedcilo. smile

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

11

Re: Nahrada za Hartke HA3500

8 Ohm by nemel byt problem, pocitam ze snad zesak ktery by nezvladl 8 ohm nejni...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

12

Re: Nahrada za Hartke HA3500

no ja ti nevim, jak jsem se dival do manualu na zadni stranu zesaku Warwick profet 5 tak tam maj nakresleno ze jenom 4ohmy. Ja sem na toto blbec, proto jsem tu uvedl, ze mam tu bednu.

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

13

Re: Nahrada za Hartke HA3500

už se to tu psalo mockrát, ale tak po stošedesátépáté.
Zesilovač má minimální impedanci pod kterou nesmíš jít. Většinou (typuji tak 90% zesáků) má psáné 4ohm. TO znamená že tam můžeš zapojit bednu(sestavu) co má minimálně nebo víc jak 4 ohmy. Např 4 , nebo 8 nebo 16, nebo třeba 7.2154 ...cokoliv co má v součtu víc jak 4ohm. Pokud bys zapojil méně tak to spálíš.
Když zapojuješ více jak jednu bednu, pak se nejčastějí používá paralelní zapojení tam platí že výsledná impedance (odpor) je součet převrácených hodnot.
1/Rvýsledný= 1/R"první bedny" + 1/R"druhé bedny" + .... + 1/R poslední

Pak zapojením dvou 8ohmových beden získáš 4ohmovou sestavu !
při zapojení dvou 4ohmovek jdeš na celkem 2ohmy což nemůžeš zapojit do 4 ohmového zesáku!!

Jestli tě to zajímá více, tak si najdi dané téma... určitě ho v aparatuře najdeš, ale tohle by ti mělo stačit.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

14

Re: Nahrada za Hartke HA3500

supr! uz to chapu, diky moc. tak ted vybrat nejaky ten zasilovac. nema tu nekdo PEAVEY tour 450, nebo ten ASHDOWN nebo warwick pro tube IV nebo profet 5 ? smile

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

15

Re: Nahrada za Hartke HA3500

Čau, nemám zrovna ty, co jmenuješ, ale mám warwick profet IV (starší a vychytanější Německá verze). Mám k němu stejnou bednu jako ty, ale 4ohm, takže z něj dostanu to, co v něm je...jako zvuk dobrej, ale záleží na basce (když jsem měl yamahu rbx, chtěl jsem ho prodat, s Laklandem už na to tak nespěchám smile ). Ten profet 5 by neměl být moc rozdílnej... A teď ho maj myslím na kytary.cz ve slevě... Jako řekl bych, že za ty prachy hraje solidně.
Ale určitě radši vyzkoušej. Jinak kdybys měl zájem, možná bych nechal i ten svůj...

ELF / Lakland
0 xLajků:

16

Re: Nahrada za Hartke HA3500

mě se ten WW pro fet nikdy nelíbil....hrálo to vždycky takovej plochej sound,bez koulí....ale každej to máme jinak,že? smile

0 xLajků:

17

Re: Nahrada za Hartke HA3500

cunesk8 napsal:

mas nekde ty ukazky?

nevim už kde to bylo...zagoogluj na to EVO II jak říká Termit

0 xLajků:

18 Naposledy upravil: srs (23. 10. 2008 08.48:50)

Re: Nahrada za Hartke HA3500

pekelnik napsal:

mě se ten WW pro fet nikdy nelíbil....

s tím souhlasím, sem ho zkoušel ve štatlu v musiccentru a vedle něj právě to hartke a ten warw mě vůbec nesedl, přišel mě jako takovej tichošlápek, naproti tomu hartke zvuk mě oslovil:) no a ten ashdown sem slyšel na koncertě (bez zvukaře) a hrnulo to dobře...ale každej to má jinak, svatá pravda..

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

19

Re: Nahrada za Hartke HA3500

http://www.youtube.com/watch?v=0_WZ6vywiIw tady ten Warwick pro fet IV zni v klidu. Ale s tim novym nevim jak to bude.  Ale o tom PEAVEY nikde nic. Na youtube jenom kecaj a nehrajou sad

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

20

Re: Nahrada za Hartke HA3500

cunesk8 napsal:

tady ten Warwick pro fet IV zni v klidu

Tak ten zvuk je přesně to, co nemám rád...souhlas se srs a pekelnikem...navíc je to zapojené do bugin boxů což díky tomu aspoň trochu hraje. Ale jestli ti z toho stojí bambule, tak si to kup a nenech si do toho kecat smile

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

21

Re: Nahrada za Hartke HA3500

No jasně, žádnej zázrak to není, ale musíte to brát v té cenové relaci...třeba s behringerem a jemu podobnejma se to srovnat moc nedá. A za ty prachy je to aspoň silný a spolehlivý...

ELF / Lakland
0 xLajků:

22

Re: Nahrada za Hartke HA3500

tak když do takový buginy pustíš téměř cokoliv tak to bude hrát big_smile:D

0 xLajků:

23

Re: Nahrada za Hartke HA3500

no mě ta nahrávka až tak neoslnila...podle toho to neberu...

jo jinak trošku mimo téma, ale nechci kvůli tomu zakládat nové...hrál někdo z vás na zesáky NEMESIS by Eden? Vypadají hezky a nejsou zas tak drahý...

ELF / Lakland
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: cunesk8 (23. 10. 2008 12.25:38)

Re: Nahrada za Hartke HA3500

pekelnik napsal:

tak když do takový buginy pustíš téměř cokoliv tak to bude hrát big_smilebig_smile

blbost! kamos do toho souplnul zesak od MESY a malem vsechny 4 repraky vyleteli. Jeste za maj silnou mrizku. big_smile
No ja puvodne chtel taky nejaky lehky zesak, ale jebu na to. G-B pry nic moc a EDEN je moc slaby. Nechci uz do toho vrazet zadne love navic. Tak vybiram nejakou jinou levnou alternativu. PEAVEY ma 9kg, coz je jakztakz v pohode. Warwick ma 12,5kg. Z toho bych se uz ve vlaku asi posral. big_smile big_smile .jen me stve ze nemuzu najit zadne ukazky od PEAVEY sad . Nema ho tu nekdo?

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

25

Re: Nahrada za Hartke HA3500

si zajdi vyzkoušet,jak hraje ten ashdown,ni?
http://www.muzikant.cz/baskytary-7/apar … -54685.php

0 xLajků:

26 Naposledy upravil: cunesk8 (23. 10. 2008 12.41:58)

Re: Nahrada za Hartke HA3500

to bych mohl, i kdyz to tam krute nesnasim. smile Ale je to ten typ ,ktery se mi zvukove nelibil smile
maj na prodejne i toto: http://www.muzikant.cz/baskytary-7/apar … e-1040.php za 13 700kc

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

27

Re: Nahrada za Hartke HA3500

pak je jestě ukázka ashdown soundu tady http://www.basstasters.com/preamps/Ashdown_RPM-1.html

0 xLajků:

28

Re: Nahrada za Hartke HA3500

pekelnik napsal:

pak je jestě ukázka ashdown soundu tady http://www.basstasters.com/preamps/Ashdown_RPM-1.html

ale henten to je jiné level než MAG. Ale obé dobré. A MAG se mi zvukově líbí. Jednoduchej přímej rockovej apec. smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

29

Re: Nahrada za Hartke HA3500

to jo! ten zni dobre jak cyp.

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

30

Re: Nahrada za Hartke HA3500

jen ne toho warwicka...ten ma fakt mizernej zvuk, je tichý a neprůrazný
oproti němu i hartke hraje super (zkoušel jsem na stejné bedně a base)
ten zesík co mám můžeš slyšet tu (basa precision snímáno přes mikrák + linkou):
http://mortaldestiny.cz/files/Lake%20of%20tears-new.mp3

0 xLajků:

31

Re: Nahrada za Hartke HA3500

Nook napsal:

Jednoduchej přímej rockovej apec

jak říkáš!

Termit napsal:

mizernej zvuk, je tichý a neprůrazný

jj shit...říkal sem to

0 xLajků:

32

Re: Nahrada za Hartke HA3500

Kdyby se ti podařilo sehnat ten W pro TUBE IV, tak neni moc nad čim koumat...

MTD Beast 5 RW - snímače a aktivka SBS - DR strings BKB 5
MTD Beast 5 MG - rozdělaná
Warwick Pro Tube IV - 400W hybrid - 12AX7, EL 84
2 x Warwick WCA 411 Pro , box 2 x 15" Eminence Delta
0 xLajků:

33

Re: Nahrada za Hartke HA3500

jo! Novy WW pro tube IV bude asi tezko k sehnani. sad tak jsem jeste pokukoval po necem v nejake normalni cenove relaci a narazil jsem na toto: SWR WP 400. zkusenost nejaka?

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

34

Re: Nahrada za Hartke HA3500

No to SWR Working Pro není rozhodně špatný aparát, ale má svůj charakterictický zvuk který se nemusí všude hodit a taky, podle mě, hodně přemrštěnou cenu.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

35

Re: Nahrada za Hartke HA3500

bez lampy to nemá takovou šťávu... ten zvuk je takovej sterilnější,kdo má rád pořádný kule tak tomu to moc nesedne.
To SWR co mám já je jiná kapitola.... nedá se moc srovnat
Ber to tak,že ta WP 400 je jejich nejnižší řada a podle toho to taky tak hraje....

0 xLajků:

36

Re: Nahrada za Hartke HA3500

majkl.x napsal:

Zdar Borci,četl jsem zde,že někteří několikrát reklamovali Hartke.V čem jste měli problém??Dík za odpověď!

To už je rovnou na nový topic, ne? big_smile
http://forum.baskytara.com/viewtopic.ph … 36&p=1
http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=3710
Víc se mi toho nechtělo hledat, bylo tady toho dost...i na jiných fórech...
Stručné zhrnutí - VX série repro - mrdky big_smile

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

37

Re: Nahrada za Hartke HA3500

hele hrushi...jak si dopadl s tou reklamací u těch zkur*enců ?

0 xLajků:

38

Re: Nahrada za Hartke HA3500

jn! to by me taky zajimalo smile

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

39

Re: Nahrada za Hartke HA3500

Po konzultaci jsem zjistil, že to lepší než elektronicky bude podat standartně a řeším, jak to zpracovat aby se tam nedalo nic napadnout...ale to už je off topic smile

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

40

Re: Nahrada za Hartke HA3500

napadnout se tam nic nedá, to fakt není kec, stačí stručné popsání stavu

0 xLajků:

41

Re: Nahrada za Hartke HA3500

mám Peavey Tour 450 asi tak rok a půl, co se týká zvuku, tak jsem spokojený, na to, že to je tranzistor, tak to hraje pěkně teple. a kdyby se to někomu nelíbilo, tak je tam EQ a knob CONTOUR-ten vlastně potlačí středy, výkon je ok, já hraju death s dvouma kytarama a basa se prosadí, ale ne na úkor hutnosti, takže je slyšet a přitom to celé pořád podmalovává, konstrukce je kvalitní, měl jsem dřív kombo made in U.K., tohle je CHINA, ale kvalita zpracování je stejná, zkrátka mi to vyhovuje a když teď vidím, kolik je na www.peavey.com psaných lidí, co to údajně používá, tak to možná fakt hraje, tady je ještě odkaz na zvuk, má tam všechno v rovině, stačí jen použít EQ ;-)      http://www.youtube.com/watch?v=NuNyUzLh_eo

0 xLajků: