1

Téma: Jakou basu do big bandu?

Mám takový dotaz. Hraju už rok v big bandu a pořád řeším jakou basu zvolit. Jo ještě hrajem spíš starší věci na které se hodí nejvíc asi kontrabas, který nemám. Zprvu jsem hrál na pražcovou čtyřstrunnou basu, ale nebylo to ono. Tak jsem od kámoše koupil odpražcovanou jolanu na kterou hraju doteď, ale snímače stojí za houby a do nových se mi nechce investovat, nebo spíš nevím jestli by to mělo smysl. Tak řeším takové trilema jestli.
1.Koupit nový bezpražec
2.Koupit akoustický bezpražec
3.Koupit kontrabas i když tahle možnost je až poslední, protože by to byla největší investice a taky nevím jak dlouho by mi trvalo, než bych se na to naučil tak abych s ním moh hrát v kapele a na vystoupeních.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

2

Re: Jakou basu do big bandu?

Ajeje, bigbandu s kontrabasem je smile I u Svobody obcas vidis Lisku s kontrabasem.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

3

Re: Jakou basu do big bandu?

Ja si bigband bez kontrase predstavit nedokazu, ale asi je problem u ozvuceni.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

4

Re: Jakou basu do big bandu?

OK napsal:

Ajeje, bigbandu s kontrabasem je smile I u Svobody obcas vidis Lisku s kontrabasem.

Jak může hrát Liška na basu? yikes A vůbec, nikdy jsem neviděl jakýkoliv zvířátzko hrát na jakýkoliv nástroj...

Fokus - Jazz bass sunburst 4s LH
Squier by Fender - Standard Precision Bass Special Left Handed
Dimavery JB 302 (FUJ!)
0 xLajků:

5

Re: Jakou basu do big bandu?

No to bude pravda, ale ten konrabas to bude dost oříšek, hlavně cenově, naučit se atd. a to nechci vidět ceny strun. Mě hodně láká i ta akustika, ale je blbé, že v okolí (ostrava,opava) nevím ani o jedné kterou bych si mohl vyzkoušet.

No a

Kubš napsal:

hele popravdě ještě sem neviděl bigband s kontrášem :-D a kupodivu ještě víc všichni basáci měli šílený moderny a ještě nejvíc to byly povětšinou straší pánové big_smile

No nevím jak u nás ale co mám doma dvd různých big bandů př. Robbie Williams v Alberthall, pak Bubleho, GRP band, tak všude mají kontrabas. Ale je pravda, že i baskytara se vyskytuje často.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

6

Re: Jakou basu do big bandu?

Ceny strun u db jsou docela vysoke, od peti tisci vys, ale taky to nemenis kazdych 14 dni, ze smile Cenove se da sehnat preklizak nekde od dvacitky, coz se da vyblejt. Strunalem treba nic nezkazis, tusim, ze to jsou rozumne nastroje. Lepci mrknout po nejakem secondhand - i kdyz tady clovek musi davat jeste mnohem vetsi pozor na detaily nez u vyberu baskytary a je to dost osemetne. Muzikant by ti ale smejd zas prodat nemel, to by musel bejt peknej smejd.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

7

Re: Jakou basu do big bandu?

a co elektrický kontrabas, alias lať se strunami??? Je to machrovina, problém s ozvučením není... zvuková ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=bBIzdPrOq14

I když ten Stingův asi bude hodně top nástroj smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

8

Re: Jakou basu do big bandu?

No to bude určitě ještě větší problém sehnat nějaký za rozumnou cenu, než klasický, který jsem po českých bazarech viděl nejlevnější za 15.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

9

Re: Jakou basu do big bandu?

http://kytary.cz/baskytary/kontrabasy/?SE5006:0:0:1:0

Jo tady je akorát ten Stagg...

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

10

Re: Jakou basu do big bandu?

Neeeee....pomoooooc....to paliiiiii....nebraaaat!!!

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

11

Re: Jakou basu do big bandu?

OK napsal:

Neeeee....pomoooooc....to paliiiiii....nebraaaat!!!

Já vím smile Jenže na Warwicka aby si člověk vzal hypotéku...

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

12

Re: Jakou basu do big bandu?

Bata napsal:

Jak může hrát Liška na basu? yikes A vůbec, nikdy jsem neviděl jakýkoliv zvířátzko hrát na jakýkoliv nástroj...

u Jolly Joker and PBU na basu hraje medved co je mu asi devet wink

jinak abych dokonce zustal u tematu tak pokud by ses hecnul tak muzes zkusit i prazcovou baskytaru akorat s hlazenejma strunama...

Ja mam prave na sve base od vcerejska hlazenky (DR) a zvukove myslim do bigbandu uplne idealni, krasne kulatej nerusivej ton a pritom pekne konkretni a citelnej smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

13

Re: Jakou basu do big bandu?

Drapnul bych bezpražcovýho jazze a víc bych neřešil... řešit nějakej supernástroj je zbytečný, stejně se ten zvuk pod náloží všech těch trumpet, saxofónů, trombónů a dalších ďáblovejch vynálezů ztratí smile

Děda hrál v bigbandu na odpražcovanou Yamahu BB někde z 90. let, P/J konfigurace, černý hlazenky, a dobrý smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

14

Re: Jakou basu do big bandu?

Axlík napsal:
Bata napsal:

Jak může hrát Liška na basu? yikes A vůbec, nikdy jsem neviděl jakýkoliv zvířátzko hrát na jakýkoliv nástroj...

u Jolly Joker and PBU na basu hraje medved co je mu asi devet wink

hele sorry za OT, ale kdyz uz si to nakousnul. zrovna vcera jsem Jokera poslouchal a dost by me zajimalo co ma ten clovek za basu...konkretne na CD Kill All the Styles....

Jinak k tematu, nez kontrastagg bych radsi sel do nejakeho bezprazce. za tech 17k uz sezenes neco pouzitelneho...

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

15

Re: Jakou basu do big bandu?

KreuZ napsal:

hele sorry za OT, ale kdyz uz si to nakousnul. zrovna vcera jsem Jokera poslouchal a dost by me zajimalo co ma ten clovek za basu...konkretne na CD Kill All the Styles....

OT : to je co za album? to nemam.. ja mam asi pet ruznejch vcetne toho ted posledniho a zivace z Rock Cafe ale kill all styles nemam....
no on hraje pokud vim na nejakou 5ku vlastnorucne upravovanou.. ma tam pridanej snimac nejak special, tusim.. jinak nazivo jsem na nich zatim bohuzel nebyl, byt uz jejich hudbu znam dost dolouho ale vzdycky mi do toho neco vlezlo...
Welcome to da east block! smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

16

Re: Jakou basu do big bandu?

mapex napsal:

Pořádáme seminář pro basáky s našim nejlepším baskytaristou na světové úrovni s Richardem Scheuflerem ( Pražský výběr II ) dne 26.října od 14 hod. Volejte prosím na tel.606 393 860 Pavel

nějákej dement zase dostal do ruky internet: já bych ty internety všechny zakázala.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

17

Re: Jakou basu do big bandu?

Jazz Bass, bezprazec, hlazenky, jednoznacne... doporucil bych moji oblibenou znacku Musicman, ale tady by to byl opravdu krok vedle smile No, ale takovej tvrdsi bigband...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

18

Re: Jakou basu do big bandu?

Bata napsal:
OK napsal:

Ajeje, bigbandu s kontrabasem je smile I u Svobody obcas vidis Lisku s kontrabasem.

Jak může hrát Liška na basu? yikes A vůbec, nikdy jsem neviděl jakýkoliv zvířátzko hrát na jakýkoliv nástroj...

Von myslí Pavla Lišku..

Co aku bezpražec za pár šupů? Zlevněnej kontrabasovej zvuk z toho vytáhneš a za 4 papouchy jí koupíš na jebaji.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

19

Re: Jakou basu do big bandu?

Ivo napsal:

Jazz Bass, bezprazec, hlazenky, jednoznacne... doporucil bych moji oblibenou znacku Musicman, ale tady by to byl opravdu krok vedle smile No, ale takovej tvrdsi bigband...

spis mi unika smysl bezprazcoveho MM protoze co ja vim tak je to basa delana na slap.

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

20

Re: Jakou basu do big bandu?

KreuZ napsal:

spis mi unika smysl bezprazcoveho MM protoze co ja vim tak je to basa delana na slap

Spíš bych upřesnil, že je to basa dělaná na hru prsty.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

21

Re: Jakou basu do big bandu?

Kubš napsal:

haha tak to je dobrý protože trstátovej MM je to nejlepší co se s trsátkem dá generovat

Generovat?

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

22

Re: Jakou basu do big bandu?

no já myslím že prstama na tomhle to musí zní skvěle smile

http://www.marcocastelli.com/images/gallery/music_man_sting_ray_5.jpg

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: hariboss (19. 09. 2008 16.06:59)

Re: Jakou basu do big bandu?

Jenich napsal:

Co aku bezpražec za pár šupů? Zlevněnej kontrabasovej zvuk z toho vytáhneš a za 4 papouchy jí koupíš na jebaji.

No nad tímhle řešením uvažuju asi nejvíc(taky proto, že mi nebude zatěžovat tolik rameno a přenášení bude zaručeně nejlepší),ale mám strach aby to aspoň nějak hrálo. Uvažoval jsem o téhle, sice nejlevnější, ale líbí se mi ze všech nejvíc a navíc když bude blbě hrát, tak to nebude taková špatná investice. Hráli ste už někdo na ní?
http://cgi.ebay.com/4-string-acoustic-e … .m20.l1116

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

24

Re: Jakou basu do big bandu?

hele jako v hloubkách bych se toho fakt nebál...můžu ti půjčit steinera a zkus si to s nim a uvidíš.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

25

Re: Jakou basu do big bandu?

To by bylo supr, protože mám taky obavy aby se ta akustika v big bandu prosadila. Ale bude trochu problém se zkoušením bo praha je trochu z ruky.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

26

Re: Jakou basu do big bandu?

no tak neni to tak hrozný ne? vrátíš jí až budeš mít cestu zpátky...k ničemu jí nepotřebuju

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

27

Re: Jakou basu do big bandu?

Jo o to nic, ale spíš problěm je do prahy zajet smile ale mám pár kámošů co jezdí do prahy na školu, tak jestli by to přes ně šlo poslat, to by bylo nejlepší.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

28

Re: Jakou basu do big bandu?

v poho

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

29

Re: Jakou basu do big bandu?

supr tak ja se z nějakým domluvím a pak dám vědět,asi přes mail, až to nemusíme řešit tady.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

30

Re: Jakou basu do big bandu?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

31

Re: Jakou basu do big bandu?

hariboss napsal:

No to bude pravda, ale ten konrabas to bude dost oříšek, hlavně cenově, naučit se atd. a to nechci vidět ceny strun. Mě hodně láká i ta akustika, ale je blbé, že v okolí (ostrava,opava) nevím ani o jedné kterou bych si mohl vyzkoušet.

http://www.muzikant.cz/baskytary-7/bask … e_id_s=227

Myslim, že je to Ostravskej obchod.

MusicMan je šíleně průraznej, takže rozhodně budeš i v tom bigbandu slyšet. Jinak jsem na té kopii MM co mam zkoušel flaty a úplně jsem se divil co z nich tahle basa dokáže vytáhnout, co u jinejch nebylo nikdy slyšet. Dobrý je, že s těma flatama byl ještě víc patrnej ten úvodní punch toho zvuku, což by se do bigbandu jen a jen hodilo, když ho máš rytmicky držet.

0 xLajků:

32

Re: Jakou basu do big bandu?

S tím MM a bigbandem bych byl dost opatrnej. MM je sám o sobě dost dynamicky nevyrovnanej, většinou mívá slabší vyšší polohy, struny G a D. Navíc ten jeho naprděnej zvuk má spíš docela agresivní attack a pak se má tendenci ztrácet. Tyhle vlastnosti podle mě do bigbandu moc vhodný nejsou. Na youtubu i v nějakých televizních show jsem viděl lidi, kteří na MM hráli v bigbandu, ale ta basa se tam docela ztrácela, prostě tv záznamu téměř nebyla slyšet. Volil bych radši klasickou JB koncepci, popřípadě precision. To jsou basy, které mají vyrovnanej tón po celým hmatníku a i kdyby nebyly úplně konkrétní, tak na to se v bigbandu moc nehraje, tam to musí pumpovat..:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

33

Re: Jakou basu do big bandu?

Klusi napsal:

MM je sám o sobě dost dynamicky nevyrovnanej, většinou mívá slabší vyšší polohy, struny G a D

No klusi??? yikes yikes yikes yikes

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

34

Re: Jakou basu do big bandu?

No Ivo je to tak... Srovnej to se svým novým JB a uslyšíš sám. Má to tak i Sabre, Stingray je tím skoro pověstnej. wink

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

35

Re: Jakou basu do big bandu?

Učitel je basák a kapelník jednoho libereckýho bigbandu. Dlouho v něm hrál právě na Sabre, před pár rokama však přešel na nějakou pětkovou Yamahu a k Sabreu už se co se BB týče nevrátil. Takže- asi to s MM pude, ale rozhodně to není nej řešení(viz to co psal Klusi), pokud stojíš před výběrem. Taky bych šel do jednoho z Fendrů.

0 xLajků:

36 Naposledy upravil: bohy (20. 09. 2008 19.28:34)

Re: Jakou basu do big bandu?

Hola. No já tady prodávám jednoho mexickýho Fenderovýho JB bezpražce. Takže se tady nenuceně vnucuju;)

Fender JB USA 60th anniversary (snímadla nordstrand+elektro J-RETRO):.. Ampeg B2-Re+ Aguilar GS112:.. Ampeg Ba115 (eště za 20 tisíc ku*va:)
0 xLajků:

37

Re: Jakou basu do big bandu?

já si myslim, že zrovna u big bandu neni moc správný správný kriterium "aby basa prolezla přes kapelu"....

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

38 Naposledy upravil: Janus98 (21. 09. 2008 11.08:20)

Re: Jakou basu do big bandu?

Jsem klasik.Šel bych nejspíš do Jazz bassu, ale záleží co se komu líbí.Někteří řeknou že jsou to jen 2 ohoblované desky stlučené čtyřma hřebíkama.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

39

Re: Jakou basu do big bandu?

Známej měl levnou Ibanezu SR5XX, pětka pasivka.. V triu nic moc, takovej nemastnej neslanej tón, kterej byl ale tlustej a hezky vyrovnanej.. Myslím, že i tohle by šlo použít. Pražec nepražec...

G&L L-2000e r.v. 1982, SSD NS5-CRFM, G&L L-1500, Ibanez TR-70 fretless, Warwick Streamer 1986, Marcus Precision 5
----------------------------------
EBS-1, QSC PLX-1602, 2x10" dělaná + Carvin BLT210
-----------------------------------------------------------------------------
http://www.jirkamarek.com
0 xLajků:

40

Re: Jakou basu do big bandu?

Wexx napsal:

http://www.muzikant.cz/baskytary-7/bask … e_id_s=227

Myslim, že je to Ostravskej obchod.

Jo to je, ale obchodě nemají ani jednu.

No prozatím vyzkouším tu akustiku od Jenicha, na to sem hodně zvědavý smile No jestli to nepujde, tak pudu do nějakého bezpražce asi teda te nějaký JB. Pokud by se mi nějakou nevysvětlitelnou náhodou podařilo sehnat levný kontrabas, tak bych kusil i ho, ale to je nejkrajnější varianta.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

41

Re: Jakou basu do big bandu?

Klusi napsal:

S tím MM a bigbandem bych byl dost opatrnej. MM je sám o sobě dost dynamicky nevyrovnanej, většinou mívá slabší vyšší polohy, struny G a D. Navíc ten jeho naprděnej zvuk má spíš docela agresivní attack a pak se má tendenci ztrácet. Tyhle vlastnosti podle mě do bigbandu moc vhodný nejsou. Na youtubu i v nějakých televizních show jsem viděl lidi, kteří na MM hráli v bigbandu, ale ta basa se tam docela ztrácela, prostě tv záznamu téměř nebyla slyšet. Volil bych radši klasickou JB koncepci, popřípadě precision. To jsou basy, které mají vyrovnanej tón po celým hmatníku a i kdyby nebyly úplně konkrétní, tak na to se v bigbandu moc nehraje, tam to musí pumpovat..

No to asi záleží na provedení. Ono to neni tim, že by ty vejšky nehrály, je to spíš tou obrovskou sílou basů. Hodně se to spraví pokud pustíš humbucker jako singl, pak najednou vejšky probdí a krásně slyšíš hrát dřevo, hraje to pak hodně jako Jazz bass (samozřejmě bez snímače u krku). Taky je hodně něco jinýho mluvit o bezpražci, protože tam se z leckeré nectnosti může stát i výhoda.

0 xLajků:

42

Re: Jakou basu do big bandu?

Tak sem dnes haluzacky pujčil na 14dní kontrabas, zítra máme zkoušku tak zkusím nějaké lehčí věci na kontrabas. Myslel jsem si, že mi to pujde hůř, ale není to zas tak nejhorší, i když ty polohy sou dost dál od sebe a taky krk a dohmat, no celkově levá dostává dost zabrat.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

43 Naposledy upravil: Ivo (22. 09. 2008 06.36:50)

Re: Jakou basu do big bandu?

Klusi napsal:

No Ivo je to tak... Srovnej to se svým novým JB a uslyšíš sám. Má to tak i Sabre, Stingray je tím skoro pověstnej.

Já jsem Klusi právě ve stadiu srovnavani. Jsem strasne rad, ze mam konecne doma oba stroje. Jak StingRaye, tak Jazz Bass. V nejblizsi dobe pribude jeste Precision. MM a Jazz Bass jsou tak diametralne odlisne nastroje, ze je snad ani srovnavat nelze. Ale co si dovolim oponovat - nema slabsi struny G a D a rozhodne neni slabsi ve vyskach oproti basum. To si opravdu dovolim tvrde nesouhlasit!!! Je jasny, jak je naprdenej MM do basu, ze musis mit snimac vstric vyskam a NEJVIC zalezi na nastaveni aparatu a kompresoru. Vsimni si, ze u MM je potreba bud ekvalizer vypnout, nebo zduraznit stredy.

Jazz Bass se mi libi svym "pasivnim" prenosem signalu a uzasnou konkretnosti ve vsech polohach. Ten jeho univerzalni zvuk naprosto zapadne do kapely a jsem s nim velice spokojen. Ale nikdo nemuze rict, ze tohle je lepsi nez ono. Oba dva jsou skvele stroje a PRO ME je jednicka na zive hrani musicman.

Zpet k tematu! Na bigband bych volil Precision, nebo Jazz Bass

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

44 Naposledy upravil: mistergo (22. 09. 2008 09.36:56)

Re: Jakou basu do big bandu?

bohy napsal:

Hola. No já tady prodávám jednoho mexickýho Fenderovýho JB bezpražce. Takže se tady nenuceně vnucuju;)

Jé a za kolik?? A jaká barva?? (Doufám, že né funusák...)

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

45

Re: Jakou basu do big bandu?

mistergo napsal:

Jé a za kolik??

http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=4091 tady je ten inzerát, ale cena už je o litr nižší, čili za 9k, je i na hud. bazaru smile

0 xLajků:

46

Re: Jakou basu do big bandu?

mistergo napsal:

Jé a za kolik?? A jaká barva?? (Doufám, že né funusák...)

Hehe... to je dobrý, funusák big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: Wexx (22. 09. 2008 12.55:23)

Re: Jakou basu do big bandu?

Kubš napsal:

Wexx psal(a):
Klusi psal(a):

S tím MM a bigbandem bych byl dost opatrnej. MM je sám o sobě dost dynamicky nevyrovnanej, většinou mívá slabší vyšší polohy, struny G a D. Navíc ten jeho naprděnej zvuk má spíš docela agresivní attack a pak se má tendenci ztrácet. Tyhle vlastnosti podle mě do bigbandu moc vhodný nejsou. Na youtubu i v nějakých televizních show jsem viděl lidi, kteří na MM hráli v bigbandu, ale ta basa se tam docela ztrácela, prostě tv záznamu téměř nebyla slyšet. Volil bych radši klasickou JB koncepci, popřípadě precision. To jsou basy, které mají vyrovnanej tón po celým hmatníku a i kdyby nebyly úplně konkrétní, tak na to se v bigbandu moc nehraje, tam to musí pumpovat..

No to asi záleží na provedení. Ono to neni tim, že by ty vejšky nehrály, je to spíš tou obrovskou sílou basů. Hodně se to spraví pokud pustíš humbucker jako singl, pak najednou vejšky probdí a krásně slyšíš hrát dřevo, hraje to pak hodně jako Jazz bass (samozřejmě bez snímače u krku). Taky je hodně něco jinýho mluvit o bezpražci, protože tam se z leckeré nectnosti může stát i výhoda.

no jo když tohle rozepínání na pravým oldskůlovým musicmanu kterej Klusík měl není možný

No jo... Je to otázka dvou stovek a deseti minut práce. A nikdo nic nepozná, dokud nepovytáhneš knob, nebo neukážeš střeva.

EDIT: ...basovky, samozřejmě.

0 xLajků:

48

Re: Jakou basu do big bandu?

Wexx napsal:
Kubš napsal:

Wexx psal(a):
Klusi psal(a):

S tím MM a bigbandem bych byl dost opatrnej. MM je sám o sobě dost dynamicky nevyrovnanej, většinou mívá slabší vyšší polohy, struny G a D. Navíc ten jeho naprděnej zvuk má spíš docela agresivní attack a pak se má tendenci ztrácet. Tyhle vlastnosti podle mě do bigbandu moc vhodný nejsou. Na youtubu i v nějakých televizních show jsem viděl lidi, kteří na MM hráli v bigbandu, ale ta basa se tam docela ztrácela, prostě tv záznamu téměř nebyla slyšet. Volil bych radši klasickou JB koncepci, popřípadě precision. To jsou basy, které mají vyrovnanej tón po celým hmatníku a i kdyby nebyly úplně konkrétní, tak na to se v bigbandu moc nehraje, tam to musí pumpovat..

No to asi záleží na provedení. Ono to neni tim, že by ty vejšky nehrály, je to spíš tou obrovskou sílou basů. Hodně se to spraví pokud pustíš humbucker jako singl, pak najednou vejšky probdí a krásně slyšíš hrát dřevo, hraje to pak hodně jako Jazz bass (samozřejmě bez snímače u krku). Taky je hodně něco jinýho mluvit o bezpražci, protože tam se z leckeré nectnosti může stát i výhoda.

no jo když tohle rozepínání na pravým oldskůlovým musicmanu kterej Klusík měl není možný

No jo... Je to otázka dvou stovek a deseti minut práce. A nikdo nic nepozná, dokud nepovytáhneš knob, nebo neukážeš střeva.

EDIT: ...basovky, samozřejmě.

no jo ale kdo by se vrtal v MM aby chtěl jinej zvuk big_smile MM má jeden zvuk a tím to končí  big_smile

já taky nechci od JB aby hrál jak MM big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

49

Re: Jakou basu do big bandu?

Kubš napsal:

já taky nechci od JB aby hrál jak MM

Plně soulasím s Kubšem... Do těchto nastroju zasahovat je barbarstvi.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

50

Re: Jakou basu do big bandu?

já si koupil musicmana jen proto že je prostě hezkej:)a jak je mi s ním krásně:)

Musicman Stingray5
Ampeg SVT 3 Pro + Ampeg SVT 610 HLF
Roland Bass Cube 100 W
0 xLajků:

51

Re: Jakou basu do big bandu?

Marek.Zavodsky napsal:

já si koupil musicmana jen proto že je prostě hezkej:)a jak je mi s ním krásně

Taky jsem s nim prvni noc spal... hmmmm, ta mohutna kobylka big_smile big_smile big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

52

Re: Jakou basu do big bandu?

Ivo napsal:
Marek.Zavodsky napsal:

já si koupil musicmana jen proto že je prostě hezkej:)a jak je mi s ním krásně

Taky jsem s nim prvni noc spal... hmmmm, ta mohutna kobylka big_smile big_smile big_smile

už sem o tom slyšel...a nedokážu si to představit - s mým štěstím bych jí ráno našel na dvě půlky pod postelí...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

53

Re: Jakou basu do big bandu?

možná se trapně vrátím k tématu, ale v bigbandu hraju na to, co si zrovna přinesu a je to jedno, záleží na tom, jak a co a kde hraješ. nepatrně mírním zvuk na ekálu, aby nelezl zbytečně tam, kde už je narvanej někdo jinej, to je celý. na kontrabas bych se vyprdnul, dobrá basa je drahá, prkno taky, a hrát na to tak, abys s tím mohl ven taky není tak jednoduchý jak se zdá, kromě toho na kontrabas bys měl hrát poctivě každý den, abys intonoval, což nevím jestli je tvým cílem smile
osobně se mi nejvíc líbí, když třeba mackieho messera nebo new york hraju na fretlesss s přitlumenýma strunama malíkovou hranou a bříškem palce, reggae mistři to znají smile, ale stejně to dělám i s pražcem

0 xLajků:

54

Re: Jakou basu do big bandu?

šestka napsal:

strunama malíkovou hranou a bříškem palce, reggae mistři to znají

A zatlumit MM dusitkama? No tak ne...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

55

Re: Jakou basu do big bandu?

Kubš napsal:

s mým štěstím bych jí ráno našel (na) dvě půlky pod postelí...

V jistych pripadech to neni uplne spatnej nalez...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

56

Re: Jakou basu do big bandu?

OK napsal:
Kubš napsal:

s mým štěstím bych jí ráno našel (na) dvě půlky pod postelí...

V jistych pripadech to neni uplne spatnej nalez...

jo třeba 51 RI big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

57 Naposledy upravil: OK (22. 09. 2008 18.20:54)

Re: Jakou basu do big bandu?

Toz ja myslel jinacich pulek...

Nemluvil jsem o pilinach.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

58

Re: Jakou basu do big bandu?

Si nedokazu predstavit vstavat vedle kontrabasu.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

59

Re: Jakou basu do big bandu?

Ivo napsal:

Si nedokazu predstavit vstavat vedle kontrabasu.

NO tak tam už je i možnost vlízt dovnitř pokud nejsi nák extremně urostlej

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

60 Naposledy upravil: Wexx (22. 09. 2008 20.14:57)

Re: Jakou basu do big bandu?

Ivo napsal:

Si nedokazu predstavit vstavat vedle kontrabasu.

Pche a co maj řikat ti, kteří by si ho po 30 letech manželství mohli splést s manželkou.

0 xLajků:

61

Re: Jakou basu do big bandu?

Wexx napsal:
Ivo napsal:

Si nedokazu predstavit vstavat vedle kontrabasu.

Pche a co maj řikat ti, kteří by si ho po 30 letech manželství mohli splést s manželkou.

no ty vesměs moc říkat nemůžou pokud se vedle almary furt probouzej...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

62

Re: Jakou basu do big bandu?

Ivo napsal:

Já jsem Klusi právě ve stadiu srovnavani. Jsem strasne rad, ze mam konecne doma oba stroje. Jak StingRaye, tak Jazz Bass. V nejblizsi dobe pribude jeste Precision. MM a Jazz Bass jsou tak diametralne odlisne nastroje, ze je snad ani srovnavat nelze. Ale co si dovolim oponovat - nema slabsi struny G a D a rozhodne neni slabsi ve vyskach oproti basum. To si opravdu dovolim tvrde nesouhlasit!!! Je jasny, jak je naprdenej MM do basu, ze musis mit snimac vstric vyskam a NEJVIC zalezi na nastaveni aparatu a kompresoru. Vsimni si, ze u MM je potreba bud ekvalizer vypnout, nebo zduraznit stredy.

Jazz Bass se mi libi svym "pasivnim" prenosem signalu a uzasnou konkretnosti ve vsech polohach. Ten jeho univerzalni zvuk naprosto zapadne do kapely a jsem s nim velice spokojen. Ale nikdo nemuze rict, ze tohle je lepsi nez ono. Oba dva jsou skvele stroje a PRO ME je jednicka na zive hrani musicman.

No já jsem nějakou dobu stingraye s JB pětkou i čtyřkou vedle sebe měl. Ten charakter je samozřejmě úplně jinej, proto jsou obě basy tak populární, ale stejně mi budeš těžko vymlouvat, že v kapele je tón MM ve vysokejch polohách tenkej, nebo krátkej.. Měl jsem teda MM ještě se starou dvoupásmovou aktivkou, bez korekcí středů, ale ona i Sabre je v tomhle směru "deformovaná" smile Na druhou stranu v basech to byl agresivní náser, do funku jak dělaný. JB je prostě podle mě víc kultivovaná basa, určitě univerzálnější... Ono třeba o MM se tvrdívá, že na nahrávání je slabší než naživo, je to prostě takovej problémovej nástroj. smile Prosím nepleťte se, já mám MM moc rád, přemýšlím, že bych si pořídil opět Stingraye, protože jeho zvuk nikde nenasimuluješ, ani na Sabre ne.

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

63

Re: Jakou basu do big bandu?

Ivo napsal:

A zatlumit MM dusitkama? No tak ne...

No jasně! Ty filcy u kobylky (který tam ty už ovšem nemáš) pěkně vyšroubovat... kdo to jednou zkusil, už nemůže jinak big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

64

Re: Jakou basu do big bandu?

šestka napsal:

možná se trapně vrátím k tématu, ale v bigbandu hraju na to, co si zrovna přinesu a je to jedno, záleží na tom, jak a co a kde hraješ. nepatrně mírním zvuk na ekálu, aby nelezl zbytečně tam, kde už je narvanej někdo jinej, to je celý. na kontrabas bych se vyprdnul, dobrá basa je drahá, prkno taky, a hrát na to tak, abys s tím mohl ven taky není tak jednoduchý jak se zdá, kromě toho na kontrabas bys měl hrát poctivě každý den, abys intonoval, což nevím jestli je tvým cílem smile
osobně se mi nejvíc líbí, když třeba mackieho messera nebo new york hraju na fretlesss s přitlumenýma strunama malíkovou hranou a bříškem palce, reggae mistři to znají smile, ale stejně to dělám i s pražcem

Jo na já jsem chtěl právě zkusit, jak mi to půjde. Zrovna jsem se vrátil ze zkoušky a musím říct, že hrát na kontrabas je taková dost nevděčná práce, člověk se u toho nadře jako blázen, aby z toho vůbec něco lezlo, prsty na pravačce dostaly dost  zabrat.
Já mám vlastně jen 2 basy pražcovou yamahu BBN4 III a odpražcovanou superstaru na kterou hraju převážně v big bandu. Ale jak už jsem psal, snímače jsou na houby. Teď bych chtěl ještě vyzkoušet tu jenikovu akustiku, to mě láká asi nejvíc a pak se rozhodnu co a jak. A ten tzv. reggae styl, taky používám je to asi nejlepší varianta jak docílit zvuku podobajícím se kontrabasu.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

65

Re: Jakou basu do big bandu?

hariboss napsal:

Já mám vlastně jen 2 basy pražcovou yamahu BBN4 III a odpražcovanou superstaru na kterou hraju převážně v big bandu. Ale jak už jsem psal, snímače jsou na houby. Teď bych chtěl ještě vyzkoušet tu jenikovu akustiku, to mě láká asi nejvíc a pak se rozhodnu co a jak. A ten tzv. reggae styl, taky používám je to asi nejlepší varianta jak docílit zvuku podobajícím se kontrabasu.

a jak to de, hrát na fretless a koukat u toho do not? to musíš mít ten hmatník skvěle zmáknutej.. resp eště nikoho jsem takhle hrát neviděl.

0 xLajků:

66

Re: Jakou basu do big bandu?

No sem tam u hraní dycky mrknu když si nejsem jistý nebo když ten tón, který zrovna hraju, není úplně přesný, ale pokud je ta písníčka třeba v jedné poloze tak s tim nemám problém.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

67

Re: Jakou basu do big bandu?

pár let a ani ti to nepřijde smile

0 xLajků:

68

Re: Jakou basu do big bandu?

Tak jsem na včerejší zkoušce odzkoušel jenichovu akustiku a musím říct, že chci bezpražcovou akustiku, hraje se na ní sqěle, pohodlně, černé nilonky jsou prostě nejlepší, ALE velký problém u téhle akustiky je, citlivost, nebo výstupní síla signálu, nevím jak to popsat. Zkrátka, doma na cvičební kombo a i na zkoušce před začátkem, když jsem jí zkoušel, tak hrále super neměl jsem výtky, ale když jsem hrál z kapelou tak E struna je moc citlivá, A trošlu míň, ale d a g, jako by nebyly vůbec, musel jsem na ně hrát o 200% silněji abych je vůbec trochu slyšel. Kdyby hráli tak jak E a A, tak je to ideální basa a kupuju si stejnou nebo nějakou trochu lepší. Ale teď mám obavy, že když si jí objednám a nechám poslat, abych neměl stejný problém, popř mám dotaz, jestli se to nějak nastavit, nebo opravit snímač na akustice.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

69

Re: Jakou basu do big bandu?

hariboss napsal:

Tak jsem na včerejší zkoušce odzkoušel jenichovu akustiku a musím říct, že chci bezpražcovou akustiku, hraje se na ní sqěle, pohodlně, černé nilonky jsou prostě nejlepší, ALE velký problém u téhle akustiky je, citlivost, nebo výstupní síla signálu, nevím jak to popsat. Zkrátka, doma na cvičební kombo a i na zkoušce před začátkem, když jsem jí zkoušel, tak hrále super neměl jsem výtky, ale když jsem hrál z kapelou tak E struna je moc citlivá, A trošlu míň, ale d a g, jako by nebyly vůbec, musel jsem na ně hrát o 200% silněji abych je vůbec trochu slyšel. Kdyby hráli tak jak E a A, tak je to ideální basa a kupuju si stejnou nebo nějakou trochu lepší. Ale teď mám obavy, že když si jí objednám a nechám poslat, abych neměl stejný problém, popř mám dotaz, jestli se to nějak nastavit, nebo opravit snímač na akustice.

kůl...hele tohle piezo je v prdeli...toho jsem si všiml i já, že jsou špatný poměry strun... Jinak kdyby to byl takovej ten podkobylkovej systém, kterej mám taky na čortu, tak tam stačí vyndat kobylku, trochu srovnat ten piezo drátek a zase tam kobylku nasunout a ono se to srovná...ty drátky s tim většinou nemaj problém... Tohle co je ve štajnerovi je prostě ta nejlevnější šunka....

Jen bych ti doporučil si nejdřív zahrát na ten kus co budeš objednávat, protože je potřeba se kouknout na tloušťku přední desky...šteiner hraje akusticky líp než můj čort, kterej byl 4x dražší...Tam je tenoučká překližka a ta snadno rezonuje...na cortu je tlustej smrd a ta basa se nedostane přes nižší středy....akusticky je fakt strašně zahuhlaná...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

70

Re: Jakou basu do big bandu?

Takže s tím nastavením strun se u té co mám doma nedá nic dělat?

No ono je právě i dost problém si nějakou bezpražcovou akustiku vyzkoušet, ještě jsem neviděl v obchodě ani jednu. V  ově třeba sem tam na nějakou pražcovou narazím, ale bezpražcovou leda tak ve franfurtku a to je až za půl roku, ale zřejmě nebudu mít jinou možnost než počkat.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků:

71

Re: Jakou basu do big bandu?

Jo ještě přidám takový příběh, Jak hariboss hledal v okolí kontrabas ke koupi. Tak sem zháněl všude možně kde bych na nějaký narazil a dostal jsem tip, že v sousední dědině, má nějaký starý onkel co je jednum nohum v hrobě , kontrabas. Tak jelikož sem nevěděl kaj bydlí ani meno, tak sem se zeptal na pohřbu muzikantů z té dědiny. A ti mi shodně řekli: "ten kontrabas stojí za houby, div že drží po kupě ani nehraje, je to šunka, a nevíc s tím opou se nedá mluvit nechce ho ani pučovat na chování basy sotva ho někomu prodá" . Tak super tenhle vypadáva. A včera sem se dozvěděl od spoluhráče z big bandu.
on: "Ty Martin(kámoš co hraje v cimbálovce) kupil od starého bašisty ten kontrabas"
ja: " fakt? a za kolik"
on: "za 5000"
já: " hm no jo, ale on je na houby"
on: " no dal  to jednomu do zpravky a ten mu řek, že je to super kontrabas, že když se na      něm zrobí generálka za 15000, tak ho klidně může střelit za 100 000"
No já myslel. že mě cip střelí, jak mi to řek. Poučení pro příště důvěřuj, ale prověřuj. I když pochybuju, že nějaké takové příště bude.

"dle basu se pozná skladatel"
                                              A.Dvořák
0 xLajků: