1

Téma: Integrovana zvukarna

Nazdar lidi. Prava sem vymenil 6 let starej komp, za 4 roky starej a naxe mi nedari z nej dostat zvuk. Vim o tom kompu (je taty), ze na nej mel pripojeno 5.1.
Tak a ted sem z nej vymazal nakej AV Rack, kerej se mi nedari a nedari stahnout z netu. Problem je v tom, ze zvukarna je integrovana v motherboardu, kerej se menuje ABIT-BE7. A jelikoz rak, kerej je vyrytej na nekolika mistech toho motherboardu napadne pripomina ikonu AV Rack, rikam si, esi sem neudelal chybu tam?
Kazdopadne se mi nedari zvukarnu najit. A zvuk cte udajne z DVD mechaniky. Zkousel sem s tim neco udelat, ale vsechno je sede zmrazeny, takze nemuzu ani nic volit. Nevim, jak z toho ven, ale to 386kovy pipani z nitra kompu uz me zacina lizt na mozek.
Dybyste meli nekdo tip, tak prosim prosim poradte.

A jak to souvisi s basou? Ke vsemu potrebuju zvukovku - k psani tabu, odposlouchavani muziky i k nahravani.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

2

Re: Integrovana zvukarna

instalacni cd k zakl. desce uz asi nemas co?
na tom by ovladac pro zvukarnu mel urco byt.
jen tak sem to hodil do googlu: http://www.soundcard-drivers.com/drivers/219/219303.htm
zkus to tam narvat nebo hledat neco podobnyho jako: ABIT-BE7 driver for sound card

0 xLajků:

3

Re: Integrovana zvukarna

Diky chlape, ze ses ozval, zel po slozity procedure prihlasovani, mi ten stazenej soubor hlasi, ze je poskozen a jinej funkcni se mi zatim najit nedari. Ale uz je to aspon dobry nasmerovani - uz sem netusil, co mam este vyzkouset.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

4

Re: Integrovana zvukarna

zkus to tady:
http://file.abit.com.tw/pub/download/dr … 7/a393.zip

0 xLajků:

5

Re: Integrovana zvukarna

AV RACK je soft ke zvukovce... Takže sháněj ovladače ke zvukovce a ne Motherboardu...

0 xLajků:

6

Re: Integrovana zvukarna

subroofer napsal:

Takže sháněj ovladače ke zvukovce a ne Motherboardu...

Zel je integrovana a ja tim padem ani nevim, co je to za tip. Ale pokud je ten AV Rack soft ke zvukovce, tak ten by mi s tim snad taky mohl pomoct, ne?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

7

Re: Integrovana zvukarna

zkus sehnat soft Everest (třeba na stahuj.cz) ten by ti měl vypsat co to je za zvukovku a dost často tě i nasměruje na www stránky výrobce. Nebo se zkus podívat na ty jednotlivý čipy. bejvá tam napsanej typ (třeba jako CMI7983 atp.) a podle toho se to dá taky najít. Nebo zkus sehnat jakejkoliv ovladač ke zvukovce, ale hledej to u stejný řady základní desky.

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

8

Re: Integrovana zvukarna

Problem vyresen!!!
Dekuju Woodstockovi i Subrooferovi za dobry tipy, ale fungoval hned ten odkaz Termita.
Takze: Termite, diky diky moc!!!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

9

Re: Integrovana zvukarna

hele figi, vůbec tomu nerozumim, ale: já mam av rack, tváří se jako obyč přehrávač hudby. je od firmy realtek. v programfiles mam adresář Realtek AC97, to by mohli bejt ovladače ke zvukárně.
poslal bych ti to mailem, ale  po zabalení to má přes 10MB tak to asi neprojde

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

10

Re: Integrovana zvukarna

tak pozdě smile

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

11

Re: Integrovana zvukarna

olaf napsal:

tak pozdě

i když pozdě, tak k tomu jen doplním info. AV Rack, je pouze software na "ovládání,přehrávání,nastavení" zvukovky, avšak jeho výskyt není pro funkčnost zvukovky potřebný. Podstatné jsou ovladače.

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

12

Re: Integrovana zvukarna

Souhlasim. Ten 97 to byl (teda aspon myslim).
Ale este trochu neco pridam: zvuk facha, ale jaxem na youtubu, tak to sem tam praskne, pipne, prdne (u kazdyho songu). Mozna to ale nebude souviset se zvukem, ale s monitorem (internetem urcite ne, to mam vyzkouseny jinde). Litaj mi totiz pres monitor desny cerny cary. Uz mam slibeny ovladace i na nej, ale je to naky divny. Dyby to nevyslo, tak napisu i sem.
4 Olaf: Ten link od Termita mel nakejch 30MB.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

13

Re: Integrovana zvukarna

Nechci to házet do jinýho tématu, nebo zakládat nový a sem to aspoň podle názvu threadu tak trochu sedne...

Mám (relativně) nový PC, základní deska Asus P5B Deluxe. Zatím mi to hraje jen přes integrovanou zvukovku a možná by to chtělo něco lepčího. Můžu mít "od známého" asi za 3 stovky Sound Blaster Audigy 2 ZS ( http://i80.photobucket.com/albums/j171/ … igy2zs.jpg ) a tady se vás ptám, protože tomu rozumíte rozhodně víc než já, jestli to něčemu pomůže. Jestli totiž budu kupovat nějaký ty lepší sluchátka, tak by to integrovaná zvukovka asi docela pohřbila, ne?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

14

Re: Integrovana zvukarna

Pokud chces drobne ulehcit procesoru a nebo lepsi nastaveni pro vice reproduktoru ber Audigy 2 (jsem vlastnikem tehle karty)
A pokud bys chtel od karty osmi kanalovy zvuk s podporou  - Coaxial / Optical S/PDIF vystupu a nejses zadnej FPS silenec , staci ti integrovana.
Ikdyz 3 kilča nejsou zase tak moc ja ji kupoval kdysi jeste za poctivych 1600,-Kc

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: hofa (04. 09. 2008 14.59:46)

Re: Integrovana zvukarna

kurcatovium napsal:

jestli to něčemu pomůže

to 100% jo - moje zkušenost s touhle kartou (mám teda i ten přední panel se vstupama) to potvrzují smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

16

Re: Integrovana zvukarna

Díky pánové, už se nese domů.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků: