1

Téma: asi sem si podělal ruku.....

...a tak že umít nepomůže.
Slyšel sem o dosti lidech že si tak namordili ruky když to přehánhěli se cvičením až s ruku podělali doslova a uplně a trápili se stím třeba i několik let. Já teda ne že bych teĎ tak cvičl¨spíš naopak necvičil a když občas chytnu basu a chci si dýl zabrnkat a třeba i něco pocvičit, tak mě to táhne mezi klobama prstů a zápěstím, ty dvě šlachy asi a trochu se bojím. No teď vím určitě že na basu budu muset sahat jen velmi jemně asi častěji ale jen krátce, lehce a pomalu a potom bez milosti utéct pryč....a třeba to povolí a rozhý be se to nějak. V rychlosti by mi to nevadilo, bez rozehrání můžu skoro z fleku vystřelit něco v tempu ale zajrát si něco rychlého a vydržet u toho hodinu tak by to asi sakra už bolelo. Zatím to nebolí nějak ale jde to cítit.
¨Jak vypadá zánět šlachových lůžek? nebo jak se projevují ty ruční mordy co jsou typické pro kytaristy a basáky? Jedná se o drnkací ruku.

A čím to mám mazat? nějaký uvoloňovač by to chtělo asi. Anebo nějakou rozcvičku bez basy.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

2

Re: asi sem si podělal ruku.....

dobrej je krém Aphlegmin-je to na zvířata, takže to je silnější
hlavně bych se soustředil na protahování před i po hraní...

0 xLajků:

3

Re: asi sem si podělal ruku.....

Termit napsal:

hlavně bych se soustředil na protahování před i po hraní...

Přesně,to je ono...dřív sem měl šílený problémy a pak sem zjistil,že to je nerozcvičením - doporučuju normálně protáhnout propínámním jednotlivejch kloubů před hraním a pak těsně před hraním klasický rozcvičky - pavouci apod..fakt to pomáhá...ale s tím,že nevydržíš nějaký tempo třeba hodinu nebo tak,tak s tim se netrap - myslím si,že o tom to není,vydržet hrát přes celej večer... i když každej má jiný priority..pravda že dřív sem vydržel fakt víc,teďka už tolik ne,ale třeba je to cvičením,sám nevím,,..

0 xLajků:

4

Re: asi sem si podělal ruku.....

Dunde.e napsal:

Jedná se o drnkací ruku.

nebo se naucit trsatkam kdysi sem jamoval s jednim typkem kerej kvuli ruce skoncil na trsatku... sad
tim bys namahal jiny partie pravy  a levacka by zustala furt v treningu, pripadne palcovat.. aspon si rozsiris techniky wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: asi sem si podělal ruku.....

"asi jsem si podělal ruku"

... a to nepoznáš určitě? dyť to musí bejt strašnej smrad big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

6

Re: asi sem si podělal ruku.....

mě taky kde co bolí, když nějakou dobu necvičím a pak začnu zase víc. Ale přejde to právě tím, že se cvičí, ruka si zvykne.

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

7

Re: asi sem si podělal ruku.....

Nevím, jaký mastičky kdo znáte, ale obyčejná Alpa nebo Francovka nebo jak se tomu říká. Ne vypít, ale namazat tim tu ruku. Uvolni to. Pak rozhybat, protahnout a zacvicovat. Mazat, když je potřeba:))

Peavey Millenium AC BXP 5 str., Ibanez IBZ10B
0 xLajků:

8

Re: asi sem si podělal ruku.....

Jinak tyhle ucpany cevky, ci co to bejva a jak se to jmenuje, se resi, a to mam z prvej ruky od doktora, des a hruza, jen a pouze jejich prefiknutim a ponechanim vseho hojicimu procesu trvajicimu do pohody bratru pul roku. No potes...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

9

Re: asi sem si podělal ruku.....

zatím mažu fastum gel a snažím se nehrát dlouho když už tu basu chytnu, anebo hraju jinak než bežně, takže třeba trsátkem nebo takováta Rybova technika.
Jo a protahujiu prsty, stylem že je rovné ophýbám na jednu stranu a pak na druhou uvidím, myslím že to nebude tak vážné....nebo v to spíš i doufám, ale napříště si dám už bacha.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

10

Re: asi sem si podělal ruku.....

Nejvetsi kurvic ruky je klavesnice a mys...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

11

Re: asi sem si podělal ruku.....

nedávno sem hrál víc než sem zvyklej tzn. sem se učil něco zahrát - a začlo mě bolet zápěstí "odspod" jakože když ruku otočíte dlaní nahoru-nepříjemné ale dalo se to "rozhejbat" ....prsty mě bolely akorát z gripmasteru....to byla bolest jak po kopání krumpáčem :d

na ruce pozor - možná bys měl změnit techniku.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: asi sem si podělal ruku.....

Kubš napsal:

možná bys měl změnit techniku.....

Presne tak, nova technika pomuze kazdemu. Staci zajit do mountfieldu. ...spatnej vtip co.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

13

Re: asi sem si podělal ruku.....

Hele  zánět karpálního tunelu, je strachlivá bolest, kterouž bys pociťoval i mimo hraní a to tak že velmi, jestli je to nějakej počínající zánět , nestačí to jen mazat chce to i nějaký prášky třeba paralen nebo aspirin ( kterej ti pomůže roztáhnout ty případně se ucpávající se cévky). A jestli nejsi fanda do polykání tabletek tak zkus nějakou bylinkárnu.... Ale chce to začít včas...

0 xLajků:

14

Re: asi sem si podělal ruku.....

dneska sem měl zkoušku s kapelou a tak sem se to snažil doposud nijak nezatěžovat a vpohodě. Mazal sme to ze začátku fastumgelem.
Teď vím že nemůžu divočit chromatické cvičení v 16kách bůch ví jak dlouho, ale raději dělám jiné věci a když začnu citit jen sebemenší tahání tak okamžitě přestávám.....ruku protáhnu protřepu a raději dělám něco jiného.

Dneska sem měl ale hodně dlouhou zkoušku a bylo to bez problému. Na ty divoké cvika si dám pro jistotu ještě trochu oddych a pak se budu snažit to hlavně nijak nepřetížit i když jak říkám, dneska sem si zahrál dost a nebyl problém.

Všem dík za rady smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

15

Re: asi sem si podělal ruku.....

jo ještě bych dodal, že jak tu bylo psané že klávesnice a myšl je největší mrvič ruk tak na tom určitě cosi bude, protože  ta ruka jakoby táhne když sedím dýl u kompu a držm v pravačce myš..tak teď když už tam sedím tak myšuju levačkou big_smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

16

Re: asi sem si podělal ruku.....

Ty voe,tak to je fakt brutál...mám něco podobnýho: u jedný písně co hrajem se mi stává že mě bolí palec,kterej mám zapřenej o hmatník - hraju zrovna polohu 5-7-8 na Ačku a pak 5 na Ečku.. a různý variace na Dečku v tóninách..v půlce písničky (cca. po 3-4 minutách) mě to začne brutálně bolet - jako dá se to vydržet,ale je to fakt moc přemáhání a už nevím,kam ten palec šoupnout neutral nevím čím to může být jakože výdrží nebo něčím takovým určitě ne bo hraju docela často a dlouho..

0 xLajků:

17

Re: asi sem si podělal ruku.....

Všechny tyhle problémy s pravačkou jsou stejně od klikání myší a špatnou technikou hry.
Tyhle problémy mám občas taky a opravdu jsem zjistil, že je to špatnými návyky při hraní.
Něco se mě podařilo odbourat, ale jde to pomalu a blbě se toho zbavuje.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

18

Re: asi sem si podělal ruku.....

bohous napsal:

Všechny tyhle problémy s pravačkou jsou stejně od klikání myší

Jo.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

19

Re: asi sem si podělal ruku.....

doporucuju nic nepodcenovat a budto zacit mazat, nebo mazat k doktorovi. Ja jsem si takhle zrusil asi pred dvema rokama zapesti, taky prave a tak nejak jsem to neresil az jsem ve finale musel na operaci. nic moc prijemneho...

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

20

Re: asi sem si podělal ruku.....

No jasný nejrozunější je za někym zajit, ale asi tak před dvěma měsícema mi na pravý ruce nad zápěstím vyrostla boule ve který to bublalo, nakej zánět jako sviň, se zápěstím ani s celou rukou nešlo pořádně hejbat a hrát se nedalo vubec, ale vydrželo to asi tejden, za doktorem sem s tim ani nestih skočit a splasklo to a je to jak dřív. (mazal sem to teda fenistil gelem to je takovej všelék, ale přišlo mi, že se to po tom dycky akorát zhoršilo, jinak na záněty asi taky neni vod věci to nak zahřát ale nevim, nerozumim tomu.) Trochu optimismu do posranejch rukou, dyštak se dá hrát jednou rukou, tetka v nakym threadu sem viděl nakýho basáka co si to dával levačkou víc jak já voběma.

0 xLajků:

21

Re: asi sem si podělal ruku.....

Znáte Powerball? Odborně rotační gyroskop, původně vyvinutý jako činka pro astronauty. ( http://ball.cz ) Mám ho na rehabilitaci mých před rokem a půl zlomených loktů a můžu říct že když mě ruce bolí a zacvičim si s nim tak to většinou přestane. (tohle neberte jako nějakou reklamu, jen jako doporučení :-) )

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

22

Re: asi sem si podělal ruku.....

Jo, to je prej taky dobrý na zničení rukou (pochopitelně záleží na tom, jak moc s tím člověk šaškuje). Mně to teda moc nezaujalo, mám ho doma, měla jsem to v ruce tak pětkrát a odložila.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

23

Re: asi sem si podělal ruku.....

idle napsal:

Mně to teda moc nezaujalo, mám ho doma, měla jsem to v ruce tak pětkrát a odložila.

můžeš to prosím trošku rozvést? mě to právě docela zajímá, ale nechci to pořizovat naslepo tak zjišťuju co a jak...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: idle (02. 09. 2008 14.32:16)

Re: asi sem si podělal ruku.....

hofa napsal:

můžeš to prosím trošku rozvést? mě to právě docela zajímá, ale nechci to pořizovat naslepo tak zjišťuju co a jak...

No je to taková koule akorát do ruky, uvnitř je setrvačník. Když to roztočíš (buďto šňůrkou, nebo zdatnější jedinci to zvládnou přímo z ruky), tak je to pocitově těžší, a to tím víc, čím víc se to točí. Takže se snažíš to udržet v ruce a zároveň roztočit co nejrychleji, a tím si vlastně trénuješ zápěstí. Má to na sobě displej a měří počet otáček (rychlost), takže se můžeš snažit o rekordy a tak.

Tady je ta hračka v akci

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

25

Re: asi sem si podělal ruku.....

no já sem na to koukal, ale mě zajímá spíš to, proč tě to neoslovilo a nepoužíváš to... mně to přijde jako fajn blbůstka na posilování rukou...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

26

Re: asi sem si podělal ruku.....

No já neposiluju, a nějak mě to nepřesvědčilo, proč bych měla začít smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

27

Re: asi sem si podělal ruku.....

hele ten powerball je docela dobrej. ja s tim obcas kroutim ale zase ne nejak silene. Zezacatku me to taky moc nebavilo, ale pak jsem si dokoupil pocitadlo a ted muzu prekonavat rekordy a je to takove zabavnejsi. Jinak jako cviceni nebo rehabilitace myslim jako ze dobry....

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

28

Re: asi sem si podělal ruku.....

kluci neskuhrejte tady, není to vůbec sexy, to je hrůza!

0 xLajků:

29

Re: asi sem si podělal ruku.....

idle napsal:

zdatnější jedinci to zvládnou přímo z ruky

jde hlavně o techniku, ne o sílu

KreuZ napsal:

...

nic se nesmí přehánět, občas je to fajn a na protažení rukou po hraní je to docela praktická věc

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

30

Re: asi sem si podělal ruku.....

Honzoid napsal:
idle napsal:

zdatnější jedinci to zvládnou přímo z ruky

jde hlavně o techniku, ne o sílu

jo, tak jsem to myslela, chce to natrénovat

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků: