1 Naposledy upravil: norek (26. 08. 2008 18.27:29)

Téma: Prizvuk a veci s nim spojene

Tak uplne nejdriv , bych chtel rict , ze jestli mi nekdo rekne , ze uz to tu bylo a ze si to mam najit tak to by byla velmi nepekna vec. Pouzil sem vyhledavani a veci , ktere me zajimaji sem se nedopidil a projizdet tech dvacet stran...... Anyway

Prizvuk - akcent - je to doufam to same . Cetl sem ze hlavni prizvuk je vzdy na prvni dobe , laicky bych si to predstavil ze prvni notu zahraju "vic nahlas" a ten zbytek min , pricemz liche doby akcentuju a sude ne . No a to je asi tak vsecko co o to vim - Jestli je to nepravda tak me opravte

Ted nekdo rekne : " akcentuj tezke a lehke doby " !   Zkousel sem poslouchat Boba Marleyho a hledat tezke a lehke doby cool , ale nevim co hledat . Takze co to vlastne je tezka a lehka doba , mam to chapat proste jako prizvuk a neprizvuk ( jako ze notu zahraju silnejs ci naopak ) ?

Vubec ,kdyz hraju jen tak , tak akcentuju at chci nebo ne ,pac nehraju kazdou notu uplne stejne , ale celkove tomu nerozumim a nevim o co jde . Ted nevim jestli jde na to vubec odpovidat , kazdopadne diky predem.

An unbreakable toy is useful for breaking other toys
0 xLajků:

2

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Tak ja si to dycky vysvětluju tak že většinou se jede na čtyry a že první je těžká druhá lehká těžká lehká..... skačko jede na lehkou. um CA um CA um Ca dum CA tak to CA asi bude na tu lehkou dobu. Nepíšu to tady protože bych chtěl radit, nebo protože bych tomu rozumněl, spíš naopak, rád se něco novýho dovim tak se do toho zapojuju :-)

0 xLajků:

3

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

hm,tak to je zajímavý,čekám co se z toho vyvrbí smile  u toho SKA je to možná trochu cítit,ale jinak moc nepobírám,o čem se tu bavíte a esi to je nějakým přínosem pro vaši hru nebo techniku.. to nevím

0 xLajků:

4

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

To záleží v jakém rytmu skladba je - u 4/4 je přízvuk na první a třetí, u 2/4 jenom na první a u 3/4 taky jenom na první.  U latiny a u černochů je to ale složitější - tam bývají dost různě a někdy i nepravidelně.
A jinak jo - důraz se dělá tak, že za to víc zatáhneš, nebo zahraješ jenom tam a jinde ne ...

těžká doba - doba na kterou je akcent (přízvuk, je to to samé)
lehká doba - kde přízvuk není

(někde si sežeň, jak se který rytmus počítá a zkoušej si počítat i když posloucháš hudbu a i když hraješ)

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

5

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

To sem chtel slyset ,to pocitani rytmu rozhodne zhkusim , snad pomuze ma kniha hudebni teorie smile

Mozna snad jeste , kdyz jedu naky groove tak tam si prece nepocitam , nebo vubec ho nedelim na takty , ale zas podle ceho se ridit , jestli podle tech akcentu ? - Je to velka blbost ? big_smile

An unbreakable toy is useful for breaking other toys
0 xLajků:

6

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

norek napsal:

To sem chtel slyset ,to pocitani rytmu rozhodne zhkusim , snad pomuze ma kniha hudebni teorie 

Mozna snad jeste , kdyz jedu naky groove tak tam si prece nepocitam , nebo vubec ho nedelim na takty , ale zas podle ceho se ridit , jestli podle tech akcentu ? - Je to velka blbost ?

Myslim že pomůže když to počítáš (nebo zkoušíš počítat) vždycky, nějak si to v tý hlavě rozložit...

Jinak já myslel podle názvu že to bude téma o českých zpěvácích co zpívaj anglicky:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

7

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

norek napsal:

Mozna snad jeste , kdyz jedu naky groove tak tam si prece nepocitam , nebo vubec ho nedelim na takty , ale zas podle ceho se ridit , jestli podle tech akcentu ? - Je to velka blbost ? big_smile

No to je jednoduchý:-) Když se opakuje nějaká rytmická figura, tak poznáš, kde začíná a kde končí, ne? Jinak by byla špatná...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

8

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

groove se samozřejmě dá napsat do not a taky počítat :-)
v knížce hudební teorie to popsané bude. Nebo v nějaké škole, basové nebo bubenické.
Z knížek se to ale někdy dost blbě chápe, tak jestli máš známého bubeníka, zkus s ním zajít na pivo.

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

9

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Teoreticky je pravda, co pisou kluci a pak je jeste dulezite tu pisnicku "citit" a podle toho tam ty akcenty vrazet. Popravde ja to nikdy nijak zvlast nepocital. Posloucham okoli a bici a podle toho se da krasne pracovat i s dynamikou hry. Jinak zdravim ValMez a dalsiho Ford-Focusaka. smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

10

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Mk: čáu Vsetín :-)
... taky jsem hrával jenom podle citu. Počítaní jsem začal řešit až jsem se (v sedmařiceti) začal učit noty. A hodí se to dost - když okolí není, hraju sám, cvičím anebo když je něco pocitově blbě, tak se s počítáním dá líp přijít na to, co.

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

11

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Odpovedeli ste mi zatim na vse dik , s tim ze bych to mel v te hudbe citit plne souhlasim , mam uz to trosku utridene ted budu jen vyckavat az se to objevi v me hre smile

An unbreakable toy is useful for breaking other toys
0 xLajků:

12

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

zeppelin: Taky jsem na naty dosel az pozdeji... jiste, pocitani je dulezite, ale nesmi hudbu zabijet, to by potom vsichni hrali jak roboti nebo samohrajky Evy a Vaska smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

13

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

pocitat ze zacatku je celkem fajn. je dobre vedet pri groovu kde se v dany moment nachazis, protoze kdyz zkusit zahrat nejakou kudrlinku, muzes se ztratit v rytmu. ale lepsi nez pocitani je dupani si nohou ci pohyb tela. zpravny groovar se proste hýýýbe:)

me osobně tohle hodně pomáhá ...a i mě to hraní pak více baví:)

Musicman Stingray5
Ampeg SVT 3 Pro + Ampeg SVT 610 HLF
Roland Bass Cube 100 W
0 xLajků:

14

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

jo to jo.  Já jsem ale zatím na té úrovni, že mi počítání pomáhá :-)
i když, vzpomínám, jak jsme s kámošem kytaristou poprvé zkoušeli nahrávat do počítače. Pustili jsme si click na osminky a furt nám to nešlo, až jsme se málem pobili, kdo že to jako kurví a měli depky, že vůbec necítíme rytmus a tak ... a ony tam nepatřily osminky, ale taková to triolové dů-va dů-va ... :-)

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

15

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

zeppelin napsal:

jo to jo.  Já jsem ale zatím na té úrovni, že mi počítání pomáhá :-)
i když, vzpomínám, jak jsme s kámošem kytaristou poprvé zkoušeli nahrávat do počítače. Pustili jsme si click na osminky a furt nám to nešlo, až jsme se málem pobili, kdo že to jako kurví a měli depky, že vůbec necítíme rytmus a tak ... a ony tam nepatřily osminky, ale taková to triolové dů-va dů-va ... :-)

to jsem odpovídal na koment od MK

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

16

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Marek.Zavodsky:
Jo to jo, pohyb je dulezoty a povazuju to za prirozenejsi, nez mechanicke pocitani.

zeppelin:
Jasne smile tam asi patril tzv. shuffle smile Casto tak hraje treba Harris...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

17

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Když to tak pročítám, tak si fakt připadám trapně a že jsem 100 let za opicema... Jsem bral vždycky klik, nebo podobný blbosti tak nějak podvědomě a automaticky a nikdy jsem o tom takhle nepřemejšlel. Pořád nevím, jestli to je špatně, nebo dobře... Snad by se člověk na klik a počítání ani soustředit snad neměl... si teda myslím.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

18

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Ivo:
Ja to beru taky tak... jestli je to spravne nebo spatne poradne nevim, ucitele a puriste by nas asi kamenovali... Ale jsme lide a ne stroje.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

19

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Ivo a MK: berte to tak, že my míň talentovaní občas nějakou tu pomůcku navíc potřebujeme :-))

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Ivo (01. 09. 2008 12.34:37)

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

zeppelin napsal:

Ivo a MK: berte to tak, že my míň talentovaní občas nějakou tu pomůcku navíc potřebujeme :-))

Ale to já takový pomůcky taky samozřejmě potřebuju. Ale chtěl jsem říct, že o kliku nepřemýšlím, když na něj nahrávám. Snažím se ho nevnímat a hrát podle něj podvědomě. Když přeci hraješ s bubeníkem, tak se taky nesoustředíš na jeho hru. Pokud to není nějaký střevo, že zrychlí během skladby o 2 vteřiny na taktu a nemusíš ho tahat zpět a soustředit se na jeho hru. Rytmus přeci člověk musí cítit a ne se v něm topit a chytat se stebla...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

21

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Ivo:
Neni co dodavat...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

22

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

tak dobrá vy dva.

já si taky většinou nepočítám.

v těchto případech ale jo:
- učím se něco neznámého z not
- když mám nastoupit v místě, kde k tomu ostatní doprovod moc "netáhne"
- když začínám já
- v těžších místech, kde mě to láká zrychlovat

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

23

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Podvědomě mě to tiká furt,i kdyby bubeník jel na rytmák jednoduchou linku..

zeppelin napsal:

- když mám nastoupit v místě, kde k tomu ostatní doprovod moc "netáhne"

a pokud nehraju rovnej doprovod,většinou se snažím to nějak mít v pohodě srovnaný,abych věděl..na bubeníka se soustředím furt,ono člověk nikdy neví,co ho napadne zabrejkovat big_smile

0 xLajků:

24

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

zeppelin napsal:

tak dobrá vy dva.

já si taky většinou nepočítám.

v těchto případech ale jo:
- učím se něco neznámého z not
- když mám nastoupit v místě, kde k tomu ostatní doprovod moc "netáhne"
- když začínám já
- v těžších místech, kde mě to láká zrychlovat

- z not nehraju (ne, že bych je neuměl, ale chvíli mi trvá než ta kulička dorazí z mozku do rukou)
- počkám, až se ostatní probudí a začnou sami
- nikdy raději nezačínám
- těžší věci nehraju

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

25

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

já si nepočítám ... když potřebuju být přesnější v rytmicky těžších partech nebo nastoupit přesně ve stopkách atd. tak si klepu nohou (to mám z hudebky na flétnu zafixované) .. počítám si maximálně takty, když mě to svádí přecházet dřív či pozdějc

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

26

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Záleží taky kdo čemu říkáte počítání. Kdybyste se mě zeptali, tak bych řekla, že si počítám pořád - ale on mi vlastně jenom jede klik v hlavě. Že bych si říkala prv-ní dru-há to teda ne smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

27

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

já v jedný naší písničce hrjau dlouhou notu na konci refrénu, pak chvíli nic (tam je brejk) a pak nastoupim na sloku a normálně si tam vždycky něco drmolim- 4 slabiky abych se líp chytal... Jinak to co se odehrává v hlavě- takový to počítání, drmolení, brumlání vlastní basový linky, to se mi zdá na tom hraní hrozně zábavný...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

28

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Já si počítám akorát když něco novýho vymejšlim, aby to náhodou, třeba nebylo na čtyři a třičtvrtě doby, nebo když je něco fakt divný tak si to spočítám a ujistim jak to je. jinak při hraní nepočítám a klepu si nohou hlavou druhou nohou břichem :-). Ale ani si počítat moc efektivně neumim, třeba to mě fascinuje kámoš bubeník, hraje pekla celym tělem každou končetinou něco jinýho a ještě do toho klidně nahlas počítá a řve na mě že to hraju blbě :-)

0 xLajků:

29

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

No já teda nevim. To co tu píšete mě dost mate. Mě řikal učitel, že v dnešní době je strašně důležitý dávat důraz na druhou a čtvrtou dobu, aby to nebylo tak stereotypní. Řikal mi, že v podstatě každá hudba, která s náma "hejbe" dává důraz na druhou a čtvrtou dobu. Teď to cvičim, neni to žádná sranda najednou akcentovat jinak než sem byl zvyklej, ale prej je to naprostej základ a musim to odvládat.

Jinak padl tady pojem shuffle. Vysvětlil by mi ho někdo? dík

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: DalajVladan (01. 09. 2008 20.39:11)

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

kytarista mě naučil svůj fígl, když potřebuje napočítat určitý počet něčeho (taktů, opakování motivu atd.) ... dívá se na čtyřhraný předmět (bednu) a s každým opakováním se posune o jeden roh big_smile ... občas to použiju, když je nestandartní počet opakování:)

to Bandaska: tak ale to je záležitost celé kapely ne? nebo aspon rytmiky ...

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

31

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Bandaska:
Shuffle jsem pouzil ja, mozna si ten pojem pletu, ale mel jsem tim namysli takovy ten "cvalavy" rytmus basy, typicky treba pro Maidny a jejich Run to the Hills a podobne, Harris to pouziva casto. Je to napr. sled osminy a dvou sestnactek, hrano porad za sebou...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

32

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

MK napsal:

Je to napr. sled osminy a dvou sestnactek, hrano porad za sebou...

Tak to ale není shuffle... shuffle je rytmus kdy místo dvou stejně dlouhých not za sebou (třeba dvou osminek) tu první prodloužíš a tu druhou naopak zkrátíš, takže dohromady je to pořád stejná délka, ale pocitově to vyzní úplně jinak.

To jak moc je rozlišíš je už pak různé, můžeš to udělat třeba 2:1, čili jako by tam byla triola, ale první notu zahraješ přes dvě části tý trioly a druhou notu na tu zbývající. Nebo tu první jenom trošičku protáhneš a druhou o to zkrátíš, takže se skoro nepozná, že jsou různě dlouhé, nebo naopak ji protáhneš maximálně a tu druhou tam jenom tak dopinkneš a šup na další dlouhou.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Lukáš (01. 09. 2008 22.52:09)

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

DalajVladan napsal:

dívá se na čtyřhraný předmět (bednu) a s každým opakováním se posune o jeden roh

No jasně,to se líp pamatuje smile je to jako sled tónů na hmatníku,to si pamatuju taky podle tvaru a ty sextoly apod podle těch frází ("ještě sem dej pivo")

Bandaska napsal:

No já teda nevim. To co tu píšete mě dost mate

Mě docela taky,protože ty důrazy dávám pokaždý jinak.. někdy mezi bicí,někdy k bicím,někdy sem o tón lehce pozadu a pak tam jeden vynechám.. záleží na situaci.

Možná že ty sudý doby používám taky,ale ani třeba o nich nevím,jsem už takovej smile

I když si myslim že slyšet mě nějakej jednodušší basák,tak se z toho musí chytat za hlavu jak to vlastně hraju tongue .. počítám k tomu i ty chyby smile

idle: Díky za vysvětlení

0 xLajků:

34

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Idle: Ano, ja myslel presne to same, akorat jsem to asi jinak technicky popsal... Prakticky osmina a za ni dve sestnactky jsou dve osminy za sebou, ale vyzni to uplne jinak pri stejne delce, ne? A pak to cele znovu a znovu a znovu a mame "konicka" smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

35

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

no ne...jako šafl je právě třeba 8 s tečkou a 16. Primární není jak je ta nota dlouhá, ale kdy navazuje po předchozí (tím se teda pak i automaticky vyřeší ta délka)

(idle pravdu má)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: MK (02. 09. 2008 07.25:21)

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Jenich:
OK, tak to jsem mel mirnou odchylku v pojmu, povazoval jsem za safl i ten muj uvedeny pripad, ted uz je mi to jasne smile Diky.
A pripad, kdy mezi ty trojce not vrazim pomlku? Cili hraji jakoby "za notou"?

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

37

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

tak teď tomu nerozumim smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

38

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

J + I - takže šufle může být 2:1 i 3:1 nebo něco mezi?

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

39

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Jenich: Ja se ani nedivim, ono se to blbe vyjadruje, ale mam namysli oddeleni tech jednotlivych trojicek not kratkou pomlkou misto dele znejici noty... blbe receno smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

40

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

zeppelin napsal:

J + I - takže šufle může být 2:1 i 3:1 nebo něco mezi?

Jojo, prostě jak to cítíš.

MK napsal:

mam namysli oddeleni tech jednotlivych trojicek not kratkou pomlkou misto dele znejici noty...

Ale v shuffle právě není trojice not, jenom dvojice.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

41

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Idle:
Aaaaa ja hlava dubova, pravda smile Tak ted uz je to jasne, diky smile Takze jsem si pletl pojem s prujmem, stane se smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

42

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

Tak jsem trosku pohledal na netu, tady je to vysvetlene celkem jasne:
http://www.franksinger.com/Amusic/shuffle.htm
Z tema pomlkama jsem to blbe napsal, ale mel jsem namysli priklad na obr. 2... smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

43

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

achááááááá smile)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

44

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

MK napsal:

Tak jsem trosku pohledal na netu, tady je to vysvetlene celkem jasne:
http://www.franksinger.com/Amusic/shuffle.htm

takže přecejen 2:1 a nikdy jinak ... :-)

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

45

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

zeppelin napsal:

takže přecejen 2:1 a nikdy jinak ... :-)

"nikdy jinak" je v (nejen) hudbě trošku omezující přístup.

IMHO se to na těch triolách nejlíp vysvětluje, ale určitě to není jediný možný způsob pojetí.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

46

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

idle napsal:

"nikdy jinak" je v (nejen) hudbě trošku omezující přístup.

to jo :-)

idle napsal:

IMHO se to na těch triolách nejlíp vysvětluje, ale určitě to není jediný možný způsob pojetí.

to samozřejmě nevylučuju - ale mám pocit, že to vesměs všichni cítí nejblíž těm triolám. Nevím,  jen nepotvrzený názor.

--
Jazz Bass od Fokusu z Třebíča
Ford Focus ze Saar Louis
... stay fokused to become fumous ...
0 xLajků:

47

Re: Prizvuk a veci s nim spojene

DalajVladan napsal:

kytarista mě naučil svůj fígl, když potřebuje napočítat určitý počet něčeho (taktů, opakování motivu atd.) ... dívá se na čtyřhraný předmět (bednu) a s každým opakováním se posune o jeden roh

Nesmis se ale divat na panelak, to bys pri hrani vypadal jak sulin :-)

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků: