1

Téma: Uceni pisnicek

Cau, chtel jsem se zeptat, ktere pisnicky co jste se naucili Vam neco dali? Ja tak tedka nejak tapu, pro zacatek jsem se rozhodl naucit se Continuum od Pastoriuse, no, lehka neni ale pujde to, ale nevim co potom, nejake pekne linky atd.

jeste jsem se chtel zeptat, jestli nemate nekde nejakej prehled akordu, jejich intervaly atd. .. myslim tim, treba maj7 ma vzdycky stejne intervaly atd. ne? tak jen zapamatovat si kombinace abych si nemusel pamatovat kazdej ton zvlast smile

dik moc

0 xLajků:

2

Re: Uceni pisnicek

.primo napsal:

jestli nemate nekde nejakej prehled akordu

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/489 … .42MB.html

tady jsou akordy od C v tabech, třeba ti to pomůže...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: Uceni pisnicek

.primo napsal:

zapamatovat si kombinace abych si nemusel pamatovat kazdej ton zvlast smile

Neni jednodussi si ty akordy odvodit nez pamatovat ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

4

Re: Uceni pisnicek

.primo: Já to dělám tak, že se vždycky snažím naučit songy, co mě nejvíc baví poslouchat. Někdy třeba nezvládnu odchytit všechno přesně, tak si to udělám nějak podle sebe, ale vždycky mi to něco dá... a časem, až na to mám se k tomu třeba vrátím

Jinak na akordy jdu tak, že jsem se naučil teorii ke kvintakordům, to je takový základ a teď se to snažím si zažím a nabalit na to další, složitější... možná je to pomalé, ale i kdybych snad měl ty nervy se akordy učit zpaměti, tak mi to stejně při hře (improvizované) nic nedá.

live: Fender Deluxe Active Jazz Bass MIM, Aguilar GS 112, Ampeg PF-350, Mono M80
home: M-Audio Fast Track, M-Audio Oxygen 49, Cubase 5
0 xLajků:

5

Re: Uceni pisnicek

Kdyz se chci nejakou pisnicku naucit, musim si ji naposlouchat. A to tak dobre, abych si v hlave tu pisnicku dokazal prehrat a vedel, kam bude z libovolneho mista pokracovat dale. Zmeny akordu mam potom v uchu jako zmeny intervalu, at nahoru, ci dolu. Tim padem nejdem fixovany na konkretni toninu a nemam problem okamzite transponovat dolu/nahoru (radeji spis nahoru, neprekvapi me "konec" struny smile. Takhle se daji celkem slusne odposlouchat i "speky" - proste si je odpocitam, v nejhorsim pripade metodou pokus omyl...

Tim padem chce dobre znat "uzivatelsky" intervaly, dokazat tu zmenu okamzite prevest na hmatnik (otazka cviceni..). Obcas si pomaham tim, ze k tomu dalsimu tonu si nekdy v hlave rychle "dobehnu" po stupnici, kdyz si treba nejsem jisty.

Velkou vyhodu to ma i pri zivem hrani, doprovazeni, jammovani, kdy se diky tomu clovek nemusi temer ztratit, pokud vi, nebo aspon odhadne dalsi postup (v 90% pripadu se to da z predchozi harmonie tipnout dobre, krome jazzu teda, tam to nedavam smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6

Re: Uceni pisnicek

spider napsal:

Neni jednodussi si ty akordy odvodit nez pamatovat ?

tak jsem to myslel wink

0 xLajků: