1

Téma: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Čau, máte někdo zkušenosti s tímhle kouskem? Uvažuju o koupi... Tělo bahenní jasan, krk javor... Ohlasy vypadají celkem dobře http://reviews.harmony-central.com/revi … -2500/10/1
  http://www.bgra.net/2004/review.php?id= … ;type=bass  problém je, že u nás nejde sehnat...
Je to Korea (Indonésie)... vím... ale tyhle Tribute modely prý seřizují v USA a je tam identická elektronika a snímače jako v USA modelech...
http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=362539

Uvažoval jsem, že bych si ji nechal poslat z Německa... i s poštovným by to vyšlo na cca. 650E...

Co myslíte?

http://www.musik-produktiv.at/bilder2/1 … 46399l.jpg

Vím, že kupovat basu přes net je trošku risk, ale do téhle jsem se zamiloval smile Prostě GAS jako blázen cool

davidak: Editován název tématu pro lepší přehlednost.

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

2

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Mám zkušenosti s originály G&L a sou to dobrý basy. Tohle z vlastní zkušenosti bohužel neznám, ale asi bych se toho nebál, sou na ně dlouhodobě dobrý reference, i když jsou z asie. Ale pokud si ji budeš nechávat poslat, možná by stála za uvážení i ebay, trochu větší riziko, ale možná lepší cena. nezahraješ si na ní předem tak jako tak.

0 xLajků:

3

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Axlík napsal:

nezahraješ si na ní předem tak jako tak.

to je sice pravda, ale u novýho kousku z netu mám možnost do 14 dnů vrátit... kdyby to nebyl zrovna můj šálek čaje/krigl piva smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

4

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

me to prijde dost drahy, za ty penize bys mohl mit z ebay original
http://cgi.ebay.com/MINT-G-L-L2500-5-st … dZViewItem

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: hofa (10. 02. 2008 16.59:12)

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Termit napsal:

me to prijde dost drahy, za ty penize bys mohl mit z ebay original
http://cgi.ebay.com/MINT-G-L-L2500-5-st … dZViewItem

jojo... bohužel jsem na ebay ještě nic nekupoval a borec píše: Bids by international buyers with less than 5 positive feedbacks will be cancelled--NO EXCEPTIONS!  takže v tomto případě mám zřejmě pech... obecně mám ke koupi z druhé ruky z USA malinko skepsi - i když v tomto případě je tam hafo pozitivního feedbacku a lidi tady z fóra s tím mají vesměs dobrý zkušenosti... navíc po započítání shippingu a daně to vyjde o něco dráž než ten Tribute model z Německa... ale zase je to origo.... achjo hmm

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

6

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

To bych určitě šel spíš to tý Ameriky- originál za prakticky stejný peníze.. to bys se pak musel domluvit s někym, kdo těch feedbacků má víc no.

0 xLajků:

7

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Tak jsem borca zkoušel přemluvit, jestli by mi to neposlal bez feedbacku... bohužel měl nějakou špatnou zkušenost, takže do zámoří prodá jen člověku s dobrou reputací a na ověřenou adresu... takže pro mě v tuto chvíli přichází v úvahu jedině davidakem zmíněná varianta - domluva s někým  ochotným odsud... akorát teda nevím no... pokud by se někdo našel, kdo by byl ochotnej to pro mě koupit, jakou bych měl záruku, když mu pošlu peníze, že basu uvidím sad ... jsem trošku pesimista tady v tom (taky mám nějaký špatný zkušenosti)... nějaký nápad? někdo ochotný? no jinak asi zřejmě budu muset vlítnout do té Tribute varianty... smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

8

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

No, pořádně si propočítej, na kolik by tě to vyšlo- se zohledněním dph, cla atd.. Pokoukej taky po německym ebayi, tam by tyhle starosti odpadly. Další věc je, že pak by ta basa přišla na adresu někoho z nás, takže to máš další doprava v rámci ČR, ale to už se dá. Já už feedbacků pár mám, takže bych ti to jako klidně koupil, ale pořádně si všechno prostuduj- zkušenosti lidí s ebayem a tak, aby tě pak něco nepřekvapilo smile

Anebo mrkni na tohle:

http://www.zasilkovasluzba.com/services_mailbox.php

0 xLajků:

9

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Díky moc za ochotu... zjistil jsem, že kamarád kupuje na ebay notebooky, takže to zkouším domluvit s ním. Problém ale jsou právě ty cla a poplatky za převod peněz... nakonec by to asi vyšlo o dost dráž, než jsem původně myslel. No uvidím, jak to dopadne.
Koukal jsem na německej a anglickej ebay, ale momentálně od GL nic...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: hofa (13. 06. 2008 10.18:53)

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Tak už je doma krasavice z Indonésie smile Je to klasickej sunburst s palisandrovým hmatníkem - až schrastím foťák, nahodím i nějaký obrázky.
Nakonec jsem ji po různých peripetiích s nadšením a zklamáním z ebaye koupil novou z Německa. Bohužel jsem na ni musel čekat 4 měsíce, pač ji museli pro mě objednat, nicméně stálo to za to! Jelikož jsem držka drzá, dostal jsem slevu a nakonec po mě nechtěli nic ani za shipping ani za dobírku (platil jsem přímo šoférovi z UPS), takže jsem basu dostal ještě levněj, než ji nabízí ten obchod v katalogu. No a taky díky posílené koruně mě nakonec vyšla na 15 kapříků.
Musím pochválit chlapíky z Německa - basa přišla skvěle seřízená a dokonce naladěná, zpracování je celkově supr. Takže jsem neváhal a po práci jsem valil rovnou do zkušebny trošku ji potrápit. Bohužel moje kombo je teď v servisu, tak jsem ji zkoušel přes Markbassový kombo s 12" repro. Čekal jsem, že Hčko to nepobere, ale omyl - i tohle kombíčko dokázalo reprodukovat kompletní frekvenční rozsah, což mě mile potěšilo... Začínám pošilhávat po žluté big_smile Jinak co se týče zvuku - ta basa má 18 možností zvuků, když nepočítám poťáky korekcí basů a výšek, takže z ní jde vytáhnout téměř cokoliv si člověk zamane. Charakterově je taková jako víc nasraná... prostě už vím, co znamená ten growl, co s ním amíci operujou na talkbassu big_smile Každopádně vhodnou kombinací snímačů, aktivky a poťáků z ní dostanu i zvuk do druhé-jazzové kapely - takovej hodnější wink. Hčko je v pohodě - není sice tak pevný, jak bývá na 35" menzuře, ale naprosto dostatečně hlasitý - nijak nezaostává za ostatníma strunama.
Jediný, k čemu mám drobnou výtku, je zpracování elektronické části - když jsem otevřel chlíveček, vykoukla na mě divoká hromada drátů a když zapnu aktivku s treble-boostem, trochu to syčí... Takže nějaký případný úpravy půjdou zřejmě tímto směrem.
Jinak ale spokojenost maximální! Trpělivost přinesla růže smile

Edit: Tak pro mikulika ty fotky... Kvalita nic moc, ale jako důkaz místo slibů stačí wink

http://img212.imageshack.us/img212/5659/p101010901ms9.th.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/1810/p101011001iz9.th.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/9081/p101011101fu2.th.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/5099/p101011201vw0.th.jpg

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

11

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Jak jsem četl na jednom fóru: Bez fotek se nic takového nestalo smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

12

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

hofa: sunbuřt jsi chtěl úmyslně? Každopádně gratuluju dalšímu Tribuťákovi... :-) (A stydím se, že jsem tý mojí kočandě ještě nenatáh nový struny :-D :-D :-D )

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

13

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

kurcatovium napsal:

sunbuřt jsi chtěl úmyslně?

jo chtěl... mně se buřty líbí smile pozděj nahodím fotky

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

14

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Ne že by byly buřty špatný (mňam), ale imho u G&L patří k slabším barvám. Ale proti gustu, žádný dišputát :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

15

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

GL maj moc hezký finishe snad všechny. Hofa konečně dostál svýmu avataru, gratulace smile

0 xLajků:

16

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Huh. Je fakt pěkná! A máš kobylu snad z originálu, já na ní mám "Tribute" místo "G&L"... Gratulace, vypadá fakt pěkně!

davidak napsal:

GL maj moc hezký finishe snad všechny.

Všechny ne, ale většinu jo... Některý jsou dost hnusný, co jsem koukal na jejich vzorník :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

17

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Krásný prkno.

0 xLajků:

18

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Díky... ty fotky tu barvu tak nezachytí... mě se právě ty ostatní varianty nelíbily - Tribulty mají jenom ve 3 barvách a v naturalu... kobylka mě taky překvapila, ale nápis nic neznamená smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

19

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

hofa napsal:

nápis nic neznamená

chá to bys se divil, jak značka hraje wink

0 xLajků:

20

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

dřív bych z toho chcal,teda né z pětky....ale dneska už mě GL nejak pustilo.Každopádně proč ne tongue

0 xLajků:

21

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

:-) pěkná basa... můžeš hodit popis elektroniky? 3 poťáky a 3 páčky - co dělají?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

22

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

To můžu i já...
Poťáky: 1) volume, 2) výšky, 3) basy
Páčky: 1) aktiv se zvýrazněním krajních frekvencí/aktiv/pasiv,  2) sériové/paralelní zapojení sním., 3) aktivuje krkový/oba/kobylkový snímač

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

23

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

jenom doplním, že poťáky jsou cut-only a fungujou tím pádem i v pasivním módu (kterej používám nejčastěj)... i díky tomu z té basy leze spousta zvuků - použitelných wink

davidak napsal:

chá to bys se divil, jak značka hraje wink

já osobně tohle vůbec neřeším smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

24

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Nechci rejpat, ale dost by mě chyběl plynulý blend snímačů a možnost rozpojení každého z humbackerů zvlášť.

0 xLajků:

25

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Jojo, tak tohle jako jo smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: hofa (16. 06. 2008 10.14:06)

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

UR napsal:

možnost rozpojení každého z humbackerů zvlášť.

tahle basa je výborná mimo jiné i proto, že starej dobrej Leo Fender v ní nechal skrytý různý možnosti zapojení... běžně se modifikuje přepínač paralel/serial na třípolohovej - paralel/single coil/serial nebo single outer coil/paralel/single inner coil... všecko je jen otázka zapojení drátků od snímačů k těm přepínátkům... zatím jsem ale 100% spokojenej s tím, jaký zvuky z ní dostanu při stock zapojení... ani ten blend mi nechybí smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

27

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

UR napsal:

Nechci rejpat, ale dost by mě chyběl plynulý blend snímačů a možnost rozpojení každého z humbackerů zvlášť.

ono to podle mě fakt nechybí. To co z toho leze je kupodivu všechno použitelný a je toho na můj vkus až až. Ještě nějaký točítka a přepínače, a už by nezbyl čas na hraní smile

0 xLajků:

28

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

deafslap napsal:

Ještě nějaký točítka a přepínače, a už by nezbyl čas na hraní

už vím proč se ty moderní 20 tlačítkový basy(a že se fakt dělaj...) všude válej vyfocený a okecávaj se :-D moje obavy se vyplnili ty basy nejsou na hraní ale na okecávání (ono taky kdy by s tím kroutil že jo....kecání je jednodušší.)-proto je taky nemám rád takže dík za nahrávku na smeč do moderny  big_smile

u toho GL si myslím je to pěkně vymyšlený holt Leo F. byl technik ne hráč a šel po technicky dokonalým stroji a ač sem na GL nehrál tak věřím že to bude bomba a povedenej stroj!
škoda že ty GL sou takový řekněme spí minoritní-i když proč ne aspon ta značka má takovej punc zajímavosti vyjímečnosti....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

29

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Já tu elektroniku GL L2000(2500) považuju za maximálně variabilní, víc už fakt ne. Aspoň že ty korekce sou pasivní, že to nesvádí k nějakejm výstřednostem smile. Těžko říct proč GL není běžnější basa, podle mě má hlavně jetá dobrej poměr cena/výkon. I tady, teď je na bazaru GL 1500 za 21 000. pokud člověk není hledač, může si jí vzít do rakve, nemusí ji už měnit. Asi jim chybí něco, co by je dělalo atraktivnější. Já na GL hrával jeden čas docela dost, ale nakonec sou trochu odložený.

0 xLajků:

30

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

ted bez jakejkoliv vedlejších úmyslů problém je v tom že nemá napis Fender nebo MM, přičemž pochybuju že by to bylo kvalitativně  slabší (zvlášt když si leo vzal po odchodu z MM továrnu kde se vyráběli ty ceněný MMka že...)nebo prostě nebyli vidět v rukou hvězd....snad kromě punkera Fat Mika ze NOFX sem to jinde neviděl (jo  ještě magor ze sester má dvě), možná je to záměr nekupovat si popularitu tím že budou rozdávat nástroje...
přirovnal bych to spíš k jakýsi "kultovosti alternativy" trošku jak filmy davida lynche nebo stanleyho kubricka ve srovnání se spielbergem....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

31

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Kubš napsal:

škoda že ty GL sou takový řekněme spí minoritní-i když proč ne aspon ta značka má takovej punc zajímavosti vyjímečnosti....

deafslap napsal:

Asi jim chybí něco, co by je dělalo atraktivnější.

Kubš napsal:

nebo prostě nebyli vidět v rukou hvězd

tohle mi naprosto vyhovuje, nemá to (nebo kopii toho) každej vocas a zkrátka ta basa má pořád svůj ksicht... :-)
a že na to nehrajou hvězdy? vždyť jsou miliony světelnejch let daleko...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

32

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

no já teda taky docela s povděkem kvituju fakt, že těch GL tu není zas tolik... na druhou stranu je mi to vlastně fuk smile - i kdyby ji tu měl každej, tak by se mi nepřestala líbit - a to ani zvukem ani vzhledem... on to je "v podstatě" tvarem velkej preclík s nabušenýma snímačema big_smile - to jenom k té moderně jak ji tu zmínil Kubš...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

33

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

davidak: Tady začíná diskuze o Blendu- nastavení mezi poměrem signálu snímačů.




deafslap napsal:

ono to podle mě fakt nechybí. To co z toho leze je kupodivu všechno použitelný a je toho na můj vkus až až. Ještě nějaký točítka a přepínače, a už by nezbyl čas na hraní smile

Sorry, ale stojím si za svým. Blend snímačů je základní a zásadní funkce, kterou 3-polohový snímač nenahradí. Osobně mám třeba rád víc kobylkovýho tak 70% ale ne 100%. Kromě toho poměr 50/50 mi přišel snad na každé baskytaře tak širokospektrální, až byl v celku takovej nijakej a neprosazoval se. To je moje zkušenost. Ty rozpínače humbackerů bych nakonec klidně oželel.

0 xLajků:

34

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

UR napsal:

Sorry, ale stojím si za svým. Blend snímačů je základní a zásadní funkce, kterou 3-polohový snímač nenahradí. Osobně mám třeba rád víc kobylkovýho tak 70% ale ne 100%. Kromě toho poměr 50/50 mi přišel snad na každé baskytaře tak širokospektrální, až byl v celku takovej nijakej a neprosazoval se. To je moje zkušenost. Ty rozpínače humbackerů bych nakonec klidně oželel.

pokud vim, tak blend nemá snad žádnej MM a taky to tak nějak funguje smile ale chápu tě, třeba JB si bez blendu neumim představit..

0 xLajků:

35 Naposledy upravil: Kubš (17. 06. 2008 11.53:29)

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

blend...mno nevím....já sem takovej typ kterej bud hraje na JB s oběma nebo vůbec...když mi jeden leze víc do zvuku tak ho stáhnu víc do těla....jinak prosazuju volume na plno náký škrcení odporem potáku....srát na to


nikdy se mi zvuk s blendováním nelíbil...celkově se mi nelíbí prostě tlumit snímač volumem...ta basa musí jít nastavit tak aby se nemusela ztlumovat....proto taky neexistuje univerzální poučka o tom jak mají být daleko snímače od strun... :-)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

36

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

davidak napsal:

ale chápu tě, třeba JB si bez blendu neumim představit..

Tak to já klidně... protože -

Kubš napsal:

já sem takovej typ kterej bud hraje na JB s oběma nebo vůbec

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

37

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Kubš napsal:

celkově se mi nelíbí prostě tlumit snímač volumem

u aktivu se nic neztlumuje a u pasivu jsem si nikdy nevšiml nějakého zeslabení. Jako ano, krkáč hraje suběktivně hlasitěji - má víc basů a opačně, takže se může zdát, že dochází k zesílení/zeslabení. Navíc trocha komprese to dorovná.
Já si rád hraju se zvukem - do každý písničky, do každýho stylu nebo techniky je potřeba si trochu pohrát, aby to zvukově sedlo na prtel - e?

0 xLajků:

38

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

UR napsal:

u aktivu se nic neztlumuje a u pasivu jsem si nikdy nevšiml nějakého zeslabení. Jako ano, krkáč hraje suběktivně hlasitěji - má víc basů a opačně, takže se může zdát, že dochází k zesílení/zeslabení. Navíc trocha komprese to dorovná.
Já si rád hraju se zvukem - do každý písničky, do každýho stylu nebo techniky je potřeba si trochu pohrát, aby to zvukově sedlo na prtel - e?

počkej jakto že se u aktivu nic neztlumuje???tomu nerozumím smile

jinak s hraní si se zvukem já mám tak nák jako rád tři zvuky :-D
JB PJ PB jinak ale spíš z rozežranosti...každej zvuk se chová jinak ale celkově spodek držej všechny smile a to je důležitý :-D

jo ještě jeden důvod proč nerad používám volume-jednoduše protože nerad kroutím a kdo si má pamatovat ten správnej poměr :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

39

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Kubš napsal:

počkej jakto že se u aktivu nic neztlumuje???tomu nerozumím smile

No nejsem odborník na elektroniku, ale myslím si, že když máš kroutidlo "blend" 50/50, tak jsou vlastně oba snímače ztlumený na polovinu. A vlastně to nemusí být jen u aktivky, ale kdekoli je blend si myslim. U JB kde je 2xvolume netuším jak to fachá, ale zeslabování jsem si fakt nevšim.
A ještě pozn. když stáhneš hlasitost na base, tak míň krmíš preamp a ten zvku je pak takovej měkkej decentní s pomalým náběhem - může se hodit třeba do nějaké klidné střední pasáže válu nebo improvizace - vše jedním rychlým pohybem. To se taky hodí ne?

0 xLajků:

40

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

UR napsal:
Kubš napsal:

počkej jakto že se u aktivu nic neztlumuje???tomu nerozumím smile

No nejsem odborník na elektroniku, ale myslím si, že když máš kroutidlo "blend" 50/50, tak jsou vlastně oba snímače ztlumený na polovinu. A vlastně to nemusí být jen u aktivky, ale kdekoli je blend si myslim. U JB kde je 2xvolume netuším jak to fachá, ale zeslabování jsem si fakt nevšim.
A ještě pozn. když stáhneš hlasitost na base, tak míň krmíš preamp a ten zvku je pak takovej měkkej decentní s pomalým náběhem - může se hodit třeba do nějaké klidné střední pasáže válu nebo improvizace - vše jedním rychlým pohybem. To se taky hodí ne?

no ztlumený - prostě každej se podílí na 100% signálů jednou polovinou tzn. 50% a 50%;)
a to platí i u 2V, tzn na blendu přidávání na stranu krkáče znamená vypínání kobylkáče smile protože když dáš blend na max tak bude 100% krkáče a 0% kobylkáče
to je podle mýho neříkám že to je absolutní pravda - ale v podstatě blend je zjednodušení 2V smile

a to ztlumování - pochop poták je odpor a ty jak kroutíš tak ho přidáváš hodnotu odporu (lineárně , logarytmicky by to bylo dost naprd) a tím pádem ztlumuješ signál ze snímače wink

něco jako kohout na vodu wink



s tí krmením - tohle bych bral spíš jak berličku - ta dynamika hry se dá dost dobře ovlivnit rukou - u precisionu je to tak markantní že by si to každej měl vyzkoušet tam se dá rukoutak kouzlit až mě mrzí že to neumím tak dobře

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

41

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Tak on je rozdíl, když má basa 2*vol nebo 1*vol a 1*balance. Ale taky sem si nevšim, že by se něco ztlumovalo. Pokud je jeden z nich (JB) naplno, tak mi výstup přijde dycky stejnej(co do hlasitosti). To samý u balance- mění se akorát barva, jak se to přelejvá z krku ke kobyle.

0 xLajků:

42

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

no zltumuje se snímač ale ne celkovej signál...ten je 100% vždy (pokud se nestáhne volume obou nebo to centrální když je blend)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

43

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

U toho blendu je to jasny. Ale u 2V když máš 1 snímač na 100%, a druhej na 0%, tak by basa měla hrát poloviční hlasitostí než když máš oba na 100%??? Toho jsem si nikdy nevšim.

0 xLajků:

44

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

UR napsal:

U toho blendu je to jasny. Ale u 2V když máš 1 snímač na 100%, a druhej na 0%, tak by basa měla hrát poloviční hlasitostí než když máš oba na 100%??? Toho jsem si nikdy nevšim.

kua chlape :-D
přemýšlíme :-D

pokud bys jeden signál rozdělil na dvě 100% půlky budeš genius...myslím že oba na 100% nebudou....každej bude brát 50% toho signálu.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

45

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

No to právě dělám a nějak mi to furt nesedí kua.
Když opustím procenta (abych neměl těch 200% signálu ;o) a přejdu na mV, tak hypoteticky 1 snímač dává 100 mV a když dám volume i toho druhého na max. tak bude dávat taky 100 mV, tedy dohromady 200 mV a hlasitost bude dvojnásobná (teda pro ucho nee, páč to nevnímá nárůst hlasitosti lineárně), ale aspoň by to mělo být slyšitelný, ne?
Uff yikes)

0 xLajků:

46

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

no hele těžko říct už možná bych aplikoval kirchhoffovy zákony...ale ted nevím jeslti se to dělá i u napětí 1/U=1/U1+1/U2 :-D
pokud ano tak by to odpovídalo :-D ale je to střela od boku....protože shodneme se na tom že hlasitost při obou nebo při jednotlivejch není poloviční nebo dvojnásobná.....

hele omlouvám se elektrikářům ale je to jediný co mě napadá...takže brát jen jako domněnku

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

47

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Kubš napsal:

no hele těžko říct už možná bych aplikoval kirchhoffovy zákony...ale ted nevím jeslti se to dělá i u napětí 1/U=1/U1+1/U2 :-D
pokud ano tak by to odpovídalo :-D ale je to střela od boku....protože shodneme se na tom že hlasitost při obou nebo při jednotlivejch není poloviční nebo dvojnásobná.....

hele omlouvám se elektrikářům ale je to jediný co mě napadá...takže brát jen jako domněnku

ha, Kubš byl poškole u Uhlíře!!!!! big_smile big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

48

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Nook napsal:
Kubš napsal:

no hele těžko říct už možná bych aplikoval kirchhoffovy zákony...ale ted nevím jeslti se to dělá i u napětí 1/U=1/U1+1/U2 :-D
pokud ano tak by to odpovídalo :-D ale je to střela od boku....protože shodneme se na tom že hlasitost při obou nebo při jednotlivejch není poloviční nebo dvojnásobná.....

hele omlouvám se elektrikářům ale je to jediný co mě napadá...takže brát jen jako domněnku

ha, Kubš byl poškole u Uhlíře!!!!! big_smile big_smile

no kdybych byl tak třeba neplácám blbost....tohle je jen krutá domněnka - snaha  o nalezení pravidla (uzpůsobení) dle výsledku...

btw. nedělal si nooku náhodou souborku :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: deafslap (17. 06. 2008 19.47:29)

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Vaše zuřivá debata potvrzuje moji teorii že moc čudlíků škodí smile Ne, fór, každýmu co libo. Ale já to GL L2000 mám a i když na ní moc nehraju tak prostě vím, že poměr snímačů tam fakt už nechci. Něco jinýho je pro mě třeba jazz bass, tam si podle chuti měním poměr snímačů. Podle mě je to fakt děsně individuální, já ten blend nikde na base nemám, a tak mi nechybí, kdo je na to zvyklej, holt by to postrádal. Ale zvuk obou snímačů je u týhle basy naprosto v pohodě, sedí do kapely.

0 xLajků:

50

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Kubš napsal:

btw. nedělal si nooku náhodou souborku :-D

náhodou nedělal. (Ufff!) Kombinací lepšího prospěchu v nižších ročnících a nehorázným natahováním studia s přičítáním nejrůznějších kreditů a jednic jsem se tomu vopruzu vyhnul. Tě to čeká, jo? sad

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

51

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Nook napsal:
Kubš napsal:

btw. nedělal si nooku náhodou souborku :-D

náhodou nedělal. (Ufff!) Kombinací lepšího prospěchu v nižších ročnících a nehorázným natahováním studia s přičítáním nejrůznějších kreditů a jednic jsem se tomu vopruzu vyhnul. Tě to čeká, jo? sad

nene včera sem se s tím dosral - hele - jako fraška možná na pružině jinak opruz ztráta času a pocit jakýsi zbyečnosti týhle instituce...ale zas mám radost že sem si prověřil matiku a už zas můžu machrovat na lidi co neprošli 5 semestrama matiky checheche

ale to už je fuk :-D

GL 2000 používal ve studiu můj oblíbenej basák RObert Deleo tak že bych zauvažoval :-D no jo jenže on používal hlavně Preci 66 kua u toho už se uvažuje blbě :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

52

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Řešíte tu nesmysle... Zkrátka tahle blend nemá a třeba já to oceňuju na 100%. Kdo by se kua měl tak kroutit, by si už ukroutil ruku.
První páku nechávám bejt (maximálně občas přepnu na pasiv), snímače nerozepínám a hraju buď na oba, nebo občas prcnu kobylkáč. Co víc se s tím má člověk mr*at?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

53

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

kurcatovium napsal:

Co víc se s tím má člověk mr*at?

preclíka bych ti dal do ruky :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

54

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Kubš: proč ne? Já si na glku nastavil zvuk jaký mi vyhovuje, jen občas přehodím ten snímač a jsem spokojen. Preclík bych potřeboval uplně hardkór, bez tónovky. ;-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

55

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

kurcatovium napsal:

Preclík bych potřeboval uplně hardkór, bez tónovky. ;-)

Model Mark Hoppus?

http://www.fender.com/products/prod_images/basses/0138300357_xl.jpg

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

56

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

Mikul: jo, tohle je správný HC-precl ovládání... (pokud je to teda volume a ne tónovka :-D )

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

57

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

to je jeden z nejlepších modelů co kdy v mechicu udělali :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

58

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

jen je to trošku jazz bass smile

0 xLajků:

59

Re: G&L Tribute L-2500 Premium+ potřeba blendu? [vyřešeno]

no to víš no...hopus si diktuje...

davidak: vyřešeno, Lock.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků: