1 Naposledy upravil: girzi (27. 11. 2008 22.36:56)

Téma: Kontrabas, jak se na to hraje?

Tak sem ve škole, do který chodim našel takovou zajimavou věc - basu, každou volnou hodinu si tam na to chodim zabrnkat - zavrzat a vážně mě to baví.  Akorát si připadám si trochu jako šumař, Byl bych rád, kdybste mi dali pár rad, ňáký fígly, jak na to.

0 xLajků:

2

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

na ukontrabas se haje bobře..jestli je to tedy to, co si myslím, že to je

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

3

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

Ukontrabas je takový větší ukulele, ne?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

4

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

Sem já to magor, nak tam vlitlo to u a ani nevim jak

0 xLajků:

5

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

asdi taky budu muset prosmejdit ustav jestli se tam nakej zapomenutej kontrabas nevali...
zavist...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

no muzikantsky nejsem tak daleko, abych moh hrát absolutně bez teorie - kterou neumim,  ikdyž chodim 10 let na housle. Cítění si myslim že neni zas tak špatný. Do budoucna bych na basu rád hrál takový ty doprovodný linky do klasiky, možná vobčas do jazzu a taky abych si bez problemu jen tak ze srandy rád zajamoval s kámošema. Takže ňákej slap a todle mě moc nebere, na to je lepší normální baskytara. Tetka mě jenom napadlo, smyčec se drží tak že mam u žabky v takový tý díře dva prsty nebo jen jeden? A taky mi z toho neleze moc pěknej tón, když hraju smyčcem tak to vobčas zahraje něco co zní jako flažolet. Taky nevim jak se u toho "správně" stojí, ale tak to můžu zaguglovat a kouknout na naky fotky.....

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: joko (20. 05. 2008 00.57:45)

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

girzi napsal:

A taky mi z toho neleze moc pěknej tón,

lol a co bys chtěl jako začátečník?? wink Pokud můžu radit - najdi si nějakýho učitele (kámoše kterej je o kus dál, nebo se zapiš do hudebky, to je zezačátku jedno), abyses neprznil a neučil se chyby.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

8

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

joko napsal:

lol a co bys chtěl jako začátečník?? wink Pokud můžu radit - najdi si nějakýho učitele (kámoše kterej je o kus dál, nebo se zapiš do hudebky, to je zezačátku jedno), abyses neprznil a neučil se chyby.

+100

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

9

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

Ještě sem to na netu nenašel, ale to je sakra obsáhlý dílo, na to je vopravdu potřeba síla (ta hlavně) a vzdor.... Německy trochu umim tak o weekendu pořádně progugluju svět a snad se tam někde jeden "výtisk" najde. Smyčec mam německý. Učitel v hudebce neni, ale kámoš letos vyleze konzervu, tak se s nim dyštak ňák spojim.

0 xLajků:

10

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

girzi napsal:

kámoš letos vyleze konzervu, tak se s nim dyštak ňák spojim

+1 - nejlepší řešení!

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

11

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

http://www.discoverdoublebass.com/begin … uble-bass/
na první pohled to nevypadá špatně...

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

12

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

tohle je opravdu jeden ze super zdroju informaci, i co se tyka volne dostupnejch videi
http://www.discoverdoublebass.com/free- … s-lessons/
spolu treba s
https://www.youtube.com/user/zoldekany
a neprehlednou, ale materialama nahustenou knihovnou na strance
http://www.vitoliuzzi.com/

0 xLajků:

13

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

lukas napsal:

tohle je opravdu jeden ze super zdroju informaci, i co se tyka volne dostupnejch videi

a s tou placenou příručkou pro začátečníky máš zkušenosti?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

14

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

A jak se teda na ten kontrabas haje? To by mě zajímalo, to jsem ještě nedělal. To se na něm jako leží, nebo jak?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

nemam. pri registraci na strankach chodi info o kazdym novym videu a parkrat do roka nabidka myslim ze -25% na ty placene materialy. nikdy jsem toho ale nevyuzil.

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Šimi (14. 01. 2016 13.54:52)

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

Jako bývalý kontrabasista, který absolvoval osm let houslí a tři roky kontrabasu na LŠU (předchůdcde ZUŠky) naprosto bez legrace doporučuju učitele alespoň na několik lekcí. Kromě houslí a kontrabasu jsem samouk na kytaru i baskytaru. U kytar to samoučení opravdu jaksi jde. Ale jestli sám hraješ na housle, tak víš, že správná technika je u tohoto nástroje extrémě důležitá. Poloha obou rukou, kterým prstem jak tlačit. U kontrabasu je to nemlich to samý, jen je to jinak než u houslí. To se z videa nenaučíš. Potřebuješ někoho, kdo se na tebe podívá při hře a ty ruce ti opraví, přiohne, upozorní že je držíš blbě. Pohybovat po hmatníku a správně intonovat se pak už můžeš učit sám, ale ten základ, tam bych si fakt nechal poradit od odborníka. Edit: mimo jiné se dozvíš, že malíčkem se struny nemačká separátně, ale vždy jen dohromady s prsteníčkem. Ty dva prsty tvoří dohromady takový jeden silnější prst.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Šimi (14. 01. 2016 15.33:18)

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

Aidamos napsal:

A jak se teda na ten kontrabas haje? To by mě zajímalo, to jsem ještě nedělal. To se na něm jako leží, nebo jak?

Stojí se na něm :-). Ne, stojí sám, jen levým kolenem ho zlehka podpíráš, aby měl stabilitu a abys ho nemusel držet levou rukou a měl ji volnou k pohybování po krku. Edit: vlastně ho máš opřený lubem o levý bok a mírně vystčeným levým kolenem ho podpíráš zezadu, takže je opřený ve dvou osách.

Edit2: aha, teď teprve jsem si všiml toho "haje". Tak nic... big_smile

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

18

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

Šimi napsal:
Aidamos napsal:

A jak se teda na ten kontrabas haje? To by mě zajímalo, to jsem ještě nedělal. To se na něm jako leží, nebo jak?

Stojí se na něm :-). Ne, stojí sám, jen levým kolenem ho zlehka podpíráš, aby měl stabilitu a abys ho nemusel držet levou rukou a měl ji volnou k pohybování po krku. Edit: vlastně ho máš opřený lubem o levý bok a mírně vystčeným levým kolenem ho podpíráš zezadu, takže je opřený ve dvou osách.

Edit2: aha, teď teprve jsem si všiml toho "haje". Tak nic... big_smile

Za dobrotu....   :-)

Jinak souhlas se vším , navíc při hře smyčcem se bez pedag. podpory neobejdeš. Navíc získáš materiál ke cvičení a zpětnou vazbu, jak na tom doopravdy jsi. -občas k nezaplacení... smile

0 xLajků:

19

Re: Kontrabas, jak se na to hraje?

k intonaci: http://www.smartmusic.com
používá se to na školách, nevypadá to špatně.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků: