1 Naposledy upravil: S!msonCZ (02. 04. 2008 20.40:20)

Téma: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Ja posledni dobou hodne koukal nazivo po basacich, co hrajou trsatkem. Vetsinou jsem okukoval lepsi punkovky a tam kazdej basak silene macha rukou, kdyz hraje... Tak se chci zeptat, jak machate rukou Vy, kdyz hoblujete...

Ja teda opravdu minimalne, vypada to az blbe, jak malo tou rukou hejbu, protoze celej pohyb delam jen palcem a ukazovakem, trochu zapesti, ale to je nepodstatny. Ale machat fakt neumim a sam nevim, jestli vubec chci umet smile Pro ilustraci prikladam video, kde neco smrdlam trsatkem v sede... Ve stoje je pohyb zase o malicko jinej, jeste mensi, rekl bych.

www.simson.czweb.org/prcatko.avi

EDIT: Omlouvam se, omylem jsem to soupl do baskytar, chtel jsem to samozrejme dat do techniky hry. pokud by to slo presunout, bylo by to supr. Dik a sorry

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

2

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

No taky mě to zajímá..sice hraju trsátkem ale ne nějak ideálně...hraju jakoby jen směrem dolů ale pokud i jako nahoru tak ztrácím rytmus...trénuji to ale zatím nic extra....no jo jsem holt začátečník a jednou se to člověk musí naučit

0 xLajků:

3

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Uplne stejne jsem ja zacal, jak jsem chtel hrat i nahoru, tak to znelo priserne a dost mimo. Ted jsem se to preucil, hraju uz pekne dlouho obema smery, ale zase uz to neumim jen dolu - nemam v tom rychlost smile No ale kazdopadne naucit se otacet trsatko, hrat to z obou stran...

Koukals na video ? hejbes rukou vic ? smile

PS:Dik za presunuti smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

4

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

do 1/8 hraju jen dolu, na "kone" a 1/16 obema smery
pohybuju jen zapestim, jak sem koukal tak taky nehybes jen palcem a ukazovakem, jeste bych se snazil rozkmit zmensit
zkus tlumit hlubsi struny pri hrani na vyssich (E kdyz hrajes na A,...)

0 xLajků:

5

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Jojo, preznelo mi to tam smile Jindy s timhle problemy nemam, jen ted mi to nejak ulitlo, tohle se mi nastesti uz moc nestava smile Jinak jak to myslis, zmensit rozkmit ? nepobiram smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

6

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Na video jsem se koukal, a všiml jsem si že jsem měl špatně položenou ruku a ted je to pohodlnější, jinak pohyby mám převážně v zápěstí...

0 xLajků:

7

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

a ještě jenom jsem se chtěl zeptat jestli dělám správně, když mám hrát na dvě struny třeba A a G, tak chytnu trsátko do dvou prstů, branknu na A a zarověn prostředníčkem brnknu na G....

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: S!msonCZ (02. 04. 2008 22.03:29)

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Pyroman coze ? Jako dve steruny naraz myslis ? Tak to nevim, proc delat tohle - to to radsi zahraju palec+ukazovak a trsatko na chvili vezmu do zubu smile Nebo na Dcku vezmu o 2 prazce vic, nez na tom Acku a zahraju to trojhmatem trsatkem pres vsechny... nejpohodlnejsi... Ale ne vzdy to tam zni

EDIT: Jinak ja jsem na tyhle veci moc linej - nez abych hral trojhmat, tak radsi zahraju jen zakladni ton. Asi to bude tim, ze jsem vzdy hral jen ciste doprovodnou basu a trojhmaty tam byly zbytecny. Navic mam DOST kratky prsty a mam s tim v nizsich polohach dost potiz...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

9

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

zmensit rozkmit-tim myslim jeste zmensit pohyb trsatka okolo struny
zkus to pomalu, jen se pres strunu valet nahoru dolu trsatkem tak, aby ti neutikalo z ni pryc

kdyz hraju vic strun (trsatkem) tak je prejedu seshora jednim pohybem

0 xLajků:

10

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Termit napsal:

zmensit rozkmit-tim myslim jeste zmensit pohyb trsatka okolo struny
zkus to pomalu, jen se pres strunu valet nahoru dolu trsatkem tak, aby ti neutikalo z ni pryc

kdyz hraju vic strun (trsatkem) tak je prejedu seshora jednim pohybem

Jo taak...  no zkusim, urcite budes mit pravdu. A k tomu vic strun - kdyz je to v rozumnym tempu, tak to hraju tsne pod krkem a jde to i tam-zpatky-tam-zpatky... ale rychle to delam taky jen shora...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Dunde.e (02. 04. 2008 23.16:45)

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

hlavně bych tn směr šmrdlání nastavol víc komo na struny. Takhle je šprcátkuješ po délce a pak to i škrábe a logicky musíš víc hýbyt rukou a je to pak pomalejší.
matematika to říká jasně "skutečná dráha trsátka"= "minimální možná" / sin alfa , přičemž alfa je uhel mezi strunou a směrem pohybu trsátka smile ideálně 90° smile Jasné?

A přecjod ze struny na struny máš obtížný, možná je to tím posezem, ale ruka musí být tak natočená a opřená aby ti co nejvíc usnadňovala hraní. Myslím že by to chtělo kytaru popozvednou, loket trochu ohnout,.....
Jo a ten palec, jak prohíbáš, to se zkus odnaučit, myslím že to taky není potřeba dělat, a pak abys do něj nechytal křeče a nebolel tě pak ten kloub.

A ještě perla na závěr. Možná by nebylo špatné zkusit se zaobírat tzv nesměrovým hraním. Tzn že pravačko brnkáš nahoru a dolů jakoby si hrál pořád na jednu strunu - při přechodu z jedné struny na druhou nevyužíváš toho jaky si měl předtím směr pohybu (směrově: na ečku brnkneš zvrchu, chceš hrát na áčko tak ho taky brnkneš zvrchu). Může to znít jako blbost, už sem tu o tom diskutoval dost i s Jenichem, ale když sem se nedávno učil Over the hills od Nightwish trsátkem , přičemž trsátko sem nedržel v ruce docela dlouho, tak sem hrál první jak mě zrovna napadlo a v těch vyhrávkách sem se zaškobrtával, potom sem tu ruku uvolnil naučil ji hrát nesměrově a ty vyhravky se učili mnohem snadněji, protože nemusíš řešit jestli brnknout zvrchu nebo zespodu, střídáš to.....je v tom pořádek.
Jestli nechápeš co myslím, tak to neřeš smile ja to tu nechci zase zvrhnout a za OTčkovat wink a pro důkladné pochopení a naučení by bylo třeba i nějaký dohled a cvičení aby sis to vžil jednou provždy a navždy smile
Jo a má to nevýhodu, že uděláš více pohybu. Ten zas ale tak moc nebrzdí.:P

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

12

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

No tak určitě hrej více kolmo a ne takhle našikmo. A ještě s tím tlumením strun - všiml jsem si, že hodně basáků drží trsátko a přitom mají skrčené všechny prsty na ruce. Potom nechápu jak tlumíte ostatní struny (kterou částí ruky)?? Já to dělám tak, že držím trsátko - řekl bych spíše jako kytaristi - mezi palcem a ukazovákem, přitom ale další tři prsty(prostředník, prsteník a malíček) nechávám natažené a položené na kobylce. Není pak nic jednoduššího než při hraní určité struny ty ostatní tlumit právě těmi nataženými prsty nebo ty hlubší struny tlumit hřbetem dlaně jestli to chápete:) Přijde mi to o moc víc pohodlnější, nevím. Možná je to tím, že jsem začínal na kytaru tak jsem zvyklý a zůstalo mi to i na basu.

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

13

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Tak já taky poslední měsíc nebo 2 měsíce drnkám trsátkem. Hraju skoro stejně jako S!mson, s tim rozdílem, že mi ruka nejde tak ze shora, ale víc vodorovně ke strunám. Tim se částečně řeší i těch 90° trsátkem vůči strunám. Do teď sem teda tlumil struny jen levačkou, což neni uplně ideální, páč se nedá utlumit uplně včechno, ale Andrew mi dal odpověď.
Jinak co se týče nesměrovýho hraní, hraju tak taky a to hned od tý doby co sem trsátko vzal do ruky. Asi je to lepší, nevim, každopádně hraju tak, jak sem usoudil, že to bude nejlepší:)
Rozhodně se nesnažim hrát jako punkáči, který dělaj pohyby celou rukou, je to podle mě blbost. Možná je to efektivnější, každopádně si myslim, že se tim člověk mnohem rychlejc unaví

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

14

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Bandaska napsal:

Možná je to efektivnější

spis efektnejsi:o)

vybava:
epiphone thunderbird nonreverse cerna, telo home made, krk original
epiphone thunderbird gothic,
jolana vikomt bass cervena,
cerna home made basa inspirovana bcrich warlock a widow bass
0 xLajků:

15

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

rebuke: Heh, jojo. Tak sem to myslel. moje chyba:)

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

16

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Když jsem trsátkoval, hrál jsem celou paží, normálně nahusto... technicky je to sice prasečina, ale bavilo mě to smile Bral jsem to vždycky klasicky dolů - nahoru, to klasický punkový brnkání jen zezhora mě nikdy moc nebavilo smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

17

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

ked hram trsatkom (co je asi 70 % vsetkych veci), pravou rukou hybem minimalne, ci uz je to cool alebo necool :-) A vzdy z oboch stran, znie to podla mna lepsie a uvolenejsie.

Kto si stale mysli, ze ma zlu techniku, tomu odporucam individuum menom Peter Wentz z fall Out Boy. Prasacina.

0 xLajků:

18

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Netopjer napsal:

Kto si stale mysli, ze ma zlu techniku, tomu odporucam individuum menom Peter Wentz z fall Out Boy

Neblbni, to je přece uznávanej muzikant, u Squieru už má dokonce svůj vlastní signature model big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

19

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

ó, tak to hej... predpokladam, ze ide o Squier signature ozembuch... :-)

0 xLajků:

20

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

a jak časteji hrajete? hranou nebo přimo plocha nebo nějak tak mezi? (já to dělám nějak tak mezi, zná se mi to udeální, že mě to nebrzdí)

0 xLajků:

21

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

diky za rady, dam si bacha na ten kolmej dopad trsatka. K tomu tlumeni - v tom videu jsem to nezatlumil, jindy to delam, tohle byla chyba smile Jinak nemam vubec cit pro rytmus, kdyz mam ostatni prsty pravacky natazene, takze je klidne skrcim a tlumim levou...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

22

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

u toho mavani dost zalezi jak to trsatko drzis .. ten tvuj zpusob mi pride zvlastni..
jak je tlusty vuci strunam a taky kde na ne hrajes...

Andrew napsal:

nataženými prsty nebo ty hlubší struny tlumit hřbetem dlaně jestli to chápete:)

jj to mam taky tendenci delat smile kdyz nahodou haju trsatkem a delam to i u slapu

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

23

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

proc zvlastni ? smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

24

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Každý at si hraje jak chce, hlavně at si hraje big_smile

0 xLajků:

25

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

S!msonCZ napsal:

proc zvlastni ? smile

nevim tady mi to ted nejde pustit ale prislo mi ze to drzis divne.. big_smile .. ze ma hodne natazeny ty prsty..
teda nevim jaky drzeni je idealni a spravny ale todle mi pride takovi neohrabany..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

http://www.youtube.com/results?search_q … rch=Search
trochu toho youtube

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

27

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

kdyz clovek umi hrat dobre s minimalnim pohybem trsatka, tak pak na koncertech muze delat show a mavat klidne celou rukou
kdyz nehrajes trsatkem pravidelne nahoru dolu, ale stridas to tak, ze na vyssi struny prechazis uderem shora a na hlubsi zezdola (i kdyz by to zrovna melo vyjit na obraceny uder), se jmenuje economy pick, narusi to sice pravidelnost pohybu ruky, ale da se tim zahrat lecos, s cim by se jinak clovek dlouho trapil

0 xLajků:

28

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Termit napsal:

kdyz clovek umi hrat dobre s minimalnim pohybem trsatka, tak pak na koncertech muze delat show a mavat klidne celou rukou

+ 1 smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

29

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

tak o nějakym pohybu jsem nikdy nepřemýšlel hraju tak nějak automaticky ale mám za sebou roky akustické i elektrické kytary takže drhnutí trsátkem mi jde samo s hudbou
skus o tom nepřemýšlet a prostě hrát
Šakal

ukulele
0 xLajků:

30

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

chtel bych se vas trsatkaru zeptat, jakym zpusobem (kdy nahoru kdy dolu) hrajete veci stylu master od metly-ten uvod
A      2        3         4
E 0 1    0 1      0 1                 
atd. proste dvakrat na ecku, jednou na acku a takhle porad dokola, ale docela rychle, porad nak nemuzu prijit na to jak to zahrat idealne.kdyz sem zkousel na E dvakrat dolu a na A nahoru tak sem nestihal a kdyz sem zkousel stridave tak se mi po chvilce totalne pletly struny:o).

vybava:
epiphone thunderbird nonreverse cerna, telo home made, krk original
epiphone thunderbird gothic,
jolana vikomt bass cervena,
cerna home made basa inspirovana bcrich warlock a widow bass
0 xLajků:

31

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Co takhle priraz?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Lukáš (05. 04. 2008 13.20:39)

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Řekl bych,že furt střídat nahoru dolů.... dokud se z toho nezblázníš big_smile Struny se ti pletou,protože v tom asi nemáš dostatečnej cvik (něco podobnýho jako hrát trsátkem a přeskakovat ob struny atd..) podle mě je tohle jasná výhoda trsátka..mimochodem sestra mi uklidila v pokoji a našla oranžový brain 1.14,tak to tak po dvou rocích plektrem zas zkusím,jak to pude

0 xLajků:

33

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Pyroman napsal:

a jak časteji hrajete? hranou nebo přimo plocha nebo nějak tak mezi? (já to dělám nějak tak mezi, zná se mi to udeální, že mě to nebrzdí)

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/e … rsatko.jpg
Mas na mysli hrani hranou jako je na obr.1? To mi pripada, že jenom přejiždí strunu a nehraje. Drzim to trochu zesikma, zni to cosi jinak pri pohyby hore a dole, ale prijde mi to nejpohodlnejsi.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: S!msonCZ (16. 04. 2008 16.36:56)

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Tak, ted jsem konecne poznal, jak je dulezitej mensi rozptyl pri "trsani" smile Presedlal jsem na petku a kvuli roztecim mi to ted pekne prezniva big_smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

35

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Termit napsal:

kdyz clovek umi hrat dobre s minimalnim pohybem trsatka, tak pak na koncertech muze delat show a mavat klidne celou rukou

s tim bych si dovolil nesouhlasit, ne tak vyhranej basak, stezi na koncerte zvladne neco co nema nacviceno ze zkusebny. pokud je zvyklej hrat minimalisticky temer bez rozkmitu ruky, na koncerte to pri pokusu o show s rozlitanou rukou skonci tak maximalne fiaskem smile

0 xLajků:

36

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Trsátkem moc nehraju, v prstech mám lepší cit. Ale když už vezmu trsátko do ruky, tak se opřu bokem ruky a malíčkem (to je ještě zvyk z kytary) o kobylku a nemám problém pak dosáhnout na všechny struny. Když jsem to zkoušel s nezapřenou rukou, tak jsem nehrál moc pravidelně...

0 xLajků:

37

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

xergic: no jo, ale v tom pripade musis vzit za vdek "kobylkovym" zvukem. ten ja moc nemusim, chybi mu kick. ne ze bych hral nak moc u hmatniku...tak nak mezi.

0 xLajků:

38

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

-=stp=-: Však to je přesně to, co chci. Trsátkem právě hraju takové věci, kde je ten kobylkový zvuk lepší - je totiž ostřejší. Vychází mi to zhruba tak, že hraju nad kobylkovým snímačem, což je skoro ideální (aspoň pro mě smile ).

0 xLajků:

39

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

xergic napsal:

Však to je přesně to, co chci. Trsátkem právě hraju takové věci, kde je ten kobylkový zvuk lepší - je totiž ostřejší. Vychází mi to zhruba tak, že hraju nad kobylkovým snímačem, což je skoro ideální (aspoň pro mě  ).

tak ja to mam presne obracene, kdyz hraju prstama tak se mi spis libi kdyz hraju nad kobylkovym snimacem, ale zase i kdyz za to vezmu, tak to nema takovy koule jako kdyz vezmu hned za hmatnikem. Jinak trsadlem se mi zase libi hrat u hmatniku prave kvuli tomu zvuku (vetsinou kdyz hraju tvrdsi veci), ale stve me jak ty struny kdyz za to vezmu "litaj"...

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

40

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

KreuZ napsal:

tak ja to mam presne obracene, kdyz hraju prstama tak se mi spis libi kdyz hraju nad kobylkovym snimacem, ale zase i kdyz za to vezmu, tak to nema takovy koule jako kdyz vezmu hned za hmatnikem. Jinak trsadlem se mi zase libi hrat u hmatniku prave kvuli tomu zvuku (vetsinou kdyz hraju tvrdsi veci), ale stve me jak ty struny kdyz za to vezmu "litaj"...

Taky zajímavé. Prstama většinou hraju na snímači u krku, někdy ale i u kobylky (to docela záleží na tom, jaký zvuk je zrovna třeba). Hrát trsátkem u krku... no už jsem to viděl, ale nějak mi to nepřijde pohodlné - taky kvůli tomu "lítání" strun, které jsi zmínil.

Jde ale vidět, že každý má svůj styl a to je dobře smile

0 xLajků:

41

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Mrkněte prosím na tohle moje video: http://www.youtube.com/watch?v=OMeIaAbM6FY
a řekně, jak se naučit hrát trsátkem pohodlněji a rychleji. Prostě, sem samouk a dkyž hraju, tak se mi hejbe celá pravá ruka.. zkoušim jen pohyb zápěstím, ale prostě to nejde sad

Za pomoc předem děkuji smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

42

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Jonash:
Začni hrát prstama wink

0 xLajků:

43

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Jonash napsal:

Mrkněte prosím na tohle moje video: http://www.youtube.com/watch?v=OMeIaAbM6FY
a řekně, jak se naučit hrát trsátkem pohodlněji a rychleji. Prostě, sem samouk a dkyž hraju, tak se mi hejbe celá pravá ruka.. zkoušim jen pohyb zápěstím, ale prostě to nejde sad

Za pomoc předem děkuji smile

cvič P O M A L U ... a to tak pomalu, až ti to bude připadat trapný...Klidně prázdný struny E A D G D A E atd. osminky a dbej na uvolněnej pohyb zápěstím a vyrovnanej tón jak pří horním, tak při spodním drnknutí.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

44

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

louis.a napsal:

Jonash:
Začni hrát prstama wink

Chci zůstat u trsátka, hraju jen punkrock a prostě mám k němu bližší vztah, víc se mi líbí zvuk smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

45

Re: trsatkari sem - pohyby rukou pri hre trsatkem ?

Jenich napsal:

cvič P O M A L U ... a to tak pomalu, až ti to bude připadat trapný...Klidně prázdný struny E A D G D A E atd. osminky a dbej na uvolněnej pohyb zápěstím a vyrovnanej tón jak pří horním, tak při spodním drnknutí.

pokusim se, ale taky sem to tak často zkoušel a stejně při pohybu jde celá ruka, holt sem se to takhle blbě naučil a už to nechce přestat.
Uvidíme, vim že všechno chce trénink a čas, ale stejně mě to už občas opravdu s*re. smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků: