Re: Flatwounds aneb hlazené struny alias hlazenky
Nevím čím se lisi,barva standardni modrý oplet na konci. Podladene o tak nějak normálně,dva půltóny dolu všechno. Zvukove luxus, a za super cenu:) (za to co za to chtějí ofiko bych je nechtěl)
Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.
Baskytara.com » Efekty, krabičky, kabely, struny, ... » Flatwounds aneb hlazené struny alias hlazenky
Stránky Předchozí 1 2 3 4 5 Další
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Nevím čím se lisi,barva standardni modrý oplet na konci. Podladene o tak nějak normálně,dva půltóny dolu všechno. Zvukove luxus, a za super cenu:) (za to co za to chtějí ofiko bych je nechtěl)
Přemýšlím, že bych na tu svojí kopii ricka pořídil hlazenky. Co jsem koukal na talkbass, tak hodně doporučujou TI flats a pak Chromy nebo Roto77. Máte někdo osobní zkušenost jaký hlazenky na tenhle typ basy ideálně dát? Zvukově bych směřovat někam ke kapele Om a podobným doom/drone záležitostem. Díky za postřehy
TI flats a pak Chromy nebo Roto77
TI jsou docela měkký, malý tah, ne moc agrese. Rick by si zasloužil něco trošku ostřejšího. Doporučím rozhodně Chromy, zvlášť na ten Om, jetli je tohle ono: https://www.youtube.com/watch?v=kKqoNrZ00Bg
Jinak na obojí jsem psal recenze:
D'Addario XL Chromes ECB81
Thomastik-Infeld Jazz Flat Wound JF344
Hastur napsal:TI flats a pak Chromy nebo Roto77
TI jsou docela měkký, malý tah, ne moc agrese. Rick by si zasloužil něco trošku ostřejšího. Doporučím rozhodně Chromy, zvlášť na ten Om, jetli je tohle ono: https://www.youtube.com/watch?v=kKqoNrZ00Bg
Jinak na obojí jsem psal recenze:
D'Addario XL Chromes ECB81
Thomastik-Infeld Jazz Flat Wound JF344
Jojo, tahle kapela. Snažil jsem se vypátrat na co Al hraje a všude se píše jen, že má flatwoundy. Což jsem četl obecně, že na doom/drone optimální struny. Toho malýho tahu na TI jsem se právě obával, zvlášť, když se do toho chce člověk trochu opřít. Osobně právě váhám mezi Chromama a Roto 77, četl jsem od tebe recenze na všechny tři struny a chválíš je všechny, Chromy teda asi nejvíc. Ty mám na bezpražci a pocitově jsou fajn, tvrdý struny co neujíždí pod prstama. Jsou od těch Rotosoundů pocitově hodně jiný?
Přemýšlím, že bych na tu svojí kopii ricka pořídil hlazenky
TI jsou docela měkký, malý tah, ne moc agrese. Rick by si zasloužil něco trošku ostřejšího.
ja ti pomalu nevim teda nevim co mas za kopii ale je jestli to hraje podobne jak ten muj ex-japonec tak ten rick sam hraje jak "normalni basa" s hlazenkama jestli to pustis este prez prikourenou lampu tak to pak bude kartac ze by si s tim moh vymetat kominy ..
kapele Om
ale jo tam by se to hodilo asi pokud chces este macatejsi spodek a vetsi temnotu tak zkus Labela deep talking chromy a TI sou trosku charakterove podobny Chromy sou takovi hodne hrejiji TI mi pridou vic dreveny oboje mi pride hraje hodne v nizsich stredech.. hlavni rozdil je ten pocit chromy sou hodne huhy TI naopak hodne poddajny...
ja ti pomalu nevim teda nevim co mas za kopii ale je jestli to hraje podobne jak ten muj ex-japonec tak ten rick sam hraje jak "normalni basa" s hlazenkama jestli to pustis este prez prikourenou lampu tak to pak bude kartac ze by si s tim moh vymetat kominy ..
No tu kopii právě úplně přesně nedokážu identifikovat, podle předchozího majitele údajně něco od nějakýho českýho kytaráře (nemůžu potvrdit ani vyvrátit). Každopádně na japonce ani na jolanu to nevypadá, liší se to v detailech jako jsou vybrání pro pupek (mají jinej tvar než co se mi povedlo najít na fotkách), ale hlavně jsou v tom nacpaný snímače Seymour duncan pro rickenbackera a ty jsou celkem agresivní, tak chci ten zvuk trochu usadit hlazenkama. Osobně mi vyhovujou spíš tvrdší struny, takže asi ty Chromy.
Roto 77
Jo vlastně, Ty myslíš Rotosound Jazz Bass RS 77
Ty mi přišly, zvlášť když jsem poznal Chromy, dost hrubý. Viz foto:
pokud chces este macatejsi spodek a vetsi temnotu tak zkus Labela deep talking
La Bella 760FS jsou suprový struny, ale spíš vintage, opravdu tlusťácký zvuk, ale dostat z nich takové zkreslení bude dřina, ne-li nemožné, já bych je na tohle použití spíš neviděl. Jejich zvuk ZDE, případně s nimi velice srovnatelné struny GHS Precision Flats pak ZDE.
Pár strun jsem vyzkoušel, takže snad ti třeba tohle pomůže.
Chronologicky:
Chromes .050: dokázal se z nich dostat moc pěknej 70's zvuk, ale nebyla to tloušťka vhodná, do všeho, co jsem potřeboval hrát, vintage a určitě na hru blíž ke krku
TI: zvukově pěkný, celkem dlouhou dobu jsem je používal, ale i když byly hrozně pohodlný a rychlý, dle mého názoru se hodí spíš do klidnější a kultivovanější hudby. Trochu agresivnější hra strunám moc nesvědčila, takže jsem se posunul dál
La Bella 760FS: Jak už tu Aidamos zmiňoval, spíš vintage struny, hodně basů. Snesou (a podle mě přímo vyžadujou) trochu tvrdší zacházení a hru trochu víc u krku. Pak z nich dokážeš dostat maximum a bude z nich buldozer, do tvrdší hudby bych se jich vůbec nebál. Na mě to bylo ale až moc, chtěl jsem něco trochu klidnějšího a univerzálnějšího.
Chromes .045: Ty mám teď asi 2 týdny, zatím spokojenost. Ze začátku byly agresivnější a hodně blízkou roundům, po několika koncertech se zklidnily a staly se z nich klasický vintage hlazenky, který jsem chtěl. Pocitově mi zatim sedí nejvíc, nejsou ani moc plandavý (TI), ani moc tuhý (760FS). Spokojenost.
La Bella 760FL: Ve stejnou dobu, co jsem si koupil Chromes .045, mi přišly z Thomanna tyhle La Belly, měla by to asi být alternativa k TI, tloušťka 043, 060, 082, 104. Na hlavním Precisionu jsem si nechal Daddaria a tyhle až teď o víkendu natáhl na JB. Čekal jsem jen o trochu slabší verzi 760FS, ale zvuk mě dost překvapil (v dobrém). Oproti Chromům jsou trochu měkčí směrem k thomastikům, ale nejsou zas tolik poddajný. Mají celkem ostrý charakter blízký ke klasickým roundům, s jazzbasem si hezky rozumí, s kapelou vyzkouším v pátek. Hra u kobylky zní moc dobře, ale taky se asi časem zklidní.
Na co se (možná) chystám:
EB Cobalt flatwound: někde jsem četl, že Pino vyměnil TI za tyto Ernie Bally, ale myslím, že je Aidamos recenzoval a z toho co jsem četl jsem moc velkou chuť je kupovat neměl. Třeba někdy v budoucnu.
Být tebou, koupim Chromes .045, to je klasika, která nezklame, jsou myslím nejlevnější a nemusíš je objednávat z Thomanna, jako já ty La Belly.
EB Cobalt flatwound: někde jsem četl, že Pino vyměnil TI za tyto Ernie Bally, ale myslím, že je Aidamos recenzoval a z toho co jsem četl jsem moc velkou chuť je kupovat neměl.
Nedoporučuju. Na první dojem se jedná o super struny, ale: http://baskytara.com/topic14977
Od Ernie Ballu připadá v úvahu ještě tak Flatwound Bass Group III: http://baskytara.com/topic13265
Nohavada: díky za super shrnutí.
No tak to vypadá na Chromy .045
Tady je super článek o hlazenkách:
http://www.bassplayer.com/gear/1164/fla … ings/57888
Hlazenky, to je čirý náboženství! Měl jsem na Rickovi Thomastiky několik let, zvuk super, ale na živý hraní jsem chtěl trochu větší napětí, tak teď mám Pyramid Gold, taky niklový opředení, lehce tužší, ale pořád příjemný. Zvuk je ještě trochu víc vintage, zkrátka "thumpy". Mám je tam asi tři týdny a zvukově se měněj pořád k lepšímu, hlazenky se taky potřebujou usadit. Tyhle struny byly součástí psychedelickýho soundu San Francisca 60. let, jak píše borec v tý recenzi
Tady je super článek o hlazenkách
Moc fajne. Jsem nevěděl, že Rotosound byl první, kdo vyrobil dnes klasické roundwound struny a to až v roce 1962.
Hlazenky, to je čirý náboženství!
Tak určitě. Ono je to i tím, že roundwound struny, tedy když jsou nové, hrajou prakticky všechny stejně. Minimální rozdíl je mezi vinutím z oceli a z niklu, to samé mezi značkami. Tam pak už jde jen o to, jak jsou hladké, jak moc cinkají a jak dlouho vydrží, a také o sympatiích k dané značce. U hlazenek je to složitější. Každý typ hraje úplně jinak. Máme agresívní typy blízké zvukově roundům (D'Addario, Ernie Ball), na druhé straně spektra vintage typy (La Bella, GHS, DR), no a ty někde mezi (Thomastik, Fender, Rotosound).
Mimochodem rozdělil jsem své recenze v profilu na roundwound a flatwound ať je to přehlednější.
http://www.labella.com/strings/category … ter-wound/
tak zas po nejake dobe sem natah ty LaBella quarterroundy a zvukove mne to bavi.. te basa (javor/jasan) to dodava trochu vic temnoty, basu a kouli ale nejak jsou na muj vkus a zvyk moc tuhe.. neni to nic extremniho asi jako normalni 45ky ale ja sem zvklej na ty nejtenci elixiry tak mam nutkani ceknout ty lehke labeli hlazenky..
zkousel jste je nekdo ?
hlavne by mne zajimalo jestli to ma taky ten "deep talking" zvuk.. na webu vyrobce se zminujou ze by i melo ale cert vi...
Mrkni do toho hlazenkovýho článku, co jsem sem dával o kousek výš. "Reakce společnosti La Bella na nové trendy je skvělý hybrid mezi starými a novými koncepty tónů." Měly by mít lepší sustain, než klasika La Belly. Což ale nemusí být úplně to pravý, pro mě je kratší, tupější E součástí kouzla zvuků ze starejch nahrávek.
La Bella LTF jsou reakcí na velikou popularitu Thomastik Flats..
Jednou jsem podlehl mínění, že na bezpražec patří flatwoundy, tak jsem koupil tyhle: http://www.bassstringsonline.com/GHS-Pr … p_465.html akorát v tloušťce 0.48 nebo 0.49 (podivné, ale opravdu).
Jedinými plusy byly fakt hezké měkké basy a že se nijak výrazně se stárnutím neměnil tón..
Pak už jen nevýhody: zvuk jak pod dekou (kvůli jasnějším flažoletům jsem musel vytahovat výšky na kombu),
totálně lnuly k prstům (ruce potrhaný jak začátečník o red WW), takže jsem je od začátku musel mazat a stejně to nebylo ono - vopruz,
vůbec nerozeznívaly nástroj - musel jsem za ně brát jako hovado, aby z toho něco lezlo,
musel jsem s nimi přesněji dolaďovat oproti roundwoundům - totální vopruzZávěr: možná jsem měl smůlu na kus nebo se prostě jedná o levnější mizernější struny, ale odradilo mě to pátrat po dalších hlazených strunách...
Teď jsem narazil na tenhle starý příspěvek, tak se vyjádřím. Neměl jsi ani smůlu na kus, ani se nejedná o mizerné struny. Měl jsem je a psal jsem na ně recenzi a musím potvrdit všechna Tvoje pozorování. Zvuk jak pod dekou, měkké basy, musíš za ně brát, protože mají opravdu velký tah, lnou k prstům, protože jsou totálně hladký, ale potrhaný ruce jsem z nich teda neměl, naopak ta hladkost mi velice vyhovuje, ale používal jsem je na normální pražcové base. Prostě parádní vintage struny, na hlazenky za velice rozumnou cenu, viz recenze: http://baskytara.com/topic15729
co jsem sem dával o kousek výš.
hmm to zni docela dobre asi je testnu hlavne mne potesilo ze by to nemelo bejt uplny bahynko jak thomastiky...
Mi Thomastiky jako blátíčko rozhodně nepřipadají, ale IMHO jde asi hodně o to, na jakou basu je natáhneš. Např. na Ricka by mi asi fakt neseděly
Přitom se považuju spíš za silového hráče - jakožto preclovec jsem proti technickým jazzbasistům HODNĚ silový mlátím do toho jak do festunku, prostě ten bezpražec trestám jako kaču
P.S. Tak ex post mě napadá, že právě ten trošku kontrabasový pocit se mi na těch Thomastikách tak líbí...
Thomastiky jako blátíčko rozhodně nepřipadají, ale IMHO jde asi hodně o to, na jakou basu je natáhneš.
mne prisli takovy "nepruzny" .. ale obracene nez treba ty chromy ty sou taky nepruzny ale tim ze sou tuhy.. thomastiky naopak ty sou zas az trosku moc poddajny na muj vkus ..
btw mluvim o pocitu pod rukama ne o zvuku
Thomastiky na TRB mám a jsem s nimi spokojen - skoro. Hraní je fajn. Nesmím za ně však zabrat, jinak se zvuk jakoby stáhne a zablátí. Hlavně struna H. Takže dynamiku jsem se musel trochu přeučit na "jemné hlazení" až "normálně". Trochu mi tam ještě vadí jakýsi mlaskavý zvuk, kterého se nemohu bez EQ zbavit. Ale při hře s kapelou zanikne.
Možná, že příčinou je poměrně nízký dohmat a malá vzdálenost strun od snímačů.
Zajímavý vintage zvuk jsem objevil ještě ve spojení s dřevěným trsátkem.
Je fakt, že nad pětistrunkou a trsátkem jsem nepřemýšlel. Já hraju čtyřstrunku bezpražec a mlátím to prstama. A tam mi to sedí. Moc.
Karadam: Jo trochu to mlaská - ale to je právě ten kontrabasový ocásek, který se mi na těch strunách tak líbí. Právě s tím mi ten 24 let starý aktivní Seymour Duncan PB snímač dělá to, co mě dostává.
Např. na Ricka by mi asi fakt neseděly
Taky si to nedovedu moc představit, ale třeba na talkbass je hodně lidí na ricka doporučuje (hlavně teda na 4001), takže těžko říct.
Já mám teď natažený starší Chromy od Adama (ještě jednou díky za poslaní) a ten větší tah mi u nich vyhovuje. Přece jen mi to nedalo a mám teď ještě objednaný Rotosoundy 77, tak jsem zvědavej na porovnání, jak zvukový tak pocitový ze hry, protože ty rotosoundy jsou trochu hrubší (na hlazenky možná až hodně hrubý podle fotek).
Btw: skoro si až říkám, jestli by tady neměl vzniknout Flatwound club
Já mám teď natažený starší Chromy od Adama (ještě jednou díky za poslaní) a ten větší tah mi u nich vyhovuje.
Jsem rád, že slouží. Já teď natáhl na oba moje Music Many taky Chromy, ale ECB82, tedy 50-70-85-105 a to je teprve tah Asi u nich už zůstanu. Hlaďoučký, neujíždí pod prsty, zvoní, mají hutný zvuk, dokonce slapovat se na ně dá, životnost jak kráva...
Přece jen mi to nedalo a mám teď ještě objednaný Rotosoundy 77
No, ty jsem tenkrát objednal, dal je na StingRaye, páč jsem si říkal, že když na ně hraje Steve Harris, a má na tom Preclu takový poměrně agresívní zvuk, viz např. ZDE, tak na Music Manu to musí být peklo. Nestalo se, na můj vkus málo zvonily, takže šly po pěti minutách dolů a dal jsem je zase na bezpražec (jinak recenze zde: http://baskytara.com/topic8175).
Btw: skoro si až říkám, jestli by tady neměl vzniknout Flatwound club
Dobrý nápad. Chceš #1 když jsi to vymyslel? Jinak si ji velice rád vezmu já
Dobrý nápad. Chceš #1 když jsi to vymyslel? Jinak si ji velice rád vezmu já
Vem si #1. Jednak jsi autor tohohle vlákna (a pro mě takový hlavní místní propagátor hlazenek) a pak ti to taky bude ladit s MM a TecAmp clubem
Já si beru #2
Vem si #1. Já si beru #2
OK, dík. Další se hlaste. Jinak zelenou barvu mají klubisti TE, tak navrhuju barvu darkorange.
Btw: skoro si až říkám, jestli by tady neměl vzniknout Flatwound club smile
tam se prihlasim az na to odehraju nakej koncert .. a este sem chtel napsat nebo aspon neco natocim a pak sem si vzpomel ze to uz sem vlastne udelal ...:D
Telebasa na ten macatej 70delenej tele-krkac s chromamma tlumitkem a prstama ned hmatnikem
Taky si to nedovedu moc představit, ale třeba na talkbass je hodně lidí na ricka doporučuje (hlavně teda na 4001), takže těžko říct.
proc by ne kdyz to sedi na precla ono taky de o to co na to hrajes a jak .. i na rica muzes hrat jinak nez Lemmy ..
btw thomastiky sem poslal do sveta na D-bass co sem spravoval kamaradovi a na nabuceny retro reggae super
Na Rickovi 4003 jsem měl Thomastiky tři roky, zvuk byl super, tyhle struny jsou v rámci flatů opravdu jedinečný, hodně do středů. Ale přišlo mi, že hlavně při koncertech se do nich potřebuju trochu víc opřít, prostě vyšší napětí. A taky jim chyběj takový ty nejteplejší basy.
Tak teď tam mám legendární Pyramid Gold, píšu o nich výš. Ty jsou vpravdě "thumpy" a dřevitý, leckomu by naprosto neseděly. S Rickem a jeho tónovou charakteristikou se dobře pojej. Asi jsem takovej zvuk dlouho hledal.
Do hlazenkovýho klubu chci, měl jsem La Bella 760 FL, Chromes, Optima RB, kdysi Rotosound 77..
Tak to já se přihlásím taky.
Sice nic nenahrávám a hraju jenom s hospodským sdružením, ale s těmi hlazenkami jsem se opravdu našel.
Taky se hlásím.
Na basy typu JazzBass dávám Thomastiky, na vše ostatní La Bella DTB.
Tak to já se přihlásím taky.
Sice nic nenahrávám a hraju jenom s hospodským sdružením, ale s těmi hlazenkami jsem se opravdu našel.
Jde o to, že na ně hraješ
Takže máš číslo #4 a Kubinus je #5
Dobrý srovnání hlazenek od zvukově nejtemnějších k nejjasnějším. Na talkbassu publikoval markjazzbassist.
DARK
Pyramid - Fast Decay, lots of bass and mids, light top end. very "old school" sounding. medium tension. They'll thump (come out the box broken in).
GHS precision - very well balanced, decent bass mids and treble, Low/medium tension, just again a balanced string. They'll thump (take 3 months break in to sound good).
Ernie Ball - well balanced and similar to GHS but high tension. They'll thump (break in is quick)
Labella - good bass and treble, scooped mids. low/medium tension. They'll thump (break in is quick)
Optima RB - good bass and treble, slightly scooped mids, low/medium tension. maxima reproduction supposedly. They'll thump.
DR - Similar to GHS overall that they are well balanced, but add more top end. Sound like a flatwound Lo-Rider. They'll thump.
Chromes - Good Bass, scooped mids, accented treble. high tension. They'll thump (after 1 year of playing though)
Rotosound - light bass, decent mids, accented treble. medium tension. More flat grind than thump.
TI Thomastik - light bass, heavy mids, accented top, woody nuanced sound (the further up the neck the sweeter it sounds). Low Tension. The decay/envelope on these doesn't sound like a flat to me, the low E doesn't die/decay, it stays strong like a roundwound. No thump, very punchy instead.
BRIGHT
Dobrý srovnání hlazenek od zvukově nejtemnějších k nejjasnějším. Na talkbassu publikoval markjazzbassist.
No, moc s ním nesouhlasím. Ernie Ball, myslí-li ty klasické Group jsou neuvěřitelně blízké Chromům a Chromy jsou rozhodně víc Bright než Thomastiky. La Bella bez uvedení přesného typu je taky nicneříkající, páč jich dělají spoustu. No a např. třeba ještě DR hned před Chromy? Myslí-li DR Legend, a jiné hlazenky tuším DR ani nedělá, tak to jsou tuponě největší. Já bych to srovnal následovně (z toho, co jsem měl možnost osobně zvusit).
DARK
DR Legend - ocel, extrémně hladké, svrchní hlazený omot velice tenoučký, zvuk skoro až kontrabasový, krátký sustain
La Bella 760FS a GHS Precision - ocel, velice hladké, La Bella nepatrně hladší než GHS, vintage zvuk (tupé už z výroby), vysoký tah
Pyramid Gold - nikl, ne tak hladké jako La Bella a GHS, ale jinak podobně vintage
Thomastik Jazz Flat Wound JF344 - nikl, nízký tah, vintage zvuk, ale nejsou tupé už z výroby
Fender Flatwound 9050 - ocel, velmi podobné Thomastikům, jen vyšší tah
Rotosound Jazz Bass RS 77 - monel, hrubé vinutí, zvukově bliž k roundwoundům než Thomastik, obrovský tah, vyšší než D'Addario Chromes
D'Addario Chromes ECB81 - ocel, hodně hladké, ale ne tak moc jako La Bella nebo GHS, vysoký tah, zvoní, zvukově velice blízké roundwoundům
Ernie Ball Flatwound Bass Group III - ocel, hodně srovnatelné s D'Addario Chromes, ale zvukově ještě o něco blíž k roundwoundům
Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound - kobal, hladší než ocelové Ernie Ball, zvukově nejblíž k roundwoundům ze všech hlazenek
BRIGHT
Mimochodem vynechal jsem takové vlastnosti, že např. kobaltové Ernie Ball rezaví a u sedmi sad, co jsem měl, byla tupá struna A už z výroby, viz http://baskytara.com/topic14977
No, moc s ním nesouhlasím.
ja taky ne
Já bych to srovnal následovně
a s tebou asi taky ne
ono je otazka co tim dark mysli a ktery ty stredy jsou z jeho pohledu vyzrany.. spis bych to rovnal podle toho kde mi pride zeje boule na stredech
Labela mi pridou hodne mohutny nekde na rekneme 150-250 a vyssi stredy kolem 800-1000 mozna trochu chybi
Chromy trosku min basu a spis hodne nizsich stredu by oko 200-500 ale jinak mi pride ze nejdou nikde moc vyzrane
Fendry este min basu a honde stredu rekneme 400-700
Thomastiky tam tezko rict ty mi prijdou frekvencne docela rovne ..
teda nemeril sem to a nemam netopiri usi ale ta nejak mi to prijde
ono je otazka co tim dark mysli
Ono možná místo DARK/BRIGHT by bylo třeba lepší použít MELLOW/BRIGHT případně VINTAGE/MODERN, tak to chápu já.
m3 napsal:ono je otazka co tim dark mysli
Ono možná místo DARK/BRIGHT by bylo třeba lepší použít MELLOW/BRIGHT případně VINTAGE/MODERN, tak to chápu já.
Jo, já taky.
Taky to vidím zas trochu jinak, né že bych teda všechny tyhle struny znal osobně. A jde i o to, že každej má jinou basu. Mně Thomastiky na Rickovi zněly jinak, a měl jsem z nich i jinej pocit, než na Jaco bezpražci, kde je mám doteď. U Chromů jsem zas postrádal dřevitost a teplý basy, který jsem u hlazenek hledal. Totéž Rotosoundy, ty mi přišly jen jako hodně ohraný roundy.
Rotosoundy, ty mi přišly jen jako hodně ohraný roundy
Tos vystihnul dokonale.
Mě teda hlazenky nepasují žádné - ani zelené fendery (mega tupé), ani červené rotosoundy (příšerně tvrdé), ani thomastiky (sice měkké a docela vyvážené, ale lepivé na prsty). Doma se mi válí momentálně dvoje thomastiky (jedny skoro nové, byly skrz tělo, druhé starší ale zvukově pořád dobré).
Případnému zájemci přenechám za něco nevím co...
Takže Martin asi klubový číslo nechce
Mě teda hlazenky nepasují žádné
Hlazenky prostě nejsou pro každého. Nedělal bych z toho vědu.
Ja mam ted nove natazeny Rotosoundy a me treba vyhovuje, ze jsou tvrdy. Dokonce mi prijde, ze maji pocitove vetsi tah nez Chromy. Co se treba povrchu tyce, tak jsou hrubsi (hlavne E a A), ale oproti ocelovejm roundum je to pohodicka.
Jinak zvukove mi v porovnani s Chromama prijdou vic basovy a stredy mi prijdou posazeni taky niz. Ale zase vic cinkaj, coz muze byt dano tim ze jsou novy. Uvidim az si sednou.
Jsem nevěděl, že D'Addario dělá černý nylonový tapewoundy. Měl jste je někdo?
http://www.daddario.com/DADProductFamil … Tape_Wound
Mám je na bezpražci už rok a spokojenost, jdou skvěle pod ruku a dá se z nich vymáčknout pěkný, zpívavý zvuk. Pořizoval jsem si je ze zvědavosti po hlazenkách Ghs a EB a byl jsem příjemně překvapenej jak výrazně hrály. Občas vyzkouším jiné, ale k těmto se za chvíli zase vrátím.
Jsem nevěděl, že D'Addario dělá černý nylonový tapewoundy. Měl jste je někdo?
http://www.daddario.com/DADProductFamil … Tape_Wound
měl jsem je na 4ce - jsou super pohodlný na hraní a rozhodně je tam hodím zpátky.... čas od času je prostřídám s hlazenkama od Rotosoundů....
Jop, nový príma hezký plnostředový zvuk, superpohodlná hra, ale po půl roce na pražci už zněly jak guma od trenek, po třičtvrtě roce prasklo éčko. Ale ocenil bych asi o stupínek tlustší, ale asi nedělaj. Bonus: zemní přes kobylku.
Bonus: zemní přes kobylku.
Mně zemní oproti kovovým tak napůl. Něco ten nylon pustí, ale ne vše.
Ale ocenil bych asi o stupínek tlustší, ale asi nedělaj.
Labella dělají černý nylonky o trochu tlustší 060 .070 .094 .115, možná by ti vyhovovaly víc.
Dík, vím o nich. Ale vrátil jsem se k roundům.
José napsal:Bonus: zemní přes kobylku.
Mně zemní oproti kovovým tak napůl. Něco ten nylon pustí, ale ne vše.
No právě. Měl jsem nylonový Fendery a ty nezemnily vůbec Viz http://baskytara.com/topic8177
carcore napsal:José napsal:Bonus: zemní přes kobylku.
Mně zemní oproti kovovým tak napůl. Něco ten nylon pustí, ale ne vše.
No právě. Měl jsem nylonový Fendery a ty nezemnily vůbec Viz http://baskytara.com/topic8177
Zpočátku mě štvalo, když jsem byl zvyklý, že při položení ruky na struny všechen ruch ustal a najednou to tak úplně nebylo, ale pak jsem si zvyknul a hlavně asi pouze dvakrát za tenhle rok jsme to na akcích se zvukaři řešili, že tam nějaký šum byl, nakonec to vždy nějak odstranili. Většinou je to nějaký bordel v síti, nebo rušení...
Je to daň za to, že mi zvuk těchto nylonek sedí.
mám je na cortu tři mesíce a miluju je
Ja mam po letech s TI noveho favorita - LaBella Low Tension Flexible. Perfektni zracovani, zvuk hodne blizky TIckam, nizsi cena, hratelnost uzasna.
K tomuhle dotazu mě inspirovala Adamova recenze na hlazenky LaBella DT 760FS. Jak je to s hlazenkama a uchycením skrz tělo? Je to obecně problém nebo jen u Adamem v recenzi zmíněných LaBell?
Nedoporučoval bych, jednou jsem to zkusil s TI a protože se ta struna nahne (nalomí) do docela ostrýho úhlu, jádro se poškodilo. Držely, ale nevěřil jsem jim moc a při větším tahu se ta struna přesně v tom nalomení povolila a bylo s ní amen.
Tak já stejně mám basy jen s uchycením v kobylce. Spíš mě to zaujalo v tý Adamově recenzi a po zběžným projetí talkbassu to bylo takový 50/50. Někdo psal, že naprosto v pohodě a pak tam byla právě názory, že hlazenkám to ostrý zalomení nesvědčí. Spíš sem teda předpokládal, že se zničí ten vnější hlazenej omot než jádro...
Možná to i byl ten jen omot, je to celkem dávno, takže si to přesně nepamatuju : ) Každopádně to nepřežily
Spíš sem teda předpokládal, že se zničí ten vnější hlazenej omot než jádro...
Omot určitě, přece jen jsou ty závity těsně u sebe a není tam prostor na deformaci.
Těžko říct.
Já mám starou Jolanu Superstar bass která měla origo uchycení strun skrz tělo. Bohužel, během let jsem ztratil ty ocelové vložky, které tam původně ze zadní strany těla byly (už asi před dvaceti, možná pětadvaceti lety) a struny mám pověšeny v drážkách kobylky za její tělo, nicméně s podobným zalomením přes kameny jako u původního uchycení přes tělo. A po roce používání TI no problem. Možná to bude i o úhlu, či spíše rádiusu zalomení na samotných kamenech a o přítomnosti či absenci ostrých hran na nich.
Davidak: Mohl bys trochu rozvést ty nový Labelly low tension? V čem se liší asi hlavně od TI? Už dlouho jsem hlazenky neměnil a tyhle budou asi další na řadě.
Mohl bys trochu rozvést ty nový Labelly low tension? V čem se liší asi hlavně od TI?
Píšu o nich v poznámce 2 zde: http://baskytara.com/topic15975
Tož, zkusil jsem ty Low Tension Labelly a musím říct, že moc povedené. Zkusím něco napsat, třeba to někomu pomůže v rozhodování.
Struny se nejvíce podobají TI, pocit při mačkání strun je téměř totožný, hlavní rozdíl je u druhé ruky, kdy je cítit o malinko vyšší tvrdost (nebo napnutí/tuhost). U TI jsem občas měl problém u rychlejšího hraní, že mi hraná struna trochu pod prsty utíkala, ta měkkost tu byla až příliš velká. Labelly ale vyvíjí proti prstům pravé ruky o nepatrně větší odpor, ale přesně tolik, kolik je zapotřebí - a hraní je tím pádem jistější. V určitých chvílích pro mě byly TI struny až moc měkké a i když tuhle vlastnost mám rád, při trochu větším zabrání struny ztratily tělo. Na 95 % času byly dokonalé, na nutnost jemné hry jsem si parádně zvykl a ten zvuk jsem si zamiloval, Labelly ale umožňují to samé - 95 % času hrát jemné a užívat si vintage zvuk hodně podobný TI, ale struna vás podrží i při výjimečné ostřejší hře.
Zároveň asi struny víc reagují na tónovou clonu, kdy se mohou přiblížit chromům nebo TI, záleží na vás, Struny jsou i trochu ostřejší, nejvíc mě ale bude zajímat jejich zvuk tak za měsíc, kdy to trochu opadne a usadí se (až jsem z toho přebytku sustainu byl nesvůj, už aby to bylo, nový struny nemám rád)
Takže za mě 1*.
Takže kdo by chtěl o malinko tužší Thomastiky, ale furt krásné pohodlné a jemné struny, doporučuju.
Testováno na preclu.
Tož, zkusil jsem ty Low Tension Labelly a musím říct, že moc povedené.
kdyby ses chtel zbavit kosticek tak by se este 4 hodily
viz http://baskytara.com/post400410.html#p400410
Klidně ti je předám, ale mám pocit, že jsem kostku č. 3 někde ztratil asi vteřinu po vybalení Zkusim jí ještě pohledat.
Klidně ti je předám, ale mám pocit, že jsem kostku č. 3 někde ztratil asi vteřinu po vybalení big_smile Zkusim jí ještě pohledat.
ok
Tyhle jsem ještě nezkoušel. Dej vědět : ) Já jsem přezul z Labella low tension na Black Nylon Tapewound (díky MartineXC : ) ) a moc mi vyhovujou, udělalo to z preclíka zase jinej nástroj.
Tak konečně dneska dorazili na krám v Jihlavě. Tak jsem zvědavej na zvukovej pojev.
Mělo by to být podobné jako http://baskytara.com/topic15975
Tyhle jsem ještě nezkoušel. Dej vědět : )
Určitě napíšu
Mělo by to být podobné jako http://baskytara.com/topic15975
Jo, jsou to příbuzný struny. Jsem hlavně zvědavej na ty "výraznější" středový frekvence, který slibuje výrobce.
Mělo by to být podobné jako http://baskytara.com/topic15975
no nevim jestli je to jak ty gold nylonky tak ty byly hodne svoje a jine takove veckovate ucinkane ..
no nevim jestli je to jak ty gold nylonky
Tohle ale nejsou nylonky.
Tohle ale nejsou nylonky.
ale sou taky gold tak pocitam ze je to stejna slitin teda by to melo mit pocitam podobny zvuk "obyc" flaty a cerny a bily nylonky taky zni podobne
Ty zlaty nylony jsem mel a hraly presne jak popisuje m3. Zvuk do V a celkem agresivni zvuk. Ten “zlatej” oplet je na techle strunach stejnej, tak by to mohlo byt podobny.
Jinak nejake ukazky z netu:
https://soundcloud.com/hieronymous-seve … udio-mbd-1
https://youtu.be/26GWOhcEcnE
Jinak nejake ukazky z netu
Díky. Ale jak to tak poslouchám, řekl bych, že mají hodně podobný až stejný zvuk/charakter jako klasické nerezové 760FS: http://baskytara.com/topic15975
Nejake skusenosti s Daddario Halfround ?
Rozmyslam ze hodim 5tkovu sadu na Bezprazec
Nejake skusenosti s Daddario Halfround ?
Taky jsem se na ně chystal, ale pak jsem zůstal u flatwound Chromů, ale možná na ně ještě dojde. Zde alespoň nějaké porovnání:
Garth Fielding on XL Half Rounds Bass Strings: https://www.youtube.com/watch?v=R3Q3neXsY7Q
Garth Fielding on XL Chromes Flat Wound Bass Strings: https://www.youtube.com/watch?v=BS4-tiHkQ2A
Zkoušel jsem nedávno Thomastik Jazz Bass. Ze všech hlazenek, které jsem zatím zkoušel, se mi líbily nejvíce.
Tomastiky mě zvukově strašně bavily. Co mi naopak vadilo, byl extrémně nízký tah a na můj vkus moc velká poddajnost pod rukou.
Co mi naopak vadilo, byl extrémně nízký tah a na můj vkus moc velká poddajnost pod rukou.
A to zase já můžu.
nasel jsem ve skrini flaty hotwire od statusu, dvoukoule. Mam je tam leta, nikdy jsem na ne poradne nehral. Tak jsem je natah, odehral na ne petihodinovou akci a super. Jsou uplne hladky, prsty po nich krasne klouzou, zvuk dobrej. Dost jsem si to uzil.
Kouk jsem na web statusu, ze bych objednal do zasoby, certvi jak dlouho tyhle letity vydrzi a ejhle:
Unfortunately our previous manufacturer stopped making strings completely
so we have taken some time to find a new supplier
who could continue to make our custom strings to our specifications.
We currently have only round-wound strings available but hope to have
flats, halves and black nylon sometime soon.
I will add a note to our website when they are available.
Sorry for any inconvenience
Nevite jestli nejaka jina znacka nabizi flaty doublebally (pro steinberger headless)?
certvi jak dlouho tyhle letity vydrzi
Hlazenky vydrží klidně deset let
Nevite jestli nejaka jina znacka nabizi flaty doublebally (pro steinberger headless)?
Možno tieto :
Daddarka ETB 92 a obecně hlazenky používáte jen na bezpražce případně akustiky?
Proč se ptám ... řeším do akustického tria kultivovanější zvuk mého JB,také pohodlí na celovečerní hraní a životnost.
Díky
ETB 92
Ty jsou tapewound, tedy plasťáky, co? Bacha na to, vůbec nezemní, viz např. http://baskytara.com/topic8177 nebo http://baskytara.com/topic16333 - ale stačí stáhnout trochu tónovku a je to v pohodě.
Proč se ptám ... řeším do akustického tria kultivovanější zvuk mého JB,také pohodlí na celovečerní hraní a životnost.
Dlouhodobě používám hlazenky na pražcové base, takže můžu jen doporučit. Jinak když koukneš do mého profilu, mám tam recenze spousty hlazenek, třeba narazíš na pro Tebe vhodné.
No ja i do jakesi cca rockove muziky na prazcove base.
vůbec nezemní
Používím roky Elixíry,tak ta šprcka by měla být ohledně zemnění asi to samé ne?
Popravdě ten nylon řeším jen kvuli životnosti.
Díky za recky prošel jsem je jako první a vycházejí mi nejlépe Chromy,jelikož s Rotama bych žádný velký pohodlí asi nezažil.
hola, zkoušeli jste už někdo víc ty half-flaty od dDadaria?
Aidamos napsal:vůbec nezemní
Používím roky Elixíry,tak ta šprcka by měla být ohledně zemnění asi to samé ne?
To platilo tak maximálně u toho starého typu Polyweb. Nový a daleko tenčí typ Nanoweb zemní bez problémů.
Nový a daleko tenčí typ Nanoweb zemní bez problémů.
tak asi to máš odzkoušený,myslel jsme izolace jako izolace a jedno jestli nylon nebo guma
...každopádně dík na upozornění na brumy netrpím,uzemňovat rukou nemusím tak tedy ETB 92 prubnu :-)
nylon nebo guma
Jen pro detail, Elixir používá teflon a stojí za tím společnost Gore, výrobce Gore-texu, která tuším Elixir vlastní
Tyhle Dunlopy - konkrétně Dunlop Flatwound Bass Strings MD-4 Set mám natažené na base Ibanez G104.
Před nimi jsem na ní měl Elixir Bass NANOWEB Light (.045 .065 .080 .100). Jenže mi moc nevyhovovaly – zvukově ani pocitově. Zvukově jsem chtěl basu trochu zjemnit (holt krk z wenge + bubinga) a posunout ji vintage směrem. Pocitově jsem chtěl struny hladké a herně pohodlné, ideálně low tension. Struny, které mě nebudou drásat pazvuky při přehmatávání levé ruky a nebudou mi hoblovat bříška prstů.
V době nákupu (konec listopadu 2017) jsem o nich (Dunlopech) nevěděl téměř vůbec nic. Kratičce se o nich diskutovalo na http://baskytara.com/post404061.html#p404061. Z youtube ukázky tam zmíněné (https://www.youtube.com/watch?v=jpkaM46UXNQ) jsem nabyl dojmu, že by mi mohly vyhovovat. Rozhodně více než jakékoli roundy. Navíc nízký tah a zejména CENA :-).
Oproti mnou do té doby preferovaným La Bella LTF-4A mají klasičtější tloušťky (zejména struna A) = PLUS a stály (v předvánoční slevě) cca polovinu = PLUS, PLUS a ještě jedno PLUS ;-).
Struny jsou dodávány v hezké papírové krabičce, přičemž je každá vložena do samostatného papírového sáčku. Mají černý hedvábný oplet obou konců.
Na omak jsou příjemně hlaďoučké – hladší než např. D'Addario CHROMES ECB81. Klouzat po nich prsty je absolutní labuž. Díky jejich hladkosti jsem měl zpočátku trochu problém se správnou orientací na hmatníku - v jejich bezodporové snadnosti pohybu jsem se dost ztrácel.
Díky nižšímu tahu Dunlopů je hra na ně opravdu velmi pohodlná. Pokud vám ale vyhovuje silová rvačka s každou strunou, zalovte raději v jiném rybníku.
Zvukově je to taková vintage klasika. Baskytaru posouvají až tak řekl bych kontrabasovým směrem. Zkrátka nemají takový ten pro roundy typický a mně osobně nepříjemný zvukově agresivní ocásek. Na hraní prsty jsou výborné, na trsátko nevím neb nepoužívám, slapování jejich doménou rozhodně nebude. Koneckonců mojí také ne.
Klipová ladička je "sbírá" mnohem lépe než výše zmíněné Elixíry. Oproti nim Dunlopy silněji rozvibrovávají basu. Zejména struny D a G jsou při srovnání se stejnými strunami dříve natažených Elixírů pociťově zvukově mnohem vyraznější/hlasitější.
Osobně se mi jejich zvukový projev (na mé base) líbí moc. To samozřejmě ale vůbec neznamená, že se bude líbit ještě někomu jinému ;-).
hola, zkoušeli jste už někdo víc ty half-flaty od dDadaria?
ahoj.
vcera som ich skusil natiahnut a na bezprazec a vysledok je trosku rozpacity ... zvuk je vyrazne tupy oproti klasickemu vinutiu, ale hlavne co sa mi na nich nepaci je ze moc neklzu (aspon pod mojimi) prstami a rychlo doladit ton na bezprazci je teda trosku problematicke.
dam tomu este sancu, doobjednal som aj Hacko rovnakeho typu, ale je mozne ze pojdu prec.
Co je plus je ze flazolety na nich zneju krasne
ale je mozne ze pojdu prec.
cital som na nete ze ludia maju s nimi podobny problem, ale ze sa casom "rozuhraju a rozklouzaji"
ale aj tak lutujem ze som nezobral Daddario Chromes
aj tak lutujem ze som nezobral Daddario Chromes
Absolutně nejlepší hlazenky. Pro mě osobně je to top. Nové krásně zvoní, po pár týdnech si sednou a jsou vintage. A jak psal:
Dunlop Flatwound Bass Strings MD-4. Na omak jsou příjemně hlaďoučké – hladší než např. D'Addario CHROMES ECB81
...mám zkušenost, že Chromy se hraním krásně samy vyhladí během relativně krátkého času.
Tak me napadlo - nechtel by nekdo zkusit vymenou Chromes 40ky?
Ja bych rad zkusil Chromes 45ky..
Mam je tam ctvrt roku, uchyceni na kobylce, tedy nezlomene...
Hm?
Tam som sa vcera nastval, dal dole tie halfroundy a kupil 5tkovu sadu chromes... maximalna spokojnost (fuck yeah!)
Jediny problem nastal ked som chcel natiahnut Hstrunu... ako tak som ju natlacil do drazky lenze struna je tak hruba ze sa nevedela ohnut na kamen tak aj pri natiahnuti bola akoby vo vzduchu... co vyriesilo pilnikovanie kobylky
Tak me napadlo - nechtel by nekdo zkusit vymenou Chromes 40ky?
Ja bych rad zkusil Chromes 45ky..
Mam je tam ctvrt roku, uchyceni na kobylce, tedy nezlomene...
Hm?
Na vyzkoušení ti můžu půjčit 50ky (ECB82). Zrovna je nemám na ničem natažené. Mám v úmyslu si je nechat, protože jsou fakt super, ale pokud chceš jen zkusit jak by ti šly do ruky a jak hrají, tak není problém.
Štěpán Axman napsal:Tak me napadlo - nechtel by nekdo zkusit vymenou Chromes 40ky?
Ja bych rad zkusil Chromes 45ky..
Mam je tam ctvrt roku, uchyceni na kobylce, tedy nezlomene...
Hm?Na vyzkoušení ti můžu půjčit 50ky (ECB82). Zrovna je nemám na ničem natažené. Mám v úmyslu si je nechat, protože jsou fakt super, ale pokud chceš jen zkusit jak by ti šly do ruky a jak hrají, tak není problém.
Krucis, to je ovsem velice velkorysa nabidka!
Rad ji vyuziju - na jake cislo Ti muzu zavolat a domluvit se?
A nechces zkusit zrovna ty 40ky?
Zejména struny D a G jsou při srovnání se stejnými strunami dříve natažených Elixírů pociťově zvukově mnohem vyraznější/hlasitější.
Pardon za lehké OT. Mám na Sq Dimension natažené Elixíry. Připadá mi, že struny G a D jsou zvukově slabší a nejde mi nějak vyrovnat poštelováním výšky snímače. Je možné, že by to byl opravdu problém Elixírů ? Do teď jsem si myslem, že je to problém basy, mých rukou a uší. Ale v muzice, kde SQ používám, tak na struny G a D šahám tak málo, že to až tak neřeším.
Šimi napsal:Štěpán Axman napsal:Tak me napadlo - nechtel by nekdo zkusit vymenou Chromes 40ky?
Ja bych rad zkusil Chromes 45ky..
Mam je tam ctvrt roku, uchyceni na kobylce, tedy nezlomene...
Hm?Na vyzkoušení ti můžu půjčit 50ky (ECB82). Zrovna je nemám na ničem natažené. Mám v úmyslu si je nechat, protože jsou fakt super, ale pokud chceš jen zkusit jak by ti šly do ruky a jak hrají, tak není problém.
Krucis, to je ovsem velice velkorysa nabidka!
Rad ji vyuziju - na jake cislo Ti muzu zavolat a domluvit se?
A nechces zkusit zrovna ty 40ky?
mam EBS cobalt 50ky , pre mna to bolo moc . boli raz natiahnute , pustim za vybornu cenu.
Štěpán Axman napsal:Šimi napsal:Štěpán Axman napsal:Tak me napadlo - nechtel by nekdo zkusit vymenou Chromes 40ky?
Ja bych rad zkusil Chromes 45ky..
Mam je tam ctvrt roku, uchyceni na kobylce, tedy nezlomene...
Hm?Na vyzkoušení ti můžu půjčit 50ky (ECB82). Zrovna je nemám na ničem natažené. Mám v úmyslu si je nechat, protože jsou fakt super, ale pokud chceš jen zkusit jak by ti šly do ruky a jak hrají, tak není problém.
Krucis, to je ovsem velice velkorysa nabidka!
Rad ji vyuziju - na jake cislo Ti muzu zavolat a domluvit se?
A nechces zkusit zrovna ty 40ky?mam EBS cobalt 50ky , pre mna to bolo moc . boli raz natiahnute , pustim za vybornu cenu.
Mám na prodej D-dario chromes 40ky, kdyby někdo chtěl za pár kaček - jen teda jsou už zakrácené na uchycení 2x2 proti sobě.
Chtěl bych se zkušenějších zeptat, který hlazenky mají podle vás nejlépe znějící strunu B? Zatím jsem měl všechny sady pouze na čtyřku, takže nemám zkušenost a rád bych si udělal přehled před koupí. Na TalkBassu hodně chválili Tomastiky a naopak (a k mému překvapení) celkem drbali jak Rotosoundy a Chromy. Jaký máte zkušenosti vy?
Stránky Předchozí 1 2 3 4 5 Další
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Baskytara.com » Efekty, krabičky, kabely, struny, ... » Flatwounds aneb hlazené struny alias hlazenky