Zdravím Vás basáci.
Nejsem častým přispívatelem tohoto fora, ale včerejší návštěva v Pardubicích u pana Hockeho mě inspirovala napsat pár slov.
Při příjezdu do firmy Hocke nás přivítal příjemný a velice ochotný pan inženýr.
Byli jsme dva, kteří jsme chtěli vyzkoušet aparatury. Kolega kytarista a já. Mně samozřejmě zajímaly zesilovače a bedny určené pro baskytaru. Již delší dobu zvažuji nákup nového zařízení jež přemění moje muzikantské snažení v konečný zvukový projev.
Svoji basičku jsem měl zapojenou do ledasčeho, počínaje jednoduchými levnými komby až po aparát s nápisem Messa.
Zde na fóru jsem přečetl vše, co se Hockeho aparátů týká. Přistupoval jsem tedy k těmto výrobkům s předsudkem, který jsem si sám ve svojí hlavě vytvořil. Tedy, hraje to zřejmě slušně a jistě lépe, než kolik to stojí.
Mistr mi ochotně vyhověl a mohl jsem si vyzkoušet jakoukoli kombinaci beden a zesilovačů.
První překvapení nastalo ihned, kdy jsem se zapojil do malé bedýnky se dvěma desítkama nad sebou. Zapojil jsem se vlastně do malého zesilovače na téhle bedýnce. Hutný pevný tón, spousta možností nastavení, kulatost, med, brilantní výšky, až po nasraný naprděný pevný zvuk a to jsem byl teprve u první kombinace.
Dál jsem se už vůbec nestačil divit a padal jsem na záda, zejména při kombinacích 4x10 a 1x15 palců. Skvěle hraje i bedna osazená 4x8 B§C Speakers.
Nejvíce mě nadchnul celolampový 130W zesilovač. Kdosi mi říkal, že celolampa je pro baskytaristu zbytečná rozežranost. Pro mně se stala po včerejšku Hockeho celolampa téměř nutností.
Nakonec jsem po mohutných sestavách prubnul malinké 100W kombíčko, které váží asi tak 11kg. Ten prcek hrál jek o život i když přece jen po takové excelentní hostině jedna desítka tolik nechutná. To malé kombo bych si vedle necitlivého bubeníka nepostavil, ale do klidnějších stylů ůplně v pohodě. Zvládá s přehledem Háčko a nemusím na korekcích ubírat žádné basy.
Po návštěvě u pana Ing.Hockeho jsem si vytvořil nový názor na jeho výrobky. Odcházel jsem jako omámenej a vím jistě jakou značku bude mít můj nový aparát.
Jestli se někomu zdá, že dělám jen reklamu a nesnažím se o nějaký vyvážený pohled na celý svět basové aparatury, pak se mu to nezdá a má pravdu. Píšu jen svůj nadšený subjektivní pocit,
Nakonec: Nikdy bych si nedovolil radit kolegovi, jaký aparát si má pořídit. Podle mně stojí zato vyzkoušet českého výrobce než se rozhodnu, co si pořídím.
Tomu, kdo to dočetl až sem, děkuji za trpěliost. talentless