201

Re: Co vy a vaše "studio"?

subroofer napsal:

legendární monitor Yamaha NS-10

no, legendární...legenda o nich vznikla, když někde Quincy Jones řekl, že na ně míchal Thriller...Yamaha toho pak beze zbytku marketingově využila

Basa prudí muziku smile

Share

202

jimmy napsal:
Ivo napsal:

na obyčejných bedýnkách Logitech se subwooferem, kde se nádherně odhalilo to nepříjemné bučení basů

Jo, na to jsou tyhle "herní" sestavy se subem dobré.

No, já tyhle spotřební levný 2.1 sestavy rád nemám, jednak tam jsou vždycky hodně pofiderní dělící frekvence a druhak na tom hraje blbě kde co včetně super nahrávek, na to, abych to bral jako vodítko tomu prostě moc nevěřím, ale netvrdím, že to tak nědo nemůže mít... smile

203 Naposledy upravil: woody (22. 04. 2013 16.13:14)

Ivo napsal:

A nakonec to vždycky stejnak ve studiu dopadne tak, že se shánějí ty největší sračky, aby se ukázalo, jestli je to i na tom schopný hrát...

to je princip masteringu ... udělat nahrávku tak, aby, pokud možno, hrála na všem ..
zmíněné Videoton (asi ty největší) mám doma ... inu, hi - fi ... to se v podstatě na muziku, na rock, vůbec nehodí ... cokoliv tam zní dobře, jinde nevyzní ... je to jak na podiu ... hi - fi zvuk fakt posluchače nepotěší ... to je tak na symfonie nebo dřevní blues ... woofer, co má synátor v autě je zas na hovno na ty symfonie nebo blues ... ale na hip hop a rap je super ...
jinak, se sluchátkama se nic namíchat nedá ... to je kravina ... už před třiceti lety se používaly spektrální analysery místnosti, kde se hrálo, měřily se resonance, dozvuk, a mix se nastavoval podle měřáku, ne podle sluchátek zvukaře ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)

Share

204

Ivo napsal:

A naopak, ten kdo poslouchá prdelí (vetšinou zvukaři-kytaristi)

sakra .. cokoli sem kdy nahraval delali zvukari-kytaristi big_smile ...

btw co mne docela zarari ze ze spousty 70 resp i naky 60 a 80.. je i na mizernejch bednickach slyset rozumne basa a na spouste novejch vytoonenejch je slyset velky kulovi ...  to bude tim ze tenkrat se nahrala basa tak jak hraje a ne jak ted ze se ji uriznou stredy a necha se tam jen anonymne amorfni duneni ...  btw prave zvuk oblibenej spoustou kytaristu.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

205

m3 napsal:

to bude tim ze tenkrat se nahrala basa tak jak hraje a ne jak ted ze se ji uriznou stredy a necha se tam jen anonymne amorfni duneni

to je dáno vkusem, ten se mění ... dneska se zase (odporuju ti) hraje středově, slap byl před 25 lety jinde ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)

Share

206

woody napsal:

to je princip masteringu ... udělat nahrávku tak, aby, pokud možno, hrála na všem ..

Hlavně mixu, dohánět něco frekvenčně na masteru je noční můra.

207

woody napsal:
m3 napsal:

to bude tim ze tenkrat se nahrala basa tak jak hraje a ne jak ted ze se ji uriznou stredy a necha se tam jen anonymne amorfni duneni

to je dáno vkusem, ten se mění ... dneska se zase (odporuju ti) hraje středově, slap byl před 25 lety jinde ....

To je z velký části daný aranží a mixem. Nepomáhá tomu ani agresivní nahulenej mastering posledních 10 let, ale takhle globálně je to myslím kravina. Ačkoli je zde značnej vývoj práce se zvukem, většina těžiště rockovýho zvuku je v 60 a 70 letech a je pořád dost kapel, který to uměj.

208

Když už tu máme tohle téma, tak by bylo hezký si poslat pár foteček z domácích koutků, ne?
Pochlubte se, kde tvoříte a co máte hezkýho kromě basiček...

Takhle to u mě vypadalo koncem roku:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/560855_422860744433869_290226830_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/536482_422860774433866_1455218886_n.jpg

A takhle asi rok až dva zpátky:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/430836_434910839895526_1045044587_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/326840_222090047844274_857655392_o.jpg

209 Naposledy upravil: Aidamos (23. 04. 2013 14.49:14)

To já to mám o dost skromnější...

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17orctk1c649nd918sm1jca12ik3.jpg

Reproduktory Genius SP-HF 1800a, mixák Behringer Xenyx 1002FX a dále velkomembránový kondenzátorový mikrofon Joemeek JM 37 (který není vidět, páč je v kufříku).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1

210

Však proč ne... Tyhle Geniusy prej hrajou docela dobře za ty prachy... Chvíli jsem o nich uvažoval na sekundární poslech, ale nakonec jsme vzal nějaký chrastítka od M-Audio.

211 Naposledy upravil: Aidamos (23. 04. 2013 14.43:56)

subroofer napsal:

Však proč ne... Tyhle Geniusy prej hrajou docela dobře za ty prachy...

To každopádně. Zajímavý jak jsem k nim přišel. Normálně stojí kolem litru a já je koupil (podotýkám úplně nový, nerozbalený) jako poslední kus za 250 Kč ve výprodeji jednoho e-shopu. Parádní kup.

212

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7270/7270271_ecadd2e0ef1cf7020384a9d2d2b895f3/images/IMG_5949.jpg?ver=0
akorát ještě přibyl Blofeld... monitorů niet, pouze Hercules 2.1...

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

213

hofa: Hezký, KORG mám rád, KAOSS bych někdy rád zkusil, teď mám na stole jinou legendu - microKORG... no, nix extra smile

214 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2014 22.05:46)

hofa napsal:

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7270/7270271_ecadd2e0ef1cf7020384a9d2d2b895f3/images/IMG_5949.jpg?ver=0
akorát ještě přibyl Blofeld... monitorů niet, pouze Hercules 2.1...

...moc hezký,..to mi nějak uniklo. smile Hofiku, můžu se na něco optat k tomu Korg Kaossilaotru?...myslel jsem SZ, ale optám se tady, třebas by to zrovna zajímalo i někoho dalšího. wink Jde mi o to,..už jsem skoro rozhodnutej si tuhle hračku pořídit,...projel sem si několikrát videa na Tuby,...a tak nějak jsem nenašel moc ukázek, kde by ty různé zvukové výtvory a rytmy vybočovaly z takových těch-teď to asi napíšu blbě,...techno a house rytmů k nějakým více živočišnějším funky tvarům s ne až tak psychadelickýma zvukama. smile Skoro všechna videa jsou spíše v tom "techno" duchu jak rytmem tak harmoniema a zvukama. Jde mi o to,..mám představu, že bych si tam vytvořil, či pustil nějaké jiné, spíše živočišnější funky rytmy, do toho si naloopoval nějaké třebas i další rytmický kudrlinky-co jsem viděl na Tuby,...a k tomu si vytvořil nějakou jasnou-trochu promyšlenějsí zvukovou harmonii-imitaci synťáků, nebo i dechů,...celou tu muziku si smíchal do sluchátek s basou a do toho si s tím hrál a improvizoval v rámci harmonijí které bych si vytvořil....? Dá se to tak nějak?...mám trochu reálnou představu proč si tuhle věcičku pořídit? Mám na blbnutí se smyčkama RC-50, ale ač používám zůzné efekty pro barvy zvuků, stále tvořím další smyčky a harmonie jen basou. Tak mám představu, že si na tomhle vytvořím jako podklad pro improvizivání něco trošku jiného-zajímavějšího a zábavnějšího. smile

Fender American Deluxe Jazz Bass V, Yamaha Attitude Custom (Billy Sheehan), čtyřkový Ibanez ATK, Squier VM Jazz Bass V se snímačema z USA deluxe, pětkovej bezpražec.
T.C.Electronic BG500W, BH250 1x12 250W, Pedalboard,...Octave MXR, Envelope Filter MXR, WAH Q Crybaby a další cajky. smile

Share

215

http://baskytara.com/img/m/703/t/p18moj54i0dej1t9f13fg12monoc3.jpg
tohle je aktuální verze smile

Matěji podle toho, co píšeš si nejsem jistý, že ten Kaossilator pro tebe bude to pravý... základní omezení je v tom, že to umí smyčky pouze v délce 16 taktů (a to pouze nad 101 bpm - pod tímto tempem pouze 8 taktů) a nedává to liché rytmy... v rámci těchto omezení pak buď můžeš používat vestavěné zvuky nebo loopovat externí audio... to co popisuješ je myslím už trochu za hranicí možností té mašinky, ale myslím, že vzhledem k tomu, že RC50 komunikuje přes midi, mohl bys je případně propojit a beat z Kaossilatoru zaloopovat v RC50 a pak tam v ní vrstvit další smyčky nahrané z Kaossilatoru (kvůli překonání omezení v délce loopu)... a pak by to skutečně šlo použít tak, jak potřebuješ... nebo pokud by ti nevadilo, že ti pojede z Kaossilatoru jen krátká smyčka bicích, tak to samozřejmě jde použít i pouze samostatně, jen pak se tam právě nedají dělat nějaký složitější (protože delší) harmonický postupy... to je taky důvod, proč jsou na youtube hlavně "techno" videa - tam ta krátká smyčka nevadí... takže pro tebe optimální postup - synchronizovat Kaossilator přes midi s RC50, v Kaossilatoru vytvořit základní beat (to jde docela snadno i bez využití přednahraných rytmických patternů, jelikož to má arpegiátor, který ti umožní sekat beaty přesně v tempu), ten pak v potřebné délce zaloopovat do RC50, v Kaossilatoru vytvořit nějaké ty melodické a harmonické srandy, opět podle potřeby (pokud nebude stačit délka smyčky v Kaossilatoru) zaloopovat do RC50 a tak postupovat dál až si vytvoříš potřebný podklad, do kterého si už pak můžeš jamovat jak chceš...

no a já to dělám podobně, akorát k tomu využívám ještě ten Korg Electribe, na kterém si můžu naprogramovat bicí mnohem delší (takže variabilnější) a s tím pak blbnu a v Kaossilatoru smyčkuju jen kratší úseky, k tomu pak živě přes Axiom hraju na synťáky a neskutečně se bavím... smile

kdybys k tomu ještě něco chtěl vědět, klidně se ptej, nevím, jestli jsem to vysvětlil dostatečně jasně...

be_fretless napsal:

Ten Akai je bubenická mašinka?

to je MPC500 - sapler a sekvencer, který může sloužit jako bubenická mašinka smile

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

216

A kde je počítač? a basa??? smile

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass

217

UR napsal:

kde je počítač?

na co? když potřebuju něco zaznamenat, nahraju to na mp3přehrávač smile

basa je v obýváku na stěně a k ní v polici malej mulťáček a looper smile když hraju na synťáky, tak nezvládám zároveň basu smile

218

hofa napsal:

..nevím, jestli jsem to vysvětlil dostatečně jasně...

...jj vysvětlil,..děkuji za vyčerpávající odpověď. wink

Fender American Deluxe Jazz Bass V, Yamaha Attitude Custom (Billy Sheehan), čtyřkový Ibanez ATK, Squier VM Jazz Bass V se snímačema z USA deluxe, pětkovej bezpražec.
T.C.Electronic BG500W, BH250 1x12 250W, Pedalboard,...Octave MXR, Envelope Filter MXR, WAH Q Crybaby a další cajky. smile

Share

219

Máte už někdo zkušenosti s těmito novými Alesis Elevate 5?

http://www.thomann.de/cz/alesis_elevate_5.htm

Shaním něco lepší k PC než PC bedny a pořád dumám zda je to dobrej krok nebo vyhozeny peníz.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10

Share

220

tak update aktuálního stavu... víc už se nevleze, maximálně možná ještě nějaké další Bastl Instrumenty smile

http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7270/7270271_ecadd2e0ef1cf7020384a9d2d2b895f3/images/2014-10-1114.23.34.jpg?ver=0

221

mašin jak ve strojírnách smile

AccugrooveFanclub #1

Share

222

jj, krásné (než až zas tak nové) stroje smile

223

HOFA - paráda smile

224

Co doporučíte jako pci zvukovku? Koukal jsem na thomanna, ale výběr je malý a ceny vysoký... Požadavky 1 vstup (linka), stereo výstup... Sem tam se budu chtít pohrabat v cubase...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)

225

SMETS napsal:

Co doporučíte jako pci zvukovku?

Tohle by Ti asi nestačilo, co? smile http://baskytara.com/topic15746