1 Naposledy upravil: Aidamos (01. 05. 2017 16.27:50)

Téma: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

TecAmp Puma 1000 a M 212

Rok výroby: 2011
Země původu: Německo
Koupeno: http://www.hudebnishop.cz/
Oficiální ceny v době objednání (červen 2011):
27.439 Kč = Puma 1000 (zesilovač)
19.212 Kč = M 212 (box)
1.221 Kč = PS1B Puma Soft Bag (obal na zesilovač)
1.347 Kč = CCM750 Cabinet Cover (obal na box)

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oopbk061h5ppo31jmbvnc1jht5.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oopbk0616an1l8u7en1m0r2rc6.jpg

Úvod

Německá firma TecAmp nedávno oslavila 25 let své existence a přestože není nijak extrémně známá, alespoň já jsem o ní donedávna nikdy neslyšel, tak se může pochlubit některými zvučnými jmény, zmíním alespoň dvě, Richard Bona a Ken Taylor. Více informací získáte na oficiálních stránkách http://www.tecamp.de.

Popis, konstrukce, parametry

TecAmp Puma 1000

Jedná se o digitální (class D) zesilovač o maximálním výkonu 1000 W do 4 Ohmů, potažmo 700 W do 8 Ohmů. Tento výkon je k dispozici jen v tzv. můstkovém zapojení, jinak je výkon 2x500 W do 2 Ohmů, případně 2x350 W do 4 Ohmů. Váha zesilovače je krásných 2,8 kg, rozměry jsou též příznivé a to šířka 27 cm, výška 8 cm a hloubka 25 cm. Šasí, jak se sluší a patří na drahý výrobek, je tvořeno bytelnými plechy. Nebudu zbytečně popisovat elegantní černo-stříbrný design zesilovače, stačí, když si prohlédnete následující fotky.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooomjhg7m2150urc61g2hdr8.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooomjhg1h17dlr1gfbjtn16a07.jpg

Uvnitř zesilovače je útulno jako v pokojíčku, snad elektrotechnici mezi vámi toto a přiložené fotky ocení. Výrobek je německý, původ většiny součástek netuším, nicméně ventilátor je každopádně Made in China, což by se při dnešní situaci ve světě dalo i předpokládat. Zdroj je spínaný. Ventilační otvory jsou na bocích a dochází tedy k plynulému proudění vzduchu do zesilovače a zase ven. Ventilátorek se ovšem rozběhne jen v případě potřeby, podle toho, jak to žhavíte. Většinou ho mívám tichý a nehybný. Občas se na půl minuty zapne a zase ztichne. Je fakt, že ze zesilovač vytěžuji limitně na 350 W.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooori991fso65710emb9b1532b.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooori999cf1l7om8k1v1ltq7c.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooori99qsf1fc8tmb1g5l1vvhd.jpg

Detailní fotografie předního a zadního panelu jsem integroval do jednoho obrázku:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooosq2q1g8013mj1dpo19hu1e78h.jpg

Ovládací prvky popíšu zleva doprava a nejprve začnu převážně horní řadou. Prvním potenciometrem hned vedle červené LEDky pro indikaci klipingu je Gain. Gain je poměrně dost citlivý, chce to s ním zacházet opatrně. Osobně se pohybuji v hodnotách do 1/2. Zesilovač (předzesilovač) lze lehce dostat do klipu. Toto je samozřejmě ovlivňováno i nastavením ekvalizéru. Na fóru je přímo téma věnované klipingu, zanechám tedy polemik, zda to vadí či ne, já osobně se na doporučení výrobce snažím provést nastavení tak, aby LEDka klipingu pokud možno vůbec nesvítila, maximálně spíš výjimečně problikla.

Dalším ovládacím prvkem je filtr Taste. Ve střední aretované poloze by zvuk baskytary neměl být nijak frekvenčně ovlivněn. Otáčením potenciometru Taste proti směru hodinových ručiček lehce ubývají basy, ale hlavně přibývají vyšší středy a výšky, v opačném směru přibývají basy a nižší středy, vyšší středy a výšky naopak mizí, zvuk se zahuhlává a stává se vhodný pro vintage styly a reggae.

Navazuje v černém poli sekce ekvalizéru začínající potenciometrem Lo, který je situován na 70 Hz se zdvihem a útlumem +/- 15 dB, následuje LoMid na 250 Hz s +/-12 dB, pak HiMid na 800 Hz též s +/-12, a nakonec ovladač Hi na 5 kHz s +/-15 dB. Všechny potenciometry počínaje Taste, konče Hi mají aretaci ve střední poloze. Ekvalizační sekce je doplněna přepínačem Bass Boost na 30Hz se zdvihem 12 dB a na druhé straně je podobně přepínač Hi Boost na 10 kHz také se zdvihem 12 dB.

Za ekvalizační sekcí je celková hlasitost reprezentovaná potenciometrem Master. Následují dva přepínače. První slouží jako Mute a výrobce jej doporučuje používat nejen např. při ladění nebo výměně nástroje, ale i při zapínání a vypínání zesilovače. Druhý přepínač Post umožňuje poslat z navazujícího XLR DI výstupu zvuk před nebo za korekcemi. Zapnutí všech dříve a dále jmenovaných přepínačů indikuje vysoce svítivá bílá dioda. K XLR výstupu mám též poznámku. Jedná se vlastně o tzv. plně transformovaný DI box. Plně transformovaný znamená, že je proveden pouze pasívními členy (bez napájení), a i z tohoto důvodu, pokud se nemýlím, zesilovač nikde nemá jinde obvyklý přepínač Ground Lift na odzemnění. Pro pochopení problematiky pasivního a aktivního direct boxu doporučuji článek na stránkách časopisu Music Store.

Druhá řada ovládacích prvků začíná jedním jackovým vstupem pro nástroj. To, zda se jedná o nástroj pasivní či aktivní lze navolit hned vedle umístěným přepínačem -10, který sílu signálu sníží, jak i z jeho názvu vyplývá, o 10 dB. Následuje ovladač Compressor svázaný s přepínačem Attack Time. Tento přepínač změní nástup kompresoru z 5 na 25 ms. Kompresor je velmi použitelný, ještě jsem se nesetkal s tak použitelným v zesilovači zabudovaným kompresorem. Dovedl bych si ho představit i jako můj jediný. Na hraní, kde nepotřebuji efekty, které mám v pedalboardu, a tedy s sebou pedalboard s mým hlavním lampovým kompresorem EHX Black Finger netahám, mi bohatě tento zabudovaný stačí. Za již popsanými přepínači v černé sekci ekvalizéru následuje potenciometr Line/Effect Mix. Tento potenciometr má dvojí funkci. Jak bude řečeno dále, na zadní straně je vstup např. na MP3 přehrávač, a tedy tento ovládací prvek nastavuje i hlasitost tohoto zdroje. Druhým způsobem užití je jako ovládač efektové smyčky. Otočení zcela doleva efektovou smyčku vyřadí. Otáčením doprava (po směru hodinových ručiček) přimícháváte efekt, smyčka tedy funguje jako paralelní. Ovšem při otočení zcela doprava se z ní stane smyčka sériová. Za tímto ovladačem je umístěn vstup na footswich označený jako Compressor/Mute a jak je již zřejmé z názvu, tímto footswichem, který není standardním příslušenstvím zesilovače, spínáte kompresor a mute.

Pak už zbývá jen hlavní kulatý kolébkový vypínač Power. Jeho zapnutím dojde k efektnímu rozsvícení loga TecAmp na čelním panelu. Jeho modrá barva je daná jednak modrým sklem (možná plexisklem, nekoukal jsem) a jednak třemi též modrými LEDkami jako zdroji světla.

Zadní strana zesilovače je též bohatě vybavena. Opět popíšu zleva doprava. Pod přepínačem napájení 230/115 V je schránka s pojistkou a hlavně konektor na přívodní kabel. Následují sekce koncového zesilovače Channel A a Channel B s ovladači výstupní hlasitosti a kombinovanými speakon/jack výstupy. Kanál B je ještě navíc doplněn přepínačem SUB umožňujícím uříznout frekvence nad 200 Hz, přičemž se navíc zvýší úroveň tohoto kanálu o 12 dB. Další sekcí je výstup pro můstkové zapojení s přepínačem aktivace tohoto režimu. Pak je tam 3,5 mm jack výstup na sluchátka a stejně tak 3,5 mm vstup na např. již zmiňovaný MP3 přehrávač. Zvláště vstup Aux In jsem již mnohokrát použil. Dále pokračujeme vstupem a výstupem efektové smyčky, přičemž vstup Return může sloužit i jako Line In, kdy zařízení použijeme jen jako koncový zesilovač, nebo do tohoto vstupu můžeme připojit i další nástroj, samozřejmě v obou případech dojde k připojení až za korekcemi. Posledními zdířkami jsou Line Out a Tuner, čili výstup na ladičku.

TecAmp M 212

Box má výkon 600 W, 4 Ohmy a je osazen dvěma 12" reproduktory s neodymovými magnety a též neodymovou hornou. Dalšími parametry boxu je citlivost 102 dB, frekvenční rozsah 36 Hz až 19 kHz, váha 20 kg, rozměry jsou následující: šířka 54 cm, výška 75 cm, hloubka 41 cm. Box je vyroben z 15 mm silné překližky z italského topolu a je potažen černou koženkou. Přední mříž je vyrobena z perforovaného černě práškově lakovaného plechu a je po stranách doplněna ozdobnými kovovými lesklými lištami. Bassreflex je situovaný na přední straně boxu. Ucha jsou značně netradičního tvaru a lze je vlastně chytit kdekoli. Úchyty jsou ergonomicky tvarované a nejvhodnější jsou právě pro přenášení jednou osobou. Ve dvou už to moc pohodlné není, nicméně stejně si bednu i s ohledem na její nízkou váhu vždy přenáším sám. V jednom z uch je opět netradičně umístěn přepínač ovládání horny. Polohy umožňují 5 různých nastavení ve dvou režimech (Soft Attack a Hard Attack) plus úplné vypnutí horny, jak je vidět i z dalšího obrázku.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oooueknvko1hk41p4hg6k41pj.jpg

Na zadní straně boxu už jsou jen sdružené speakon/jack vstupy a označení boxu na kovové destičce.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooov7fn16gr67j1g12h2oui7l.jpg

Na spodní straně boxu jsou čtyři gumové kulaté stavěcí nožičky. Všechny rohy boxu jsou chráněny kovovými plechy.

Když jsem sundal ochrannou mříž, zjistil jsem, že celá ozvučnice, na které jsou reproduktory přichycené dokonce imbus šrouby, tedy ne obvyklými křížovými šrouby, je potažená měkkou textilií. Takto box vypadá bez oné mříže:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooovrvv1dm7dgtjas1hia1ea5n.jpg

Vertikální bassreflex je v neobvyklém podlouhlém tvaru. Box umí opravdu pěkně funět.

Pohled na repro otvorem pro madlo:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oop0mh917i3int9qn7s6udp.jpg

Zadní vnitřní stěna boxu je vytlumena molitanem. To, co tam dále vidíte, je připojení speakon konektorů.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oop1c6c1k604121q1c2m1cjgr.jpg

Obaly

K zesilovači i boxu jsem pořídil originální obaly. Oba obaly jsou perfektně zpracovány. Oba jsou navíc polstrované.  Obal na box má částečně odnímatelnou přední stranu. Po stranách přední strany jsou zipy, které umožňují tuto přední stranu zvednout. Snad je to pro snadnější nasazování (zadní strana toto neumožňuje), nicméně tohoto nevyužívám a nasazuji a sundávám obal klasickým svislým posunem. Na zadní straně jsou dále textilní gumičky pro zaháknutí obalu za stavěcí nožičky.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oool91s1h061uc71jht1vjl1k743.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oool91t4401uol1aq48enbm64.jpg

Obal na zesilovač má odnímatelnou (odklopnou) přední i zadní stranu. Navíc má po stranách a nahoře průduchy ze speciální síťoviny, takže lze zesilovač používat uvnitř obalu, což z pohodlnosti hlavně na zkouškách i dělám. Prostě odklopím uši, přetočím je pod spodní stranu, zapojím kabely a hraju. Tyto uši jsou vypolstrovány speciálně tlustou pěnou, která mi spíš připadá jako gelová výplň, a možná to tak i bude, a ať tak nebo tak, každopádně poskytuje maximální ochranu ovládacím prvkům. Bag má samozřejmě i popruh pro nošení přes rameno.

Odklopená čelní strana obalu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oop4lk61gbimjm1mml1gs5d58u.jpg

Odklopená a podložená čelní strana obalu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oopadhr17aj19ve1e6mvs8ur3.jpg

Zesilovač v provozním stavu na boxu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p19grhg5fi1ku158g19p18j781t4.jpg

Zvuk

Jeden z nejčistších zesilovačů, které jsem měl možnost poznat. Tato čistota samozřejmě nemusí každému vyhovovat. Díky tomu je zesilovač řekl bych i hodně citlivý na kvalitu nástroje. Co vleze dovnitř, to vyleze ven. Nějak znečistit zvuk lze jen částečně filtrem Taste, jinak samozřejmě je potřeba tu víc, tu méně zasáhnout do ekvalizéru. Každopádně Music Man zní jako Music Man, MTD zní... no prostě jinak než MusicMan. Do tohoto mixu vlivů nám ještě vstupuje box. Box TecAmp M 212 má dostatek hlubokých basů, na čemž se podílí i dvanáctipalcové reproduktory. Ale už to přece jen nejsou desítky, takže musím přitlačit trochu víc na vyšších středech, ale za tu měkkost dvanáctek to vážně stojí. Kdyby někdo chtěl poznamenat, že to je tím, že můj StingRay je dvoupásmový a tedy mu chybí středy, tak namítnu, že MTD má třípásmovou aktivku a nastavení pro něj používám stejné. Horna nešumí a dodá potřebné frekvence dle chuti v pěti různých nastaveních. Co se týká výkonu, tak si většinou nestěžuji, zpravidla master nedávám za půlku s nastavením gainu též před půlkou. Bohužel začali dělat tento zesilovač 2x500 W do 2 Ohmů, minulá verze to dokázala do 4 Ohmů a tedy využiju v boxu "jen" 350 W, ale už se mi stalo, že mi to bylo málo, a tedy další box by se mi občas asi hodil.

Zvukové ukázky naleznete ZDE.

Spolehlivost, životnost

Aparát mám krátce (cca půl roku), zatím absolutně bez problémů. Co jsem se bavil s oficiálním dovozcem do ČR, tak zatím neměli jedinou reklamaci, holt asi ona pověstná německá kvalita, tak jen doufám, že to bude platit i u těchto kousků, protože s tímto aparátem hodlám dlouho vydržet, maximálně přikoupím další box. S touto vizí jsem i dvoukanálový 1000 wattový zesilovač kupoval.

Hodnocení

Vynikající ultračistý zesilovač, lehká konstrukce, výkonný lehký box rozumných rozměrů a v jejich spojení i výborný zvuk a dostatečný výkon.

Poznámky

K zesilovači se dodávají jako součást rackové uši z lehké slitiny (asi hliník).

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oope0ba1i061pcblbh1soq1vtj3.jpg

Tyto uši mi zapomněli dodat. Když jsem se připomněl, tak mi TecAmp poslal jako omluvu dvě samolepky (čert je vem), ale hlavně speciální protiskluzovou podložku. Když totiž holý zesilovač, tedy bez obalu, položíte na reprobox, tak při vyšší hlasitosti se po boxu vlivem vibracím posouvá, a musíte ho hlídat aby vám nesletěl. Toto je asi největší nevýhoda digitálních zesilovačů způsobená jejich nízkou váhou. Nicméně s touto podložkou, případně se zesilovačem v obalu s překlopenýma ušima toto nehrozí. Podložka se pohodlně složená vejde do kapsy na obalu zesilovače a je tedy v případě potřeby po ruce.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p19grhg5fh1euu1n0t1v4i1tdnakc3.jpg

Můžete narazit i na starší řadu zesilovače Puma 1000. Má můstkový výkon 1000 W do 8 Ohmů a jinak 2x500 W do 4 Ohmů. Poznáte ji podle chromově lesklých přepínačů na čelním panelu. Moje nová verze je má černé. Starší verze taky nemá výstup na sluchátka a vstup na MP3 přehrávač a také nemá plně transformovaný DI výstup. Podobně je to i s verzí Puma 500 (300), navíc ty starší verze mají stejný rozměr jako Puma 1000, novější verze mají zhruba poloviční výšku.

Stará a nová verze TecAmp Puma 500

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oopfn1v1v7hffa1pv9bj1t5u6.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17oopfn1v81a15nt1q7em67ve35.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

2

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Mám Tecamp Puma 500 1U a nemůžu si ji vynachválit.. jen k němu nedělají tu pěknou tašku :-(

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

3

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

No paráda, ale peňez hodně. Co stojí ta Puma 500? Ta by stačila asi. Jinak pro mě by to  byl super stroj pro čisté zesílení již "předkurveného" signálu (nějaká krable / POD). Těším se někde na to někde na srazu  smile

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass
0 xLajků:

4

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

UR napsal:

Co stojí ta Puma 500?

V květnovém ceníku 18.310,- Kč včetně DPH, ale co vím, tak ceny šly ještě nahoru. Nevím o kolik, ale můžu to zjistit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

5

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Hmm, to není zlé, zajímalo mě to orientačně. Dík  wink

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass
0 xLajků:

6

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

já ji koupil novou za 15.000. Nějaké hudebniny v Chomutově - vyvěsili to ne ebay jako "zaváděcí cenu"

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

7

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

FilipBass napsal:

Nějaké hudebniny v Chomutově

To je Vysocký. On je ten oficiální distributor pro ČR, respektive to má napsaný kdo ví proč na svou ženu: http://www.tec-amp.com/index.php?id=169 (stránky obchodu bohužel nemá).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

8

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

pěkný obaly za dobrý ceny jinak zbytek.... to příde hrozně drahý big_smile (ano vím je to Germánskej výrobek atd.)
Moc se mi upřímně nelíbí to přepínán bridge modu, takovejhle čudlík při takovýhle funkci...imho by ten typ přepínadla použitý na voltage bylo daleko vhodnější.

Zesík vypadá dobře, i když samozřejmě v týhle cenový relaci je taková konkurence, že musí hrát dobře cokoliv.

Aidamos napsal:

že mi to bylo málo

tohle je velká škoda obvzláště s boxem s takovou citlivostí...ještě když hraješ takovej oddech (resp hraješ proti kombům), takovejhle box s 350W musí uhrát snad vše normální wink


OT:

Aidamos napsal:

a tedy mu chybí středy, tak namítnu,

tak mu namítni, že stejně ty pásma zabíraj tak divně že to nedělá uplný V

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Kubš napsal:

pěkný obaly za dobrý ceny jinak zbytek.... to příde hrozně drahý

Já měl naštěstí významnou slevu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Kubš (28. 11. 2011 22.10:45)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Aidamos napsal:

Já měl naštěstí významnou slevu.

no hele poklud to sou ceníkový ceny co si uvedl (MOC) tak to co uvádíš není sleva nýbrž běžná prodejní cena...jinak bys US STD kupoval za nákej 40tis a kdybvys to měl za těch normálních 30tis jako výrazně slevněný wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Aidamos (28. 11. 2011 22.52:46)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Kubš napsal:

no hele poklud to sou ceníkový ceny co si uvedl (MOC) tak to co uvádíš není sleva nýbrž běžná prodejní cena

No, v tomto případě to tak není. Kdybych to kupoval od oficiálního distributora (viz výše) napřímo, tak to stálo jak uvádím. Tu slevu jsem měl hlavně ze známosti. Prostě když jsem to poptával, tak jsem počítal s tím, že si pro to z Liberce do toho Chomutova pojedu. Jenže prodejce mi sdělil, že pro ně TecAmp v Liberci dělá Zdeněk Roudnický (viz odkaz u koupeno), čili můj kamarád, a jestli chci, že to můžu koupit klidně tam. Čili proč se hnát do Chomutova, když to tu mám přímo pod nosem. No a ten mi udělal cenu. Abych řekl všechno, tak když se podíváš na jeho stránky a dáš s vyhledat TecAmp, tak i tam uvidíš takové ty obvykle v e-shopech uváděné slevy vůči MOC. Já to měl ještě nespecifikovaně víc, přestože i tyto slevy jsou myslím zajímavé. Prostě se vyplatí být dobrým zákazníkem. Koneckonců i Kytary.cz nebo Audiotek vydávají takové ty zákaznické karty s procentní slevou, ne? Bez karty platíš normální e-shopovou cenu. A jinak taková ta klasická MOC je stejně jen maloobchodní doporučená cena daná výrobcem (dovozcem). Koukni třeba na foťáky. Když je foťák novinka, tak stojí třeba 25 tisíc a na za rok ho prodávají za 13 a furt uvádí slevu z těch 25ti.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

12

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Aidamos napsal:
Kubš napsal:

no hele poklud to sou ceníkový ceny co si uvedl (MOC) tak to co uvádíš není sleva nýbrž běžná prodejní cena

No, v tomto případě to tak není. Kdybych to kupoval od oficiálního distributora (viz výše) napřímo, tak to stálo jak uvádím. Tu slevu jsem měl hlavně ze známosti. Prostě když jsem to poptával, tak jsem počítal s tím, že si pro to z Liberce do toho Chomutova pojedu. Jenže prodejce mi sdělil, že pro ně TecAmp v Liberci dělá Zdeněk Roudnický (viz odkaz u koupeno), čili můj kamarád, a jestli chci, že to můžu koupit klidně tam. Čili proč se hnát do Chomutova, když to tu mám přímo pod nosem. No a ten mi udělal cenu. Abych řekl všechno, tak když se podíváš na jeho stránky a dáš s vyhledat TecAmp, tak i tam uvidíš takové ty obvykle v e-shopech uváděné slevy vůči MOC. Já to měl ještě nespecifikovaně víc, přestože i tyto slevy jsou myslím zajímavé. Prostě se vyplatí být dobrým zákazníkem. Koneckonců i Kytary.cz nebo Audiotek vydávají takové ty zákaznické karty s procentní slevou, ne? Bez karty platíš normální e-shopovou cenu. A jinak taková ta klasická MOC je stejně jen maloobchodní doporučená cena daná výrobcem (dovozcem). Koukni třeba na foťáky. Když je foťák novinka, tak stojí třeba 25 tisíc a na za rok ho prodávají za 13 a furt uvádí slevu z těch 25ti.

Tak to me poucovat o cenach nemusis;) Ja tak nejak dost dobre tusim, kolik si prodejce dovoli jit dolu (obzvlaste u veci, ktery sou prakticky na hranici lezaku - TecAmp v Liberci skutecne lezak bude;) a bude i v Praze)
Fotakovej priklad je akorat vychcanost prodejcu wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

13

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

jo jinak si myslím že sem patří zcela určitě tohle video
http://www.youtube.com/watch?v=ZBb7EkCY-X8

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

no ale ta kvalita zvuku je strašná  hmm

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass
0 xLajků:

15

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

UR napsal:

no ale ta kvalita zvuku je strašná  hmm

URe? Co bys chtel vic smile dyt to je na youtube naprostej nadstandard, bedna snimana mikrofonem, ktery je pro to urcen;) (pokud neposlouchas na mobilu kde YT zrejme komprimuje audio stejne jako video)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Né, já jsem myslel kvalitu mp3jky v tom videu. Ale sem šiša - nedal jsem si HD  roll
Ale i tak to poslochám a ty výšky jsou takovýrozplizlý jak u špatný mp3 tak 64ky  hmm

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass
0 xLajků:

17

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Tak on slapuje na pasiv jazz wink tam naky millerovsky steroidy na vyskach nebudou;) mozna i trosku pusobi kompresor...

Z toho videa na me ta hlava pusobi tak nejak "jako jo, ale existujou osobitejsi zesiky a v pripade honu za neutralitou je konkurence zatracene silna"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Aidamos (29. 11. 2011 12.40:08)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Kubš napsal:

jo jinak si myslím že sem patří zcela určitě tohle video

UR napsal:

no ale ta kvalita zvuku je strašná

Proto jsem to sem nedával. Mně to hraje o dost líp. Tohle fakt není měřítko. A jinak je to ta předchozí veze, jak jsem psal v poznámkách v recenzi, s chromovanými přepínači (zvuk by samozřejmě měl být stejný, u nové verze se měnila jen ohmáž a doplňky jako sluchátkovej výstup, aux in, DI atd.).

P.S.: Zkusím snímnout příští týden apec taky kvalitním makrofónem a hodím to sem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: FilipBass (29. 11. 2011 12.54:28)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

na tom zesilovači je super, že lze připojit jiný preamp a mít tak dvoukanálový aparát (aktivní jsou oba vstupy najednou).  např. pro kombinaci kontrabas, basa..

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Kubš (29. 11. 2011 13.31:37)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Aidamos napsal:
Kubš napsal:

jo jinak si myslím že sem patří zcela určitě tohle video

UR napsal:

no ale ta kvalita zvuku je strašná

Proto jsem to sem nedával. Mně to hraje o dost líp. Tohle fakt není měřítko. A jinak je to ta předchozí veze, jak jsem psal v poznámkách v recenzi, s chromovanými přepínači (zvuk by samozřejmě měl být stejný, u nové verze se měnila jen ohmáž a doplňky jako sluchátkovej výstup, aux in, DI atd.).

P.S.: Zkusím snímnout příští týden apec taky kvalitním makrofónem a hodím to sem.

Ja teda nevim, mne to pride uplne v pohode. To ze to nehraje jako nazivo - to je asi jasny - ono jaksi dost tezko prenest vsechno co slysis nazivo pres mikrak, na druhou stranu lepsi zpusob neexistuje a pokud budu porovnavat ze stejny startovni cary....ja bych si hlavu nelamal - proste to je zvuk sejmutyho aparatu smile mne to taky nehraje tak super jak Tony Kanalovi wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Kubš napsal:

Tony Kanalovi wink

pac Kanal byl cernej a skinhead big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Doplnil jsem detailní fotky zesilovače v obalu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

23

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Aidamos napsal:

Doplnil jsem detailní fotky zesilovače v obalu.

to je v podstate to sami co ten markovej futral. jenom ten ma tu vyhodu ze ma na tom uchu suchace a a se nalepit na box smile a este ma diry na vyfuky akorat tak sikovne ze se tam da provliknout kabel .. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

24

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

m3 napsal:

ten ma tu vyhodu ze ma na tom uchu suchace a a se nalepit na box

TecAmpácký boxy mají místo koberce koženku, takže by sucháč byl k prdu. Ale ten vnitřní povrch toho deklu má poměrně dobrej prostiskluzovej povrch taky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: Aidamos (22. 04. 2013 13.56:38)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Doplnil jsem do recenze fotku boxu bez mříže a další zjištění související s jejím odendáním.

http://baskytara.com/img/m/2556/p17ooovrvv1dm7dgtjas1hia1ea5n.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

26

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Zkus to nafoit zevnitř ať jdou vidět repráky co tam jsou i zezadu. Odšroubuj boční madlo a šup tam s foťákem smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Ampeg SVT-410HLF+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Aidamos (22. 04. 2013 13.55:43)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Jestli z toho něco poznáš.... (označení na něm není).

http://baskytara.com/img/m/2556/p17oop0mh917i3int9qn7s6udp.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

28

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Docela pěkná porovnávačka eSkových TecAmp boxů s Pumou 1000:

http://www.youtube.com/watch?v=izdZq9zgfIg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

29

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

pěkně!

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass
0 xLajků:

30

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

TecAmp začal dělat nový design boxů s označením Classic. Upřímně řečeno, jsem rád, že mám původní verzi s mříží a lištami po stranách. Jak kvůli ochraně, tak kvůli vzhledu. Vlevo nový, vpravo starý design:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooqml52j4r1q67mi61k751dnt7.jpg

Co se mi ale líbí, je drobné vylepšení ucha pro aretaci kabelu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooqo9nc1k0816ka1c84vujdrg9.jpg

Dále mají relativně jednoduše vyřešenou lištu pro lepší aretaci všech typů TecAmp zesilovačů na boxu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17ooqpv1v10c01a3f1mabpe2lkb.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

31

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Zajímavá zvuková ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=ndPVQF3khxg&hd=1

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

32

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

....neviem kam s tym tak sa opytam tu a pripadne to presunte inam smile

Vcera na skuske sa mi s Pumou stala zaujimava vec - mal som gain a aj master asi na 55% ... na base som mal asi na 20% vyhuleny aktiv (Bas , vysky) a pocas hrania sa mi stalo asi 2x ze sa zosilovac "restartoval" .... vypol a potom hned naskocil.
Clip som si vsimol par krat ale nic trvale, len sem a tam, myslel som ze je to v pohode , hlavne ked som mal volume reativne v norme.
gain som potom stiahol pol 50% a uz to nerobilo, alebo som si toho aspon nevsimol.


v base mam aktivne snimace a aj aktivnu el., cize je to napajane dvoma 9V baterkami.
myslite ze to bude problem ? ... je signal moc silny ?

P.k.Guitars no.1                 ¤                             
ĎezZ B. ◘ Apollo 11          ¤                           
Cthulhu  Wick                    ¤   
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Aidamos (18. 09. 2015 19.31:25)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

FunkyMonk napsal:

gain a aj master asi na 55%

To muselo být peklo! Gain dávám tak na 1/3 až 1/2, ale taky mám předřazený kompresor, případně clipping rovněž umravňuju vestavěným kompresorem. Hlasitost nedávám nikdy za 1/2, spíš taky jedu na 1/3 a to mám tu novější verzi, která těch 500 W dá až do 2 Ohmů, čili jelikož mám 4 Ohmovou bednu, tak tam jde max. 350 W. Ty máš, co vím, tu starší vezi, která dává do 4 Ohmů plných 500 W. Každopádně Ti doporučím držet se toho, co jsi udělal, tedy stáhnout Gain. Případné problikávání redukuj kompresorem. Stačí ho dát fakt jen malinko, jen aby to clipování zmizelo, tak jak doporučují i v manuálu.

Ono samozřejmě i záleží na síle signálu z nástroje, a můj StingRay má dost silnej signál, každopádně ten útlumový pad -10dB nepoužívám, ten zvuk mi pak i s vyhuleným Gainem přijde takovej nijakej, bez energie.

FunkyMonk napsal:

sa zosilovac "restartoval" .... vypol a potom hned naskocil

To vážně vypadá na vestavěnou ochranu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

34

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

Aidamos napsal:

Ty máš, co vím, tu starší vezi, která dává do 4 Ohmů plných 500 W.

nie nie,
praveze ja mam Pumu 350. 350W do 4 ohm ... a pouzivam dve 400W 8ohm bedne .. cize aj tak kazda hra na 175W
ono to zas take peklo teda neni, k bicim akurat ...

uvime ako to bude robit ale ten gain davat viac nebudem a radsej dam viac na EQ a master ...
moja hlava bohuzial compresor nema.

P.k.Guitars no.1                 ¤                             
ĎezZ B. ◘ Apollo 11          ¤                           
Cthulhu  Wick                    ¤   
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410
0 xLajků:

35 Naposledy upravil: Aidamos (18. 09. 2015 20.32:29)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

FunkyMonk napsal:

praveze ja mam Pumu 350

Aha, spletl jsem si Tě s Duffym.

FunkyMonk napsal:

moja hlava bohuzial compresor nema

To nemá. Dobré nějaký použít wink

FunkyMonk napsal:

ten gain davat viac nebudem a radsej dam viac na EQ a master

+666

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

36

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

..já dneska použil pumu jen jako koncák, dávám před to jiný preamp.. zajímavá alternativa..

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

37

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

FilipBass napsal:

..já dneska použil pumu jen jako koncák, dávám před to jiný preamp.. zajímavá alternativa..

Taky jsem to zkusil. Mám Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe a s ním je to taky velmi použitelné, ale nakonec to stejně cpu do klasického nástrojového vstupu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

38

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

..mě u Pumy začíná chybět lampa.. :-)

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

39

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

FilipBass napsal:

..mě u Pumy začíná chybět lampa.. :-)

Já mám lampovej kompresor a navíc mi tu špínu mě dělá Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe. Sice teď budu trochu OT, ale tohle je nádherná věcička s lampičkama: http://www.gp-lightstone.de/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: FilipBass (19. 09. 2015 11.08:40)

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

To vypadá skvěle.. Já používám Summit Audio TD100 (+fodera preamp). Je to taky půlrack, tak to s Pumou i dobře vypadá..

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

41

Re: TecAmp Puma 1000 (zesilovač) a M 212 (box)

super aparáty to musim potvrdit na to, že to jsou Class D tak super, pokud to porovnám s jinejma D jako GK, Aguilar, Eden, ..., které jsme měl tak TecAmp jasně vede, jinak v dal jsme do inzerce TecAmpa BlackJack 700 CL tak jukněte. J

Läkland only
GK, Mesa, Ampeg klasika
0 xLajků: