1 Naposledy upravil: Aidamos (28. 02. 2017 16.50:54)

Téma: Pedalboard WARWICK RockCase RC 23120 B

Pedalboard WARWICK RockCase RC 23120 B

Rok výroby: 2009
Země původu: Čína
Cena: 5 530,- Kč
Koupeno: Audiotek

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17rg6vst9qd79er1i4q1b0f1jjn3.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17rg7ddcu1jfv4caa0ll8rke93.jpg

Popis

Jsem spíš příznivcem přirozeného zvuku nástroje, ale krabičky už se mi nějak nahromadily (viz foto výše), a tak mě přestalo bavit neustálé drátování před a po hraní a balení do dvou menších kufrů a jejich přenášení. Vyřešil jsem to koupí šikovné věcičky, o které vám něco povím.

Jedná se o efektový pedalboard ve formátu leteckého pouzdra (kufru) s integrovaným síťový napájením s maximálním odběrem 400 mA a s připojením krabiček v počtu 5 x 9V a 1 x 12V stejnosměrného napětí. Napájecí kabely jsou součástí dodávky a dokonce umožňují změnu polarity otočením jednoho konce konektoru. Panel pedalboardu dále obsahuje 2 paralelní smyčky s přípojením na klasický jack. Odnímatelné víko s bytelnými otočnými zámky je uvnitř vystláno pěnovým (molitanovým) polstrováním a celý pedalboard je vyroben z překližky silné 8 mm potažené černým plastovým otěruvzdorným povrchem. Pro přenášení slouží pohodlné pružinové ucho v průhledné relativně silnostěnné trubce z měkkého plastu. V každém z osmi rohů je velký chromovaný kryt, stejně tak všechny hrany jsou opatřeny hliníkovými lištami. Vnější rozměry jsou 74 x 45,5 x 20,5 cm. Rozměry udávám obrysové, tedy maximální přes rohy (k rozměru 45,5 cm je potřeba ještě připočíst rozměr ucha). Vnitřní plocha pro umístění krabiček je 70 x 34 cm a výška krabiček může dosahovat 10 cm. Plocha je polepena suchým zipem s tzv. smyčkami a jako protikus jsou dodávány dva pásy suchého zipu s tzv. háčky a samozřejmě jsou tyto pásy na rubové straně opatřeny lepící vrtvou pro přilepení ke spodní straně efektových krabiček. Doporučuji pro lepší přilnavost pokrýt co největší plochu spodku krabičky, čili dělat pásky na krabičky co nejdelší.

Životnost

Díky opravdové bytelnosti předpokládám životnost ohromnou, že jsem si dovolil po týdnu od zakoupení provést nevratné změny způsobující ztrátu nároku na záruku.

Můj šikovný kamarád elektrotechnik mi předělal víceméně celé napájení pedalboardu. Mám totiž lampový kompresor Electro-Harmonix Black Finger, který zde také recenzuji, a ten potřebuje sice dostupných 12 V, ale vezme si celý 1 A a navíc střídavého napětí. Dostupných 400 mA, navíc stejnosměrně, je tedy zcela nepoužitelných. Takže mi kamarád do panelu zabudoval další (stejnosměrný) transformátor 12 V, 1 A. Bylo také potřeba oddělit spojenou zem mezi větví 9 V stejnosměrných a 12 V střídavých. To se provedlo proškrábáním příslušných spojů na destičce tištěného spoje. Nyní u mě panuje velká spokojenost, netahám s sebou žádné adaptéry a všechno funguje téměř bez práce.

Hodnocení

Prostě funkční, elegantní, pohodlné, bytelné. Co víc? Dobře, tak tedy víc. Kromě krabiček se do pedalboardu vejdou např. všechny další obvykle potřebné kabely, prodlužovačka, mikrofon, náhradní AC/DC adaptér a dávám tam i stojan na nástroj.

Poznámka

Když mně zásilka byla doručena, byl jsem trochu zaskočen tím, jak je to velká bedna. Ale co, říkal jsem si, určitě je to obalené klasickými polystyrénovými vycpávkami. Rozdělal jsem obyčejnou běžnou papírovou krabici a vytáhl z ní další papírovou krabici, nyní už lesklou a potištěnou. To už mě opravdu pomalu přecházel smích a čul jsem nějaký podraz. Taky že jo. Žádné polystyrénové vycpávky se nekonaly. Je to prostě velké. A to jako že dost. Stál jsem nad tím a říkal si: "Já jsem takovej magor! Co jsem si to objednal?" Ono to totiž na obrázkách tak velké nevypadá, takže upalujte pro metr a natáhněte si ho, než si to objednáte. Když jsem pak ale pedalboard naplnil krabičkami a představil si, že si třeba ještě jednu dvě koupím, tak abych pomalu přemýšlel nad tím, jak je tam uspořádám, protože mi zas tak moc místa nezbylo, jak ostatně můžete vidět na přiloženém obrázku. Takže zdání ohromnosti vás poleká jen na první dojem, pak už to jde. Warwick dělá samozřejmě i menší (levnější) pedalboardy a pak ještě jeden opravdu jen o malinko větší a zároveň dokonce levnější než mám já, a to celohliníkový Warwick RC23020A, ovšem ten již nemá napájecí a propojovací panel, ale není problém na jeho plochu přichytit sucháčem i napájecího psa (rozpětku či něco podobného) a krabičky napájet z jednoho klasického 9V adaptéru, který mívá 300 mA, což je dostatečné pro několik zároveň napájených krabiček. Krabičky od firmy Boss mívají odběr cca 10 až 30 mA, takže si spočítejte kolik byste jich potřebovali pro pořádné zatížení takovéhoto zdroje (rezerva je samozřejmě dobrá, při větším zatížení by se zdroj mohl hřát).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: