1 Naposledy upravil: Aidamos (13. 07. 2021 15.21:45)

Téma: Boss WL-60

Boss WL-60

Rok výroby: 2020
Země původu: Malajsie
Cena: 6.700,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9aa1mcv1vv51r7o1f78nl93.jpg

Popis, parametry, konstrukce

Jedná se o digitální nástrojovou vysílačku s přenosem na frekvenci 2,4 GHz, tedy jako Wi-Fi. Na obrázcích působí bytelně a poctivě, ale je to v zásadě na první reálný pohled taková plastová křapka, co skoro nic neváží. Nicméně je to plast odolný (ABS), řekl bych, že něco vydrží. Do nedávna jsem používal vysílačku podobného ražení a v podobné cenové relaci, téměř až legendární Line 6 Relay G30 (minirecenze), se kterou si občas dovolím srovnávat. Ta na mě působila v zásadě podobně. Zde alespoň orientační obrázek pro srovnání.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9acp7b1d8mceo4nb313e.jpg

Přijímač (receiver) lze kromě adaptéru, který bohužel není na rozdíl od Line 6 Relay G30 součástí balení, napájet i dvojicí AA tužkových baterií, pro které je připravená kapsa se zaklapávacími dvířky na spodní straně krabičky. Výdrž by měla být 10 hodin. Nevím, netestoval jsem to a ani se nechystám, přijímač mám pevně uchycený v pedalboardu a napájím ho 9 V z multizdroje. Dobré je, že díky odbočenému napájecímu výstupu vám nezabere cennou zdířku, odbočení si může dovolit, odebere maximálně 70 mA.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9ac1l2h1ulu11v9rhh19t2d.jpg

Příjemnou vychytávkou je i to, že přijímač má na pravém boku jackovou zásuvku na kabel. Ptáte se na co? No, třeba když máte přijímač zabudovaný jako já v pedalboardu a doma hrát s vysílačkou nechcete, nebo používáte-li baterky a ty dojdou, eventuálně když je prostředí tak zarušené, že je zařízení nepoužitelné, pak je tu rychlé řešení, prostě tam vrazíte kabel. Toto mi u G30ky hlavně na domácí použití docela chybělo. Výstup je logicky na boku levém.

Na rozdíl od G30 má WL-60 monochromatický bíle podsvícený displej. U G30 probíhala volba kanálů mechanickým jezdcem. Když mluvím o kanálech, těch má G30ka jen šest, a díky mechanické koncepci se nedozvíte, který kanál je zarušený a který je volný, musíte to prostě otestovat. WL-60ka má dostupných kanálů čtrnáct, čili víc než dvojnásobek a navíc disponuje funkcí automatického skenování a automatické volby kanálu. Ke skenování dochází stisknutím tlačítka SCAN. Tuto operaci doporučuji provádět při vypnutém vysílacím modulu (transmitteru), jinak se u aktuálně používaného kanálu zobrazí plný signál a navíc jsem vypozoroval, že vysílací modul svým signálem i ovlivňuje funkci skenování jako takovou, zkrátka měření zarušuje i na dalších kanálech, kteréžto mé pozorování se mi později potvrdilo, když jsem si konečně pokorně otevřel manuál, kde též píšou, že se skenování má provádět při vypnutém transmitteru a pokud možno i alespoň tři metry od dalších vysílacích zařízení jako jsou Wi-Fi routery a podobně, právě kvůli interferencím. Funkci skenování můžete vidět na následujícím obrázku.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9aasp114mq7he13vl5324.jpg

Všimněte si, že drobné zarušení se objevuje na kanálu 11 a 13, bydlím v řídké zástavbě, jinde může být zarušení větší, ale evidentně mi nepřekáží ani blízký silný domácí Wi-Fi router, nebo jen minimálně. Po chvilce skenování zařízení automaticky vybere nejméně zarušený kanál.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9ab1l0b1ui6cn8qp16od5.jpg

Volbu kanálu potvrdíte prostředním tlačítkem ENTER. Samozřejmě kanály můžete procházet i ručně pomocí tlačítkových šipek u nápisu CH (zkratka od CHANNEL) a potvrdíte opět tlačítkem ENTER. Při ručním procházení kanálů pomocí těchto šipek (za současně vypnutém transmitteru) můžete kontrolovat zarušení daného kanálu ve sloupečkovém grafu u pravé hrany displeje, nicméně automatické skenování je rozhodně pohodlnější a perfektně funkční, takže nevidím důvod se mu vyhýbat.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9ab1kqs5tkcnlj4n1qj66.jpg

Zapnete-li i vysílací modul, sloupeček bude ukazovat aktuální sílu signálu. Čím budete dále od přijímače, tím bude logicky nižší. Uváděná vzdálenost je dvacet metrů, což je oproti G30 s třiceti metry méně, ale šel jsem zhruba pětadvacet metrů daleko a stále nebyl problém, přičemž reálně stejně tak daleko nikdy nechodím. Při detekci příchozího signálu/zvuku se na displeji rozsvítí ještě nápis SIG.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9abh8214d8ij21trv15cf7.jpg

Podobně jako G30ka, je i WL-60ka vybavena simulací kabelu. U G30 byl volič opět mechanický se simulacemi 5 a 9 metrů, u WL-60 je reprezentován tlačítkem CABLE TONE a přidruženým nápisem na displeji OFF (vypnuto), SHORT (3 metry) a LONG (6 metrů).

Vysílač se zapíná na jeho horní straně posuvným vypínačem, a hned vedle je zásuvka na jackový kabel.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9aben9uo111kjjr11e7ea.jpg

Na rozdíl od levně působícího kabelu dodávaného ke G30 je ten přidaný k WL-60ce vysoce kvalitní s bytelnými konektory a textilním opletením, ovšem stejně jsem použil vlastní, protože potřebuju oba konektory lomené a zde je lomený konektor jen jeden.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9ac19om1tj8lpjeou1menc.jpg

Jsem tedy velice rád za jackové provedení, používání častého mini XLR konektoru jsem nepochopil, možná nějaké výhody má, uveďte je níže v diskuzi, pakliže o nich víte, mě napadá snad jedině možnost jeho uzamčení západkou v konektoru, jinak ty výhody marně hledám.

Po skenování a volbě kanálu na přijímači musíte zvolit i kanál na vysílači, nyní už manuálně pomocí šipkových tlačítek.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9ab14494g116c31s9c19h08.jpg

Po nalistování příslušného kanálu červeně svítící číslo kanálu zabliká a kanál je zvolen. Toto číslo dále po deseti sekundách od zvolení samo zhasne, čímž se šetří baterie. Ty jsou ukryty pod odsuvným krytem se západkou.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9aba70l0oo0g1o4vrbr9.jpg

Výdrž by měla být při použití alkalických baterií fantastických 25 hodin, tedy přibližně trojnásobek výdrže G30 s jejími 8 hodinami. Kontrolka zapnutí u nápisu POWER/BATTERY svítí neustále, při dostatečném napětí svítí zeleně, změní-li se její svit na oranžovou, zbývají méně než dvě hodiny provozu, při červeném svitu pak méně než půl hodiny. To platí pro alkalické baterie, s nabíjecími NiMH bude situace jiná, stejně tak s lithiovými, což příležitostně vyzkouším.

Klips na přichycení k pásu je formě drátu, lze jej i obrátit, přičemž nepředpokládám jeho možné poškození, na což výrazně trpí právě G30ka, kdy při snaze o otočení plechového klipsu prasknul plastový úchyt kromě mě i dalším lidem, což se tu na fóru řešilo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1efuvj9achg811n5311u15s55b.jpg

Zvuk

Zvuk je absolutně čistý, lepší jak přes kabel, podobně jako u zmíněného Line 6 Relay G30, v tom jsou si obě zařízení rovna. Simulace kabelu ubírá výšky, ale řekl bych, že krade i dynamiku, nástup tónu, ale možná to byl jen pocit. Každopádně simulaci kabelu jsem nepoužíval na G30, a nehodlám na tom nic měnit ani s WL-60.

Hodnocení

Rozumím výhradám mnohých k použité frekvenci 2,4 GHz, což je dnes kvůli značnému rozšíření Wi-Fi internetu též značně zarušené pásmo, zvláště v husté zástavbě, ale zatím jsem nikde ani s G30 neměl problém, že bych nenašel volné pásmo, WL-60ka navíc disponuje skvělým skenováním volných kanálů a také jejich dostatečným počtem. Nižší dosah než u nějakého UHF řešení mi nevadí, těch 20 metrů daleko od přijímače stejně reálně nechodím, ať už při hraní, nebo při tom, kdy kontroluju zvuk při zvučení na vlastní aparaturu tzv. "z pódia" zpravidla v malých klubech, kde vlastního zvukaře nemají a kde bychom námi najatého zvukaře prostě nezaplatili. Bez ohledu na plastové provedení jde jinak o kvalitní produkt příjemného vzhledu, nabitý funkcemi a neméně skvělým zvukem.

Oficiální stránky produktu v češtině: https://www.boss.info/cz/products/wl-60/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Boss WL-60

Díky za recenzi smile

Jiinak tu by se hodilo srovnání spíš s G70, kde je nyní to ovládání prakticky totožné s Bossem. A konečně se u Line6 i u vyšších řad zbavily toho miniXLR který mě taky dlouho štval. Tipuju, že zvukově to bude hodně podobný a rodíly asi moc z nás nepozná mezi Bossem a Line6, nicméně G70 má navíc ABY box (což je super), ladičku a DI box (které nevyužívám) a presety pro různé basy (což je super když pro jednu kapelu hraju na MM a v druhé na precla). Trochu nevýhod u Line6 - celkem těžkej bodypack (celej z kovu a oproti G90 je o fous větší a těžší), anténa na bodypacku taky není nejšťastnější (dal jsem lomený jack a ta anténa tam prostě zavazí). A jak jsem psal v jiné diskuzi, dlouho jsem bojoval s tím aby mi např. při trhnutí basou nevyskočil z bodypacku kabel (používal jsem svůj bez pojišťovací matky - jejich shit kabel bych zničil při prvním koncertu:D). Teď už to mám vychytané a jsem spokojen.

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ), Fender Flea Jazz Bass
Orange AD200B, Ampeg SVT-CL, Fender Bassman 500, Marshall VBC810 ('99), Ampeg SVT810e (90's), Kevin 4x10" ('00)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (08. 04. 2022 07.38:39)

Re: Boss WL-60

rluke napsal:

Jinak tu by se hodilo srovnání spíš s G70, kde je nyní to ovládání prakticky totožné s Bossem.

Aha, koukám, že opravdu ano, funkcemi je to podobné, jen se ta G70ka nedá skoro sehnat a když, tak je podstatně dražší než WL-60 (přes deset tisíc). Dělá se ještě vůbec? Na oficiálních Line6 stránkách ji ještě mají, ale jinak v e-shopech všude mají "prodej skončil" a "vzpomínáme" a "nyní nedostupné" a podobně. Jinak jsem ji nevlastnil ani nezkoušel, tak jsem prostě srovnával s tím, co jsem měl, přičemž ta G30 je i blíž cenově.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:

prostě srovnával s tím

Jasně to chápu, proto jsem napsal "své postřehy"...

Jeslti se dělá nevím, on to byl prolbém sehnat novou i když jsem po ní pokukoval. Naštěstí se během týdne objevila na bazaru za 5k tak to bylo jasná volba hehe.

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ), Fender Flea Jazz Bass
Orange AD200B, Ampeg SVT-CL, Fender Bassman 500, Marshall VBC810 ('99), Ampeg SVT810e (90's), Kevin 4x10" ('00)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+
0 xLajků:

5

Re: Boss WL-60

Tak jsem včera absolvoval hraní na Pivních slavnostech v samotném srdci Liberce, na Benešově náměstí u radnice, v okolí asi dvacet různých wi-fin (hotel, magistrát, restaurace, atd., dokonce i zvukař měl router) a gratuloval jsem si ke koupi WL-60ky, protože díky skenování kanálů jsem měl možnost vidět, který kanál, a že jich nebylo málo, je zarušený a který volný. Hodinová produkce každopádně proběhla díky nalezenému volnému kanálu bez jediného výpadku. Nevím, nevím, jak bych lovil a testoval kanály na G30...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Matej (30. 08. 2020 20.04:54)

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:

Tak jsem včera absolvoval hraní na Pivních slavnostech v samotném srdci Liberce, na Benešově náměstí u radnice, v okolí asi dvacet různých wi-fin (hotel, magistrát, restaurace, atd., dokonce i zvukař měl router) a gratuloval jsem si ke koupi WL-60ky, 

A jak drží Adame vysílač na popruhu?....takže už ho nemáš v pouzdře? sunglasses

0 xLajků:

7

Re: Boss WL-60

rluke napsal:

Díky za recenzi smile

Jiinak tu by se hodilo srovnání spíš s G70, kde je nyní to ovládání prakticky totožné s Bossem. A konečně se u Line6 i u vyšších řad zbavily toho miniXLR který mě taky dlouho štval. Tipuju, že zvukově to bude hodně podobný a rodíly asi moc z nás nepozná mezi Bossem a Line6, nicméně G70 má navíc ABY box (což je super), ladičku a DI box (které nevyužívám) a presety pro různé basy (což je super když pro jednu kapelu hraju na MM a v druhé na precla). Trochu nevýhod u Line6 - celkem těžkej bodypack (celej z kovu a oproti G90 je o fous větší a těžší), anténa na bodypacku taky není nejšťastnější (dal jsem lomený jack a ta anténa tam prostě zavazí). A jak jsem psal v jiné diskuzi, dlouho jsem bojoval s tím aby mi např. při trhnutí basou nevyskočil z bodypacku kabel (používal jsem svůj bez pojišťovací matky - jejich shit kabel bych zničil při prvním koncertu:D). Teď už to mám vychytané a jsem spokojen.

Omlouvám se za OT a netýká se Bosse ani Relay G70, ale zmiňuješ šroubovací jack. To je přesně to co bych potřeboval k Backbeatu u kterého mi jack taky vypadává. Řešil jsem to gafou. Nevíte někdo zda se dá takový jack někde sehnat?

Music Man Club #8
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Aidamos (30. 08. 2020 19.50:56)

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

A jak drží Adame vysílač na popruhu?....takže už ho nemáš v pozdře?

Úplně v pohodě stačí ten drátový klips. In-ear vysílačku nosím stejně, ale tu si dávám na zadní kapsu na kalhotech. U hraní neskáču (jako rluke), takže vypadávání řešit nemusím.

dreamy napsal:

šroubovací jack. To je přesně to co bych potřeboval k Backbeatu u kterého mi jack taky vypadává. Řešil jsem to gafou. Nevíte někdo zda se dá takový jack někde sehnat?

To bys ale musel mít se závitem i vstup do tý krabky, ne?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Boss WL-60

Adame prosímtě,...ten ukazatel stavu baterií na tom přijímači ukazuje stav baterií ve vysílači? ...tak jak to je na Line 6 Relay G30? Jde mi o to, abych na přijímači který budu mít v pedalboardu viděl stav baterií ve vysílači aniž bych ho musel nějak vzadu na páse kontrolovat. wink

0 xLajků:

10

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

Adame prosímtě,...ten ukazatel stavu baterií na tom přijímači ukazuje stav baterií ve vysílači? ...tak jak to je na Line 6 Relay G30? Jde mi o to, abych na přijímači který budu mít v pedalboardu viděl stav baterií ve vysílači aniž bych ho musel nějak vzadu na páse kontrolovat. wink

Ne, v přijímači.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Matej (27. 09. 2020 09.06:48)

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Adame prosímtě,...ten ukazatel stavu baterií na tom přijímači ukazuje stav baterií ve vysílači? ...tak jak to je na Line 6 Relay G30? Jde mi o to, abych na přijímači který budu mít v pedalboardu viděl stav baterií ve vysílači aniž bych ho musel nějak vzadu na páse kontrolovat. wink

Ne, v přijímači.

Hm,...tak to je škoda. Jeden mínus orpoti Line 6 Relay G30. Páč G30 mi v pedalboardu stav baterií ve vysílači ukazuje. no_mouth No stejně asi do toho Bosse taky půjdu. sunglasses

0 xLajků:

12

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

Hm,...tak to je škoda. Jeden mínus orpoti Line 6 Relay G30. Páč G30 mi v pedalboardu stav baterií ve vysílači ukazuje.

 Jo, to je pravda. To byla fajn fíčura.

Matej napsal:

No stejně asi do toho Bosse taky půjdu.

V zásadě to nějak extra moc nevadí. Výdrž 25 hodin a docházení baterie indikuje na vysílači barevná dioda.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:

V zásadě to nějak extra moc nevadí. Výdrž 25 hodin a docházení baterie indikuje na vysílači barevná dioda.

To jo,...ale tak nějak jsem byl klidnější, když jsem to viděl (pro jistotu) před očima v pedalboardu. wink Ale objednám to. Páč mívám občas s tím G30 problémy s volnou wifinou. Zjistil jsem, že mi to hodně ruší i náš zvukař s tím wifi jeho cajkem,...jak mix na tabletu, tak in-eary který rozdá a vysílač má v racku kousek od mého pedalboardu. neutral_face Tak s tím Bossem bych to měl asi bezproblémovější ne? No už jsem ho objednal. V Muzikeru ho mají za pěknou cenu a s těma jejich nastřádanýma bodama co mám to mám za rovných 6 ticek. wink  https://www.muziker.cz/boss-wl-60-wireless-system

0 xLajků:

14

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

Tak s tím Bossem bych to měl asi bezproblémovější ne?

Rozhodně. Dáš skenovat a on si zvolí volný kanál. Naprostá pohoda (jak píšu i výše).

Matej napsal:

V Muzikeru ho mají za pěknou cenu a s těma jejich nastřádanýma bodama co mám to mám za rovných 6 ticek.

Já to koupil přesně za tu samou cenu, co mají teď (6.180), takže taky spokojenost.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Boss WL-60

Adame, jsi si jistej, že na display na tom přijímači to signalizuje stav baterie v tom přijímači?  Sice píšou,..."Reciver's remaining battery capacity", ...to by tak vypadalo, ale pak nechápu, proč stav baterie na přijímači indikuje stav baterií i když to máš na adapter...?? Nezkusil jsi dát do vysílače vybitý baterie co to bude ukazovat na tom přijímači? hushed

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Aidamos (29. 09. 2020 18.22:52)

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

"Reciver's remaining battery capacity", ...to by tak vypadalo, ale pak nechápu, proč stav baterie na přijímači indikuje stav baterií i když to máš na adapter...?

Indikuje, protože je možné ho napájet i bateriemi. Samozřejmě u připojeného zdroje je pak stav "baterie" plný. Škoda, že tam není nějaká indikace, že to jede na zdroj a ne na baterku, něco jako je třeba na počítači ve Windows.

Matej napsal:

Nezkusil jsi dát do vysílače vybitý baterie co to bude ukazovat na tom přijímači?

To ani zkoušet nemusím. Plnou baterii na přijímači to ukazuje, i když není vysílač vůbec zapnutý.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:To ani zkoušet nemusím. Plnou baterii na přijímači to ukazuje, i když není vysílač vůbec zapnutý.

Aha. Tak to je jasný. grinning

0 xLajků:

18

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

Páč mívám občas s tím G30 problémy s volnou wifinou.

Matej napsal:

Tak s tím Bossem bych to měl asi bezproblémovější ne?

Aidamos napsal:

Rozhodně. Dáš skenovat a on si zvolí volný kanál.

  Pánové, nechci vám brát iluze, ale takzvaných 12 kanálů je jenom oddálení problémů, které máte s Line 6.
Boss je zase jenom levný WiFi bezdrát, který bude mít všechny problémy, které WiFi způsobuje a ještě způsobovat bude, i když za tu cenu je určitě docela dobrej.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

19

Re: Boss WL-60

el BassTardo napsal:

  Pánové, nechci vám brát iluze, ale takzvaných 12 kanálů je jenom oddálení problémů, které máte s Line 6.
Boss je zase jenom levný WiFi bezdrát, který bude mít všechny problémy, které WiFi způsobuje a ještě způsobovat bude, i když za tu cenu je určitě docela dobrej.

Takže wifi bezdrát nepoužívat? sunglasses Já už jsem na to že mě neotravuje kabel docela zvyklej. wink

0 xLajků:

20 Naposledy upravil: el BassTardo (30. 09. 2020 15.42:27)

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

Takže wifi bezdrát nepoužívat?

Jo, wifi pásmo se zaplňuje strašně rychle, nikomu tyhle bezdráty nedopručuju, pokud nejde o opravdu amatérské použití, model když hraješ čtyřikrát do roka furt v tý samý hospodě, kde není wifi a jinde ne wink
Slušný newifi bezdrát nemusí stát raketu, za mě funguje vělmi slušně třeba tohle: https://kytary.cz/shure-blx14re-h8e/HN165682/

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

21

Re: Boss WL-60

el BassTardo napsal:
Matej napsal:

Takže wifi bezdrát nepoužívat?

Jo, wifi pásmo se zaplňuje strašně rychle, nikomu tyhle bezdráty nedopručuju, pokud nejde o opravdu amatérské použití, model když hraješ čtyřikrát do roka furt v tý samý hospodě, kde není wifi a jinde ne wink
Slušný newifi bezdrát nemusí stát raketu, za mě funguje vělmi slušně třeba tohle: https://kytary.cz/shure-blx14re-h8e/HN165682/

Kamarád má tohle a pochvaluje si. sunglasses  https://www.muziker.cz/shure-glxd16e-z2

0 xLajků:

22

Re: Boss WL-60

el BassTardo napsal:

Pánové, nechci vám brát iluze, ale takzvaných 12 kanálů je jenom oddálení problémů, které máte s Line 6.

14, ale to je fuk. Každopádně alespoň vidím, jak moc je to v okolí zarušené, a furt mám možnost tam jednoduše rychle prdnout kabel.

el BassTardo napsal:

nikomu tyhle bezdráty nedopručuju, pokud nejde o opravdu amatérské použití

Za profíka se nepovažuju, hrajeme (satanužel) míň, než bych uvítal, a navíc koronapyčus do toho úplně hodil vidle, takže mně amatérovi to stačí, ne že bych neuvítal něco lepšího, s in-earem jsem se na Tvoje doporučení pěkně plácnul přes kapsu (a nelituju samozřejmě).

el BassTardo napsal:

Slušný newifi bezdrát nemusí stát raketu, za mě funguje vělmi slušně třeba tohle: https://kytary.cz/shure-blx14re-h8e/HN165682/

Díky za tip. Jen to asi není digina, ale FM, co?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: Boss WL-60


Aidamos napsal:

Díky za tip. Jen to asi není digina, ale FM, co?

 Matej napsal:

Kamarád má tohle a pochvaluje si. sunglasses ">https://www.muziker.cz/shure-glxd16e-z2


  GLXD je taky WiFi i když trochu sofistikovanější wink

BLX je klasický UHF systém

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

24

Re: Boss WL-60

el BassTardo napsal:

Jo, wifi pásmo se zaplňuje strašně rychle, nikomu tyhle bezdráty nedopručuju, pokud nejde o opravdu amatérské použití, model když hraješ čtyřikrát do roka furt v tý samý hospodě, kde není wifi a jinde ne

Kdo z nás tady jede na profi úrovni?:)

Jinak Line6 používám x let. G90 jsem kupoval prakticky hned jak vyšla a do loňského roku jsem ji měl, jen poslendí rok mám G70. Jednou jsem to naladil a za těch X let nikdy žádný problém s rušením kanálů u nás ani ve světě (no ve squatech těch wi-fin moc není haha).

Malé i větší sály, vetší fesťáky typu Mighty. I v zástavbě kde bylo těch wi-fin pokokot. Takže si nemůžu stěžovat a asi bych to neviděl tak černě smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ), Fender Flea Jazz Bass
Orange AD200B, Ampeg SVT-CL, Fender Bassman 500, Marshall VBC810 ('99), Ampeg SVT810e (90's), Kevin 4x10" ('00)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+
0 xLajků:

25

Re: Boss WL-60

el BassTardo napsal:

BLX je klasický UHF systém

To jo, ale používá frekvenční modulaci nebo digitální přenos jedniček a nul? Co mám in-ear Shure PSM 300, tak ten je UHF, ale digitální, ale např. Shure PSM 200 je taky UHF, ale má frekvenční modulaci, tedy jako klasické FM rádio...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

26

Re: Boss WL-60

Nějaké moje postřehy z pátku z konzíku s novým Bossem. wink Ten drátek na portu vysílače na uchycení na pás je to hrozně fórovej a vlastně to na páse dobře nedrží. Takže jsem to dokola stanul ještě  takovou tou stahovačkou se suchým zipem na kabely. Schválně jsem počkal, až se vše zapojí-hlavně zvukař se svou wifi (pak chodí jen s tabletem) a pak jsem si naskenoval kanál, na ten kanál přepnul i port,...vše prfektní,...až do té doby, kdy jsem svým signálem (sám zvukař neví jak je to možné), nějakým způsobem "vyrušil/vypnul",...nevím přesně, zvukařovu wifi, takže při písničce přestal svůj digi pult přes ten tablet ovládat. Sice mu tam zůstalo poslední nastavení, takže to v podstatě hrálo vše normálně, ale nějak jsem ho svou wifi odpojil a on se nemohl připojit. Až když jsem najel a přepnul na jinej kanál, tak se mohl zvukař opět připojit na svou wifi a dál zvučit. wink Pak jsme to ještě zkoušeli o pause,...nevím jak je to možný-nerozumím tomu, ale na tom kanále co jsem to měl před tím, to normálně odřízlo wifi zvukaře. neutral_face

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Aidamos (04. 10. 2020 11.16:58)

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

Ten drátek na portu vysílače na uchycení na pás je to hrozně fórovej a vlastně to na páse dobře nedrží.

Já s tím problém nemám, dávám to jen na jednovrstvou silonovou část popruhu a tam to drží, ale řešení existuje: https://reverb.com/item/27835394-zill-and-rei-boss-wl-60-a

Matej napsal:

nějak jsem ho svou wifi odpojil a on se nemohl připojit

To je fakt divný. To skoro vypadá, že si wi-fina sama zvolila jiný kanál, což možné samozřejmě je. Běžné Wi-Fi routery mívají v nastavení možno zvolit buď pevný kanál nebo automatickou volbu kanálu, ale divný je, že by si wi-fina sama zvolila zarušený kanál...

Každopádně doporučím pro androidí tablet nebo telefon tuhle aplikaci: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.techet.netanalyzerlite.an - proskenuje okolní wi-fi sítě a zobrazí jejich kanály. To mi zachránilo i školení v jedné pražské firmě, kam jsem přijel a nemohl jsem se tam s notebooky připojit na jejich síť. Zapnul jsem tedy Network Analyzer a bylo mi to hned jasný. Měli ji na 12. kanále, kam si naše notebooky neuměly sáhnout. Nechal jsem je to tedy přehodit na nižší volný kanál a bylo po problému. Mimochodem v té šestipatrové kancelářské budově to byl tedy fakt totální masakr:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ejpgggdu3fsnhnsf6gvarl43.jpg

Je fakt, že ta aplikace nezobrazuje bezdrátové kytarové systémy, jestli je to tím, že nevysílají SSID, nevím. Není v přehledu vidět ani Line 6 ani Boss ani jako třeba nějaká "neznámá síť".

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

28

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Ten drátek na portu vysílače na uchycení na pás je to hrozně fórovej a vlastně to na páse dobře nedrží.

Já s tím problém nemám, dávám to jen na jednovrstvou silonovou část popruhu a tam to drží, ale řešení existuje: https://reverb.com/item/27835394-zill-and-rei-boss-wl-60-a

To mě to stačí takhle. To už drží dobře. wink

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1ejpgrq7m122k18gd12fkgh11nts3.jpg    https://baskytara.com/img/m/355/t/p1ejpgrq7m1o262qlr9l1onv1l4a4.jpg

0 xLajků:

29

Re: Boss WL-60

Ten obrázek co poslal Aidamos je důkaz toho, že na manipulaci s WiFi a zakládání sítí by měl být zbrojní průkaz. Co já se s tím už natrapil v práci. Když si třeba vzpomenu na panelákový být, kde rodina měla sice v každém pokoji kabel ale do něj zapíchnutý router a každy si jel svoji WiFi s vlastním SSID.

0 xLajků:

30

Re: Boss WL-60

Matej napsal:

To mě to stačí takhle. To už drží dobře. wink

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1ejpgrq7m1o262qlr9l1onv1l4a4.jpg

Já to teda na pás dávám tímhle směrem...

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ejpi2mm1l661nrl2bt117o1qk33.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

31

Re: Boss WL-60

Aidamos napsal:

Já to teda na pás dávám tímhle směrem...

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ejpi2mm1l661nrl2bt117o1qk33.jpg

No takhle by to asi mělo být,...ale mě to takhle napříč nevyhovuje. neutral_face

0 xLajků:

32

Re: Boss WL-60

Já mám zážitek s Line6 G30, že jsme v pohodě nazvučili, přepnuli kanály tak, aby nerušily zvukaře a jak se začalo hrát, tak osvětlovač zapnul světla a bylo vymalováno.

Všichni totiž zapomněli, že i světla jedou přes wi-fi.

Takže rychle vytáhnout kabely a bylo.

Jinak ale  G30 mi bohatě stačí a asi i ho nechám, ale riziko je tam vždy. 

FGN JMJ5-ASH-M SBB Surreal Blue Burst, Squier Classic Vibe '70s Jazz Bass V, Hocke 210, Line6 Relay G30, EBS Microbass 3,
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: steveyzerman22 (02. 03. 2022 09.39:56)

Re: Boss WL-60

Tak jsem na Aidamosovo doporučení pořídil taktéž tento bezdrát. Včera jsem ho odzkoušel. Zvukově tomu není co vytknout. Funkce scan – naprostá paráda! Ale co je teda za mě tragické, jsou ta dvířka a sponka. Dvířka jsem musel pojistit elektrikářskou páskou, aby se neotvírala. To mi nevadí, dělal jsem to tak i na Line6 G30 a když baterie vydrží údajných 25 hodin (nebo kolik), je to něco, co se nebude dělat tak často a asi bych to stejně preventivně udělal tak jako tak. Ta spona je ale na můj popruh průser, budu muset pořídit buď nějakou kapsu, nebo to holt k popruhu taky fixovat elektrikářskou páskou (popřípadě mít transmiter na pásku od kalhot, což nevím, jestli bude pohodlné. 

Neměl by někdo tip na kapsu? Klidně českého hand-made výrobce. Koukal jsem na ten https://reverb.com/item/27835394-zill-and-rei-boss-wl-60-a a 30EUR bez poštovného se mi za to dávat uplně nechce... Snad toto: https://www.muziker.cz/on-stage-ma1335

FERNANDES 1976 Power Bass precision, Sommer Cable SPIRIT LLX, Polytune 3, MXR M81, Orange Terror bass 500, AMPEG SVT-410HE, osobní IEM přes Behringer P2 + KZ ZS 10 PRO.
Kapela WE2 (https://www.facebook.com/we2musicband)  /  https://www.bandzone.cz/we2
0 xLajků:

34

Re: Boss WL-60

Zkus nekoho, kdo v tvym okoli opravuje boty. Je to kousek kuze a kdyz mas vercajk tak to mas za chvili udelany

0 xLajků:

35 Naposledy upravil: Aidamos (02. 03. 2022 09.56:21)

Re: Boss WL-60

steveyzerman22 napsal:

co je teda za mě tragické, jsou ta dvířka a sponka. Dvířka jsem musel pojistit elektrikářskou páskou, aby se neotvírala.

Sponka by mohla být klidně silnější, to je fakt, ale problém s ní nemám. Ale teda dvířka drží perfektně. Rozhodně na mém kusu ano. Musím dokonce vyvolat docela dost velkou sílu, když je chci otevřít. Nedovedu si představit, co bych musel vyvádět, aby se ta dvířka otevřela sama. Jo, na Line 6 G30 do toho stačilo ťuknout a bylo, ale na Boss si v tomhle ohledu rozhodně nemůžu stěžovat.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

36

Re: Boss WL-60

Hele já mám na G30 toto: https://www.muziker.cz/on-stage-ma1335

Je to i s popruhem, pružný neopren, takže ten BOSS by se tam měl v pohodě vejít.

FGN JMJ5-ASH-M SBB Surreal Blue Burst, Squier Classic Vibe '70s Jazz Bass V, Hocke 210, Line6 Relay G30, EBS Microbass 3,
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

37

Re: Boss WL-60

Dzzerza napsal:

Hele já mám na G30 toto: https://www.muziker.cz/on-stage-ma1335

Je to i s popruhem, pružný neopren, takže ten BOSS by se tam měl v pohodě vejít.

Děkuji za tip! To je přesně ta cenová hladina, kterou jsem si představoval. smile

FERNANDES 1976 Power Bass precision, Sommer Cable SPIRIT LLX, Polytune 3, MXR M81, Orange Terror bass 500, AMPEG SVT-410HE, osobní IEM přes Behringer P2 + KZ ZS 10 PRO.
Kapela WE2 (https://www.facebook.com/we2musicband)  /  https://www.bandzone.cz/we2
0 xLajků:

38

Re: Boss WL-60

Ještě k tomu držení na popruhu. Sponka je opřená o takové výstupky:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g0428feg1jch940h7r1u3f3r83.jpg

Takže pás zastrčím vlastně až za ně:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g0428fegt81m8j19em1rc61utd4.jpg

A tam drží skoro až pekelně dobře. Samo to rozhodně nevypadne a musím použít dost velkou sílu, když to chci vyrvat. A díky tomu, že ten pás v tom místě mám dvojitej, tak je to pojištěný ještě o trochu víc, páč to tu sponku kryje:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g0428feg8271dlpd4a1r9r1l005.jpg

Samozřejmě rozumím tomu, že když má někdo pás silný, třeba kožený, tak ta sponka v tomto ohledu není kdovíco, a nějaká kapsička je jistě vhodnější.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: