1 Naposledy upravil: Aidamos (28. 02. 2017 18.03:00)

Téma: Pedalboard Diago Tourman vs. Warwick RockCase

Pedalboard Diago Tourman vs. Warwick RockCase

Dneska to nebude recenze v klasické struktuře, ale spíš porovnání s mým původním pedalboardem Warwick:

http://baskytara.com/img/m/2556/p17rg6m81b1knr1ekl759aifdhn3.jpg

A toto už je můj nový naplněný pedalboard Diago Tourman:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cb0s0lhdcg0q1ml710s7110t3.jpg

V zavřeném stavu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cbgf8d2l417op10ehksd1psu5.jpg

Velikostní srovnání s Warwickem:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cbgf8e1ss91jet1lo45ab6iv6.jpg

Tourman je největší z pedalboardů od anglické firmy Diago: http://www.diago.co.uk/pedalboards/diag … oards.html

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cchdus1f671n7phas2bpe9f9.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cchdut1vej2a51r7b1t4vklda.jpg

Firma vyrábí pedalboardy v Číně, ale s vynikající kvalitou, kterou s ohledem na zpracování opravdu mohu potvrdit. Příběh o důvodech přesunu výroby z Anglie do Číny a o výběru fabriky v Číně si můžete přečíst zde: http://www.diago.co.uk/blog/made-in-chi … -good.html

A teď nějaké dojmy a zmiňované srovnání s Warwickem:

Diago je kvalitně vyrobený, všechno lícuje, zámky se zdají spolehlivé, padalboard je bytelný, ovšem Warwick mi přijde pocitově o dost bytelnější. Jednak má kromě okovaných rohů chráněné kovovými lištami i všechny hrany, zapuštěné masívní zámky, a také hladké poplastované stěny nějaký ten šrám snesou. Na fotce je vidět, kolik Warwick utržil za ty roky, co ho mám, šrámů, ale je to vše jen na povrchu, a ty dva malé ťukanečky, kterou jdou skrz plast do dřeva (překližky), se dále nijak nešíří, neloupou a vlastně ničemu nevadí. Diago oproti tomu má povrch ze silonové tkaniny, u které si odolností vůči protržení nejsem tolik jistý. Uvidím časem, určitě dám později vědět jak si Diago stojí.

Na oficiálních stránkách firma uvádí hmotnost 10 kg, ovšem prázdný Diago Tourman ve skutečnosti váží rovných 11 kg, oproti tomu menší Warwick prázdný váží 8,9 kg.

Diago má lépe vyřešené zavírání. Zatímco Warwick má 4 zámky a víko je poměrně citlivé na správné sesazení se spodkem, tak víko Diaga se na jedné straně poměrně spolehlivě a bezpracně zasadí do pantů, a na druhé straně jsou tedy už jen dva opět pohodlněji uzavíratelné zámky než na Warwicku. Oproti tomu má Warwick ty zámky masívnější, nechtěnou manipulací s nimi se neotevřou, a navíc jsou zapuštěné pod úroveň stěny, ale věřím, že ty zámky na Diagu taky něco vydrží. Vlevo zámek Diago, vpravo Warwick:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cfj23hdp2nm416o31snf1i17h.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cfiau91e1l1omke8h15dg15soe.jpg

Diago pedalboard je poměrně nízký, takže např. u lampového kompresoru Electro-Harmonix Black Finger (recenze) se při zavření pedalboardu do molitanové výplně víka trochu boří ta ochranná rampa elektronek. Stejně tak se do molitanu víka boří, a to už celkem dost, napájecí adaptéry zapojené do prodlužovačky. Ale zase na druhou stranu se ten molitan podle toho vytvaruje a dál už se nehýbe. No a také je ten molitan ve víku jen nasunutý a lze jej tak kdykoli bez problémů vyměnit za nový.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cgm6gi1jpgkkfank2bpcejj.jpg

Mám dva malé skladné stojánky na nástroj Hercules GS402BB. Ty se do pedalboardu Diago absolutně nevejdou, do Warwicku s přehledem. Asi se jich budu muset zbavit, což mě docela štve, ale další kufr speciálně na ně si pořizovat nechci, to si radši pořídím dvojstojan. Taky vůbec netuším, jak se do pedalboardu vejdou takové věci jako různá kvákadla a podobně, která jsem na fotkách v pedalboardu Diago Tourman viděl. On ten Black Finger je vysoký, ale řekl bych, že obvyklá kvákadla jsou vyšší.

Proč jsem si tenhle pedalboard pořídil, když k němu mám tolik poměrně zásadních výhrad? Výhrady jsem uvedl zvláště s ohledem na objektivitu porovnání s pedalboardem Warwick, bez přímého srovnávání by spousta výhrad zřejmě odpadla, ale jinak tyhle pedalboardy mě zaujaly už loni na veletrhu For Music & Show 2013 (reportáž), takže jsem nekupoval zajíce v pytli a věděl jsem, do čeho jdu. Líbily se mi už tam svým vzhledem, zpracováním, prostě kompletně. Každopádně nejzásadnějším kriteriem výběru byla velikost, kterou jsem povýšil nad požadavky na vše ostatní. Nic většího snad ani nikdo nic nedělá, čili to pro mě byla poměrně jasná volba. Pravda, na velikost těch stojánků jsem úplně zapomněl a před koupí jsem to tedy neřešil. Paradoxní na tom je to, že větší pedalboard jsem kupoval s ohledem na plánované pořízení rackové ladičky Korg Pitchblack Pro, která by se mi do původního pedalboardu sice vešla, ale už by se mi tam tím pádem nevešly oba ty stojánky, tedy jsem si pořídil větší pedalboard, kam se mi vejde ladička (jako by se vešla i do toho starého), ale ty stojánky se mi tam stejně nevejdou. Ale i s vědomím toho bych do toho Tourmana šel.

Jen mimochodem, kupoval jsem zde: http://www.gear4music.cz/cs/Kytara-bask … -Board/9V8

A ještě fotka s baskytarami kvůli měřítku:

http://baskytara.com/img/m/2556/p1aattn5ij1qsp5m01c0u13ckt9t3.jpg

Poznámka:

Pedalboard Warwick, který byl zde zmiňován, nese označení Warwick RockCase RC23120B, původně, jak píšu i v příslušné recenzi, měl zabudovaný napájecí panel, který jsem odstranil, protože jednotlivé 9V výstupy nebyly galvanicky oddělené. Warwick dělá i o něco větší pedalboard RockCase RC23010A bez napájecího panelu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p192cj9bmg73nah2r6h11ag6883.jpg

Jak vidíte, je ten kufr kompletně hliníkový, ale zdání klame, ten hliník na stěnách je vlnitý a navíc poměrně tenký, a velmi snadno se protrhne, viděl jsem to u kytaristy ze spřátelené kapely. Tento pedalboard tedy moc doporučit nemůžu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (22. 05. 2016 14.49:20)

Re: Pedalboard Diago Tourman vs. Warwick RockCase

Aidamos napsal:

určitě dám později vědět jak si Diago stojí

A je to tady:

Pedalboard mám rok a půl, a co se týká povrchu, tak je zatím v pořádku, pravda, zacházím s ním slušně. Výhradu mám k nalepenému velcru, protože se v jednom místě po několikerém odtrhnutí a přiložení krabičky odlepilo od pokladu, což mě štve, takovou vadu bych nečekal. Poučení: chce to nemít na spodcích krabiček moc velké plochy s protikusem suchého zipu. Nicméně jsem podklad opět přilepil, takže dobrý.

Taky se pánové v Diagu trochu přepočítali s dimenzováním ucha. Nějak nepočítají s tím, že když už si člověk koupí ten největší pedalboard, co dělají, tak jej taky naplní efekty, jinak by si nejspíš koupil menší. No a takové efekty taky něco váží. Moje verze má 18,6 kg, z toho jen 11 kg váží samotný prázdný pedalboard. Ucho je páskové a tato hmotnost se s ním velmi špatně nosí. Už dříve jsem o jeho výměně uvažoval, ale teď k tomu nastal pádný důvod. Jeden úchyt držadla praskl, ač je to kovový odlitek a nikoli plast, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pořídil jsem tedy stejné ucho, které jsem si zamiloval na výše zmiňovaném pedalboardu Warwick a dnes ho namontoval. Zde výsledek:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1a8h1kq1u8f1jlaiamfuf68v3.jpg

Jinak ještě taky v souvislosti s hmotností dochází k tomu, že při nošení se boční strana víka, na kterém je držadlo, trochu prohýbá (cca 5 mm). Tím takový zmíněný Warwick vůbec netrpí, tam se víko díky konstrukci se zapadnutím do drážky ani nehne a dostatečně těsní i v nepříznivém počasí. U toho Diaga bych měl trochu obavu jít s ním delší kus cesty v hustším dešti aby mi do něj škvírou mezi spodkem a víkem nenateklo, ale většinou stejně pedalbord naložím hned u zkušebny do auta, tak to snad nehrozí.

A ještě pro pořádek aktuální verze:

http://baskytara.com/img/m/2556/p19avgjcu55q01ursqur17jkru03.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: