1 Naposledy upravil: Aidamos (07. 11. 2022 18.58:33)

Téma: Squier Standard Precision Bass Special

Squier Standard Precision Bass Special

Rok výroby: 2009
Země původu: Indonésie
Cena: 3.000,- Kč (ve výprodeji, standardní cena, co si tak pamatuju, byla cca 8.000 Kč)

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseeke1r2fq0stqde2d9m3.jpg

Popis, konstrukce, parametry

Baskytara je klasické konstrukce se šroubovaným krkem a snímači v konfiguraci PJ. Tělo je z agathisu, což, jak jsem našel, je levnější ekvivalent mahagonu. Mimochodem český název pro agathis je damaroň. Nástroj je z dnes už neexistující série Standard, čili tělo má plnou tloušťku, není ztenčené jako u série Affinity. Lesklý polyuretanový lak je v barvě Candy Apple Red.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseekf11h61da31mkvgfeu654.jpg

Skrz tuhle barvu už to u mě vypadá na nějakou tu psychiatrickou diagnózu, ale v tomto případě jsem v tom celkem nevinně. Byl to poslední kus, takže rozhodně nebylo z čeho vybírat. Ač už je to moje pátá baskytara s takto pojmenovanou barvou, tento odstín jsem ještě neměl. Můj bývalý japonský Precision byl o poznání světlejší, ale na druhou stranu můj současný StingRay je ještě o dost tmavší. Pickguard je třívrstvý bílý, ač po sedmi letech v krabici lehce zežloutnul. Ano, basa byla podle sériového čísla vyrobena v únoru 2009, ale dostala se ke mně se všemi fóliemi, tedy v netknutém stavu.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseekf1poe1std5jj1l1ccl15.jpg

Snímače jsou v konfiguraci PJ, více o nich v kapitole Zvuk. Ovládací prvky jsou v klasickém pořadí hlasitost krkového snímače, hlasitost kobylkového snímače, tónová clona. Díky třem potenciometrům je zásuvka na jack umístěna na boku těla. Zásuvka je zapuštěná a naprosto perfektní, jack v ní drží naprosto těsně, žádné viklání. Kobylka je obvyklý chromovaný ohnutý plech s válečkovými kameny. O jejím přílišném přínosu ke kvalitě zvuku si iluze nedělám, nicméně nezaznamenávám ani žádné problémy, červíky i šrouby fungují perfektně a nikde nic nedrnčí. Baskytara ladí v polohách, lze ji perfektně seřídit, a je až s podivem, že při vyladění oktáv mám všechny kameny skoro v dokonalé řadě (snad je to z fotek vidět), tohle jsem ještě na žádném nástroji nezažil.

Krk je z jednoho kusu javoru s poměrně zajímavou kresbou a je ošetřen tenkou vrstvou matného laku.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseekg1v9mnuogna12su1f2q7.jpg

Co mě příjemně překvapilo, je moc pěkný palisandrový hmatník. Co bych za to dal mít takový na mé akustické kytaře.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseekg1l5g6i1ocbf2g1sgc6.jpg

Pražce jsou čistě zapravené, ale to už je dneska myslím standard i u asijské produkce. A že to vydrželo doposud, je podle mě známka kvalitního, nebo minimálně dostatečně vysušeného materiálu. Někdy se stane, že zvláště v nevyhovujícím prostředí s nízkou vlhkostí se dřevo seschne a pražce na stranách hmatníku vylezou. Toto se tedy v tomto případě nestalo. Zaplaťsatan.

Čeho jsem se trochu obával, a co z obrázků původně úplně zřejmé nebylo, byla hodnota šířky krku na nultém pražci. Mé obavy se potvrdily, je to satanužel jazzbassových 38,1 mm, doufal jsem v prezižnovských 41,3 mm. Nicméně alespoň profil je poměrně plné D, což v tomto případě kvituji s povděkem, takže za mě spokojenost v rámci mezí. Každopádně věděl jsem dopředu, co riskuju, protože jsem měl povědomí o tom, že Fender Precisiony v konfiguraci snímačů PJ takhle dělal.

Hlavice nástroje nese poměrně lehké otevřené mechaniky, naštěstí s velkými průměry navíjecích trnů. Na hlavě je rovněž přístupný otvor pro štelování výztuhy. Ano, klasický diskový srážeč strun jsem již vyměnil za můj oblíbený Roller T String Retainer, který neničí hedvábný omot strun.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseekgbj1eu61ovo1iag1pg38.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aipseekhikfo8m1vdf1ua71mqj9.jpg

Mechaniky ladění drží perfektně, chod mají hladký, nějaký čas je tam asi nechám. Díky lehkým mechanikám a úzkému krku baskytara na popruhu i přes svoji váhu pouhých 4 kg nepřepadává na hlavu, nebo ne nijak znatelně, takže opět z mojí strany velká spokojenost.

Zvuk

Snímače jsou zvukově poměrně slušné, zvláště dělený krkový snímač, ale oba budu určitě měnit. Krkový snímač poskytuje slušný typický precižnovský zvuk, kobylkový snímač ovšem do zvuku přidává takový ten moderní smrad jako mají Warwicky, Ibanezky apod. a zvláště na G struně ve vyšších polohách je to pro mě až nepříjemné. Samotný kobylkový snímač je použitelný, ale ve spojení s děleným krkovým snímačem je to hrůza. Samozřejmě hrůza pro mě, někomu by se to mohlo třeba i líbit. Dost pomůže i lehké stažení tónové clony. Někde jsem vyčetl, že mahagon dost žere výšky. U tohoto agathisu to neplatí, výšek je až dost.

Následující zvukové ukázky jsou provedeny přímo do zvukové karty a kromě normalizace ponechány bez jakýchkoli úprav. Použité jsou ocelové hlazené struny D'Addario XL Chromes ECB81 (recenze) ve skoro novém stavu. Hráno vždy nad aktivním snímačem, v případě obou pak mezi nimi.

Nejdříve "povinné" ukázky s plně otevřenou tónovou clonou:

Krkový snímač
Oba snímače
Kobylkový snímač

A teď bonusové ukázky:

Slap na oba snímače

Následující ukázky obsahují nahrávky v pořadí krkový snímač - oba snímače - kobylkový snímač:

Plně otevřená tónová clona
Tónová clona na půlku
Úplně stažená tónová clona

Hodnocení

Nástroj jsem si koupil na blbnutí doma, na jamy do hospody a na záskoky do zábavové kapely, která hraje rovněž různě po hospodách, kde často ve stísněném prostoru hrozí nástroji újma, a kde bych se tedy o své Music Many bál, navíc do country, které hraje zmiňovaná zábavovka, se ten Music Man ani moc nehodí. Pro tyto účely je tento Squier více než dostatečně schopný, a i jinak musím uznat, že je výborně zpracovaný a se slušným zvukem, který jistě ještě pozvedne avizovaná výměna snímačů. Samozřejmě provedl jsem drobné dodělávky jako odstranění otřepů u nultého pražce, vybroušení kapsy pro uložení krku a podobně, včetně kompletního seřízení a také napuštění hmatníku. V jednom místě na přední straně těla je v nejspodnější vrstvě laku taková drobná vada, ale ta je vidět jen velmi zblízka, jinak vše sedí, lícuje, kobylka je navrtaná přesně, krk je rovný. Za výše uvedenou cenu naprosto perfektní nástroj s perfektní seříditelností a hratelností. Je lehký, ale ne zase natolik aby působil jako dětská hračka. Sedm let byl neudržovaný uložen v papírové krabici z výroby a je v dokonalém stavu, čili ani nemám obavy, že by se tento stav samovolně změnil, když k tomu nepřispělo ani tolik let skladování v kdovíjakých podmínkách. Dokonce jsem k němu dostal i zcela nový polstrovaný nepromokavý gigbag Desperado v ceně okolo pětistovky, takže jednoznačně dobrý kup smile

A ještě jedna fotka kolektivu:

http://baskytara.com/img/m/2556/p1aheud13qigv6ekbsb1n5qt3d3.jpg

Doplnění recenze po výměně snímačů za DiMarzio DP126 Creme

A oddělujeme zrno od plev. Výše jsem chválil pěkné zpracování nástroje. Dobrý dojem zůstává, ale mouchy by se našly. Šachta krkového P snímače přechází v jakýsi grand kaňon a ústí do šachty pro elektroniku, holt se s tím nikdo nechtěl moc párat a měnit frézu, takže vzal to při jednom. Šachty snímačů a elektroniky jsou opatřeny černým stínícím nátěrem a že občas ujela štětka i na lak na těle, však co, pod pickguardem to nebude vidět. Vyštíplý kousek dřeva v prostoru elektroniky, kdo by se s tím čistil, opravoval a znovu zatíral. Stejně tak se nepovedlo napoprvé trefit polohu krkového snímače, takže tam jsou dvoje dírky pro vruty hned vedle sebe. Jsou to drobnosti, ale u drahých nástrojů je neuvidíte, zde s ohledem na cenu nástroje je to očekávatelné a tedy neudivující, u drahého nástroje bych prskal.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ammfjieq12t71f4g1of76nfm8k3.jpg

Provedl jsem výše avizovanou výměnu snímačů za DiMarzio DP126 v krémové barvě (recenze zde a pozor na zacyklení). Krkový dělený snímač seděl rovnou perfektně, na kobylkový snímač byla šachta krátká, stejně tak vybrání na přišroubování snímače byla malá. Čekal bych, že původní snímače budou mít standardní rozměr a bez problémů půjdou zaměnit za jiné, ale nakonec musel pomoci liberecký mistr kytarář Jiří Navrátil, který odvedl vskutku profesionální práci a za rozumný peníz. Dosti pochybuji, že by si DiMarzio dovolilo dělat větší snímače, které pak nebudou do produkce firmy Fender bez problémů sedět.

Každopádně operace s zdařila a zde můžete vidět výsledek.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1am9hgpo81f4f5lj12chgr21ino7.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1am9heljucts1esk1tq91mah1ius4.jpg

Následující zvukové ukázky jsou provedeny jako v předchozím případě přímo do zvukové karty a kromě normalizace ponechány bez jakýchkoli úprav. Použité jsou ty samé ocelové hlazené struny D'Addario XL Chromes ECB81. Opět hráno vždy nad aktivním snímačem, v případě obou pak mezi nimi.

Nejdříve opět "povinné" ukázky s plně otevřenou tónovou clonou:

Krkový snímač
Oba snímače
Kobylkový snímač

A teď stejné bonusové ukázky:

Slap na oba snímače

Následující ukázky obsahují nahrávky v pořadí krkový snímač – oba snímače – kobylkový snímač:

Plně otevřená tónová clona
Tónová clona na půlku
Úplně stažená tónová clona

DOPLNĚNÍ O DALŠÍ ZVUKOVÉ UKÁZKY

Udělal jsem další sadu nahrávek s úplně novými niklovými strunami s kulatým opředením (roundwound).  Jedná se sice o nevalné struny Ashton BS 45105 (recenze), ale jako nové hrají uspokojivě.

Krkový snímač
Oba snímače
Kobylkový snímač
Slap na oba snímače
Bonusová nahrávka se stejným pořadím snímačů jako výše

A ještě pro srandu stejné kolečko s tím, že je zvuk prohnán preampem Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe (recenze)
Ukázka: oba snímače – krkový snímač – kobylkový snímač – slap

Hodnocení II

Snímače rozhodně baskytaru hodně povznesly. Zvuk není už tak tenký, zvláště P snímač produkuje plný basový zvuk, na aparátu je to zvláště patrné, nahrávky výše díky použité normalizaci hlasitosti zdaleka skutečnost tak nevykreslují. Ani mě už tolik neštve ten moderní charakter ve spojení s kobylkovým snímačem. Ona prostě asi stejně nikdy tato PJ kombinace nebude zvukově úplně jako Jazz Bass, ale to mě netrápí, precižnovský zvuk mi v zásadě bohatě stačí. Ten kobylkový snímač mám pro doplnění v případě potřeby. A vzhled taky dostal šmrnc. Vanilku a třešně já rád.

A ještě tři fotky travního standardu:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ar611ec61s84133u8ni1slsh544.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ar611ec52ul1cfjml416e7b6g3.jpg
http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ar614lvbutf1vn2141913vu1ccq7.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Aidamos napsal:

agathisu

Damaroň smile https://cs.wikipedia.org/wiki/Damaro%C5%88

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Squier Standard Precision Bass Special

m3 napsal:
Aidamos napsal:

agathisu

Damaroň smile https://cs.wikipedia.org/wiki/Damaro%C5%88

A co jako?

Aidamos napsal:

Mimochodem český název pro agathis je damaroň.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Squier Standard Precision Bass Special

až to budeš chtít prodat, tak si na mě vzpoměň smile

JB MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Aidamos napsal:

A co jako?

vylepsuju tvuj poznamkovej aparat ...  big_smile ... popravde teda zacal sem googlit po slove mahagon... big_smile dal uz sem to necet big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: Squier Standard Precision Bass Special

m3 napsal:

popravde teda zacal sem googlit po slove mahagon... big_smile dal uz sem to necet big_smile

lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Atvečko napsal:

až to budeš chtít prodat, tak si na mě vzpoměň smile

Asi nebudu. Naopak se chystám tunit. Kremovej pickguard už je doma, jen čekám až budou skladem krémový DiMarzia. Uvažuju dále o kobylce se závitovými kameny, případně o lollypop mechanikách, ale otázka, zda to má vůbec cenu narvat na to dřevo takovej drahej hardware. Leda bych přebrousil logo Squier, narval tam Fender a střelil to za třicet jako originál lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Mně by se tam při tom krémovém picku líbily i krémové snímače. Chtělo by to vizualizaci jaký by to mělo výsledný look !

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (16. 05. 2016 12.52:01)

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Barius napsal:

Mně by se tam při tom krémovém picku líbily i krémové snímače.

Jak píšu smile

Aidamos napsal:

Kremovej pickguard už je doma, jen čekám až budou skladem krémový DiMarzia.

Barius napsal:

Chtělo by to vizualizaci jaký by to mělo výsledný look !

Nějak tak asi...

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aismfj3r133u7lj5e91r6t1kf43.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Squier Standard Precision Bass Special

hele pěkný smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

11

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Aidamos napsal:

Nějak tak asi...

a pilku na to F-ko ? smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Squier Standard Precision Bass Special

m3 napsal:

a pilku na to F-ko ?

To vezmu krumpáčem big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Squier Standard Precision Bass Special

lol pekne smile za ty cenu ji chci taky smile fakt dobrej kauf, gratuluju smile kdyby nestacil krumpac, mam kontakt na bagristu smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

14

Re: Squier Standard Precision Bass Special

janry napsal:

kdyby nestacil krumpac, mam kontakt na bagristu

Dík, v případě potřeby se ozvu lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Doplnil jsem recenzi o další poznatky po výměně snímačů za DiMarzio DP126 Creme - hledejte nahoře pod červeným nadpisem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Matej (27. 06. 2016 20.40:57)

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Aidamos napsal:

Doplnil jsem recenzi o další poznatky po výměně snímačů za DiMarzio DP126 Creme - hledejte nahoře pod červeným nadpisem.

Na první poslech jsou ty původní ostřejší co? Ty DiMarzia (maj zas lepší barvu) jsem chtěl kupovat do Precla SX co mám jen do zkušebny. Ale nakonec jsem koupil za litr od Opoceho Delana,...jsou hodně silný-skoro jak z nějaký aktivky, ale hraje to s nima dost parádně. Srovnání s DiMarzio by mě ale zajímalo. smile

0 xLajků:

17

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Matej napsal:

Na první poslech jsou ty původní ostřejší co?

To je právě tou normalizací hlasitosti a digitalizací zvuku, který trpí limitací, respektive relativně malým dynamickým rozsahem. DiMarzia pak díky většímu množství basů a tedy i větší energii působí při srovnání hlasitosti proti těm původním jakoby zahuhlaně, ale naživo je to fakt moc dobrý a velkej posun oproti původnímu stavu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Na první poslech jsou ty původní ostřejší co?

To je právě tou normalizací hlasitosti a digitalizací zvuku, který trpí limitací, respektive relativně malým dynamickým rozsahem. DiMarzia pak díky většímu množství basů a tedy i větší energii působí při srovnání hlasitosti proti těm původním jakoby zahuhlaně, ale naživo je to fakt moc dobrý a velkej posun oproti původnímu stavu.

...tak jasný, ony se ty vejšky ohráním strun ztratěj a pak teprve vyleze jak to vlastně hraje. smile

0 xLajků:

19

Re: Squier Standard Precision Bass Special

krasna sbirka smile vypadaj jak sourozenci smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

20

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Taky že vlastně i jsou ne?:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

21

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Paparatzzi napsal:

Taky že vlastně i jsou ne?:)

Prakticky vlastně ano. Minimálně dva sourozenci a k nim jeden jejich bratranec.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

22

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Teda když tu koukam na tenhle stroj za 3K a srovnam to s mojí první kytarou, čínou za 4K, která je fakt mega špatná, tak je mi trochu do breku big_smile

0 xLajků:

23

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Doplnil jsem do recenze další sadu nahrávek tentokrát s roundwound strunami. Naleznete je pod nadpisem "DOPLNĚNÍ O DALŠÍ ZVUKOVÉ UKÁZKY"

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

24

Re: Squier Standard Precision Bass Special

Squier Standard Precision Bass Special

Rok výroby: 2009
Země původu: Indonésie

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa34rn2q6tos1c4ek883.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa4gm161n13q1cpgslu4.jpg

Popis, konstrukce, parametry

Nahoře je recenze kousku ze stejného roku, takže doporučuju přečíst, páč prakticky všechno je stejné, zde vypíchnu jen změny a čerstvé dojmy. Baskytara se ke mně dostala na výměnu kobylky a obecný servis, tedy vyčištění, přestrunění a seřízení. Tento kousek je v provedení Satin Pewter Metallic, což je jakási saténová cínová metalíza. Za mě velice elegantní, zvláště v provedení tzv. matching headstock, kdy přední plocha hlavy má stejné provedení jako tělo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa4aeb1quk6mea631e7m5.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa4191ulb14to141v1dfl6.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa51o0tj7e1om48uaboua.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa59hg1j4h760cr42atb.jpg

Kupodivu opravu krásný je palisandrový hmatník a javorový krk s náznakem žíhání (tzv. flame maple), to se na tak levných nástrojích fakt hned tak nevidí. Psal jsem u krku o profilu "D", musím se po nedávných zkušenostech opravit, přijde mi spíš jako měkké "V". Mám radši širší krky, ale sedí mi tenhle dost dobře i při jazzbassové šířce ořechu 38,1 mm.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa44sb6mag6h6a31fhn8.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa51r921jeu3rv8281meb9.jpg

Původní kobylku se základnou z ohnutého plechu jsem měnil za masívní mosaznou kobylku Fender. Je fakt parádní. Pickguard je tentokrát jednovrstvý, černý.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa47kujjt18np1lv71dbo7.jpg

Díky masívní kobylce baskytara váží nepatrně víc, než moje bývalá červená, tato má nyní 4,14 kg a perfektně sedí na popruhu, nepřepadává na hlavu.

Zvuk

Zvuk mě nijak nepřekvapil, ani nezklamal, čekal jsem ho. Baskytara hraje zkrátka dobře, očekávatelně dobře. Na baskytaru jsem natahoval úplně nové niklové roundwound struny Sadowsky Blue Label v tloušťkách 45-65-85-105. Není-li uvedeno jinak, následující ukázky jsou provedeny rovnou do zvukovky, s plně otevřenou tónovou clonou a jinak ponechány bez zásahů (kromě normalizace samozřejmě). Hráno vždy nad aktivním snímačem, v případě obou hráno mezi nimi.

"Povinné" ukázky

Krkový snímač
Oba snímače
Kobylkový snímač

Bonusová ukázka ve stejném pořadí jako výše

Ukázka se simulací aparátu přes Darkglass Harmonic Booster a Darkglass Microtubes X Ultra se zapnutou simulací aparátu a rovněž kompresorem. Hráno v pořadí: krkový snímač – oba snímače – kobylkový snímač – krkový snímač bez a se zkreslením – slap na oba snímače – slap na krkový snímač.

Nejvíc se mi líbí zvuk na samotný krkový snímač, prostě klasický Precision.

Hodnocení

Levný, ale dobrý nástroj. Příjemný krk, po výměně i parádní kobylka a skvělé vyvážení a rovněž bezproblémová seřiditelnost. Hmatník a krk jako takový je skoro až výstavní. Basa už má hodně odehráno, původně matný lak na krku byl úplně vyleštěn, na přání majitele jsem ho zmatňoval ocelovou vatou, je teď opět příjemné saténový. Já měnil na své base snímače, ale spíš kvůli vzhledu, ne kvůli špatnému zvuku. Možná lepší snímače pomůžou, ale neuráží mě ani tyto, klidně bych s nimi v pohodě existoval. Stejně tak ladící mechaniky jsou bez problémové. Naopak výměna kobylky, řekl bych, nástroji dost prospěla, zvuk je pěkně pevný.

A ještě interiérové fotky...

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa5q0m130c13401a7c1fvvc.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa51redrb7r19o471fu7d.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa51scg1qlkbmt4qqfa6e.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gh9kbaa61m7n1lfd1jm23618gif.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: