1 Naposledy upravil: Aidamos (08. 09. 2022 16.58:26)

Téma: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Rok výroby: 2021
Země původu: USA
Cena: 800,- Kč

Úvod

Spousta z členu fóra ví, že mými nejoblíbenějšími roundwound strunami jsou struny Elixir. Poslední rok a půl bohužel nikde nejsou skladem, Elixir měl prý problém s dodávkami materiálu na potah (nějaký ten speciální polymer od Gore), nyní už se dají Elixiry sehnat, ale nejsou k dostání v tloušťkách, o které mám zájem, konkrétně myslím na čtyřicítky, takže mě nezbylo než hledat jinde.

V posledních letech jsem hodně lavíroval mezi tloušťkami 45-65-80-100 a sadou se silnější polovinou, tedy 45-65-85-105, ale spíš jsem preferoval ty první s tenčím A a E, jenže potom jsem měl na půjčené base možnost zkusit čtyřicítky, a ty mě úplně nadchly. Pořídil jsem si tedy sadu 40-60-75-95, ale přeci jen ty tenčí struny 75 a 95 mi přišly tenké už skoro moc. Nezbývalo než hledat opět něco mezi tím, tedy sadu 40-60-80-100. Našel jsem a jsem nadšen. Mimochodem nejradši bych v těchto tloušťkách Elixiry, ale taková sada se nedělá. Sice Thomann měl v nabídce jednotlivé struny, ale opět bych díky nedostupnosti neposkládal kompletní sadu, snad se situace v dohledné době zlepší, nicméně nyní mám skvělou náhradu od firmy Sadowsky, o které vám něco povím.

Popis, parametry, konstrukce

Pořídil jsem dvě pětistrunné sady. Jednu z řady Blue Label, jednu z řady Black Label, abych je mohl porovnat. V obojím případě se jedná se o roundwound struny s hexagonálním ocelovým jádrem a niklovým opředením v tloušťkách 40-60-80-100-125 setin palce. Zde obaly:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lacvd11tfq1sqg156ci3l3.jpg

Struny jsou v polyetylénovém nezataveném obalu baleny samostatně v papírových pytlících, nejsou tedy nijak extra chráněny proti atmosférickým vlivům, což by při dodržení normálních skladovacích podmínek snad ani nemuselo vadit, ale netvrdím, že bych radši neuvítal zatavený obal s nějakou tou inertní atmosférou. Mimochodem našel jsem obrázek jinak provedeného obalu, připadne mi modernější bez těch rámečků, ale našel jsem ho v příspěvku v jednom fóru už z roku 2011, tedy aktuální obal bude opravdu ten výše, a to i vzhledem k uvedeným obalům u produktů na oficiálním webu.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3oc5e1ke6fkh40ipm11rj9d.jpg

EDIT: tak začali dělat nejnovější generaci obalu:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gceihgsv1o8d1jdg1ioh5km6043.jpg

Struny mají na konci u hlavy černé hedvábné opředení, a to jak řada Blue Label, tak Black Label, nicméně v poslední době jsem zaznamenal, že došlo k změně na tmavě modré, minimálně u řady Blue Label, přičemž v šuplíku mám novou sadu z nerezové oceli, a i ta ho už modré má. Upřímně řečeno, černé mi připadá elegantnější. EDIT: nové opředení konců je už opravdu definitivně modré.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lad070q61a1udh8p0166n4.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gcej03qq13oqq9f19k113701c7i3.jpg

U obou řad je struna H v provedení taperwound, tedy má zúžený konec. V tomto případě někdy může být problém při protažení strun skrz tělo, v případě mé baskytary to vyšlo skvěle.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lad01dcscsetio1ip81hp55.jpg

Povrch strun obou řad je hladký, v ničem nezaostávají za mnou adorovanými Elixiry, zvláště struny řady Blue Label, ty z Black Label jsou opravdu jen nepatrně drsnější, ale to se ohladí po pár hodinách hraní. Stejné rozměry, stejné materiály, stejný povrch, všechno stejné, v čem je tedy rozdíl řady Blue oproti řadě Black? Dle popisu výrobce struny Black Label mají o něco vyšší napětí a silnější výšky a basy, oproti tomu struny Blue Label mají o něco nižší napětí a plnější středy. Takže po tomto sdělení můžu plynule navázat další kapitolou.

Zvuk

Zvuk je opravdu velice inspirativní, zvláště u řady Blue. Řada Black je nicméně srovnatelná. Zas takový rozdíl to není, asi můžu potvrdit slova výrobce. Black pevnější basy a výšky, Blue výraznější středy. Zvuk strun řada Blue Label mě úplně uchvátil zejména projevem struny E. Má zvláštní prostor, zvoní jak zvony katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha a možná i svatého Mikuláše dohromady. Tohle jsem u žádných jiných strun nezaznamenal. Obvykle v recenzích strun ukázky nedělám, ale tu strunu E řady Blue Label jsem si musel okamžitě nahrát. A když jsem pak natáhl struny Black Label, tak jsem udělal stejnou nahrávku struny E. První část ukázky je hraná slapem na prázdnou strunu E, tedy s rozezníváním struny úderem palce, druhá část je už normální prstovou techniku s využitím i dalších tónů na struně E. Baskytara je Fender American Professional II Precision Bass V.

Blue Label

Black Label

Životnost

Po zkušenostech s jinými nepotahovanými strunami jsem si ani od těchto nic moc extra nesliboval. Dával jsem jim tak tři týdny zvuku jako nových strun a po dvou měsících výměna pro tupost, nicméně mě překvapily, že i po měsíci hrály furt jak nové, po třech měsících pořád skvěle bez jediného náznaku tuposti, a dokonce i po pěti měsících se mi je nechtělo sundávat, protože pořád hrály velice dobře. Ne už jako nové, necinkaly, ale pořád zvonily a žádná tupá neznělost se nekonala. Nechápal jsem a nechápu doposavad. Přitom to nejsou potahované struny, a ani o žádné nanotechnologii, kterou by byly opatřeny, nebyla řeč. Nevím, jak to dělají. To každopádně bylo u strun Blue Label, které jsem natáhl první. Black Label toho za sebou ještě tolik nemají, nicméně právě dnes je mám natažené tři měsíce, a zatímco jiné slušné struny (Ernie Ball, D'Addario, Rotosound) bývají touto dobou již na vyhození, tak tyto pořád hrají skvěle. Takže ještě jedna nahrávka na všechny struny tři měsíce téměř denně hrané, a když nehrají, tak se tu na ně práší ve stojanu. Nahrávka je udělaná rovnou do zvukovky, tedy bez všech mých serepetiček vylepšujících zvuk.

Black Label 3 měsíce staré

Hodnocení

Vynikající struny inspirativního zvuku a s brutální trvanlivostí při velice příznivé ceně (čtyřková sada je za šest stovek). Blue Label se mi zamlouvá zvukově i pocitově víc, a dokonce bych řekl, že díky nepatrně malinko výraznějším středům hraje lépe i struna H.

Poznámka 1

Taky si říkáte, cože? Sadowsky, v zásadě malovýrobce exkluzivních drahých nástrojů, a má fabriku se stroji na struny? Ne, nemá. Struny si nechává vyrábět pod svojí značkou. Ale pozor, nejedná se jen o prachsprostý rebranding, kdy se produkce nějaké firmy jen zabalí do jiného obalu. Je to od prvopočátku návrh a vývoj strun vlastní konstrukce Rogera Sadowskyho. Minimálně zpočátku probíhal vývoj ve spolupráci s pánem jménem Eric Cocco, což je syn Richarda Cocco Jr., který do své smrti byl vlastníkem firmy La Bella. Ale tedy i tyto struny svého času vyráběla firma La Bella podle technických specifikací Rogera Sadowskyho. Tedy přesněji řečeno, dohledal jsem, že La Bella vyráběla jen řadu Black Label, výrobce Blue Label pak Roger, který je dosti aktivní na diskuzním basáckém fóru TalkBASS, tají. Ale je to poměrně stará informace a není jasné, kdo mu struny vyrábí nyní, nicméně stejně se opravdu nejedná o rebranding, takže to je v zásadě jedno.

Udělal jsem i pitvu struny H, takže můžete kouknout, jak to vypadá uvnitř. Zajímavé, jak tam jsou tři vrstvy tří různých tlouštěk opřádacího drátku.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lad0sck1he61a8nnpp1skm6.jpg

Poznámka 2

Na půjčené baskytaře mě zaujaly i ocelové struny z řady Blue Label, takže už se mi nějaký ten měsíc hřejí v šuplíku, nicméně, bude-li to s nimi stejné, tak příští mou recenzi na struny můžete očekávat tak za půl až třičtvrtě roku. EDIT: recenze níže

Poznámka 3

Koukám, naflákal jsem tedy tady toho na poměry obvykle krátké recenze strun setsakramentsky spoustu, ale opravdu mě tyto struny zaujaly natolik, že dokud nebudu mít možnost pořídit jednotlivé struny Elixir v požadovaných tloušťkách (40-60-80-100), tak zůstanu rozhodně u Sadowsky Blue Label, teď už jen otázka, zda nikl nebo ocel, což se ukáže za pár měsíců.

Poznámka 4

Sadowsky dělá i hlazenky, dokonce i ty mají na H taperwound, což jsem na žádných hlazenkách zatím neviděl, jen mě od nich zatím odrazuje jejich příšerná cena, a to i ta ve slevě.

Webové stránky: https://www.sadowsky.com/product-category/online-store/bass-strings/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Aidamos napsal:

Sadowsky dělá i hlazenky, dokonce i ty mají na H taperwound, což jsem na žádných hlazenkách zatím neviděl

 Tapered H dělá na hlazenkách LaBella, což by odpovídalo tomu, že pro Sadowsky vyrábějí struny právě oni podle jeho návrhu.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

3

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Hastur napsal:

Tapered H dělá na hlazenkách LaBella

Aha, to jsem nevěděl. Jak říkám, ještě jsem je nezaznamenal/neměl. Hlazený La Belly jsem měl jen čtyřkový.

Hastur napsal:

což by odpovídalo tomu, že pro Sadowsky vyrábějí struny právě oni podle jeho návrhu

Je samozřejmě možné, že to stále trvá. Sadowsky byl ohledně celé řady Blue Label tajemný jak hrad v Karpatech, že nebude nic prozrazovat s ohledem na to, že má s výrobcem dohodu o mlčenlivosti, přitom u Black Label řady tu La Bellu potvrdil. Samozřejmě ono "tajemno" udělá také svůj marketing.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Aidamos (28. 05. 2022 09.17:58)

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Ještě k tomu taperingu a tedy hlavně pitvě té struny. Nevím, jak moc zvuk a trvanlivost ovlivňuje použití tří různých tlouštěk drátu, možná to je podobně i na Ečku a dalších strunách. Dovolím si zaspekulovat. Kdysi jsem miloval struny Fender Super Bass 82505M. Ty měly zúžení nejen na H, ale i na Ečku. Konkrétně na Háčku to vypadalo takhle:

http://baskytara.com/img/m/2556/p17lpb8rd2omn1j8i1vc1a8a7cij.jpg

Taky je tam vidět, že vnitřní vinutí je slabším drátem, a ty struny byly naprosto parádní a vydržely taky dost dlouho. Mimochodem Fender je dělal ve vlastní fabrice v Mexiku. Pak se Fender na výrobu strun vykašlal, respektive dnes se chlubí "made in USA", ale co jsem někde četl, ve skutečnosti mu struny dělá D'Addario. Jestli je to už čistej rebrand nebo samostaná výroba podle specifikací Fenderu, eventuálně kombinace obého, to netuším, každopádně ty struny už pak nebyly tak dobré, a dokonce se změnila technologie, začali i ten vnitřní omot dělat stejně silným drátem jako vnější, podobně jako to má na té fotce Warwick.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Na Fendery jsem nejaky cas hral. Ale pak jsem mel problem s tim, ze se mi zacli dostavat do rukou zmetky. Na prvni poslech nic, ale treba po tydnu uplne chcipla jedna struna. Mimochodem to se mi ted po 6 sadach stalo u tehlech. Nejdrive dobry, dobry a po dvou zkouskach A struna chcipla. Sustain na 50 procentech, vysky zadne. Tak jsem ho vymenil za 3 mesice hranou ze starsi sady a to furt valilo. Pak jsem jeste na FB cetl ze pry problemy s intonaci H. Ale otazka jestli si to typek srovnal. Ja mel spis vzdy problem s netapered H strunou.

Nicmene i tak na tyhle struny musim pět ody. Mel jsem jich nekolik krasne zpivaji, dlouho vydrzi. Mel jsem i jedny ocelovky v tloustce 40 a taky to melo neco do sebe. Dokonce se mi s pribyvajicim vekem libi ocelovky cim dal tim vic. Jedine, kde se mi uplne nelibily tak byl precision. Tam jsem je vymenil za ocelovy rotosoundy a ty mi na nej nejak lepe pasuji.

0 xLajků:

6

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

polygon napsal:

Jedine, kde se mi uplne nelibily tak byl precision

 Co konkrétně se ti na těch ocelovkách vzhledem k precisionu nelíbilo? Docela vážně je teď na novej PB co dodělávám zvažuju...

0 xLajků:

7

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

pekelnik napsal:
polygon napsal:

Jedine, kde se mi uplne nelibily tak byl precision

 Co konkrétně se ti na těch ocelovkách vzhledem k precisionu nelíbilo? Docela vážně je teď na novej PB co dodělávám zvažuju...

Já měl právě ocelové Sadowsky Blue Label na půjčeném Precisionu, a opět mě zaujaly natolik, že jsem si je koupil, ale jak píšu, zatím si hoví v šuplíku, ještě nenadešel jejich čas.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Aidamos napsal:

Blue výraznější středy. Zvuk strun řada Blue Label mě úplně uchvátil

Nemáte někdo zkušenost na bezpražci? Aktuálně mám na Tony Franklinovi dožívající DR Sunbeams 0.45 a pomalu přemýšlím, co dál - měl jsem v plánu Elixiry, ale ty modré Sadowsky by mohly fungovat dobře..

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

D.a.l.i napsal:

měl jsem v plánu Elixiry, ale ty modré Sadowsky by mohly fungovat dobře

Určitě budou. A někdo to na bezpražec nemusí, ale parádní jsou i hlazenky Sadowsky Blue Label, až teda na tu příšernou cenu. Měl jsem je možnost zažít na dvou pražcových basách a moc se mi líbily. Něco mezi D'Addario Chromes a Thomastik Jazz.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

S kladným hodnocením strun Sadowsky musím souhlasit - díky Adame, že jsi me na tuhle značku navedl.

Mimochodem mám verzi Blue label s modrým opředením a na mé modré base to vypadá luxusně.

Nesu teď basu ke kytaráři, takže budu nasazovat novou sadu, ale ta první mi velmi dobře hraje i po několika měsících prvidelného hraní.

Škoda, že jsem nevzal víc sad, když je měl Muziker v akci, ale i tak cena ve srovnání s Elixírama parádní.

FGN JMJ5-ASH-M SBB Surreal Blue Burst, Sterling by MusicMan Ray34, Markbass  CMD 121, Line6 Relay G30, EBS Microbass 3, BOSS OC-5, EBS dPhaser, Soundelirium HPF
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

11

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Ty ocelovky jsou takovy pomerne kultivovany. Ty rotosoundy mi tam sedli svym prasackym provedenim vic.

0 xLajků:

12

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Asi zkusím prvně ty nikláče, když to tak vychvalujete a pak se uvidí...

Ikdyž taky už teď od doby co nejsou moc k dostání Elixíry jedu spíš ocelovky.

0 xLajků:

13

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Přidám ještě postřeh k těm niklovkám. Jednou po hraní jsem je zapomněl otřít hadrem od  potu, tak jsem na to vzal druhý den vlhčený hadřík od ErnieBallu
Ještě týden potom jsem měl černé prsty od strun, jak začaly špinit. Na zvuku se to sice nepodepsalo, ale od už pouze suchý hadr.

FGN JMJ5-ASH-M SBB Surreal Blue Burst, Sterling by MusicMan Ray34, Markbass  CMD 121, Line6 Relay G30, EBS Microbass 3, BOSS OC-5, EBS dPhaser, Soundelirium HPF
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

14

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Shodou okolností můžu poskytnout i moji srovnávací nahrávku strun Sadowsky, konkrétně extra dlouhých niklovek v pětistrunné sadě, tedy Blue Label SBN-45BXL (Taperwound Extra Long 35'' - 5 String Nickel 45 - 130T), a to zcela nových a pak po cca 50 hodinách převážně prstového hraní. Po každém hraní jsem je vytřel suchým hadrem. Nahrávka je pořízená přímo do nahrávadla, bez jakéhokoli processingu. Použitá basa je Schecter SLS Elite-5, mód Classic. Pro lepší srovnání nuancí ve zvuku jsem zvolil konfiguraci snímačů přepnutých na jednocívkové:

Nové struny - oba snímače

Použité struny - oba snímače

Nové struny - snímač u krku

Použité struny - snímač u krku

Až budou zase k dostání Elixiry (koukal jsem, že long scale se sem tam dají sehnat, ale moje extra long nějak ne), tak se k nim asi vrátím, i když... Sadowsky jsou i podle mě opravdu výborné.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, homemade 1x10", krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

15

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

patr napsal:

Shodou okolností můžu poskytnout i moji srovnávací nahrávku strun Sadowsky, konkrétně extra dlouhých niklovek v pětistrunné sadě, tedy Blue Label SBN-45BXL (Taperwound Extra Long 35'' - 5 String Nickel 45 - 130T), a to zcela nových a pak po cca 50 hodinách převážně prstového hraní. Po každém hraní jsem je vytřel suchým hadrem. Nahrávka je pořízená přímo do nahrávadla, bez jakéhokoli processingu. Použitá basa je Schecter SLS Elite-5, mód Classic. Pro lepší srovnání nuancí ve zvuku jsem zvolil konfiguraci snímačů přepnutých na jednocívkové:

Nové struny - oba snímače

Použité struny - oba snímače

Nové struny - snímač u krku

Použité struny - snímač u krku

Až budou zase k dostání Elixiry (koukal jsem, že long scale se sem tam dají sehnat, ale moje extra long nějak ne), tak se k nim asi vrátím, i když... Sadowsky jsou i podle mě opravdu výborné.

Nepatrný rozdíl tam sice slyším, ale ve slepém testu bych asi neuspěl.

Jsem teď našel v šuplíku nový Elixíry 45-130  Long Scale, ty by ti asi byly k ničemu, co?

FGN JMJ5-ASH-M SBB Surreal Blue Burst, Sterling by MusicMan Ray34, Markbass  CMD 121, Line6 Relay G30, EBS Microbass 3, BOSS OC-5, EBS dPhaser, Soundelirium HPF
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

16

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

patr napsal:

Po každém hraní jsem je vytřel suchým hadrem.

Dzzerza napsal:

pouze suchý hadr

Kucí, to vás obdivuju. Já si na to nikdy nevzpomenu, a to ten suchý hadr ve futrále taky mám.

Dzzerza napsal:

Nepatrný rozdíl tam sice slyším

Přesně tak. Nepatrný. 50 hodin hraní, to jsou tak ty moje 3 měsíce. I zvukově to odpovídá.

patr napsal:

Až budou zase k dostání Elixiry, tak se k nim asi vrátím, i když...

Vidím to podobně, ale to by navíc pro mě musely být k dostání ty kusovky. A souhlas i s tím "i když...", páč zvukově mě zvláště ty niklový Blue Label úplně dostaly. Ještě uvidím jak ocelovky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Dzzerza napsal:

Jsem teď našel v šuplíku nový Elixíry 45-130  Long Scale, ty by ti asi byly k ničemu, co?

 Díky za nabídku, ale Long Scale jsou pro mě krátké. Elixiry patří mezi struny s nejkratším vinutím, tedy bez dostatečné rezervy nad menzuru, pro kterou jsou určeny, aby vystačily byť jen o jeden palec delší menzuru (záleží ovšem i na konstrukci kobylky).

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, homemade 1x10", krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

18

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Dzzerza napsal:

Nepatrný rozdíl tam sice slyším

 Jj, mně je dokonce ten malinko zakulacenější zvuk ohraných strun sympatičtější. Byl jsem si ale zahostovat na zkoušce jedné metalovější kapely a tam mi už trochu chybělo to původní zvonění strun H a E (mimochodem, já i tu strunu H docela využívám, takže se, s jistou rezervou, dá říct, že je skutečně obdobně ohraná jako ostatní).

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, homemade 1x10", krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

19

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Aidamos napsal:

Zvuk strun řada Blue Label mě úplně uchvátil zejména projevem struny E. Má zvláštní prostor, zvoní jak zvony katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha a možná i svatého Mikuláše dohromady. Tohle jsem u žádných jiných strun nezaznamenal.

 Musím souhlasit. Když jsem si je koupil ještě na baskytaru Aria, tak jsem byl nadšen právě zvukem struny E. Životnost byla dobrá, ale pak jsem basu prodal, tak dál v čase už nevím. Za mě můžu rovněž vřele doporučit.

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

20

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Právě jsem natáhnul na jednu Daviďákojc basu nový niklový Blue Label 40-60-80-100-125 a naprostá paráda. A díky tomu, že mám teď přímé srovnání se stejně silnou niklovou sadou Black Label, kterou mám na své base, tak musím konstatovat, že Blue Label mají při stejné tloušťce strun podstatně nižší tah než Black Label.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Máte někdo zkušenost s jejich protažením skrz tělo u klasické 864 mm menzury? Vyjde to na dýlku a nebo ne?

0 xLajků:

22

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Měl jsem Blue Label skrz tělo a vyšlo to dobře.

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

23

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

pekelnik napsal:

Máte někdo zkušenost s jejich protažením skrz tělo u klasické 864 mm menzury? Vyjde to na dýlku a nebo ne?

Pekelníče, Tys nečetl recenzi, viď? wink

Aidamos napsal:

U obou řad je struna H v provedení taperwound, tedy má zúžený konec. V tomto případě někdy může být problém při protažení strun skrz tělo, v případě mé baskytary to vyšlo skvěle.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lad01dcscsetio1ip81hp55.jpg

A když to vyšlo na pětce, tak na čtyřce tuplem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: pekelnik (18. 05. 2022 09.11:11)

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Aidamos napsal:

Pekelníče, Tys nečetl recenzi, viď?

 Ok, Ok to jsem nějak přehlídl big_smile

Aidamos napsal:

A když to vyšlo na pětce, tak na čtyřce tuplem

 Supr! Díky. wink

 

Ikdyž si nejsu jistej jestli jsem se dobře vyjádřil a tedy se chápeme... mě šlo o to jestli to pak vyjde na nuláku a není tam už struna zúžená?

0 xLajků:

25

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

pekelnik napsal:

mě šlo o to jestli to pak vyjde na nuláku a není tam už struna zúžená?

Vyjde. Viz další foto z recenze.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lad070q61a1udh8p0166n4.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

26

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Jeste dodam, ze tyhle precisiony maji ty melke pruchodky, takze by to melo dopadnout vsude.

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: pekelnik (18. 05. 2022 10.07:16)

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Aidamos napsal:
pekelnik napsal:

mě šlo o to jestli to pak vyjde na nuláku a není tam už struna zúžená?

Vyjde. Viz další foto z recenze.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1g1e3lad070q61a1udh8p0166n4.jpg

Dneska fakt nemám den big_smile

Díky!

0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Aidamos (08. 09. 2022 19.01:13)

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Aidamos napsal:

Na půjčené baskytaře mě zaujaly i ocelové struny z řady Blue Label, takže už se mi nějaký ten měsíc hřejí v šuplíku, nicméně, bude-li to s nimi stejné, tak příští mou recenzi na struny můžete očekávat tak za půl až třičtvrtě roku.

Nadešel čas, jdeme na ně.

Sadowsky Stainless Steel Bass SBS40B-BLUE Label

Rok výroby: 2022
Země původu: USA
Cena: 800,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1gceqns6r119vm971idl16tmi4k3.jpg

Popis, parametry, konstrukce

Sada strun je stejně balená a základní parametry jsou rovněž stejné jako u již recenzovaných niklových sestřiček nahoře, tedy hexagonální ocelové jádro, tloušťky 40-60-80-100-125 setin palce v provedení taperwound na Háčku, jen ten omot jádra je z nerezové oceli. Konec strun na straně u ladících mechaniky má modré hedvábné opředení. Struny jsou samozřejmě o malinko drsnější než niklové, ale není to nijak extrémní, nejedná se o žádná struhadla.

Zvuk

Nové struny cinkají, jsou poměrně agresívní, mají výrazné basy a hlavně výšky, trochu jim oproti niklovým tím pádem chybí středy.

Životnost

Zde musím konstatovat trochu zklamání. Oproti niklové variantě z řady Blue Label u těchto ocelových strun selhala po dvou měsících struna A. Je totálně tupá, nepodařilo se mi ji oživit žádným kondicionérem nebo vyklepáváním. Přitom ostatní struny včetně Háčka jsou i po těch dvou měsících stále krásně znělé, skoro jak na začátku, ale to Áčko ten dobrý pocit zazdilo. Ale i tak oproti jiným výrobcům jsou dva měsíce nadstandardní výdrž, a možná u jiné sady by se toto nestalo a potvrdily by i tyto struny svůj status držáků.

Hodnocení

I přes dřívější umření struny A nezbývá než uzavřít recenzi tak, že se jedná o skvělé struny s extrémní výdrží a za rozumnou cenu. Ovšem nakonec se vracím k niklové variantě v řadě Blue Label, a stále trvá mé rozhodnutí tyto struny používat, dokud nebude dostupná odpovídající sada struny Elixir nebo dokud D'Addario nezačne dělat potahované basové struny XS (nedávno ke strunám XS na akustickou kytaru přidali elektrickou variantu, na basovou stále nedošlo), které používají stejnou technologii potahování, a mají skvělé odezvy na trvanlivost, ale možná i tak zůstanu u niklových Sadowsky Blue Label, protože zvukově jsou naprosto úžasné a inspirativní.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

29

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Jelikož bych se opakoval, tak se budu rovnou jen citovat:

Aidamos napsal:

Po zkušenostech s jinými nepotahovanými strunami jsem si ani od těchto nic moc extra nesliboval. Dával jsem jim tak tři týdny zvuku jako nových strun a po dvou měsících výměna pro tupost, nicméně mě překvapily, že i po měsíci hrály furt jak nové, po třech měsících pořád skvěle bez jediného náznaku tuposti, a dokonce i po pěti měsících se mi je nechtělo sundávat, protože pořád hrály velice dobře. Ne už jako nové, necinkaly, ale pořád zvonily a žádná tupá neznělost se nekonala. Nechápal jsem a nechápu doposavad. Přitom to nejsou potahované struny, a ani o žádné nanotechnologii, kterou by byly opatřeny, nebyla řeč. Nevím, jak to dělají.

Dnes je to přesně 6 měsíců, co jsem natáhl Sadowsky Blue Label 40-60-80-100-125 na můj Fender American Professional II Precision Bass V, a rozhodně je ještě nebudu sundávat. Opět nechápu. Mám tu basu doma v pracovně ve stojanu, práší se na ni, hraju na ni skoro každý den, ne nějak extrémně dlouho, ale mám ji v ruce prostě často, má za sebou několik mnohahodinových upocených záskoků se zábavovkou, a ty struny furt hrají dobře. Co dobře? Skvěle! Aktuální ukázka na všech strunách, v tomto případě přes Zoom MS-60B:

Ukázka

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
1 xLajků:

30

Re: Sadowsky Bright Nickel Bass SBN40B-BLUE a BLACK Label

Fakt nekeca, jsou to držáky. Já poslední sadu sundal asi po pěti měsících. Zvukově pořád dobrá, ale najednou se mi zdálo, ze přestává ladit v některých polohách. Kouknu zespodu a tak už vymačkany oplet (noha v sadre, basa v ruce, fakt jsem hrál).

0 xLajků: