1

Téma: Prstová technika - rychlost pravé ruky

Nazdar kolegové, do teď jsem hrál jen trsátkem. Skladby co hrajeme mají většina do 150 -180 bpm, no a teď jak je volno tak se snažím trochu posouvat v různých technikách - Do toho patří i zmíněná prstová technika. Do 120bpm to zvládám prstama, co je výš to už nestíhám. Popravdě i u těch 120 bpm mám co dělat. Jak to cvíčíte? Zkoušíte po chvilkách navyšovat tempo na metronomu? Předpokládám že to bude otázka vytrvalosti. 

0 xLajků:

2

Re: Prstová technika - rychlost pravé ruky

Nikdy jsme nepřekročil stín a přestože se fakt snažím, když jde tlustý do tenkýho, sáhnu po trsátku...

 

JB 60 MiM, PB/JB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3

Re: Prstová technika - rychlost pravé ruky

Atvečko napsal:

Nikdy jsme nepřekročil stín a přestože se fakt snažím, když jde tlustý do tenkýho, sáhnu po trsátku...

 

Má pravdu ten pán. Jistých mírných pokroků se dá dosáhnout pomocí čínských masážních / meditačních koulí. Kdy esoteriku ponechám stranou, tak jsou dobré na rozhýbání prstů jako takových.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

4

Re: Prstová technika - rychlost pravé ruky

Dřív jsem si dával takovýhle prstový cvičení v podobě songů. wink  https://www.youtube.com/watch?v=mWQMvULGFkg   

0 xLajků:

5

Re: Prstová technika - rychlost pravé ruky

cvicim v nejvyssim tempu co zvladnu a davam si pozor na to abych to hral uvolnene, nebyl v kreci a bez chyb. nejvic zvladam 16tiny ve 125 bpm. pak uz drobim... pokud bych potreboval rychlejsi tempo tak bych hral trsatkem.

 

taky mi fungovalo cvict kazdou ruku zvlast a pak se snazit o koordinaci v te rychlosti. pomale navysovani rychlosti mi nefungovalo, protoze od urcite rychlosti to je jiny druh pohybu a hlavne vnimani 

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

6

Re: Prstová technika - rychlost pravé ruky

Hraju 3 prstama, 16-ky dám s jistotou 175 bpm, 180 jen krátkodobě systém hraní  3-2-1-2-3-2-1-2....  trioly pak 3-2-1-3-2-1 , tam klidně přes 200 bpm, učil jsem se to poměrně dlouho a jistotu jsem získal až po několika letech

0 xLajků: