1 Naposledy upravil: Aidamos (31. 01. 2022 08.56:01)

Téma: Pedalboard Warwick RockCase RC 23000 B

Warwick RockCase RC 23000 B

Rok výroby: 2016
Země původu: Čína
Cena: 1 850,- Kč
Koupeno: http://www.hudebnishop.cz/

Úvod

Nejprve jsem měl většího bratříčka tohoto pedalboardu. Byl to typ RockCase RC 23120 B (recenze) dokonce s vestavěným napájecím panelem. Ovšem tento pedalboard mi za nějaký čas začal být těsný. Nejdříve jsem z něj vypreparoval napájecí panel a nahradil ho galvanicky oddělenými multizdroji (foto), ale  pak jsem stejně zatoužil po další krabičce, takže jsem si pořídil snad ten úplně největší pedalboard na trhu, Diago Tourman (foto a recenze). To bylo asi největší šlápnutí vedle, co se týká mé muzikantské výbavy za posledních pár let. Ne, že by pedalboard Diago nebyl kvalitní, ale byl opravdu hrozně velký a hlavně obludně těžký (naplněný měl skoro 20 kg). Nadával jsem, že jsem si pořídil lehké reproboxy Soundelirium (recenze) a teď se tahám s takovýmhle monstrem. No nejsem já idiot? Bez pochyby. V autě to taky zabíralo přemíru místa. Takže jsem se jal rozprodávat skoro celý pedalboard, až na pár kousků z něj, a pořídil si objekt této recenze. Ve hře byl i pedalboard Diago Gigman, ale dělal jsem si analýzu v CADovském programu a neuspořádal bych tam svá zařízení, a větší Diago Showman (prostřední velikost) jsem nechtěl. Volba tedy padla na RockCase. Mimochodem můj starý  RockCase RC 23120 B (tedy ten s odstraněným napájecím panelem) má od té doby náš kytarista a nemůže si jej vynachválit.

Popis

Pedalboard ve formě kufru je vyroben z překližky potažené odolnou černou plastovou fólií, všechny hrany jsou chráněné hliníkovými lištami, rohy jsou ocelové. Pravda, rohy nejsou zdaleka tak masívní jako u většího typu 23120, ale jsou naprosto dostatečné.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ba307n541nfb1ttr14ev678lao3.jpg

Větší bratříček má čtyři zapuštěné masívní zámky, tento menší typ má zámky klasického typu a jenom dva, na druhé straně kufru jsou jen zasazovací panty. Toto řešení mi vyhovuje víc, snáze se víko nandává, větší typ 23120 je totiž háklivý na správné sesazení.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ba307n561cou1ugh1t531ccq3qi4.jpg

Úložná plocha pro efekty má rozměry 445×395 mm a jejich výška může být 10 cm. Víko má vystýlku z tvarovaného molitanu. Na spodní straně a jednom boku má kufr gumové nožičky. Ucho je stejně jako u většího bratříčka pružinové s tlustostěnnou průhlednou plastovou trubkou. Je moc příjemné do ruky a dobře se za něj pedalboard nosí. Výtku ale mám. Chrom z pružiny se loupe a celý vnitřní povrch trubky byl z výroby upatlán nějakým žlutým olejem. Docela jsem měl dost práce z toho ten humus dostat.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ba307n56qd61pvq1visf7p100q5.jpg

Jinak kufr je velice lehký (včetně všech efektů a kabelů váží 8 kg, což je super), ale dostatečně pevný díky nýtovaným ochranným lištám a rohům. Jak můžete vidět reálné provedení níže, měl jsem zmiňovanou CADovskou simulaci vypočítanou takřka na milimetry.

http://baskytara.com/img/m/2556/p1bklsafqbibq1ihf19mj10547p03.jpg

Hodnocení

Lehký, ale dosti pevný pedalboard. Ložná plocha se při šlápnutí na efekty neprohýbá, víko lze snadno zavřít, a díky systému pero/drážka na obvodových lištách i dobře těsní. Do kufru se vejdou i ostatní potřebné kabely v připojeném stavu, prostě jednoduše přijdu na hraní, odklopím víko, jeden kabel zapojím do nástroje, druhý do zesilovače a třetím kabelem připojím multizdroj, jinak žádné další drátování. Už při pořizování tohoto pedalbordu jsem v něm spatřoval pro mě i další důležité plus, a to takové, že už se mi do něj nevejdou žádné další efektové krabičky, čili nebudu mít nutkání něco kupovat a dávat tak průchod mému někdejšímu megalomanství. Už žádný Temelín II, stačí mi tento příruční tokamak smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Pedalboard Warwick RockCase RC 23000 B

Po třech letech používání stále bez ztráty kytičky. Spolehlivě slouží. Ale z původního layoutu nezůstal kámen na kameni:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1eq07bclpafnmetdpk3ps4913.jpg 
https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1eq0h5gml14511sunje21hhc14133.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Pedalboard Warwick RockCase RC 23000 B

Jj, tenhle pedalboard také už dlouho používám a ke kvalitě, resp. odolnosti nemám žádné výtky, a to už něco zažil. Z pohledu praktického bych snad jen upozornil na to, že i ta spodní část tvořící samotný pedalboard je dost hluboká a může se stát, že některé pedály budou moc nízko na to, aby mohly být u kraje a zároveň aby se do nich dala pohodlně zasouvat vstupní signálová šňůra. Já jsem si kvůli mým specifickým požadavkům na kombinaci kytarové multišlapky a standardních krabiček cca 2/3 dna zvedl o nějaké 2 cm, takže je vše pohodlně nad hranou. Osobně jsem neměl ani žádný problém s vnitřkem trubky tvořící madlo. Musím také potvrdit, že, díky tomu, že je pedalboard docela malý, se musím lépe rozmýšlet, co za pedály si pořídím. GAS (Gear Aquisition Syndrome) je totiž opravdu zákeřná nemoc, která často rychle přechází do chronického stádia, a malý pedalboard je jednou z mála pomůcek pro účinný boj s touto nemocí.

https://baskytara.com/img/m/25292/t/p1f03hj78vivlg9m88k1hf71lik3.jpg

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků: