1 Naposledy upravil: Aidamos (02. 01. 2022 14.24:52)

Téma: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Rok výroby: 2014
Země původu: U.S.A.
Cena: 7.700,- Kč

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p19ad4o1ov11c7142171t1hil23l3.jpg

Úvod

Je tomu rok, co se v mém pedalboardu usídlil zřejmě již natrvalo tenhle ovládací panel z vesmírné lodi. Pochází od velectěné firmy Tech 21, ale než se pustím do recenzování, chtěl bych se s vámi podělit i o důvody mé volby. Kdysi dávno jsem zkreslený zvuk basy nechápal, pak jsem ho objevil, pochopil a dokonce si ho zamiloval. Kdybyste mi před několika málo lety řekli, že taky jednou budu používat zkreslení na base, tak bych si ťukal na čelo a vás poslal za docentem Chocholouškem. Nejprve jsem používal nějaký čas Boss Super Octave OC-3 (recenze), který, ač je to primárně oktáver, zkreslení umí, ale pak se vyskytla možnost levně pořídit Boss Bass OverDrive ODB-3 (recenze), takže jsem po něm skočil a vůbec toho nelituji, protože to je velmi dobře vybavené zkreslovadlo, mimochodem nahrál jsem s ním celé album. Nicméně GAS je GAS, a měl jsem prostě nutkání postoupit na vyšší level. Dlouho jsem přemýšlel, co by se mi tak hodilo, uvažoval jsem i o vyhlášeném Darkglass B7K. Mám hodně čistý zesilovač TecAmp Puma 1000 (recenze), který miluju, a kterého se zbavit nehodlám, ale seznal jsem, že se mi velmi líbí špína Ampegu, a že navíc ten si i velmi rozumí s baskytarami Music Man, ovšem o pořízení zesilovače Ampeg jsem prakticky neuvažoval. Série Portaflex mi přišla jako krok o třídu až dvě níže, než mám, a vyšší modely mě zase odrazují cenou a hlavně velikostí a hmotností, navíc bych separátně stejně ještě krabičku na zkreslení potřeboval. Nuže při pátrání na webu padlo mé oko na firmu Tech 21, u které jsem objevil SansAmp VT Bass ve verzi Deluxe, a také tu skutečnost, že se inspirovali právě zvukem Ampegu. Cennou devizou tohoto modelu jsou i tři přepínače umožňující nastavit tři různé zvuky (či dokonce šest, ale o tom až dále). Jeden jsem si vyčlenil pro základní zvuk, druhý pro výraznější zkreslení a třetí na speciální zvuk pro slap. Abyste pochopili, co tím nastavením zvuku pro slap myslím, odkážu vás na recenzi výtečného DI-Boxu/preampu Seymour Duncan SFX-06 Paranormal, u kterého jsem si vysloveně zamiloval přepínač Slap Contour. Z toho vyplývá, že tímto VéTéčkem jsem zabil tři mouchy jednou ranou a jiné dvě krabičky mohl poslat do světa, ač s Paranormalem jsem se loučil jen těžko, ale alespoň teď dělá radost někomu jinému. V neposlední řadě mě u VéTéčka zaujal jeho vintage vzhled. Ve hře byl i podobně vybavený Tech 21 SansAmp Bass Driver Deluxe, ale vintage vzhled a vintage zvuk VéTéčka oproti modernějšímu vzhledu a zvuku Bass Driveru prostě nakonec dost výrazně vyhrál.

Popis, konstrukce, parametry

Konstrukce je perfektně vyvedená v hliníku, přepínače jsou kovové, stejně tak všechny jackové a XLR zásuvky. Kloboučky ovládacích prvků ve vintage stylu jsou z masívního černého plastu doplněného výraznou bílou linkou. Jak jsem zmínil v úvodu, že je možno ukládat předvolby, zavání to něčím digitálním, a je to částečně pravda. Digitální je ukládání presetů, ale samotné obvody zařízení dělající zvuk jsou čistě analogové!

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1a98botv91ge7m9ndd1lc82hl4.jpg

Panel má spoustu vstupů a výstupů. Hlavní vstupy pro nástroj jsou z čelní strany, a jsou dva. Dva, jelikož je možno připojit dvě baskytary, tedy IN A (MAIN) a IN B. K těmto vstupům jsou přiřazeny dvě LEDky s logickým označením A a B, pro jejich přepínání pak slouží první přepínač zprava. Ten má ještě další funkci. Dvojklikem zapíná nebo vypíná efektovou smyčku, jejíž vstup a výstup je na pravém boku. Volbu, zda je efektová smyčka aktivní, či ne, je samozřejmě možno uložit v daném presetu. Na pravém boku je ještě výstup označený PARALLEL OUT, tedy neovlivněný výstup použitelný např. pro připojení ladičky. Hlavní výstup do aparátu je opět z čela, ale na levé straně, hned vedle zásuvky pro napájení pomocí 9V zdroje (100 mA). Zařízení je možno napájet i pomocí 9V baterie, pro kterou je umístěna zacvakávací kapsa na spodní ploše, a dále je možno dokonce použít i phantomové napájení přivedené po kabelu do dalšího výstupu, tentokrát ve formátu XLR, který se nachází na levém boku pedálu. K výstupu XLR náleží i tlačítkový přepínač PHANTOM & GROUND CONNECT. Když je zamáčknutý, je připojená zem a může přijímat phantomové napájení. Když je vymáčknutý, po XLR se jen posílá signál a zem je odpojená. Funguje to prakticky jako tradiční přepínač GROUND LIFT na mnoha zesilovačích. Hned vedle tohoto přepínače je další související přepínač XLR OUT PAD, který snižuje výstup po XLR o 20 dB. Dalším přepínačem je 1/4" OUT BOOST, ten naopak zesílí jackový výstup do aparátu o 10 dB. Posledním přepínačem se symbolem reproduktoru je simulace snímání boxu s 10" reproduktory amerického stylu více mikrofony. Slibuje zvuk bez špiček a propadů spojených se snímáním boxu pouze jedním mikrofonem. Více o tom až v sekci Zvuk.

Nyní popíšu klasické ovládací prvky mající vliv na zvuk. Vezmu to zleva doprava. První potenciometr je DRIVE. Určuje míru zkreslení, ale dalo by se říci, že funguje velmi podobně jako jindy obvyklý GAIN, čili s jeho otáčením po směru hodinových ručiček roste nejen zkreslení, ale také hlasitost s tím, jak budíte virtuální lampy. Charakter zkreslení a vlastně i celkového zvuku je daný výstižně pojmenovaným prvkem CHARACTER, který i dal název celé řadě výrobků firmy Tech 21. Je-li otočen zcela vlevo, nebo je blízko této polohy, mělo by se jednat o zvuk ala sedmdesátkový Ampeg SVT,  v poloze kolem dvanácti hodin je to zase zvuk ala Ampeg B-15 (flip-top). Za dvanáctou hodinou zvuku přibývají výšky a trochu mizí basy, zvuk se stává modernějším. Ovladače DRIVE a CHARACTER spolu úzce kooperují a mají ten nejzásadnější vliv na výsledný zvuk. Dále následují tradiční třípásmové korekce BASS, MID a HIGH. Nikde jsem bohužel nevypátral na jakých frekvencích jsou usazené a s jakým zdvihem, jen jsem objevil zajímavý článek s grafy, nicméně korekce prostě fungují, a fungují dobře. Pravda, uměl bych si tam představit pro středy další volič s jejich frekvencí, jako to mají některé (i staré) Ampegy, ale holt nemůžu mít všechno, tento systém je nicméně naprosto dostatečný. Posledním potenciometrem je LEVEL, čili celková hlasitost. Ta opět velmi úzce spolupracuje s prvkem DRIVE. Při vyšším přidání na potenciometru DRIVE je nutno LEVEL ubrat.

Nastavení zvuku lze uložit do celkem šesti pozic. Tři pozice pro každou baskytaru uložené pod bankami A a B. V případě jedné baskytary je všech šest pozic dostupných pro tento nástroj. Samozřejmě mezi trojicemi předvoleb je i v tomto případě nutno použít přepínač BANK. S každým spínačem je spojena jedna z LEDek označených čísly 1, 2 a 3. Když nesvítí žádná (pedál je vypnutý), zařízení je v režimu bypass. Pozor, jedná se o tzv. buffered bypass, tedy nedochází při přepínání k slyšitelnému přerušení (lupnutí) ve zvuku jako u zařízení s true bypass. Já v tom vidím výhodu, navíc zařízení signál v bypass modu nežere a tedy je vše v pořádku.

Ovládání

Ukládání předvoleb je zajímavě řešené. Na začátku si zapnete daný spínač, jehož zvuk chcete upravovat, v tomto případě bude svítit odpovídající LEDka, zvuk si nastavíte a nakonec dvojklikem na daný spínač předvolbu uložíte. V okamžiku, kdy potřebujete provést úpravu, stačí daný kanál zvolit a kroutit s daným ovládacím prvkem. Dioda daného kanálu začne blikat a čím více se vzdalujete od původní hodnoty, tím bliká pomaleji. Naopak, přibližujete-li se s nastavením k uložené hodnotě, dioda bude blikat čím dál rychleji, až začne svítit trvale. Tím víte, že jste přesně v tom místě, ze kterého jste začali provádět změny. Každopádně změnu je třeba opět uložit dvojklikem. Pozor, změnu nelze uložit jako kopii na vedlejší kanál, další zvuk je nutno vytvořit odznovu. Logicky každý preset bude mít jinou polohu ovládacích prvků, tedy je-li potřeba v nějakém přednastavení např. přidat basy, nejdříve je nutno za popsaného principu blikání LEDky nalézt uloženou pozici, při které LEDka blikat přestane, provést korekci a pak dvojklikem uložit.

Poznámka: moc by se mi líbilo, kdyby kloboučky potenciometrů neměly polohovou rysku, ale šlo by o "nekonečné" potenciometry doplněné o věnec diod jako to mají třeba zařízení od firmy Kemper, aby člověk nemusel hledat tu uloženou pozici:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aepmbrooocl1s1k1oo1j9p1toj3.jpg

Ovšem nevím, zda je vůbec toto řešení u takovéhoto čistě analogového zařízení možné, on by tím asi i utrpěl vintage vzhled, a také výroba by se pravděpodobně prodražila.

Zvuk

Hurá, špína je přítomna v množství větším než malém! Ten zvuk prostě má charakter! Lze jej nastavit od čistého přes jemně chlupatý, hustě chlupatý, drsně chlupatý až po vysloveně agresívní. Od overdrivu, přes distortion až po fuzz. Ovladač CHARACTER hodně ovlivňuje zvukový charakter. To je věta, co? Prostě například s ovladačem DRIVE hodně vytočeným vpravo je zvuk při ovladači CHARACTER pod devíti hodinami hodně měkký a sytě chlupatý. Se stejným nastavením DRIVE, ale s CHARACTER nad tři hodiny je zvuk hodně navýškovaný, tvrdý a agresívně zkreslený.

Předtím, než vás odkážu na zajímavá videa, předvedu tři moje nastavení zvuku, která používám.

Nahrávky jsou pořízeny s baskytarou Ernie Ball Music Man Sabre (recenze), prohnány recenzovaným zařízením, přivedeny do zesilovače TecAmp Puma 1000 a přes mixážní pult Mackie ProFX-16 s použitím v něm vestavěné USB zvukové karty přivedeny do počítače. Pravda, mohl jsem použít rovnou XLR výstup z VéTéčka, ale nechtělo se mi ho vyndávat z pedalboardu, a díky další krabičce hned vedle něj nemám na přivedení XLR kabelu do VT místo. Každopádně korekce na zesilovači i na mixpultu byly nastaveny v nulové poloze. A nahrávky v počítači jsou už jen normalizovány. V řetězci byl rovněž zapnut lampový kompresor Electro-Harmonix Black Finger (recenze).

Nejprve uvedu čistý zvuk v bypass režimu, tedy bez použití recenzovaného preampu:

ukázka

Tady je mé nastavení skoro čistého zvuku, který mám uložený na pozici číslo 1:

ukázka

Stejné nastavení jako v předchozím případě, jen zapnutá simulace reproduktoru:

ukázka

Myslím, že se tato simulace dost povedla. Jak slibovali zvuk bez špiček a propadů, opravdu to splňuje. Ano, tento zvuk je poměrně dost komprimovaný a skoro není potřeba ani další kompresor. A pozor, tuto vychytávku má jen novější VT verze, předchozí daný přepínač neobsahují, jak je vidět i na mnoha obrazcích a videích na webu. Ale jak jsem zjistil, věc se má ve skutečnosti tak, že první verze má simulaci reproduktoru pevně vestavěnou a nevypnutelnou, verze 2 má volbu ve výchozím stavu vypnutou a zamáčknutím přepínače ji lze zapnout. Zapnutím této simulace dojde k posunu přítomného šumu do vyššího spektra a tedy i k jeho zvýraznění. To by byla má drobná výhrada. Jestli je to simulace reproduktoru se vším všudy, bez tohoto šumu bych se obešel. V normální režimu o nějakém šumu ani nevím. Ještě jednu věc jsem objevil. XLR výstup obsahuje simulaci vždy bez ohledu na polohu přepínače. Přepínač reproduktoru ovlivňuje zvuk jen linkového jackového výstupu. Je to celkem logické. XLR jde přímo zvukaři, tedy simulace aparátu je namístě, kdežto jackovým výstupem jde zpravidla zvuk ještě do aparátu, kde simulace nemusí být žádoucí, protože aparát má svou charakteristiku a bude navíc třeba snímán rovněž mikrofonem.

Následuje ukázka mého zkresleného zvuku, který jsem si uložil na pozici 2:

ukázka

To samé, jen se zapnutou simulací reproduktoru:

ukázka

No a ještě trocha slapu s mou předvolbou na pozici 3:

ukázka v bypass režimu
ukázka s použitím preampu
ukázka s použitím preampu a se zapnutou simulací reproduktoru

V následujícím videu Honzy Bednáře jsou slyšet různé zvuky, ale hlavně je tam ukázán zmiňovaný způsob ukládání předvoleb:

http://www.youtube.com/watch?v=YUYMbqFrdVk

V dalším videu je použit VT Bass bez přídomku Deluxe, ale má ty samé ovládací prvky a tedy totožné možnosti nastavení zvuku, jen je v povolanějších rukou než mých:

http://www.youtube.com/watch?v=ZBKxMaWSKuU

Hodnocení

No, co vám budu vykládat, kdybych si z mého rozsáhlého pedalboardu měl nechat jen jeden kousek, tak to bude rozhodně Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe. Je to základ mého zvuku. Nakroutíte na něm spoustu použitelných zvuků, každý dle svého vkusu a potřeb, od měkkého po agresívní, od sametového po chlupatý. S použitím vyšší úrovně ovladačů DRIVE a CHARACTER se zvuk zdrsňuje a blíží se modernímu zkreslení, nebojím se říct že se směle vyrovná vysoce adorovanému Darkglassu. Lze použít na pódiu s jakýmkoli aparátem a zvukaři vždy poslat svůj zvuk z XLR. Lze vzít do studia, vytáhnout z něho zvuk do pultu i třeba s použitím právě simulace reproduktoru, které bych vytknul snad jen to zvýraznění šumu. Docela lituju, že jsem VéTéčko již na nahrávání desky neměl k dispozici.

Odkaz na stránky výrobce: http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/vtbass-deluxe/

Poznámka

Tech 21 začal vyrábět hodně zajímavý zesilovač VT Bass 500, který má velmi podobné ovládací prvky jako zde recenzovaný VT Bass Deluxe. Moc pěknou recenzi, kterou napsal MartinXC, si můžete přečíst ZDE.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Vďaka za ako vždy  zaujímavú recenziu.

0 xLajků:

3

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Dobrá recenze, číst ji před Vánoci, možná VT Bass500 o chvíli odložím :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Duffitko (20. 01. 2016 02.58:34)

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Super recenzia ako vždy, sám ho vlastním a úplne si to všetko vystihol smile Keby mi to umývalo zuby, robilo by to už úplne všetko smile

Aidamos napsal:

Myslím, že se tato simulace dost povedla. Jak slibovali zvuk bez špiček a propadů, opravdu to splňuje. Ano, tento zvuk je poměrně dost komprimovaný a skoro není potřeba ani další kompresor. A pozor, tuto vychytávku má jen novější VT verze, předchozí daný přepínač neobsahují

Aby nedošlo k omylu, Adam mal asi na mysli, že u starších modelov sa táto simulácia nedá vypnúť, lebo neobsahuje prepínač, nie že by tú simuláciu neobsahovala vôbec smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Aidamos (20. 01. 2016 08.46:21)

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Duffitko napsal:

Aby nedošlo k omylu, Adam mal asi na mysli, že u starších modelov sa táto simulácia nedá vypnúť, lebo neobsahuje prepínač, nie že by tú simuláciu neobsahovala vôbec

No, to jsem právě nemyslel. Měl jsem zato, že starší model tu simulaci vůbec neobsahuje. Ale neměl jsem ho, takže nevím. Zkusím zjistit. Nebo prostě víš, že tam je?

EDIT: Hmm, tak to vypadá, že opravdu první verze má simulaci reproduktoru pevně vestavěnou a nevypnutelnou, verze 2 má volbu ve výchozím stavu vypnutou a zamáčknutím přepínače ji lze zapnout. Zajímavé. Upravím informaci v recenzi.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Jo vedel som smile aspoň teda, keď som tú staršiu verziu kupoval, tak výrobca udával, že tam tá simulácia je

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

7

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Mám otázočku, snáď mi niekto poradí, v sobotu hrám jednu akciu, kde nebude basový erárny aparát a s dopravou to mám tak, že si toho nemôžem veľa brať, uvažujem, že pôjdem z techu cez linkový výstup rovno do PA bez použitia aparátu, bolo by to uskutočniteľné? Svoj zosík aj tak používam naozaj iba na zosilnenie, čo by v tomto prípade urobilo PA a charakter aparátu potláčam sansampom, tak som zvedavý, či moje prepravné problémy môžem riešiť takto, díky za pomoc smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

8

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Přímo do linky jsem hrál mockrát. Někdy s vlastním odposlechem jen pro basu (takže jako bych vlastně měl kombo), někdy s basou v mým zpěvovým monitoru.
Pokud má zvukař dost cest pro odposlechy není to problém.

Chybí tam ten "tlak" a  samosebou je to jinej zvuk, než na co seš zvyklej, ale dá se to, co by ne.... ale koupil jsem si pro tyhle případy vlastní DI (Hartke VXL)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (25. 08. 2016 06.45:18)

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Duffitko napsal:

uvažujem, že pôjdem z techu cez linkový výstup rovno do PA bez použitia aparátu, bolo by to uskutočniteľné?

No rozhodně! Když Ti pak bude stačit zvuk z odposlechu, což při dobrém monitoru nebude problém, tak proč ne? Dokonce si s sebou ani nemusíš brát napájecí zdroj k tomu VéTéčku. Řekni zvukařovi ať Ti pošle phantomové napájení po XLR smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Zdroj vezmem, teda celý pedalboard, pretože budem potrebovať aj iné efekty, tak hádam to prežijem aj bez aparátu big_smile Vďaka za potvrdenie mojej hypotézy smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Aidamos (25. 08. 2016 18.00:11)

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Duffitko napsal:

hádam to prežijem aj bez aparátu

V zásadě kvůli tomu to XLR tam je. Navíc má tu analogovou simulaci snímaní aparátu mikrofonem a ta je vůbec parádní.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Tykrávo, na Audioteku si asi ukákli: https://www.audiotek.cz/tech-21-charact … 11941.html, ale když tak o tom přemýšlím, tak si myslím, že se spíš se přímo posrali. 12.382 Kč? Koukám, že jsem koupil v čas. Thomann každopádně zatím drží cenu relativně ještě slušnou, 8.144 Kč: https://www.thomann.de/cz/tech_21_vt_bass_deluxe.htm, ale na Skalamusic zatím cenu drží původní, za kterou jsem to u nich koupil já, ale bez možnosti přidání do košíku: http://skalamusic.cz/tech21-sansamp-vt- … x.html/531

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Pěkné, za ty peníze koupíš u Thomanna tu verzi i s Dclass zesíkem :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

14

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Aidamos napsal:

Tykrávo, na Audioteku si asi ukákli: https://www.audiotek.cz/tech-21-charact … 11941.html, ale když tak o tom přemýšlím, tak si myslím, že se spíš se přímo posrali.

no, bylo by spíš fér říct, že se ukákl výrobce, kterej to zdražil...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Aidamos (12. 06. 2017 12.35:44)

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

el BassTardo napsal:

no, bylo by spíš fér říct, že se ukákl výrobce, kterej to zdražil...

Toť otázka, ale samozřejmě i to je možné. Každopádně u Thomanna lze koupit za osmičku a taky to bude nový kus od výrobce, páč tam píšou

"Očekávaná dodávka 22.05.2017"

...takže to budou mít pravděpodobně taky za "novou" cenu. Samozřejmě vliv bude mít i rabat, ale že by rabat udělal čtyři tisíce rozdílu v ceně?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Aidamos napsal:

přepínač XLR OUT PAD, který snižuje výstup po XLR o 20 dB. Dalším přepínačem je 1/4" OUT BOOST, ten naopak zesílí jackový výstup do aparátu o 10 dB.

Mají to soudruzi americký dobře vymyšlený. Mám teď sluchátkový zesilovač a poslal jsem do něj zvuk z VéTéčka po XLR. Přebuzený jak kráva. Zamáčknul jsem tedy XLR OUT PAD a pohoda. Stejně tak jsem z VéTéčka do sluchátkového zesilovače zkusil poslat zvuk po klasickém jackovém kabelu. Sotva jsem to ve sluchátkách slyšel. Zamáčknul jsem tedy 1/4" OUT BOOST a opět pohoda.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Dle mne se všichni po... v kině.
Za ty lowe si koupíš na bazaru 500W zesilovač s preampem. Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe nemá větší hodnotu jak 4000,- A to jsem o litr nadsadil.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

18

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

pepaol napsal:

Dle mne se všichni po... v kině.

S těma cenama, co? Je to šílený. Já opravdu koupil včas. Když to vezmu, že za to chtěj 12, svého času se za tyhle prachy prodával špičkový multiefekt Boss GT-10B.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Jo, s těma cenama.
Nicméně Adame, kdyby ses rozhodl opět vše rozprodat, tak za půlku Tech 21 vezmu :-) Cca 3850 Kč :-)))))

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

20

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

pepaol napsal:

Tech 21 vezmu :-) Cca 3850 Kč

No, s ohledem na stav a současné ceny bych pod pět asi neprodával wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Pořád přemýšlím zda koupit recenzovanou Deluxe verzi nebo tu jednodušší
https://www.thomann.de/cz/tech_21_sansa … ass_di.htm
V podstatě nemám problém si připlatit za Deluxe, ale trápí mně na něm absence poťáku BLEND na míchání čistýho zvuku se skresleným.
Navíc jsem si před chvílí v jedné recenzí všimnul, že má ještě tlačítko BITE, které vypadá že zapíná ten šum co je u Deluxe verze spojen se simulací boxu.
Zkoušeli jste někdo obě verze a máte možnost porovnat?

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Kaňour (20. 11. 2017 19.24:00)

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Aidamos napsal:

V dalším videu je použit VT Bass bez přídomku Deluxe, ale má ty samé ovládací prvky a tedy totožné možnosti nastavení zvuku, jen je v povolanějších rukou než mých

https://www.youtube.com/watch?v=ZBKxMaWSKuU&t=249s

Po letech jsem znovu zkouknul tohle podle mě perfektně udělaný video a všiml jsem si jedný informace která mi dříve unikala- ten vlasatej klučina zmiňuje, že obě zkreslení který používá mu jdou do SansAmpu protože simuluje ampegáckou bednu. Alespoň to jsem tedy vydedukoval se svou chabou angličtinou.
Nicméně chtěl bych se zeptat jaký má pořadí toho zapojení výhody/význam? Jsem houby experimentátor a přiznám se že jsem krabičky řadil vždycky za jednoduše za sebe. Prostě všechny v lehkých obměnách za SansAmpa. Skoro ho nevypínám a přišlo mi vždycky logický ho řadit hned na první místo protože nejdřív dám svýmu zvuku kýžený základní charakter a pak ho teprve przním dál. Konkrétně na větší zkreslení používám ještě Big Muffa a toho jsem dosud, jak říkám, řadil za SansAmpa. Toť dedukce obyčejného sedláka.
Mohli by jste mi někdo říci jaký to opačný pořadí může skýtat výhody? Předpokládám že první reakce bude ať to vyzkouším a uvidím respektive uslyším- na to se taky chystám ale do zkušebny se dostanu až v neděli a chtěl bych se do té doby dovybavit novými informacemi smile

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

23

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Kaňour napsal:

nejdřív dám svýmu zvuku kýžený základní charakter a pak ho teprve przním dál. Mohli by jste mi někdo říci jaký to opačný pořadí může skýtat výhody?

Já ho mám taky na konci, právě jako náhradu za aparát, který taky bývá logicky až na konci. Ale je fakt, že mám verzi s DI boxem, kterým jdu už ke zvukaři. Jestli ho používáš jen jako zkreslení, tak asi to umístění na začátku nemusí být úplně na škodu. Záleží na tom, jaké další efekty máš puštěné současně. Já na začátku řetězce mám dynamický filtr (autowah), který reaguje na dynamiku, až za ním kompresor, který mám zapnutý neustále, a který by mi tu dynamiku pro autowah radikálně sebral, a opravdu až na konci mám VéTéčko, které mi dělá celkový zvuk včetně zkreslení. Zkreslení ve VéTéčku sice taky reaguje na dynamiku úhozu na struny, ale ta mi i po kompresoru zůstává pořád dostatečná.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

24

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Já mám to pořadí opačný- první SansAmp, pak chorus, muff, phaser (ačkoliv v současný chvíli tam mám jen muffa, zbytek prozatím nevyužiju) a až na konci kompresor- stejně jako ty neustále zapnutý. Když jsem zkoušel dát kompresor na začátek řetězce tak všechny efekty výrazně ztratily na účinku. Tím myslím teda hlavně ty kreslící. Asi potřebujou brát plnej dynamickej bordel aby s ním mohli dál pracovat a ne jen o všechny úlety ořezanej tón..? Každopádně vyzkouším pořádí prohodit jen z čistý zvědavosti, ačkoliv mi to nejlogičtější připadá právě to současný.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

25

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Ještě jednu věc jsem objevil když jsem si doma hrál. XLR výstup obsahuje simulaci reproduktoru vždy bez ohledu na polohu přepínače. Přepínač simulace reproduktoru ovlivňuje zvuk jen linkového jackového výstupu. Je to celkem logické. XLR jde přímo zvukaři, tedy simulace aparátu je namístě, kdežto jackovým výstupem jde zpravidla zvuk ještě do aparátu, kde simulace nemusí být žádoucí, protože aparát má svou charakteristiku a bude navíc třeba snímán rovněž mikrofonem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

26

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Jak používáš VT k zamutování když ladíš? Jde to i jinak než mít na jedné pozici  gain a volume stažené na nulu?

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

27

Re: Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe

Luboš napsal:

Jak používáš VT k zamutování když ladíš? Jde to i jinak než mít na jedné pozici  gain a volume stažené na nulu?

Přesně jak píšeš. Gain a volume na jedné pozici mám stažené na nulu. Jinak to nejde.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: