Re: CORT - pochlubte se svoji korejkou
Jelikoz basa je pomerne tezka, siroky popruh fakt bodne a vypada opravdu dobre! Jeste bych mel ale Cortce poridit nejaky pekny aparat ci kombicko, ale vidina rekonstrukce domu tyto plany hati...
Pivo nepočká...
Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.
Baskytara.com » Show Room » CORT - pochlubte se svoji korejkou
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Jelikoz basa je pomerne tezka, siroky popruh fakt bodne a vypada opravdu dobre! Jeste bych mel ale Cortce poridit nejaky pekny aparat ci kombicko, ale vidina rekonstrukce domu tyto plany hati...
FunkyMonk napsal:alternativ napsal:tento popruh http://www.muzikant.cz/baskytary-7/bask … -49044.php
mám ho aj ja, maximálna spokojnosť
...že bych si ho objednal?...už nějakou dobu si říkám, že bych si koupil novej popruh.
Tak sem si ho objednal ![]()
A pak sem si řek, že se ještě kouknu když už v tom sem a náhodou sem narazil na tudle parádu co sem dycky chtěl http://www.muzikant.cz/baskytary-7/bask … -69843.php![]()
Tak sem si ho objednal
podľa mňa budeš spokojný, mňa nikde nereže netlačí, kvalitné prešitie, koža sa nikde nelúpe a ani sa o ňu nestarám ![]()
Ten kábel sa mi hodne páči, túžil som po takom keď som ždímal jazz bass ![]()
No já chci hlavně něco bytelnější, širšího, koženýho aby neklouzal, protože JB mi trochu padá na hlavu a je opruz po každym lehkym náklony zvedat basu ![]()
Je pěknej, už se těšim ![]()
jeste ocekavam prichod zamku http://www.ebay.com/itm/280905299818?ss … 1497.l2649
...to je teda luxusní cena, $4,5 za pár zámků... (já ty chromované koupil za cca 280Kč)
Snad bude kvalita dobrá ![]()
alternativ napísal(a):
jeste ocekavam prichod zamku http://www.ebay.com/itm/280905299818?ss … 1497.l2649
...to je teda luxusní cena, $4,5 za pár zámků... (já ty chromované koupil za cca 280Kč)
Snad bude kvalita dobrá
ejj, aj tieto mám
u Sivčáka sa dajú kúpiť ie násadky a tak sa dá používať aj na viacej bás ![]()
zatiaľ maximálna spokojnosť ![]()
Edit: ja mám značky Schaller, ale patent je rovnaký
A pak sem si řek, že se ještě kouknu když už v tom sem a náhodou sem narazil na tudle parádu co sem dycky chtěl http://www.muzikant.cz/baskytary-7/bask … -69843.php
Ou, to neee :-) Ale jako vintage to chapu :-)
Jinak za ty zamky je to super cena, tak jsem radeji koupil hned dva pary. Uvidime, jak rychle zacne ten chrom z medi olezat :-)
Koho to zajima, tak takto vypadaji ty straplocky z ciny. Funkcni a zadny sunt. Jen si musim zvetsit diry v popruhu :-) Mimochodem doba doruceni skoro rychlejsi, jak v CR... 3 dny.
Pozor-měl jsem straplocky z Číny (asi)-od Bacha-dokonce myslím 3 nebo 4 sady. Materiál je nekvalitní, ožvýká se a basa jde k zemi v nejmíň vhodnou dobu ![]()
Hmmm nenapadlo někdy někoho místo zámku zašroubovat do basy dvě očka a na popruh dát karabinky? ![]()
pipa: Diky za doporuceni. Ale tyto vypadaji fakt solidne, tak uvidime. Navic s basou nedelam zadne alotrie ![]()
Dragunov: karabinky by Ti omlatily lak a to prece nechces ![]()
Já to dělám tak,že do basy dám o trochu delší a širší šroub a popruh nenasazuju, ale primáčknu ho pod tu podložku na kterou se jinak nandává. Zašroubuju to. Drží to opravdu pevně a nikdy mě to ještě nezradilo. Samozřejmě je to řešení jen pro lidi,který si nepřendávaj popruh. A nevadí jim,že bude na base napevno:)
flachby napsal:Kdyz dam balance na pul tak ta basa uplne "zhasne". Tak o pulku ztichne a vlastne se uplne ztrati. Jakoby z obou snimacu zkombinovala ty nejhorsi vlastnosti misto aby vzala ty nejlepsi a smichala. Nevim cim to je, ale lip proste zni kdyz necham kazdej ten snimac pracovat samotnej. Jako bych mel MM a Jazz v jedny kytare...
Todle sem řešil včera na svojí staré nové base. Nevím jak jinde, ale mě stačilo jeden ze snímačů přepólovat (prohodit + a -) a je p problému. Ale tohle je situace u 2 ks stejných singlů.
U Cort GB 95 když dám panorama na střed, tak je zvuk jakoby víc do "V" a je jak někdo již zde řekl hodnější. Ale žádný dramatický pokles hlasitosti.Jinak Kuře gratulace...a jak tedy to celé hraje, už si toho taky dost vyskoušel, tak porovnej a poreferuj...
Reinkarnace. Pred par dnama mi psal Macho, ze si tu precetl muj prispevek o problemu s balanci snimacu a ponoukl mne znovku k prepolovani singlu. Momentalne na GBcko moc nehraju takze tim spis sem se prestal bat do toho vjet pajkou. I kdyz podle schematu zapojeni byly draty spravne, teda aspon u singlu. Kazdopadne po prepolovani singlu mam ze zvuku lepsi pocit. Sila zvuku se zintezivnuje tocenim balance potaku smerem k humabackeru. Takze soudruzi s NDR asi udelali nekde chybu, timto dekuji za poznatek a radu.
Zajimavy poznatek, asi to na mem basostroji taky zkusim a uslysim, co mi z toho poleze
Diky za inspiraci!
Flachby: A ty máš Cort GB 95?
Já jsem ze své vyhodil aktiv a mám to zapojené v pasivu,...a taky jsem s tím různě laboroval a radil se s Machem-jestli myslíš R.M.Pickups. ![]()
74 tusim
http://flachby.rajce.idnes.cz/Cort_GB-74/
Paparazzi: Aha,..díky. Ta GB-74 ma jinej aktiv i snímače. Zapojením to bude asi stejný,..ikdyž nevím to přesně. Já bych chtěl do té své Cort GB-95 místo toho singlu u kobyly implantovat stejnej hambáč jako u kobyly,..ale co jsem oslovil kytaráře, tak se do toho nikomu nechce,...se bojí, že se oštípe ten lak. ![]()

...podle tadyhle toho bych tam chtěl ten druhej hambáč.

Matej: to by byl moc hezky tunning, jen zvuku by to asi moc neprospelo si myslim ![]()
....jen zvuku by to asi moc neprospelo si myslim
...proč myslíš?
Nejde mi o to, aby to "pomohlo",...ale o to, abych se dostal zvukově jinde než s tím singlem u krku-a ten singl slaboučce brumí,...sice jen hodně maloučko ale v kombinaci s efektama to trošku ten brum vytahuje. Dal by se namotat nebrumící dvoucívkovej singl, ale ten by nebyl tak silnej jak tento-ještě s těma zesílenýma kamenama a směřovalo by to ke zvuku toho kobylovýho hambáče a to nechci. Já ten druhej hambáč mám a když jsem ho zkoušel zapojit s tím kobylovým a přiložil ho přes přípravek zezhora na tělo, tak se mi to zvukove zamlouvalo. ![]()
Toho brumu jsem si ještě nevšimnul, to bude asi proto, že hraju potichu ![]()
Tak než se do tooh pustíš, tak udělej zvukovou ukazku před modifikací a pak po modifikaci ;-)
Toho brumu jsem si ještě nevšimnul, to bude asi proto, že hraju potichu
....to skoro neuslyšíš. Ale přes efekty to lehoučce prolejzá. ![]()
Tak jsem dneska rozsiril svoji CORT-rodinku a poridil starsi SJB-3 NS.
Do ruky padla jako ulita, jen struny uz jsou ponekud zasle. Vzhledem k tomu, ze je to 30" menzura, tak vyber strun na nasem trhu je prakticky zadny, ale kdyz dam struny pro 34" menzuru, tak tim zajiste nic nepokazim.
Zvuk se mi zatim libi jak nasucho, tak na Laney, ale po vymene strun to bude preci jenom jine kafe!
![]()
Panove, pred nedavnem jsem vymenil A5 za GB5 custom a nemuzu si zmenu vynachvalit. Basa mi perfektne sedne do ruky a i variabilita zvuku je super. Navic me uchvatil i vzhled tohoto nastroje. Kupoval jsem ji v Muzikantovi v Ostrave, kde byla vystavena.
Takze zatim maximalni spokojenost, jen nevim, jak se bude vzhledove hodit do metalove kapely, teda pokud s nima budu jeste hrat
Jinak co se tyka vydrze baterie, tak u A5 jsem nikdyproblem nemel a doufam, ze tomu tak bude i u GB5!
...tebe by to mohlo zajímat, tak to dám sem.
Do své Cortky jsem implantoval místo krkového singlu hambucker-chtěl jsem trochu zaexperimentovat (o tom už jsem tu někde psal). Nejdříve jsem to měl zapojené v pasivu (aktiv jsem vyndal) a to přepínač na každej snímač serie/parael, volume na každej snímač zvlášť a tonovku pro oba.... Hrálo to fajn. ![]()

Ale furt mi to nedalo,...jak by to hrálo ještě s tím původním aktivem (aktiv je Seymour Duncan), tak jsem aktiv vrátil zpět,...od původního zapojení jsem původní přepínač slap/switch předělal na hlavní poťák volume-přepínací, kdy při vytažení je v slap/switch modu,...pak basy, středy, výšky aktivu jsem rozdělil na tři poťáky s menšíma knobama (původně byl jeden dvojtej pro korekce společný),...pro jeden z těch třech rozdělených jsem využil původní díru toho slap/switch přepínače a za volume jsem pak dal poťák pro poměr snímačů. A dobře jsem udělal že jsem ten aktiv dal zpět,...basa hraje sakra lépe-tím HB u krku to dostalo ještě trochu jiný grády a s jiným rozložením knobů to i vypadá dobře. ![]()






Matej: zvukove nemuzu posoudit ,ale vzhledove ta basa stoupla o 100%! Palec nahoru.
Mas nejakou porovnavaci nahravku stavu pred a po transplantaci? Docela me to zajima a kdyz to bude dobre, tak se stavim do Tabora a predelas mi to taky ![]()
BTW: kde jsi sehnal tu krytku sroubu výztuhy a pasuje tam presne?
Matej: zvukove nemuzu posoudit ,ale vzhledove ta basa stoupla o 100%! Palec nahoru.
Mas nejakou porovnavaci nahravku stavu pred a po transplantaci? Docela me to zajima a kdyz to bude dobre, tak se stavim do Tabora a predelas mi to taky
BTW: kde jsi sehnal tu krytku sroubu výztuhy a pasuje tam presne?
...nějakou původní nahrávku určitě mám.
...a novou ti nahraju-a pošlu ok? Jinak basa není tak "vostrá",..to mi na tom s tím původním singlu u krku trochu vadilo. Je to více podobný klasickým 2x HB basám a skvěle se to pojí s tím Duncan aktivem. Jinak kdys to chtěl předělávat,..tak by to bylo asi nákladný. Snímač tak 2700,- nějakých 1500,- vyfrézování šachty,...a pak jestli nezvládneš to zapojení-předělání sám, tak to musíš někomu svěřit a to ti zadara taky nikdo neudělá,...kromě mě.
Já to u té basy plánoval už nějakou dobu a je to přesně jak jsem chtěl a jak jsem si zvukově představoval. ![]()
Me se prave libi, ze tek krkac je ostrejsi a muzu si to pekne mixnout s tim HB. Ale jsem zvedavy na rozdily v nahravkach, hrn to sem! ![]()
Nejdříve jsem to měl zapojené v pasivu
to by mne ani nenapadlo, hamburgry potrebujou stavu, nebo aspon kecup
74 tusim
Dekuji ti nacelniku, ze si se mne zastal. Jinak momentalne visi na hrebiku a zapadava prachem, kdyby ji nekdo chtel, je k mani.
http://flachby.rajce.idnes.cz/Cort_GB-74/
Matej napsal:Nejdříve jsem to měl zapojené v pasivu
to by mne ani nenapadlo, hamburgry potrebujou stavu, nebo aspon kecup
...jj, pravda.
Už to mám nějaký pátek s původním aktivem a hraje to fakt dobře-ještě i s tím implantovaným hambáčem místo singlu. ![]()
Využiju tohto vlákna. Nemáte někdo zkušenost s touto Cortkou? https://kytary.cz/cort-gb-35j-bk/HN134990/. Na kytarách sice píšou, že je tělo z agathisu, ale na ofiko stránkách píšou, že z Topolu. http://www.cortguitars.com/en/product/p … mp;idx=180. Basu zkoumám pro kamaráda-začátečníka,...chtěl by široký rozteče, palisand a obdelníčkový značky a tato basa se mu líbí.
Počítám, že to bude mít rozměr snímačů jako pětkovej Skvér VM které mám odležené ze Skvéra do kterého jsem si dal snímače z americkýho Deluxe (koupil jsem za hubičku)-stejné, jako mám v Jazz Bass V Deluxe USA (toho Skvéra, který je vlastně kopie Deluxe mám jako záložní-cvičební). Takže kdyby ty snímače v té Cortce stály za prd, dám mu tam ty Duncany z toho Skvéra-ty nejsou vůbec špatný.
Ta Cortka ala pětkovej Jazz Bass vypadá docela pěkně,...vesměs ty Indonezký Cortky nejsou vyloženě průser. Měl jsem GB 95 a to byla slušná basa.
Ty ale dnes podaražily na nesmyslnou cenu a on na to má právě nějakých těch 8 ticek. Jistě by se na bazaru našlo více pětkových JB který bych mu třebas doporučil, ale on by chtěl vyloženě tuto. Koncem příštího týdne mám do Prahy cestu, takže se mu pro ní v Modřanech zastavím a basu okouknu, aby to nebyl vyloženě nějakej průser. Ale co jsem koukal, moc relevantních informací o této Cortce jsem nenašel, tak se zkouším poptat tady. ![]()
čistě z pozice kolenovrta - dost blbě se prodává....
čistě z pozice kolenovrta - dost blbě se prodává....
...tys jí měl? ![]()
to ne, ale vím že bílá čtyřka byla v inzerci rok... než se jí někomu zželelo ![]()
to ne, ale vím že bílá čtyřka byla v inzerci rok... než se jí někomu zželelo
...tak těch čtyřek je větší nabídka než pětek. Tak asi nikoho dlouho nezaujala. Mě by hlavně zajímalo, jak je to s tím tělem-z čeho teda vlastně je...? ![]()
Mě by hlavně zajímalo, jak je to s tím tělem-z čeho teda vlastně je...?
Co sem tak koukal na talkbass, ale třeba i na tuhle cz mutaci stránek Cort http://www.cortguitars.cz/produkty/bask … /gb35j-bk/ tak bych skoro řekl, že starší verze bude agathis a současná produkce topol (viz. oficiální stránky). Ale kterej rok se to měnilo to sem už nikde nenašel, no a přes ten černej lak to člověk taky nepozná ![]()
skoro řekl, že starší verze bude agathis a současná produkce topol
....hm,..tak ten topol asi taky není nic moc, ale asi lepší než ten Agathis ne? ![]()
Hastur napsal:skoro řekl, že starší verze bude agathis a současná produkce topol
....hm,..tak ten topol asi taky není nic moc, ale asi lepší než ten Agathis ne?
souhlas
agathisovýho telecastra jsem předělal, topolová basa mi rozhodně nevadila :-)
Využiji tohoto vlákna. Nemáte někdo zkušenost s CORT A5 Beyond OPBN ? Áčkové Cortky jsou opravdu skvělé a kvalitní nástroje. Nahrávky na yt zní famózně...
Využiji tohoto vlákna. Nemáte někdo zkušenost s CORT A5 Beyond OPBN ? Áčkové Cortky jsou opravdu skvělé a kvalitní nástroje. Nahrávky na yt zní famózně...
Tam pozor u těch snímačů MK1,..dávají se do všemožných bas (Cort A1, Lakland 55-01, některý Ibanezy atd.),...nejedná se o klasické humbuckery, ale o rozložení cívek ve snímači takto-viz obrázek. Jako nehraje to zle-cívky v konfiguraci precision bass, ale hraje to jinak než klasické "hambáče".
Proto jsem se zbavil teď nedávno pěkný Cort A1. ![]()
Fat Bat napsal:Využiji tohoto vlákna. Nemáte někdo zkušenost s CORT A5 Beyond OPBN ? Áčkové Cortky jsou opravdu skvělé a kvalitní nástroje. Nahrávky na yt zní famózně...
Tam pozor u těch snímačů MK1,..dávají se do všemožných bas (Cort A1, Lakland 55-01, některý Ibanezy atd.),...nejedná se o klasické humbuckery, ale o rozložení cívek ve snímači takto-viz obrázek. Jako nehraje to zle-cívky v konfiguraci precision bass, ale hraje to jinak než klasické "hambáče".
Proto jsem se zbavil teď nedávno pěkný Cort A1.
Díky za info. Podle zvuku jsem odhadoval, že krkový snimač je právě split (absence brumu) a u kobylkového jsem odhadoval ze zvuku spíš plnokrevný HB. Pokud to jsou oba splity, tak mi to vlastně nevadí. Naopak. Někde jsem se dočetl, že MK1 nedělá ani bartolini, ale je to nějaká licenční výroba pro všechny levnější basy, ale co je na tom pravdy nevím. Snímadla jsou vlastně to poslední co by mi vadilo, skoro vždy je měním. Zejména u levnejších nástrojů jako je Cort, které nabízí tolik jiných benefitů (kvalita zpracování, značkový HW, průběžný krk, apod. Ten split je takový rozumný kompromis.
Skoro nikde ten přesný typ snímače nelze dohledat, ani na oficiálních stránkách. Týká se to skutečně i těch nových verzí?
Snímadla jsou vlastně to poslední co by mi vadilo, skoro vždy je měním.
Skoro nikde ten přesný typ snímače nelze dohledat, ani na oficiálních stránkách. Týká se to skutečně i těch nových verzí?
To je právě ten problém,...taky jsem si myslel, že je lehce vyměním za kvalitnější a hlavně klasické HB. Je to tak blbej rozměr, že nic místo toho neseženeš.
Já tak nakonec ze zvědavosti dal tyhle,...a hrálo to líp než na ty MK1. Hlavně to hrálo tak jak očekávám od humbuckerů s cívkama vedle sebe.
https://www.aliexpress.com/item/4000390101816.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.27424c4dZmt0ea
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Baskytara.com » Show Room » CORT - pochlubte se svoji korejkou