1

Téma: Co za basu do začátku?

Chtel bych si poridit basu a naucit se na ni,umim jak taks na kytaru,ale proste basa me tak nejak laka mnohem vic.,proste ten jeji zvuk je luxus,ale potreboval bych poradit co si poridit za kolik a jakou basu a ty veci k tomu.Nechci nic porfi,proste neco za slusne penize a aby se na to dalo dobre ucit ale necu zase nejaky shit co mi za pul roku odejde do kytek..proste neco tak akorat pro amaterske radeni;)Diky moc za kazdou radu a jeste nejakou dobrou literaturu na to jak se naucit basu ovladat0:-)

Share

2

Re: Co za basu do začátku?

mno nástrpj byhc doporučil fokus,a kombo tam bych se asi nebal nějkýho behringera...pro začátek ideál...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410

3

A ten Fokus nemas treba nejaky konkretni model o kterem vis,treba od znamych,je je dobry?

Share

4

Nic nezkazíš Jazzbassem. Pokud máš dobrej sluch a píli,můžu ti doporučit rovnou bezpražec.Jinak chválený  pěkný od fokusáků jsou taky basy řady OB (tuším).Bylo by dobrý napsat, co všecko na to chceš hrát...

5

Mno sluch nemam zadny zazrak,bezprazcovou uricte ne...chtely bych hrat rock a funk..ale tak hlavne se na to naucit:)

Share

6

Já bych od Fokusu taky radil jazz bass anebo kopii Music Mana. Na ty hraje docela dost lidí (i zdejších přispěvatelů) a jsou prej docela slušný.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel

7

Nezbývá než souhlasit, Fokus Jazz Bass, neznám nikoho, kdo by na něj nadával... Ale raději si ho vyber osobně, zkontroluj jestli ladí, jestlí má dobrý spoj krk - tělo a projeď si hmatník, kvůli případným vlkům a jestli ti nekřepčí výztuha krku... Apec asi behringer...jestli jsou jejich aparáty ok nebo ne je věc názoru, ale na začátek nevím o ničem lepším.

Share

8

Diky moc za rady..asi pujde do toho Jazz Bassu:)

Share

9

Radim jestli mas kytaru a jaks taks na ni umis zustan u ni hraj na kytaru,casem zjistis ze ne ni de uplne vsechno.

Share

10

hmm to bych neradil na kytaru nezaslepuješ big_smile

11

Sim tě xx2 tvý rozumy mě bavěj smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)

12

Hm tvy vyplody taky Gimzy Lolku,na kytaru zaslapujes si to jeste nefidel na spanelku,obecne je vztay ze 80 procent basaku hraje na basu proto ze na kytaru nezvladali proste,a byli liny se to ucit.Jo na kytaru de vsechno.

Share

13

neni pravda, ze presli na basu, protoze nestihali 6 strun!!!.... to je veta, ktera je vseobecne celosvetove mylna....
jen tak btw...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.

14

na basu jde taky zahrát všechno...na harfu taky...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...

Share

15

Hm to pochybuju silne ale predem nebudem se hadat jenom debatovat hadek uz bylo dost,muj nazor je ze nestihal 6 strun tvuj jetakovej okay.

Share

16

OSal sem 80 percent akonatce bez navyseni:) takze ne vsichni ale vetsina jo.

Share

17

Já bych taky doporučil Fokusáckého Jazzbasse, sice ho nemám (trošku toho lituju), ale hrál jsem na něj a je to na začátek víc než slušný.

Nemám pocit, že bych na basu přešel proto, že bych kytaru nezvládal, prostě mě to baví (a na el. kytaru neumím skoro vůbec), ono to srovnávání náročností a možností nástrojů je podle mě úplně zbytečné, v každém je něco, co v jiném není.
Btw. debatou by se měly názory tříbit...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...

18

Jo v kazdym je neco souhlasim

Share

19

rozhodne bych doporucil pro zacatek toho jazzbase od fokusu...(maji ted jeden v vystavni kousek v Brne na Radlasu 5 (firemni prodejna) uz jsem tam nad nim slintal...:)
je cenove v pohode pro zacatecnika a naopak to kvalitou neni jen zacatecnicka basa...navic tenhle kousek je o tridu vejs nez vetsina ostatnich fokusu, hraje stejne a sedi v ruce jako jazz bass mexiko)...a co se tyka aparatu...hm...to bych asi spis doporucoval si projit bazary a fender.cz a koupit neco starsiho s vykonem nez berhrigera....

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
Zappa: "Talkin' about music si like dancing about architecture."
"Kolik je potřeba basáků na zašroubování žárovky? Ani jeden, klávesák to zvládne levou rukou.."

20

a pro xx2 : covece, ja to tady pokazde tak zbezne prolitnu a kdykoliv tu vidim nejaky tvuj prispevek tak se v nem bud primo hadas nebo si o hadku koledujes...to te to tak bavi?
(ano, ja vim, je to jen muj nazor a ne tvuj okej smile

Jsem  TU
"Kolik je potřeba basáků na zašroubování žárovky? Ani jeden, klávesák to zvládne levou rukou.."

21

Tak chlapci poraďte irbemu nějakou literaturu, mne by to také jako začátečníka zajímalo anžto už jsem Horu x krát zahodil a zas se k němu vrátil smile
To Axl: máš "málo příspěvků " na to aby tě pan basák vzal na vědomí big_smile

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou

Share

22

Já mám stejně podezření, že xx2 je druhé já Simona, který nám to tady takhle zpestřuje a potajmu se u toho chechtá :-))

S tou literaturou nevím - já nikdy žádnou neměl, jen jsem na začátku dostal "rozpis" toho, jak se jmenují jednotlivá políčka v prvních pěti polohách na všech strunách (abych věděl, kterej pražec na který struně mačkat, když hraje kytara třeba céčko nebo géčko). A zbytek jsem si nějak tak odvodil sám, hodně mi pomohlo oposlouchávat vedení basovejch linek u různejch kapel (třeba Uriah Heep nebo Black Sabbath, to byla basová klinika!). Pak jsem se na ZUŠ naučil noty (který jsem od tý doby stejně nikdy nepotřeboval) a basta.

23

to Pepa viz xx2 :
njn, bohuzel jsem vedle xx2 ubohy bridil, co se da delat, az budu velky chci byt jako on! smile

s tou literaturou je to tezky, kazdej preferuje trosku jinej styl uceni, takze univerzalni odpoved neexistuje...ja jsem Horu taky mel a taky x-krat  zahodil a ted ho zase budu hledat...:)
je to asi nejjednodussi zpusob jak se naucit basu v notach, ale...
...ja kdyz jsem zacinal hrat a i ted kdyz se stale jeste zacinam umet hrat tak pro me bylo nejdulezitejsi si napred tu basu pekne osahat, vyzkouset si to a pak zacit pomalu opatrne hrat...ze zacatku si pamatuju ze jsem hraval s kamosek bicmenem a gajtrosem bluesovy dvanactky, ty jsou na nauceni asi idelani - clovek se nauci pocitat a osaha si to schema hry...a navic to muze hrat uplne jednoduse a vubec to nevadi, a casem si muze zacit delat vyhravky rozkladem akordu a pak to jde dal a dal....zkratka hlavni je se nebat a furt hrat...:)

Jsem  TU

24

activebass.com a máš to zadarmo smile ale je to spíš na rozjezd a tak na cvičeníí prstů-teorie tam moc není ale dá se tam najít
k Hoře se ted asi vrátím a hned k tomu vezmu metronom(nesmějte se ale já ho nikdá nepoužíval smile ) třeba t s metronomem půjde líp big_smile

25

To Kubš: tak Horu na chvilku strčím pod skříň, páč ta activebass vypadá dobře a jsou tam věci které moje ucho rádo slyší. Dal bych ti titl: "zasloužilý rádce " !!! big_smile

Share

26

já bych asi spíš zasloužil zasloužilý zrádce big_smile

27

To neni o tom kolik mam prispevku 90 procent z nich je o hadkach.To s tim nema co delat ja jenom napsal svuj nazor to ze ste nervni mi ten nazor nejspis potvrzuje:) ted se zase rozcilujte.Teda nejste nervni vsici to ne jen par lidi.

Share

28

xx2 napsal:

Hm tvy vyplody taky Gimzy Lolku,na kytaru zaslapujes si to jeste nefidel na spanelku,obecne je vztay ze 80 procent basaku hraje na basu proto ze na kytaru nezvladali proste,a byli liny se to ucit.Jo na kytaru de vsechno.

Heh ty jsi dobře zoufalá lamička co? Znáš takový to pořekadlo "podle sebe soudím tebe" ?8) Jinak na kytaru hrat umim ale nebavi mě to tak jako na basu. Jo a Lolek je brácha já jsem Bolek  big_smile

Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.

29

JJ znam je mi ajsny ze te to na kytaru nebavi nedas na to proste toho tolik jako na basu a mimochodem etda co zahrajes na kytaru?

Share

30

A prafdu prosim.

Share

31

No hraju si doma normálně na španělu a nejvíc asi Nirvanu smile

32

Hmm vidis jednou sme si napsali dva prispevky aniz by vznikla hadka to je dobrej pokrok ne?:)

Share

33

Mno...nevim, jestli je to o tom na co umíš víc...je to o tom, co se ti víc líbí...já jsem přecházel z el. kytary na basu...nebylo to rozhodně proto, že má míň strun...(to je stejně debilní argument.. to je jako říkat, že je basa složitější, protože má víc pražců...) Basa je prostě velkej nástroj s velkým zvukem a je hodně bezprostřední, protože strunu rozezníváš prstem...proto je na ní taky tolik technik, protože se počítá s tím, že nebudeš mít plnou ruku nějákýho trsátka big_smile...Taky je to mladej a neprozkoumanej nástroj a je stále co objevovat...

Share

34 Naposledy upravil: pepa (17. 01. 2006 15.53:32)

To Jenich: to si vyjádřil opravdu moc moc hezky !!! Myslím ten vztah k basce jako takové.

Share

35

Já jsem na tom podobne jako Irbe01, pořizování bude  o letních prázdninách, až bude víc peněz než teď (5tis našetřeno...) nojo bohatá studentská léta big_smile
Styl-chtěl bych hrád hard rock po metal...uvažuju o (nechat si vyrobit, protože jsem levák...)Fokus Preccision nebo MM4(5-ti strunka by asi byla spíš ze začátku na obtíž...)...kombo na zkoušení doma v bytovce-Behringera 15W nebo 30W...

Share

36

Rollage-to, co popisuješ, do začátku určitě stačí. Na tvém místě bych ale nečekal na nic..sleduj inzeráty a kup jetou basu, za 5 táců si myslím už můžeš klidně hrát..blbý je, že levoruká se bude hůř shánět..ale do léta je daleko, nečekej na nic.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983)
Alembic F-1X, Warwick Jonas Hellborg 250, Hughes Kettner QC412
K volšovým rukám volšový tělo!

37

stačí otočit struny:) to není nic neobvyklýho že:)

38

Kubš napsal:

No a taky vymenit nulty prazec, vyrezat na tele otvor, aby ses dostal aspon do 12. polohy, zvyknout si na pekny patvar, ktery prepadava na hlavu, na cudliky nedosahnout, no proste sama vyhoda  big_smile

Lakland Skyline Darryl Jones 5, RBass SC-5, bezpražec Ibanez Musician Bass 1983, Squier stratocaster - japonka z 80. let
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Zoom MS-60B, David Eden WTX260 + Soundelirim 10.31

39

d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:

No a taky vymenit nulty prazec, vyrezat na tele otvor, aby ses dostal aspon do 12. polohy, zvyknout si na pekny patvar, ktery prepadava na hlavu, na cudliky nedosahnout, no proste sama vyhoda  big_smile

Ty už jsi doma? A první kroky vedly k netu :-)
Co máš z toho..moje taky.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983)
Alembic F-1X, Warwick Jonas Hellborg 250, Hughes Kettner QC412
K volšovým rukám volšový tělo!

40

no hele  nevím když to mohl mít božskej JImmi....

41

pipa napsal:
d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:

Ty už jsi doma? A první kroky vedly k netu :-)
Co máš z toho..moje taky.

No jo, potreboval jsem vybrat maily a pritom... wink

Lakland Skyline Darryl Jones 5, RBass SC-5, bezpražec Ibanez Musician Bass 1983, Squier stratocaster - japonka z 80. let
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Zoom MS-60B, David Eden WTX260 + Soundelirim 10.31

42

Ja bych basu urcite neotacel a sehnal levorukou. Jedine co de otocit bezbolestne je symetricky nastroj, takze skoncis u Hofner violin bass nebo jak se ta hruza jmenuje... Jako Sir Paul  smile

43

deafslap napsal:

Ja bych basu urcite neotacel a sehnal levorukou. Jedine co de otocit bezbolestne je symetricky nastroj, takze skoncis u Hofner violin bass nebo jak se ta hruza jmenuje... Jako Sir Paul  smile

levorukej fuckus stojí stejně jako pravorukej...takže další debaty jsou myslím bezpředmětný smile

Share

44

No tak tim je to hotovy  smile Nemenujou se ty basy nejak jinak? big_smile

45

Nejlepší na učení na basu,je najít si učitele. Taky sem byl samouk. A když sem pak zjistil po 2 letech,jakých strašných chyb sem se naučil.......a teď ty zlozvyky musím eliminovat. K učiteli chodím chvíli a můžu vám říct,že těch pár hodin pod dozorem (a maximální pílí) jsem poskočil o řádnej kus dál !
Horu můžete listovat od předu do zadu a naopak,ale hrát se podle ní rozhodně nenaučíte. Každopádně znalost not není potřeba...je to zbytečný byflování a nikam to nepovede (rozhodně ne u metalu a pod.),možná tak jazz,tak už ta teorie tak zbytečná není :-)

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile

Share

46

Deafslap: myslím,že název je stejný,jen se u ní objevuje dodatek "LH"

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile

Share

47

woodstock napsal:

Nejlepší na učení na basu,je najít si učitele. Taky sem byl samouk. A když sem pak zjistil po 2 letech,jakých strašných chyb sem se naučil.......a teď ty zlozvyky musím eliminovat. K učiteli chodím chvíli a můžu vám říct,že těch pár hodin pod dozorem (a maximální pílí) jsem poskočil o řádnej kus dál !
Horu můžete listovat od předu do zadu a naopak,ale hrát se podle ní rozhodně nenaučíte. Každopádně znalost not není potřeba...je to zbytečný byflování a nikam to nepovede (rozhodně ne u metalu a pod.),možná tak jazz,tak už ta teorie tak zbytečná není :-)

big_smile (zlý smích samoukův)

Share

48

To woodstock: To byla reakce na ten jenichuv fuckus  smile

49

Jenich: to se směješ mě? No jo no......ne každej to má v krvi noooo

Share

50

woodstock napsal:

Jenich: to se směješ mě? No jo no......ne každej to má v krvi noooo

ale né...né tobě...nikdy bych se nikomu nesmál proto, že něco neumí a chce se to naučit!!!! To fakt neni můj styl...Směju se tak lidem, co řeknou, že hrajou perfektně atp. Nebo taky těm, co hrajou slap trsátkem big_smile

To bylo na to, že nejlepší na učení je najít si učitele...Na Horovu zkázu a že teorie není vůbec potřeba....

Share

51

Mám a vidim to spíš taky tak nějak po jenichovsku, ale přesto by mne zajímalo, co všechno tě,woodstocku, ten tvůj učitel přeučil ?

52

Aby nedošlo k omylům....Horu odsuzuji, Učitele nevim, ale rozhodně to není to nejlepší a teorie je myslím trocha potřeba....

Share

53

Panove s vasim dovolenim se vlozim do diskuse: Ucitel hodne pomuze, staci opravdu malo, aby vam ukazal jak zapojit vsechny prsty, jak to cvicit, v praxi stupnice, potom nastupuje teorie (aspon zaklady intervalu a podobne) at clovek trosku vi, co pod cim lze hrat a podobne. Z knihy to lze take nastudovat, ale podle meho nazoru to jde hodne pomalu. Mel jsem ucitele jen chvilku a musim rict, ze mi pomohl neskutecne (timto zdravim pana Vanu, hrace na 6ti strunny bezprazec!). Noty clovek nutne umet nemusi, taky je neumim tak, ze bych podle nich zahral. Ovsem pri vlastni tvorbe je minimalni znalost not dost potreba, kdyz kapela komunikuje treba na vetsi vzdalenosti anebo na zkouskach... Tezko komunikaci typu 5. prazec na 2. strune hraj blem blem blem nekam dojdete smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Seiko SAT500.

54

MK napsal:

Panove s vasim dovolenim se vlozim do diskuse: Ucitel hodne pomuze, staci opravdu malo, aby vam ukazal jak zapojit vsechny prsty, jak to cvicit, v praxi stupnice, potom nastupuje teorie (aspon zaklady intervalu a podobne) at clovek trosku vi, co pod cim lze hrat a podobne. Z knihy to lze take nastudovat, ale podle meho nazoru to jde hodne pomalu. Mel jsem ucitele jen chvilku a musim rict, ze mi pomohl neskutecne (timto zdravim pana Vanu, hrace na 6ti strunny bezprazec!). Noty clovek nutne umet nemusi, taky je neumim tak, ze bych podle nich zahral. Ovsem pri vlastni tvorbe je minimalni znalost not dost potreba, kdyz kapela komunikuje treba na vetsi vzdalenosti anebo na zkouskach... Tezko komunikaci typu 5. prazec na 2. strune hraj blem blem blem nekam dojdete smile

nevim nevim...umět noty pro mě znamená umět hrát z listu....Stejně si ale moc nenecham kecat do toho, co budu hrát...prostě mi to stačí slyšet a něco tam vymyslim....skládat se dá i bez not....Znám taky basáka, co se na terorii zasek a promarnil tak čas, který moh věnovat praxi...dodnes ho to sere...

Share

55

dodatek....abych byl upřímný, tak jsem pár učitelů taky měl....

Victor Wooten, Michael Manring, Louis Johnson, Flea, Rocco Prestia, trochu Jaco, Jeff Berlin, Stuart Hamm....

Share

56

Jenich napsal:
MK napsal:

nevim nevim...umět noty pro mě znamená umět hrát z listu....Stejně si ale moc nenecham kecat do toho, co budu hrát...prostě mi to stačí slyšet a něco tam vymyslim....skládat se dá i bez not....Znám taky basáka, co se na terorii zasek a promarnil tak čas, který moh věnovat praxi...dodnes ho to sere...

V tom pripade noty neumim - coz jsem taky napsal. Jiste, teorie nesmi zabrzdit hrace na jednom miste, nekomu to jde rychleji, nekomu pomaleji - chtel jsem jen rict, ze aspon castecna znalost not usnadnuje komunikaci.
Jinak je jasne, ze si basak dela linku sam, ale v nekterych pripadech je dobre se domluvit s autorem skladby, co ze by se tam hodilo a tak - ja si zase poradit necham, protoze ten, kdo skladbu pise, muze mit jine predstavy, nez ja...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Seiko SAT500.

57

taky bych si chtel poridt basu, trochu umim na kytaru, hreju uz asi 5 let, ale ta basa me proste laka nak vic, a zajimalo by me, jestli tato basa je vhodna pro zacatecnika jao sem ja    http://www.kytary.cz/karta.php?0201:0:0 … p;ID=81349

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile

Share

58 Naposledy upravil: Gimzy (05. 02. 2006 18.21:54)

ASUSik napsal:

taky bych si chtel poridt basu, trochu umim na kytaru, hreju uz asi 5 let, ale ta basa me proste laka nak vic, a zajimalo by me, jestli tato basa je vhodna pro zacatecnika jao sem ja    http://www.kytary.cz/karta.php?0201:0:0 … p;ID=81349

No já bych těmhle basám nevěřil, v týhle cenový relaci bych dal na fokus nebo nákou jolanku wink

59

kytary dimavery jsou prej priserny, takze basy..... jako je hezky,  ze k tomu je 1w kombo s 1" reprakem... ale radsi kup za 5000 neco jinyho treba fokus wink

60

a jakou konkretne byste mi doporucily?  a byla by pro mne vhodnejsi Precission Bass nebo Jazz Bas???  a je treba vubec kombo?  s elektrickou kytarou hraju prez Hi-fi, slo by to tak i s basou?

Aria STB-PB

Share

61

to je uplne jedno... zkratka preci ma jeden zvuk (+ zacloneni vyssich  pro hlubsi zvuk) a jazz ma vic moznosti.... ja mam jazz, ale chtel bych preci......

62

a co stagg??? to je taky nakej shit?    http://www.kytary.cz/karta.php?0203:0:0:1:0&ID=3630

Aria STB-PB

Share

63

na staggy kazdej nadava (i ja je nemam rad) protoze to jsou takovy nastroje do tesca a podobne, ale znam hodsne lidi, co maj mnoho nastroju od staguu a musim uznat, ze jsou vyborne udelany, zvuk prumernej spis trosku horsi, ale ty jdou vymenit... ale zpracovani hodne dobry...

64 Naposledy upravil: juhuuu (05. 02. 2006 21.53:01)

ale radsi bez do toho fokusu...

http://guitars-fokus.com/

65

Myslim že sesli na bicí stagg udělá dobrou ale basu??

66

tady je videoukazka http://kytary.cz/vid/DIM_JB302.wmv  na basu znacky Dimavery, a zda se mi ze zvuk je docela peknej, nemyslite?

Aria STB-PB

Share

67

to jsem si myslel presne o tomhle videu taky, ale ten zvuk je takovej rozplaclej, tupej.. nevim, mozna se to zda jen me big_smile

68

Osobne se mi ten zvuk moc nezamlouva, otazka je, jestli to neni dano mpeg kompresi...

69

MK: to bych nerek, aspon charakter je urcite zachovalej.. blba kvalita audia neni...

70

Juhuu: V tom pripade bych do toho nesel. smile

71

souhlas wink  ale tak v nejhorsim pripade treba koupit a nacpat tam machovy pickupy.... hmm

72

já bych koupil fokuse s KA  a nerval tam ani šebestovy pickupy

73

neznate nekdo nakej eshop, kde by meli ty fokuse?    a co rikate na tohohle   http://www.fender.cz/index.php?kategori … op=nabidka      ten cervenej fokus za 3600

Aria STB-PB

Share

74

a co znacka aria, je to neco slusnyho nebo naka hruza? prave sem koukal, ze sou docela za slusny penize

Aria STB-PB

Share

75

je to slušnější značka...hlavně žádná rychlokvaška už vyrábí nástorje nějakou 2-3. desítku let....a maj nástroje i za pěkný prachy takže už to podle mýho ukazuje že to je firma ktrerá to s nástrojema umí...je to mín známá značka a myslím trochu podceněná....

76

http://www.muzikant.cz/index.php?sectio … i_id=43041   mel sem namysli konkretne tuhle,  takze mi ji doporucujete vic nez nakou Dimavery nebo Tensona?

Aria STB-PB

Share

77

kazdopadne...

78

dik, tak to asi vypada ze do ni pudu

Aria STB-PB

Share

79

Ja taky myslim ze je to solidni basa, nebal bych se toho. Hral sem na ne v obchode a sou fajn, za ty penize.

80

Náš kytarista má Arii STD, kopii stratocastera a to je opravdu povedenej nástroj. "Levnost" z toho čpí na sto honů (nelakovanej krk zezadu, jednovrstvej prohýbající se bakelitovej pickguard, přichycenej jen osmi šroubama), ale hraje to neuvěřitelně dobře a drží ladění. Takže já bych se Arie taky nebál.

Jak už tady ale bylo milionkrát řečeno, u těchhle lacinejch nástrojů se samozřejmě liší kus od kusu, takže to chce vybírat, pokud to jde...

81

tak, koupil jsem si tu arii, hraje celkem v pohode smile   ale mam s ni takovej drobnejsi, valstne trochu vetsi problem, kdyz hraju na 6 poli hmatniku, tak mi struny drncej o 7 prezec, vubec nevim co s tim, at steluju krk sem a tam, furt to drnci, povede se mi tak maximalne udelat aby nedrnecli 3 struny, ale ta 4 porad drnci, a nebo pak kdyz nedrnci zadna, tak zas je kobilka tak vysoko, ze to umacknout nejni snadny,    nevite co bych s tim mel delat? sad

Aria STB-PB

Share

82

narovnat krk do maximalni rovnosti a trosku prebrousit vsechny prazce.... vem spalik, kterej zabira asi 5prazce a dej na nej jemnej smirgl a prebrus to...

83

dik, zkusim to

Aria STB-PB

Share

84

nevyfotil byste mi nekdo detail prisroubovani krku zezadu,  tak  20 cm dokola od ty desticky??? me se ten muj krk totiz nak nezda, jako kdyby tam byl krive, nebo co

Aria STB-PB

Share

85 Naposledy upravil: d.a.l.i (15. 03. 2006 09.39:19)

ASUSik napsal:

tak, koupil jsem si tu arii, hraje celkem v pohode smile   ale mam s ni takovej drobnejsi, valstne trochu vetsi problem, kdyz hraju na 6 poli hmatniku, tak mi struny drncej o 7 prezec, vubec nevim co s tim, at steluju krk sem a tam, furt to drnci, povede se mi tak maximalne udelat aby nedrnecli 3 struny, ale ta 4 porad drnci, a nebo pak kdyz nedrnci zadna, tak zas je kobilka tak vysoko, ze to umacknout nejni snadny,    nevite co bych s tim mel delat? sad

Nejspis mas vyssi 7. prazec nebo hrb na krku - kytarar by to mohl spravit zbrousenim 7. prazce. Pokud je ten prazec jen malo zaklepnuty, muzes ho jemne doklepnout kladivem, ale bouchej pres kus tvrdeho dreva, ne primo do prazce. Samo ze struny dole smile

Ad uchyceni krku - posli foto sveho nastroje, nejlip z vice uhlu.

86

bohuzel nemam digital, tak to asi nevyfotim, a mimo to, sem se byl podivat u kamose, hraje na kytaru, ma stratocastera od Fenderu, a ma ten krk podobne jako ja, takze to asi nic nebude

Aria STB-PB

Share

87 Naposledy upravil: zvonco (25. 06. 2009 23.32:22)

ASUSik ako moc si spokojny s ariou?? (asi este aktivny na tomto fore:) )
dalsia vec... to sa tu tie arie daju aj zohnat??? nevidel som to zatial na ziadnom eshope a ked hladam najde mi to prevazne anglicke stranky ... co mi je na trt smile

Share

88

zvonco: Jen mírné upozornění, Asusík to psal 15. 03. 2006 ... Je dost možné, že máš omylem nastavené opačné řazení témat.

(Aneb "oživovač zombies 2")

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium

Share

89 Naposledy upravil: zvonco (26. 06. 2009 11.15:51)

nie nieee ja viem kedy to pisal a mam na to dvovod.... po 2 rokoch od kupy by mi uz vedel povedat ze co je na nej dobre a co ho sklamalo nie??? joj mate ma tu za uplneho trotla tak uz asi ani pisat nebudem tongue

PS: ja som vzdy dobre nastaveny tongue

Share

90

A co takhle nějakou jolanu to je taká začátečnická klasika.

Share

91

boad napsal:

big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə

92

Jinak abych jen nebuzil, tak pokud se vám naskytne možnost koupit ne obyč Arii, ale Aria Pro II, tak do toho jděte... ;-) Měl jsem kdysi jednu fešandu a to bylo dělo. Do začátku naprosto zuper.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium

Share

93

Paparatzzi napsal:

boad psal(a):

big_smile

jednu pozicnutu jolcu mam... ale chcelo by to uz neaku zmenu

kurcatovium napsal:

Aria Pro II, tak do toho jděte... ;-)

vyborne ... ked bude cas tak pohladam co je to za krasavicu smile uz bude brigada jupiii ide sa setrit na basu smile

Share

94 Naposledy upravil: zvonco (31. 07. 2009 17.58:27)

chlapi?? nechcem otravovat... ale co hovorite na toto??

cort Action A
http://kytary.cz/cort-elektricka-baskyt … 21:0:0:1:0

skusal som to v predajni a celkom pekne si to chrumkalo a aj sa mi na tom lepsie hralo v porovnanis jolankou smile aj jednym preclom od squieru

pytam sa pretoze tu stale ospevujete fokusov... tak by som chcel od vas neake porovnanie  Cort - Fokus   ..ak by sa dalo

dik

Share

95

Já jí mám v 5pětistunce, a absolutní spokojenost. Je rovná, zní mi dobře. Snad se tu u někdo někdy shodl, že do začátkou to sou nejlepší nástroje

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6

96

ojetou koupis tak za 60 procent ceny

AccugrooveFanclub #1

Share

97

scháním nějakou basu pro začátek na netu sem našel i komplety http://kytary.cz/baskytary/baskytarove-sady/ ale nemám páru jestli to má smyl kupovat v kompletu nebo kombo basu... zvlášť

Share

98

covece neblazni, kdyz natahnes na koste ctyri struny, budes mit lepsi kytaru...

99 Naposledy upravil: Paparatzzi (01. 03. 2010 18.42:52)

jimi.joe napsal:

scháním nějakou basu pro začátek na netu sem našel i komplety http://kytary.cz/baskytary/baskytarove-sady/ ale nemám páru jestli to má smyl kupovat v kompletu nebo kombo basu... zvlášť

Tak začnem jako vždy.. O basách pro začatečníky je tu snad x topiců tak zační tím.. Rozhodně zvlášt a nejlépe ojetou..Pak upřesni rozpočet a styl a můžem radit dál. Děkuji za pozornost:)

G&L L-2000 1984
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor

100

už jsem to nějak přelouskal ale vam to zaspamuju znova wink... mno styl bych to viděl přes trash, grunge a klidně i ten blues ale stojím si za prvím.. rozpočet 5000-7000 za basu+15W kombo

Share

101

jimi.joe napsal:

už jsem to nějak přelouskal ale vam to zaspamuju znova wink... mno styl bych to viděl přes trash, grunge a klidně i ten blues ale stojím si za prvím.. rozpočet 5000-7000 za basu+15W kombo

tak na trash je 15W dle mého docela málo šel bych na nějakých aspoň pade, ale dle vkusu každého soudruha...

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz

102

jimi.joe napsal:

15W kombo

...tak do skúšobne s tým nepočítaj v tých štýloch ani omylom...to bude tak max. na doma...kúp si lepšiu basu a ak máte na skúšobni PA zatiaľ nato hraj...15W kombo budeš mať tak na doma...v skúšobni vedľa bubeníka sa počuť nebudeš...

Share

103

Mno...spis Dvestepade....

AccugrooveFanclub #1

Share

104

jimi.joe napsal:

spider napsal:

Mno...spis Dvestepade....

Jako mladý thrasher před sedmi roky jsem začínal na zesu 2x200W + 4x12(400w) a 1x15(300w) a při dvou kytarách jsem měl co dělat abych se slyšel, ale byl to starý zes i bedny. Teď coby starý tharsher jedu přes 350w zes a 500w bedna a jedu napolovic a slyším sebe a trochu ty kytary smile Ale do začátku, hlavně se domluvit s kytarákama aby basu moc nepřehlušovali!!! A nedokážu si představit 15w reprák při tempu 200, jak do toho pere trsátkem, no nevim.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Ampeg SVT-410HLF+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice

105

Skalikh: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=7580
nebo ještě něco pohledáme...

do nové nemá smysl jít, poslechni si co se ti líbí za zvuk(jazz bass, precision bass, musicman, nějaký warwick, jiné moderny...) podle toho si pak vyber levnější kopii od např. squieru, fokusu, olp, sx...to už si tu někde najdeš. Zatím můžeš hrát přes pc takže kombo klidně počká a pak si koupíš rovnou pořádný apec.

G&L L-2000 1984

106

Ještě by mě zajímalo jestli mi doporučíš bezpražcovou nebo s pražci? Díky za odpověď.

Share

107

Tak já na začátek určitě pražcovou(když jsem vybíral první tak mě taky lákal bezpražec), bezpražec je náročnější:)

G&L L-2000 1984

108

Skalikh napsal:

Ještě by mě zajímalo jestli mi doporučíš bezpražcovou nebo s pražci? Díky za odpověď.

To taky záleží na tom, co budeš hrát za styl, nicméně pro začátečníka bych určitě spíš doporučil tu pražcovou. Obecně je bezpražcovka vhodná na jazz a folk, případně nějakej ten world music a podobně.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1

109

Já plánuju hrát v kapele kde se bude hrát Rock, takže pražce i když to budu potom umět? Jo a nějakou literaturu pro samouky?

Share

110

No tak chlape stačí opravdu projít fórum-odkazy na knihy by tu měli být:)(sehnat guitar pro-o tom tu taky něco bude-když bude nejhůř tak mi můžeš napsat třeba na icq ať to tu nesviníme) Nebuď lenoch. Až to budeš trochu umět tak sám zjístíš jestli tě to ještě láká a jestli už si na to dost "skill":)

G&L L-2000 1984

111

Hele buď sem úplně blbej, a nebo tady opravdu nic není. Zadal sem všechny možný výrazy a kde nic tu nic. Ať napíšu literatura, kniha, knihy a podobný slova tak nic mi to prostě nenajde. Sem opravdu tak blbej?

Share

112

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=1486
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=1122

to je základ: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=2216

btw:ze svých vlastních zkušeností doporučuju učitele, obzvlášť pokud bude basa tvůj první nástroj

G&L L-2000 1984

113

Asi to zkusim buď podle tý příručky kořena a nebo se pudu poptat někam do obchodu s hudbou... Sem rád že odpovídáš hned, díky ti za to.

Share

114

Mrkni na učebnici od Hory, stojí pár korun a jsou toho cca 4 díly.Pokud naprosto začínáš  tak to jen tak podle knihy nebude jednoduché(talentované vyjímky asi existují:) Je to lepší minimálně s někým konzultovat(já sám s taby a obdivováním fendrů na fóru zabil rok života za který jsem mohl pokročit mnohem více, a co je důležité nenaučil bych se zlozvyky). Neděkuj, já jsem rád že se vykecám(jsem teď tak trochu ot) a tobě to snad k něčemu bude:)

G&L L-2000 1984

115 Naposledy upravil: Skalikh (25. 06. 2010 22.17:23)

První nástroj to určitě neni, hrál sem na flétnu asi 4? roky, pak půl roku na kytaru a sem tam si taky něco brnknu u kámošu na elektrickou kytaru. Na kytaru se teď učim jako samouk a docela to de... smile
Edit: Nějak opadl tvuj zájem o mě ne? V pohodě, chápu že máš i jiný věci na práci big_smile

Share

116

A noty a nějaké ty základy hudební nauky umíš? Tahle diskuze jde trošku mimo téma: Co za basu do začátku? A už se jako mod stydím byt tak moc ot:D:D Takže hledej squier jazz bass jo?:)

sry zájem o tebe nemám-já radši slečny:D

G&L L-2000 1984

117 Naposledy upravil: Skalikh (25. 06. 2010 22.38:18)

No tak za těch pár let už noty umim bezpečně, a takový ty křížky a béčka taky vim co znamenaj... No jo, 5 let v hudební škole se neztratí... smile

Papa: já už fakt mizím:D až budeš chtít tlachat tak se ozvi na nějaký kanál co mám v profilu-čau a ať dobře vybereš:) Poslouchej, srovnávej, šahej, przni, dráždi,laskej a najdeš tu pravou!

Ok, jestli tu budeš zejtra tak potlacháme smile Taky už du spát... Nebo můžem taky přes ICQ...

Papa: Och jak nápadité editovat jeden příspěvek:D No Icq nebo mail mám v v tom odkazu "něco o mě" tak se klidně ozvi:D Já si jdu pustit muziku a těšit se nocí a výhledem z balkónu:)

Share

118

Hele a než bych si našetřil na kombo nešlo by zezačátku hrát třeba přes PC nebo tak něco? Přece jenom je to investice navíc...

Share

119

Myslím že už jsem ti to někde psal:) Ano jde, hrál jsem přes věž, pc, ted hraju přes mulťák a shitovní 2.1(samo že doma)

G&L L-2000 1984

120

Skalikh napsal:

Hele a než bych si našetřil na kombo nešlo by zezačátku hrát třeba přes PC nebo tak něco? Přece jenom je to investice navíc...

vox amplug bass. to se ti neztratí za tvou následnou kariéru nikdy.

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...

121

Ještě čim hrát? Prsty nebo trsátkem?

Share

122

http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 58&p=1

G&L L-2000 1984

123 Naposledy upravil: Skalikh (28. 06. 2010 07.02:46)

Tak teď sem úplně zblblej z toho big_smile Asi budu hrát prstama, i na kytaru sem hrával radši prstama než trsátkem...

PS. Přidal sem si tě na ICQ...

Share

124

Myslíte, že si mam pořídit precision nebo jazz bass? (případně co jinýho) Budu hrát v rockové kapele...

Share

125

Takle ze začátku je to myslim jedno, prostě si na ně na obě zahraj a vyber si bu´d zvuk co se ti líbí a nebo klidně jenom designově. Stejně budeš za chvíli pokukovat po jinejch.

Roland cube 100
Bráník 10°
Music Man Club #6

126

Skalikh napsal:

PS. Přidal sem si tě na ICQ..

Tak mi pak napiš:) Mám tu hafo lidí co je nevnímám

G&L L-2000 1984

127

Skalikh napsal:

Myslíte, že si mam pořídit precision nebo jazz bass? (případně co jinýho) Budu hrát v rockové kapele...

Oba

AccugrooveFanclub #1

Share

128 Naposledy upravil: Aidamos (30. 06. 2010 18.01:56)

spider napsal:
Skalikh napsal:

Oba

Souhlas. A nebo alespoń jeden z nich. Taky záleží na tom jak hraješ. Není to žádný dogma, ale jestli trsátkem tak bych volil spíš Precision a jestli hraješ (chceš hrát) slap, tak Jazz Bass. Na klasickou hru prsty je to jedno. Pak je ještě jedna varianta, kterou jsem zvolil já, a to je MusicMan. Sqělej na prsty, na trsátko i na slap big_smile

P.S.: A málem bych zapomněl na Precision Special, kterej kombinuje Precision a Jazz Bass. Ty zvuky tam jsou prakticky oba.

129

No tak já budu hrát prsty takže si asi pořídim Jazz Bass. Neměl bys nějakej tip na nějakou baskytaru tak do 3 500 Kč? Klidně z bazaru...

Share

130

Skalikh napsal:

No tak já budu hrát prsty takže si asi pořídim Jazz Bass. Neměl bys nějakej tip na nějakou baskytaru tak do 3 500 Kč? Klidně z bazaru...

Co třeba tenhle (slevněnej ze pěti a půl)?
http://www.fokuskytary.cz/fokus/product … ,23,!P,192

131

Skalikh napsal:

omrkni hudebnibazar.cz ted se tam vali nekolik levnejch precliku klidne bez do precliku i kdyz budes hrat prstama nebo preclik se singlem u kobyly

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 … amp;order=

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 … amp;order=

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr

Share

132

Aidamos napsal:

a to je MusicMan. Sqělej na prsty, na trsátko i na slap

Hele jak se menuje nějaká ta napodobenina Musicmana? Tušim že to bylo nějak squier nebo tak nějak...

Share

133

olp, fokus, sx třeba:) A jsou to kopie-napodobeniny dělá asi stagg:D

G&L L-2000 1984

134 Naposledy upravil: matezzz (01. 07. 2010 12.37:10)

ste blázni moc to řešíte.
Prostě se koukni na svoje oblíbený kapely co maj za basy a která z nich tam bude nejvíckrát a bude se ti líbit, tak tu si kup. Protože sou to tvoje oblíbený kapely a určitě máš rád jejich sound, takže podvědomě očekáváš tenhle zvuk a proto tadle jedoduchá varianta, až se trochu zorientuješ, tak budeš tušit co kterej nástroj v sobě skrývá sám.
Jediný co, nech si poradit značku, ať nekoupíš nějakýho mrzáka ( stagga ) a to je všechno co bych v tudle chvíli řešil

Roland cube 100
Bráník 10°
Music Man Club #6

135

matezzz napsal:

Prostě se koukni na svoje oblíbený kapely co maj za basy a která z nich tam bude nejvíckrát a bude se ti líbit, tak tu si kup.

Hmm, a jak mam poznat co mají za basu? Jsem pouze laik...

Share

136

Skalikh napsal:
matezzz napsal:

Prostě se koukni na svoje oblíbený kapely co maj za basy a která z nich tam bude nejvíckrát a bude se ti líbit, tak tu si kup.

Hmm, a jak mam poznat co mají za basu? Jsem pouze laik...

Tak sem hoď odkaz na video z YouTube a my Ti to řeknem.

137

Ok, takže:
http://www.youtube.com/watch?v=8DyziWtk … re=channel - čas cca 2:37
Další dodam později, nemam čas hledat...

Share

138

oranzova je Fender jazz bass a ta druha Modulus...

G&L L-2000 series E - 1982
Fender JB AV 75 RI - 2007
EBS Reidmar 750 + EBS Neo 212

Share

139 Naposledy upravil: Aidamos (03. 07. 2010 22.09:29)

Skalikh napsal:

Ok, takže:
http://www.youtube.com/watch?v=8DyziWtk … re=channel - čas cca 2:37
Další dodam později, nemam čas hledat...

OK. Takže Micheal Balzary alias Flea. Jeho typický zvuk z valné většiny alb (hlavně starších) je Ernie Ball MusicMan StingRay.
http://www.celebrityrockstarguitars.com/rock/images/fleamainpage.jpghttp://www.matchettsmusic.com/images/productimages/Guitars/Bass/musicman%20stingray%20black%20rw.jpg
Pak hrál na model dělaný přímo  pro něj od firmy Modulus, ovšem i ten měl ten musicmeňácký sound. Je to ten v tom videu.
http://a919.ac-images.myspacecdn.com/images01/99/l_a814d31a2332f2c8716012829324b77e.jpghttp://www.talkbass.com/reviews/data/13/39106flea-1.bmp
Další, na co hrál, je přímo jeho model Flea Bass. Zase poměrně typický koncept ala MusicMan.
http://www.anorak.co.uk/wp-content/gallery/flea-guitar/8142118.jpghttp://www.woodworkz.com.sg/web_images/funk_bass.jpg
No a nakonec zakotvil u Fender Jazz Bass.
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/211550/Flea.jpg

140

Aidamos napsal:

OK. Takže Micheal Balzary alias Flea. Jeho typický zvuk z valné většiny alb (hlavně starších) je Ernie Ball MusicMan StingRay.

Nesouhlas..:) Tohle je typická fáma plynoucí asi z flea + chad smith instruktážních videí..:) Na starších albech hrál flea na tuším spectora, nebo na něco hodně spectoroidního, na úplně prvních koncertech a snad i nahrávce dokonce na precla:
http://www.youtube.com/watch?v=-JAM-UDQT5M

Kolem r. 1990 už to ale MM Stingray je. Ale třeba Blodd Sugar Sex Magik rozhodně ne většinově na MM, tam například dost využíval WAL. A dál modulus, hodně dlouho. Nevím, jestli vůbec hrál na ten svůj Flea bass, jestli to nebyl jen marketning. Teď je to nádhernej JB se super dřevním zvukem..:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...

141

http://www.youtube.com/watch?v=hU9vToZ8 … anslated=1

G&L L-2000 1984

142

Hele a nějaký noty pro začátečníky nebo podle jaký skladby se učit? Slyšel sem že by to šlo s Otherside od red hotů...

Share

143

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=1084

G&L L-2000 1984

144

Songy i s tabulaturami jsou dostupné na bezvadných stránkách:
http://www.songsterr.com/
V placené verzi je možné i vypínat jednotlivé nástroje a zpomalovat přehrávání. Nicméně i ta free verze je super!

145

Nebo si sežeň Guitar Pro a na webu sou spousty tabulatur do toho programu

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound

146

911tabs.com + guitar pro kdekoliv warez a stačit to musí na dost dlouho..

info
Dříve basa, teď trubka, život se prostě mění.

147

Klusi napsal:

prvních koncertech a snad i nahrávce dokonce  precla

koukni na to video. na precla samozrejme hraje, ale musicman je ve stojanu za nim smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB,  GK 200RB 1981, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII

148

Aidamos napsal:

V placené verzi je možné i vypínat jednotlivé nástroje a zpomalovat přehrávání. Nicméně i ta free verze je super!

Fakt supr věc. Jo a mě jde i ztišit jednotlivý nástroje takže hraje třeba jenom baskytara, bubny, kytara a tak.

Share

149

Skalikh napsal:
Aidamos napsal:

Fakt supr věc. Jo a mě jde i ztišit jednotlivý nástroje takže hraje třeba jenom baskytara, bubny, kytara a tak.

Aha, jsem si nefšim. Každopádně funkce "solo" jde až v té placené. Takže vlastně "solo" se dá obejít přes "mute" fšech ostatních nástrojů.

150

Aidamos napsal:

Skalikh psal(a):

Aidamos psal(a):

Aha, jsem si nefšim. Každopádně funkce "solo" jde až v té placené. Takže vlastně "solo" se dá obejít přes "mute" fšech ostatních nástrojů.

Přesně tak.

Share

151

Lukáš napsal:

911tabs.com + guitar pro kdekoliv warez a stačit to musí na dost dlouho..

Jak to funguje? Nějak sem to nepochopil...

Share

152

guitar pro 5+stáhnout tabulatury

G&L L-2000 1984

153 Naposledy upravil: Skalikh (05. 07. 2010 13.09:20)

A Kde stáhnu ty tabulátory?

Share

154

http://www.ultimate-guitar.com/

G&L L-2000 1984

155

A jak je dostanu do toho programu?

Share

156

soubor/otevřít a vybereš umístění kde je ten soubor uložený

G&L L-2000 1984

157

Já jsem úplnej antitalent přes PC takže jak to mam stáhnout z toho webu? Nemohl bys udělat screenshot?

Share

158

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/m/m … ar_pro.htm

V pravo dole je obdelníček <download "One" Guitar Pro Tab>

G&L L-2000 1984

159

A cesta jak se dostat k takovýmu obdelníčku? Myslim jako na co klikat...

Share

160

Skalikh napsal:

A cesta jak se dostat k takovýmu obdelníčku? Myslim jako na co klikat...

kamo hele pri praci s kompep to chce 2 veci
1)nebat se toho
2)zkouset
metoda pokus omyl funguje vevetsine pripadu...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

161

Paparatzzi napsal:

Skalikh napsal:

Myslim jako na co klikat..

http://img824.imageshack.us/img824/9523/vstiekl.jpg

Odkaz už tam máš tak o tři příspěvky výše...

G&L L-2000 1984

162

Paparatzzi napsal:

Paparatzzi psal(a):

Skalikh psal(a):

Myslim jako na co klikat..

http://img824.imageshack.us/img824/9523/vstiekl.jpg

Odkaz už tam máš tak o tři příspěvky výše...

Ale já i když kliknu na název kapely tak se mi tam tohle nikdy neukáže. Ten obdélník sem pochopil...

Share

163

A co si myslíte o sadách? Má cenu o nich vůbec uvažovat?
Třeba: http://kytary.cz/ibanez-gsr-190j-pack-tr/HN092647/
Jsem ÚPLNÝ začátečník a nechce se mi do toho vrážet moc peněz, když nevim jestli mě to chytne, ale zase si nechci koupit uplnou sr*čku abych za půl roku musel kupovat novou, když mě to náhodou chytne...

Share

164

Tohle mi přijde na začátek naprosto v pohodě, ale přece jen bych asi šel spíš do:
http://kytary.cz/baskytary/baskytarove-sady/squier/
a nejlíp na začátek Jazzbass pro větší zvukové možnosti

Gallien Krueger + MM... wink

Share

165

Maj takovou malou vadu. Mě se ukrutně nelíbjej a vim že bych na ni moc nehrál...
Ještě jsem uvažoval o http://kytary.cz/tenson-baskytarova-sada/HN110080/ , což je Precision Bass (aspoň myslim).

Share

166 Naposledy upravil: Medek.H (07. 08. 2010 13.58:04)

Ten Tenson bych nebral hele, a už asi ubec ne v sadě ;-). Nevím, nikdy sem se se sadou nesetkal ale nic závratnýho to nebude. Pokud se ti líbjej preclíky, tak je dobrej ten squier do začátku ale spíš mrkni na bazaru, na kombo a basu zvlášt', seženeš to třeba i levnějc a lepší kousky ;-). Na bazaru se ted' někdy pohyboval preclík od Fokusu za 2500 což mi příde pěkná věc ;-). Já mam Ibanez GSR 180 (takovej moderna JB) za 2500 a sem spokojenej, super attack, v kapele se prosadim. Zkus promrknout Hudebnibazar.cz sou tam občas pěkný kousky, stačí jen mit trpělivost a sledovat a sledovat, fakt určitě na něco narazíš ;-) . Hlavně nedělej náký ukvapený závěry. Kolik bys tak do toho chtěl celkově investovat? Seš rozodnutej pro PB nebo se nebráníš JB a modernám? Co chceš hrát?

EDIT//: Sory tak ten Fokus za 2500 je už pryč. Tady je neco: http://hudebnibazar.cz/index.php?fulltext=___567983 - Fokusky obě dvě, JB a PB od jednoho majitele, mužeš k němu třeba zajet pokud to máš blízko a vyzkoušet obě co ti sedne víc wink. Ceny sou docela OK, za 2000 už seženeš i náký kombíčko na cvičení, rozhodně lepší než ze sady a budeš mit super věci za podobnou cenu, né-li menší ;-).

167

Nejsem rozhodnutej pro nic a taky se ničemu nebránim. Hrát bych chtěl vlastně všecno ale převážne rock. Největší problém jsou peníze. Ideální by bylo sehnat komplet do +- 6000. Na bazar jsem se koukal a v moji cenový relaci tam toho moc neni... Našel jsem tam ale třeba Fokusku JB hranou ani ne dva roky za 3500...

Share

168

Medek.H napsal:

mužeš k němu třeba zajet pokud to máš blízko

Trochu problém. Jsem z Prahy a Liberecko je teda pro mě trochu z ruky.
Já našel třeba ještě http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 … rder=datum a http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 … der=datum.

Share

169

Myslim ze ten Fokus by moh bejt dobrej ;-), nevim ten AXl, sem se s nim nesetkal, ale dával bych přednost spíš fokusu. Přecejenom Fokus sou čechy a co sem viděl fokusky, tak s tim sou lidi spokojený a přídou mě to dobře odvedený nástroje. Kámoš má kejtru Fokus LP2 a je to kráska. Myslim že Fokusem nic nezkazíš ;-). Dojed' se na to mrknout a vyzkoušej ;-). Každopádně JB je do začátku super, ze dvou snímaču zjistiš, kterej ti zvuk vyhovuje atd.

170

s fočem je trošku problém kus od kusu,chce to vybírat, já mam to štěstí že sklad foča mám 35km od chajdy, nikdy sem neměl problém zajet třeba v sobotu a 4,hodiny si vybírat, posledně na muj jb hral Sipa a netvářil se nějak pohoršeně

Share

171

O těch kusech je to pravda no, ale tak zas jako prvni nastroj za tu cenu si myslim, ze to nebude nak spatny no. Ja sem si vzal tu Ibanezu a asi sem moc na dobrej kousek nenatrefil, dirky pro vruty snimacu sou 3/4 z nich v pohode krasne rovny ale vzdycky jeden je tak 20-30 stupnu krivě big_smile. To mě při výměně nasralo. Ale tak co člověk chce za tu cenu no, ale je to basa, kterou mam opravdu rád. Mimochodem sklad Fokusu mit 35km od domu je dobrý no ;-), taky by se mi to líbilo. To my mame zas v Semilech (kousek od nas) takovy pekny hudebninky, kde i vybirani kabelu je na 3/4 hodiny big_smile...I trsátko sem tam s nákou holkou vybiral asi pul hodiny big_smile. Cas se tam zabiji dobre, ale to uz je zas mimo mísu ;-).

172 Naposledy upravil: nEkis (07. 08. 2010 16.51:38)

Díky za rady (napsal jsem majiteli Fokusky). Těd bych ještě potřeboval poradit s kombem na domácí hraní. Výkon, značka.
Když tady všichni zbrojej proti STAGG basám, tak jestli je to stejné i s komby

Share

173

Komba Stagg taky asi nebudou nic suprovýho. Moc dobrý hodnocení nesklízej co sem slišel. Snaž se spíš vyhnout značkám Stagg, Behringer a Soundking.

174

OK. Co takhle tohle?
http://kytary.cz/e-wave-ba-20/HN110825/

Share

175

hele pokud máš komp a k tomu aspoň trošku lepší repráčky, neřešil bych moc komba v týdle cenový relaci, ale prostě si jen koupil redukci z tlustýho jacka na klasickou velikost a hrál v klidu přes komp. Zvukově tydle malý aparáty na tom nebudou o moc líp a až začneš zkoušet s někym, tak už můžeš koupit něco za víc. Tydle malý komba za málo peněz sou podle mě vyhozený prachy.
Jinak sem měl stagga a neeebrat smile

Roland cube 100
Bráník 10°
Music Man Club #6

176

Já budu stejně většinou hrát do sluchátek takže to se zvukovim výstupem toho komba neni podle me tak vážný. Daj se napojit sluchatka přímo na basu?

Share

177

Na basu přímo ne, spíš přes náký malý zesilovátka asi za litr, ale myslim, že když pojedeš na sluchátka přes PC tak je to supr ;-). Ja sem hrál basou přes PC pul roku než sem sehnal kombo a byl sme spoojenej. Pustil sem si v PC písen, hlasitosti sem srovnal abych slišel sebe a cvičil sem tak v pohodě ;-). Sice máš mín zvukovejch možností ale tak nákej equalizer se třeba do PC dá i stáhnout, ja sem hrál v pohodě bez něho, sem docílil vždycky zvuku, kteryho sem chtel, jen hlasitostí snímače potřebnýho a tonovkou. Z JB zvuku dostaneš dost, ja sem vždycky našel ten co sem  chtěl. Myslim, že přes to PC je to dobrý no.

178

Ok. A ještě kam tu basu píchneš do kompu? Myslim jako vstupu.

Share

179 Naposledy upravil: Medek.H (07. 08. 2010 18.59:37)

Stačí když to píchneš do mikrofonovýho vstupu (většinou červenej) a trochu to utlumíš, stačí tak ta 2. riska od spodu. Ale to už si nastavíš podle sebe aby se to nepřebuzovalo a jak ti to vyhovuje atd.

EDIT//: koupíš si k base kabel s dvouma 6,3mm jackama a redukci z 6,3 samice na 3,5mm jack.

Tady je ta redukce: http://www.exasoft.cz/hama-redukce-jack … 30526.html

180

Díky za pomoc. Já kdyžtak ještě napíšu. wink

Share

181

Když jste to hráli přes PC, jakej jste používali program?

Share

182

Žádný, používal jsem line-in vstup tuším

G&L L-2000 1984

183

něco pro TheBožkov: basa do začátku za pár šupek, na hlavu padat rozhodně nebude a nakroutíš si tam zvuk jaký chceš.
http://www.dumhudby.cz/ebazar/index.php … acc43b8250

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Ampeg SVT-410HLF+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice

184

Paparatzzi napsal:

Žádný, používal jsem line-in vstup tuším

a bez problémů? já a Linux jsme trošku na kordy :-D ale na ladičku to bere, ikdyž vrčí...

Žasnu jak brnkání na nervy uklidňuje..

Share

185

Čaues, nechci zakládat nové téma, tak snad nebude vadit, když napíšu sem. Už nějaký ten pátek mé srdce netouží po ničem jiném, než je hraní na basu. Jsem v tomhle nováček-amatér a zatím neumím na kytaru ani Ovčáci čtveráci, ale mám v plánu to rychle napravit a koupit si svou první lásku. Miluju Red Hot Chili Peppers čili bych chtěl hrát jejich písničky. Tudíž dotaz je, jestli by pro mě byla dobrá volba Fleabass, nebo by se našlo na tenhle druh hudby něco lepšího v ceně kolem těch cca 8000Kč, když bude jóóóó nějaká pecka za 10 000, tak si utáhnu opasek a přežiju to, ale radši ne :-D. Z bazaru mě jímá hrůza, protože už jsem tam koupil nejednou docela špatně, proto bych byl radši, kdyby šlo o basu novou. Na druhou stranu, jestli je Mexiko opravdu výrazně jinde, než basy do 10000 a hodí se na RHCP, tak bych ten bazar asi zkusil. Díky za tipy

Modulus Flea

Share

186 Naposledy upravil: Aidamos (31. 01. 2011 09.38:31)

Jako začátečník hrát RHCP nebudeš mít snadný. Nejsou to jednoduchý basový linky. A jinak Flea dnes hraje povětšinou na Fender Jazz Bass. Za rozumnou cenu rozumnou kvalitu koupíš třeba tohle: http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN086509/
Jazz Bass bude navíc univerzálnější basa. Samozřejmě Flea Bass je taky řešení http://kytary.cz/flea-bass-feb-32pro-bkwh/HN114479/

187

ááá, Vítkovice zdraví Vítkovice  smile  tomu Fleabasu bych moc nedaval, jak pise Aidamos, spis nejakou klasiku, treba ten Jazz bass. V Ostrave v par kramech visi celkem rozumne nastroje do tveho financniho limitu, nejlepci je to odzkouset, jak ti to sedne do ruky. Kdybys chtel nejake tipy, napis SZ at tu nedelame neplacenou reklamu a muzes si je skocit osahat.

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB,  GK 200RB 1981, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII

188

Děkuju vám oběma za rady. S největší pravděpodobností bude mít tu čest Squier stát se mou první  smile

Je nějaký rozdíl mezi těmito třemi kousky? Na kombo budu ještě šetřit a pojedu si pěkně doma přes PC nebo vox amplug.
http://kytary.cz/squier-classic-vibe-ja … /HN101237/  http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN086509/  http://kytary.cz/squier-james-johnston- … /HN112443/

Modulus Flea

Share

189 Naposledy upravil: pepaol (01. 02. 2011 09.02:42)

Ahoj,
Squier nemá zvuk co by jsi požadoval. Je to o použitém dřevě těla. Jasan je tvrdý, basa bude nacinkaná plechová vhodná do slapu. Lípa je moc kulatá, basa nebude prdět. Vybírání levné basy mám za sebou. Prošel jsem těch modelů Squire víc, než by jsi vybíral ty z těch tří. Nemá to barvu zvuku. Hrají ploše, jak z překližky.
Chtěl jsem najít zvuk co nejvěrnější origo USA. Podařilo se ve značce Vintage. Vintage je Vietnam. Squier je Čína. Navíc budeš nucený koupit na Squier nové snímače nejméně za 2200 Kč. Ty čínské nejsou odstíněné a nehrajou. Jak se přestaneš dotýkat strun, basa vrčí. To by jsi asi v nahrávkách nechtěl.
Vintage jsem si vyzkoušel, pouštím do světa. Výměna snímačů byla na Vintage taky nutná. Nebyly odstíněné.
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8753
Ten prďavý zvuk Fley zde docílíš. Kdyby jsi měl zájem ji vyzkoušet, jsem z Prostějova.

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

190

ty si fakt dobytek, kluk tady chce neco na redhoty,slap a ty mu tady podsouvas PB jeste s tou silenou propagandou  hmm

191

Ty jsi ještě větší dobytek, když necháš kluka koupit neznělou basu od Squieru. Pokud hraje líp, dokaž to :-)
Osobně bych do Squiera nešel i když jsem měl snahu. Ty basy jsem měl na rozdíl od tebe v ruce. Prostě nehrajou. Je to jen můj názor. Neboť jak praví klasik: "Zkušenost nelze předat, ta se musí získat."

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

192

Jestli na slap, tak tělo z javoru.
http://www.youtube.com/watch?v=jvW-fn8m2WA

Třeba z toho Squiera Fleu vymáčkne, vím já.

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

193

sserpx napsal:

Je nějaký rozdíl mezi těmito třemi kousky?

Kup, co se Ti líbí, je to podobná kvalita.  Jinak souhlasím s pepaolem, že lípa není zrovna nejvhodnější dřevo, ale zřejmě furt lepší než agathis. Jinak lípa se anglicky řekne basswood  smile

A ty basy opravdu nejsou špatný oproti Fenderům: http://www.youtube.com/watch?v=x6Cd98DH__U

194

Do zacatku? RHCP??? Volba jasna Fokus MM nejlip starsi kousky ktery jsou k mani za 3-4tis...
PB asi ne...takovej flea snad PB ani nepouzil na zadnym albu RHCP-tusim ze na to nahral basu na Mars Volta album ale tam ty linky a zvuk je uplne jinde od RHCP...

Dalsi aspekt je ze tazatel nechce hrat Motown ( jehoz zvuku s levnym PB a zacatecnickou periodou meneni strun cca po roce, nechtene bude dosahovat)....

PB do moderniho funku je jen pro opravdovy majstry typu Turner nebo Zender...zacatecnik s tim muze hrat tak mozna pistole

195

Kubš napsal:

Fokus MM nejlip starsi kousky ktery jsou k mani za 3-4tis

no ale limit mam pan nastaveny na osum, kdyby sme ho ukecali na bazar tak s troskou trpelivosti se da sehnat ATK, coz uz je vcelku solidni poleno a ten RHCP se tam natocit da, stejne jako mnoho jineho, ze ano...

196

cassus napsal:

ty si fakt dobytek, kluk tady chce neco na redhoty,slap a ty mu tady podsouvas PB jeste s tou silenou propagandou  hmm

Taky si myslim..
Jakkoliv mam PB rad, tak kdyz chce neco ala Flea sound, tak to PB rozhodne ne.

Kubs:
Motown sound, he he smile
To bylo dobre smile

Jsem  TU

197

e.t. napsal:
Kubš napsal:

Fokus MM nejlip starsi kousky ktery jsou k mani za 3-4tis

no ale limit mam pan nastaveny na osum, kdyby sme ho ukecali na bazar tak s troskou trpelivosti se da sehnat ATK, coz uz je vcelku solidni poleno a ten RHCP se tam natocit da, stejne jako mnoho jineho, ze ano...

No Atk urcite!

198

Než Squiera z obchodu, tak jetého Fokuse za 3-4000. Nebo i nového. Hraje líp. Jedno jestli MM nebo JB či PB. Dle vkusu zvuku. Nebo jeté ATK 300.
No není to krásná basa ?
http://www.youtube.com/watch?v=-YxIlDtyb9U

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

199 Naposledy upravil: pepaol (01. 02. 2011 11.40:05)

http://bandzone.cz/brevimanu#/brevimanu … ry;gi=2145

Poslechni, jak skvěle může znít Warwick Corvette. Skladba Days. Muzika podobná RHCP. Škoda, že se kapela rozpadla.

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

200

Kubš napsal:

Do zacatku? RHCP??? Volba jasna Fokus MM nejlip starsi kousky ktery jsou k mani za 3-4tis...

Mám a nemůžu si stěžovat. Customka je sice někde naprosto jinde, ale ta fokuska hraje a nekroutí se jí krk(mám ji dva roky a chodím s ní do zkušebny, kde je do vytopení tak 10 a bydlím v paneláku, takže fakt velké výkyvy). Mám rád její zvuk a jestli jsi začátečník, budeš valit bulvy. Jen je možná lepší tam zajet a vybrat si sám. Ideálně jasan + javor, fatk to vrčí jak bys od Fleova zvuku čekal, časem se můžeš poohlednout po kompletním zvuku(GK + MM + JB...). Tu svoji sem koupil v nějaké slevě snad za 4 tisíce a do dob sharka to byla moje basa numero uno.

Share