1 Naposledy upravil: Kiwi (28. 03. 2013 10.32:05)

Téma: Markbass Little Mark II + zvuk Markbasů

Zdarec co si myslíte o tomhle zesilovači?
http://www.bayger.com/1331/MARKBASS-LITTLE-MARK-II/
Navíc jsem tu četl o jakémsi specifickém zvuku Markbasů..mohli byste mi popsat čím je tenhle zvuk tak specifický?
Děkuji a žádám abyste si odpovědi typu "běž si to vyzkoušet" nechali od cesty a nespamovali.

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

2 Naposledy upravil: m3 (09. 12. 2007 23.24:53)

Re: Markbass Little Mark II + zvuk Markbasů

hehe no ale vyzkousej.. pac markbass je specifickej prave v tom ze snazi co nejvernejc prenaset zvuk basy... :-D  takze by kazda basa mela znit tak jak zni big_smile a jak na ni hrajes..
jinak myslim sme se nad tim rozplyvali dost...takze si to vyhledej a procti nic novyho ti k tomu asi nikdo nenapise...
pripadne si procti recenze na harmony central...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

3

Ano, není co dodat. Markbass má v oblasti 100-3000Hz naprosto rovnou křivku frekvenční charakteristiky, takže zvuk je opravdu věrnej, oni si na tom zakládaj'. Trošku jsou přisolený basy (+6dB na 40Hz) a vejšky (shelving style - tedy plynule to stoupá směrem do neslyšitelnejch oblastí)... Ale to se dá přinejhorším stáhnout a v tu chvíli už je z toho opravdový hi-fi. Jen pozor, pokud máš naprd ostatní komponenty, především basu!

4

o tomhle zesilovaci si myslime jen to nejlepsi big_smile

Share

5

Já sjem právě se nsažil něco najít, jenže všude se napíše "zvuk jako mark" ale nic k tomu..jinak nemám tprelivost procházet topic po topicu, protože tohle forum ej na tohle neuvěřitelně debilní...
Basou mám dobrou, mám rád středovější zvuk ala Flea a jeho GK....

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

6

tak za prvé se omlouvám že ti zaspamuju..
hele a co je za problém zajet do kšeftu to ozkoušet...nestojí to jak houska na krámě a zvuk je tak subjetktivní že je opravdu hloupost se ptát na to jak se mu líbí to fakt nejde....nebo se bojíš že si nevybereš správně?? dyt na to budeš hrát ty ne ten po kom žádáš radu...

a když se ti líbí GK tak proč si ho rovnou nekoupíš myslím že cena není rozdílná od MarkBasse

stejně tak jak tobě příde debilní hledat ve foru tak mě příde debilní chtít po někom popsat zvuk...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410

7

Tak jako do obchodu nemám jaksi příležitost zajet, navíc nevim jestl ito tam budou mít...
Pokud jde o  GK tak mě nezaujal žádný zeislovač který bych si mohl dovolit /cena/výkon/kvalita...
Mně nepřidje debilní hledat na foru :-) Jen nevim jestl iej to u mě, ale mám s tímt oforem problém, že načítání je dost pomalé, zavazí tu reklamy apod...ale jako v pohodě. :-)
Popsat zvuk snad není takovej problém ne? "Je to univerzální aparát hlavně s cinkavým zvukem" nebo "jde hodně do basů, méně středů"
Ale to je jedno..díky az pomoc.

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

8

no já si myslím že když už máš utratit řekněme 15cku za zesík tak zavolat do kšeftu a zjisit si jeslit je nebo ne sand dneska není problém zvlášt když Mbassy sou dneska jak je vidět rozlezlý všude po hlavních částech republiky...a lítek busem tě taky nevyjde na víc jak 2-3stovky....já osobně byhc to asi teda zkoušel naslepo smile ale já už sem takovej

ale já myslím že pokud je markbass čistej tak jeho znakem bude neutrálnost takže ti přenese  charakter basy, a ted nebudu možná moc pochopenej ale je to trošku jak když vezmeš basu čistě do koncáku a jen  jí lehce obohatil aby to nebylo tak sterilní....ne třeba jako ampeg kterej ti docela dost přidá do charatkeru.

9

Kubš napsal:

je to trošku jak když vezmeš basu čistě do koncáku a jen jí lehce obohatil aby to nebylo tak sterilní

no tak, kubsi, psssst. to je tajemstvi. nekaz italum kseft smile

Share

10

no počkej já to tak mám i s demeterem...i s SWR byl pocit stejnej....prostě mám rád zesíky/preampy který se moc neserou do basy

11

Jj, Kubš má pravdu. Zajeď vyzkoušet a hlavně porovnat s jiným aparátem. Na malýho Marka jsem si zahrál sice jen chvilku, ale bylo to v okamžiku, kdy jsem na jednu bednu zkoušel Ampega SVT3 a potom i zesák od Glocka. Subjektivně mi Marek přišel tak uprostřed mezi Ampegem a Glockem (který je s rovnými korekcemi opravdu Hi-Fi). Takže podle mě opravdu nezbývá než zajet si jej vyzkoušet, protože teprve až uslyšíš, tak pochopíš smile

Schecter C-5, Fender JB 62 RI MIJ (89)
Ampeg SVT-3 Pro, Ampeg SVT 410 HLF

Share

12

Ještě jeden lamáckej dotaz, ale co no..co si jako všichni představujete pod pojeme hifi zvuK?????

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

13

to co bych nazval čistota smile prostě neprzní zvuk, jak např. Ampeg (ale to neznamená že to je špatně!!!!!)

14

ampeg co dělá se zvukem?

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

15

no hodně ho zabarví, někdo říká zahuhlá, já říkám dodá mu takovej rockovej neutrál že i z horší basy se linou docela slušný zvuky tot můj názor....

16

Kiwi napsal:

Ještě jeden lamáckej dotaz, ale co no..co si jako všichni představujete pod pojeme hifi zvuK?????

To by mě taky zajímalo. Pro zesilovač, aby byl HI-FI platí norma DIN(xxxxx), kde je frekvenční charakteristika v pásmu 20-20000Hz snad v toleranci 3dB. Což pro dnešní koncové zesilovače není vůbec žádný problém (v pohodě se vejdou do 1dB). Stejně tak není problém udělat úrovňový zesilovač (tj. zesílit signál z nástroje cca 50mV na 1V pro vybuzení konce) v pásmu 0-100kHz v toleranci nulanulanic. Pro vyzkoušení HI-FI zvuku stačí připojit basu do mixpultu spojeným s kloudným PA systémem - EAW atp. (lépěji přez nějaký impedanční převodník - snímače radši vidí nekonečnou impedanci) do mikr. vstupu s korekcemi narovno. Myslím, že 99% basáků takový zvuk nenadchne (je plochý - bezbarvý). Proto je u hlav (komb) preamp, který dokáže nastavit zvuk od rovného (stačí chtít) až po libě znějící (jak pro koho).

17

Kiwi napsal:

ampeg co dělá se zvukem?

Mazej si koupit listek a zajed si treba do praglu odzkouset aparaty vsech druhu big_smile big_smile big_smile

AccugrooveFanclub #1

Share

18

Hocke napsal:

Myslím, že 99% basáků takový zvuk nenadchne (je plochý - bezbarvý). Proto je u hlav (komb) preamp, který dokáže nastavit zvuk od rovného (stačí chtít) až po libě znějící (jak pro koho).

myslím,že Mistr to vystihl naprosto přesně smile

Share

19

protoze tech 99% ma smecko basy:)) Zbyle jedno procento vystaci pri zvuceni a nahravani s DI pripadne s kompresorem...

Share

20

lampáč není vůbec zahuhlaný, to je pověra, je takový jak ho nastavíš, je pravda, že dělá zvuk, takže nemusí každému vyhovovat, prostě je součásti nástroje a taky se tak na to musí umět hrát a počítat s tím, ale je to paráda.

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS

21

pokazdy se tu v souvislosti se znackou markbass mluvi o hifi zvuku - vede to ted az k uvaham o zapojovani basy pouze pres koncak respektive PAcko... p. Hocke pak rekne "plochy - bezbarvy" (snad to ani se znackou markbass nesouvisi) a leckdo si z toho udela zaver, ze tohle vsechno = markbass. a to je skoda. zahrajte si pres to a uslysite. srovnani s hranim do linky je postaveny na hlavu a at uz jsou frekvence + nebo - 3dB a at to je ci neni normovane hifi hraje to jak cert.

Share

22

2 lukas. Nemluvil jsem o značce, pouze jsem odpovídal na to, co to je HI-FI zvuk.

23

lukas napsal:

pokazdy se tu v souvislosti se znackou markbass mluvi o hifi zvuku - vede to ted az k uvaham o zapojovani basy pouze pres koncak respektive PAcko... p. Hocke pak rekne "plochy - bezbarvy" (snad to ani se znackou markbass nesouvisi) a leckdo si z toho udela zaver, ze tohle vsechno = markbass. a to je skoda. zahrajte si pres to a uslysite. srovnani s hranim do linky je postaveny na hlavu a at uz jsou frekvence + nebo - 3dB a at to je ci neni normovane hifi hraje to jak cert.

+1 opravdu to není zvuková chladnost, sterilita nebo něco podobnýho.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1

24

2 lukas. Nemluvil jsem o značce, pouze jsem odpovídal na to, co to je HI-FI zvuk.

25

Ted se na talkbass.com resilo, ze Marcus Miller nekde hral na SWR misto EBS a ze mel horsi zvuk. Akorat, ze to co slyseli lidi v sale a na nahravce byl signal s DI http://www.avalondesign.com/instrudi.html smile)

Share

26

btw taky zalezi na bedne kdyz budes mit huhlavou bednu tak ti Marek bude huhlat vic nez ampeg prez nakou nehuhlavou... big_smile
jinak u soundu marka se v anglolinqvnich recenzi objevuje nejcastejc privlastek Warm tak asi moc sterilni nebude spis teplej :-D ..
a stredy muzes vytahnout na leccems ale stredovej cinkavej zvuk bude jinej na GK a jinej na markovi jinej na swr... ja bych tedy marka strcil chrakterove nekam mezi ne..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

27

já si myslím že s tou linkou to tak postavený na hlavu není....ale to je můj osobní názor vypozorovanej z testů "přes preamp" a "bez preampu", an druhou stranu tohle bude ještě ovlivněný aktivností/pasivností basy...(protože ta aktiviní tak a nebo tak prostě už jeden preamp má...)

jinak na marka sem nehrál, jen sem se snažil trošku tazateli přiblížit co pro mě zanemná čistej zvuk....

www.basstasters.com

porovnej zástupce čistýho zvuku a zástupce "obarvovačů" a pak nechte proudit PC reprem jen ukázky přes DI .....myslím že z těchlech  ukázek je dost zančně vidět co si lze představit pod pojmem čistý zvuk, samozřejmě že na živo to bude ještě trošku jiný protože si do toho přidá svoje bedna ale takovejhle zvuk vám půjde na 99,9% podií z PA protože vám nikdo moc nebude "majkovat" aparát

28

a záleží mrtě na bedně jak bude celý zvuk znít....jestli není vyrovnaná v celém frekvenčím pásmu tak se muže stát že někde kolem 1-2kHz je obrovsky citlivá..až nechutně a zase v basech muže něco chybět...no a v těch cinkavých výškách muže absoluitně propadat....takže opravdu chtít říct jestli bude markbas cinkat, nezáleží na zesáku ale na výstupu z basy "zesilovač to dokáže zesilit pokud je libo narovno" a box to musí umět přehrát....

A budete tu o tom tak dlouho mluvit až si ho taky asi zajdu vyzkoušet big_smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110

Share

29

btw zatim to vypada ze na srazu majitelu bas bude namarkovano az dost :-D tak jestli je kiwi pobliz tak se muze jit podivat..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

30

http://www.talkbass.com/forum/showpost. … tcount=632

...uzitecnej odkaz k zapojeni DI (pre/post) a efektovy smycky (paralelne/seriove) u LM II.

Share

31

Už jsem vlastníkem Little Marka II smile

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

32

lukas napsal:

..uzitecnej odkaz k zapojeni DI (pre/post) a efektovy smycky (paralelne/seriove) u LM II.

hele a standartne je to zapojeny prez ten equalizer .. ze myslel ze mimo dycky ale dyz sem prez to nahraval tak korekce fungovali tak by to melo bejt prez nej...

btw2: pre a post.. sem myslel logicky ze pre je pred EQ a post je po EQ.. je to tak??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

33

to Kiwi: tak náš apel se povedl! Ke spokojenosti, což? Popiš dojmy...
to m3: jo, originálně je to post EQ, tedy za neboli po. Ještě že na to mám externí čudlík a né nějakej Citroen Jumper big_smile

34

Byl sjem si to vyzkoušet v Brně kde mě to dost oslovilo...sám prodavač mi řekl že vedle sebe měl Ampega co sjem chtěl kupovat a tohle...a že Marek toho Mapega prostě roztrhal na kusy big_smile Za tu cenu 15k podle mě bezkokurenční apec...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

35

Kiwi napsal:

Byl sjem si to vyzkoušet v Brně kde mě to dost oslovilo...sám prodavač mi řekl že vedle sebe měl Ampega co sjem chtěl kupovat a tohle...a že Marek toho Mapega prostě roztrhal na kusy  Za tu cenu 15k podle mě bezkokurenční apec...

On prodavač prodává to, co potřebuje prodat, že......musel jsem si trochu rejpnout:D big_smile

36

musel, protože máš ampega big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.

37 Naposledy upravil: dunbas (22. 01. 2008 15.55:55)

A nebo, protože je to pravdivý rýpanec smile

Schecter C-5, Fender JB 62 RI MIJ (89)
Ampeg SVT-3 Pro, Ampeg SVT 410 HLF

Share

38

trhat něco na kusy to je dost divokej výraz a nerad ho používám a většniou sem nedůvěřivej lidem který ho používaj....

39

jasna vec... on si rekne: budu oficialni distributor znacky X, sice vim, ze stoji za starou belu, ale ja uz to tem lidem nejak nacpu, a to by bylo, aby se mi kseft nerozjel.

Share

40

lukas napsal:

jasna vec... on si rekne: budu oficialni distributor znacky X, sice vim, ze stoji za starou belu, ale ja uz to tem lidem nejak nacpu, a to by bylo, aby se mi kseft nerozjel.

tak extrémní to asi není ale zas kruci ampeg sotjí za hovno a nezkrachuje, marshall stojí za hovno a nezkrachuje....Hiwatt je legenda zkrachuje, Orange, Trace....atd atd.
i Fender se dostal v 80tkách velmi blízko na hranu

41

Tak a dotaz -srovnání mezi Markem a GK -na hudbu blížící se hardcoru s podladěnou basou ale i pěkný uhlazený brumlavý zvuk,nejde o velikost ale o vaše názory smile

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4

42

Kubš napsal:

tak extrémní to asi není ale zas kruci ampeg sotjí za hovno a nezkrachuje, marshall stojí za hovno a nezkrachuje....Hiwatt je legenda zkrachuje, Orange, Trace....atd atd.
i Fender se dostal v 80tkách velmi blízko na hranu

neboj nic. LOUD sa postara o to aby siel do sraciek.
ampeg, marshall, fender - to su znacky, nie spolocnosti. vzdy ich vlastnili velke spolocnosti, ktore skupovali to dalsie a nechavali si iba velke meno. preto su tu stale.

sekam dobrotu

Share

43

pista58 napsal:

neboj nic. LOUD sa postara o to aby siel do sraciek.
ampeg, marshall, fender - to su znacky, nie spolocnosti. vzdy ich vlastnili velke spolocnosti, ktore skupovali to dalsie a nechavali si iba velke meno. preto su tu stale.

k tomuhle bych byl pisto opatrnej, nikdo nemůže srovnat objektivně  jak to hrálo před 30 lety a nikdo ti nemůže s čistým svědomím říct že ví jak to hrálo  oproti dnešním modelům protože 30 let se podepíše i na elektronice
jiank nemyslím si že by reinkarnace byly tak špatný jak se tvrdí...většinou bych tipoval tyhle zprávy na lidi co si doma syslili ten starej origo a pak i kdyby to hrálo stejně tak budou říkat že ne....

podle mýho sou to akorát uměle vytvořený problémy, protože stejně tak jako je tolik křiklounů že to nehraje jak starý kusy tak je lidí co hrajou první ligu a říkaj že rozdíl nepoznaj

protože co si budem povídat stěží by firma v dnešní době s určitým investičním záměrem dělal zesíky za 30,50, 70 tisíc nekvalitně nebo druhořadě

44 Naposledy upravil: lukas (22. 01. 2008 17.31:34)

to Grampa: tezko rict. taky je rozdil mezi zvukem ruznejch rad jedny znacky. staci si projit portfolio hracu, ktery na to ci ono hrajou a udelat si zaver k cemu aparaty vic sednou nebo s jakou "filosofii" jsou vubec postaveny. no a pak si na ne samozrejme zahrat. a vybrat.

btw. koukal jsem na fotky z posledni vystavy NAMM - s nejakou "mikro" hlavou letos prisly skoro vsechny firmy (GK, GenzBenz Shuttle s lampovym predzesilovacem, Ashdown...), ale stejne tak je tam spoustu klasickejch lampacu... v podstate podle toho co se hraje za hudbu. Skoda, ze vsechny ty trendy nemaj ohlas taky u nasich vyrobcu sad jasne, chybi zazemi, penize na vyvoj...

Share

45

ale maj viděl sem už nákej koncák kam dávaj pulsní zdroje, snad Grampa ho má ale s klasickým zdrojem,

46

Kubš napsal:

ale maj viděl sem už nákej koncák kam dávaj pulsní zdroje, snad Grampa ho má ale s klasickým zdrojem,

Jj, ale davají ho tam už dost dlouhu je to na objednání ale rozdíl vahový je značný snad 7kg

Jolča Jantar 4

47

no jasný...proto taky se používaj smile

48

spis jsem mel na mysli vubec pristup, hledani, design... vsechno dohromady. to je tady mrtvy.

Share

49

kubsi, akurat je problem ten, ze nove serie maju velmi velku kazivost a vyhotovenie.
taktiez je zname to, ze spolocnost Loud ako jeden z prvych krokov vyrazne zredukovala Research and Developement oddelenie. zatial sa dost zakulisne suska o zruseni SVT-VR serie, co je svojim sposobom reinkarnacia (ajked viem ze mas na mysli ine). taktiez z preampov neostanu vsetky. SVT-V4BH, co bol oblubeny zosik je zruseny. zacinaju sa obracat inym smerom ako smerovali kym ich neprevzal Loud. cize ano, mozu existovat, ale ked vies ze mas amp z lacnejsich suciastok co je fakt a nie vymysel. sam som zvedavy, nakolko niesom fanusik toho co sa deje teraz.

sekam dobrotu

Share

50

pista58 napsal:

kubsi, akurat je problem ten, ze nove serie maju velmi velku kazivost a vyhotovenie.
taktiez je zname to, ze spolocnost Loud ako jeden z prvych krokov vyrazne zredukovala Research and Developement oddelenie. zatial sa dost zakulisne suska o zruseni SVT-VR serie, co je svojim sposobom reinkarnacia (ajked viem ze mas na mysli ine). taktiez z preampov neostanu vsetky. SVT-V4BH, co bol oblubeny zosik je zruseny. zacinaju sa obracat inym smerom ako smerovali kym ich neprevzal Loud. cize ano, mozu existovat, ale ked vies ze mas amp z lacnejsich suciastok co je fakt a nie vymysel. sam som zvedavy, nakolko niesom fanusik toho co sa deje teraz.

víšco já myslel spíš ty HIwatty a Orange....ale s tím ampegem to je peklo no....to máš pravdu vietnam a jedem

jinak hezká ukázka je převzetí SWR společností vlastnící Fender.....jako v podstatě už se na inzeráty píše pre-Fender protože to je lepší ..... Fender totiž taky SWR chytil pěkně za koule....a mačká a mačká....

51

lukas napsal:

spis jsem mel na mysli vubec pristup, hledani, design... vsechno dohromady. to je tady mrtvy.

když to máš těžký kde není bussines tam není research apod.

52

to Grampa: na podladěnou pětku je vhodnej GK tim svym tlačidlem, který přidá 11dB na 20Hz. Ale zase ti asi nebude tak pěkně brumlat a už vůbec ne uhlazeně, gallík je strašně nacinkanej (i když vlastně to MB taky, ale maj tu špičku posunutou ještě do vyšších kmitočtů). Ostatně projdi si téma "gallien-krueger" (zakladatel "bejček"), kde proběhla velká bitva o Markopověst..

53

Dan napsal:

11dB na 20Hz.

bez rejpání není to přepis???co tak chápu tak by to zabilo snad každou bednu ne?

54

Dneska jsem to četl v jednom chytrym časopise (MusicStore) a teď jsem si to zkontroloval i v příslušnym manuálu. Nejde snad ani o basákovy bedny (to prostě téměř nezahrajou ani patnáctky), ale co chudák zvukař a jeho P.A.?! Dyť řikám, že GK je prostě zhůvěřilost. Už jen to, že maj kroutítko Contour, kerý funguje na tytéž frekvence (vytahuje špičky na 50/60Hz (jediná odlišnost) a 7kHz) jako jejich zcela neparametrickej ekváč - no jakej to má význam?

55

Že to zní skvěle?:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH

Share

56

Říkáte že chválí to co chce prodat...no to možná, jenže mohl mi klidně prodat to co jsem chtěl, co stálo víc, on mi radši doporučil něco co stálo mín a podle jeho názoru je to lepší no...prodavač v tom obchodě je velicě příjemný chlapík, ne jen prodavač nějakej, takže mu teda asi jako věřím. Jinak on neřekl "roztrhal na kusy" to sje mřekl já big_smile On řekl něco jako, že ho porazil nebo tak něco...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

57

to že je  něco dražší neznamená že z toho ma prodejce víc smile
A citovat někoho a pozměnit si to....hmm, to jen dodavá všem majitelům na placebo efektu a pak když mají skvělý aparát tak si ho chválí a chváli a další kupují a kupijí a chválí a jak to chválí moc lidí tak další a další kupují protože je to fakt super.....až pak zkusí i další a po delší době si připustí že muže být i jiná a lepší volba smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile

Share

58

jeste ze se najde dost lidi, kteri, aniz by sice danou vec vubec znali, "hloupym" reknou co a jak.

Share

59

Víte co se mi zdá? Že tady na tomhle foru všichni jen blbě kecají...
byl jsem rád že jsem našel forum, který jen jen o basách, ale bohužel jeho kvalita mě dost zklamala - nejn špatně zpracovaný to foru mcelkově ,ale i lidi tady nedokáží vyloženě poradit - až na pár vyjímek samozřejmě. Napíšu "nespamujte s tím at si to jdu vyzkoušet momentálně nemám možnost" a stejně se najdou jedinci kteří to napíšou. To už raničí s blbostí a na tu jak známo nejsou prášky.
jasně všichni se do mě pustte, že mě tu nikdo nedrží a tak, je to pravda. A taky ne....všichni jsou tu rádoby zkušení a maj jen blbý kecy..nechci působit jako rebel (na jiném foru jsem moderátor, takže o to mvim svoje), ale někdo vám to musel říct..sorry...jen že mě to tu dost zklamalo..myslete si o mě co chcete...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

60

Věř tomu, že to tu bývalo mnohem lepší. Vidíš, že i já jakožto MOD tu mám nálepku rebela, co všem cpe svoje moudra. Přitom se jen snažím poradit, když mám pocit, že vím zrovna více než dotyčnej...

61

Zrovna tebe na dane jsem myslel jako jedn uz těch vyjímek...ale někteří mě tu fakt vytáčí...nevim jestli jen nahání příspěvky, ale prostě to je hruza co tu většina vytváří...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

62

Kiwi napsal:

Víte co se mi zdá? Že tady na tomhle foru všichni jen blbě kecají...
byl jsem rád že jsem našel forum, který jen jen o basách, ale bohužel jeho kvalita mě dost zklamala - nejn špatně zpracovaný to foru mcelkově ,ale i lidi tady nedokáží vyloženě poradit - až na pár vyjímek samozřejmě. Napíšu "" a stejně se najdou jedinci kteří to napíšou. To už raničí s blbostí a na tu jak známo nejsou prášky.
jasně všichni se do mě pustte, že mě tu nikdo nedrží a tak, je to pravda. A taky ne....všichni jsou tu rádoby zkušení a maj jen blbý kecy..nechci působit jako rebel (na jiném foru jsem moderátor, takže o to mvim svoje), ale někdo vám to musel říct..sorry...jen že mě to tu dost zklamalo..myslete si o mě co chcete...

ale pochop čechy sou tak malej trh že tady toho je tak málo k vyzkoušení že ti málokdo opravdu erudovaně může poradit (krom toho stejně všichni víme jak muzikanti raděj "radikálně"  a kopou za svůj oblíbenej tým)

na druhou stranu chodit se radit na forum a čekat že dostaneš jednoznačnou odpověd od deseti lidí který hrajou 20 let na basu a za tu dobu mohli na každej  apec na kterej ses zeptal hrát třeba rok aby ti dali opravdový nezkreslený hodnocení je bláhový krom toho každej má jinej vkus a období a pod.....

zas musím říct že jako teda ač  markmani a jejich všudy přítomný doporučování mi není bůhví jak sympatický ale aspon ředěj dogmata o "zaručeně hrajících značkách" z těch tu na foru rostu už dlouho....

nespamujte s tím at si to jdu vyzkoušet momentálně nemám možnost

jako co bys chtěl?? nemáš možnost počkej?? nebo kup, vyzkoušej, vrat....
CO CHCEŠ OHLEDNĚ ZVUKU PORADIT, nechci aby si tohl bral jako utok či co vůbec ne jen se ti snažím vysvětlit že když ti řeknu např. SWR tak na to hrajou HCčkaři i funkeři nebo punkeř, když řeknu Ampeg tak to samý.....

každej apec, basa, efekt struny sou otázkou osobního vkusu....tak čekat že ti někdo řekne
"hmm ty si takováhle osoba, tak tobě 100% bude sedět Mark/Ampeg/SWR/nebo zilion dalších značek"

já totiž furt nechápu když někdo dotaz "Co si mám koupit za cokoliv" nebo "Bilý nebo černý holky??" skončí po X příspěvcích "To ste mi teda pěkně poradili"

úroven fora?? heh co s ní no asi nic....chceš něco prozradit?? zeptat se tu na něco zanamená že to  bude snůžka osobníhc názorů nebo žádná reakce protože se zeptáš na něco co lidi v čr nikdy neslyšeli

napiš thread "Mám si koupit Sadowsky nebo Lakland" a dostaneš odpověd "Radši si kup Fendra big_smile ten má hezčí hlavu...."

a už vůbec nepíšu o tom někde zkusit zpochybnit Fender.....

63 Naposledy upravil: Štěpán Axman (24. 01. 2008 22.12:42)

Kiwi kein stresss smile
moc to resis... staci se naucit oddelovat zrno od plev... proste si z toho vem co potrebujes a zbytek neres, lide jsou ruzni

a jinak souhlasim s Kubsem.. co bys cekal jinyho za reakci nez - proste si to jdi vyzkouset, nikdo jinej to za tebe udelat nemuze... jen ty vis, jestli ti vic chutna svickova nebo testoviny s brokolici...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
Zappa: "Talkin' about music si like dancing about architecture."
"Kolik je potřeba basáků na zašroubování žárovky? Ani jeden, klávesák to zvládne levou rukou.."

64

Máte možná pravdu. Ale jednalo se mi původně o nějakej ten popis zvuku Marků. samo o sobě to zní jako pitomost že jo, ael jenže kdžy tady všichni na foru tvrdí o chrakteristickým zvuku, jak je to moderní a kdesi cosi, tak by k tomu měl aspon co říct...
myslel jsem to všeobeceně nejen na tyhle otázky...holt když jsem si to forum procházel, byl sjem zklamanej malou schopností poradit většiny lidí. Pokdu je topic o nějakým apecu stejně se to nakonec vždy strhlo v diskuzy zda jsou lepší růže nebo kopretiny...neberte si to osobně, to co jse mnapsal jsem napsal, protože už mi to nedalo...štvalo mě tu dost dlouho, proto tu jsem tak málo - protože mi to forum málo dává....

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

65

Kiwi napsal:

Máte možná pravdu. Ale jednalo se mi původně o nějakej ten popis zvuku Marků. samo o sobě to zní jako pitomost že jo, ael jenže kdžy tady všichni na foru tvrdí o chrakteristickým zvuku, jak je to moderní a kdesi cosi, tak by k tomu měl aspon co říct...
myslel jsem to všeobeceně nejen na tyhle otázky...holt když jsem si to forum procházel, byl sjem zklamanej malou schopností poradit většiny lidí. Pokdu je topic o nějakým apecu stejně se to nakonec vždy strhlo v diskuzy zda jsou lepší růže nebo kopretiny...neberte si to osobně, to co jse mnapsal jsem napsal, protože už mi to nedalo...štvalo mě tu dost dlouho, proto tu jsem tak málo - protože mi to forum málo dává....

jediný co můžu říct je souhlas

66

nevím, o co se tu jedná, ale fakt nechápu přízpěvky typu:

"Jak to hraje a neposílejte mě nikam, abych si to poslechl...."

kurňa, co to je ?

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.

67

hele forum je o kecani neni to poradna .. ale forum big_smile ..
btw ja bych naopak rek ze diky tomudle foru sem sem dovedel spoustu veci.. a spoustu si jich ujasnil.. driv sem brazdil ruzny fora a diskuze.. vcetne kiwiho kytarackyho..a kdyz sem mel konkretni problemtak sem nakonec nasel odpoved az tady a uz sem tu zastal a jinam chodim vyjimecne..
je to tady sice ukecany ale takovi prijemne domacky jako kdyz zajdes na pivo do hospody kde ses za stamgasta..

jinak ad ty charakteristyky zvuku a tak ono je to dost zprofanovany tema popisama prodejcu...
proste vsechy basy a apce maj hutnej basovej sound... big_smile
markbass zaplatbanbu ne big_smile zato ma zluty repracky big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

68 Naposledy upravil: m3 (24. 01. 2008 23.22:28)

grampa napsal:

Tak a dotaz -srovnání mezi Markem a GK -na hudbu blížící se hardcoru s podladěnou basou ale i pěkný uhlazený brumlavý zvuk,nejde o velikost ale o vaše názory smile

hele ja si taky myslim ze spis to GK.. mne nejak pride ze Marek se hodi do stylu kde nejsou moc nabustreny kytary .. se tak trochu by si lezly do do zeli s markem na kerym mam  rad prave ty vrcivy stedy a nizni stredy.. pride mi to takovi jako kdyz kocka prede.. a to se mi na nek prave libi.. teda i ty basy sou prijemny.. ale pokud to ma bejt naky hlucny podladeny HC spis takoviho toho nu-metalovyho strihu tak mi tak pride to GK lepsi...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

69

uz nic nepisu a preklepy opravovat nebudu.. a doufam ze rozlustite co sem chtel napsat..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

70

Kubš napsal:

Ale jednalo se mi původně o nějakej ten popis zvuku Marků

Tak si taky přidám kousek smile .Byl jsem včera si vyzkoušet LittleMarka hrál jsem na spectora tak si myslím že ne zrovna na špatnou basu,bedna mě zajímala hlavně Glock 2x12 poté jsem tam měl 4x10 mark HR a potom 4x10 Glock a můžu říct jen toto:Jediný čím jsem byl překvapen je výkon a citlivost toho zesilovače,korekce normální co přidáš nebo ubereš tak tam je nebo není ,dva filtry na napodobení vintage bedny a jeden na trochu zprůraznění výšek,ten první mi přišel jako takové mírné zahuhlání zvuku a jemné nabasování,druhý filtr přídá na výškách při vypnuté horně příjemné když jsem zapnul hornu i když jenom kousek tak už to bylo moc a víc tam toho na předním panelu není smile .Bedny- Mark 4x10 bedna se mě nelíbila sice průrazná ale moc středová chtělo by to k ní 15' ale výhoda neodymové repra takže váha a i trochu jiný zvuk než klasika repro (můj úsudek), s Glockem 4x10 to hrálo moc příjemně,plnost a průraznost v dostatečné míře pravděpodobně nejlepsí bedna od Glockenklanku,nevýhoda-váha, poslední Glock2x12 ta mě zaujala nejvíc velikostně o trošičku větší než 4x10 takže o trochu více basů a mírnějsí atack repra i když mám ladění do A tak bedna v pohodě zvládala i když na Warw6x10 v basech opravdu nemá (což je jen obsahem) tak to dožene cistotou tónu.Suma sumárum Mark hraje velice pěkně ničim  neurazí spíše příjemně překvapí,zvuk jde udělat jak moderní nabroušený tak i "vintage" sound a myslím že nějaký čistě Mark sound neexistuje je prostě takový jaký si ho uděláš nastavením,basou,rukama.Jinak velice ochotný prodavač v čemkoli poradí a prodebatuje příští týden tam jdu zkoušet Mark vs. GK tak se uvidí.

Jolča Jantar 4

71

NO příjemně domácký to máme i na kytarách, jenže tady mi to prostě pokaždé přišlo že se hádali...no tedy domácky řešili vždy vy tady ty "velký zvířata" Dan, Kubš, m3 a další, a to okolo...no, neberte si to osobně tak to na mě působí..
Moje forum na kytarách mi dalo mnohem, ale bohužel je tam hodně málo basáků a problémy se soustředí přece jen hlavně na kytary. Proto jsem si od tohohle fora čekal vic. Ale i tak se sem občas mrknu.
juuhu: je to to co sjem psal. Když všichni píši jak to má "charakteristickej", "Moderní" a "hifi" zvuk, tak at o tom něco řeknou. Ti co nemaj co říct at mlčej a nenáháněj příspěvky...ael to je jedno...U žjsem hodně OT, takže konec OT nebo to budu muset protřídit.. (sakra manýry z kytar big_smile )

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

72

tak sem kouknu na"tvoje forum" mno teda můžu říct že bych to tam rád rozjel ale bejt za hajzla na dalším foru?? to nemůžu....

btw jak se ti líbí BTB seš spokojen??

73

Kiwi: Hele já nevim na kytarách to na mě působí že tam je tisíc témat jestli je lepší basa za 4 tisíce nebo za 6 i s kombíčkem... A zvuk aparátu a basy je tak neuvěřitelně subjektivní, že jít si to sám vyzkoušet je nejlepší rada jakou můžeš od kohokoli dostat.

Share

74

Kiwi napsal:

no tedy domácky řešili vždy vy tady ty "velký zvířata" Dan, Kubš, m3 a další, a to okolo

pac to mame. teda ja a Dan a mame to radi toho marka...a kubs je kubs.. a koupil si (a prodal :-D)
zaposledni rok vic aparatu nez kolik mela vetsina z nas doma za celej zivot.. big_smile

Kiwi napsal:

Ti co nemaj co říct at mlčej a nenáháněj příspěvky...

.. no to vis ale tady se doufam na nahaneni prizpevku nehraje.. a ty co jich tady maj zbytecne moc sou proste zbytecne moc ukeceny resp maj nutkavou potrebu se k problemu vyjadrit..
bud rad ze se tady nestavil Figi.. treba ma zrovna zkouskovy big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

75

Fuit: Bohužel OT (sakra big_smile ) ale chci reagovat...bohužel s tím na těch kytarách máš pravdu. Hodně lidí tam jsou holt začátečníci, kteří jdou pro radu "kytara do 4k" načež mi jim můžeme nabídnout padesát odkazů kde se to rozebírá a slušně je požádat aby příště zkusili tlačítko "hledat"...nicméně tam jsou lidi, kteří mají zkušenosti na rozdávání a znalosti, že my si můžeme jenom říkat "jsem blbej". Tady jsem s nikým takovým nesetkal (sorry hoši).
Ano máte pravdu všichni chcou k problém uněco říct, ale dohromady se může tazatel dotazu jen dívat na debatu těch "chytřejších"....ale DOST DOST DOST OT... je to hrozný, když chce člověk pořád reagovat big_smile na kytarách už bych dostal sprda big_smile
Takže konec OT, pište už jen lidi co máte k problém uco říct. Viz. pěkný příspěvek od grampy...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

76

dneska sem hral na svyho marka a pohoda..to bylo k tematu a ted nenapadne odbocim protoze bych rek ze je tu dost lidi kery maj v urcitejch oborech hodne velkej prehled a sou ochotny poradit  .. zvlast mas li konkretni ojektivne resitelny problem... pokud nahodis dotaz na subjektivni pocit.. dostanes to co si dostal.. zvlast u marka :-D kerej tu je na foru ponekud kontroverzni znackou.. big_smile ..resp kdo ho ma ma ho za "genialni apec"..a kdo ne ma ho za obycejnej div ne podezrelej..
a sorry ze ti ti tu na oT otkarim...ale pri vsi ucte k tobe nemam rad kdyz mne nekdo okrikuje zvlast po tom co vynese soud..a nenecha obhajce pronest zaverecnou rec.. big_smile

a pripadny vyskytnuvsi se moderak to uz muze cely soupnout do pokecu big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

77

Právě, to je jasný že chce mít poslední slovo, resp. pořád reagovat... :-) Dyt já taky big_smile Ale už dost, už jsem to myslím vyřešili...

Mám sice zatím k LMII domácky dělanej box, takže to ještě není to co může být...každopádně můžu říct že marek hraje líp při středních a vyšších hlasitostech..když jsme si dali akustickou zkošuku tak to nebylo zase tak dobrý (jakože když sjem to měl ptoichu)
Jinak ale můžu říctže lepší slap jsem ještě neslyšel..uplně mě to posadilo a borci v kapele říkali "jak jsi to udělal" big_smile big_smile No jednoduše, koupil jsem zesák za 15k big_smile big_smile

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

78

Zajímavej postřeh, Kiwi, mám občas tytéž pocity: při hraní doma nebo na nižších hlasitostech je ten zvuk jakoby přiliš suchej a nehmotnej, jedno, na jakou bednu hraju, obzvlášť se to ale projevuje na mou samodomo 1x12. Možná za to může prostě fakt, že silný zesíky prostě potichu hrát neuměj, takový zkrocení zlý ženy, "když jí nastavíte na -60dB". Buďto musíte dát menší Gain (naprd), nebo co nejvíc stáhnout Volume, což může bejt ten problém. Chtělo by to mistry Hockeho nebo Betarona...

79

nebo predzesilovac.. to by pomohlo ne?

Jsem  TU
"Kolik je potřeba basáků na zašroubování žárovky? Ani jeden, klávesák to zvládne levou rukou.."

80

Grampa: K tomu GK vs. Mark by ti možná mohl něco říct Pekelník. GK podle něj nemá tolik středů od přirození, zato basy hooodně průrazné, což by ti vyhovat mohlo. Osobně si tam středy dokážu taky nakroutit, ale to už je třeba můj názor a moje nastavení. Jsem zvědavej, jak se nakonec rozhodneš..:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...

81

Dan napsal:

je ten zvuk jakoby přiliš suchej a nehmotnej,

no ja nevim mne hraje pekne i potichu resp se mi to libi...ale ja teda moc nehrotim gain nikdy.. libi se mi tak na pulku pride mi takovej trosku vic syrovej ..jako kdyz hrajes na basu nasucho ..
a taky mam malyho brachu malyho 2ky...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

82 Naposledy upravil: Nook (26. 01. 2008 21.48:16)

takžeeee... marxisti sobě... nejlepší na potichý hraní je gain normáně (tzn. jak každému jeho base jest) a volume na zesíku tak nějak trochu a ubrat volume na nástroji. Tohle mi přijde jako nejlepší kombinace..nebo permutace?
co se týče GK vs. MB, musím říct, že pokud uberu na mrkvasoj středy (myslím tím rotaci VPF ) tak dostanu docela pěknej uhlazenej zvuk...takovej basovej sound...když je marek narovno, tak je to možná pro mnohé příliš středový. Osobně ten ubrano-středovej -přidano-basovo-vejškovej zvuk občas preferuju, když to není vyloženě rocková píseň, ta je to fajn sound...blééé jsem opit big_smile

Duplo domeček fanclub #1

83

po GK testu můžu říct že ač bych chtěl GK chválit tak bych si ho nekoupil-je to v osobním vkusu, mě osobně nepříde špatnej ale je fakt a teda asi si tím musím vysypat popel na hlavu že až ted sem poznal že to je krutej V apec, a ten středovej propad tam je pro mě propastnej

fuj tajxl

84

J áteda osobně víc točím Gain a pak volume...příde mi to že to..jak to říct větší koule, víc se mi to líbí prostě..jinak potáky mám všechny na dvanáctce a filtry vypnutý....

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

85

ano gain je potřeba škádlit chceš li nasranější zvuk....

86

No když už tu řešíte Marka,nepotkali ste v některym shopu okolo Phy kombo CMD 102 P ? Už bych docela vyměnil svůj apec(Peavey Mark VIII s origo bednou 4x10 + horna,jeden z posledních handmade in USA) za něco lehčího s dostatečnym výkonem.
Jinak na tichohraní mam doma 30W Warvicka a naprosto mi vyhovuje.Dospělej zvuk va malym balení.

Share

87

Kubš napsal:

a už vůbec nepíšu o tom někde zkusit zpochybnit Fender.....

Fuj Fender big_smile.

juhuuu napsal:

nevím, o co se tu jedná, ale fakt nechápu přízpěvky typu:

"Jak to hraje a neposílejte mě nikam, abych si to poslechl...."

kurňa, co to je ?

A jak to teda hraje?

Kubš napsal:

po GK testu můžu říct že ač bych chtěl GK chválit tak bych si ho nekoupil-je to v osobním vkusu, mě osobně nepříde špatnej ale je fakt a teda asi si tím musím vysypat popel na hlavu že až ted sem poznal že to je krutej V apec, a ten středovej propad tam je pro mě propastnej

fuj tajxl

Kubši souhlasím. Bohužel jsem neměl možnost vyzkoušet vyšší řady GK, vždycky když jsem hrál na něčí aparát tak tam měli ty backline řady a to byl propadák největších kalibrů. Nechci to zatracovat ale něco tam cinkolo kolem 4kHz a potom brumělo kolem 30Hz. To jest vše, mezitím nic nebylo big_smile. Samozřejmě záměrně přeháním ale pokud bych měl říct svůj názor tak GK ne-e.

88

Pavlík napsal:

basák si zapojoval BC Rich Do SA450, to sem čuměl smile

big_smile tykrávo! ďábelský jazz...

Duplo domeček fanclub #1

89

Pavlík napsal:

To si kuř tyvoe ! big_smile Já sem taky čuměl dost nehorázně, přeci jen MarkBass není dělanej do grindu smile

Proc by nebyl ? V Grindu nejak zalezi na zvuku ? wink

AccugrooveFanclub #1

Share

90

Z LMII taky ve čtyřech ohmech dostaneš 500W ;-) SA450 a LMII josu hodně pdobný, akorát SA450 má navíc ovládání hlasitosti Lineout a parametrický středy...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

91

Jakýpak "nečti dál, Dane", aspoň je vidět, že je to fakt univerzální apec...

92

Mam ted nový little mark II a jsem s nim max spokojeny!! zvuk je prirozeny - na rovnem nastaveni hraje opravdu basa - to jsem presne chtel, pokud mate kvalitni basu, tak jeji zvuk vynikne a nepokrouti se - zatim to beru jako subjektivni pocit ale presvedci me az studio jak je na tom preamp.Jinak velmi dynamicky zvuk bez sumu, cisty pruzracny, ale zavisi hodne na bedne.Ja mam kopii EBS 2*12 600W 4ohm, master mam tak na max.pulce vic jsem ani nepotreboval zatim, presto rezerva je stale dostatecna i na velkou stage.O vaze a velikosti...no comment.Dle meho nazoru stylove neomezena zvukove pestra hlava, kazdy si na tom muze najit svuj zvuk ktery mu vyhovuje.Hraju na bezprazec, 1. handmade Jazzbas 5ka, velmi jemne stazeny nizsi stredy, 2.Precision japan - narovno ..zalezitost nastroje a osobniho vkusu.Nehodlam tu porovnavat s ostanimi vyrobci, prestoze jsem uz ledasco vyzkousel - Vybiral jsem dlouho a dle meho nazoru nejlepsi hlava kvalita/vykon/rozmery/cena

Share

93

vitej v klubu ;-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

94

panove tak se s vami musim podelit o svoji cerstvou zkusenost...
z duvodu servisovani me flaskohlavy u Chátry jsem si zapujcil na zkousku od URa Mrdbass LMII.....

Ze zacatku jsem byl trosku nasranej, bo jsem z toho zaboha nemohl dostat poradnej zvuk, ale po deseti minutach laborovani musim rict ze to hralo opravdu dobre.

Korekce jsou velmi ucinne a obzvalst dva cudly meni zasadne charakter zvuku, nevim jak se jmenujou, jeden mi prijde jakoby tonova clona a druhej jako nejakej vintageator....

Ta hlava je pekne silna, mirne naprdena - ma prece jen takovej Markbass sound, toho bych se asi trosku bal, ze na to budou hrat vsechny basy podobne - ale jinak musim rict ze to na me udelalo dojem.
Pomer cena / vykon je rozhodne solidni.

Neni to celoflaska ani troskuflaska, ale diky tem dvema jiz vyse zminenym filtrum se z toho da dostat v podstate jakejkoliv zvuk (ale porad to ma to markbassovske hnede zabarveni).

Hral jsem na to pres Mayu a do me bedny 4x12 a bez nejmensich problemu.
Priznam teda, ze jeste nevim jak by ten sound pasoval celkove do kapely bo nam chybel kytarista a hrali jsme jen bici, basa, trubka. Ale urcite to jeste vyzkousim, jen mam trosku strach ze bude az moc vycnivat.

Co se me tyka, tak jediny co si musim rozhodnout je, jestli mi ten MB charakter zvuku vadi smile

V tomhle to je jak s ampegem.. proste to po svym obarvi zvuk basy a je jen na kazdym jestli se mu to bude libit nebo ne... ja za sebe muzu rict, ze prvni kolo dobry, ale jeste se dost uvidi smile

Jsem  TU

95

ale axl snad oželí celoflašku a koupí Markbass

96

Nemyslím že by hrál s každou stejně, to není Ampeg smile Když sjem to zkoušel, hrál jsem na to asi se třema basama a pokaždé byl zvuk jinej...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

97

Markbass Soundclips:
http://juki.1g.fi/mp3/Markbass_Little_Mark_II/Klo12.mp3 (Fender jazz)
http://juki.1g.fi/mp3/Markbass_Little_Mark_II/Hifi.mp3 (Fender jazz)
http://juki.1g.fi/mp3/Markbass_Little_M … Tumppu.mp3 (Fender jazz)
http://juki.1g.fi/mp3/Markbass_Little_M … Peukku.mp3 (Fender jazz)
http://juki.1g.fi/mp3/Bad_Monkey/EB-0.mp3 (Gibson EB0 + Bad monkey distortion)

Avbass -> Ampeg V4 -> Ampeg 8x10 + 2x15
Neuser Courage/Crusade -> GK MB150

Share

98

tak ti vám nevím ale příde mi to jak ukázky nákýho průměrnýho multiefektu

99

Teda musim říct že ukázky 2 a 4 se mi dost líběj...

Share

100

ta 4ka zni jak kdyz pustim aktivku a vytahnu vejsky..
ta 3ka je docela podobna tomu jak mi to zni, ale rek bych ze trosku dost jinak .. asi ten dvouhumbac padlo hraje jinak JB..¨ale jinak ta barva zvuku je mi sympaticka :-) asi markovska nahnedlost..idyz spis bych rek oranzova hrejivost..proste to nezni studene a neosobne..
btw na jaky struny to je? niklovky?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

101

btw na jaky struny to je? niklovky?

GHS Bass Boomers

Avbass -> Ampeg V4 -> Ampeg 8x10 + 2x15
Neuser Courage/Crusade -> GK MB150

Share

102

Novej marecek F500 http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=398654

Share

103

Možná si někdo pamatuje jak jsem tu někde rozčiloval, že jsem hrál na koncertě na apec 4*10 hliník Harkte a 5500 zesák a vubec jsem se neslyšel a netlačilo to...no tak včera jsme měli koncert se stejnou kapelou, hrálo jsem taky na ten box, ale tentokrát jsem is vzal svýho Marka..no pánové absolutní změna, slyšel jsem prakticky jenom sebe na poidu big_smile navíc zvuk mňamka.. smile

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

104 Naposledy upravil: Dunde.e (27. 04. 2008 15.04:04)

a cos měl za bednu? a bylo to stejné pódium? a komus i tím prospěl že si slyšel jen sebe? hmm

Share

105

byla to Transporter 410...podium bylo větší dokonce.
Jako komu jsem tim prospěl? Sobě! A samozřejmě že jsem neslyšel jen sebe, zajistil jsem si zpěv a kytaru do odposlechů a bicí jsem slyšel přirozeně..neboj se tam byl zvukař, všechno šlo do PA a já jsem si to našteloval taky abych se slyšel, všechny chyby a tak..posluchači vubec nepoznali že já to mám na podiu nějak zesílený....nevím na co narážíš...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

106

že na zázrak osvícení nevěřím smile . Se zesákem hartke se neslyšel vůbec a všechno špatně a pak si v celém to řetezci přehodil zesák a v tu ráno světlo...ten hartke není zase až tak špatny za co bývá označován, dá se seštelovat všelijak a pak se dá porovnávat po zvukové stránce třeba i s edenem, spíš na ten box bych se díval že má svul charaktér daný těma hliníkáčema. Pak příjde Markbass a zjeví se zelení pidimužíci, vlastně tak trochu žlutí a řeknou my sme světlo vaší budoucnosti a všude šíříme lásku.... big_smile

Jo velké podium je pro zvuk mnohem lepší jak malý koutek.

A co struny? byly to ty samé anebo nepřestrunils třeba ještě náhodou smile .
Já nemám rád když se bulíkuje subjektivní pravda tak jednozančně smile

Share

107

no ono staci ze kiwi vedel co nakroutit a jak se to krouceni projevuje... btw ja sem prez myho little marka a prez 4 10 transportera hral nekolikrat a prislo mi ze na maly podia a maly hlasitosti je to v poho ale na vetsich kdyz se vic huli zesak mi pride ze z toho leze moc ten hlinikovej charakter boxu.... idyz teda ono to bylo asi taky tim silenym salem a nazvucenim v Havl.brode na chechovce... tam to bylo dost strasny... ale proste nejak mi ta umera funguje .. na cechovce hruza v LMB nic moc a v par mensich klubech pohada hezky a prijemny...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

108

Dunde.e: Myslím ež je to jak říká m3, v ekvalizaci, ten Harkte má sice 10-ti pásmovej, ale nenastavil sjem tam nějakej zvuk kterej by prolezl kapelou no...jako já ani netvrdím, ež ej to tím že marek je přece tísíkrát užasnější než to Harkte, to je samozřejmě ne, ale chtěl jsem vyjádřit svoje nadšení tou změnou no, navíc jsem si mohl zesilovač konečně torchu zesílit, protože nemá cen us i nalhávat - LMII na malý hlasitosti nehraje nic zvlášt....

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

109

Že Hartke netlačilo??:-) kvůli tomu že ho mam tu nebudu hlásat jak je úžasnej ale zdá se mi to celkem mašinózní, možná právě až moc:-) Já bych řek že ty zesíky jsou tak rozdílný že záleží jenom na vkusu, ten Marek je dost specifickej co jsem měl tu čest takže pro někoho bomba a pro někoho zatracení, možná jako GK pro jiný:-)

Share

110

Já právě předtím než jsem koupil Marka hrál na ten HA5500 a hodně mě to zklamalo..jako on Marek není něco co by měl chtí každej jak je to užasný, dokonce jsem tady ani nechtěl Marka s Hartke srovnávat, jen vykouamt čím to byl ten obrovksej rozdíl když jsem jen vyměnil zesíky, tipuju to na to nastavení ekvalizéru (i když já mám tedan a markovi všechno na 12 ti hodinách, akortá hodně gainu)

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

111

Koukam že se chystá pár potomků LMK II
http://www.youtube.com/watch?v=fKM-8K26 … re=related

LMK III
a LMK Tube

Fender JB Aerodyne -> Boss GT1b -> PA

Share

112

hmm ..ale v podstate nic prevratne novyho..ja bych radsi neco jako je F1 resp F500 s mesim vykonem..proste LM 250 v polovicni velikosti.. sakra na co kdo potrebuje 800watu..  to chtej bourat baraky... ??
ale LMtube muze bejt docela zabavnej..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

113

... musím taky uznat že ti makaróni se vyznamenali MARKBASS je elita, hraju na něho už nějáký čas a i když se to některým tady nelíbí rád ten amp vychválím  do nebe, má to kule a jde nastavit sound jaký potřebuju fakt paráda, jsem spokojený majitel a poměr výkon cena +1. A zvu všechny, kteří se ohlížejí po kvalitním zesáku do pomyslného klubu je to dobrá volba, žádný laciný ojeb z číny což má v dnešní době cenu zlata ...

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W

Share

114

no a uvidime jak sou pohotovy v oprave.. to je velky minus pripojeni tech cudlu mozna je na to nakej figl.. jestli ste to nekdo vycet na tolkbasse nebo nekde..dejte vedet ..
ale kvuli utrzenymu potaku nemit doma apec buhvijak dlouho a platit postovny pod alpy.. sad

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

115

Já bych ta chtěl výstup na sluchátka, to mi u takhle malý hlavy docela chybí...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium

Share

116

no muzes si to strcit do efect sentu nebi tuneru a neco z toho uslisis ale chce to mono sluchatka.. jinak ono malej apec ale viz ty novy marky co maj 500 resp 800W asi neni na nejake to domaci brnkani... nehlede k tomu ze na markstrankach je jiny video z toho veletrhu a tam predstavujou i novou 1200W hlavu,, jinak na suchatka je vystup na tom G-B

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

117

Budu to muset někde ochutnat, ty vaše Marky. PC zdroj pro basu jsem ještě nezkoušel a třeba se chytim a nebudu chtít už nic jinýho. Bat aj lajk hevy mešins . . . mínvajl. smile

Share

118

richo5 napsal:

... musím taky uznat že ti makaróni se vyznamenali MARKBASS je elita, hraju na něho už nějáký čas a i když se to některým tady nelíbí rád ten amp vychválím  do nebe, má to kule a jde nastavit sound jaký potřebuju fakt paráda, jsem spokojený majitel a poměr výkon cena +1. A zvu všechny, kteří se ohlížejí po kvalitním zesáku do pomyslného klubu je to dobrá volba, žádný laciný ojeb z číny což má v dnešní době cenu zlata ...

Velmi hezky a diplomaticky řečeno... smile Takhle kdybych to onedhá uměl.. big_smile

119

Na doporučení pana učitele jsem měl  možnost vyzkoušet jednoho z nejmenších myslím že má označení 121, a byl jsem opravdu velmi překvapen, 300 W, 12" repro, nejvíc mě dostala váha, něco kolem 13 kG.
Na slap překvapující vyrovnanost úderů a trhání, a to jsem tam měj pasivku JB samick.
Pokud ti můžu KIWI doporučit, máš to do Brna, co by kamenem dohodil, na Staré Osadě na ulici Kuldova najdeš obchod pro basáky, kterej je přeplněnej Markama.Velmi ochotnej prodavač pokecá, poradí, nechá vyzkoušet na co si vzpomeneš, odcházel jsem velmi poučen. Do té doby jsem si opravdu myslel, že ten opravdu basovej bas dělá převážně objem bedny.
A jak jsem někde slyšel, po koncertě bereš basu do jedný ruky, kombo do druhý, šňůry neseš v tašce přes rameno a ještě si u toho sám otevíráš dveře....:cool:

Bass guitar: 4 string hand-tooled prototype, type JB pasive, CORT Elrick 4, EXL 170, TC electronic BG 500 2 x 10", acoustic fretless- "balejšn"

120

Pako napsal:

Pokud ti můžu KIWI doporučit, máš to do Brna, co by kamenem dohodil, na Staré Osadě na ulici Kuldova najdeš obchod pro basáky, kterej je přeplněnej Markama.Velmi ochotnej prodavač pokecá, poradí, nechá vyzkoušet na co si vzpomeneš, odcházel jsem velmi poučen. Do té doby jsem si opravdu myslel, že ten opravdu basovej bas dělá převážně objem bedny.

Všimni si že tenhle thread je víc jak rok starej...

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

121

jj pako kiwi u marka a mel a dokonce i prodal a vymenil za GK.. nechapu ale vzhlrdem tady k tomu avataru nebo jak se to menuje se neni co divit..

jinak to kombicko ma tady tusim Lukas... taky sem si ho chtel koupit .. ale nemel sem tenkrat penouze .. sad kombicko y mi asi looping nehodilo big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

122

hele tak m3 jestli si myslíš, že jsem to kupoval jenom kvuli Fleamu, tak to fakt ne...Gallien mi vyhovuje víc. Lepší bedny, bi-amp..

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

123

Tak jsem si byl otestovat v Musikzone ty MarkBassy. No hraje to:) Jen si říkám, jestli to nehraje až moc big_smile ... přijde mi to hodně takový surový a agresivní ... ale teda jinak pocit z hraní dobrej ... prostě to pěkně tlačí a dokonce to hrálo i mou dost špatně znějící pátou strunu dobře tongue

co vy si myslíte o té agresivnosti?

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Tech 21 SansAmp PSA 1.1 -> Ashdown Little Giant 1000 -> 2x Markbass Traveler 121H

124

DalajVladan napsal:

co vy si myslíte o té agresivnosti?

zadne jsem si nevsiml, resp. hraje to tak jak si to nastavis

Jsem  TU

125

Axlík napsal:

hraje to tak jak si to nastavis

+ jakej máš nástroj

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

126

jj, a jaky mas ruce.. a jak to citis atd atd.. to uz je zase jina pohadka smile

Jsem  TU

127

no oproti SWR mi to pride jak plysovej meda proti tygrovi.. nadruhou strano proti ampegovi je to docela drsnej meda s jasnejma konturama a realistickym ztvarneni ..kdezto ampegje takovej starej polstaroidni mazel... big_smile

btw taky kdyz sem hral poprvi na mark bednu tak mi prisla takova az neprijemne urvana,, ale asi sem si na to zvyk nebo si to cely sesedlo.. jako porad je to spis vrcoun nez hucak .. ale tak prijemne..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

128

m3: velmi pěkně vyobrazený popis zvuku;-)

Tech 21 SansAmp PSA 1.1 -> Ashdown Little Giant 1000 -> 2x Markbass Traveler 121H

129

hele, DV, jestli chces tak se muzeme domluvit a slezt se u me ve zkusebne, kde si to muzes zkouset do haleluja.... smile
mam tam asi 4 ruzny basovy bedny, takze vyber je

Jsem  TU

130

to je ovšem zajímavá nabídka? nezkoušíte ještě náhodou ve Zbrojovce?:)

131

nahodou uz ne a ani predtim ne wink
Zkusebnu mam v garazi u domu sve maticky, v Kohoutovicich..
bedny k dispozici na vyzkouseni jsou :

ty co mam v avataru + GK 2x12 neo a 1x15 nejaka.

Jsem  TU

132

Je fakt že Marek se mi zdál na první poslech Gallienu trochu uřvanější.....jinak ten Axlíkův marek ej ten můj, takže mu posílám pusu (markovi ne Axlovi)

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

133

chudak axlik sad

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

134

no snad to nejak unesu smile

Jsem  TU

135 Naposledy upravil: m3 (19. 02. 2009 22.55:47)

m3 napsal:

pako kiwi

jee otevru to a koukam.. sorry asi to melo bejt jako ...  heh ... to nemela bejt urazka ,... preklep idyz teda koukam ze J a P sou od sebe dost daleko .. ale asi uz ste si zvykli ze mi trochu skacou pismenka... dimto se omlouvam nejen kiwi ale i ostatnimu ovoci a basakum pokud jim neco podobnyho provedu ...

teda koukam ze si pak na mne byl nabrousenej ale nenapadlo mne precist si co sem psal big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

136

NO ono mě mrzí že si to myslí každej, že tu kupuju, protože mám rád hudbu papriček. Si jako myslíte že když basák redhotů přejde na Mapeg je honem prodám Gallien? To ani ne..je potřeba si uvědomit že ten Galča hraje jako prase...to že na to hraje Flea..no dobrá. smile

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

137

Kiwi napsal:

NO ono mě mrzí že si to myslí každej, že tu kupuju, protože mám rád hudbu papriček. Si jako myslíte že když basák redhotů přejde na Mapeg je honem prodám Gallien? To ani ne..je potřeba si uvědomit že ten Galča hraje jako prase...to že na to hraje Flea..no dobrá.

Tak ono pokud máš podobnej styl hry jako nějakej muzikant tak je celkem logický že ti i sedne i charakter jeho aparátu (teda doufám že jsem se nesek a že nehraješ třeba v cimbálovce)

Share

138

Fuit napsal:

Tak ono pokud máš podobnej styl hry jako nějakej muzikant tak je celkem logický že ti i sedne i charakter jeho aparátu (teda doufám že jsem se nesek a že nehraješ třeba v cimbálovce)

Ne hraju takovej rocknroll big_smile jako Flea má sice super zvuk, ale já možná hledám spíš něco takovýho uhlazenějšího..

Jde o to že Gallien má podle mě výhodu např. v tom biampu..bedny se mi zdaj taky o něco málo lepší a tak...jako Markbass je super a všude ho doporučuju, byl jsem skoro tři čtvrtě roku spokojený majitel smile

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

139

já hraju na eden taky jen kůli tomu že na to hraje basák Good Charlotte smile tak se za to
nestyd´me!!!!

140

No dyť já taky hraju na Smrkbasse, pže na to hraje Dan Panchartek z Mocca Malacco, přiznávám! big_smile

141 Naposledy upravil: richo5 (21. 02. 2009 14.10:07)

.. hraju na Markbasse pže na to hraje Dan ")

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC

Share

142

NEhraju na markbasse protože na to hraje Dan big_smile big_smile big_smile big_smile

143

Kubš napsal:

NEhraju na markbasse protože na to hraje Dan

big_smile:D

Share

144

Nedělám, že se nesměju! big_smile

145

hraju na basu, abych mohl chodit na forum

Share

146

a to já zas chodím  na fórum abych nemusel cvičit na basu.

Duplo domeček fanclub #1

147 Naposledy upravil: m3 (22. 02. 2009 03.24:25)

idyz je to zas OT ale ja mam nutkani koupit toho nejmensiho GB pac to ma ten sexy vystup na sluchatka big_smile a vstup na metronom..  si ce ten kytarovej sexy retro behringer to ma taky .. ale s tim v pripade nouze neuhraju koncert.. big_smile

jinak hraju na danBasse pac ma sexy zlutooranzovy repracky smile

a  taky lehkou malou hlavu..
kdyz sem si pucoval tuhlenda hlavu klasickejch rozmeru malem sme nevyresili tetris nakladovyho prostoru dodafky..

.. az zacnu hrat poradny retro a budu bohatej koupim si Orange big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

148

a já hraju na hocke protože my pardubáci sme patrioti a ctíme značku

Share

149

A já teď hraju na československý kytarový kombo protože jsem línej vynýst do schodů apec co máme v obýváku:-)

Share

150

MatthewDiesel napsal:

pardubáci sme patrioti a ctíme značku

... pardubický perník ?  ")

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC

Share

151

sypem si popol na hlavu a hanbim sa v kute za to, ze som niekedy na marky nadaval (tie nizke serie ale ajtak nemusim)

moja recenzia na 2x10 kombo
http://gitaristi.sk/Mark-Bass-CMD-102P

sekam dobrotu

Share

152

pista58 napsal:

nizke serie

to je co??

dyk v tom kompu je ten nejobycejni zesak soucasny produkce...
leda ze bych myslel este ty stary trafoidni

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

153

m3 napsal:
pista58 napsal:

nizke serie

to je co??

dyk v tom kompu je ten nejobycejni zesak soucasny produkce...
leda ze bych myslel este ty stary trafoidni

ehm...pišta asi myslí traveler boxy big_smile (?)

Duplo domeček fanclub #1

154 Naposledy upravil: m3 (24. 02. 2009 02.17:30)

Nook napsal:

ehm...pišta asi myslí traveler boxy big_smile

Roarrrr!!

no jo no sounddelirim to neni tosi poridim az budu bohatej smile cely zluty wink

btw pred cervenejma markama byli ty puvodni stribrny sem tam se nakej obevi na ebayi .. ty meli  "normalni" rozmery .. a puvodni bedny byli klasicky cely cerny... pak zacli delat s zlutou deskou co v ni sou v repra... a delat cely zluty hlavy ty ceeveny F1 sou jenon limitovana edice tech zlutejch Little Marku ..
wink

btw predtim delali ty 2x10 comba s puvodnima LM hlavama i na stojaka vetsi Tower a mensi kompaktni treveler (mel i vzadu kolecka a vysuvnou rukojet jako to zkopcil ampeg na tu svoji portable serii ...btw nevim jestli byl marek prvni ale nedivil bych se smile..)

btw o bych chtel big_smile ale na ebayi sem za ty roky co to sleuju (tj drif nez sem se regnul sem)  narazil jenom na jednoho v kanade... sad

tady link na nakej zapomenutej e-shop kde sou videt smile
http://www.erosionshop.com/erosionshop/ … mbos.html#

este tam mas chybku ze na predni strane je balaced vystup.. j etam vstup vystup je zezadu...
http://www.musik-schmidt.de/images/product_images/original_images/Markbass-CMD-102P_2.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

155

dakujem za pripomienky, o tom inpute viem, len uz sa to nedalo zmenit, aspon poucenie do buducnosti :-)

sekam dobrotu

Share

156

sem myslel ze je tady thread o momarcich ale nenasel sem ho tak sem s tim
http://www.momark.it

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

157

hehe sexy flashova hra jenom by to chtelo este do toho vrazit kabel a vyzkouset si to big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

158

No a to se pak dá objednat? Nebo jakej to má účel?

Jako dalo by se vybrat, to rozhodně. :-)

Share

159

To mi připomíná flashový stránky výrobců aut, jako spyker nebo ferarri... kolik za to chtěj?

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian

160

nevim kolik za to chtej obednat to pude urcite smile .

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

161

kurcatovium napsal:

No a to se pak dá objednat? Nebo jakej to má účel?

vytiskneš si sestavu v pdf a zaskočíš na Kuldovu 13 do B-Židenic

Lakland Darryl Jones 5 Skyline
Genz Benz ShuttleMAX 6.0
Gallien-Krueger 212 NEO
EBS MultiComp
BOSS GT-6B

Share

162

No, v tom případě by mě zajímalo jak moc drahý to bude. :-D (Moc.)

Share

163

kurcatovium napsal:

No, v tom případě by mě zajímalo jak moc drahý to bude. :-D (Moc.)

o tom bych ani v nejmenším nepochyboval - navíc už vidím typy podobně nerozhodné jako já, kteří si něco nakonfigurují, zaplatí horu peněz, donesou to domů a po půl hodině jim začne vrtat hlavou, že kdyby tam dali jiný eq modul ... nebo spíš ten lepší koncák... a jsou ztracení smile

Genz Benz ShuttleMAX 6.0
Gallien-Krueger 212 NEO
EBS MultiComp
BOSS GT-6B

Share

164

no právě proto by měli mít v každým krámu tu lego-skládačku, aby si mohl každej vyzkoušet, co mu nejvíc sedí... nevím teda jestli to budou mít i na Kuldové, ale jinak mi přijde nesmysl objednávat si něco jenom podle flashové animace na webu...

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

165

Když jsem viděl to množství modulů (a tím pádem obří množství kombinací), připadá mi v našich podmínkách nereálné, že by tomu tak bylo a to i u výhradního dodavatele sad
Ale popravdě, kdo z nás to má? Tedy reálnou šanci to onjednat a zaplatit ... smile

Genz Benz ShuttleMAX 6.0
Gallien-Krueger 212 NEO
EBS MultiComp
BOSS GT-6B

Share

166

tady jde vidět celej ten modul na testování, co by měli mít ti prodejci... podle toho už by se dalo vybrat...

http://www.youtube.com/watch?v=LC9rD_xM … re=related

167

Tohle je ale imho vážně dobrej nápad, pokud bude skutečně možnost si vyzkoušet libovolnou kombinaci, jak říká ve videu.

Share

168 Naposledy upravil: lukas (20. 05. 2009 11.42:52)

konce stojej 600 az 1000 "ecek", jednotlivy moduly pak asi od 70 do 140, co sem tak koukal... treba v nemecku uvadej asi tucet obchodu, kde ten stojan maj k pohrani si.

smile zahadou mi teda je ta na pohled prazdna eq sekce za 64 eur....

Share

169

600-1000€ jen za konec? Dyť to je dražší než komplet Little Mark (2) ne? A to se tam chvástaj tím, že ten 500W konec je právě z LM2... Divný.

Share

170

no to je jasny ze to bude za vic nez "seriova" hlava... komba sou taky levnejsi nez hlava + bedna i kdyby byli echt stejny... za moznost volby se holt plati...
takze lampova 250 nez EQ vyjde draz nez ten marek 3 s flaskou...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

171

no tak vono to tam pripojis prez nakej zaklapnutelnej interface.. takze si jich muzes koupit rovnou nekolik a menit podle nalady.. big_smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

172

m3 napsal:

no tak vono to tam pripojis prez nakej zaklapnutelnej interface.. takze si jich muzes koupit rovnou nekolik a menit podle nalady

Myslím, že lukas narážel spíš na to, že u prázdného EQ modelu se jedná jen o pár drátků, který pospojujou PRE a OUT sekce. A že to je na těch pár drátků s konektorama docela drahý.

A jinak custom/necustom. Když stejnej konec, jakej je v LM2 stojí samotnej víc než celej LM2, tak už to dost smrdí.

Share

173

!! Je To Doma !!

http://bandzone.cz/tomaskedzior - prosinec 2017 - NOVÁ PECKA baskytara Warwick Thumb + zpěv - skladba WALK AWAY
LIVE:  2/2 Jamiroquai Tribute Band CZ - Brno, Eleven, 22h
           8/2 P.T. call home - Bratislava, NuSpirit, 22h

174

t.kedzior napsal:

!! Je To Doma !!

gratulace smile a jaká? už jsi měl čas to pořádně prozkoušet?

175

Dík! Jen tak lehce polechtaná už je, ale o víkendu se má tahle kostička na co těšit!

http://bandzone.cz/tomaskedzior - prosinec 2017 - NOVÁ PECKA baskytara Warwick Thumb + zpěv - skladba WALK AWAY
LIVE:  2/2 Jamiroquai Tribute Band CZ - Brno, Eleven, 22h
           8/2 P.T. call home - Bratislava, NuSpirit, 22h

176

třikrát hurá, třikrát sláva, konečně ses rozhoupal, gratuluji smile

Share

177

Nevite, kdy by se u nas mohl objevit LM III ? Tak trochu doufam, ze by pak mohl byt LMII ve sleve smile

Share

178

Ja cekam na Big Marka I

AccugrooveFanclub #1

Share

179

uz chybi jen BISMARCK

http://www.thoughtsongod.com/wp-content/uploads/2009/04/bismarck1.jpg

180

druid napsal:

Nevite, kdy by se u nas mohl objevit LM III ? Tak trochu doufam, ze by pak mohl byt LMII ve sleve

myslím, že z Musikzone mi psali někdy minulý týden, že už je mají skladem - LM III, LM Tube aj.

basa & co.

Share

181

tak koukam ze Little Mark TUBE uz je v prodeji a vypada teda po certech dobre :
http://www.muzikmanie.cz/prodej/Markbas … -Mark-TUBE

Jsem  TU

182

Axlík napsal:

tak koukam ze Little Mark TUBE uz je v prodeji a vypada teda po certech dobre :

Sákryš, tak to asi prodávám svoji F500 yikes big_smile

183

kde nic nejni ani lampa nebere wink....cece to je jak rucickove digitalky, ale co, trh si to zrejme zada

AccugrooveFanclub #1

Share

184

to sou zase kecy...

Share

185

jj, mam svuj den, tak mi ty moje cancy nech. ja co sem mel moznost si na marka zahrat tak to bylo pro me proste nijake

AccugrooveFanclub #1

Share

186

spider napsal:

ja co sem mel moznost si na marka zahrat tak to bylo pro me proste nijake

.. to bude tou jolanou cos na to hrál ..  big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC

Share

187

richo5 napsal:
spider napsal:

ja co sem mel moznost si na marka zahrat tak to bylo pro me proste nijake

.. to bude tou jolanou cos na to hrál ..  big_smile

kdyby Jolanou, byllo to něco mnohem horšího... Pedulla!!! big_smile

Duplo domeček fanclub #1

188

Ale, tak muj nazor si muzu nechat, ne ? Me ty aparaty proste nesedly. Pokud vam sedi, prosim, jak je libo.  Troska sarkastickeho cintani snad jeste nikoho nezabila...

AccugrooveFanclub #1

Share

189

me se taky nelibi jejich zvuk, neni to moje gusto

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)

Share

190

Nook napsal:

kdyby Jolanou, byllo to něco mnohem horšího... Pedulla!!!

.. big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC

Share

191

spider napsal:

Ale, tak muj nazor si muzu nechat, ne ? Me ty aparaty proste nesedly. Pokud vam sedi, prosim, jak je libo.  Troska sarkastickeho cintani snad jeste nikoho nezabila...

jistě, dyk, mě snad nebereš vážně, doufám!!! big_smile

Jo...prosím vás, Marksisti, konkrétně vy, kdož vlastníte Markbassí věc s desetipalcovámi repráky...nenašel by se nějaký odvážlivec, který by vyšrouboval a pro mou maličkost nafotil reprák? Myslím teda hlavně zezadu - koš, magnet atd. Dělám si sám pro sebe takový B&C quiz smile
Dííííky!!!

Duplo domeček fanclub #1

192

Tak to nevím, jestli bych si troufl... A stejně nevím, kdy se zase dostanu do zkušebny smile

193

Nook napsal:

který by vyšrouboval a pro mou maličkost nafotil reprák?

co za to ?? kustom zlutej sounddelirium sm3rk-designed 12kovej box ?? big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

194

Nook napsal:

jistě, dyk, mě snad nebereš vážně, doufám!!! big_smile

Jasne ze neberu, to same plati i na moji stranu... smile

AccugrooveFanclub #1

Share

195

Nook napsal:

pro mou maličkost nafotil reprák?

moc děkuji Hofovi wink

Duplo domeček fanclub #1

196

nemáš za co smile

197

hele dneska se mi nejak nelibil zvuk .. a tak sem si pridal malinko vejsek cca na 1nu hodinu a najednou to bylo uplne super asi zacnu sahat do equalizeru big_smile
zatim sem dycky to nechal narovno maximalne nizsi stredy na cca 1nu hodinu ..

btw a este sem si brk na jazz bass se stejnym nastavenim a ten sound byl diametralne jinej ..preci jenom sem zvyklej na to hrt s hodne podobnejma basama big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

198

Dival jsem se na na stranky Markbass (po hodně dlouhé době, takže možná nejsem vubec aktuální :-D ) a dost tam sebou mrskli, spousta novejch hlav, pár beden a dokonce efekty! Zaujalo me, ze uz nedelaj 151HF, nevite nekdo proc?

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. Il

199

Možná v Itálii zdražili žlutou . . . big_smile

Share

200

Kiwi napsal:

Zaujalo me, ze uz nedelaj 151HF, nevite nekdo proc?

asi se to moc neprodavalo wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi