1

Téma: Basy zn. PELE

www.sweb.cz/pelebass

Znáte? Narazil jsem na ně úplně náhodou, líběj se mi designově, nevíte o nich někdo něco víc? Rád se nechám vzdělat od místních guru wink

0 xLajků:

2

Re: Basy zn. PELE

Setkal jsem se dvěma, obě pětky. Na jednu jsem měl možnost si zahrát a moc se mi to líbilo. Zvuk parádní a perfektně sedla do ruky. Zpracování taky super...takový hodně bytelný. Tenkrát jsem hledal co je to zač, ale nic jsem nenašel až nedavno jsem zjistil že je to česká výroba. Navíc oba majitelé je koupili z druhé ruky za úplný pakatel.

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

3

Re: Basy zn. PELE

Psal jsem tomu pánovi o ceny, tak kdyby to někoho zajímalo:

Ceny jsou pouze orientacni. Zalezi na pouzitych materialech.

sestistrunna cca 20 000 Kc
petistrunna cca 16 000 Kc
ctyrstrunna cca 14 000 Kc

Asi to nebudou špatný stroje. Zajímalo by mě, co je to za elektroniku a snímače..

0 xLajků:

4

Re: Basy zn. PELE

homemade

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

5

Re: Basy zn. PELE

no tak to sem taky pochopil žejo smile.. ale třeba kde je to levelově..

0 xLajků:

6

Re: Basy zn. PELE

no tak tyhle homešmade jsou obvykle na dobrý úrovni...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

7

Re: Basy zn. PELE

davidak napsal:

sestistrunna cca 20 000 Kc
petistrunna cca 16 000 Kc
ctyrstrunna cca 14 000 Kc

Ty jo, tak to bych rekl ze sou ceny opravdu v zakladnim korean osazeni....pokud bych bral veci jako gotoh, solidnejsi snimace tak tohle je tak cena materialu a pochybuju ze to ten fotbalista dela zadara

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

8

Re: Basy zn. PELE

S těma co jsem se setkal tak jeden za ní dal 8000,- z bazaru, ale elektroniku dával dohromady protože byla nefunkční (někdo se v tom hrabal a už to nedal dohromady, takže šlo jen o správné zapojení). No a ten druhej za ní dal 3500,-(!) a nemuselo sa na ní sáhnout.
Holt štěstí...to bych si taky nechal líbit smile

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

9

Re: Basy zn. PELE

Tom napsal:

S těma co jsem se setkal tak jeden za ní dal 8000,- z bazaru, ale elektroniku dával dohromady protože byla nefunkční (někdo se v tom hrabal a už to nedal dohromady, takže šlo jen o správné zapojení). No a ten druhej za ní dal 3500,-(!) a nemuselo sa na ní sáhnout.
Holt štěstí...to bych si taky nechal líbit smile

je to tragedie takováhle cenová degradace když si představim co si o tom jen kůli ceně lidi myslej.....chjo
už to vidím "kolik si za ní dal? 3500?? hmm to bude šmejd.."

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10

Re: Basy zn. PELE

No jasně no, ale bohužel neznam důvod tak nízký ceny. Asi se toho někdo potřeboval zbavit, nevim

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Vojtoy (30. 08. 2007 00.13:33)

Re: Basy zn. PELE

Na jednu sem narazil, je to petka se šroubovanym krkem, a byla mi moc sympaticka (to neni casto, a to sem jich zkusil hafo!)
Prostě pěkně sedla (širší hmatník na moje obří tlapy je nutnost) a nádhernej táhlej sustain.
Ladi skoro vsude, elektrika je prijemně ovlada (aby ne smile, dve polohy: 1. bez ekvalizeru (tovarni nastaveni) 2. s ekval (vysky, stredy, bassy).
Akorat jedna malá chybička na kráse, hmatník by potřeboval maličko povolit (ha to vyřeší imbus)
a potom by taky nekomu mohla vadit absence radiusu na hmatníku (me to neva)
EDIT: Jo a co se týče mechaniky, tak kobilka je nějaká korea, takže kameny po čase asi odpadnou.
jinak nultej je mosaznej, vypadá to celkem solidně.

cena nový kus: 18tis

Dali by jste to za to?

Zdravim, Vojtoy

ps: hej Kubši ty starej barde!!! tongue

~ kapela InFuZze - http://bandzone.cz/infuzze
~ MusicMan StingRay 4 (1999), Epiphone El Capitan V, Hyundai Precision 4
~ Ampeg SWT3-PRO + Ampeg BXT-410 HL4, Orange Crush 35B
~ Boss ME-50B
0 xLajků:

12

Re: Basy zn. PELE

>Vojtoy:
basy Pele jsem nekolikrat zkousel, naposledy v prazskym K-audiu (pruchozi krk, 17K), kam jednu petku donesl do komise sam vyrobce...uvazuju o novem bezprazci a celkem po Pelem pokukuju. Jinac doporucuju kontaktovat primo vyrobce, udela Ti co chces a podle kalkulace za vyrazne prijemnejsi cenu, nez pises i nez nabizeji v Kaudiu....

0 xLajků:

13

Re: Basy zn. PELE

Hola, mám za sebou půlroční zkušenost se šestkou Pele, tak asi už je čas, abych mohl něco rozumného napsat.
Popis tohoto kousku:
Tělo: jasan - ořech dyha - akát- ořech dyha - jasan. Pěkně vybrané dřevo, pěkný tvar.
Krk: šroubovaný hruška - akát - hruška, dvě výztuhy, hmatník wenge.
Elektro: 2x singl snímače - home made od nějakého maníka z Ústí, od něj též třípásmová aktivka - vše funguje nad očekávání dobře
Lak asi polyuretan, docela pěkně (i když ne na 100%) vybroušený.
Mechaniky: kobyla asi home made ocel, zbytek nějaká korea.
Celkově je nástroj dost dobře vypracován a všechno, co je tu ošizeno (a nepopírám, že toho není úplně málo), nemá vliv na zvuk a komfort hry. Chlápek je basák a to je asi nedůležitější. Prostě ví, co se dá odrbat a co ne. Mě osobně filozofie tohoto nástroje sedla téměř na 100%. Výborné vyvážení, úžasně pohodlný krk, živý a průrazný zvuk, bezchybné ladění, nekonečný sustain. Když jsem s tím přišel do kapely, tak jsem zjistil, že krásně táhne, ale že se opravdu žádná chyba neschová. Za cenu cca kobylky z Fodery  smile (13500,-) je to nástroj, který z pozice posluchače není v nižší kategorii. Nechci se dotknout ortodoxních "značkistů", ale já na ty top značky jednak nemám a i kdybych měl, tak bych to asi nedal.
Teď nedostatky:
černá barva na kobyle a kolících je komaxit, což nemám rád. Lak na celém nástroji by mohl být preciznější - více obrousit a další vrstva. Dále potenciometry - jednak bylo prohozené ovládání kobylkového a krkového snímače, ale hlavně jsou to chřestící šmejdy. Pokud s nimi nehýbete během hry tak pohoda. A při dotahování kamene v kobyle mi šroubek prolezl kobylkou, tak musím vyrobit nový. sad
Myslím si, že všechno dohromady je to bobře i špatně současně. Krom ošizených materiálů a občasných chybiček cenu výrazně snižuje použití domácího dřeva a elektriky, což ale vůbec není na škodu. Třeba u snímačů a aktivky jsem si po různých zkušenostech myslel, že je budu muset obratem měnit, není k tomu ale žádný důvod. Jen to, že jsou to čisté singly a zcela bez brumu jsou jen když jsou oba stejně. Ale to tak singly prostě mají a za ten dynamický sound to stojí. A to dřevo je super. Myslím, že pokud byste na vlastní přání (a asi drobný příplatek, že  smile ) vylepšili nějaký ten hardware, tak můžete mít super nástroj rovnou. Já to dělám za provozu, což asi není nejšťastnější. A taky pokud jste estéti a detailisté, tak pro vás asi tento výrobce není. Akorát vás to bude stát trošku víc peněz. Asi i ta moje cena byla trošku nižší (vypadalo to, že potřebuje peníze a ten nástroj má podle mě cenu k těm dvaceti), ale nebylo v tom žádné smlouvání, tu cenu měl v inzerátu.
Rozhodně za sebe nástroje Pele mohu doporučit. smile

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

14

Re: Basy zn. PELE

Jaralaf napsal:

Tělo: jasan - ořech dyha - akát- ořech dyha - jasan. Pěkně vybrané dřevo, pěkný tvar.
Krk: šroubovaný hruška - akát - hruška, dvě výztuhy, hmatník wenge.

zajímavé dřevo

Jaralaf napsal:

A při dotahování kamene v kobyle mi šroubek prolezl kobylkou

taky zajímavý maeriál smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

15

Re: Basy zn. PELE

pipa napsal:

Jaralaf napsal:

    A při dotahování kamene v kobyle mi šroubek prolezl kobylkou

taky zajímavý maeriál smile

Ta kobyla je asi dělaná a ty šroubky co přitahují kameny mají zmenšenou hlavu a asi to trošku u jednoho (jenom?) přehnal. Materiál z jahody... smile

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

16

Re: Basy zn. PELE

Basu Pele ma kamarad, nejakej hodne historickej kousek, koupil ji jetou za par korun a tomu taky odpovida. Mel jsem pak v ruce nejakou novejsi petku a hodne se mi zalibila, az na ty samy veci, o kterych pise Jaralaf.
Koupil jsem pred casem nejakej hardware a domlouval jsem se s "Pelem" na stavbe basy, i jsme se potkali, a kdyz se podarilo vsechno upresnit, stavbu odrekl, ze nama cas. Potom jsem ze zvedavosti zkousel ty dve basy, ktere inzeruje na bazaru (jedna byla v Aleximu, druha je v pasazi Lucerna) a jsem rad, ze to nedopadlo - tim rozhodne nerikam, ze hrajou spatne (a taky cena je hodne nizko), ale ty "kompromisy" v provedeni jsou asi vetsi, nez bych snesl. Hezky drevo atd. ale jako vyrobek je to polotovar.

0 xLajků:

17

Re: Basy zn. PELE

Jaralaf: moc prosím, šly by nějaké detailnější fotky? Ty mikro-náhledové na stránkách toho fotbalisty mě docela nestačily smile

0 xLajků: