1

Téma: Seřízení krku baskytary

jette bych chtel zjistit, jak se serizuje krk basy, jde mi o to, jake ma byt prohnuti krku u kytary to umim, ale u basy to bude urcite jinak, dal jak zhruba maj byt struny vysoko????? nevim, jak jsem presel z kejtriy, tak se mi to zda moc vysoko.....

kujuuu

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.

2 Naposledy upravil: Gazelle (22. 07. 2005 14.01:33)

Re: Seřízení krku baskytary

Jojo, tak toto svěřuji od jistých dob už jenom lidem, kteří tomu opravdu rozumí...:( Raději, protože kdysi mi donesl kamarád basu a to byla chuťovka, krk byl prohnutý, oktávy neladily, no prostě humus:( (chtěl si to sám upravit - nakonec to skončilo u odborníka, který když to viděl, tak začal mrmlat něco o amatérech...:))

Share

3

Přiznám se, že seřízení krku taky nedělám rád. Každopádně pokud si to budeš chtít seřídit sám, myslím, že takový nejjednodušší pravidlo je:
- když ti drnčí struny o pražce v nižsích polohách a ne ve vyšších, máš krk přepnutej,
- když ti drnčí struny o pražce ve vyšších polohách a ne v nižších, máš krk moc prohnutej,
- když ti drnčí struny o pražce ve všech polohách, máš moc nízko struny.
Jinak co se týče dohmatu, každej má rád něco jinýho, nemyslim si, že by něco byl standard (i když asi víc hráčů má rádo nižší dohmat než vyšší).

Doufám, že se teď na mě všichni nevrhnou, že je to blbost:)

MusicMan Stingray, Eden WT-400 Traveler, Aguilar GS112

Share

4 Naposledy upravil: juhuuu (22. 07. 2005 16.01:59)

jo uz sem si to seridil, ale jedinej problem co s tim mam je ze mi decanko, ne moc drnci struny D a A kdyz to drzim na 2 prazci, jinak nikde nic.....

5

hrubé pravidlo: stiskni strunu na 1. a 12. pražci - na 5. pražci by pak měl být zhruba 1 mm volného místa mezi hmatníkem a strunou

...sklapnout...a makat dál...
yamaha trb5, Hughes Kettner qc 421

Share

6

no jasny dik, prave me nekdo rikal, ze u basy muze nejt klidne i 3mm tak sem nechtel drzkovat a zkusil jsem to -> nejde to, ale uz to mam nastaveny big_smile jupi jsem genius smile)))

7

pokud vim tak struna ma byt po stisknuti posledniho prasce a prvniho polozena na vsech prazcich...pak je dokonale serizena a nedrnci a jestli ji tak to drzis moc krecovite...a kdyz to opcas zadrnci tak to nnevadi... big_smile

Matěj Kalina Basák kapely Lehká Žíně (Kopie MM od Fire + Tranzistorový aparat 300w , 15' , Made in home)

8

dobryyy uz nemusiitee uz to mááááám big_smile

9

matysek: jinak doufam, ze si delas srandu, protoze aby lezela na 2-19 je celkem mega blbost....

10

tj, to by ten krk musel být úplně rovný

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB

Share

11

Tak došlo na nejhorší.....protože sem línej jezdit někam,kde mi seříděj basu,tak sem se do toho pustil sám.
A tak by mě zajímalo: Kameny by měly být od sebe vzájemně cca 2mm - pokud chci,aby mi basa ladila v oktávách,tak pro mě toto moc neplatí a mám pocit,že kameny už jsou hooodně blízko u kobylky a mám strach,aby se struna nezlomila.Mám tedy zkusit trochu poštelovat krk? Je pravidlem,že když natáhnu silnější struny,tak se krk trochu víc prohne? Proč se do štelování krku nikomu nechce? Co tím riskuju?
Jak vysoko dát snímače? (od výroby byly nastaveny do tvaru "A")
Uff....tak teď sem tu jako absolutní lama....tak poraďte borci...Dík

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile

Share

12

Pokud umíš anglicky, doporučuju stránky Garyho Willise, je to tam popsáno docela polopaticky a názorně. Je to na http://www.garywillis.com/pages/bass/ba … anual.html

MusicMan Stingray, Eden WT-400 Traveler, Aguilar GS112

Share

13

Mně se do toho nechce, protože různému nastavování opravdu nerozumím a chci mít nástroj ve 100% stavu, tzn. nerýpu do něj já, když do něj může rýpat odborník, a ten pokud něco zdrbe, tak to má na krku, od toho je za to placený.

Share

14

woodstock: pokud mas kameny primo u kobylky, tak zkus ladit obracene: proste je oddaluj, tohle mi pomohlo u elektriky, nevim cim to je, ale pomohlo to........

jinak uz jsem ji sam seridil, ze struny mam hooodne nizko a pritom to nedrnci (jen Ecko, ale jen na sucho.....) jupíííí

15

juhuuu: právě že když je budu oddalovat,tzn. zkracovat strunu,bude podladěná. A já potřebuju opak.Takže oddalováním budu tam kde jsem.Právě proto mě napadlo,jestli nehnout šroubem v krku.

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile

Share

16

hmm to nepomuze... lae pomuzou novy struny, jestli je tam mas nak hafo let.....

ale na kytare jak rikam, potreboval jsem to nadladit, ale sutr uz byl uplne u kobyly, tak jsem to zacal podladovat, a oktavy se pak sladily......

17

struny jsou 3 tejdny starý....

Share

18

jo taky bych potřeboval trochu seřídit basu, pořád to není ono nevíte o českým manuálů někde na netu, ten Gary Willis není špatnej, ale prokousávat se těma odbornýma slovama to je mazec

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.

Share

19

Já jsem, přiznám se, nikdy moc neřešil, kolik milimetrů nad kterým pražcem má struna bejt. To jsou takový ty obecný pravidla, ale každej hráč má jinej "úder", takže pro někoho je ideální dohmat málo a stejně mu to drnčí (třeba pro mě). Tak to řeším tak, že si krk tak nějak šroubem narovnám, aby měl krk trošilililinku toho prohnutí a aby to drnčelo co nejmíň. Tloušťku strun používám tak ňák furt stejnou, takže z tohohle pohledu je naštěstí krk stabilní.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel

20

to mikulík: tak to ti docela rozumím, mně de hlavně o oktávy, mám dvouoktavovej krk. Na 12. pražcu mně to celkem sedí, ale na tom 24 to je skoro čtvrt tón mimo:(((

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.

Share

21

já to taky neřešil a zastávám názor krk co nejrovnější....mám dojem že pak se zákonitě musí hnout s lazením jakmile je krk prohlej...nebo ohlej...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410

22

woodstock: Když oddálíš kamen od kobyly, tak se ti struna jako taková podladí, ale oktáva vyleze vejš. Tzn. pohnout kamenem, doladit strunu, zkontrolovat oktávu a tak pořád dokola dokud ti prázdná struna a oktáva nebudou ladit.

Když budeš zkracovat strunu, tak se ti přece nemůže podlaďovat, pokud bude pořád stejně napnutá. A to je právě to, co se děje při pohybu kamenů. Mění se napnutí struny, takže musíš pořád dolaďovat.

23

co mám udělat když mi to drnčí v nižších tónech?

Share

24

tak uz ot vim naprosto presne, pac sem to TED zrovna delal:

pokud to drnci dole - musis prohnout krk do vetsi "jamy" tzn do tvaru U
pokud nahore - musis na kobylce nastavit kameny nahoru -> struny se zvysej

25

Nechtěl sem zakládat nový téma,abych to tady nezatěžoval stejnýma věcmama(už mi to jedno zamkli)..jak už sem psal,chtěl bych snížit dohmat,dnes jsem naměřil u 12. pražce 7mm a u 7.pražce 6 mm..prsty se mi cpou pod struny,jak jsou vysoko,takže asi snížím dohmat,už je to prostě moc vysoko,ale co sem tady četl,tak to asi nebude žádá láce. Už sem zkoušel seřizovat svojí starou basu(tu s nefungující výztuhou) a byl to docela dobrej horor,tak se asi podívám po někom zkušenějším..nevíte,na koho bych se měl obrátit? Jsem z Chotěboře,okres Havlíčkův Brod

info
Dříve basa, teď trubka, život se prostě mění.

26 Naposledy upravil: m3 (16. 10. 2007 02.05:30)

hm to ti nepovim ale vzhleem k tomu ze sem bydlel v ty tvy chotebori od narozeni asi do 6ti let ..tak ti poradim at to zkusis sam big_smile sou dvezaklasni moznosti utahnout vyztuhu a sundat kameny na kobyle co nejniz..  a kdyz ti to nepude tak bych teprv shanel odborniky ... smile

ale je mozny te to treba nepude vubec ani jim ale oni maj zas hobliky a jiny srandy.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

27

Lukáš napsal:

Nechtěl sem zakládat nový téma,abych to tady nezatěžoval

co kdybys misto pasivniho cekani na odpoved precetl to co tu je ? Spolecne s tim co sem ti napsal v tvem zamknutem thredu bys mel byt schopen nastroj seridit, pokud ne tak jej radeji zanes ke kytararovi

AccugrooveFanclub #1

Share

28

Lukáš: normálně vem imbus a tu výztuhu trochu přitáhni (o polovinu otáčky, ale opatrně), kontroluj buď podle sruny, nebo i podle oka, uvidíš jak se krk srovnává. Nepřežeň to, ale jinak se toho bát nemusíš, je to běžná operace. U některé basy jsem do musel dělat skoro pořád. jenom nezapomeň že krk se pořádně ustálí až po nějakém čase, to znamená že radši to vypni o něco míň a počkej pár hodin až se to ustálí.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983)
Alembic F-1X, Warwick Jonas Hellborg 250, Hughes Kettner QC412
K volšovým rukám volšový tělo!

29

pipa napsal:

počkej pár hodin až se to ustálí.

Mám jednu radu gratis - počkej raději týden.

seřídit a hlavně ustálit basu rozhodně není  činnost na jedno odpoledne, ono všechno souvisí se vším. Prohnutí krku, délka a typ strun,  výška kamenů a nultého pražce. Seřídit si basu podle svého není obtížné a hráč by to (dle mého skromného názoru) rozhodně měl umět. Nezřídka pouhé správné seřízení posune kalitu nástroje i o několik cenových kategorií výš. Pokud nástroj není vyložený zmetek, jde doma snadno  seřídit každá basa.   Chce to se  nebát, postupovat po krůčcích, s rozmyslem a opatrně a použít jak ruce, tak především hlavu. Oni ti tolik obdivovaní "kytaráři" jsou přece také jen lidi a dělají to úplně stejně - rukama a hlavou.

Chtít však, aby běžný pražcový nástroj absolutně ladil ve všech (dokonce snad dvacetičtyřech!!) polohách - to je marná touha, to seřídit nejde. :-)

Všechno co může počkat do zítřka, počká v klidu i do příštího měsíce!

Share

30

Lukáš napsal:

Nechtěl sem zakládat nový téma,abych to tady nezatěžoval stejnýma věcmama(už mi to jedno zamkli)..jak už sem psal,chtěl bych snížit dohmat,dnes jsem naměřil u 12. pražce 7mm a u 7.pražce 6 mm..prsty se mi cpou pod struny,jak jsou vysoko,takže asi snížím dohmat,už je to prostě moc vysoko,ale co sem tady četl,tak to asi nebude žádá láce. Už sem zkoušel seřizovat svojí starou basu(tu s nefungující výztuhou) a byl to docela dobrej horor,tak se asi podívám po někom zkušenějším..nevíte,na koho bych se měl obrátit? Jsem z Chotěboře,okres Havlíčkův Brod

Zdar lukáší já jsem taky kousek od Havl. Brodu a tenhle problém sem vyřešil u Webra z Chotusic,je to fakt hrozně šikovnej týpek.Basu mi seřídil,naimpregnoval a kdo ví co ještě asi za 250 kč.Není to sice zrovna co bys kamenem dohodil ale nejdál taky ne:)

Share

31

613ziza napsal:

Chtít však, aby běžný pražcový nástroj absolutně ladil ve všech (dokonce snad dvacetičtyřech!!) polohách - to je marná touha, to seřídit nejde. :-)

Tak tak... ono i na oktávách to běžně u bas bývá tak o cent, dva mimo... ale to lidský ucho naštěstí nerozezná smile

32

sotek napsal:

naimpregnoval

to s ni ted muzes do deste vid smile

mikulik napsal:

Tak tak... ono i na oktávách to běžně u bas bývá tak o cent, dva mimo... ale to lidský ucho naštěstí nerozezná smile

a ja se s tim dycky tolik morduju  ale teda nevim jak moc citlivi mam ladicky...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

33

sotek: Díky moc,za tim Weberem se možná podivám,kdyžtak to zkusim sám doma.
spider: Prohledal sem celý fórum,ale nikde sem nenašel zmínku o kolik to utáhnout a jakej vliv to má na propnutí hmatníku..ale dobrý,už sem si poradil

info

34

mikulik napsal:

Tak tak... ono i na oktávách to běžně u bas bývá tak o cent, dva mimo... ale to lidský ucho naštěstí nerozezná

Pokud to máš rozlezlý na oktávě, pak máš blbě poštelovaný kameny. Co ladí při správnym seřízení je základní tón, oktáva jak na pražci, tak ve flažoletu a kvinta na pražci a ve flažoletu. Ostatní je už v rukou bóžích smile)

Share

35

Já to seřízený mám, oktávy si hlídám, tohle jsem myslel spíš obecně... smile

36

Lukáš napsal:

Prohledal sem celý fórum,ale nikde sem nenašel zmínku o kolik to utáhnout a jakej vliv to má na propnutí hmatníku..ale dobrý,už sem si poradil

cim vic utahly tim rovnejsi cim min tim vic do luku...
utahnout tak aby to bylo podle tvych predstav ... proste metoda pokus omyl a ze zacatku bych to moc nehrotil..idyz mozna opak bude lepsi big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

37

613ziza napsal:

seřídit a hlavně ustálit basu rozhodně není  činnost na jedno odpoledne

Pokud v tom mas trochu cvik (serizuju po kazde vymene strun) tak je to otazka pulhodinky, druhy den cca 10 minut na doladeni toho co se usadilo...

AccugrooveFanclub #1

Share

38

spider napsal:

(serizuju po kazde vymene strun)

Asi seš profík.... jak často měníš struny? big_smile

info

39

m3 napsal:

proste metoda pokus omyl

Asi tak...ale zatim to nějak nehrotim,protože tak za dva tejdny budu zrovna někde hrát,tak si jí nechci rozházet,ještě na tohle hraní mi musí zůstat stejná,jako je smile

info

40

spider napsal:

serizuju po kazde vymene strun

Pokud natahuješ pořád stejný struny, tak je to zbytečný, ne? Nebo je střídáš?

41

spider napsal:

Pokud v tom mas trochu cvik...

No... když mně se z příspěvků zdálo, že právě Lukáš ho moc nemá.

Takže krk napoprve ( a pak i napodruhé i napotřetí) utáhne buď málo, nebo moc a bude přitahovat nebo povolovat podruhé i potřetí. Na definitivno bych to viděl až tak napočtvrté, až získá odhad jak moc si krk dodatečně sedne a bude mít konečně ten "cvik".  ;-) Also:  týden - když mu to půjde dobře.

A propo... opravdu musíš při každé výměně strun rovnat krk? Co to je za basu? :-o

Všechno co může počkat do zítřka, počká v klidu i do příštího měsíce!

Share

42

to spis jenom seridi oktavy pro jistotu ..a pride mu nakej divnej dohmat.. tak s tim zacne blbnout aspon ja to tak delam dycky jednou za cas idyz od ty doby co hraju na 30ky tak mi ten dohmat vysoko nepride tak uz sem se v tom asi pul roku nestoural ...jenom kdyz mi pride ze sem s tim nekde prastil tak priutahnu vyztuhu ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

43

Lukáš napsal:

Asi seš profík.... jak často měníš struny? big_smile

Profik rozhodne nejsem, ale struny menim podle toho jak se ohrajou smile tzn D'adarka po mesici, EB, DR, EBS zhruba po trech mesicich. EB Stainless steel mi neskutecne sedly, dlouho drzi, cena je taky relativne lidova v kategorii stainless...

mikulik napsal:

Pokud natahuješ pořád stejný struny, tak je to zbytečný, ne? Nebo je střídáš?

Nikoliv mikuldo, jednak stridam a druhak i stejne struny stejneho vyrobce maji jiny tah, u nizkeho dohmatu se to mirne projevi, neni nutne treba hybat vyztuho anzto nybrz jelikoz serizeni se tyka i kamenu kobyly..Je mi jasny ze neznas, pac nizky dohmat u Fendera sem este nevidel wink

613ziza napsal:

A propo... opravdu musíš při každé výměně strun rovnat krk? Co to je za basu? :-o

Viz vyse + viz gearlist

AccugrooveFanclub #1

Share

44

no a když si hrajete s výstohou, tak struny povolit, sundat nebo nechat natáhlé?  U jolany sem je musel povolit a ještě trochu krku pomoct abych stím vubec hnul smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110

Share

45

ono asi zalezi jak u ceho..ale zas kdyz je mas sundany tak nevidis co to dela...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

46

Povolit! Vždycky je musíš povolit, hnout šroubem, pak naladit a zkontrolovat jestli to sedí. Když nesedí, akcičku zopakuj. Pokud je nebudeš povolovat, tak si prej můžeš ten krk zničit.

Share

47

Mňo, já to dělám tak, že basu naladím podle prázdnejch strun - haby se ukázal protitah krku - krk muší bejt rovnej jak pravítko, bo když nejni  - táák je to f prrr. - a znova muším nejdříf srovnat krk a zase doladit prázdný struny, -  když je to ok, tak du na oktávy, hejbu kamenama a když  laděj ták začnu přemejšlet o tom jak by se mi na to pádlo dobře hrálo (vejška strun, atd...), pokud se u toho něco "rozhodí" Ták znova do kola.. Potom takový pádlo drží hodně dlouho.. Fakt smile

Blekbanez TR, Cort Action,Roland Cube-30B, povedeně upravenej kus Behringer BX 600, + netradiční spojení (můj vynález) Laney AH 200 s LEM 350SA - Tak to fakt tlačí...   
Nó, holt sem hospodskej šumař smile
Co tóó ??

Share

48

spider napsal:

Je mi jasny ze neznas, pac nizky dohmat u Fendera sem este nevidel

Éééé... no jó, no smile

49

joko napsal:

Pokud je nebudeš povolovat, tak si prej můžeš ten krk zničit.

Hlavně strhnout závit na té výstuze...

A=A

50

no teda a ja to delam dycky bez povoleni ale pravda nijak moc s tim nekroutim dik pro priste .. teda u jolci musim povolit pac se jinak k tomu utahovadlu nedostanu...
ale u padla sem to asi dycky pritahoval s nepovolenejma.. ale padlo je hi-tekk a neznicitelny big_smile reda az na zavity ladicich mechanik..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

51

Mno já jsem teda taky nikdy struny nepovoloval.Ani na kytarách ani na basách.A už asi teda vim, proč to vždycky jde tak blbě otáčet smile

52 Naposledy upravil: Lukáš (27. 10. 2007 16.13:18)

Tak sem to teda zkoušel utáhnout imbusem,docela to šlo,zatuhlý to nebylo...ale s výsledkem moc spokojenej nejsem - struny si lehly asi o 2mm níž,takže hraní by už docela šlo(dohmat tak 5,-6mm),akorát při tvrdším ataku zní na polohách s tečkou(5,7,9,12) skoro všechny struny..kde může bejt problém? Není třeba křivej hmatník? Nebo hraju až moc tvrdě? Je pravda,že to ještě lze hrát,akorát při hraní delších tónů jedině s lehkým vibrátem(naštěstí to není v apecu tolik slyšet)... Mám už po těch měsících hraní pocit,že přiblížit se k ideálně seřízenýmu nástroji nelze..
Kdyby takhle dohmat zůstal a zvonění by se ztratilo,byl bych uplně spokojenej.

info

53

A nepřeznívaj ti takhle náhodou flažolety? A druhá věc: jak vypadá krk, když vezmeš basu naležato proti tak, jako bys jí chtěl vylízat spodní "hřebíček"  na popruh? Musí to bejt zcela rovný, rps. lehce ke strunám, jak už se tu bambilionkrát psalo...

54 Naposledy upravil: Lukáš (27. 10. 2007 18.42:23)

Dan napsal:

A nepřeznívaj ti takhle náhodou flažolety? A druhá věc: jak vypadá krk, když vezmeš basu naležato proti tak, jako bys jí chtěl vylízat spodní "hřebíček"  na popruh? Musí to bejt zcela rovný, rps. lehce ke strunám, jak už se tu bambilionkrát psalo...

Myslim,že nepřeznívaj,právě naopak,předtim ten flažolet na oktávě na Gečku zněl chrastivě a teďka v pohodě..ono to bzučení je jenom lehký,musím víc kontrolovat kolmost prstů a navíc jen při větší síle,teďka sem jí trochu zahrál a už je jakžtakž v pohodě,ale dík,že se snažíš helpnout smile

info

55

woodstock napsal:

protože sem línej jezdit někam,kde mi seříděj basu,tak sem se do toho pustil sám.

už před rokem jsem ti řikal, že v tvém případě je největší výhrou kytarář, jsi nepoučitelnej smile

Share

56

Na druhý base se mi přeznívají flažolety na Gečku... nevíte někdo,čím to může být???

info

57

Lukáš napsal:

Na druhý base se mi přeznívají flažolety na Gečku... nevíte někdo,čím to může být???

Rukama smile Fakt nevim co tim preznivanim myslis

AccugrooveFanclub #1

Share

58

spider napsal:

Rukama

Tak těma to opravdu není... dělá to na 12. pražci a myslim na 5.tým..prostě to zazní a pak to už nezní,jakoby se to o něco kovově zastavilo. Jinak tóny tam znějí jakžtakž. d.a.l.i to tady někde psal s tím přezníváním,akorát to nevysvětlil

info

59

Lukáš napsal:

prostě to zazní a pak to už nezní,jakoby se to o něco kovově zastavilo. Jinak tóny tam znějí jakžtakž. d.a.l.i to tady někde psal s tím přezníváním,akorát to nevysvětlil

Tohle neni IMHO preznivani, ale kratky sustain. ....a nebo vlcek

AccugrooveFanclub #1

Share

60 Naposledy upravil: Lukáš (09. 02. 2008 15.56:12)

spider napsal:

Tohle neni IMHO preznivani, ale kratky sustain. ....a nebo vlcek

Taky sem nad tim tak přemejšlel,ale dohmat je dost vysokej,navíc flažolety hraješ jakoby na prázdnou strunu,takže nevím,kde je problém..něco podobnýho jako na druhý base,tak vrčí v pražce v první poloze (nultej vysokej dost,dohmat taky) - asi to bude něco ve výztuze nebo v krku,protože sem držel rukama už všechno a vrčelo to furt..ale docela to jde,když zrovna nehraješ moc silně a na dlouhý doby

info

61

Lukáš napsal:

Taky sem nad tim tak přemejšlel,ale dohmat je dost vysokej,navíc flažolety hraješ jakoby na prázdnou strunu,takže nevím,kde je problém..něco podobnýho jako na druhý base,tak vrčí v pražce v první poloze (nultej vysokej dost,dohmat taky) - asi to bude něco ve výztuze nebo v krku,protože sem držel rukama už všechno a vrčelo to furt..ale docela to jde,když zrovna nehraješ moc silně a na dlouhý
doby

Jo, u levnejsich naastroju obcas vyztuha drnci. zkus ji pritahnout a uvidis. ale je toho vic co muze drncet. cokoliv z hardwaru. zkus to osahat pri drnkani a kdyz na neco sahnes a prestane to drncet tak bingho. jinac ty flazolety - koukni na kobylu jestli neco nechodi volne v drazce

AccugrooveFanclub #1

Share

62

spider napsal:

jinac ty flazolety - koukni na kobylu jestli neco nechodi volne v drazce

Skouknu to,jinak výztuhu sem u primární basy utáhl asi o 3 mm a na dohmat je to znát jako sviňa, zahraju už na tom po roztrénování skoro cokoliv

info

63

Hm,tak dneska už byl dohmat téměř tam,kde byl předtím... ten krk si asi dělá co chce. Zkusil sem to přitáhnout a na oktávě se to viditelně projevilo asi o 3mm,ale furt to děsně drnčí v těch spodních polohách, i když sem to posunul na kamenech nahoru o dost. Už mi to seřizování leze na mozek,vůbec nechápu,co tam vlastně může drnčet,když nulťák je vysokej jak sviňa a mezera k pražcům v první poloze taky.. asi na to fakt kašlu a dám to do rukou odborníka,už sem si to dostatečně rozšteloval. Počkám,jak to bude vypadat za čas,až si to trochu sedne.

info

64

Jak to tak čtu... Mohli by jste mi doporučit nějakýho seřizovatele? V Praze?

65

wali napsal:

Jak to tak čtu... Mohli by jste mi doporučit nějakýho seřizovatele? V Praze?

Na to tu taky mame skatulku ktera se da najit pokud nekdo podstoupi to martyrium a klepne slovo "kytarář" do vyhledavaciho okynka nahore.. a vyhodi to tohle>
http://www.forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=1484

....to sem dneska ale zase krasne zlej big_smile

AccugrooveFanclub #1

Share

66

Kua, sory! Mi to spíš nedošlo, než že bych nehledal.....levný drogy...

67

wali napsal:

.levný drogy...

Kde !? Honem !! wink

AccugrooveFanclub #1

Share

68

chceš něco? nějaký věci chceš? dobrý peří? hele nebo mam
slušný hůlo...
aktuální OT zážitek z národní třídy

wali napsal:

Mohli by jste mi doporučit nějakýho seřizovatele? V Praze?

do smrti budu všude tavit Libora Kobrleho, je prostě dobrej a má frendly prices i pro náhodný kolemjdoucí

Share

69

"Slušný hůlo" nám naposledy nabízela nějaká šlápota na pumpě za Prahou... Z pěti set slevila na čtyři sta, ale protože jsme v kapele všichni Mirkové Dušínové, nešli jsme do toho smile

70

mikulik napsal:

"Slušný hůlo" nám naposledy nabízela nějaká šlápota na pumpě za Prahou... Z pěti set slevila na čtyři sta, ale protože jsme v kapele všichni Mirkové Dušínové, nešli jsme do toho smile

Jestli je to celokapelni cena tak to je snad i skoda,ne ?

AccugrooveFanclub #1

Share

71

Podrobná videodokumentace kompletního seřízení basy, luthier Carl Pedigo (šéfluthier Laklandu)

část1:

http://www.youtube.com/watch?v=cIzV9462xeE

část2:

http://www.youtube.com/watch?v=D4MdWzN_100

Kdo alespoň trošku rozumí anglicky, tak pro toho by to mohlo bejt fakt užitečný.

LĀKLAND

72

lidi neviete cim to moze byt ked mam rovny krk a struny drncia??nvm preco,krk som zrovnal ale ked dam struny dole tak mi zacnu drncat...

Share

73

BUDAJ-31 napsal:

byt ked mam rovny krk

Zas tak  úplně rovný být nemá ne? Kde to drnčí?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə

74

BUDAJ-31 napsal:

lidi neviete cim to moze byt ked mam rovny krk a struny drncia??nvm preco,krk som zrovnal ale ked dam struny dole tak mi zacnu drncat...

.. drnčí protože máš krk rovný, krk by neměl být úplně rovný spíše lehce prohnutý

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W

Share

75

richo5 napsal:

.. drnčí protože máš krk rovný, krk by neměl být úplně rovný spíše lehce prohnutý

no skusim se stym jeste pobavit big_smile...

Paparatzzi napsal:

Kde to drnčí?

vsude big_smile ...

Share

76

BUDAJ-31 napsal:

vsude  ...

tak to zahoď:-D

G&L L-2000 1984
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor

77

Paparatzzi napsal:

tak to zahoď:-D

zajtra to zanesem jednemu co to mal tu basu..ved natom som hral pred mesiacom a bol na tej base nizky dohmat a nikde nedrncalo..to asi ja som taky blby ze to nevem nastavit big_smile

Share

78

BUDAJ-31 napsal:

.to asi ja som taky blby ze to nevem nastavit

Už to tak asi bude:-D rovnou mrkni co a jak děla ať to příště zvládneš sám:)

G&L L-2000 1984

79

Drnčí ti to od oktávy dolů, nebo nahoru?

BUDAJ-31 napsal:

..ved natom som hral pred mesiacom a bol na tej base nizky dohmat a nikde nedrncalo..

Hele, neměnil jsi náhodou struny? Nebo něco podobnýho?

Sandberg California TM2 5 str.; Fender Jazz Bass (US 1976)
Gallien-Krueger 700RB-II; 2x Gallien-Krueger Neo 212/8 II

80

Ivo napsal:

Hele, neměnil jsi náhodou struny? Nebo něco podobnýho?

jenom struny..dal som tam Ernie Bally ale ked som na to hral pred mesiacom tak tam mal tie same..aspon on to tvrdil ten majtel big_smile...ale boly uz mesiac stare...nvm zajtra mi to spet zosteluje...

Share

81

stačí aby tam predtým boli struny o číslo hrubšie ako tie čo si kupil a musíš setup basy preladit.

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight

Share

82

decko napsal:

stačí aby tam predtým boli struny o číslo hrubšie ako tie čo si kupil a musíš setup basy preladit.

Ani nemusi byt hrubsie. Stejne silne struny muzou byt mekkci nebo tvrdsi, dle typu a vyrobce

AccugrooveFanclub #1

Share

83

spider napsal:

Ani nemusi byt hrubsie. Stejne silne struny muzou byt mekkci nebo tvrdsi, dle typu a vyrobce

V podstate ano,ale mäkkosť ocele nespraví (až tak) rozdiel v ťahu pri rovnakom ladení,vačšinou to je akurat iný pocit pod prstami smile

Markbass F500
            Glockenklang DuoLight

Share

84

..takze poradilo sa mi to zmensit ten dohmat,stacilo sa pohrat este s kamenamy,ale chystam si tu basu zaniest ku skusenejsiemu tak by to malo byt este lepsie...

Share

85

decko napsal:

V podstate ano,ale mäkkosť ocele nespraví (až tak) rozdiel v ťahu pri rovnakom ladení,vačšinou to je akurat iný pocit pod prstami smile

Tak ja mam naprosto opacnou zkusenost. Pri velmi nizkem dohmatu jsem musel upravovat setup po vymene strun, byt stejne znacky, modelu i sily. (driv sem tocil EB stainless .40)

AccugrooveFanclub #1

Share

86

poučka mě dána - nový struny = novej setup
a ačkoliv sem levota a bál sem se toho, neni problém seřídit si dohmat tak, jak člověku sedí a aby nedrnčel a doladit oktávy. Jeden den sem se to naučil, apk sem celej druhej den seřizoval kámošům kytary smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6

87

sem tam se hodi ho zceknout i behem doby mezi vymenou strun.. wink zvlast pokud basa hodne cestuje, je vystavovana nahlejm zmenam teplot, natrasa se v kufrech aut, bubenici na ni pokladaj tasku s cinelama a tak podobne..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

88

jak tlusta je ta merka co dava na ten 6 prazec ???

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210

89

jaka merka ?

AccugrooveFanclub #1

Share

90 Naposledy upravil: ondras (30. 06. 2010 12.07:57)

Argo22 napsal:

jak tlusta je ta merka co dava na ten 6 prazec ???

pochopil-li jsem to spravne, pak 8/1000 palce
(8/1000) inch = 0.2032 millimeters
je to mozny?

91

Včera jsme seřizovali krk a kupodivu skoro vše ok. Až na jednu podložku, asi nejlépe popíšu její umístění fotkou: http://tintina.cz/data/DSC_0020.JPG . Nějak se to uvolnilo a teď je tam tak milimetr mezera a při hře o samozřejmě cinká. Neví někdo co s tím?

Share

92

tintina napsal:

Včera jsme seřizovali krk a kupodivu skoro vše ok. Až na jednu podložku, asi nejlépe popíšu její umístění fotkou: http://tintina.cz/data/DSC_0020.JPG . Nějak se to uvolnilo a teď je tam tak milimetr mezera a při hře o samozřejmě cinká. Neví někdo co s tím?

pritahnout tu matici

Share

93

valec1 napsal:

pritahnout tu matici

jsme si právě nebyli jistí, jestli to má závit nebo ne... Nechtěla jsem za to brát moc. Takže dotaženo, děkuji moc. smile

Share

94

Po vymene strun a doladení basy inak ako bola (struny sú vyššie lebo sú mäkšie)
som sa vybabral som všetkými vecami potrebnými pri dosahovaní správneho setupu basy takže kontrola "buzzu" na pražcoch, vyladenie tiahnutia krku  a nastavenie výšky strún a vyladenie oktáv. Po tomto všetkom je basa vyladená dobre a aj dohmat je pohodlný jedina vec čo mi je neuveriteľne divná je že Ečko struna  zneje niako škaredo. Predtým keď som struny natiahol taká nebola až teraz zneje niako hrubšie a tupšie ako ostatné tri.

Neviete čím to je? (chyba v strune je vylúčená už som si kúpil tú istú kusovku)

Fender precision. Toť vše.

Share

95

Ahoj zeptám se ještě na jednu drobnost jak velká mezera by mela být mezi strunama a snímačema .

Share

96

tak aby ti při hře nemlátili struny do snímaču,čím víš snímač tím větší síla signálu a nekonkrétní zvuk,nopak pokud snímač od struny odaluješ sice slábne signál,ale zvuk je konkrétnější, chce to nalezt rozumný kompromys

Share

97

fedeer napsal:

tak aby ti při hře nemlátili struny do snímaču,čím víš snímač tím větší síla signálu a nekonkrétní zvuk,nopak pokud snímač od struny odaluješ sice slábne signál,ale zvuk je konkrétnější, chce to nalezt rozumný kompromys

díky moc za info,to s sílou signálu jsem si domyslel su elektikář ,ale o konkrétnosti zvuku jsem netušil .

no člověk se furt něco učí.   Naštěstí si to lidi nenechávaj pro sebe a nemusím neustále objevovat objevené.

Share

98

fedeer napsal:

čím víš snímač tím větší síla signálu a nekonkrétní zvuk

Ty jo, to jsem netušil.. pošteluju si to

Gallien Krueger + MM... wink

Share

99

big_smile at si to spíš nerošteluješ

Share

100

Chce to dělat podle doporučení výrobců, většina to někde na stránkách má. Např.:

Fender: http://www.fender.com/support/articles/ … etup-guide
MusicMan: http://www.music-man.com/faq/music-man- … ickup.html a http://www.music-man.com/faq/music-man- … -bass.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1

101

nikdy jsem si nemyslel, že nastavení krku + kamenů může mít tak zásadní vliv na zvuk nástroje ... nejen na pohodlí hry .. jedná se o fender american jb deluxe

původní stav:
krk hodně do luku, kameny poměrně nízko, v polohách nad 12 pražcem už struny ani nezněly (ležely na pražcích)
dohmat příjemný, drnčení strun zřetelné, ale neobtěžující, velmi snadné "štěkání" (při zápalu hry to štěkalo i když jsem to nezamýšlel:D)
zvuk u kobylkové snímače - už poměrně hodně tenký, málo basový, nevýrazný
zvuk u krkového snímače - naopak velmi příjemný, barevný, nikoli zahuhlaný
-> naučil jsem se hrát spíš nad krkáčem (dřív jsem byl zvyklý hrát hodně u kobyly - jak ze sivčáka, tak z pearla JB)

nový stav:
krk mírně prohnutý (spíš rovný),
kameny dost vysoko, ale dohmat obdobný (alespoň v nízkých polohách)
drnčení strun minimální (možná vůbec), obtížnější štěkání (musím už fakt dost zabírat - eliminace nechtěného štěkání)
zvuk u kobylkového snímače - tak jak jsem byl zvyklý např. z Pearla (konkrétní, naprděný, basovější než v původním setupu)
zvuk u krkového snímače - dunivější, víc preci
obecně je zvuk nástroje pevnější a cítím větší sustain, dokonce líp prolézá kapelou

verdikt: zkusím si snížit kameny, aby mi to snáz štěkalo big_smile jinak samá pozitiva

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Tech 21 SansAmp PSA 1.1 -> Ashdown Little Giant 1000 -> 2x Markbass Traveler 121H

102 Naposledy upravil: Paul gray (R.I.P) (02. 11. 2011 18.55:07)

Hle lidi mám otázku koupil sme si novou bassu ale mnel sem nízko struny a strasne drncela tak sem si to zved a mam je asi 2 cm nad krkem.
Myslite zeto muze nejak skodit strunam? nebo je to upe šumák?
A mam si to dat niz nebo to tak mam nechat taky kvuli signalu do snimaču myslite ze je to moc?

Share

103

2 cm je teda dost i na dřevorubeckej dohmat.. zkusil bych je dát níž, už jenom kvůli odlehčení rukou a možná i lepšímu (silnějšímu) signálu. Strunám by to snad tak škodit nemělo, pokud nejsou na kobylce u kamenů ohnuté pod velkým úhlem..

info

104 Naposledy upravil: permooon (02. 11. 2011 19.58:14)

přidávám návod na seřízení baskytary.Je to sice psaný na Warwicka ale základ by měl být všude asi stejný  cool

http://img.fotoalba.centrum.cz/img15/6793/23856793_1_nhkrv1tcze.jpg
http://img.fotoalba.centrum.cz/img19/6792/23856792_1_i1m429a7.jpg
http://img.fotoalba.centrum.cz/img21/6791/23856791_1_kumexl4dg1.jpg

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842

105

Paul gray (R.I.P) napsal:

mam je asi 2 cm nad krkem

to je ovšem pro drsný chlapy!

106

DalajVladan napsal:

verdikt: zkusím si snížit kameny, aby mi to snáz štěkalo

mám basy nastavené ako tvoj nový setup,ale to "štekanie" robím vačšinou lavačkou...pravačkou iba keď hrám vyhrávku a akcentujem tóny...

Markbass F500
            Glockenklang DuoLight

Share

107

Paul gray (R.I.P) napsal:

Hle lidi mám otázku koupil sme si novou bassu ale mnel sem nízko struny a strasne drncela tak sem si to zved a mam je asi 2 cm nad krkem.
Myslite zeto muze nejak skodit strunam? nebo je to upe šumák?
A mam si to dat niz nebo to tak mam nechat taky kvuli signalu do snimaču myslite ze je to moc?

Já myslím, že v záhrobí ti to může být jedno jestli drnčí nebo ne smile

AccugrooveFanclub #1

Share

108

Diki lukáši dal sem si to níž a je to v poho

Share

109

povol vyztuhu nebo zvedni kousek kameny ..resp asi nejdriv ty kameny

Memory napsal:

Při kontrole prohnutí krku se prostě z jedné strany jeví krk rovnější a z druhé prohnutější. Ne moc výrazně, ale rozdíl tam je.

to je podivny to je spis zdani ne ?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

110

m3 napsal:

to je podivny to je spis zdani ne ?

A nebo je krk do vrtule sad

111

Tohle mne udělal krk na Focus JB po 4 letech. Zkus povolit krk a zvednout kameny. Když přitiskneš strunu E na poslední pražec, povol krk tak, aby byla struna v nejvyšším bodě 2 mm nad pražcema. Výšku strun dolaď kameny tak, aby ještě nedrnčely.

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

112

Memory napsal:

...dneska jsem byl na hodině u Marka Haruštiaka....

....kolik si bere za hodinu? S tím krkem bych to tipoval jak Aidamos,...není lehce krk do vrtule?

Fender American Deluxe Jazz Bass V, Yamaha Attitude Custom (Billy Sheehan), čtyřkový Ibanez ATK, Squier VM Jazz Bass V se snímačema z USA deluxe, pětkovej bezpražec.
T.C.Electronic BG500W, BH250 1x12 250W, Pedalboard,...Octave MXR, Envelope Filter MXR, WAH Q Crybaby a další cajky. smile

Share

113 Naposledy upravil: Faky77 (28. 01. 2013 01.19:17)

....kolik si bere za hodinu?

Je tu registrovaný, napíš mu SZ

Rickenbacker 4003W  / Fender PB AV57 / Sivčák TB4 Custom Jazz Bass -> kvantum efektov -> Hocke BT130 -> GK 410 RBH

Share

114

Memory napsal:

Asi lehce je no... Já nemám v oku to, co je ještě normální a co už ne... Dám tomu ještě pár dní čas, ať si to sedne. Dostal jsem kontakt na pana Vlasáka, tak mu to zanesu na nezaujaté posouzení. Mno, za chvilku si mojí fotku v kytarách asi vylepí u nejčastěji reklamujících zákazníků :-/

Honzu Vlasáka můžu doporučit. Zanes mu to a on ti určitě poradí ....

Roland cube 100
Bráník 10°
Music Man Club #6

115

Memory napsal:

za chvilku si mojí fotku v kytarách asi vylepí u nejčastěji reklamujících zákazníků

hele jestli je krk do vrtule, tak mu žádná laborace s výztuhou ani kamenama na kobyle nijak výrazně nepomůžou... šel bych to vrátit hned a vybral si jinej kus... minulej týden mě kytary zas tak namíchnuly, že teď nevím, kde v Brně nakupovat... sad

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

116

Memory napsal:

Mít sunburst do vrtule nebo dobrej ow

big_smile no naše barevný preference jsou koukám přesně opačný big_smile

Memory napsal:

ten kluk co tam seřizuje kytary mi o všem říká, že je to normální, v normě a tak

tak on ti nebude říkat, že to je nahovno, když tu basu musí prodat...

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

117

Hele a nechceš si spíš vzít něco z inzerce? Bude to za lepší peníz a pokud to vezmeš od někoho tady, tak to bude kvalitní kup.

Roland cube 100
Bráník 10°
Music Man Club #6

118

hofa napsal:
Memory napsal:

za chvilku si mojí fotku v kytarách asi vylepí u nejčastěji reklamujících zákazníků

hele jestli je krk do vrtule, tak mu žádná laborace s výztuhou ani kamenama na kobyle nijak výrazně nepomůžou... šel bych to vrátit hned a vybral si jinej kus... minulej týden mě kytary zas tak namíchnuly, že teď nevím, kde v Brně nakupovat... sad

...jj, oni mají takový "zvláštní" přístup k zákazníkům. Taky mám nedávnou nemilou zkušenost.Ale ve finále to vlstně dopadlo dobře,...jen mě to stálo cestu do Práglu. wink Jinak souhlasím,...basu bych vrátil, vzal bych s sebou zkušenějšího kámoše a vybral si jinou. wink

Fender American Deluxe Jazz Bass V, Yamaha Attitude Custom (Billy Sheehan), čtyřkový Ibanez ATK, Squier VM Jazz Bass V se snímačema z USA deluxe, pětkovej bezpražec.
T.C.Electronic BG500W, BH250 1x12 250W, Pedalboard,...Octave MXR, Envelope Filter MXR, WAH Q Crybaby a další cajky. smile

Share

119

Memory napsal:
Matej napsal:
hofa napsal:

...jj, oni mají takový "zvláštní" přístup k zákazníkům. Taky mám nedávnou nemilou zkušenost.Ale ve finále to vlstně dopadlo dobře,...jen mě to stálo cestu do Práglu. wink Jinak souhlasím,...basu bych vrátil, vzal bych s sebou zkušenějšího kámoše a vybral si jinou. wink

Možná to odložím na zítra, Marek tam má zítra workshop, tak ho před tím, nebo potom poprosím o pomoc. Nemá s tím vůbec problém, naopak :-)

Já jsem tam projezdil už asi litr, raději se na to snažím nemyslet :-)

Zítra na Děkance? Jů to bych se šel podívat, dlouho sem ho neviděl

Roland cube 100
Bráník 10°
Music Man Club #6

120

len sa mi to zdá, že je moc napnutý (jak luk), či je to tak?
http://baskytara.com/img/m/8272/t/p17qrp83cs4dqb1u1t0417kp1tag3.jpg
http://baskytara.com/img/m/8272/t/p17qrp8c9i12g1m0e1pbd1p3rr3p5.jpg

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, SQUIER Affinity P-bass + Fender Original Pickup
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
Hartke LH 500 + Ashdown MAG410

121

kubanez napsal:

len sa mi to zdá, že je moc napnutý (jak luk), či je to tak?

no podla mna je moc VYpnuty... cize ide smerom vonku, ako luk ... smile ... ak sa ti takto dobre hra tak OK, ale podla mna by sa patril trosku pritiahnut wink

pkGuitars  no.1                ¤
JAzZ*Bejs-fejs                 ¤

Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & ZOOM B3

Share

122

http://baskytara.com/img/m/8272/t/p17qrqre3b1tmf1qd71603m1b1b7g3.jpg
je to lepšie? už na to tak dlho čumím, že neviem, či je to lepšie, alebo horšie

Lord Alex

123

Fender Specs:
http://www.fender.com/en-SK/support/art … tup-guide/   ---   Myslim ze krk podla toho kludne nastavit mozes (ja ho tak mam na SQ JB)

Ako na to:
http://www.youtube.com/watch?v=te44eWXd … mp;index=7

Share

124

permooon napsal:

přidávám návod na seřízení baskytary.Je to sice psaný na Warwicka ale základ by měl být všude asi stejný  cool

ještě jednou sem nalepím návod od kluků z NDR

MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60

125

ja viem ako sa nastavuje krk, aj oktávy aj všetko... len som si nebol istý, či to je zlé smile

Lord Alex

126

kubanez napsal:

ja viem ako sa nastavuje krk, aj oktávy aj všetko... len som si nebol istý, či to je zlé smile

Toz si to skontroluj s tym co som ti tam linkol, podla tych tvojich obrazkov mi pride ze mas ten krk az moc ohnuty.

Share

127 Naposledy upravil: kubo (18. 05. 2013 16.30:06)

pri predošlom príspevku som to už mal nastavené, ale dik smile

Lord Alex

128

kubanez napsal:

promin , je dobře že víš jak se to dělá,to každopádně je fajn,ale že nevíš jak to nakonec má být, to už je asi napiču

Share

129

fedeer napsal:
kubanez napsal:

promin , je dobře že víš jak se to dělá,to každopádně je fajn,ale že nevíš jak to nakonec má být, to už je asi napiču

big_smile

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80

130

fedeer napsal:
kubanez napsal:

ale ne, vážne? asi by som vás nepožiadal o radu, kebyže neviem zhodnotiť situáciu sám...

Lord Alex

131 Naposledy upravil: fedeer (18. 05. 2013 19.26:56)

a že to potřebuje setup,krku jsi kupodivu zhodnotit dokázal,zajímavé totok ovšem už nedokážeš zhodnotit byl li setup uspěšný a proto sem dáš fotky a žádáš at ti někdo poradí jestli jsi to udělal správně, vem rozum do hrsti,,,,,,nabízí se mi přirovnání že se ti tam pohodlně vejde,,,,,,setup na kytaře se podle fotek nepozná a každý má setup jiný,protože každý jsme jiný,proto mají některé ženské kozy velké jiné malé a některé akorát,proto má někdo dohmat větší jiný menší a někdo nejmenší,kapišto?????? já podle těch fotek poznal že máš kétru bílou s javorovým krkem,že máš šnuru s zalitýma jackama  tot vše

Share

132

máte někdo nějakej typ na člověka v Brně, kterej fakt umí seštělovat kytaru dle přání?? Jako poradil bych si i sám, ale spíš mě zajímá i jak by to udělal "profík"... díky

G&L L-2000 series E - 1982
Fender JB AV 75 RI - 2007
EBS Reidmar 750 + EBS Neo 212

Share

133

Standa Valnoha od Furcha na Zelňáku

134

hofa napsal:

Furcha na Zelňáku

u Furcha dělá i Aleš Vychodil

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Ampeg SVT-410HLF+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice

135

Barius napsal:

u Furcha dělá i Aleš Vychodil

přímo u nich na prodejně???

136

Honza Růžička
Brno - Vinohrady
724625253

137

hofa napsal:

přímo u nich na prodejně???

dělá tam tušim servismena, nejspíš v dílně, nevim přesně

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Ampeg SVT-410HLF+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice

138

Zdravim, vyskytla sa u mna zvlastna "anomalia".
Uz druhy krk ktory ne a ne vyrovnat, ani len nastavit mierny relief (neviem ako sa to povie po SK/CZ). Vyztuha je utiahnuta na max (naposledy som pocul mierne puknutie, mozno uz tlaci na nulty prazec?) a ked zmacknem strunu na prvom a poslednom prazci (alebo tam kde sa krk spaja s telom) tak je na osmom prazci stale prilis velka medzera.
Najprv to bolo na Squier CV JB krku, teraz som kupil Mighty Mite krk a uplne to iste (ak nie horsie).

Teraz ako to robim: vzdy ked utahujem vyztuhu, tak najprv povolim struny, dam tomu 1/4 az 1/3 otocky (podla toho ako moc sa vzpiera, ku koncu uz som daval aj menej), necham 1-2h odstat, naladim, checknem. Zo zaciatku bolo vidiet ze sa pomalicky narovnava, prilis pomalicky ...

Ked niesu struny natiahnute tak je tam vidiet mierny backbow. Mam tam natiahnute GHS Boomers 45-105.

Prestava ma to bavit T_T...

Share

139 Naposledy upravil: FunkyMonk (07. 08. 2013 22.17:29)

LkS napsal:

vzdy ked utahujem vyztuhu, tak najprv povolim struny, dam tomu 1/4 az 1/3 otocky (podla toho ako moc sa vzpiera, ku koncu uz som daval aj menej), necham 1-2h odstat, naladim, checknem. Zo zaciatku bolo vidiet ze sa pomalicky narovnava, prilis pomalicky ...
Ked niesu struny natiahnute tak je tam vidiet mierny backbow. Mam tam natiahnute GHS Boomers 45-105.
Prestava ma to bavit T_T...

ja vzdy nastavujem vyztuhu s napnutymi strunami .....
to odstatie by som v tvojom pripade natiahol aj na jeden den, ak je to novy krk a nikdy nebol poriadne napruzeny...

ak si pocul praskanie tak to moze byt bud ze ti niekde uz praska drevo a to je potom v prdeli, alebo ze sa ti vyzhuha moc opiera do dreva a silno o seba druhu... ten druhy pripad by nemusel byt taky tragicky ...

GHS --- 45-105 ....... skus dat tensie struny a po case, ked budes dotahovat postupne vyztuhu, skus aj tie hrubsie ,ak na nich trvas

P.s. ... v jednom starsej knizke o gitarach som cital ze prehnutie hmatnika by sa malo merat primacknutim struny o prvy prazec, a potom na duhom konci pritlacenim struny na mieste kde ti konci telo nastroja, pretoze az tam zacne vyztuha pracovat....
osobne ja mavam pri pritlaceni nad koncom tela strunu skooooooro na prazci, a ked ju pritlacim na posledny prazec, tak cca 1mm

Share

140

permooon napsal:

čau zkus to podle soudruhů z NDR.Je to tam pěkně od začátku do konce

141

Memory napsal:

7 a 9 pražci u struny E a částečně i A mi drnčí celkem výrazně struny.

a aky si mal vtedy dohmat ? extra nizky, ci si to mal nejako namerane ? smile
a struny ti drncali od prazca ku kobylke, alebo prazca ku nultaku ? ....
podla mna je divne ze ti drnili hlavne tieto polohy, ak by bol hmatnik do vrtule ,tak by mali skor rezonovat spodne polohy ... je mozne ze kek bol OK, ale nultak bol prilis nizko, alebo kamen na kobylke v zlom uhle

Share

142

Memory napsal:

ale myslím že to bylo od pražce k nuláku

no tak to nemusel byt krivy krk, stacilo trosku nadvihnut nultak,, na skusku aspon papierikom a ak by to pomohlo, co by isto pomohlo, dat spravit novy nulak....

na mojom zonovi mi to robilo tiez, lebo tipek moc zbrusil nultak... som to nastavoval dlllho, az nakoniec mi to doslo... som to podlozil papierikom a zmizlo to smile
ale ak vravis ze dohmat bol aj tak stredne vysoky tak tam mohlo byt aj cosi ine smile

Share

143

Memory napsal:

Hele, zrovna ten krk si pamatuju. na jedné straně pod E strunou byl naprosto rovnej krk, úplně jak podle pravítka. Pod G byl výraznej luk. Byl jsem blbej, že jsem si ji vůbec vzal domu, dneska bych se jim vysmál a vytřel si s nima ... (domysli si)

aha, jasne smile  sak kazdopadne, radil ti s tym aj fundovani ludia takze OK wink

Share

144

Otazocka k instrukciam od pana Fendra na nastavenie vysky strun. Udava len dve vysky, a to pre treble side a bass side.
Takze E,A = bass side, a D, G = treble side?

Share

145 Naposledy upravil: Aidamos (21. 12. 2013 21.42:25)

LkS napsal:

Otazocka k instrukciam od pana Fendra na nastavenie vysky strun.

A netýká se Tě teď spíš Music Man? big_smile

Jinak viz http://baskytara.com/post342932.html#p342932 (v odkazech je i výška snímače)

146

Hahaaa, som to tam napisal tak trochu schvalne smile Kto zalozil MM? big_smile

Share

147

LkS napsal:

Hahaaa, som to tam napisal tak trochu schvalne smile Kto zalozil MM? big_smile

I ty lišáku big_smile

148

tak ono stačí trochu logiky...... že by to bylo potřeba nastavit tak nějak postupně ? Jakože od nejvýš po nejníž ?

AccugrooveFanclub #1

Share

149

spider napsal:

že by to bylo potřeba nastavit tak nějak postupně ? Jakože od nejvýš po nejníž ?

No, spíš stejně, protože v manuálu je uvedená stejná výška (2,4 mm na 12. pražci) jak pro G, tak pro E wink

150

Aidamos napsal:

e uvedená stejná výška (2,4 mm na 12. pražci) jak pro G, tak pro E wink

Ono je nejlíp štelovat to hlavou a ne podle manuálu. g prostě nemá stejný rozkmit jako E. Ale každému co jeho jest. A pokud teda jedeš dle manuálu, tak určitě nenastavuješ G ale g....

AccugrooveFanclub #1

Share

151

spider napsal:

g prostě nemá stejný rozkmit jako E. Ale každému co jeho jest.

Však to taky stejný nemám, jak píšu na: http://baskytara.com/post342932.html#p342932 ale taky tam uvádím důvody.

152 Naposledy upravil: m3 (22. 12. 2013 15.44:14)

mno kdys nejsou tapered struny tak s ohledem na profil hmatniku mam G-sutr nejniz D a A priblizne stejne a E bud malinko min nebo cca stejne jak A...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

153

m3 napsal:

s ohledem na profil hmatniku

No však jo. My se taky ale nebavíme o výšce kamenů, ale o velikosti mezery mezi strunou a 12. potažmo 17. pražcem.

154

Aidamos napsal:

No však jo. My se taky ale nebavíme o výšce kamenů, ale o velikosti mezery mezi strunou a 12. potažmo 17. pražcem.

ale tak jinde neudelas rozdil vejsky mezi jednotlivejma strunama..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

155

m3 napsal:
Aidamos napsal:

ale tak jinde neudelas rozdil vejsky mezi jednotlivejma strunama..

No, tak to je snad logický, ne? Ale LkS se ptal na výšku strun nad hmatníkem, a na to, jak to je pod jednotlivými strunami. Z manuálu výrobce vyplývá, že doporučená je 2,4 mm nad 12. pražcem a u všech strun stejně. O nic víc, nic míň nešlo. Ano, toto štelování se dělá pomocí kamenů na kobylce, kdo by to řek?

156

Aidamos napsal:

No, tak to je snad logický, ne? Ale LkS se ptal na výšku strun nad hmatníkem, a na to, jak to je pod jednotlivými strunami. Z manuálu výrobce vyplývá, že doporučená je 2,4 mm nad 12. pražcem a u všech strun stejně. O nic víc, nic míň nešlo. Ano, toto štelování se dělá pomocí kamenů na kobylce, kdo by to řek?

myslis ze tendel prizpevek ma nejakou relevanci ?? smysl ?? ostatne jako ty tvoje 4 posledni ?? 
.. btw sem polemizoval se Spiderovym:

spider napsal:

g prostě nemá stejný rozkmit jako E.

LkS

LkS napsal:

Udava len dve vysky, a to pre treble side a bass side.
Takze E,A = bass side, a D, G = treble side?

prizpevkem...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

157

flejm sem rozhodně rozběhnout nechtěl smile

AccugrooveFanclub #1

Share

158

spider napsal:

flejm sem rozhodně rozběhnout nechtěl

big_smile nekecej big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

159

Ja som len chcel aby mi niekto potvrdil ze Bass side = struny E a A. Treble side = struny D a G.

Takze ak je podla manualu u Fendra a MusicMan:
String Height Bass Side    Treble Side
6/64" (2.4 mm)                  5/64" (2 mm)
Tak to teda bude znamenat:
E struna = 2.4 mm
A struba = 2.4 mm
D struna = 2.0 mm
G struna = 2.0 mm

A to vsetko lebo vo vela videach na YT a inych forach pocujem niekedy ze kazda jedna struna by mala byt inak.

Share

160 Naposledy upravil: Aidamos (22. 12. 2013 21.47:36)

LkS napsal:

String Height Bass Side    Treble Side
6/64" (2.4 mm)                  5/64" (2 mm)

Prosím Tě, kdes našel ta čísla? Na mnou uvedených odkazech:

Je uvedeno:

Fender napsal:

The factory specification for string height for Fender bass guitars is 6/64” on both the bass and treble sides, measure the distance between the bottom of each string and the top of the 17th fret.

Music Man napsal:

The factory string height for our basses is about 3/32" or 2.4mm between the bottom of the string to the top of the fret on both the E and G strings at the 12th fret.

Jinak pakliže bys postupoval podle těch čísel, jak jsi napsal, tak by logičtější bylo něco takového (nebudeme si hrát na setiny milimetru):

E struna = 2,4 mm
A struna = 2,3 mm
D struna = 2,1 mm
G struna = 2,0 mm

161

Aidamos napsal:

Prosím Tě, kdes našel ta čísla?

Na ich strankach:
http://www.fender.com/support/articles/ … tup-guide/
http://www.music-man.com/faq/music-man- … -bass.html

Share

162

LkS napsal:

Na ich strankach:

Aha, jasně. Už to vidím. I na MM stránkách v FAQ na to mají dvě témata a pokaždé trochu jiné hodnoty. OK.

163

Aidamos napsal:

pokaždé trochu jiné hodnoty. OK.

...to už je podle mě na volnosti každého soudruha dle zvolené tloušťky strun, razance hry a jeho vlastních preferencí...
Čím silnější struna (0,40 vs. 0,45 apod.), tím lze dát dohmat lehoučce dolů.

Lakland Skyline Darryl Jones 5, RBass SC-5, bezpražec Ibanez Musician Bass 1983, Squier stratocaster - japonka z 80. let
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Zoom MS-60B, David Eden WTX260 + Soundelirim 10.31

164

LkS napsal:

Takze ak je podla manualu u Fendra a MusicMan:

clovece, vykasli sa na nejake udane hodnoty a nastav si to podla tvojich ruk a stylu hrania .......
napr warwick kazde ze struna na  nulaku ma byt tak vysoka, aby si po prichyteni na 3 prazec strcil medzi nu a nultak kreditnu kartu ...... ja tam nestrcim poriadne ani tvrdy papier a basa hra super bez nejakeho problemu pri nulaku smile

Share

165

FunkyMonk napsal:

clovece, vykasli sa na nejake udane hodnoty a nastav si to podla tvojich ruk a stylu hrania ...

D.a.l.i napsal:

...to už je podle mě na volnosti každého soudruha dle zvolené tloušťky strun, razance hry a jeho vlastních preferencí...

+666

Přesně tak, ale furt si stojím za tím, že:

Aidamos napsal:

když o tom nic nevím, zkusil bych vycházet z doporučení výrobců

166

Já jsem zase tak línej a strašpytel, že jsem si první basu nechal seřídit a na druhé jsem to teď dořešil jen kamenama, když jsem šteloval oktávy.. ale mám to asi trochu výš než na tom Ibanu, ale nějak mě to netrápí... a to jsem to předělával na HEAD ladění, jsem holt prase.  Taky jsem měřil kreditkama, bez mačkaní na prvním pražci jedna kreditka na 12tém 2 a něco...:)

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12

Share

167

Je možné, aby vyrovnanie krku ozivilo zvuk basy? Akože pnutie som mal úplne na prd, tým srobom na  vystuhu sa dali otáčať s malým odporom.

Lord Alex

168

kubo napsal:

Je možné, aby vyrovnanie krku ozivilo zvuk basy?

Samořejmě! Sakra velkej vliv na zvuk! Vezmi si, že povolenej krk pruží a chová se jako luk. Teď jsem měl u Fendera to samé, vypnul jsem krk a zvuk se tak změnil, že jsem tomu nemohl uvěřit.

Sandberg California TM2 5 str.; Fender Jazz Bass (US 1976)
Gallien-Krueger 700RB-II; 2x Gallien-Krueger Neo 212/8 II

169

Môžte mi prosím vás odporúčiť gitarára v Prahe ktorý by mi zladil setup na base? Po tom čo som sa presťahoval do Prahy so sebou nemám náradie a rád by som si po prvý raz dal vyladiť basu u profesionála. Prípadne máte niekto skúsenosť s predajňou kytary.cz a gitarárov u nich?

Dakujem za odpovede.

Share

170

Errie napsal:

Prípadne máte niekto skúsenosť s predajňou kytary.cz a gitarárov u nich?

Myslím, že o firmě kytary.cz je tu napsáno nemálo. A moc pozitivního v těch tunách příspěvků není...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium

Share

171

kurcatovium napsal:
Errie napsal:

Prípadne máte niekto skúsenosť s predajňou kytary.cz a gitarárov u nich?

Myslím, že o firmě kytary.cz je tu napsáno nemálo. A moc pozitivního v těch tunách příspěvků není...

...pozitivní bylo, když jsem na e-shopu objednal basu,...a nelíbila se mi, dovezl jsem jim jí zpět-měl jsem cestu do Práglu, tak jí na tom jejich oddělení reklamací vzali bez mrknutí oka zpět s vrácením peněz,...a ani se do té krabice s vrácenou basou nepodívali. smile

Share

172

Errie napsal:

Môžte mi prosím vás odporúčiť gitarára v Prahe ktorý by mi zladil setup na base?

p. Mázl, poradí, vylepší, urobí smile, nájdeš na webe.

Share

173

basybass napsal:
Errie napsal:

Môžte mi prosím vás odporúčiť gitarára v Prahe ktorý by mi zladil setup na base?

p. Mázl, poradí, vylepší, urobí smile, nájdeš na webe.

Rozhodně taky můžu doporučit. Jinak: http://www.mazl.cz/index_cz.php?akc=13&lng=cz

174 Naposledy upravil: carodej_pes (21. 02. 2014 13.40:06)

basybass napsal:

Mázl ... vylepší

někdy chce až moc. wink Ale jinak taky vřele doporučuju, u jiného jsem v Praze dosud nebyl a pokud jej nestihne smrt, nebo nenastane jiná nezvratná událost, tak ani nebudu.

SoundCloud.com
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.

175

carodej_pes napsal:
basybass napsal:

Mázl ... vylepší

někdy chce až moc. wink

Jo, to jo big_smile Mně taky nabízel jestli nechci do StingRaye radši třípásmo místo dvoupásma (ne, dík, schválně jsem si pořídil 2EQ), jestli nechci push/pull přepínač na pasiv (ne, dík, baterka mi tam vydrží dva roky a právě ta aktivka dělá MM charakter). Ale jinak:

carodej_pes napsal:

Ale jinak taky vřele doporučuju, u jiného jsem v Praze dosud nebyl a pokud jej nestihne smrt, nebo nenastane jiná nezvratná událost, tak ani nebudu.

Mám to stejně.

176

ďakujem za odporučenie. dám vedieť ako budem spokojný smile

Share

177

Aidamos napsal:

jestli nechci push/pull přepínač na pasiv (ne, dík, baterka mi tam vydrží dva roky a právě ta aktivka dělá MM charakter).

big_smile big_smile to samé chce vždy udělat i mi.

SoundCloud.com
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.

178

Očakaval som že sa objednám najskôr v pondelok ale za dve hodiny mám byť tam tak zatial spokojnosť. big_smile

Share

179

Aidamos napsal:

Jo, to jo big_smile Mně taky nabízel jestli nechci do StingRaye radši třípásmo místo dvoupásma (ne, dík, schválně jsem si pořídil 2EQ), jestli nechci push/pull přepínač na pasiv (ne, dík, baterka mi tam vydrží dva roky a právě ta aktivka dělá MM charakter).

jo to dela kdyz mi delal tu sachtu do suba tak povid ajestli to nechci seridit a kdovico este .. a kdyz mi ji daval tak rika ze aspon trochu pripiloval nulak big_smile .. zdarma..
btw kdyz sem udelal pruzkum mailem tak za tu praci sachta na MM nejmin a udelal to krasne a rychle.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

180

Ahoj je někdo jako Mázl v Brně či okolí ?

Share

181

radysd napsal:

Ahoj je někdo jako Mázl v Brně či okolí ?

Honza Růžička
Brno-Vinohrady
tel. 607064067

182

basybass napsal:

p. Mázl, poradí, vylepší, urobí

To naozaj... doniesol som nastroj s tým že chcem iba urobiť setup a nakoniec som sa nechal nahovoriť ešte na zabrusenie pražcov a výmenu poťákov a jacku ...
a že vraj do večera to bude mať hotové tak sa po basu asi zastavím ešte dnes...proste spokojnosť

Share

183

Díky za kontakt

Share

184

Errie napsal:

a výmenu poťákov a jacku ...

hehe, to on chce vždy, tvrdo som bojoval za ponechanie starých súčiastok v Arii SB900 kvôli originalite, ale ukecal ma, a musím povedať, že dobre spravil. Vedľa toho vyčistil elektriku od zmäti káblov, čo tam naťahal bývalý majiteľ, a basa sa neuveriteľným spôsobom rozjasnila, predtým hrala ako pod dekou, teraz zvoní ako na kostole, ani jack už nerachoce.

Share

185

Včera som si od Mazla priniesol vyladenú basu, so zbrúsenými pražcami ktoré už nevyčnievajú a novou elektrikou a musím povedať že odviedol fakt dobrú robotu.

Share

186 Naposledy upravil: scava (14. 05. 2014 22.31:16)

Dobry den, po dvoch rokoch pauzy som sa opet dostal k nastroju, samozrejme kvalita uplne nanic ale je to dar na dlhsiu dobu od kamosa. Ide o dimavery precision bass, ma toho za sebou uz dost no dlho stala v kute a nikto sa o nu nestaral.
Ja by som ju chcel dat dokopy a zacal by som tym ze chcem poriadne nastavit krk a dohmat. Casom urcite aj nejake zasahy do zvysku.
Moj dotaz je ci tu najdem niekoho schopneho a ochotneho, kto mi pomoze basu nastavit (nehladam profi plateneho kytarara) z Brna, kedze tu uz dlhsiu dobu studujem a nemam so sebou ziadne naradie a vlastne som v tom stelovani basy nikdy sam nebol dobry..
Jedna z veci ktorej sa bojim je ze pod ladiacou mechanikou struny E je na hlave velka prasklina, ktora je zalepena a vraj drzi uz par rokov.. bojim sa ze pri zmene napnutia krku by sa to mohlo nejako posrat (asi treba vidiet fotky).
+ hladam rady a konzultacie ci sa vobec oplati akakolvek renovacia tohto nastroja.
Vopred dakujem za vsetky komenty, postrehy, rady a vypomoc smile
http://baskytara.com/img/m/2146/t/p18nu6r3ig7vaappe3v1b9b1obb3.jpg http://baskytara.com/img/m/2146/t/p18nu6r3ih13hk134d1irjqh3r2u4.jpg http://baskytara.com/img/m/2146/t/p18nu6r3ihfpm2tdu9dq2dian5.jpg

Hocke BG110, Yamaha TRB 1005J, china P+M (Kent Armstrong), Digitech JamMan, Korg Pandora Stomp

Share

187

Změnou napětí krku by se s tou prasklinou nemělo nic stát. Co jsem ale koukal, tak nic moc provedení toho lepení...

Lakland Skyline Darryl Jones 5, RBass SC-5, bezpražec Ibanez Musician Bass 1983, Squier stratocaster - japonka z 80. let
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Zoom MS-60B, David Eden WTX260 + Soundelirim 10.31

188

napiš sz, můžeme se nějak domluvit... nejsem plátěný kytarář, ale se štelungem bych ti mohl pomoct wink

189

scava napsal:

ci sa vobec oplati akakolvek renovacia tohto nastroja

Absolutně ne.

190

D.a.l.i. napsal:

Změnou napětí krku by se s tou prasklinou nemělo nic stát. Co jsem ale koukal, tak nic moc provedení toho lepení...

ja sam by som to urcite spravil horsie tak som rad ze to vobec drzi big_smile ale dik za uistenie smile

Aidamos napsal:
scava napsal:

Absolutně ne.

ani v pripade ze by som v podstate nechal povodne len telo? ...ale vlastne bohvie co to je za drevo hmm

Hocke BG110, Yamaha TRB 1005J, china P+M (Kent Armstrong), Digitech JamMan, Korg Pandora Stomp

Share

191

scava napsal:
Aidamos napsal:
scava napsal:

Absolutně ne.

ani v pripade ze by som v podstate nechal povodne len telo? ...ale vlastne bohvie co to je za drevo hmm

To už vůbec ne.

192

scava napsal:

Užij si nástroje a za peníze, které bys dal do rekonstrukce, koupíš v pohodě ojetého Skvéra, který bude o kus dál. Ani ten nemá cenu tunit, to radši přišetři a časem se dohrábneš třeba na Fendera Mexiko, tam už nějaký tuning může mít cenu smile
(neberu v úvahu super podařené nástroje za pár korun, ale statistický průměr daných strojů)

A ještě jedna věc - nemá smysl tuning, ale má smysl pořádné doladění a seřízení - pokud je vymačkaný nultý pražec, tak vyměnit za kostěný (u těch 300Kč dělám výjimku smile), sundat krk a vyrovnat patku krku na těle, dotáhnout šrouby držící kobylu - možná budeš koukat, o kolik se zlepší rezonance i slabého nástroje.

193

vsetkym pekne dakujem za cenne rady smile

D.a.l.i napsal:

pořádné doladění a seřízení

to necham na Hofu a uvidime co z toho bude

Share

194

byl bych rád, kdyby příště místní odporníci a značkysti přestali vynášet soudy a hodnotit cizí basy od klávesnice bez jediného doteku s realitou... Kubova basa je normálně hratelnej nástroj s rovným krkem, slušným šoustajnem a relativně pohodovým dohmatem... jediný, co má v tuto chvíli smysl řešit jako investici do nástroje by byl novej nulák... jinak hraje jako precl a troufnu si tvrdit, že v mixu z kapelou by naslepo nikdo z vás netipoval, že se Dýmá z Věry... navíc Kuba je moc šikovej špíler, takže mu v rukách hraje hezky cokoliv smile takže Kubo, držím palce, ať ti to hraje a ať časem poladíš toho Snadberga smile

195 Naposledy upravil: carodej_pes (22. 05. 2014 12.14:24)

jestli už jsi pokročilý hráč (z hofova posledního příspěvku mi to tak přijde), pořiď si místo Dimavery něco jiného (můžeš prakticky cokoliv, myslím, že tahle značka je úplné dno na žebříčku kvalit).

Jestli začínáš, tak věz, že basa dobře seřídit nepude. Ale s maximálním možným seřízením je možné na to hrát a jak se píše nademnou: na zvuku to nejde až tak poznat. Rozhodně ne žádný tuning, to vážně ne.

BTW tuhle značku a typ basy jsem měl několik let. Vzhledem k ceně, za kterou se prodává, si nemyslím, že bych zrovna já narazil na špatný kus. Tudíž proto ty soudy. wink

SoundCloud.com
Místo piva kostku mozku.

196

hofa napsal:

byl bych rád, kdyby příště místní odporníci a značkysti přestali vynášet soudy a hodnotit cizí basy od klávesnice bez jediného doteku s realitou...

Potrefená husa se ozývá (já): Zkušenosti s Dimaverkama mám, tohle je jedna z nich: http://baskytara.com/topic12729-dimavery-jb302.html. Zvukově to opravdu bylo nad očekávání dobrý (mám tam zvukové ukázky), ale řemeslný zpracování totálně tragický. Nedělám si, ač tu sedím u stolu, iluze o tom, že to bude u toho precla o mnoho lepší, tedy nějaký tuning nebo rozsáhlejší opravy a investice jsou opravdu nerozumné.

197

Aidamos napsal:

tuning nebo rozsáhlejší opravy a investice jsou opravdu nerozumné

s tím souhlasím, zas na druhou stranu výměna nuláku není nic zásadního ani nákladného... a Písečná hora v kytarách Kubovi učarovala, takže možná tohle bude ten pravý směr smile

198

Dobrý den, chtěl bych provést první výměnu strun na své baskytaře značky Yamaha, na níž jsou původní struny od tohoto výrobce [H4030 - stainless steel (.045 .065 .085 .105)]. Nevím však, jestli bude nutné upravovat výztuhu krku či výšku kamenů. Rád bych se těmto úpravám vyhnul, neboť s nimi nemám zkušenosti. Myslíte, že když vyberu takové struny, které mají podobné pnutí (tension) jako ty současné, tak nebude úprava nutná? Struny D'Addario EXL165 Nickel Wound (.045 .065 .085 .105) se jim celkem podobají.

Současné struny Yamaha H4030 - tension: G 19.2 Kg, D 21.8 Kg, A 22.2 Kg, E 18.4 Kg
D'Addario EXL165 Nickel Wound - tension: G 19.290 Kg, D 21.930 Kg, A 20.570 Kg, E 17.270 Kg

Je možné podle pnutí (tension) takto usuzovat - že průhyb krku, respektive vzdálenost strun od hmatníku, bude podobná? Struny G a D od D'Addario mají pnutí (tension) nepatrně větší, kdežto A a E menší. Myslíte, že spíše hrozí drnčení strun o pražce než větší průhyb krku?

Děkuju za vysvětlení.

Share

199 Naposledy upravil: Aidamos (08. 08. 2014 07.02:46)

Fasant napsal:

Myslíte, že spíše hrozí drnčení strun o pražce než větší průhyb krku?

Ty rozdíly jsou nepatrné (celkově 81,6 kg versus 79,1 kg), mohlo by to dopadnout dobře. Každopádně když napíšeš odkud jsi, tak se tu třeba najde někdo poblíž, kdo to umí a nabídne Ti pomoc se seřízením. Nebo se to nauč, ono na tom nic extra složitýho není.

Ovšem upřímně řečeno, vybírat struny podle tahu, místo podle vlastností a nějakých referencí, je přinejmenším podivné. Každopádně jsi-li začátečník, hledání té správné sady, která Ti bude vyhovovat, se stejně nevyhneš. Každé struny jsou jiné, jak materiálově, tak zvukově. Doporučím téma speciálně věnované typům strun http://baskytara.com/topic8737-typy-bas … strun.html a také obecné téma zaměřené na struny: http://baskytara.com/topic730-struny-a- … truny.html

P.S.: Vítej na fóru!

200

Fasant napsal:

Myslíte, že když vyberu takové struny, které mají podobné pnutí (tension) jako ty současné, tak nebude úprava nutná? Struny D'Addario EXL165 Nickel Wound (.045 .065 .085 .105) se jim celkem podobají.
Současné struny Yamaha H4030 - tension: G 19.2 Kg, D 21.8 Kg, A 22.2 Kg, E 18.4 Kg
D'Addario EXL165 Nickel Wound - tension: G 19.290 Kg, D 21.930 Kg, A 20.570 Kg, E 17.270 Kg

kamo ty si inzenyr stojar nebo fyzik ?? big_smile

Fasant napsal:

Nevím však, jestli bude nutné upravovat výztuhu krku či výšku kamenů. Rád bych se těmto úpravám vyhnul, neboť s nimi nemám zkušenosti.

asi spis teoretickej fyzik big_smile  neboj se toho nic wink kdyz to nebudes nejakt echt rvat prez moc tak neni co zkazit od toho to je nastavitelny aby sis to moh lehce regulovat sam a je dycky vyhoda se to naucit wink ...
a jak psal aidam tak ten rozdil je fakt malej kdybys menil 50 za 35ky tak by to bylo markanti ale todle bude rek bych v ramci tovarniho nastaveninehlede k tomu ze to byva trosku vyssi nez je nezbytne..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi