1

Téma: Naatavenie PC

Cawte mam basu combo v skusobni v ktorej nesom kazdy den a chcem hrat tak hram na PC mam 5+1 repraky tak preco nie.Napojim sa cez Line do pc a hram ale prestal ma bavit po case ten obycajny zvuk chcem to hrat uz s nejakym efektom tak som si stiahol Guitar Rig 3 ale vsetko mi zacne bzuncat po zapnuti a ja vobec netusim co treba nastavovat zacne to vydavat cudne zvuky poradte co s tym a ako to mam zapojit a co nasatavit velmi mi pomozete.Popripade mi poradte nejaky jednodussi program na basu ktory mi zmeni zvuk a bude to s nim jednodusie. DIK

0 xLajků:

2

Re: Naatavenie PC

guitar rig 3 mám taky a jde v pohodě, pravděpodobně máš "NeMocDobrouZvukovku"

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

3

Re: Naatavenie PC

Ale zvukovka by mala byt v pohode nedavno kupeny comp a nedaly by mi tam nieco stare alebo slabe ne?Ako si ho nastavil?Napojil si gitaru a uz to slo alebo treba nieco nastavovat ak ano nais co a ked to nepomoze asi to bude zvukovka.DIK

0 xLajků:

4

Re: Naatavenie PC

Asiem to není, používal jsem to jak na X-fi (builtin ASIO) tak i itengrovanou bez ASIO.

FREEDE: eště mě napadá, jdi do AUDIO AND MIDI SETTINGS a obě latency nastav tak na 30 (zkus i více) kupodivu to u mě nbylo poznat (nový pc)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

5

Re: Naatavenie PC

Nevím, jakou máš zvukovou kartu (?), ale pokud se chceš zabývat tvorbou nebo i častějším hraním na PC, tak investuj do zvukovky, která má vlastní ASIO ovladače. Existují si ce "ASIO 4 ALL" ovladače, ale ne s veškerým HW fungují.

V další řadě to chce i dobrý CPU, neboť nízká latence karty si žádá rychlejší procesing (nedostatek se projevuju pazvuky a praskáním), no a když říkáš, že chceš signál efektovat, tak zrovna Guitar Rig 3 ti může sežrat pořádnou porci CPU, záleží kolik FX řetězců zapojíš.

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: subroofer (05. 12. 2007 10.09:43)

Re: Naatavenie PC

Jinak, co udělá vysoká latence (ca. 250 ms - Windows driver - zvukovka Sound Blaster) při náhrávání si můžete poslechnout tady: http://kimi9.webgarden.cz/audio-video/unnamed-21.html (Cassa-Nova). Možná ještě lépe přímý odkaz na soubor: http://kimi9.webgarden.cz/file/4916282...:)
Vysoká latence způsobila naprosté rozhození rytmu jednotlivých stop (čili mezi zahráním jednotlivých partů jsou časové odchylky)...

0 xLajků:

7

Re: Naatavenie PC

Přesně jak říká subroofer. Investice do dobré zvukovky je naprostá nutnost! To že máš nové PC není vůbec směroplatné. Built-in zvukovky na základní desce jsou použitelné maximálně pro přehrávání CD v ne příliš dobré kvalitě. Navíc 5.1 konfigurace na muziku asi taky není to pravé ořechové. Ale nic. Každopádně pokud to chceš praktikovat i nadále a používat VST Plug-in, nebo jiný hudební software, musíš zakoupit zvukovku primárně na tyto věci určenou. Tož tolik asi ode mně k tomuto tématu smile Jinak ještě poznámka k rychlosti procesu. To není až tak důležité, důležitější je velikost RAM, bo tyto procesy se odehrávají ve většině případu v RAMce. Tzn. alespoň 1GB. Jasan, že na 386 to nepojede ani při RAM 32GB:D

!

Lakland Joe Osborn 5
Fender Jazz Bass American Deluxe
EBS TD650
EBS 410 Evolution PRO LINE
EBS 115 Evolution PRO LINE
0 xLajků:

8

Re: Naatavenie PC

rybass: No, já v Cubase mám stále zaplý CPU meter, takže vidím, kolik mi to užírá po vložení dalšího FX, RAMka asi hraje roli taktéž, ale to CPU bych až tak do pozadí nedával... Ale expert nejsem samozřejmě. Zvukové karty na základních deskách jsou naprosto tragické... Moje ASUS P5B Deluxe má onboard SOUND MAX a pořád tam leze nějakej bordel. Včera sem jí byl nucen použít na přehrání zvuku asi po 3/4 roku, je to DĚS!!! I po upgrade driverů...

0 xLajků:

9

Re: Naatavenie PC

subroofer napsal:

rybass: No, já v Cubase mám stále zaplý CPU meter, takže vidím, kolik mi to užírá po vložení dalšího FX, RAMka asi hraje roli taktéž, ale to CPU bych až tak do pozadí nedával... Ale expert nejsem samozřejmě. Zvukové karty na základních deskách jsou naprosto tragické... Moje ASUS P5B Deluxe má onboard SOUND MAX a pořád tam leze nějakej bordel. Včera sem jí byl nucen použít na přehrání zvuku asi po 3/4 roku, je to DĚS!!! I po upgrade driverů...

Dělám taky v CUBASE, SE verze tuším, taky zaplý CPU. Je to fakt, ale myslím, že velikost RAM je velmi podstatná. Vysvětloval mně to náš expert přes nahrávání, kterému říkáme "ET mimozemšťan", který tomu opravdu rozumí. A to hodně. Takže to není z mé hlavy, tak chytrý nejsem. Snažil se mi to vysvětlit pomocí nějakých rovnic a diagramů a asi po hodině jsem mu řekl, že mě to nezajímá, že pouze potřebuji nahrávat s co nejmenší latencí smile:)Takže asi tak. Proto mu říkáme "mimóza".

Lakland Joe Osborn 5
Fender Jazz Bass American Deluxe
EBS TD650
EBS 410 Evolution PRO LINE
EBS 115 Evolution PRO LINE
0 xLajků:

10

Re: Naatavenie PC

rybass: V poho... Ono nakonec záleží i na rychlosti HDD, že (hehehe) :-)

0 xLajků: