1

Téma: Zvukovka na profi nahrávání

Ahoj,jakou zvukovku byste doporučili na profi nahrávání DEMO CDčka?jo,myslim tim nejlevnější profi použitelnou zvukovku:))

basa Fokus MM4
Hartke HA3500
Warwick WCA 211 Pro
bedna 15' Eminence
0 xLajků:

2

Re: Zvukovka na profi nahrávání

hele kdybys vypustil to slovo profi tak by to bylo realne ale levny a profi neni slucitelne.....pouzitelne je ledasco od 3500kc, zalezi kolik potrebujes vstupu, od toho se odviji cena

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Zvukovka na profi nahrávání

zvukovka (i profi) je buď na domáví zábavu, nebo pro profíky kteří ji umějí využít. Pro běžnou amatérskou kapelu je podle mě mnohem výhodnější zajet natočit demo do studia. Za málo peněz, hotovo raz dva. Dobrý mikrofony, u mixu (a počítače) člověk který tomu (někdo víc a někdo méně) rozumí...a když je kapela slušně připravená, je to hned. Kupovat zvukovku do kapely pro nahrávání dema je hloupost. Leda snad na domácí nahrávání a na cvičení...
Jinak ceny zvukovek jsou hodně nízké, jak píše Spider.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

4

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Tak ono to stejně u nás dopadne tak,že ve studiu nahrajeme jenom bicí,pak si od kámoše pučíme jeho profi zvukovku (asi za 20 táců nebo tak něco) a nahrajeme si ten zbytek..a smícháme taky sami...nechat si to smíchat od někoho,kdo poslouchá pank,nevim,nevim...

basa Fokus MM4
Hartke HA3500
Warwick WCA 211 Pro
bedna 15' Eminence
0 xLajků:

5

Re: Zvukovka na profi nahrávání

tak ne kazdej posloucha pank.. navic dneska neni problem se domluvit s nekym, koho zvuk se ti libi jak dela a poslat mu material postou nebo po netu.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Kubš (01. 11. 2007 20.12:44)

Re: Zvukovka na profi nahrávání

mám ted objednanou Alesis IO26 něco kolem  14K myslím že profi není protože profi jsou trošku jinde ......ani za 20 tis není profi....spíš pokročilej snobskej amaterismus big_smile jakože si člověk myslí že má profi....

http://www.musiciansfriend.com/product/ … sku=240636
http://www.musiciansfriend.com/product/ … sku=240638
tohle je profi....jenže k tomu tak další příslušenství za 100-200 litrů big_smile a násobit dolar 30-40kč...




no a v neposlední řadě nakoupit kvalitní mikráky....


jinak s pipou nesouhlasím...já osobně si dokážu dneska představit a taky se do toho chystám nahrát náký demíčko a ne utápět peníze ve studiu...pipo promin ale několik zrmšenejch nahrávek za 10-20 tisíc  už sem taky pár slyšel-nebo za takovýhle peníze nahrát 3 songy...k čemu to je???....vlastně jednu sem i absolvoval...ale tenkrát to bylo super člověk měl pocit že má super zvuk big_smile heh vlasntě vzhledem k okolnostem to tak zrmšený nebylo....

na demo takovejhle home recording stačí krom toho to beru i jako zábavu...ponaučení atp. a máš to na furt kdykoliv editovatelný bez toho abys otravoval nedejbože platil za studio když se ti něco nezdá...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: badguitarist (01. 11. 2007 20.25:34)

Re: Zvukovka na profi nahrávání

home recording - ANO

profi studio interface - možná by se člověk do jednoho milionu vešel

ostatní vybavení - kolem pár milionů

v ČR skutečně profi studii - možná tak jedno wink

bg

pedalboard:
Smrčka FuzzTone 60' -> Jim Dunlop JH-1special -> Ibanez CP-835II -> Smrčka Overdrive III station -> SIB! The Treminator -> Smrčka Double Chorus -> Ibanez FL-301DX -> Line6 FM-4 -> Line6 DL-4
0 xLajků:

8

Re: Zvukovka na profi nahrávání

jj, souhlas... Proto sem rikal ze kdyby se vynechalo to slovo PROFI tak se da neco vymyslet

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

9

Re: Zvukovka na profi nahrávání

kubš: já když mluvím o demu, uvažuju a 2-3 tisících...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

10

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Pipo to nemyslíš vážně? 2-3 tisíce???
hele u vás na moravě i tady v práglu se dema s třema songama pohybujou na urovni 10k(můžu uvést dva příklady).....takže promin že zbytečně flamuju ale za 2-3tisíce to už je fakt dno a pak už vůbec nepochybuju že se vyplatí do toho něco vrazit big_smile a zkusit to homerecordem

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Zvukovka na profi nahrávání

hele sry za OT big_smile tongue potřeboval bych poradit přez co nahrat basovou linku do PC pls pora´dte smile díííky moc smile

0 xLajků:

12

Re: Zvukovka na profi nahrávání

heh stači si koupit redukci z 6,3 na 3,5 jack strčit do inputu zvukovky (má to jakákoliv integrovaná) a vzít windowskáckej záznam zvuku a můžeš po lehký upravě hlasitostí  vstupu (aby to nebylo přebuzený) začít nahrávat

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: pipa (02. 11. 2007 10.44:48)

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Cliff (a ostatní) na domácí nahrávání mám výbornou zkušenost se zvukovkou toneport od Line 6, cena mírně přes 3 tis., zajímavý softvér (simulace) připojen.
Kubš:  no, záleží kolik na tom zabiješ času, žejo. ale dám ti příklad (jeden za všechny): http://www.deltaphon.cz/
to je studio v lidušce v Němčicích na Hané. Dřív mělo špatnou pověst, teď ho má v nájmu Víťa Křivánek (mimo jiné velmi dobrý kytarista). Je to praktik, při práci je opravdu rychlý, je vidět zběhlost, každodenní rutina. Taky se rychle v nahrávce orientuje, takže je schopný pracovat opradu rychle. Cena-200 kč na hodinu, za liduškou parádní levná hospoda....podle mě nemá cenu točit něco doma. Můžeš spekulovat, že se ti nelíbí třeba jeho zvuk, ale pořád je lepší svoje návrhy konzultovat se zvukařem: platíš, takže udělá co budeš chtít, nebo tě argumentama přesvědčí o tvé nepravdě, každopádně je to jiné než ve zkušebně dumat co a jak. Tihle zvukaři mají zkušnosti a  taky známosti, takže když si třeba vymyslíš něco extra, jsou schopni sehnat hosta s netradičním nástrojem, či zapůjčit kvalitní aparaturu...samé výhody. a ty nahráváš a netrápíš se jak parádně nazvučit bicí sadou mikrofonů behringer...
Konkrétně tady točil desku Spilka (ten ze superstar)  a zní dobře, překvapila  mě, i hudebně. čekal jsem větší komerci...

tohle jsem musel editovat, páč jsem napsal každodenní ruina místo rutina a to pravda dost mění význam big_smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

14

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Kubš: ano to vím jen jsem myslel jestli není nějaky software kde bys si to mohl i trochu poupravit viš smile


pipa: díky za tip ;-)

0 xLajků:

15

Re: Zvukovka na profi nahrávání

wink pipo máš to tak...já se s tím chci zkusit poprat, co si budem nalhávat software ze studií dneska vlastní lecjakej počítačovej stahovač, krom toho spoustu ho dostáváš se zvukárnou, a když sem před třemi lety tlemil ve studiu oči na ten všechen plug-iní software jako je antares, lexicon reverb a další tak dnes se jen pousmívám...podívej kolik českejch profíků (a pár jich je) si prostě nahrávku udělá doma a do studia jde jen na míchačku-což je asi to nejdůležitější big_smile, musím ti prozradit že hodlám experimentovat s elektronickejma bicíma, máme tu možnost(bubenice vlastní mimo akustickejch mapexů i  nový rolandy) takže proto se k nahrávání pro svoje DEMO učely stavím takhle...
chci to zkusit, nehodlám kupovat sadu mikráků behringer wink protože díky el. bicím nemusím big_smile přemýšlím o Joemeekách....

nečekám zázraky ale rozhodně si troufám říct že výsledek bude po zaučení se lepší než před třemi lety ve studiu...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Kubš: rozhodně ti fandím, některé kapely touto cestou šli úspěšně. Chce toa ale hodně se tomu věnovat, což se asi chystáš dělat. Každopádně přeju ať se ti s tím daří.
Elektronické bicí: proč ne, náš bicmen má doma taky nějaké elektroniky (dost drahou sadu od yamahy) a hraje to skvěle, kdybych nahrával doma určitě bych šel touto cestou.
Ale představa, že ušetřím a natočím si doma cédo protože jsem právě ztáhnul nejnovější Cubase, mám crack i slušnou zvukovku a kámoš vlastní dobrý mikrofón....je scestná. Chce to hodně zkušeností

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

17

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Vyborny je i smichavani elektronickych bicich na zive hrani...ale to je zas trosku jiny topic. Ja ted koukam v jednom bazaru po zvukovce M-Audio nejak jakoze fast track pro 4x4. Mate s ni nejake zkusenosti?

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

18

Re: Zvukovka na profi nahrávání

pipa napsal:

Kubš: rozhodně ti fandím, některé kapely touto cestou šli úspěšně. Chce toa ale hodně se tomu věnovat, což se asi chystáš dělat. Každopádně přeju ať se ti s tím daří.
Elektronické bicí: proč ne, náš bicmen má doma taky nějaké elektroniky (dost drahou sadu od yamahy) a hraje to skvěle, kdybych nahrával doma určitě bych šel touto cestou.
Ale představa, že ušetřím a natočím si doma cédo protože jsem právě ztáhnul nejnovější Cubase, mám crack i slušnou zvukovku a kámoš vlastní dobrý mikrofón....je scestná. Chce to hodně zkušeností

já ti říkám že prvotní učel nahrávat home jakože ušetřím za studio není, já chci za prvý získat trošku zkušeností a za druhý mít jakousi nahrávací nezávislost....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Kubš napsal:

já ti říkám že prvotní učel nahrávat home jakože ušetřím za studio není, já chci za prvý získat trošku zkušeností a za druhý mít jakousi nahrávací nezávislost....

V tom případě jo. Mě to taky lákalo, ale naráží to u mě na nedostatek času, tak jsem už rezignoval smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

20

Re: Zvukovka na profi nahrávání

mno já to nechtěl říkat ale věřím že u tvým věku ted se neuraž už holt člověk nemá čas a chut se pouštět do takovejhlech kulišáren big_smile já to doháním dyt já za chvíli už taky budu odepsanej ..... pokud nejsem už ted....


jinak sen o alesis se mi rozplývá negr kurevská dodal špatný udaje na paypal takže sem poslal nazdařbůh kapry a ted trnu jestli se mi vrátěj..tedy oni se vrátěj ale negr prodá zatím někomu jinýmu

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Kubš napsal:

mno já to nechtěl říkat ale věřím že u tvým věku

Kubš napsal:

já to doháním dyt já za chvíli už taky budu odepsanej

lol
tý jo, Kubši, tohle mě normálně tak rozesmáálo, že mi ani nevadí že je sobota 6 ráno a já čurá..ju v práci big_smile
Fakt jsi mě setřel úplně luxusně smile
S tou alesiskou je to blbý, ale ber že je to znamená že jsi to neměl kupovat a že přijde lepší obchod smile já to tak mám a zatím to vychází.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

22

Re: Zvukovka na profi nahrávání

ne já to nemyslel něják urážlivě smile jindy bych to položil jako krutě sarkastickou poznámku ale tohle bylo myšlený 100% v dobrým big_smile
no uvidíme negřík počká až se vrátěj peníze tak třeba to nakonec vyjde

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: subroofer (05. 12. 2007 13.23:31)

Re: Zvukovka na profi nahrávání

Všechny bych vás odkázal na http://www.electrozone.cz. Tam najdete o zvukovkách všechno. Nikde sem tady nečetl firmy jako E-MU nebo ECHO. Z levnějších pak ještě M-AUDIO nebo ESI Juli@.

K tématu profi nahrávání už se nabalují další věci, jako symetrické a nesymetrické I/O, monitoring atd... Nějaké aktivní zkušenosti se studiovou technikou mám, tak rád poradím... smile

Spostu zvukovek mám omrklejch a některý vyzkoušený...:P

0 xLajků: