1

Téma: Co za basu do začátku?

Chtel bych si poridit basu a naucit se na ni,umim jak taks na kytaru,ale proste basa me tak nejak laka mnohem vic.,proste ten jeji zvuk je luxus,ale potreboval bych poradit co si poridit za kolik a jakou basu a ty veci k tomu.Nechci nic porfi,proste neco za slusne penize a aby se na to dalo dobre ucit ale necu zase nejaky shit co mi za pul roku odejde do kytek..proste neco tak akorat pro amaterske radeni;)Diky moc za kazdou radu a jeste nejakou dobrou literaturu na to jak se naucit basu ovladat0:-)

0 xLajků:

2

Re: Co za basu do začátku?

mno nástrpj byhc doporučil fokus,a kombo tam bych se asi nebal nějkýho behringera...pro začátek ideál...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Co za basu do začátku?

A ten Fokus nemas treba nejaky konkretni model o kterem vis,treba od znamych,je je dobry?

0 xLajků:

4

Re: Co za basu do začátku?

Nic nezkazíš Jazzbassem. Pokud máš dobrej sluch a píli,můžu ti doporučit rovnou bezpražec.Jinak chválený  pěkný od fokusáků jsou taky basy řady OB (tuším).Bylo by dobrý napsat, co všecko na to chceš hrát...

0 xLajků:

5

Re: Co za basu do začátku?

Mno sluch nemam zadny zazrak,bezprazcovou uricte ne...chtely bych hrat rock a funk..ale tak hlavne se na to naucit:)

0 xLajků:

6

Re: Co za basu do začátku?

Já bych od Fokusu taky radil jazz bass anebo kopii Music Mana. Na ty hraje docela dost lidí (i zdejších přispěvatelů) a jsou prej docela slušný.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

7

Re: Co za basu do začátku?

Nezbývá než souhlasit, Fokus Jazz Bass, neznám nikoho, kdo by na něj nadával... Ale raději si ho vyber osobně, zkontroluj jestli ladí, jestlí má dobrý spoj krk - tělo a projeď si hmatník, kvůli případným vlkům a jestli ti nekřepčí výztuha krku... Apec asi behringer...jestli jsou jejich aparáty ok nebo ne je věc názoru, ale na začátek nevím o ničem lepším.

0 xLajků:

8

Re: Co za basu do začátku?

Diky moc za rady..asi pujde do toho Jazz Bassu:)

0 xLajků:

9

Re: Co za basu do začátku?

Radim jestli mas kytaru a jaks taks na ni umis zustan u ni hraj na kytaru,casem zjistis ze ne ni de uplne vsechno.

0 xLajků:

10

Re: Co za basu do začátku?

hmm to bych neradil na kytaru nezaslepuješ big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Co za basu do začátku?

Sim tě xx2 tvý rozumy mě bavěj smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

12

Re: Co za basu do začátku?

Hm tvy vyplody taky Gimzy Lolku,na kytaru zaslapujes si to jeste nefidel na spanelku,obecne je vztay ze 80 procent basaku hraje na basu proto ze na kytaru nezvladali proste,a byli liny se to ucit.Jo na kytaru de vsechno.

0 xLajků:

13

Re: Co za basu do začátku?

neni pravda, ze presli na basu, protoze nestihali 6 strun!!!.... to je veta, ktera je vseobecne celosvetove mylna....
jen tak btw...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

14

Re: Co za basu do začátku?

na basu jde taky zahrát všechno...na harfu taky...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

15

Re: Co za basu do začátku?

Hm to pochybuju silne ale predem nebudem se hadat jenom debatovat hadek uz bylo dost,muj nazor je ze nestihal 6 strun tvuj jetakovej okay.

0 xLajků:

16

Re: Co za basu do začátku?

OSal sem 80 percent akonatce bez navyseni:) takze ne vsichni ale vetsina jo.

0 xLajků:

17

Re: Co za basu do začátku?

Já bych taky doporučil Fokusáckého Jazzbasse, sice ho nemám (trošku toho lituju), ale hrál jsem na něj a je to na začátek víc než slušný.

Nemám pocit, že bych na basu přešel proto, že bych kytaru nezvládal, prostě mě to baví (a na el. kytaru neumím skoro vůbec), ono to srovnávání náročností a možností nástrojů je podle mě úplně zbytečné, v každém je něco, co v jiném není.
Btw. debatou by se měly názory tříbit...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

18

Re: Co za basu do začátku?

Jo v kazdym je neco souhlasim

0 xLajků:

19

Re: Co za basu do začátku?

rozhodne bych doporucil pro zacatek toho jazzbase od fokusu...(maji ted jeden v vystavni kousek v Brne na Radlasu 5 (firemni prodejna) uz jsem tam nad nim slintal...:)
je cenove v pohode pro zacatecnika a naopak to kvalitou neni jen zacatecnicka basa...navic tenhle kousek je o tridu vejs nez vetsina ostatnich fokusu, hraje stejne a sedi v ruce jako jazz bass mexiko)...a co se tyka aparatu...hm...to bych asi spis doporucoval si projit bazary a fender.cz a koupit neco starsiho s vykonem nez berhrigera....

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

20

Re: Co za basu do začátku?

a pro xx2 : covece, ja to tady pokazde tak zbezne prolitnu a kdykoliv tu vidim nejaky tvuj prispevek tak se v nem bud primo hadas nebo si o hadku koledujes...to te to tak bavi?
(ano, ja vim, je to jen muj nazor a ne tvuj okej smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

21

Re: Co za basu do začátku?

Tak chlapci poraďte irbemu nějakou literaturu, mne by to také jako začátečníka zajímalo anžto už jsem Horu x krát zahodil a zas se k němu vrátil smile
To Axl: máš "málo příspěvků " na to aby tě pan basák vzal na vědomí big_smile

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

22

Re: Co za basu do začátku?

Já mám stejně podezření, že xx2 je druhé já Simona, který nám to tady takhle zpestřuje a potajmu se u toho chechtá :-))

S tou literaturou nevím - já nikdy žádnou neměl, jen jsem na začátku dostal "rozpis" toho, jak se jmenují jednotlivá políčka v prvních pěti polohách na všech strunách (abych věděl, kterej pražec na který struně mačkat, když hraje kytara třeba céčko nebo géčko). A zbytek jsem si nějak tak odvodil sám, hodně mi pomohlo oposlouchávat vedení basovejch linek u různejch kapel (třeba Uriah Heep nebo Black Sabbath, to byla basová klinika!). Pak jsem se na ZUŠ naučil noty (který jsem od tý doby stejně nikdy nepotřeboval) a basta.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

23

Re: Co za basu do začátku?

to Pepa viz xx2 :
njn, bohuzel jsem vedle xx2 ubohy bridil, co se da delat, az budu velky chci byt jako on! smile

s tou literaturou je to tezky, kazdej preferuje trosku jinej styl uceni, takze univerzalni odpoved neexistuje...ja jsem Horu taky mel a taky x-krat  zahodil a ted ho zase budu hledat...:)
je to asi nejjednodussi zpusob jak se naucit basu v notach, ale...
...ja kdyz jsem zacinal hrat a i ted kdyz se stale jeste zacinam umet hrat tak pro me bylo nejdulezitejsi si napred tu basu pekne osahat, vyzkouset si to a pak zacit pomalu opatrne hrat...ze zacatku si pamatuju ze jsem hraval s kamosek bicmenem a gajtrosem bluesovy dvanactky, ty jsou na nauceni asi idelani - clovek se nauci pocitat a osaha si to schema hry...a navic to muze hrat uplne jednoduse a vubec to nevadi, a casem si muze zacit delat vyhravky rozkladem akordu a pak to jde dal a dal....zkratka hlavni je se nebat a furt hrat...:)

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

24

Re: Co za basu do začátku?

activebass.com a máš to zadarmo smile ale je to spíš na rozjezd a tak na cvičeníí prstů-teorie tam moc není ale dá se tam najít
k Hoře se ted asi vrátím a hned k tomu vezmu metronom(nesmějte se ale já ho nikdá nepoužíval smile ) třeba t s metronomem půjde líp big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

25

Re: Co za basu do začátku?

To Kubš: tak Horu na chvilku strčím pod skříň, páč ta activebass vypadá dobře a jsou tam věci které moje ucho rádo slyší. Dal bych ti titl: "zasloužilý rádce " !!! big_smile

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

26

Re: Co za basu do začátku?

já bych asi spíš zasloužil zasloužilý zrádce big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: Co za basu do začátku?

To neni o tom kolik mam prispevku 90 procent z nich je o hadkach.To s tim nema co delat ja jenom napsal svuj nazor to ze ste nervni mi ten nazor nejspis potvrzuje:) ted se zase rozcilujte.Teda nejste nervni vsici to ne jen par lidi.

0 xLajků:

28

Re: Co za basu do začátku?

xx2 napsal:

Hm tvy vyplody taky Gimzy Lolku,na kytaru zaslapujes si to jeste nefidel na spanelku,obecne je vztay ze 80 procent basaku hraje na basu proto ze na kytaru nezvladali proste,a byli liny se to ucit.Jo na kytaru de vsechno.

Heh ty jsi dobře zoufalá lamička co? Znáš takový to pořekadlo "podle sebe soudím tebe" ?8) Jinak na kytaru hrat umim ale nebavi mě to tak jako na basu. Jo a Lolek je brácha já jsem Bolek  big_smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

29

Re: Co za basu do začátku?

JJ znam je mi ajsny ze te to na kytaru nebavi nedas na to proste toho tolik jako na basu a mimochodem etda co zahrajes na kytaru?

0 xLajků:

30

Re: Co za basu do začátku?

A prafdu prosim.

0 xLajků:

31

Re: Co za basu do začátku?

No hraju si doma normálně na španělu a nejvíc asi Nirvanu smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

32

Re: Co za basu do začátku?

Hmm vidis jednou sme si napsali dva prispevky aniz by vznikla hadka to je dobrej pokrok ne?:)

0 xLajků:

33

Re: Co za basu do začátku?

Mno...nevim, jestli je to o tom na co umíš víc...je to o tom, co se ti víc líbí...já jsem přecházel z el. kytary na basu...nebylo to rozhodně proto, že má míň strun...(to je stejně debilní argument.. to je jako říkat, že je basa složitější, protože má víc pražců...) Basa je prostě velkej nástroj s velkým zvukem a je hodně bezprostřední, protože strunu rozezníváš prstem...proto je na ní taky tolik technik, protože se počítá s tím, že nebudeš mít plnou ruku nějákýho trsátka big_smile...Taky je to mladej a neprozkoumanej nástroj a je stále co objevovat...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: pepa (17. 01. 2006 14.53:32)

Re: Co za basu do začátku?

To Jenich: to si vyjádřil opravdu moc moc hezky !!! Myslím ten vztah k basce jako takové.

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

35

Re: Co za basu do začátku?

Já jsem na tom podobne jako Irbe01, pořizování bude  o letních prázdninách, až bude víc peněz než teď (5tis našetřeno...) nojo bohatá studentská léta big_smile
Styl-chtěl bych hrád hard rock po metal...uvažuju o (nechat si vyrobit, protože jsem levák...)Fokus Preccision nebo MM4(5-ti strunka by asi byla spíš ze začátku na obtíž...)...kombo na zkoušení doma v bytovce-Behringera 15W nebo 30W...

0 xLajků:

36

Re: Co za basu do začátku?

Rollage-to, co popisuješ, do začátku určitě stačí. Na tvém místě bych ale nečekal na nic..sleduj inzeráty a kup jetou basu, za 5 táců si myslím už můžeš klidně hrát..blbý je, že levoruká se bude hůř shánět..ale do léta je daleko, nečekej na nic.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

37

Re: Co za basu do začátku?

stačí otočit struny:) to není nic neobvyklýho že:)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

38

Re: Co za basu do začátku?

Kubš napsal:

stačí otočit struny:) to není nic neobvyklýho že:)

No a taky vymenit nulty prazec, vyrezat na tele otvor, aby ses dostal aspon do 12. polohy, zvyknout si na pekny patvar, ktery prepadava na hlavu, na cudliky nedosahnout, no proste sama vyhoda  big_smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

39

Re: Co za basu do začátku?

d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:

stačí otočit struny:) to není nic neobvyklýho že:)

No a taky vymenit nulty prazec, vyrezat na tele otvor, aby ses dostal aspon do 12. polohy, zvyknout si na pekny patvar, ktery prepadava na hlavu, na cudliky nedosahnout, no proste sama vyhoda  big_smile

Ty už jsi doma? A první kroky vedly k netu :-)
Co máš z toho..moje taky.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

40

Re: Co za basu do začátku?

no hele  nevím když to mohl mít božskej JImmi....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

41

Re: Co za basu do začátku?

pipa napsal:
d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:

stačí otočit struny:) to není nic neobvyklýho že:)

No a taky vymenit nulty prazec, vyrezat na tele otvor, aby ses dostal aspon do 12. polohy, zvyknout si na pekny patvar, ktery prepadava na hlavu, na cudliky nedosahnout, no proste sama vyhoda  big_smile

Ty už jsi doma? A první kroky vedly k netu :-)
Co máš z toho..moje taky.

No jo, potreboval jsem vybrat maily a pritom... wink

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

42

Re: Co za basu do začátku?

Ja bych basu urcite neotacel a sehnal levorukou. Jedine co de otocit bezbolestne je symetricky nastroj, takze skoncis u Hofner violin bass nebo jak se ta hruza jmenuje... Jako Sir Paul  smile

0 xLajků:

43

Re: Co za basu do začátku?

deafslap napsal:

Ja bych basu urcite neotacel a sehnal levorukou. Jedine co de otocit bezbolestne je symetricky nastroj, takze skoncis u Hofner violin bass nebo jak se ta hruza jmenuje... Jako Sir Paul  smile

levorukej fuckus stojí stejně jako pravorukej...takže další debaty jsou myslím bezpředmětný smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

44

Re: Co za basu do začátku?

No tak tim je to hotovy  smile Nemenujou se ty basy nejak jinak? big_smile

0 xLajků:

45

Re: Co za basu do začátku?

Nejlepší na učení na basu,je najít si učitele. Taky sem byl samouk. A když sem pak zjistil po 2 letech,jakých strašných chyb sem se naučil.......a teď ty zlozvyky musím eliminovat. K učiteli chodím chvíli a můžu vám říct,že těch pár hodin pod dozorem (a maximální pílí) jsem poskočil o řádnej kus dál !
Horu můžete listovat od předu do zadu a naopak,ale hrát se podle ní rozhodně nenaučíte. Každopádně znalost not není potřeba...je to zbytečný byflování a nikam to nepovede (rozhodně ne u metalu a pod.),možná tak jazz,tak už ta teorie tak zbytečná není :-)

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

46

Re: Co za basu do začátku?

Deafslap: myslím,že název je stejný,jen se u ní objevuje dodatek "LH"

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

47

Re: Co za basu do začátku?

woodstock napsal:

Nejlepší na učení na basu,je najít si učitele. Taky sem byl samouk. A když sem pak zjistil po 2 letech,jakých strašných chyb sem se naučil.......a teď ty zlozvyky musím eliminovat. K učiteli chodím chvíli a můžu vám říct,že těch pár hodin pod dozorem (a maximální pílí) jsem poskočil o řádnej kus dál !
Horu můžete listovat od předu do zadu a naopak,ale hrát se podle ní rozhodně nenaučíte. Každopádně znalost not není potřeba...je to zbytečný byflování a nikam to nepovede (rozhodně ne u metalu a pod.),možná tak jazz,tak už ta teorie tak zbytečná není :-)

big_smile (zlý smích samoukův)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

48

Re: Co za basu do začátku?

To woodstock: To byla reakce na ten jenichuv fuckus  smile

0 xLajků:

49

Re: Co za basu do začátku?

Jenich: to se směješ mě? No jo no......ne každej to má v krvi noooo

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

50

Re: Co za basu do začátku?

woodstock napsal:

Jenich: to se směješ mě? No jo no......ne každej to má v krvi noooo

ale né...né tobě...nikdy bych se nikomu nesmál proto, že něco neumí a chce se to naučit!!!! To fakt neni můj styl...Směju se tak lidem, co řeknou, že hrajou perfektně atp. Nebo taky těm, co hrajou slap trsátkem big_smile

To bylo na to, že nejlepší na učení je najít si učitele...Na Horovu zkázu a že teorie není vůbec potřeba....

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

51

Re: Co za basu do začátku?

Mám a vidim to spíš taky tak nějak po jenichovsku, ale přesto by mne zajímalo, co všechno tě,woodstocku, ten tvůj učitel přeučil ?

0 xLajků:

52

Re: Co za basu do začátku?

Aby nedošlo k omylům....Horu odsuzuji, Učitele nevim, ale rozhodně to není to nejlepší a teorie je myslím trocha potřeba....

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

53

Re: Co za basu do začátku?

Panove s vasim dovolenim se vlozim do diskuse: Ucitel hodne pomuze, staci opravdu malo, aby vam ukazal jak zapojit vsechny prsty, jak to cvicit, v praxi stupnice, potom nastupuje teorie (aspon zaklady intervalu a podobne) at clovek trosku vi, co pod cim lze hrat a podobne. Z knihy to lze take nastudovat, ale podle meho nazoru to jde hodne pomalu. Mel jsem ucitele jen chvilku a musim rict, ze mi pomohl neskutecne (timto zdravim pana Vanu, hrace na 6ti strunny bezprazec!). Noty clovek nutne umet nemusi, taky je neumim tak, ze bych podle nich zahral. Ovsem pri vlastni tvorbe je minimalni znalost not dost potreba, kdyz kapela komunikuje treba na vetsi vzdalenosti anebo na zkouskach... Tezko komunikaci typu 5. prazec na 2. strune hraj blem blem blem nekam dojdete smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

54

Re: Co za basu do začátku?

MK napsal:

Panove s vasim dovolenim se vlozim do diskuse: Ucitel hodne pomuze, staci opravdu malo, aby vam ukazal jak zapojit vsechny prsty, jak to cvicit, v praxi stupnice, potom nastupuje teorie (aspon zaklady intervalu a podobne) at clovek trosku vi, co pod cim lze hrat a podobne. Z knihy to lze take nastudovat, ale podle meho nazoru to jde hodne pomalu. Mel jsem ucitele jen chvilku a musim rict, ze mi pomohl neskutecne (timto zdravim pana Vanu, hrace na 6ti strunny bezprazec!). Noty clovek nutne umet nemusi, taky je neumim tak, ze bych podle nich zahral. Ovsem pri vlastni tvorbe je minimalni znalost not dost potreba, kdyz kapela komunikuje treba na vetsi vzdalenosti anebo na zkouskach... Tezko komunikaci typu 5. prazec na 2. strune hraj blem blem blem nekam dojdete smile

nevim nevim...umět noty pro mě znamená umět hrát z listu....Stejně si ale moc nenecham kecat do toho, co budu hrát...prostě mi to stačí slyšet a něco tam vymyslim....skládat se dá i bez not....Znám taky basáka, co se na terorii zasek a promarnil tak čas, který moh věnovat praxi...dodnes ho to sere...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

55

Re: Co za basu do začátku?

dodatek....abych byl upřímný, tak jsem pár učitelů taky měl....

Victor Wooten, Michael Manring, Louis Johnson, Flea, Rocco Prestia, trochu Jaco, Jeff Berlin, Stuart Hamm....

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

56

Re: Co za basu do začátku?

Jenich napsal:
MK napsal:

Panove s vasim dovolenim se vlozim do diskuse: Ucitel hodne pomuze, staci opravdu malo, aby vam ukazal jak zapojit vsechny prsty, jak to cvicit, v praxi stupnice, potom nastupuje teorie (aspon zaklady intervalu a podobne) at clovek trosku vi, co pod cim lze hrat a podobne. Z knihy to lze take nastudovat, ale podle meho nazoru to jde hodne pomalu. Mel jsem ucitele jen chvilku a musim rict, ze mi pomohl neskutecne (timto zdravim pana Vanu, hrace na 6ti strunny bezprazec!). Noty clovek nutne umet nemusi, taky je neumim tak, ze bych podle nich zahral. Ovsem pri vlastni tvorbe je minimalni znalost not dost potreba, kdyz kapela komunikuje treba na vetsi vzdalenosti anebo na zkouskach... Tezko komunikaci typu 5. prazec na 2. strune hraj blem blem blem nekam dojdete smile

nevim nevim...umět noty pro mě znamená umět hrát z listu....Stejně si ale moc nenecham kecat do toho, co budu hrát...prostě mi to stačí slyšet a něco tam vymyslim....skládat se dá i bez not....Znám taky basáka, co se na terorii zasek a promarnil tak čas, který moh věnovat praxi...dodnes ho to sere...

V tom pripade noty neumim - coz jsem taky napsal. Jiste, teorie nesmi zabrzdit hrace na jednom miste, nekomu to jde rychleji, nekomu pomaleji - chtel jsem jen rict, ze aspon castecna znalost not usnadnuje komunikaci.
Jinak je jasne, ze si basak dela linku sam, ale v nekterych pripadech je dobre se domluvit s autorem skladby, co ze by se tam hodilo a tak - ja si zase poradit necham, protoze ten, kdo skladbu pise, muze mit jine predstavy, nez ja...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

57

Re: Co za basu do začátku?

taky bych si chtel poridt basu, trochu umim na kytaru, hreju uz asi 5 let, ale ta basa me proste laka nak vic, a zajimalo by me, jestli tato basa je vhodna pro zacatecnika jao sem ja    http://www.kytary.cz/karta.php?0201:0:0 … p;ID=81349

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

58 Naposledy upravil: Gimzy (05. 02. 2006 17.21:54)

Re: Co za basu do začátku?

ASUSik napsal:

taky bych si chtel poridt basu, trochu umim na kytaru, hreju uz asi 5 let, ale ta basa me proste laka nak vic, a zajimalo by me, jestli tato basa je vhodna pro zacatecnika jao sem ja    http://www.kytary.cz/karta.php?0201:0:0 … p;ID=81349

No já bych těmhle basám nevěřil, v týhle cenový relaci bych dal na fokus nebo nákou jolanku wink

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

59

Re: Co za basu do začátku?

kytary dimavery jsou prej priserny, takze basy..... jako je hezky,  ze k tomu je 1w kombo s 1" reprakem... ale radsi kup za 5000 neco jinyho treba fokus wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

60

Re: Co za basu do začátku?

a jakou konkretne byste mi doporucily?  a byla by pro mne vhodnejsi Precission Bass nebo Jazz Bas???  a je treba vubec kombo?  s elektrickou kytarou hraju prez Hi-fi, slo by to tak i s basou?

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

61

Re: Co za basu do začátku?

to je uplne jedno... zkratka preci ma jeden zvuk (+ zacloneni vyssich  pro hlubsi zvuk) a jazz ma vic moznosti.... ja mam jazz, ale chtel bych preci......

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

62

Re: Co za basu do začátku?

a co stagg??? to je taky nakej shit?    http://www.kytary.cz/karta.php?0203:0:0:1:0&ID=3630

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

63

Re: Co za basu do začátku?

na staggy kazdej nadava (i ja je nemam rad) protoze to jsou takovy nastroje do tesca a podobne, ale znam hodsne lidi, co maj mnoho nastroju od staguu a musim uznat, ze jsou vyborne udelany, zvuk prumernej spis trosku horsi, ale ty jdou vymenit... ale zpracovani hodne dobry...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

64 Naposledy upravil: juhuuu (05. 02. 2006 20.53:01)

Re: Co za basu do začátku?

ale radsi bez do toho fokusu...

http://guitars-fokus.com/

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

65

Re: Co za basu do začátku?

Myslim že sesli na bicí stagg udělá dobrou ale basu??

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

66

Re: Co za basu do začátku?

tady je videoukazka http://kytary.cz/vid/DIM_JB302.wmv  na basu znacky Dimavery, a zda se mi ze zvuk je docela peknej, nemyslite?

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

67

Re: Co za basu do začátku?

to jsem si myslel presne o tomhle videu taky, ale ten zvuk je takovej rozplaclej, tupej.. nevim, mozna se to zda jen me big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

68

Re: Co za basu do začátku?

Osobne se mi ten zvuk moc nezamlouva, otazka je, jestli to neni dano mpeg kompresi...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

69

Re: Co za basu do začátku?

MK: to bych nerek, aspon charakter je urcite zachovalej.. blba kvalita audia neni...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

70

Re: Co za basu do začátku?

Juhuu: V tom pripade bych do toho nesel. smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

71

Re: Co za basu do začátku?

souhlas wink  ale tak v nejhorsim pripade treba koupit a nacpat tam machovy pickupy.... hmm

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

72

Re: Co za basu do začátku?

já bych koupil fokuse s KA  a nerval tam ani šebestovy pickupy

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

73

Re: Co za basu do začátku?

neznate nekdo nakej eshop, kde by meli ty fokuse?    a co rikate na tohohle   http://www.fender.cz/index.php?kategori … op=nabidka      ten cervenej fokus za 3600

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

74

Re: Co za basu do začátku?

a co znacka aria, je to neco slusnyho nebo naka hruza? prave sem koukal, ze sou docela za slusny penize

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

75

Re: Co za basu do začátku?

je to slušnější značka...hlavně žádná rychlokvaška už vyrábí nástorje nějakou 2-3. desítku let....a maj nástroje i za pěkný prachy takže už to podle mýho ukazuje že to je firma ktrerá to s nástrojema umí...je to mín známá značka a myslím trochu podceněná....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

76

Re: Co za basu do začátku?

http://www.muzikant.cz/index.php?sectio … i_id=43041   mel sem namysli konkretne tuhle,  takze mi ji doporucujete vic nez nakou Dimavery nebo Tensona?

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

77

Re: Co za basu do začátku?

kazdopadne...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

78

Re: Co za basu do začátku?

dik, tak to asi vypada ze do ni pudu

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

79

Re: Co za basu do začátku?

Ja taky myslim ze je to solidni basa, nebal bych se toho. Hral sem na ne v obchode a sou fajn, za ty penize.

0 xLajků:

80

Re: Co za basu do začátku?

Náš kytarista má Arii STD, kopii stratocastera a to je opravdu povedenej nástroj. "Levnost" z toho čpí na sto honů (nelakovanej krk zezadu, jednovrstvej prohýbající se bakelitovej pickguard, přichycenej jen osmi šroubama), ale hraje to neuvěřitelně dobře a drží ladění. Takže já bych se Arie taky nebál.

Jak už tady ale bylo milionkrát řečeno, u těchhle lacinejch nástrojů se samozřejmě liší kus od kusu, takže to chce vybírat, pokud to jde...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

81

Re: Co za basu do začátku?

tak, koupil jsem si tu arii, hraje celkem v pohode smile   ale mam s ni takovej drobnejsi, valstne trochu vetsi problem, kdyz hraju na 6 poli hmatniku, tak mi struny drncej o 7 prezec, vubec nevim co s tim, at steluju krk sem a tam, furt to drnci, povede se mi tak maximalne udelat aby nedrnecli 3 struny, ale ta 4 porad drnci, a nebo pak kdyz nedrnci zadna, tak zas je kobilka tak vysoko, ze to umacknout nejni snadny,    nevite co bych s tim mel delat? sad

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

82

Re: Co za basu do začátku?

narovnat krk do maximalni rovnosti a trosku prebrousit vsechny prazce.... vem spalik, kterej zabira asi 5prazce a dej na nej jemnej smirgl a prebrus to...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

83

Re: Co za basu do začátku?

dik, zkusim to

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

84

Re: Co za basu do začátku?

nevyfotil byste mi nekdo detail prisroubovani krku zezadu,  tak  20 cm dokola od ty desticky??? me se ten muj krk totiz nak nezda, jako kdyby tam byl krive, nebo co

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

85 Naposledy upravil: d.a.l.i (15. 03. 2006 08.39:19)

Re: Co za basu do začátku?

ASUSik napsal:

tak, koupil jsem si tu arii, hraje celkem v pohode smile   ale mam s ni takovej drobnejsi, valstne trochu vetsi problem, kdyz hraju na 6 poli hmatniku, tak mi struny drncej o 7 prezec, vubec nevim co s tim, at steluju krk sem a tam, furt to drnci, povede se mi tak maximalne udelat aby nedrnecli 3 struny, ale ta 4 porad drnci, a nebo pak kdyz nedrnci zadna, tak zas je kobilka tak vysoko, ze to umacknout nejni snadny,    nevite co bych s tim mel delat? sad

Nejspis mas vyssi 7. prazec nebo hrb na krku - kytarar by to mohl spravit zbrousenim 7. prazce. Pokud je ten prazec jen malo zaklepnuty, muzes ho jemne doklepnout kladivem, ale bouchej pres kus tvrdeho dreva, ne primo do prazce. Samo ze struny dole smile

Ad uchyceni krku - posli foto sveho nastroje, nejlip z vice uhlu.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

86

Re: Co za basu do začátku?

bohuzel nemam digital, tak to asi nevyfotim, a mimo to, sem se byl podivat u kamose, hraje na kytaru, ma stratocastera od Fenderu, a ma ten krk podobne jako ja, takze to asi nic nebude

Aria STB-PB
2x 1m vysoký, starý lampáče  s výborným zvukem("vlastní" výroba) big_smile
0 xLajků:

87 Naposledy upravil: zvonco (25. 06. 2009 22.32:22)

Re: Co za basu do začátku?

ASUSik ako moc si spokojny s ariou?? (asi este aktivny na tomto fore:) )
dalsia vec... to sa tu tie arie daju aj zohnat??? nevidel som to zatial na ziadnom eshope a ked hladam najde mi to prevazne anglicke stranky ... co mi je na trt smile

0 xLajků:

88

Re: Co za basu do začátku?

zvonco: Jen mírné upozornění, Asusík to psal 15. 03. 2006 ... Je dost možné, že máš omylem nastavené opačné řazení témat.

(Aneb "oživovač zombies 2")

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

89 Naposledy upravil: zvonco (26. 06. 2009 10.15:51)

Re: Co za basu do začátku?

nie nieee ja viem kedy to pisal a mam na to dvovod.... po 2 rokoch od kupy by mi uz vedel povedat ze co je na nej dobre a co ho sklamalo nie??? joj mate ma tu za uplneho trotla tak uz asi ani pisat nebudem tongue

PS: ja som vzdy dobre nastaveny tongue

0 xLajků:

90

Re: Co za basu do začátku?

A co takhle nějakou jolanu to je taká začátečnická klasika.

0 xLajků:

91

Re: Co za basu do začátku?

boad napsal:

A co takhle nějakou jolanu to je taká začátečnická klasika.

big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

92

Re: Co za basu do začátku?

Jinak abych jen nebuzil, tak pokud se vám naskytne možnost koupit ne obyč Arii, ale Aria Pro II, tak do toho jděte... ;-) Měl jsem kdysi jednu fešandu a to bylo dělo. Do začátku naprosto zuper.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

93

Re: Co za basu do začátku?

Paparatzzi napsal:

boad psal(a):

    A co takhle nějakou jolanu to je taká začátečnická klasika.

big_smile

jednu pozicnutu jolcu mam... ale chcelo by to uz neaku zmenu

kurcatovium napsal:

Aria Pro II, tak do toho jděte... ;-)

vyborne ... ked bude cas tak pohladam co je to za krasavicu smile uz bude brigada jupiii ide sa setrit na basu smile

0 xLajků:

94 Naposledy upravil: zvonco (31. 07. 2009 16.58:27)

Re: Co za basu do začátku?

chlapi?? nechcem otravovat... ale co hovorite na toto??

cort Action A
http://kytary.cz/cort-elektricka-baskyt … 21:0:0:1:0

skusal som to v predajni a celkom pekne si to chrumkalo a aj sa mi na tom lepsie hralo v porovnanis jolankou smile aj jednym preclom od squieru

pytam sa pretoze tu stale ospevujete fokusov... tak by som chcel od vas neake porovnanie  Cort - Fokus   ..ak by sa dalo

dik

0 xLajků:

95

Re: Co za basu do začátku?

Já jí mám v 5pětistunce, a absolutní spokojenost. Je rovná, zní mi dobře. Snad se tu u někdo někdy shodl, že do začátkou to sou nejlepší nástroje

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

96

Re: Co za basu do začátku?

ojetou koupis tak za 60 procent ceny

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

97

Re: Co za basu do začátku?

scháním nějakou basu pro začátek na netu sem našel i komplety http://kytary.cz/baskytary/baskytarove-sady/ ale nemám páru jestli to má smyl kupovat v kompletu nebo kombo basu... zvlášť

0 xLajků:

98

Re: Co za basu do začátku?

covece neblazni, kdyz natahnes na koste ctyri struny, budes mit lepsi kytaru...

0 xLajků:

99 Naposledy upravil: Paparatzzi (01. 03. 2010 17.42:52)

Re: Co za basu do začátku?

jimi.joe napsal:

scháním nějakou basu pro začátek na netu sem našel i komplety http://kytary.cz/baskytary/baskytarove-sady/ ale nemám páru jestli to má smyl kupovat v kompletu nebo kombo basu... zvlášť

Tak začnem jako vždy.. O basách pro začatečníky je tu snad x topiců tak zační tím.. Rozhodně zvlášt a nejlépe ojetou..Pak upřesni rozpočet a styl a můžem radit dál. Děkuji za pozornost:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

100

Re: Co za basu do začátku?

už jsem to nějak přelouskal ale vam to zaspamuju znova wink... mno styl bych to viděl přes trash, grunge a klidně i ten blues ale stojím si za prvím.. rozpočet 5000-7000 za basu+15W kombo

0 xLajků: