1

Téma: Počítač a nejen baskytara

Neznate nejakej dobrej programek, do kteryho dou zvlast nahrat basa, kytary a zpev a pak to nejak poskladat aby to hralo vcelku? Nemam s timhle vubec zkusenosti, a chceme ve zkusebne zkusit nahrat naky pisnicky bez bicich, do pocitace... Tak pokud mate s nakym dobry zkusenosti, a je lehkej na pouziti, dejte prosim vedet smile Diky moc smile

http://imagegen.last.fm/Awesome35/artists/10/minos182.gif
0 xLajků:

2

Re: Počítač a nejen baskytara

Dřív jsem používal Vegas, ale teď mám radši SoundForge

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

3

Re: Počítač a nejen baskytara

Cubase, Cakewalk, Ableton

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

4

Re: Počítač a nejen baskytara

N-Track Studio

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

5

Re: Počítač a nejen baskytara

Audacity

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

6

Re: Počítač a nejen baskytara

tak tak, vsichni tady pisete samy drahy profi nastroje(aspon podle me smile ), ale uplne postaci klasicky audacity, ze kteryho to pak (po doinstalovani knihovny) rovnou hodis do mp3ky... ja pouzivam na basovy nahravky Audacity a spokojenost,takze kytara a zpev budou taky ok wink

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

7

Re: Počítač a nejen baskytara

Cool Edit Pro, jednoznacne smile

jolana proxima l bass
0 xLajků:

8

Re: Počítač a nejen baskytara

A co Linux? Používáte nějaký softíky pod ním?

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

9

Re: Počítač a nejen baskytara

johnybass napsal:

A co Linux? Používáte nějaký softíky pod ním?

No třeba to Audacity.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

10

Re: Počítač a nejen baskytara

Díky, čapnu pod stolem nějakýho compa a hned zkusím..

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: pooseek (31. 07. 2007 08.41:53)

Re: Počítač a nejen baskytara

idle napsal:

A co Linux? Používáte nějaký softíky pod ním?

Spřízněná duše! No, to jsem ještě neviděl....
Inu, Audacity je dobrý (jednoduchý, zdarma) a pro mě hlavně multiplatformní - funkční pod wirdousama, linuxem i třeba BeOS či Macem. Pod linuchem má ale nepříjemnou věc - vývojáři ještě nepracují s ALSA, ale jen s OSS. Asi to nikomu nic neříká, ale  znamená to, že program bude zvládat obsluhovat maximálně jeden audioproud. Ne, můžete si tam skládat ze stop a poslouchat je všechny naráz, ale problém nastane, až je budete chtít nahrávat. Zatím se dá jenom buď nahrávat, nebo jenom přehrávat. Bohužel. ve Wirdousech to je ale plně funkční.  Vyzkoušejte s klidem i betaverzi 1.3.3 , chodí bez problémů a lépe nez stabilní stará 1.2.4. Každou chvílí už by měla vyjít stabilní nová. Program je jednoduchý na ovládání, je v češtině a i s menší pamětí a pomalejším procesorem chodí dobře svižně. Běžně ho používám na zvučenejch zkouškách pro zpětnou vazbu (nahrávám samostatně vokály [levý kanál] a nástroje [pravý kanál], ať si to můžeme i samostatně poslechnout a to je najednou chyb!).
Pokud chceš ale profesionalitu, budeš chtít jedině JACK (nízkolatenční audioserver) a k němu Ardour. Ten navíc dělá na stopách nedestruktivní úpravy (vždy lze vrátit zpět, je to jako bys do cesty zařadil efekt, taky ho můžeš dycky vypojit), podpora nahrávání a přehrávání najednou i více stop je samozřejmá, má spoustu hejblat a různejch nastaveních a dá se použít s klidem i ve studiu. Opravdu! Jenom ho pod Wirdousama nerozběháte 8-)
JACK a Ardour i Audacity jsou součástí distribuce zaměřené na zvuk - JAD. existuje i live DVD, takže se tenhle systém nemusí ani instalovat, jen se nabootuje z DVD. Je volně ke stažení. ::Stránky projektu JAD::

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

12

Re: Počítač a nejen baskytara

pooseek napsal:

Pod linuchem má ale nepříjemnou věc - vývojáři ještě nepracují s ALSA, ale jen s OSS.

Tohle vím, nějak jsme se s tím na začátku patlali a nakonec pořešili, ale už nevím přesně jak. Ale mám dojem, že přes JACKa to nebylo. Každopádně mi tam běhá přehrávání stop když nahrávám další, což je pochopitelně nutnost. Jinak jsem s tím větší šaškárny ještě nedělala, ale to časem asi taky přijde.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

13

Re: Počítač a nejen baskytara

To by mě zajímalo jak jste to udělali, ale nemusíš mi to psát, je to určitě zdlouhavý. Já holt kuli tomu bootnu winy a vono to nějak chodí. Jenom je tam dycky latence, ta nová stopa se musela posouvat, ať to sedí. Ale to je maličkost.

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

14

Re: Počítač a nejen baskytara

pooseek napsal:

To by mě zajímalo jak jste to udělali, ale nemusíš mi to psát, je to určitě zdlouhavý. Já holt kuli tomu bootnu winy a vono to nějak chodí. Jenom je tam dycky latence, ta nová stopa se musela posouvat, ať to sedí. Ale to je maličkost.

Mám takovej dojem, že se dá ALSA nějak přesvědčit k emulaci OSS, ale už si to moc nepamatuju, pomáhal mi s tím přítel (přece jenom do toho linuxu vidí o fous víc než já) a už je to pár měsíců zpátky.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

15

Re: Počítač a nejen baskytara

pooseek: Díky, už to stahuju...zase bude telefonátů, že nikomu ve fabrice nejde pořádně net...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

16

Re: Počítač a nejen baskytara

S!msonCZ napsal:

tak tak, vsichni tady pisete samy drahy profi nastroje(aspon podle me smile ), ale uplne postaci klasicky audacity, ze kteryho to pak (po doinstalovani knihovny) rovnou hodis do mp3ky... ja pouzivam na basovy nahravky Audacity a spokojenost,takze kytara a zpev budou taky ok wink

zkus použít torrenty wink

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

17

Re: Počítač a nejen baskytara

Gimzy napsal:

zkus použít torrenty wink

proč krást, když to není potřeba?

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

18

Re: Počítač a nejen baskytara

Diky za tipy, vyzkousim smile

http://imagegen.last.fm/Awesome35/artists/10/minos182.gif
0 xLajků:

19

Re: Počítač a nejen baskytara

idle napsal:

proč krást, když to není potřeba?

No jasne, linuxari big_smile proc krast kdyz neni potreba...staci stravit u PC tak 2-3 roky nez solidne ovladnes linux a uz muzes makat a zadara a bez kradeni big_smile jinak vam a jablickarum samozrejme fandim...ale ten mrkvosoft je porat takovy krapet instantnejsi a moznosti jsou (co se softwarove rozmanitosti tyce) vetsi...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Počítač a nejen baskytara

ale no tak...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

21

Re: Počítač a nejen baskytara

radeji to zamknu nez z toho tu bude flame linux vs microsoft.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků: