1

Téma: Typ dřeva

Docela by mě zajímalo jestli typ dřeva v base nějak ovlivňuje zvuk nebo něco jinýho... Když teda vynecháme opotřebení (tam je asi jasný, že čím lepší dřevo, tím dýl to vydrží). A jestli jo, jaký typ dřeva je nejlepší? Popř co máte vy a co doporučujete wink

když chceš hamburger, dej si párek...
0 xLajků:

2

Re: Typ dřeva

No mahagon je porad neco jinciho nez olse.. smile

Máma má mísu. Ema mele maso. Herbert loupe banán.
Efka je šťastná. sputnik okultnik
0 xLajků:

3

Re: Typ dřeva

hehe tak to je otázka do pranice a myslím že zde se nevytvoří žádnej dlouhej thread pač DŘEVO MÁ ZÁSADNÍ VLIV NA ZVUK!!!! tím to končí co není ve dřevě snímače nedoženou a věř tomu že každá dřevěná část basy/kytary ovlivnuje zvuk svým charakterem  přidává - ubírá na kvalitě:)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

4

Re: Typ dřeva

Vydrzi i preklizka, ale kazdy drevo "hraje" jinak (napr. http://www.warmoth.com/guitar/options/o … ywoods.cfm ). A co teprve plexisklo smile

0 xLajků:

5

Re: Typ dřeva

Kubš napsal:

DŘEVO MÁ ZÁSADNÍ VLIV NA ZVUK!!!!

s tim se neda nesouhlasit, ALE ...
vsehno ma svoje ale a to "ale" v pripade nastroju jsou taky snimace, typ elektroniky a aparat, je to teda asi vic aplikovatelny na kytary nez basy, presto to muze platit i pro ne, u modernich higain nastroju plati ze hrajou predevsim snimace a aparat, material je az na druhym miste co se tyce znelosti, resp je dulezite aby byl nastroj presne sestaven a kvalitne zpracovan, ovsem znelost materialu nemusi byt nutne stejna jako u vintage typu nastroju s pasivnima snimacema a elektronikou, kde drevo hraje nejvic, zvlast kdyz to honim pres cistej lampovej apec a nekamenujte me za nazor, neni z my hlavy smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

6

Re: Typ dřeva

Mimochodem, nevyráběl svýho času taky někdo v cizině basy z umělý hmoty?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

7

Re: Typ dřeva

jo myslim ze ampeg delal plastovy tela a gibson mel jeden cas experimentalni vyrobu preklizkovych kytar, nastesti se to neujalo

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

8

Re: Typ dřeva

je to akryl a ne primo UH
http://www.ampeg.com/products/daplexi/adag/index.html

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

9

Re: Typ dřeva

Modulus dělá grafitový krky...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

10

Re: Typ dřeva

Takže dřevo je pro děcka... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

11

Re: Typ dřeva

jeste k drevum, asi nic nedporucim,
ale osobne bych chtel peknou kvalitni americkou olsi,
ted mam koto coz je asijsky drevo, ale ma zvukovy i fyzikalni vlastnosti podobny mahagonu (je to tezky jako krava) a je svetly, ma takovej trochu zastrenejsi zvuk

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Termit (05. 01. 2007 16.13:11)

Re: Typ dřeva

tak to je pekna stranka, hezky ukazky drev a vlastnosti
stary fendry by mely byt olsovy, takze mam taky olsovou basu
lipa bude mit takovy mekci ton je z ni myslim aerodyne
bahenni jasan prurazny zvuk do tvrdsi muziky

0 xLajků:

13

Re: Typ dřeva

Ja davam prednost americke olsi, nebo jasanu. Olse je stredovejsi, jasan ma subjektivne basovejsi zvuk. Ale je to padlo od padla trochu jiny.

0 xLajků:

14

Re: Typ dřeva

všeobecne platí: čim tvrdší dřevo, tím víc potlačí středy a vede víc výšky, čím měkčí, tím to leze do basů

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

15

Re: Typ dřeva

nemyslis hard maple? rock maple jsem jeste neslysel, ale je to mozny, jinak to je javor cukrovy, puvodem z kanady a javorovej sirup, mnam moooc dobra vec, jinak snad roste i v nasich koncinach
roste tu i swamp ash cili bahenni jasan, cili jasan pensylvansky a to na Palave, taky u nas roste olse cervena z ni se delaj Fendery, je jen otazka jestli se tyhle veci daj normalne u truhlare sehnat a jeste navic v pouzitelny kvalite sad

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

16

Re: Typ dřeva

smile smile smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

17

Re: Typ dřeva

tyjo to sem nevěděl ale furt mi nejde do hlavy proč to má takovej vliv? strun se dřevo nedotýká a vlny od strun jdou rovnou do snímače a ne nějak přes dřevo ne??

když chceš hamburger, dej si párek...
0 xLajků:

18

Re: Typ dřeva

Moje zviratko s prazcema je ze stribrolistyho javoru a nevim proc, ale asi pojedu do Kanady objimat stribroliste javory big_smile A jinak krk ma ze skalniho javoru (rock maple). Spokojenost.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

19

Re: Typ dřeva

Strun se drevo dotyka...aneb vibrace do nej prochazi. O neco vice je to znat u pruchoziho krk nebo strun skrz telo. Take se dava duraz u sroubovaneho krku, jak je sroubovany. Pri skladani nastroje se hledi (doufam smile na to, jak vlneni prochazi jednotlivymi vrstvami. Predstav si to jako seismicke mereni (i kdyz nevim jestli kytarati neco takoveho meri u nastroje smile, kdy na jedne strane zemekoule se stane otres, mas dva druhy vln co prochazi vrstvama zeme a na druhe strane to zmeri a vidi presne, jak se vlneni menilo jak prochazelo ruznymi vrstvami...jak si jej tyto vrtstvy predavaly. A tak to na sebe navzajem pusobi struny a drevo (i kdyz pres jiny hardware) A snimac vlastne bere to chveni, ale uz ovlivnene vibracemi ktere v sobe drzi drevo. Zajimave, treba vice zapustene snimace jsou timto pak vice ovlivneny a vysledny zvuk je charakteristictejsi. Takovej popis ve zkratce, snad je to aspon trochu predstavitelne. Podle toho jake ma vibracni vlastnosti drevo pak ovlivnuje vysledny zvuk, tedy drevo neni zaklad, ale vice ci mene (dle slozeni, zpusobu pripojeni krku, pruchodu strun, aktivnosti/pasivnosti a pod.) vyrazny cinitel.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: m3 (06. 01. 2007 23.04:25)

Re: Typ dřeva

na dreva doporucuju zkouknout docela pekne udelanou stranku tady
http://www.guitar-makers.com/material.htm#

a ad stary hlasky o umelejch hmotach tak kdyby stale jeste nekdo tapal tak asi prvni kdo s tim zacal byl Ned Steinberger a asi prvni seriova grafitova basa L2 pripadne kytara GL2 ...
v soucastnosti dela grafitovi kytary a hlavne basy anglicka firma  Status-graphite a spousta mensich vetsinou "kustom" firem .. zajimavy sou nemecky Bass-Lab ale to uz je i na mne moc ... http://basslab.de  teda nestudoval sem to ale pocitam ze to bude nakej kompozit :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

21

Re: Typ dřeva

teda ale tadle by mi nevadila :-D kdyby mi ji nekdo dal tak na ni klidne budu hrat
http://basslab.de/OCT/ENG/Instruments/Custom/SB4y/horn.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22

Re: Typ dřeva

LEGO?! XD

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

23

Re: Typ dřeva

Graupner napsal:

tyjo to sem nevěděl ale furt mi nejde do hlavy proč to má takovej vliv? strun se dřevo nedotýká a vlny od strun jdou rovnou do snímače a ne nějak přes dřevo ne??

Tak Dante uz rekl vsechno  co sem mel na srdci....proste drevo dela zvuk (spolecne s dalsima vecma) at se ti to libi nebo ne, pokud myslis ze to je jinak, zkus to rozmluvit svetovym kytararum, budou jenom radi kdyz to budou moct delat stejne kvalitni z umele hmoty...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

24

Re: Typ dřeva

spider napsal:
Graupner napsal:

tyjo to sem nevěděl ale furt mi nejde do hlavy proč to má takovej vliv? strun se dřevo nedotýká a vlny od strun jdou rovnou do snímače a ne nějak přes dřevo ne??

Tak Dante uz rekl vsechno  co sem mel na srdci....proste drevo dela zvuk (spolecne s dalsima vecma) at se ti to libi nebo ne, pokud myslis ze to je jinak, zkus to rozmluvit svetovym kytararum, budou jenom radi kdyz to budou moct delat stejne kvalitni z umele hmoty...

jak já rád říkám - Když teda nemá to dřevo vliv na zvuk (jak někdy někdo občas tvrdí...) a je to hlavně ve snímačích tak proč nehrajem na stagy za 5 tisíc s upgrade eletronikou za 5k big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

25

Re: Typ dřeva

sice moc nechápu jak může dřevo rozeznít smímač (jestli sem to pochopil, smímač přeci smímá kmitající KOV v magnetickym poli nebo jak to je ?), oproti tomu ti dobrý dřevo spolehlivě udrží dlouhej tón, právě díky tomu že dobře vede zvuk, a to už samo o sobě neni málo.
a jelikož už nejsme v době kamenný, určitě se záhy najde (nebo už se našel ?) plast, kterej bude zvuk vést i líp než dřevo, ale já sem na tohle vymejšlení krátkej smile. nicméně mě pořád zůstává sympatičtější dřevo, páč umělá hmota ve mě vyvolává pocity z továrny na gumový medvídky

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

26

Re: Typ dřeva

jojo..už jsem byl taky poučen, že většinu zvuku dělá dřevo + konstrukce...snímače vlastně jen převádějí celkovou resonanci do repráku v rozmezí 0%-100% resonance dřeva...


je to opravdu dost zajímavá věc, jak třeba dřevo v různých výškách tonů různě resonuje...živoucí příklad je ta moje ibaneza, na kterou jsem natáh kytarovej zvuk a najednou z toho lezl naprosto krutej a zajímavej tón, přičemž jako basa stála za zlámaný hovno.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: spider (07. 01. 2007 14.32:07)

Re: Typ dřeva

vítek napsal:

sice moc nechápu jak může dřevo rozeznít smímač (jestli sem to pochopil, smímač přeci smímá kmitající KOV v magnetickym poli nebo jak to je ?), oproti tomu ti dobrý dřevo spolehlivě udrží dlouhej tón, právě díky tomu že dobře vede zvuk, a to už samo o sobě neni málo.
a jelikož už nejsme v době kamenný, určitě se záhy najde (nebo už se našel ?) plast, kterej bude zvuk vést i líp než dřevo, ale já sem na tohle vymejšlení krátkej smile. nicméně mě pořád zůstává sympatičtější dřevo, páč umělá hmota ve mě vyvolává pocity z továrny na gumový medvídky

Drevo nerozezniva snimac, ale strunu. Snimac prenasi to jak struna kmita a na tom ma drevo setsakramentsky podil.

Plast uz se nasel, Cort Curbow se dela z plastu, ale nejni to jaksi ono, i kdyz uplne spatny taky ne.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

28

Re: Typ dřeva

a co takto lak? ovplyvni lak na base jej zvuk?

0 xLajků:

29

Re: Typ dřeva

Taky - čím tlustší, tím hůř...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

30

Re: Typ dřeva

mikulik napsal:

Taky - čím tlustší, tím hůř...

To je obecne zazity nazor, ale mezi nami devcaty, taky se nikdy nikdo moc neobtezoval s tim, to prokazat. Ale obecne se rika tenky nitrolak, dobry zvuk, tlusty polyuretan spatny. Ja na to moc nedam, ale vyvrati t to taky nemuzu. Jen mam pocit ze je to uz moc magie.

0 xLajků:

31

Re: Typ dřeva

deafslap napsal:

obecne se rika tenky nitrolak, dobry zvuk, tlusty polyuretan spatny.

Přesně to si taky myslím... ale možná je to opravdu jen "pocitovka" - že s tenkou vrstvičkou laku dřevo líp dejchá (na tuhle magii vsadili u Fenderů s Highway 1 a docela jim to, soudě dle prodejních úspěchů, vychází)...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

32

Re: Typ dřeva

a neviete kde sa da nalakovat tata 4-6 strunova krasavica? niekde v pneuservise, u dakeho zrucneho stolara....

0 xLajků:

33

Re: Typ dřeva

Tak do pneuservisu bych ji chlape nedával big_smile, to radši se jít zeptat ke kytaráři, kdo to dělá jemu, pak za tím oním...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

34

Re: Typ dřeva

Takže mi prosím někdo vysvětlete rozdíl zvuku basy s palisandrovým nebo javorovým hmatníkem?

Vzor STEVE HARRIS - ][ron ]V[aiden
0 xLajků:

35

Re: Typ dřeva

Mrkni semhle - musíš se prokousat spoustou plků, ale když budeš hledat, najdeš: http://www.forum.baskytara.com/viewtopi … 38&p=1

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

36

Re: Typ dřeva

ja sem basu nalakoval nitro lakem 2 vrstvy stetcem a je to docela v poho, to nitro se totiz pekne vsakuje do dreva (1 vrstvu prebrousit jemnym smirglem)
jinak vyzkousenim ruznych bas v hudebninach jsem zjistil, ze lakovany basy (s krasnou lesklou tlustou vrstvou laku) pro me vubec nehrajou

0 xLajků:

37

Re: Typ dřeva

termit: to není lakování, ale štětcování (=podle mě prasení), do dokonalosti to má teda hoodně daleko...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

38

Re: Typ dřeva

ledaže by to byl mat, na vytvoření lesklýho povrchu je to štětcem dost strašný...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

39

Re: Typ dřeva

ale to nitro se vsakne a je to tak tenka vrstva ze to neni leskly, na lesklym sou porad otisky - blee
drevo neni zavreny a krasne to hraje, uplne mi to masiruje bricho jak to resonuje smile

0 xLajků:

40

Re: Typ dřeva

Klusi napsal:

ledaže by to byl mat, na vytvoření lesklýho povrchu je to štětcem dost strašný...

Divil by ses Klusi, ale nejkvalitnejsi laky se muzou klidne delat i stetcem. Jde o to udelat co nejsilnejsi vrstvu nitrolaku, ktera se pak brousi a lesti. A jestli si to nanasel stetcem nebo pistoli je uplne jedno

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

41

Re: Typ dřeva

Spider: Počkej, ale já mám za to, že pokud budeš lakovat čirým lakem, tak to jen poškrábeš tím leštěním (bursty = namoření+čirý lak). To asi bude případ barevných nitrolaků, ne?

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

42

Re: Typ dřeva

spider napsal:

ale nejni to jaksi ono

to je právě jádro pudla. eště to není "to vono", na co jsme zvyklý od dřeva. ale voni se ty výzkumníci jednou dovtípí a nějakej ten kus hyper-super-sajrajtu ukuchtí, pak nebudu mít nic proti smile

spider napsal:

Drevo nerozezniva snimac, ale strunu. Snimac prenasi to jak struna kmita a na tom ma drevo setsakramentsky podil.

tak to respekt smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

43

Re: Typ dřeva

a laky ? škoda že tam musí vůbec nějakej bejt. grrrr....

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

44 Naposledy upravil: spider (09. 01. 2007 21.17:19)

Re: Typ dřeva

Klusi napsal:

Spider: Počkej, ale já mám za to, že pokud budeš lakovat čirým lakem, tak to jen poškrábeš tím leštěním (bursty = namoření+čirý lak). To asi bude případ barevných nitrolaků, ne?

Stejne jde udelat i sunbuřt. Ale at buřt ci barva, je to ku*evska makacka big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

45

Re: Typ dřeva

vítek napsal:

a laky ? škoda že tam musí vůbec nějakej bejt. grrrr....

nemusi ale budes se vo to muset  vic starat a treba ti schnije :-D

Btw vi nekdo co je to ten vas nitrolak? jako chemicky..  to je naka nitrovana celuloza?? asi nejak nahodne co ...
takze by to nemelo delat tomu drevu nic moc pac to je taky prevazne celuloza :-D a ty nitro skupiny sou tam asi aby to nezraly MO ... :-D
btw to se asi redi vodou ne??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

46

Re: Typ dřeva

takze koupit bramborovej skrob rozpustit zchladit na 0 a prilejvat HNO3 a H2SO4
aale bacha at to nebouchne:-D

hmm ze bych si vymyslel tema na disertacku a nitroval celulozu a a jiny cukriky a vymejslel genialni lak :-D ale na to asi nesezenu skolitele:-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

47

Re: Typ dřeva

nitro lak je z nejaky celulozy, redi se to redidlem-nitro smile
taky se pouziva šelak, to sou nejaky brouci rozpusteny, dela se ukrutny mnozstvi slabounkych vrstvicek

0 xLajků:

48

Re: Typ dřeva

m3 napsal:

takze koupit bramborovej skrob rozpustit zchladit na 0 a prilejvat HNO3 a H2SO4
aale bacha at to nebouchne:-D

no ale zase po propusteni z nemocnice se muzes chlubit "mam (mel jsem) basu s trinitro lakem, panove to byla bomba" big_smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

49

Re: Typ dřeva

co se tyce tech povrchovych uprav u dreva (zastavam myslenku ze drevo je prirodni material, proto ho povrchove upravit prir. mat.):nitro a naky laky jako polyestery a pod. paradne zakryje povrch dreva, proste ho hermet. uzavre.
Ja osobne bych doporucil drevo jen parkrat napustit lnenou fermezi (obchody jako hornbach ho asi maj, nebo vinarske potreby) drevo je tak do urcite miry pred vlhkosti. proti mech. vlivum ne. Nafermezovanim se utvori slabounka vrstva ktera se castecne vsakne do dreva kde zustava a castecne vyprcha. Proto by se cca po tejdenich intervalech mel nanos opakovat podle potreby.
Dalsi variantou je ten selakovy lak. Jeho vyroba je narocna, je treba zkusensti, casu. Samotnej polotovar se dovazi z indi, kde se zbiraji vymesky (ano hovna:-)) cervce lakoveho. Knam se dovazi v podobe takovejch supinek. je nekoli druhu selaku. Oranz, citron, belenej...atd. Obecne se da rict ze na svetle drvo citron. na tmavsi oranz. Redi se v lihu a na dokonale vybrouseny povrch se nanasi polnou v mikro vrstvach. to se mnohokrat opakuje az se docili pozadovaneho povrchu. povrch muze byt celkove "zality" nebo se mohou nechat otevrene pory dreva.
mozna co bych zkusil dal, je drevo upravit vcelim voskem. redi se v terpentynu, je naprosto vode odolny, snasi i vetsi mechanické namahani (ovsem ve vrstvach cca od 1-2mm) da se do neho pidavat karnaubsky vosk (casem zloutne, ale je tvrdy) a damara...take pro zvyseni odolnosti...
nejeakou z techto technik bych volil naupravu dreva kytar...ale je to jenom muj nazor...
jsou i dalsi....ale ty uz jsou slozitejsi,,,,,:-)

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

50

Re: Typ dřeva

sorry...5tej radek ....pred vlhkosti CHRANENO...

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

51 Naposledy upravil: spider (15. 02. 2007 18.16:48)

Re: Typ dřeva

ghanta napsal:

ale je to jenom muj nazor...
jsou i dalsi....ale ty uz jsou slozitejsi,,,,,:-)

Mno prave ze voskem ani selakem nikdy nedosahnes pevnosti a odolnosti nitrolaku. Dobra alternativa je polyuretanova olejova barva, ta je polomatna, tvrda a natural-pruhledna. A aplikace je pomerne jednoducha. Jen spatne snasi moridla a barveni vubec

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

52

Re: Typ dřeva

polyester rozhodne spatny, moc tvrdy a drevo je moc zavreny, mel jsem jednu a uz nikdy, naproti tomu slabsi vrstva polyuretanu je takovej standard, to myslim dava kdekdo vcetne fendera a to uz od konce sedesatejch, takze proc ne, ale osobne bych asi sel do nitrolaku ten je totiz hrozne prijemnej do ruky, pokud je dobre udelanej, je takovej sametovej, ale zase ma podle vseho mensi vydrz a meni barvu, zloutne (coz se mne osobne zrovna libi, ale kazdymu taky ne)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

53

Re: Typ dřeva

Harvey58 napsal:

meni barvu, zloutne

Polyuretan taky mirne zloutne...asi o neco min

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

54

Re: Typ dřeva

spider napsal:

Polyuretan taky mirne zloutne...asi o neco min

Polyurethan odolává UV záření opravdu výrazně líp... na černý base mi to nevadí, ale kdybych měl bílou, asi by mě to štvalo... taky mám radši odstín do žluta...

http://i8.ebayimg.com/03/i/000/80/e9/ce4a_1.JPG

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

55

Re: Typ dřeva

byl asi chlapec pěkně drsnej že si vo svojí hruď tu basu tak vošmirgloval...

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

56

Re: Typ dřeva

Kdepak hruď, tohle je spona vod pásku (v 70. letech se nosily spony dost velký) smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

57 Naposledy upravil: vítek (14. 04. 2007 11.48:19)

Re: Typ dřeva

oživim tenhle vyčerpanej thread a zeptam se vás prosimvás jestli náhodou někdo nevíte jakej jasan a jakej javor a jakej palisandr může mít ta moje áááárie.
http://www.muzikmanie.cz/Aria/Aria-IGB-50_g1184.html
různejch druhů ste tu popsali hafec, tak kdyby náhodou někdo byl se školou na exkurzi v továrně, tak... smile
ďakujem

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

58

Re: Typ dřeva

vítek napsal:

různejch druhů ste tu popsali hafec, tak kdyby náhodou někdo byl se školou na exkurzi v továrně, tak... smile
ďakujem

staci tuknout do googlu. Telo olse, krk javor, hmatnik rosewood

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

59

Re: Typ dřeva

však to jo, ale sou různý druhy javoru a různý druhy jasanu atd. sad. spíš sem tu chtěl vyhledat nějakýho odborníka přes arie smile nebo člověka co má stejnou basu jak já, jestli tu někdo takovej je.

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

60

Re: Typ dřeva

vítek napsal:

však to jo, ale sou různý druhy javoru a různý druhy jasanu atd. sad. spíš sem tu chtěl vyhledat nějakýho odborníka přes arie smile nebo člověka co má stejnou basu jak já, jestli tu někdo takovej je.

Tak pokud chces az takovyhle podrobny info nezbyva ti nez kontaktovat vyrobce at to urci dle serioveho cisla. I fabrika ma ruzne zdroje a nastroje se nedelaji ze stejneho dreva (jasanove plantaze nejsou). Pochybuju ale ze ti daji hlubsi info nez to co uz sem napsal, ale za zkousku to stoji pokud tak touzis to vedet (i kdyz nevim proc).

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

61

Re: Typ dřeva

ked to chceš naozaj vedieť, nájdi si všetky javorov, jasanu a tak, nájdi si tie s priemernými až podpriemernými vlastnosťami a vyber si. Na to pádlo určite nepoužili nejaký drahší kus javoru ani jasanu.

0 xLajků:

62

Re: Typ dřeva

V továrni sa tým až tak netrápia, aby ťa ten zvuk ohúril :rolleyes

0 xLajků:

63

Re: Typ dřeva

smile jenom mě to zajímalo, nic důležitýho smile tvar je výbornej, všude je na fotkách ale jenom v šedočerný, já jí mam v červenočernym sanbuřtu

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

64

Re: Typ dřeva

můžete mi, prosím, přiblížit, jakej je rozdíl mezi olší a lípou?

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

65

Re: Typ dřeva

way napsal:

můžete mi, prosím, přiblížit, jakej je rozdíl mezi olší a lípou?

Olše je tvrdá houževnatá a těžká. Má pěknou kresbu, narůžovělý dřevo. Žíhaný kusy jsou fakt pěkný. Lípa je naopak měkká lehká, řekl bych že na hudební nástroj ne příliš vhodná. Má velice světlý, mírně nažloutlýdřevo s nevýraznou kresbou.

Votřískaná basa
0 xLajků:

66

Re: Typ dřeva

efka napsal:

No mahagon je porad neco jinciho nez olse

maha gon je těžký a sakra drahý ( jáse vtom vyznám sem synem stolaře)

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: darkevil 47 (01. 11. 2007 19.47:11)

Re: Typ dřeva

Majk napsal:

Člen


Profil  E-mail Re: Typ dřevaway psal(a):
můžete mi, prosím, přiblížit, jakej je rozdíl mezi olší a lípou?
Olše je tvrdá houževnatá a těžká. Má pěknou kresbu, narůžovělý dřevo. Žíhaný kusy jsou fakt pěkný. Lípa je naopak měkká lehká, řekl bych že na hudební nástroj ne příliš vhodná. Má velice světlý, mírně nažloutlýdřevo s nevýraznou kresbou.

ale pozor olše je toksycká !!! (ne přímo dřevo ale piliny apod jen kdyby ho chtěl náhodou chtěl opracovávat )

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

68

Re: Typ dřeva

darkevil 47 napsal:

ale pozor olše je toksycká !!! (ne přímo dřevo ale piliny apod jen kdyby ho chtěl náhodou opracovávat )

Myslím že při procházce podvečerní podzimní Prahou nadejchám víc toxickýho prachu, než při broušení olše tongue

Votřískaná basa
0 xLajků:

69

Re: Typ dřeva

mě ani tak nejde o vzhled, ale spíš o zvukový vlastnosti. Jak se ty dvě dřeva v tomhle směru liší?

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

70

Re: Typ dřeva

je to tady napisane, pokud umis AJ
lipa je basswood
http://www.warmoth.com/guitar/options/o … ywoods.cfm

0 xLajků:

71

Re: Typ dřeva

Od října roku 1950 do poloviny roku 1956 firma Fender používá u všech modelů pouze jasan. Většina jasanových těl je v těchto letech vyrobena ze dvou až tří rovnoměrných, vybíraných kusů dřeva, ale vzácností nejsou ani "jednokusé" nástroje.
Od roku 1956 a v podstatě až do současnosti se stala hlavním materiálem olše, je původně používána na všechny modely s malými výjimkami - jednou z nich jsou například modely v blond úpravě (transparentní bílá). Je typické, že na stejný model jsou použity různé druhy dřeva podle toho, jakou barvu si vyberete. Může se zdát trochu absurdní, že barva rozhoduje o použitém materiálu, ale jistou logiku v tom přece jenom najdeme. Jasan má mnohem výraznější kresbu dřeva, a proto tam, kde by pod transparentní blond úpravou olše nebyla vůbec vidět, působí velmi efektně. Naopak pod neprůhledný lak je jej téměř škoda. Další důvod tkví v tom, že jasan je v porovnání s olší velmi porézní dřevo a na vyplnění pórů spotřebujeme nesrovnatelně větší množství laku než u olše. Navíc se při tehdejších metodách lak časem sesychá a kopíruje léta, což u neprůhledné barvy nepůsobí dvakrát nejlépe. Tohoto pravidla, týkajícího se transparentních laků a jasanu, si můžeme všimnout v nabídkách firmy Fender také dnes. Převážná většina olšových těl je ze dvou až čtyř kusů dřeva a výběr a homogenita materiálu s narůstajícím obratem postupně klesá. Zvýšený počet kusů dřeva (čtyři už je celkem hodně) je omlouván tím, že olše netvoří tak silné kmeny jako jasan a že počet kusů má na zvuk minimální vliv. Spíše zajímavostí je to, že v letech 1963-64 se u některých modelů používal také mahagon, který pro fendery není vůbec typický.
Neodpustím si také zmínku o nástrojích vyráběných pod touto značkou v jiných zemích. Firma si totiž svou USA produkci určitým způsobem chrání. Na převážnou většinu těchto nástrojů používá odlišné materiály. Takže i po výměně všech komponentů budou mít nástroje poněkud odlišný charakter než ty americké.
Made in Japan - nejstarší nástroje mají těla ještě olšová, ale od počátku devadesátých let se používá lípa (basswood). Zde si osud trochu pohrál, ano tyto lípové nástroje hrají opravdu jinak, ale právě pro tento sladký charakter tónu jsou dnes "staří japonci" často vyhledáváni.
Made in Mexico - na těchto nástrojích zase najdeme nečastěji topol (poplar).
časopis Muzikus 2006/12 celý článek na http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla … B4392%5D=1

Votřískaná basa
0 xLajků:

72

Re: Typ dřeva

Majk napsal:

Myslím že při procházce podvečerní podzimní Prahou nadejchám víc toxickýho prachu, než při broušení olše

no tak jistej bych si nebyl si ce ntvrdím že to není pravda

ps: já sem chtěl jen upozirnict kdyby náhodou

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

73

Re: Typ dřeva

darkevil 47 napsal:
efka napsal:

No mahagon je porad neco jinciho nez olse

maha gon je těžký a sakra drahý ( jáse vtom vyznám sem synem stolaře)

já se v tom nevyznám tak jako syn stolaře ale vím že mahagonů je druhů že katagorizvoat ho jako drahý dřevo nejde, a samozjřemě že existuje jak špatnej levnej tak drahej dobrej....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

74

Re: Typ dřeva

kdyz sem brousil svou basu, tak jsem se tech pilin nazral dosytosti...je pravda, ze od ty doby byvam obcas jedovatej :-)

0 xLajků:

75

Re: Typ dřeva

Dante napsal:

Moje zviratko s prazcema je ze stribrolistyho javoru a nevim proc, ale asi pojedu do Kanady objimat stribroliste javory  A jinak krk ma ze skalniho javoru (rock maple). Spokojenost.

Jééé big_smile to jsem ráda, že nejsem jediný blázen, který si ten svůj kus javoru personifikuje. Moje Korvice by pod svým černým oblečkem měla prý mít vlnkovaný javor. Bohužel zatím z podobného materiálu i ty ruce, co na ni hrajou wink
Jak to tak pročítám, tak asi časem skončím u něčeho měkkého, basovějšího. Nějak pro mně není basů nikdy dost.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

76

Re: Typ dřeva

darkevil 47 napsal:

maha gon je těžký

Mahagon je pouze obecne oznaceni velke skupiny drev, ktere se lisi jak kresbou tak vahou, takze muzou byt velice lehke, i tezke synu stolare.... Zeptej se Axla jestli je jeho mahagonova basa tezka

Majk napsal:

řekl bych že na hudební nástroj ne příliš vhodná

Lipa je velmi muzikalni drevo a je po zvukove strance velmi vhodna. Trvanlivost a tvrdost je druha vec, lipu bych pouzil spise u basy s pruchozim krkem.

Co se zvuku tyce, zvuk je obecne receno takovy jako drevo - tedy u lipy mekky, s pomalejsim attackem, u tvrdeho dreva je attack rychly, ton pevny, s dlouhym dozvukem. Samozrejme je to obecne, pokud bude spatne  rostle drevo susene v rychlosusarne a zrajici 3 minuty tak se neda rict ze by muselo mit presne tyhle vlastnosti.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

77

Re: Typ dřeva

Erža napsal:

Moje Korvice by pod svým černým oblečkem měla prý mít vlnkovaný javor.

O tom silne pochybuju.....cele telo z vlnkovaneho javoru by stalo vic nez original Warwick corvette.  Pokud by se jednalo o top, tak nechapu cernou barvu, z velke casti se vlnkovany javor pouziva jako dekorativni drevo, zvukove vlastnosti  se topem taky meni, ale priznejme si ze preci jen vzhled je zjevnejsi.


Nezbyva nez rockbassu rozparat big_smile  truth is out (inside) there

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

78

Re: Typ dřeva

hmm... já fakt nevím. Tohle mi sdělil někdo tady na fóru wink párat ji kožíšek kvůli tomu nebudu

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

79

Re: Typ dřeva

no krcek mozna, ale telo bude podle me jasan, nebo olse

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

80

Re: Typ dřeva

mno ani krk by nebyl levnější než celá basa....

já mám svůj birdseye/flame krček a je hezký se na něj dívat big_smile to je asi tak všechno co k tomu můžu říct big_smile

dřevo na base mám taky neznámý ale podle mýho amatérskýho názoru to nasvědčuje starý dobrý olši....nemá tak výraznou kresbu jak mívá jasan big_smile ale uku do ohně nedám...zkusím někde najít vzorník dřev a podle toho se zorientuju
jo kdybych chtěl jasan tak beru tohle....to už dneska jentak nepotkáte bookmatched a když tak možná v nákým custom shopu... i když tohle vlasntě custom shop je... starý dobrý early 80´s

# http://i5.ebayimg.com/01/i/000/bf/7e/5dab_1.JPG
http://i19.ebayimg.com/08/i/000/bf/7e/5d2f_1.JPG

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

81

Re: Typ dřeva

Kubši, ty vole, to je náádhera smile smile


Jinak povídání o dřevech je taky tadyk:
http://www.sweb.cz/quitar/casti/wood.htm

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

82

Re: Typ dřeva

schecter

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

83

Re: Typ dřeva

To je tvůj new Schecter? Fakt moc pěkný. Dřevo je podle mě jasan

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

84

Re: Typ dřeva

taky si myslim ze jasan.....vyrazna kresba a huste leta nejsou podminkou

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

85

Re: Typ dřeva

Majk napsal:

Olše je tvrdá houževnatá a těžká. Má pěknou kresbu, narůžovělý dřevo. Žíhaný kusy jsou fakt pěkný. Lípa je naopak měkká lehká, řekl bych že na hudební nástroj ne příliš vhodná. Má velice světlý, mírně nažloutlýdřevo s nevýraznou kresbou.

no tak stim nemuzu souhlasit.....jedine stim ze ma naruzoveli drevo. nevim jestli si ji nekdy drzel v ruce, ale olse rozhodne nepatri do kategorie tvrdeho dreva, nevim co si predstavujes pod pojmem houzevnata:-) a tezka taky neni. Uz vubec nema peknou kresbu a to proto ze nema temer zadnou kresbu v zadnem rezu. a co to sou zihany kussy taky nevim. Jediny co je na olsi videt sou parenchymaticky bunky (hnedy, do centimentru dlouhy podelny skvrny) Olse se nejvic podoba tresni a to pouze barvou.  O lipe toho vis vic krom toho ze pises ze na hudebni nastroje neni moc vhodna ale to ti uz vysvetlil Spider......

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

86 Naposledy upravil: Kubš (06. 11. 2007 10.36:23)

Re: Typ dřeva

Lmn13 napsal:
pipa napsal:

To je tvůj new Schecter? Fakt moc pěkný. Dřevo je podle mě jasan

řekl bych že ne, tady toho někdo teď dává všanc na ebay vid Kubši smile  taky sem už na něj koukal...

jj je to ebay...myslím že to je o trošku mladší kus, a myslím že o trošku horší než můj

obyč krkček, obyč kobyla...takovej "levnější..." no levnější tyhle léta jsou pro schectera něco jako současnost pro sadowskyho big_smile takže co je levnější big_smile holt to není mainstream výrobce,   ten samej s černou nepruhlednou barvou tam jde na BIN za 800.....tenhle konkrétně je na 600 BIN

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

87

Re: Typ dřeva

Takze , ktery drevo byste doporucily na takovej ten kovovej zvuk , podobnej jako ma Marco z nightwish ?

____________________________________________________
Basa- Ashton AB-2
Kombo- Tyrant by AXL 100w
Efekt -Zoom BA-2
0 xLajků:

88

Re: Typ dřeva

nevim jaky je to kovovy zvuk ani kdo je Marco z nightwish....kazdopadne si zkus zjistit na jaky nastroj hraje....a na jakz aparat a struny....a budes mit uplne stejny kovovy zvuk jako marco....mozna

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

89

Re: Typ dřeva

spider napsal:

na jaky nastroj hraje....a na jakz aparat a struny....a budes mit uplne stejny kovovy zvuk jako marco....mozna

heh, Zakk Wylde by tě s tímhle poslal do (_,_) :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

90

Re: Typ dřeva

spider napsal:

nevim jaky je to kovovy zvuk ani kdo je Marco z nightwish....kazdopadne si zkus zjistit na jaky nastroj hraje....a na jakz aparat a struny....a budes mit uplne stejny kovovy zvuk jako marco....mozna

tyhle otázky....to je někdy já nevím....snažím se bejt schovívavej ale to je otázka jako ptát se  jak uvařit jídlo jako Jamie Olivier.....

na rovinu, je to v kvalitním nástroji at je z olše nebo bubingy, je to ve snímačích, je to v prackách, je to v aparátu, je to ve strunách....NEexistuje zkratka jak se k tomu dostat...
bohužel to prostě jinak nejde....poslechni si někdy dřevní nahrávky jakýkoliv dneska slavný kapely....v 70-80% to sou fakt zvukový zločiny big_smile (neplést s hudebníma!!!)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

91 Naposledy upravil: Erža (30. 12. 2007 21.40:13)

Re: Typ dřeva

Callcze napsal:

Takze , ktery drevo byste doporucily na takovej ten kovovej zvuk , podobnej jako ma Marco z nightwish ?

Ha, dle tvaru slovesa se obracíš pouze na basačky big_smile ... no olše... wink víc rad po mně nechtěj.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

92

Re: Typ dřeva

Tak až dneska jsem zjistil (díky Pípovi) že mam tělo basy z americký lípy (potvrzeno slovníkem:-)... A že by byla basa nějak moc lehká bych neřekl a zvuk spíš středovej. Ale aspoň můžu bejt v klidu že to neni dřevotříska:-D

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

93

Re: Typ dřeva

no tusim mirne kam pan tazatel miri, takze tvrde drevo - bubinga, Jasan, Javor

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

94

Re: Typ dřeva

http://www.guitar-makers.com/www/materialy.php  hezkej procházkovskej přehled dříví.  Celkově maj u procházků docela dost zajímavejch info o matroších, stavbě a tak.

0 xLajků:

95

Re: Typ dřeva

hehe davdaku kdyz kouknes na prvni stranu cca 3ti prizpevek tak tam ten link na prochazku je... teda taky sem na to vcera klik a zjistil ze nefunguje smile
ale i tak ti dik za update big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

96

Re: Typ dřeva

tenhle zabiják zevluje :-) snad každej rok ve frankfurtu na musicmesse u stánku basslab.. a pak, že má dřevo hlavní podíl na zvuku
http://www.slapring.com/en/soundandvideo/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=nVGjbkCB … playnext=1

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

97

Re: Typ dřeva

rozzis napsal:

a pak, že má dřevo hlavní podíl na zvuku

No na dobrem zvuku urcite wink Byt by mel kovovou celou ruku, tak s tim jak mu kmita struna (cili kdyz tam tu pracku nema, i kdyz v tomto pripade je to spis vyjimkou) nenadela nic

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

98 Naposledy upravil: rozzis (16. 09. 2009 08.58:19)

Re: Typ dřeva

spider: nejde o ten prstýnek, ale o tu plastovou basu přece

edit: teď koukám, že jsem tam dal video u stánku s tim náprstkem, tak možná proto to nedorozumnění

thumb nt 5, thumb nt 4 fretless, ibanez sdgr
trace elliot AH250, trace elliot 4x10H, mono sys 1x15, sansamp, sonic maximizer
0 xLajků:

99

Re: Typ dřeva

rozzis napsal:

enhle zabiják zevluje :-) snad každej rok ve frankfurtu na musicmesse u stánku basslab.. a pak, že má dřevo hlavní podíl na zvuku

no, ale tenhle zvuk dobrej neni...

1) na slap je potřeba jen hodně vejšek a u těch jde hlavně o snímače
2) z nekvalitního videa na youtube nepoznáš zvukově ani prd.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

100

Re: Typ dřeva

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/j … bilofi.mp3

asi takhle smile je to dobrej zvuk nebo jakej je to zvuk, pane horník?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků: