1

Téma: Basa+PC

Jestli chcete protojit basu s PC a mít trochu dobrý zvuk tak si stáhněte Amplitube 2.1(klidně vám dám i link přes torrent) a k tomu Asio4all(pro minimální latency,teda pokud nemáte zvukovku za moc peněz:-))

0 xLajků:

2

Re: Basa+PC

Tak přihoď pro představu nějakou zvukovou ukázku

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

3

Re: Basa+PC

Zvukovou ukázku nemám,ale jestli si chcete doma cvičit tak je to určitě výborná věc.Samozřejmě musíte mít taky pořádné bedny u PC malé bedničky nestačí......

0 xLajků:

4

Re: Basa+PC

D.I.R. napsal:

Zvukovou ukázku nemám,ale jestli si chcete doma cvičit tak je to určitě výborná věc.Samozřejmě musíte mít taky pořádné bedny u PC malé bedničky nestačí......

.....to bych chtěl vidět, kdo má doma k PC bedny, aby se přez ně dalo hrát na basu.... big_smile a big_smile .....tak hoď  odkaz přímo na ten program.....    smile a smile

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: RAT (11. 09. 2007 18.52:06)

Re: Basa+PC

Amplitube je spíše aplikace pro kytary. Pro basu je lepší Ampeg SVX od stejné firmy IK Multimedia. Je o něm psáno i v samostatném threadu, stačí pohledat. Asio je samozřejmostí. A ani nemusíš stahovat přes torrenty, je to i na:

http://guitartrade.blogspot.com/

0 xLajků:

6

Re: Basa+PC

já strkám basu do komba..tedy propojuji kabelem
ale je možné, že dělám něco špatně..nestíhám sledovat trendy

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

7

Re: Basa+PC

ja to asi nepochopím, zvukovka sound blaster pro, bedny creative 5.1 a vsichni chvali jak to ma krasny zvuk.. no fakt:)

jolana proxima l bass
0 xLajků:

8

Re: Basa+PC

chroustjazz napsal:

já strkám basu do komba..tedy propojuji kabelem
ale je možné, že dělám něco špatně..nestíhám sledovat trendy

...no, jestli nechceš tu basu nahrát do compu, tak to děláš správně.... wink

0 xLajků:

9

Re: Basa+PC

Matej napsal:

..to bych chtěl vidět, kdo má doma k PC bedny, aby se přez ně dalo hrát na basu

Hele hraju na pitomy logitechy, koncertni parada to neni, ale na domaci cviceni kde neresis zvuk to je dostatecne.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: Basa+PC

spider napsal:

Hele hraju na pitomy logitechy, koncertni parada to neni, ale na domaci cviceni kde neresis zvuk to je dostatecne.

...v poho,...když Ti to tak vyhovuje, tak je to ok.... wink Já mám na domácí cvičení raději malý kombíčko...

0 xLajků:

11

Re: Basa+PC

matěji, v mém noťasu dochází ke zpoždění i s asiem4all, takže i kdybych chtěl, nemohu 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

12

Re: Basa+PC

To i v mém noťasi, máš jedinou možnost: externí USB nebo Firewire zvukovka.

0 xLajků:

13

Re: Basa+PC

si budu opět stavět počíták..takže tak..vždycky nějakej postavím a hned ho prodám..ale jednou..jednou už si jeden nechám 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

14

Re: Basa+PC

Externí zvukovku si můžeš nechat, tu s PC prodávat nemusíš smile

0 xLajků:

15

Re: Basa+PC

RAT napsal:

Externí zvukovku si můžeš nechat

v počítáku extérní? a proč bych ji tam měl? nemyslíš nótbůk?

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

16

Re: Basa+PC

To je přece jedno jestli ji připojíš přes Firewire/USB na PC nebo na notebook. Externí karta Ti dává možnost přehazovat si ji z jednoho počítače na druhý jak je libo.

0 xLajků:

17

Re: Basa+PC

Souhlasim se Spiderem - dlouho dobu jsem hral pres Logitechy 2.1, celkovej vykon asi 10 Wattu... jen byl problem, kdyz jsem do nich hnal zaroven basu a hudbu, to pak nepobiraly. Tedka mam myho Peaveye a na domu super smile

Jinak kdyz uz jsme u propojovani basy s kompem, tak sorry za OT, ale trochu to sem i patri - na moji Adonisce mam snimace dost nizko a cinani se netrapili s pruzinkama na sroubcich, takze nejdou dat vejs... kazdymu asi dojde, ze to dava pekne slabej signal. K tomu si pripoctete 6 metru levnyho Warwickackyho kabelu a on-board zvukovku bez ASIO ... latence kupodivu dost v pohode, vyhovujici, ale strasne se mi ztraci signal, asi na kabelu, ne ? Driv jsem hral pres nejakou home-made snuru, co jsem tu nasel, chytalo to kazdej brum, kterej jen mohlo, ale hralo to fest... ted to nejak nechce hrat nahlas (nehledejte to v aparature - zvuk z PC mam vytazenej do 2x30 W zesilovace... asi 6 metru kabelu dela svy, co ?

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

18

Re: Basa+PC

RAT napsal:

Amplitube je spíše aplikace pro kytary. Pro basu je lepší Ampeg SVX od stejné firmy IK Multimedia. Je o něm psáno i v samostatném threadu, stačí pohledat. Asio je samozřejmostí. A ani nemusíš stahovat přes torrenty, je to i na:

http://guitartrade.blogspot.com/

Je to sice převážně na kytary ale můžeš si tam vybrat i basový lampáč a bednu.Takže bych řekl že to je dost v poho.....no ale ti co nevěří ať vyzkouší:

http://www.btmon.com/Applications/Windo … rrent.html tady je odkaz na torrent toho Amplitube 2.1.:)

0 xLajků:

19

Re: Basa+PC

mohu mit pls dotaz??? sem v tomhle naprosty idiot tak se pta pokud takto spojujete pc s basou to delate tak ze vytahnete jack ze zesilovace a pak do pocitace a nebo tahate z kytary kabel rovnou do PC??? dekuji za odpoved zajima me to prpoze sem cetl ze takhle muzu kytaru oddelat tak me to zajima

Ibanez GSR - 200
kabel Vox
150W Homemade Kombicko
0 xLajků:

20

Re: Basa+PC

rovnou do PC, spis nez kytaru je jednodussi oddelat zesak popr. zvukovku

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

21

Re: Basa+PC

no a jak moc nebezpecny to je???? nerad bych si oddelal 3 mesice stary notebook. na druhou stranu zadny napeti z basy nejde tak by to snad nic nemelo udelat ne?

Ibanez GSR - 200
kabel Vox
150W Homemade Kombicko
0 xLajků:

22

Re: Basa+PC

Neboj se toho. Pro jistotu můžeš stáhnout mikrofonní vstup na minimum a postupně přidávat podle úrovně v příslušném softu...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

23

Re: Basa+PC

Pokud ti nebude vadit, že signál bude nejspíše zkreslený v celém spektru (zapomeň na čistej zvuk basy), tak s PC se nic stát nemůže... Jinak doporučuji koupit alespoň nějakou nejlevnější variantu externí zvukovky, cosi nabízí Behringer. Má to jeden vstup pro nástroj a jeden výstup na sluchátka. Na cvičení k notebboku ideální...

0 xLajků:

24

Re: Basa+PC

hele, ja to pichnu pres GT-6Bcko a jedu jack-jack do line in na zvukne... musim si koupit exterku s digital in no... big_smile

0 xLajků:

25

Re: Basa+PC

subroofer napsal:

Pokud ti nebude vadit, že signál bude nejspíše zkreslený v celém spektru (zapomeň na čistej zvuk basy)...

vysvetlis mi, pls, ako si na toto prisiel?

0 xLajků:

26

Re: Basa+PC

Ja pouzivam Ampeg SVX s asio driverom priamo basu do mic in a je to bezkonkurencna volba pokial to chce clovek vyuzivat len na cvicenie a domace hranie inak mam to na NB s integ zvuk kartou takze nic moc a hrato super. jaj a netreba zabudnut na kvalitnejsie repro alebo sluchatka potom to krajsie pocut ako na NB repracikoch(na tych to je strach a hroza:D)

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Paparatzzi (29. 04. 2009 22.13:10)

Re: Basa+PC

vylo: No mám taky noťas se zabudoavanou zvukovkou mohl bys mi prosím nějak dodat Ten Ampeg SVX a taky ten asio driver? Dík

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

28

Re: Basa+PC

Zkoušel tu už někdo ten nový plug-in Fender aparatur od IK Multimedia nebo plug-in aparatur od Markbasse?

0 xLajků:

29

Re: Basa+PC

Nedávno vyšlo AmpliTube 5. Do teď jsem používal verzi 4, na kytaru byla použitelná, na basu méně, hlavně díky nemožnosti nastavit nižší latenci. Pětka zvládá jít hodně nízko, že už to zpoždění není vůbec znát, takže super. Navíc tam přidali nějaké efekty rackového typu, hlavně lampový kompresor je velice použitelný, ten krabičkový je dosti mizerný. Hovořím samozřejmě o dosti ořezané verzi AmpliTube 5 Custom Shop, která je zdarma, ale i tak pro moje potřeby dostatečně vyhovuje. Prostředí páté verze je jednodušší a přehlednější než u čtyřky.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1er4d0v1l2uo1k4o5otb061sc73.jpg

Pro fanoušky Gallien-Krueger bych klidně doporučil i GK Amplification 2 LE. Veze zdarma umožňuje sice použít jen simulaci komba MB 150, ale dá se s ní vyblbnout dost. Funguje jako samostatný program i jako VST plugin.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1er4dn36j1c3n85n117vmaenbp5.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

30

Re: Basa+PC

Aidamos napsal:

Nedávno vyšlo AmpliTube 5. Do teď jsem používal verzi 4, na kytaru byla použitelná, na basu méně,...

 

Jojo,..taky jsem koukal. wink Kytarista  (ve svých 63 letech) to dost používá, když mi nahrává kytary do toho našeho nahrávání s Popřechodu a právě si libuje jak je to dobrý. Každopádně zvuk kytar co mi nahraje a pošle je výbornej. sunglasses

0 xLajků:

31

Re: Basa+PC

Ja používám Sphene LE od Audified a jsem spokojený. 

https://shop.audified.com/products/sphene-le

Nabízí ještě jednu plugin jmenem Peridot, ale ten zdaleka tak zajímavý není. 

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

32

Re: Basa+PC

Aidamos napsal:

AmpliTube 5 Custom Shop, která je zdarma, ale i tak pro moje potřeby dostatečně vyhovuje

Tak jsem se na AmpliTube nakonec vykašlal a odinstaloval ho. Používám teď nově asi tři měsíce jako DAW free software Cakewalk by BandLab (ex placený Cakewalk Sonar) a v něm je trochu ořezaný plugin TH3, který je normálně placený a ne úplně málo, nedávno vydali jeho nástupce TH-U, který stojí skoro sedm tisíc Kč. A i ta ořezaná verze má spoustu zesilovačů, reproboxů a velice použitelných efektů. Umožňuje různě řadit efekty, zesilovače, samozřejmě i paralelně, použít víc boxů zároveň, prostě na moje potřeby až moc možností, ale na kytaru je to zase super.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1eresio5i1m59gqcohl2931hkf3.jpg

Pravda, pro basu je tam stejně jako v AmpliTube jeden zesilovač (aspoň je to ale lampový Ampeg SVT-VR) a jeden box (bohužel ne trochu očekávatelný Ampeg SVT-810E, ale jen Ashdown ABM 410H), ale navíc to zvukově teda není úplně ono. Ovšem pozor! Je tam možnost si nahrát vlastní impulsní odezvu (IR), což třeba AmpliTube ve free verzi nedovoluje, a to dokonce dvě najednou a nastavit si jejich vzájemný poměr.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ereubbhim9srmv142s15k61kik7.jpg

Takže nakonec jsem použil jen vlastní IR simulaci a vykašlal se na TH3 zesilovač a box, a dále podobně jako to používám naživo s Darkglass Alpha Omega Ultra v kombinaci s One Control Mosquito Blenderem jsem si do jedné stopy připojil čistou basu a do druhé stopy teprve simulaci. Dále jsem si v Cakewalku v ProChannel okně nastavil i kompresor, ekvalizaci, takže teď mám v kompu na cvičení dostupný zvuk velice blízký tomu, jaký používám naživo, a nemusím furt doma rozbalovat a zapojovat pedalboard. Sednu ke kompu, píchnu kabel do basy, spustím uložený projekt a hraju.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ereumsiss741onc1kog1egu1v0m9.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

33

Re: Basa+PC

Adame jak ti šumí tyhle simulace? Já co jsem zkoušel Bias Amp 2 co mám v Ipadu, tak bez noise gate je to nepoužitelný a většinou to stejně nepouživám, protože tam prostě šum je, který mi ve sluchátkách vadí ....

To je taky důvod proč pořád otálím s Helix HX stomp nebo dalším modelerem, a jediný o čem uvažuji je impulse response na bednu po analogovým lampovým preampu ... ale ne simulace zesilovače nebo nedej bože zkreslení ...

Ale možná dělám něco blbě, že mi ty simulace tak šumí...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Aidamos (08. 01. 2021 06.16:14)

Re: Basa+PC

sigi napsal:

Adame jak ti šumí tyhle simulace?

Myslíš ty v Cakewalku v TH3? Ten basovej cajk je použitelnej i ten Ampeg + Ashdown, zvlášť když se k tomu přimíchne čistá basa, jinak co se týká kytarových zvuků, tak ty čisté jsou opravdu křišťálově čisté, tedy absolutně bez šumu. Crunshové zvuky už samozřejmě drobný hum obsahují, a u těch hi-gainových ho tam je přirozeně hodně, takže na ty to šumovou bránu chce, ale jinak i na nich je při hraní odstup signál-šum myslím naprosto v pohodě. Co se týká vlastních impulzů, tak taky žádný enormní šum nepozoruji, to už víc slyším rozdíly v šumu při aplikaci impulzů v Darkglass AOU, tam se ten charakter šumu mění zřetelně, ale i tak se s tím dá žít. Každopádně moje oblíbená simulace Ampegu 810 od Redwirezu je i tam absolutně bez šumu, ta se povedla.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

35

Re: Basa+PC

Overload TH-U ma uz taky aplikaci pro jabka - je zdarma (samozrejme je takto velice omezenej vyber apcu/fx a co chces to dokupujes), ale i tak mi prisla lepsi nez BIAS amp/Bias FX. Dalsi alternativa ktera mi prisla super je cinska GE lab, tam platis za pocet ulozenych rigu (za nejaky zaklad chteji par dolaru), ktera ma docela dost funkcni profilaci vlastnich aparatu (ale samo potrebujes vicevstupou zvukarnu).

0 xLajků: