201

Re: Odborníci přes lakování - rychle sem!

D.a.l.i napsal:

HAHAHA   
Klidně dojeď, jestli z té 20 let staré basy s prakticky neznámou historií něco vyčteš
Prostě je to eben a tečka, třídu materiálu na tomto nástroji fakt řešit nelze

oukej oukej,,, nevedel som ci si si ho dal stavat pred par rokmi, alebo ci si ho nasiel alebo co big_smile
kazdopadne verim ze to hra super a ze to asi aj cosi vydrzi ! smile

pkGuitars  no.1                ¤
JAzZ*Bejs-fejs                 ¤

Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & ZOOM B3

Share

202 Naposledy upravil: pepaol (08. 01. 2018 15.49:09)

Opráším téma.
Potřeboval bych znovu nalakovat jasanové tělo. Tj. sundat původní lak štětkou provedený a nastříkat nitro. Kdysi jsem nitrem ve spreji lakoval krk na Skvéra. 12 vrstev. Drbačka neskutečná. Dopadlo to ale dobře. Když si na tu 16 denní anabázi vzpomenu, mám kopřivku. Nemám zkrátka tu boží trpělivost. Radši někomu za lak zaplatím. Poraďte šikovného lakýrníka.

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

203 Naposledy upravil: Luboš (08. 01. 2018 15.18:43)

pepaol napsal:

Opráším téma.
Potřeboval bych znovu nalakovat jasanové tělo. Tj. sundat původní lak štětkou provedený a nastříkat nitro. Kdysi jsem nitrem ve spreji lakoval krk na Skvéra. 12 vrstev. Drbačka neskutečná. Dopadlo to ale dobře. Když si na tu 16 denní anabázi vzpomenu, má kopřivku. Nemám zkrátka tu boží trpělivost. Radši někomu za lak zaplatím. Poraďte šikovného lakýrníka.

http://www.redbirdinstruments.cz
Pokud nepožaduješ zrcadlovej lesk (ani nevím jestli to u nitra jde) tak bych s tím šel za Honzem. Má docela rozumný ceny.
Mám od něho nitro na preclovi a jsem spokojenej. Taky na jasanu a cíleně co nejmenší vrstva. Trošku jsem na něm začal dělat relic a místy už po necelým roce lehce praská.

http://baskytara.com/img/m/24100/t/p1c3b1qp491k7q13jskdnvdc3q3.jpg
http://baskytara.com/img/m/24100/t/p1c3b1s89g1g65tlc1h681mr2i4f5.jpg
http://baskytara.com/img/m/24100/t/p1c3b1t9lj1jr5maj141n8foqm07.jpg
Ke kvalitě fotek moc nepřispěl ani můj tablet ani můj temnej byt s nedostatečným osvětlením.
Ten lak popraskává jen tam kde jsem ho odíral takovou tou dekou na leštění nerezi.

Red Bird Instruments Precision Bass
Kontrabas 7/8 M.M.
Hocke BN110

Share

204 Naposledy upravil: pepaol (08. 01. 2018 15.48:09)

Maš tenkou vrstvu a "pomerančovou" kůru. Záprach na laku se musí po každé vrstvě brousit. Jinak se kupí a kupí a vytvoří ten pomeranč :-)
Jasně, že lze udělat vrstvu co zaleje póry cca 0,4 mm hlaďoučkou a lesklou. Ale je to drbačka neskutečná !

Kdo si hraje, nezlobí !

Share

205

pepaol napsal:

Maš tenkou vrstvu a "pomerančovou" kůru. Záprach na laku se musí po každé vrstvě brousit. Jinak se kupí a kupí a vytvoří ten pomeranč :-)
Jasně, že lze udělat vrstvu co zaleje póry cca 0,4 mm hlaďoučkou a lesklou. Ale je to drbačka neskutečná !

nitroval sem jen jednou sprayem na nabytek ale teda nechal na base nejake zakladni moreni mozna i vrstvu puvodniho sunhurstu tu "zlutou"  a vrstev uz nevim kolik sem delal kazdopadne se mi to pak paradne zpavoukovatelo big_smile popraskalo a razem ta basa vypadala o 20 let starsi big_smile ..  nastesti ja ty hnilaky a obouchance radsi big_smile nakonec ten sub sbMM vypadal jak vrstevnik ty 79 savle big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

206

Základ dobrého lakování je co nejvíc vrstev a všechny, mimo poslední, broušené (téměř leštěné). Dělá se tak i kvalitní nábytek, my jsme v továrně u dražších kousků používali sedm technologických vrstev. Sám mám doma všechny dveře čtyřikrát (mimo máčení, broušení, moření, napouštění pod lak). A na vše musí být správná teplota a vlhkost vzduchu. Rozumně, chlapci, berte to vážně! To nejde nějak ocákat v garáži tím, co ti přijde pod ruku.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)

Share