1

Téma: Zahraniční obchody

Ahoj chtěl bych se zeptat zda nemáte dobrou zkušenost s nějakým dobrým zahraničním obchodem, kde by bylo nejlépe poštovné zdarma? (USA, GB atd)

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Mobius (12. 02. 2013 22.04:35)

Re: Zahraniční obchody

Já mám dobrou zkušenost s Thomann.de, takových lidí tu určitě bude víc. Poštovné je 15 Euro, ale mám dojem, že když máš nákup nad častku tuším cca 5000 kč, tak máš poštovný zdarma. Jinak poštovný zdarma ze zahraničí to asi nenajdeš. Z USA se navíc v 90% případů nevyhneš ani clu. Ale přeju hodně štestí někdy ty poštovný nejsou ani takový pálky, záleží co kupuješ. Já si poslal struny z USA a poštovný bylo 15 USD.

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

3

Re: Zahraniční obchody

díky za odpověď zrovna to co bych chtěl objednat bohužel v thomanovi nemaj sad

0 xLajků:

4

Re: Zahraniční obchody

O co tak speciální se jedná? Možná by stálo za to jim zkusit napsat, zda by to nesehnali.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

5

Re: Zahraniční obchody

chcu si koupit bud schectera nebo fendera a ty co bych chtel nemaji. a v cr je to o dost drazsi nez jinde.

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Deamon9009 (12. 02. 2013 22.35:09)

Re: Zahraniční obchody

Tak jestli se stále vyrábí tak myslím, že ti objednají i to co není v nabídce. A s Thomannem 100% spokojenost (pro mě).

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

7

Re: Zahraniční obchody

dobre diky moc zkusim jim napsat

0 xLajků:

8

Re: Zahraniční obchody

Milson napsal:

a v cr je to o dost drazsi nez jinde.

ono jak co
viz treba http://www.thomann.de/cz/fender_modern_ … ass_bb.htm
http://www.muziker.cz/baskytary/elektri … tch-Blonde
btw kdzy sem ji kupoval nebyla nikde tak sem obepsal vsechny ksefty ktery meli fendri psany jako distributory pro CR a vybral si to kde mi dali nejlepsi cenu a nejrychlejc .. bylo to zrovna z muzikeru a myslim ze mi dali tu cenu nizsi nez je ted...

Milson napsal:

kde by bylo nejlépe poštovné zdarma? (USA, GB atd)

postovny zdarma je skoro dycky jen v ramci statu.. kupoval sem tak neco po americe ... do cech by to bylo nejen s postovnym a este nezapomen na dane a clo..  to z UK  neni ale zas je UK docela drahy .. hmm ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Zahraniční obchody

m3 napsal:

ono jak co

přesně tak:
http://www.thomann.de/cz/schecter_stile … _4_bch.htm
http://www.music-city.cz/schecter-elekt … -5637.html
oba e-shopy je budou mít až v březnu...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

10

Re: Zahraniční obchody

Ja som teraz bral od bassdirect.co.uk a za 4 dni som mal balík doma. Maximálna spokojnosť

0 xLajků:

11

Re: Zahraniční obchody

Ja sem kupoval i neco z kamenejch kseftu ale prez ebay..  jinak pro dopravu z UK mi Kubs s Davidakem doporucili TeaTreeHouse.. a naprosta spokojenost .. do 4 pracovni dnu doma za 30liber tusim ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Zahraniční obchody

http://www.bassstringsonline.com/  asi nejlepší místo, kde sehnat normálně težce sehnatelné struny nebo jediné místo co znám, kde se dá u některých značek poskládat set vlastních tloušťek strun. Trvalo to asi měsíc, jelikož 14 dní nebyly ty sady co jsem chtěl skladem a + několik dní celní řízení. Poštovné 18,75 USD. Nechal jsem si udělat sadu niklové Dean Markley 0.40, 0.65, 0.85, 0.110, 0.140. Ale ještě jsem je nezkoušel. Problém s obchodem nebyl žádný, ale je to poměrně luxus nechat si struny poslat ze zahraničí.

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

13

Re: Zahraniční obchody

Na struny je ďalší dobrý shop saitenmarkt.de

0 xLajků:

14 Naposledy upravil: m3 (14. 02. 2013 01.16:48)

Re: Zahraniční obchody

Mobius napsal:

ale je to poměrně luxus nechat si struny poslat ze zahraničí.

mno nevim luxus ja sem struny na basu v cechach kupoval za tech cca 8 let co basuju 2x big_smile z toho jednou kdyz sem rychle potreboval single A...

ono se to casto vyplati i z ameru vcetne cla a postovnyho, kdyz koupis vic sad... nehlede k tomu ze neco tu nesezenes nebo by si cekal dyl nez ti to nakej shop objedna..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: Zahraniční obchody

Rad bych jenom upozornil, ze pri nakupu z tretich zemi, tj. ne ze Schengenu, tak po 1.4.2012 se do castky cca 250$ se neplati clo, ale dan vam naparej a ta se pocita z celkovy castky, cili cena zbozi + postovny, takze se pak stava, ze v konecnym dusledku to vyjde draz nez u nas. Navic ty forky s darkama apod. uz na ne davno neplatej sad

Jinak Thomann je super, pokud by ste chteli neco z USA a obchod nezasilal mimo USA, tak je dobry pouzit http://www.shipito.com/, zadarmo si vytvorite virtualni adresu kam to budou posilat a oni to preposlou a maj velmi dobre ceny postovnyho.

Na dopravu z GB pouzivam http://www.teahousetransport.co.uk/Prep … sport.html je s nima celkem dobra domluva a cena maj stejnou jak psal m3, taky 30 liber, ted mi pres ne de z anglie bedna TE1048, takze velka a tezka krava a dopravny 38 liber

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

16

Re: Zahraniční obchody

Burdin napsal:

Na dopravu z GB pouzivam http://www.teahousetransport.co.uk/Prep … sport.html je s nima celkem dobra domluva a cena maj stejnou jak psal m3

mno dyk to je ono smile jenom sem to nejak poplet big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17

Re: Zahraniční obchody

big_smile ja sem si rikal, ze tohle

m3 napsal:

doporucili TeaTreeHouse..

by mi spis sedelo na Australii smile

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

18

Re: Zahraniční obchody

Máte někdo zkušenost?
http://www.bestbassgear.com/

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

19

Re: Zahraniční obchody

jj, výborný. ale při dnešním kurzu dolaru, DPH a clu se to moc nevyplatí..

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

20

Re: Zahraniční obchody

Kedysi som u nich kupoval, spoľahliví, dobrá komunikácia. Ale ako vraví príspevok vyššie, po prirážkach v podobe DPH, cla, poštovného (ktoré sa tiež započítava do DPH) plus kurz doláru sa už nevyplatí.

0 xLajků:

21

Re: Zahraniční obchody

co polskej šop ampbroker.pl

Co jsem koukal má tam zajímavý věci jako třeba ORANGE AD200b, kterého mám v oku, ale z Plzně bohužel daleko. Z Ostravy co by kamenem smile škoda. Ceny mi přijdou v poho.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

22

Re: Zahraniční obchody

Máte někdo zkušenosti s nákupem v eShopu www.guitardream.cz ? Jsou to poláci s cz webovou mutací. Některé položky jsou až podezřele levné.

0 xLajků:

23

Re: Zahraniční obchody

Mám a dobrou. Pro sebe jsem předloni kupoval Ashdown Mag 220 kombo za výbornou cenu. Platba byla předem na jejich účet, doprava DPD. Kombo přišlo v orig. balení. No a
syn si před měsícem koupil 18" činel Zildjian A crash, který vyšel o 1500 míň než náš nejlevnější obchod Bici.cz. Doprava stála 8Eur. Obojí jsme objedávali přes jejich PL stránky Guitarcenter.pl.

Fender American Pro Jazz Bass, Lakland Skyline 44-64, Fujigen FGN Mighty Jazz .
0 xLajků:

24

Re: Zahraniční obchody

Super, díky za referenci. Ty ceny jsou až zarážející.

0 xLajků:

25

Re: Zahraniční obchody

Viz zmíněný obchod, tohle je docela zajímavý rozdíl:
http://baskytara.com/img/m/4105/t/p1b9tkuv1jgs6cuk1idd14h216243.jpg
Guitardream.cz vs Kytary.cz

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

26

Re: Zahraniční obchody

ještě pořád mají kytary.cz "záruku nejnižší ceny" ? smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

27

Re: Zahraniční obchody

Atvečko napsal:

ještě pořád mají kytary.cz "záruku nejnižší ceny" ? smile

Jj mají :-)

0 xLajků:

28

Re: Zahraniční obchody

no tak to se jim fakt líbit nebude smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

29

Re: Zahraniční obchody

Maji, když jsem jim to poslal, odpověděli, ze tuhle cenu mi nemůžou nabídnout. :-)

0 xLajků:

30

Re: Zahraniční obchody

hmmm, garanci už tam nemaj, no nedivím se, když tu je Thomann a ted tihle pošuci

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

31

Re: Zahraniční obchody

Proti polákům se s cenou u US zboží těžko konkuruje - mají lepší dovozní podmínky a trochu se dá uhrát i na rozdílů kurzů CZK/USD a PLN/USD. A jestli našli způsob, jak zužitkovat utržené koruny, pak se můžem jen těšit, co všecko sem dotáhnou.. (třeba nějaké Mesa věci za US ceny :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

32

Re: Zahraniční obchody

taky se podívejte na ceny kytary.pl - např. Darkglass B3K

kytary.cz 6790,- Kč
kytary.pl 1010,- zl což je dnešním kurzem 6330,- Kč

to by mě zajímalo, jestli mi to za tu cenu pošlou do Prahy když si to objednám na polským eshopu big_smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

33

Re: Zahraniční obchody

Darkglass je evropské zboží, rozdíl v ceně není tak markantní - jen rozdílem exch.rate.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

34

Re: Zahraniční obchody

Guitardream.cz je outlet Guitarcenter.pl, co můžou dát za lepší cenu, než je v ČR, to tam dají, vzhledem k tomu, kdy začali, beru to jako pokus o pomstu za kytary.pl smile
kolega zvukař má s nima taky zkušenost: objednal pět kusů u nich neskutečně levnýho Shure Beta 27 za cenu o 30% nižší než Thomann, u distiributora měl potvrzeno, že to prodávají za svůj nákup od Shure. Aniž by mu odpověděli, během dne srovnali cenu na Thomanna.
Pokud má potřebu někdo zakládat jakože českej e-shop, kde nabízí zboží za svůj nákup, je to jeho boj, kterej mi přijde poměrně ubohej...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

35

Re: Zahraniční obchody

Satana napsal:

"záruku nejnižší ceny" ?

pokud se nepletu, není to záruka, ale funkce "Našli jste lepší cenu", kde tě upozorní, že se cenu pokusí snížit, ale nejnižší cenu negarantují.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

36

Re: Zahraniční obchody

Někde jsme tu řešili, že poláci nějak vyjebávají s DPH. Proto jsou levnější.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

37

Re: Zahraniční obchody

el BassTardo napsal:
Satana napsal:

"záruku nejnižší ceny" ?

pokud se nepletu, není to záruka, ale funkce "Našli jste lepší cenu", kde tě upozorní, že se cenu pokusí snížit, ale nejnižší cenu negarantují.

je to tak, máš pravdu...

0 xLajků:

38

Re: Zahraniční obchody

pepaol napsal:

Někde jsme tu řešili, že poláci nějak vyjebávají s DPH. Proto jsou levnější.

no, DPH v Polsku je 23% takže tím to asi nebude...
kdyby to bylo 15% jako v Lichtenštejnsku, pak by ta úvaha dávala trochu smysl.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

39

Re: Zahraniční obchody

el BassTardo napsal:
pepaol napsal:

Někde jsme tu řešili, že poláci nějak vyjebávají s DPH. Proto jsou levnější.

no, DPH v Polsku je 23% takže tím to asi nebude...
kdyby to bylo 15% jako v Lichtenštejnsku, pak by ta úvaha dávala trochu smysl.

když to zboží "vyvezeš", tj prodáš třeba do ČR tak prodáváš bez daně, což je ten smysl..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: el BassTardo (28. 02. 2017 17.20:07)

Re: Zahraniční obchody

KarelSam napsal:

když to zboží "vyvezeš", tj prodáš třeba do ČR tak prodáváš bez daně, což je ten smysl..

no to ano, pokud jsi plátcem DPH a tvůj zákazník taky.
žádnej e-shop ti neprodá bez DPH nebo jste snad někdo od Thomanna něco dostali se slevou 21% wink
pokud teda sami neplatíte DPH...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

41

Re: Zahraniční obchody

Fígl je v režimu dovozu z USA do PL a ve směnném kurzu mezi měnami.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

42

Re: Zahraniční obchody

MartinXC napsal:

Fígl je v režimu dovozu z USA do PL a ve směnném kurzu mezi měnami.

sorry za narůstající OT, ale to by mě moc zajímalo o jaký fígl jde?

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

43

Re: Zahraniční obchody

Cena v Polsku byla nižší cca o to DPH už na e-shopu. Tj. inzerovaná.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

44

Re: Zahraniční obchody

KarelSam napsal:
MartinXC napsal:

Fígl je v režimu dovozu z USA do PL a ve směnném kurzu mezi měnami.

sorry za narůstající OT, ale to by mě moc zajímalo o jaký fígl jde?

PL má v dovozu s USA (historicky) maličko jiné podmínky z hlediska dvojího zdanění než ČR.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

45

Re: Zahraniční obchody

V Polsku dosáhly karuselový podvody s DPH takovýho rozmachu, že jsou považovaný za běžnej nástroj podnikání.... oblíbená destinace Poláků pro zasmyčkování karuselu je ČR a Slovensko

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

46

Re: Zahraniční obchody

Zdravim, mate niekto skusenosti s https://www.andertons.co.uk/p/WTX264/ba … s-amp-head ? vdaka

0 xLajků:

47

Re: Zahraniční obchody

Nikto nic prosim vas sad? Musim sa rozhodnut ci kupim toto, alebo tc bh250 z druhej ruky tak nech viem predajcovi dat vediet. Vdaka

0 xLajků:

48

Re: Zahraniční obchody

peSko napsal:

Nikto nic prosim vas ? Musim sa rozhodnut ci kupim toto, alebo tc bh250 z druhej ruky tak nech viem predajcovi dat vediet. Vdaka

kup si toho galliena a nevymyslaj kktiny peto!

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

49

Re: Zahraniční obchody

peSko napsal:

Musim sa rozhodnut ci kupim toto...

S krámem zkušenost nemám. Ale na fotce je US verze na 120V/60Hz a nikde ve specifikaci o napájecím napětí ani zmíňka. Pokud bys to bral, tak se dobře poptej na detaily.

0 xLajků:

50

Re: Zahraniční obchody

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto obchodem?

http://www.vintage-guitar.de/vintage-katalog.html

Krize středního věku si žádá další oběť big_smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

51

Re: Zahraniční obchody

Jak jsem vzplanul pro tu japonskou YAMAHU broad bass (vedle v Adamově recenzi), tak jsem říkal fajn a našl jsem si jí na https://www.ishibashi-music.jp/ (japan shop) 

Basa stojí desítku (říkám super a dokonce jsem našel, že od 2019 nemusíme platit z Japanu CLO, pouze DPH) tak si říkám to je pohoda.

Hodim nákup do košíku a vyskočí na mě cena poštovného a to je asi něco přes pět tisíc. Říkám OK to je dost, tak koupim basy rovnou dvě , nebo tři, třeba i nějakého japonského jazze, aby už se to za to poštovné vyplatilo. Myslel jsem, že to nahází do jedné krabice.

Naházím dvě basy do košíku a když jsem dal poštovné tak to napsalo přetížení. Že tak to poslat nejde. 

 

Prosím o radu, kde nakupujete basy z Japanu? Protože, co jsem koukal tak tyhle japonský basy nikde jinde moc koupit nejdou a když jo tak za nesmyslný prachy...

Díky

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

52

Re: Zahraniční obchody

Hele jsi si jistý tím, že z Japonska se neplatí clo? Já tam asi před půl rokem kupoval nějakou krabičku přes Reverb.com, šlo to před DHL a clo tam bylo. Sice to celé zařídilo rovnou DHL, ale nebylo úplně levné.

Hlavně jsem se výši cla dozvěděl, až když to bylo na cestě.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

53

Re: Zahraniční obchody

Od roku 2019 by se nemělo platit clo na zboží z Japonska, pouze u zboží nad 22€ se platí DPH. Povinnost celního odbavení zůstává. Nemám to vyzkoušené, jen jsem to četl.

Japonsko - informace k Dohodě mezi EU a Japonskem | Celní správa ČR (celnisprava.cz)

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

54 Naposledy upravil: srs (23. 01. 2022 12.45:20)

Re: Zahraniční obchody

Dzzerza napsal:

clo tam bylo

čerstvá zkušenost s celním řízením z před Vánoc - clo za 2 basy jsem platil asi 600 Kč - řešil jsem s celníkem po telefonu, mají na to nějaký tabulky, ale řekl mi, že pokud by prodejce z Japonska přidal na fakturu prohlášení o původu (který jsem se mu snažil doložit já, ale to mi neuznal, i když dle stránek celní správy to neměl být problém), clo bych neplatil. DPH samo bylo zaplaceno též.

 

SMETS napsal:

Prosím o radu, kde nakupujete basy z Japanu? Protože, co jsem koukal tak tyhle japonský basy nikde jinde moc koupit nejdou a když jo tak za nesmyslný prachy...

Kupoval jsem vloni v listopadu 2 basy přes www.jauce.com, který zprostředkovává účast v japan yahoo aukcích. Zkušenost pozitivní, vše bez problémů, ale samozřejmě platíš jim za to ne úplně malej bakšiš, z něčeho žít musí. Po vydražení první basy, která přišla k nim do skladu v Japonsku, začíná běžet 60-denní lhůta, po kterou ti basu u nich nechají - tzn. máš čas toho vydražit víc a nechat si to potom poslat naráz v jednom balení. Zabalený to bylo poctivě, spousta bublin, povolený struny a mám pocit, že i povolili výztuhy v krcích na basách (který nesundávali, ale možná by to šlo domluvit).

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

55

Re: Zahraniční obchody

@srs uz se kocham - dik smile jakej je kurs Yenu vuci korune?

@SMETS nezkousel omrknout www.willhaben.at  , https://www.ebay-kleinanzeigen.de/ nebo https://www.mercatinomusicale.com/ na bezcelni porizeni?

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

56

Re: Zahraniční obchody

ondrax napsal:

jakej je kurs Yenu vuci korune?

https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/JPY-japonsky-jen/

1 Kč = cca 5,3 Yenu

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

57

Re: Zahraniční obchody

SMETS napsal:

Prosím o radu, kde nakupujete basy z Japanu?

 ja kupoval jen na ebayi posilali japan postou.. a teda uz je to nakej patek ale basa byla asi 15 a na tech clech a certvicem sem zaplatil necelejech 5 asi..

SMETS napsal:

Naházím dvě basy do košíku a když jsem dal poštovné tak to napsalo přetížení. Že tak to poslat nejde.

 tak maj nejaky limit tusim to tam nekde je .. koukal sem tam po par basach i s nima komunikoval, reakce rychle a ochotne, ale nakonec sem nic nekoupil..

SMETS napsal:

Protože, co jsem koukal tak tyhle japonský basy nikde jinde moc koupit nejdou a když jo tak za nesmyslný prachy...

 btw ty ishibashi sem tam neco vystrci na reverb ikdyz nevim ja moc to usnadni nakup big_smile asi spis ne smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

58

Re: Zahraniční obchody

Francouzi mají zajímavý obchod s japonskými kousky.
https://www.worldsmusic-import.com/
Pokud byste do něčeho někdo šel tak bych se připojil wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

59

Re: Zahraniční obchody

m3 napsal:

SMETS napsal:

Protože, co jsem koukal tak tyhle japonský basy nikde jinde moc koupit nejdou a když jo tak za nesmyslný prachy...

 btw ty ishibashi sem tam neco vystrci na reverb ikdyz nevim ja moc to usnadni nakup big_smile asi spis ne smile

Nkěterý eaby prodejci jsou zapojeni do to worldwide programu nebo ja kse to jmenuje a tak ti ebay vypočítá CLO i DPH už při placení, takže tady už neřešíš celní řízení, posílá papírů poště atd., všechno az tebe udělá ebay. Samozřejmě asi nějak cenově výhodnější to není, ale minimálně provozně to jednodušší je, nakoupíš a už nic neřešíš. Ne všichni prodejci tam ale zapojeni jsou.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

60

Re: Zahraniční obchody

Všem díky za odpovědi. Mám o čem přemýšlet...

srs napsal:

Kupoval jsem vloni v listopadu 2 basy přes www.jauce.com, který zprostředkovává účast v japan yahoo aukcích.

 Tohle se mi líbí asi nejvíc, hlevně jestli to chápu tak by mi tam mohle klapnout to, že když už mám platit tak drahou dopravu tak vemu alespoň těch bas, nebo kytar víc aby se to vyplatilo.

Ale spíš mám strach, že to na mě bude moc složitý to ošéfovat smile 

Tombas napsal:

Japonsko - informace k Dohodě mezi EU a Japonskem | Celní správa ČR (celnisprava.cz)

 přesně tohle jsem četl a tam bylo napsáno, že se clo neplatí... 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

61

Re: Zahraniční obchody

Kiwi napsal:

Nkěterý eaby prodejci jsou zapojeni do to worldwide programu nebo ja kse to jmenuje a tak ti ebay vypočítá CLO i DPH už při placení, takže tady už neřešíš celní řízení, posílá papírů poště atd., všechno az tebe udělá ebay.

 To sem parkrat vyuzil kdyz sem nakupoval z ameriky ..  ale u japoncu sem to asi nikdy nepotkal ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: srs (23. 01. 2022 21.52:34)

Re: Zahraniční obchody

SMETS napsal:

Ale spíš mám strach, že to na mě bude moc složitý to ošéfovat

 složitý mi to zas tak nepřišlo, případně můžu celej proces podrobněji popsat včetně toho, kolik co stálo, klidně se ptej (asi spíš do SZ ať to tady úpně netapetuju), nebo ti s tím nějak na dálku pomoct...

SMETS napsal:

když už mám platit tak drahou dopravu tak vemu alespoň těch bas

cena dopravy je samozřejmě odvislá i od váhy, tzn. každá další kytara to o něco navýší, ale úspora tam samozřejmě je

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

63

Re: Zahraniční obchody

@SMETS  co tohle https://hudebnibazar.cz/basgitara-yamaha-bbph-limited-edition/ID424119/ ?

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

64

Re: Zahraniční obchody

Sakra, to je ale moc pěkný heart_eyes

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

65

Re: Zahraniční obchody

A cena je famozni...jsem nakouk na reverb a 2500e a podobne...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

66

Re: Zahraniční obchody

Aidamos napsal:

ondrax napsal: @SMETS  co tohle https://hudebnibazar.cz/basgitara-yamaha-bbph-limited-edition/ID424119/ ? Sakra, to je ale moc pěkný 

 To teda je moc pěkný, ale já tíhnu k nějaké 80.sátkové ojetině... 

srs napsal:

 složitý mi to zas tak nepřišlo, případně můžu celej proces podrobněji popsat včetně toho, kolik co stálo, klidně se ptej (asi spíš do SZ ať to tady úpně netapetuju), nebo ti s tím nějak na dálku pomoct...

 Ok už trochu jsem to dnes studoval a zdá se to být docela v poho. Ještě až bude čas tak se na to pořádně mrknu a kdyby něco tak se ozvu... Dík

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

67

Re: Zahraniční obchody

Ahoj, víte kolik je clo na dovoz basy z Anglie. Výrobce není z Anglie. Díky

0 xLajků:

68 Naposledy upravil: el BassTardo (16. 02. 2022 14.59:36)

Re: Zahraniční obchody

Clo neplatíš, pokud je basa vyrobená v EU nebo UK.
Platíš ale DPH, pokud jsi plátce DPH, tak ani to, jenom musíš vyplnit celní deklaraci.

Jinak víc o případným clu tady: https://www.gov.uk/government/collections/rules-of-origin-for-goods-moving-between-the-uk-and-eu

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

69

Re: Zahraniční obchody

Díky, to jsem si myslel, ale pokud výrobce není EU ani GB tak tam asi nějaké clo bude co?

Cena tam je s daní GB, tu asi odečtou a tady bych zaplatil naši.

0 xLajků:

70

Re: Zahraniční obchody

Termit napsal:

tak tam asi nějaké clo bude co?

 to bude, zálží podle ceny, kterou zaplatíš. Osobně bych to řešil asi s dopravcem, který ti to poveze, ten by měl úplně přesně vyčíslit všechny poplatky.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: