1

Téma: Nákup na thomann.de

howk!

Mám v plánu tenhle týden koupit malý kombíčko na thomann.de.
Nemají ale českou jazykovou verzi tak mě zajímá pod jakou to mám objednat a jaký je poštovný?
Jak rychle bych to tu měl kdybych to objednal zítra a kdo to doručuje?

díky

Share

2

Re: Nákup na thomann.de

postovne je vetsinou 15eur, doruci ti to ceska posta a kdybys zitra objednal a meli to na sklade,tak zacatkem pristiho tydne bys to mohl mit doma

3

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=4926

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə

4

cassus napsal:

doruci ti to ceska posta

Já jsem si tam objednával zesík a doručila mi ho UPS, čili asi stokrát lepší než Česká pošta... Objednal jsem v sobotu v noci a v úterý ráno jsem ho měl doma, naprostá spokojenost. Hned na začátku dostaneš sledovací číslo, tak si můžeš pozorovat, jak zásilka cestuje:.)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."

http://bit.ly/cHssPv

5

ja jsem odtamad bral taky zesik a bylo to pres ČP...ale to uz je tak 2 roky zpatky...UPS je samozrejme lepsi smile

6

Zkušenost s Thomannem a vrácením zboží.

Kupoval jsem tam preamp Trace Elliot Transit-B za 399 €. Jak to dopadlo, si můžete přečíst v recenzi, ze které nicméně vyplývá, že jsem preamp vracel. Balíček mi doručila firma UPS, která i stanovuje kurz. Thomann prostě chce 399 € (od 199 € je poštovné zdarma), což v době objednávky bylo cca 10.500 Kč. UPS si vzala v den doručení 10.400 Kč, takže spokojenost na mé straně. Pár dní na to jsem inicioval vrácení zboží. Na stránkách Thomannu v Zákaznickém centru je pohodlný formulář na vrácení nebo reklamaci, kde zadáváte i IBAN a BIC, tedy informace o účtu, na který chcete vrátit platbu. Doprava zpět do Německa je zdarma, po dokončení registrace vám přijde e-mailem štítek na balíček a podací lístek. Balíček odevzdáte normálně na přepážce České pošty, kde ho opravdu bezplatně vezmou. Následně vás Thomann informuje o převzetí a posléze i o vrácení peněz na účet. No a tam je kámen úrazu. Thomann pošle samozřejmě kupní cenu, ale opět v €, tedy v mém případě 399 €, ale oproti zaplaceným 10.400 Kč se mi na účtu objevilo jen 10.070 Kč, což je věc kurzu vaší banky, takže bacha na to. Poštovné je zdarma, vrácení je zdarma, ale v mém případě mě to i tak stálo 330 Kč. Jistě, kdyby € šlo nahoru, mohlo by se i stát, že bych na tom ještě i vydělal.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1

7

Ale s tím nic neuděláš ani kdybys měl účet vedený v EUR - korunová hodnota prostě poletuje podle kurzu, který banky jen kopírují...

Fender JB MIM, JB MIM FL 2x, Marl.Diva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Squier PB, Palatino; Acoustic120+Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, GK 112MB, Markbass SD800+Hocke N212H, Hocke BT120+GK 212MBE, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp, EBS Multicomp, Octabass, Unichorus, Dynaverb,  Multidrive, ...

Share

8

To je daný rozdílem kurzu při nákupu a prodeji a ne měnícím se kurzem. 
Pro nakupování v cizine je samosebou třeba mít účet vedenej v eurech/dolarech  (dobrý banky to maj zadarmo)

JazzBass std. MiM, Cort A4 OPN, Precision SQ VM, JazzBass FL NoName, Hofner 500/1 1965
Trace Elliot ELF + 2x110,  HA3500 + 210+115, Roland Cube
Samson Q8 + TC Helicon Harmony Singer

Share

9

Atvečko napsal:

Pro nakupování v cizine je samosebou třeba mít účet vedenej v eurech/dolarech  (dobrý banky to maj zadarmo)

To je sice fajn, ale pokud na něj nemáš příjem v euro, tzn. že na něj musíš převádět koruny, tak to vyjde prakticky na stejno..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM

Share

10

Aidamos napsal:

Zkušenost s Thomannem a vrácením zboží.

Kupoval jsem tam preamp Trace Elliot Transit-B za 399 €. Jak to dopadlo, si můžete přečíst v recenzi, ze které nicméně vyplývá, že jsem preamp vracel. Balíček mi doručila firma UPS, která i stanovuje kurz. Thomann prostě chce 399 € (od 199 € je poštovné zdarma), což v době objednávky bylo cca 10.500 Kč. UPS si vzala v den doručení 10.400 Kč, takže spokojenost na mé straně. Pár dní na to jsem inicioval vrácení zboží. Na stránkách Thomannu v Zákaznickém centru je pohodlný formulář na vrácení nebo reklamaci, kde zadáváte i IBAN a BIC, tedy informace o účtu, na který chcete vrátit platbu. Doprava zpět do Německa je zdarma...

Ta zpětná doprava zdarma se teda týká i vrácení "ve lhůtě", když to není reklamace, jo? To mi přijde hodně dobrý. Je na ni taky limit min. ceny, jako na dopravu ke mě?

Sivčák NDHS5F+Vychodil AVBPJ4->(Darkglass Vintage Microtubes->EBS BassIQ->Bayger Sustainer->Mooer Ensemble King->Korg Pitchblack Poly)->Markbass Big Bang->MB NY 151 RJ

11

KarelSam napsal:
Atvečko napsal:

To je sice fajn, ale pokud na něj nemáš příjem v euro, tzn. že na něj musíš převádět koruny, tak to vyjde prakticky na stejno..

Navíc banky mají převody na zahraniční účty obecně absurdně drahý, nedovedu si představit, že vedení účtu zadarmo by to zachránilo. Skoro mi to připomíná to příslovečné "nechci slevu zadarmo".

Sivčák NDHS5F+Vychodil AVBPJ4->(Darkglass Vintage Microtubes->EBS BassIQ->Bayger Sustainer->Mooer Ensemble King->Korg Pitchblack Poly)->Markbass Big Bang->MB NY 151 RJ

12 Naposledy upravil: Atvečko (11. 10. 2017 10.26:53)

Šimi napsal:

Navíc banky mají převody na zahraniční účty obecně absurdně drahý

platíme snad kartou,ne ?   Převod by dělal jedině blázen smile

Šimi napsal:

ale pokud na něj nemáš příjem v euro

pokud nemám příjem v Eurech /USD  vymením si je napřiklad  v exchcange.cz za nulový poplate a v lepším kurzu než v bance a vložím na účet

Ale myslel jsme, že tu řešíme problém  vratím zboží - dostanu zpět koruny - přijdu o rozdíl nákup/prodej devizy.
Nepřijdu, nechám si vrácený eura na učtu a použiju je příště.

EDIT: ted mě napadá, že Aidamos asi platil dobírku a peníze si nechal poslat na účet, takže kromě kurzovýho rozdílu nejspíš zaplatil i půl fí (obvykle 7E)

Plaťte kartama :-)

JazzBass std. MiM, Cort A4 OPN, Precision SQ VM, JazzBass FL NoName, Hofner 500/1 1965

Share

13 Naposledy upravil: Atvečko (11. 10. 2017 10.24:22)

Šimi napsal:

Ta zpětná doprava zdarma se teda týká i vrácení "ve lhůtě", když to není reklamace, jo? To mi přijde hodně dobrý. Je na ni taky limit min. ceny, jako na dopravu ke mě?

Vracel jsme thomanovi i reklamoval s odstoupením, nedělají v tom rozdíl.  Překvapivě na Aliexpresu s číňanem to samý. Sice jsme poštu zaplatil, ale číňal poslal refund a to jsem to podělal já, páč jsme blbě objednal a číňanovi to přiznal smile  Evidentně nás chrání evropská legislativa.

Share

14 Naposledy upravil: Aidamos (11. 10. 2017 10.31:23)

Šimi napsal:

Ta zpětná doprava zdarma se teda týká i vrácení "ve lhůtě", když to není reklamace, jo?

Ano.

Šimi napsal:

Je na ni taky limit min. ceny, jako na dopravu ke mě?

Ne. Aspoň teda myslím, že ne. Ale předpokládám, že Ti vrátí jen cenu zboží, ne už to poštovné. Páč máš třeba v nákupu pět položek, ale vracíš jen jednu. Oni vrátí cenu zboží.

15 Naposledy upravil: Atvečko (11. 10. 2017 10.38:22)

Aidamos napsal:

Ne. Aspoň teda myslím, že ne. Ale předpokládám, že Ti vrátí jen cenu zboží, ne už to poštovné. Páč máš třeba v nákupu pět položek, ale vracíš jen jednu. Oni vrátí cenu zboží.

Pokud vrátíš všechno, vrátí i poštové. (dokonce mě upozornili, že mám na objednávce kromě bubnu i struny za 2,5  abych je nezapomněl přibalit)
Pokud vrátíš nejdražší položku, díky který byla doprava zdarma, doplatit ji nechtějí

Chovají se prostě fér....

Share

16

Atvečko napsal:
Aidamos napsal:

Pokud vrátíš všechno, vrátí i poštové.
Pokud vrátíš nejdražší položku, díky který byla doprava zdarma, doplatit ji nechtějí

Chovají se prostě fér....

Dobré vědět smile

17

Aidamos napsal:

mě to i tak stálo 330 Kč

Ber to jako půjčovné :-)

Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Vlček JBF4, Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5

Share

18

Kubinus napsal:
Aidamos napsal:

mě to i tak stálo 330 Kč

Ber to jako půjčovné :-)

Však jo smile Zarecenzoval jsem si a není to částka, co by mě zruinovala. Psal jsem to spíš jako upozornění ostatním, zvlášť kdyby chtěli kupovat něco dražšího s tím, že to pak klidně vrátí, tak aby s tím počítali.

19

Atvečko napsal:
Šimi napsal:

Navíc banky mají převody na zahraniční účty obecně absurdně drahý

platíme snad kartou,ne ?   Převod by dělal jedině blázen smile

Šimi napsal:

ale pokud na něj nemáš příjem v euro

pokud nemám příjem v Eurech /USD  vymením si je napřiklad  v exchcange.cz za nulový poplate a v lepším kurzu než v bance a vložím na účet

Ale myslel jsme, že tu řešíme problém  vratím zboží - dostanu zpět koruny - přijdu o rozdíl nákup/prodej devizy.
Nepřijdu, nechám si vrácený eura na učtu a použiju je příště.

EDIT: ted mě napadá, že Aidamos asi platil dobírku a peníze si nechal poslat na účet, takže kromě kurzovýho rozdílu nejspíš zaplatil i půl fí (obvykle 7E)

Plaťte kartama :-)

Tím myslíš mít EURO účet a k němu taky kartu a tou to platit? To mě nějak nenapadlo.

A pokud platim u Thomanna kartou, tak mi to při vrácení pošlou "zpět na kartu", čili že to stornují skrze karetní asociaci, nebo taky musím dát číslo účtu?

Jinak už drochu divergujeme od tématu, ale mě se na placení do Euro zemí osvědčila europlatba.cz. Protože mám účet s kartou s mizerným kurzem, tak pokud kupuju něco dražšího, platím europlatbou, která má vždy (imho) velmi dobrý kurz.

20

Atvečko napsal:

Jo, asi to tak bude. Ten kurz by neudělal tolik. Dalo by se to přirovnat ke směnárně. Dopravci při převzetí člověk dává Kč, ale je to jako by nakupoval €, ale při vrácení dává člověk vlastně bance € a dostává Kč.

21

Nebo si zřiď devizový účet v € a můžeš vše platit v eurech (např. Fio to má zdarma).

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10

Share

22

Šimi napsal:

Tím myslíš mít EURO účet a k němu taky kartu a tou to platit? To mě nějak nenapadlo.

Já mám jeden účet, jednu kartu, tři měny. Myslím, že to je dnes standardní bankovní služba.

Šimi napsal:

nebo to posílá "zpět na kartu

Ano u Thomanna to přesně takhle funguje

Deamon9009 napsal:

Nebo si zřiď devizový účet v € a můžeš vše platit v eurech (např. Fio to má zdarma).

Ale Mlho.... :-)

Konec O.T.  Co z toho udělat samostatný vlákno ?

Share

23 Naposledy upravil: carodej_pes (13. 10. 2017 11.43:30)

Princip je jednoduchý (a je to de facto problém toho, že ještě nemáme Euro jako měnu):
z praxe vyplývá, že neexistuje zákon, který by lidem a firmám v Česku přikazoval používat jeden stejný směnný kurz pro nákup a jeden stejný kurz pro prodej. To znamená, že tvoje banka používá jiný kurz, než poštovní služba. A tedy očekávat, že při stejné směnné operaci se dvěma firmami (UPS a banka) budu mít u každé z nich stejný kurz je bláhové – i kdybych tu operaci dělal ve stejný den. A je úplně jedno, jestli řešíš nákup, nebo prodej.

Tebe každopádně nejvíc okradlo to, co už se tu zmínilo: poprvé jsi prováděl prodej, podruhé nákup. A na tom vždycky budeš tratit, pokud ten časový rozestup není několik měsíců/let/změna ve společnosti – přičemž ale samozřejmě hrozí i to, že budeš tratit ještě víc.

Jestli chcete využívat Thomanna naplno, volte za týden stranu, která chce Euro. smile

Btw co máš za banku? Nestudoval jsem to jinde, ale moje (ČSOB) má kurzovní lístek naprosto příšerný, okrádající.
https://www.csob.cz/portal/lide/produkt … vni-listek
Kdybych v bankovnictví řešil operaci Kč -> Euro, použili by ten kurz pro prodej.

SoundCloud.com
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.