1

Téma: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Ahoj,
po třech letech mně chytl rapl a zvažuju výměnu aparátu ve druhé kapele .... poradíte ze svých zkušeností k mému nápadu?

Mám sestavu Gallien Krueger kombo 1x15 s hlavou 400RB-IV a u toho externí reprobox GK410SBX. Spolu to má 280W, což mi výkonově jakžtakž stačí, ale připadá mi to už nějakou dobu jaksi zahuhlané / nekonkrétní a už nevím, jak to mám korekcema poštelovat ... na Ampeg jaksi nejsou prachy, tak mi oko mé padlo na značku Hocke. Nepožaduju lampu ....
Pošilhávám po starší hlavě Hocke BMF 3004 (300W /4ohm) a k tomu nevím jaké boxy ... asi bych časem pořídil starší 1x15 + 2x10 nebo 4x10 asi taky od Hockeho (mám rád vše od jedné značky).

Co Vy na to? Mám zůstat u GK (technicky bez závad, spolehlivé, zánovní stav) nebo u té starší sestavy Hocke se dá očekávat, že bude zvukově lepší ...?

Orange Terror Bass / Orange SP410+OBC115
Mesa Big-Block 750  / Mesa Boogie Diesel 210 (EV) / Mesa Boogie Diesel 115 (Electro-voice)
Ampeg V-4BH / Ampeg 810 === Hocke celolampa + Marshall 410 === Joyo MA-10B
Epiphone Thunderbird PRO IV (pasivní úprava) Fender Modern Player Jazz Bass V (relic od Radek Večeřa) Ibanez SR-1305 / Fokus H5 / Steinberger Spirit XT-25
Sansamp Bass driver / Sansamp Fly Rig
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: José (09. 09. 2017 00.22:01)

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

GK RB zahuhlané a nekonkrétní? jak toho dociluješ? Kdybys řekl netmelící, nepolštářující, tak možná. Ale zahuhlané? (Majitel RB nejsem zas tak dlouho, ale oproti dřívějším apcům (, včetně lanpáčů) mi to přijde monžá spoustu věcí, ovšem jen ne zahuhlané. Začal bych výrazným kroucením eq, pak řádně šáhnout na contour a presence. A to u RB nemůže nefungovat..
P.S. píšu rychleji než čtu, nicméně mi to přijde divné. Ale u Hockeho, pro vyzkoušení, jsou ceny natolik příznivé, než že bych do ničeho jiného než celolampy nešel..

0 xLajků:

3

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

BohumilB napsal:

připadá mi to už nějakou dobu jaksi zahuhlané / nekonkrétní a už nevím, jak to mám korekcema poštelovat ... na Ampeg jaksi nejsou prachy

Jestli je na tebe GK zahuhlanej, tak to vůbec netuším, co bys říkal na Ampega.

José napsal:

Ale u Hockeho, pro vyzkoušení, jsou ceny natolik příznivé, než že bych do ničeho jiného než celolampy nešel..

+666

BT100 nebo BT130 má výkonu na rozdávání a je to vysloveně za pár korun.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: MartinXC (09. 09. 2017 07.40:59)

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

GK: stahni Contour na 7h, Eq na 12h, Boost na 7h, a pak vytáhni HiMid naplno a LowMid na 3h. Jestli i tohle ti přijde nekonkrétní, tak hledej zlepšení kolem basy: struny, nastavení snímadel, atd.
Spíš bych čekal stížnost na hmotnost...SBX410 a 115RB combo...

Hocke: zesíky zvukově přibližně k F.Bassman, bedny velmi výrazné/tlačivé. Nejlíp když seženeš BT130 a N212 nebo 2x 210. Případne 2x novou N114. Zvuk jinde než GK. Hmotnost lepší :-)

Alternativa proti GK RB určitě nehuhlající je Markbass Littlemark, jestli máš tu možnost, tak si jej se SBX vyzkoušej, mohlo by to tvůj gas uchlácholit, pokud hamatnost GK beden nevadí :-)

Tzn možná trochu experimentů s křížením beden a zesíků napoví.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Kolegové díky za názory.

Teď ráno, když nad tím tak přemýšlím s jasnější myslí, tak moje nespokojenost s tím aparátem asi bude souviset i se změnou zkušebny, kde ten zvuk je prostě jinej a navíc i kytarista tam má silnější Peavey lampové kombo, tak se hůř slyším .... zkusím ty korekce - thnx MartinXC .... (druhej aparat mam boxy MB mahagonove, tak mi pak tyhle GK ani těžký nepřipadaj).
Navíc je asi problém, že jsem začal jezdit cvičit do druhé kapely ke kámošovi domů, kde hrajeme přes sluchátka a to je jiná srozumitelnost ....

Orange Terror Bass / Orange SP410+OBC115
Mesa Big-Block 750  / Mesa Boogie Diesel 210 (EV) / Mesa Boogie Diesel 115 (Electro-voice)
Ampeg V-4BH / Ampeg 810 === Hocke celolampa + Marshall 410 === Joyo MA-10B
Epiphone Thunderbird PRO IV (pasivní úprava) Fender Modern Player Jazz Bass V (relic od Radek Večeřa) Ibanez SR-1305 / Fokus H5 / Steinberger Spirit XT-25
Sansamp Bass driver / Sansamp Fly Rig
0 xLajků:

6

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

BohumilB napsal:

asi bude souviset i se změnou zkušebny

Plus taky umístění aparátu. Pokud máš bedny na podlaze a v koutě tak to bude dunět. Někde to tady bylo popsaný, že bedna na podlaze dostane myslím +3dB v basovým spektru a v koutě další 3dB a to už bude hodně znát. (pokud kecám tak mě opravte big_smile )

Dál koukám, že máš Epi Thunderbird a to je basa s mohutným spodkem. Takže to chce experimentovat s EQ (viz. Martinův příspěvek)

A kytaristovi řekni ať si stáhne volume wink

Jinak jak si psal, že uvažuješ o změně z 280W Galiena na 300W Hocke, tak tam by ten rozdíl ve výkonu nebyl vůbec poznat. To už pak jít alespoň do 450W ať máš výkonovou rezervu. Ale u Hockeho vládnou lampy!

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

7

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Hmm, jestli je toto tvůj aparát, co byl před časem v inzerci (sbx dole a rb115 nahoře), tak podle eq na foto si pamatuju, že máš contourem přidané basy a sundané středy - raději stáhni cont úplně na 7 a zapni si 5str (deep). Jestli bude zvuk pořád huhňavý tak potom highmid naplno a low mid vyzkoušet uchem - podle místnosti.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

8

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

José napsal:

Ale u Hockeho, pro vyzkoušení, jsou ceny natolik příznivé, než že bych do ničeho jiného než celolampy nešel..

+666

BT100 nebo BT130 má výkonu na rozdávání a je to vysloveně za pár korun.

Prosímtě ty máš s tím Hockem osobní zkušenosti? Vím, že tu o tom bylo napsáno hodně a hodně o něm uvažuji, ale dokázal by mi nahradit tranistorovou hlavu 400w do 4 ohm? Mám Laney DB 400 a je to fakt maso ale čistá lampa mě hodně láká. Bedny mám fullstack cca 1000w. Jedná se o bedny s bassreflexem.  Ukrmí to ten Hocke na používatelnou hlasitost? Ten tranzistor mám zesílenej max na 1/3 výkonu.

Music Man Club #8
0 xLajků:

9

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

dreamy napsal:

Prosímtě ty máš s tím Hockem osobní zkušenosti?

Jo: http://baskytara.com/topic15431

dreamy napsal:

dokázal by mi nahradit tranistorovou hlavu 400w do 4 ohm?

Podle mě ano. Lampový výkon vynásob třemi a jsi na tranzistorových Wattech. Zkoušel jsem i jinde BT100 a porovnávali jsme ho bezprostředně se zesilovačem TecAmp Puma 1000, který do 4 Ohmů dává 350 W a bylo to hlasitostí prakticky totožné.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: MartinXC (09. 09. 2017 16.51:09)

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Aidamos napsal:
dreamy napsal:

Prosímtě ty máš s tím Hockem osobní zkušenosti?

Jo: http://baskytara.com/topic15431

dreamy napsal:

dokázal by mi nahradit tranistorovou hlavu 400w do 4 ohm?

Podle mě ano. Lampový výkon vynásob třemi a jsi na tranzistorových Wattech. Zkoušel jsem i jinde BT100 a porovnávali jsme ho bezprostředně se zesilovačem TecAmp Puma 1000, který do 4 Ohmů dává 350 W a bylo to hlasitostí prakticky totožné.

Nahradit ... ono je to nejen o výkonu ale taky o zvuku. 3x mi přijde už nadsazené, spíš 2x.
Mám Hocke BT120 se 135W rms a jeho projev nahradí Markbass LM Tube do 8ohm, tedy cca 300W tranzistor. Ale na měřáku/brzdě dá napětí nižší, asi 33V proti cca 48V.

BTW na 1000W stack by to chtělo zesík co dává tak 700-800W, ne? Tzn celoflašku tak 300W.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

11

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

MartinXC napsal:

BTW na 1000W stack by to chtělo zesík co dává tak 700-800W, ne? Tzn celoflašku tak 300W.

Jak říkám. Krát tři to mělo bejt wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Koukám, máš v profilu, že si z Čáslavi, což jak jsem vygugloval je 40 km od Pardubic, kde Hocke sídlí. To bych asi neztrácel čas bádáním na netu (byť vše, co zde zaznělo, je right) a jel to vyzkoušet. Zkušenost je nepřenositelná. Sám jsem nedávno lampu Hocke BT130 koupil a za ty prachy je to naprosto skvělé. Jak zde někdo psal, tranzistor = 2D, lampa = 3D smile

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

13

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

José napsal:

GK RB zahuhlané a nekonkrétní?

btw ja GK taky neprisel na chut nejak porad mi pride ze tam slysim ty vyzrany stredy ze mi v tom zvuku neco chybi  neka takova vrciva spina big_smile ...
a hral sem si s tim nastavenim docela dlouho .. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Chlapi dík moc za názory! Fakt si toho od Vás vážím ... máte u mně po pivku, nebo jestli jste někdo sXe, tak jinou fajnovost.

José - chybějí mi basové středy a těch jaksi ani korekcema nemám dost, nebo nejsou srozumitelné (jak píše M3)
Aidamos - o Ampegovi jsem to taky slyšel, ale tam věřím v kvalitnější korekce než GK
MartinXC - ano, zkusím ty korekce jak píšeš, já ten GK apec nabízel jen předevčírem asi den na bazaru, jinak ho mám už asi 3 roky
Hastur - jo, je vidět že Thunderbirda znáš, díky za postřeh se spodkama, to jsem tu nezmínil (BTW - tu čtyřku mám z Jihlavy)

Ono to fakt vlastně souvisí jak se změnou zkušebny, tak vlastně oba Thunderbirdy jsem si koupil letos (když Thunderbird miluješ, není co řešit) a je tam prostě jinej zvuk, než na který jsem byl těch 18 roků zvyklej z mé Hyundai baskytary upgradnuté na ty citlivější Line6 snímače (single coil + split coil ... zítra ji budu dávat do bazaru).

Každopádně díky za potvrzení Hockeho kvalit i pro můj směr pohledu, určitě tam dojedu.

Orange Terror Bass / Orange SP410+OBC115
Mesa Big-Block 750  / Mesa Boogie Diesel 210 (EV) / Mesa Boogie Diesel 115 (Electro-voice)
Ampeg V-4BH / Ampeg 810 === Hocke celolampa + Marshall 410 === Joyo MA-10B
Epiphone Thunderbird PRO IV (pasivní úprava) Fender Modern Player Jazz Bass V (relic od Radek Večeřa) Ibanez SR-1305 / Fokus H5 / Steinberger Spirit XT-25
Sansamp Bass driver / Sansamp Fly Rig
0 xLajků:

15

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

m3 napsal:
José napsal:

GK RB zahuhlané a nekonkrétní?

btw ja GK taky neprisel na chut nejak porad mi pride ze tam slysim ty vyzrany stredy ze mi v tom zvuku neco chybi  neka takova vrciva spina big_smile ...
a hral sem si s tim nastavenim docela dlouho .. big_smile

Je to tak. Mám to stejně. Mimo ty staré řady.

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: noomak (11. 09. 2017 06.34:08)

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Klidně s tebou vyměním to GK400RB za Warwick WA 600S, to je perfektní zesillovač, který rozhodně zahuhlaný není, akorát mně GK sedí a nepotřebuju 2 špičkové (jako hlavní beru 1001RB) https://hudebnibazar.cz/warwick-wa600s- … /ID105603/

0 xLajků:

17

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

pekelnik napsal:

Je to tak. Mám to stejně. Mimo ty staré řady.

na to sem hral jednou a bavilo mne to smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

MartinXC napsal:
Aidamos napsal:
dreamy napsal:

Prosímtě ty máš s tím Hockem osobní zkušenosti?

Jo: http://baskytara.com/topic15431

dreamy napsal:

dokázal by mi nahradit tranistorovou hlavu 400w do 4 ohm?

Podle mě ano. Lampový výkon vynásob třemi a jsi na tranzistorových Wattech. Zkoušel jsem i jinde BT100 a porovnávali jsme ho bezprostředně se zesilovačem TecAmp Puma 1000, který do 4 Ohmů dává 350 W a bylo to hlasitostí prakticky totožné.

Nahradit ... ono je to nejen o výkonu ale taky o zvuku. 3x mi přijde už nadsazené, spíš 2x.
Mám Hocke BT120 se 135W rms a jeho projev nahradí Markbass LM Tube do 8ohm, tedy cca 300W tranzistor. Ale na měřáku/brzdě dá napětí nižší, asi 33V proti cca 48V.

BTW na 1000W stack by to chtělo zesík co dává tak 700-800W, ne? Tzn celoflašku tak 300W.

Díky za rady.Jinak ten stack má 1100W ale krmím to poctivým 400W tranzistorem, takže 700-800Wuž je moc vzhledem k tomu že do 8 ohm by dával cca 500-600W a na jednu bednu by to bylo zbytečně hodně.Jinak asi by bylo nejlepší ten Hocke určitě vyzkoušet, ale zkoušeli jste to někdo třeba s takhle velkou sestavou?Ideální by bylo ale asi tak 200W.

Music Man Club #8
0 xLajků:

19

Re: Výměna aparátu GK za Hocke ... má to smysl?

Jsem to psal i do jiného vlákna: jde o to zda hraješ čistým zvukem a jaký headroom na to potřebuješ. 100w je výkon jak blázen pro jednoho a slabotka na doma pro druhého.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: